Szolnok Megyei Néplap, 1981. április (32. évfolyam, 77-100. szám)

1981-04-22 / 93. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1981. ÁPRILIS 22. Táblázatok labdarügAs Az NB I állása: 1. FTC 28 16 8 4 60-29 40 2. Vasas 28 15 9 4 56-30 39 3. Videoton 28 16 6 6 48-28 38 4. Bp. Honvéd 28 14 9 5 52-31 37 5. Tatabánya 28 13 10 5 42-25 36 6. Békéscsaba 28 12 7 9 39-35 31 7. NYVSSC 28 9 13 6 23-19* 31 8. Debrecen 28 11 8 9 29-26 30 9. Ü. Dózsa 28 8 12 8 44-45 28 10. PMSC 28 7 11 10 35-36 25 11. Volán SC 28 8 9 11 32-43 25 12. Csepel 28 6 12 10 28-28 24 13. ZTE 28 9 6 13 44-53 24 14. Rába ETO 28 6 11 11 31-33 23 15. DVTK 28 4 12 12 22-38 ?.0 16. MTK-VM 28 3 12 13 26-48 18 17. Kaposvár 28 5 8 15 26-59 18 18. D.-újváros 28 4 9 15 30-61 17 A 29. fordulóban, május l„ péntek: Rába ETO—Videoton. Május 2., szombat: Debrecen— Békéscsaba, Bp. Honvéd—FTC,' Újpesti Dózsa—Kaposvár, Diós­győr—Dunaújváros. Május 3., vasárnap: Csepel—Vasas, ZTÉ— MTK-VM, Volán SC—Nyíregyhá­za, Tatabánya—Pécs. NB II, Keleti csoport: 1. Ózd 2. Gyula 3. Gyöngyös 4. MVSC 5. STC 6. Papp SE 7. Asztalos SE 8. HMSEl 9. D. Unáv. 10. Szabó SE 11. K.-barcika 12. Eger 13. Szolnok 14. Debr. K. 15. Lehel SC 16. Szarvas 17. Borsodi V. 18. N.-bátony w19. Karcag 20. H.-böszörm. Eredményeik: 1:1, J. 1:0, vásárhely —Gyöngyös Ózd 0:0u 29 19 5 5 48-20 43 29 14 10 5 41-26 38 29 15 7 7 36-24 37 29 14 6 9 40-40 34 29 13 7 9 40-29 33 29 11 11 7 43-35 33 29 12 7 10 39-34 31 29 11 9 9 38-33 31 29 11 8 10 36-27 30 29 11 8 10 35-28 30 29 9 11 9 40-39 29 29 11 7 11 34-40 29 29 10 8 11 42-46 28 29 9 9 11 40-42 27 29 8 10 11 33-35 26 29 8 8 13 25-31 24 29 7 9 13 32-51 23 29 8 6 15 39-51 22 29 7 4 18 27-57 18 29 3 8 18 21-51 14 Salgótarj án—Eger Debreceni Kinizsi—H. Papp SE 1:1, Gyula—Borsodi Volán Hajdúböszörmény—Hódmező- 0:0, H. Asztalos J. SE 2:0, Kazincbarcika— A 30. fordulóban, április 26., vasárnap 17.00 óra: Mezőtúri Honvéd—H. Asztalos J. SE, Eger —Szolnoki MÁV MTE, Gyön­gyös—Lehel SC, Borsodi Volán —Karcag. Ózd—Salgótarján, Deb­receni USE—Kazincbarcika, Hód­mezővásárhely—Miskolci VSC, Nagy bátony—Hajdúböszörmény, H. Papp J. SE— Gyula. Szarvas- Debreceni Kinizsi. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. A megyei bajnokság T.-miklós 26 18 6 R-.-falva Jászkisér Sz. Vegyi. Tószeg Abádszalók J.-ároksz. Sz.Cukor. KuTE Jászapáti! Jb. Vasas Tisza C. SE Túrkeve Besenysz. Szászberek J.-jákóh. Mezőtúri F. T.-füred 26 15 8 26 14 6 26 12 6 26 10 8 26 11 5 26 11 4 26 8 9 26 11 3 26 9 7 26 8 8 26 8 6 26 6 10 8 6 7 7 2Ű6 26 26 26 26 6 7 7 4 állása: 2 61-15 42 3 54-26 38 6 43-23 34 8 39-32 30 8 37-34 28 10 31-33 27 11 32-32 26 9 39-40 25 12 34-41 25 10 31-39 25 10 34-35 24 12 32-33 22 10 31-39 22 12 29-58 22 12 18-29 21 12 29-41 20 13 31-38 19 15 34-39 18 A 27. fordulóban, április 26., vasárnap 17.00 óra: Tiszafüred— Mezőtúri FSE, Tószeg—Jászjákó- halma, Jászberényi Vasas—Tö- rökszentmiklós, Jászapáti—Szol­noki Cukorgyár. Túrkeve—Szász­berek. Szolnoki Vegyiművek— Jászkisér, Tilsza Cipő SE—Jász- árokszállás, Abádszalók—Kun­szentmárton, Besenyszög—Rákó- czifalva. A totó 16. heti eredménye 1. Szekszárd—Komló 2-0 1 2. Keszthely—Bábolna 3-0 1 3. Sellye—MÁV DAC 4-1 1 4. Dombóvár—Mohács V. 0-0 X 5. Sopron—Alumínium 2-0 1 6. BVSC—22. Volán 1-1 X 7. Pénzügyőr—Ganz-M. 2-2 X 8. Szegedi D.—MÁV Előre 2-3 2 9. D.-újv. Építők—Kecsk. 1-0 1 10. Salgótarján—Eger 1-1 X 11. Debr. K.—Papp J. SE 1-1 X 12. Asztalos SE—Gyöngyös 2-0 1 13. K.-barcika—Özd o-í X +i M. Lehel SC—Debr. USE 0-3 2 Események Kézilabda. Ifjúsági balnokság, fiúk: Lehel SC—Tiszaföldvár 16, Kunszentmárton—Kunhegy esi ESE 16, Zagyvarékas—Ványai DSK 16. Leányok: Jászárokszál- lás—Tisza Cipő SE 16. Labdarúgás. Országos serdülő bajnokság: Szolnok városi Sport­iskola-Mezőtúri Honvéd. Szol­nok, Mátyás kir. u. 15.45. Ifjú­sági* bajnokság: SZVSI—M. Hon­véd, Mátyás kir. u. 17. Előké­születi mérkőzés: Tisza Cipő SE—Lehel SC, Martfű 15.30. Megyei labdarúgó-bajnokság Elvesztette tavaszi veretlenségét Jászapáti Jászkisér—Túrkeve 2:1 (0:0). Jászkisér, 500 n., v.: Busa. Jászkisér: Kökény — Szabó I., Bérezési, Csillik. Szabó F., Kovács (Tóth F.), Kelemen^ Korsós, Menyhárt, Tóth L., Tóth J. (Sánta). Ed­ző: Sánta György. Túrkeve: Katona — Kormos I., Retter, Vad, Szőke, Kormos J., Kor­mos L., Nagy L., Nagy K., Vajda I., Bognár (Vajda II.). Edző: Soós Sándor. Kezdés után a hazaiak lép­tek fel támadólag, de a hely­zetek sorra kimaradtak. A vendégek szórványos táma­dásai veszélyt jelentettek, ám a hazai védelem jól rombolt Szünet után is folytatódott a küzdelmtss és változatos já­ték. Túrkeve lelkesen, de kis­sé keményen játszott, mely­nek eredménye két sárga lap lett. A 75. percben Vajda I- et a játékvezető a labda el- rúgásáért kiállította, mivel korábban már sárgalapos fi­gyelmeztetésben részesült. A 77. percben Tóth F. megsze­rezte a vezetést a hazaiak­nak, amelyet a vendégek a 78. percben Vajda II. révén kiegyenlítettek. A lest rekla­máló Menyhártot a játékve­zető kiállította. Továbbra is a hazaiak irányítottak, és a 85. percben Tóth L. góljával megszerezték a vezetést és a győzelmet. Végeredményben a többet támadó hazai csa­pat megérdemelten nyert a lelkes vendégcsapat ellen. Jó: Korsós, Szabó I., Csillik, Tóth L. ill. Kormos I., Nagy L., Katona. Ifi: Túrkeve—Jászkisér 3:1. — Ficzek — Törökszentmiklósi SE—Tó­szeg 1:0 (0:0). Törökszent­máklós, 400 n., v.: Fodor. TSE: Mayer — Pozderka, Molnár, Hegedűs, Drávucz, Kozák, Szabó, Sebök (Rácz), Lengyel, Stummer, Márton. A Törükszentmiklós mindkét félidőben veszélyes támadá­sokat vezetett és gólokkal kellett volna nyernie. Hogy ez ném így történt, az első­sorban a kitűnően védő Fü­gedinek köszönhető, no meg a törökszentmiklósi csatárok tehetetlenségének. G.: Hege­dűs. Jó: Hegedűs, Drávucz, Szabó, Márton, Lengyel, ill Szakács, Fügédi (a mezőny legjobbja). Ifi: TSE—Tószeg 6:0. Rákóczifalva—Abádszalók 5:2 (3:1). Rákóczifalva, 400 n., v.: Boros. Rfalva: Bertus — Horváth (Kocsis), Bugyi, Kovács, Ladányi, Szabó, Nyolczas I., Zakar (Bencsik), Gergely, Rigó, Nyolczas II. A hazaiák lendületes táma­dásokkal kezdtek, melynek eredményeként a 18. percben már 2:0-ra vezettek. A biztos vezetés tudatában a Rákóczi­falva felszabadultan játszott, helyenként formás akciókat vezietett. A sportszerű ven­dégek az utolsó percekig kí­sérleteztek támadásokkal, azonban a hazai védelem és középpályás sor ezen a mér­kőzésen rendre meg tudta akadályozni az ellenakciókat Közepes iramú, helyenként színvonalas mérkőzésen meg­érdemelt győzelem született. G.: Gergely (3), Rigó. Ko­vács, ill. Pataki, Bátori. Jó: Gergely, Nyolczas I., Rigó, Szabó, iÜL Káli I., Rékasi. Ifi: Rákóczifalva—Abád­szalók 5:1. Szolnoki Vegyiművek— Jászárokszállási Vasas 2:1 (1:1). Jászárokszállás, 700 n., v.: Ozsvárt. J. Vasas: Mun- tyán L. — Muntyán T., Var­ga (Faragó), Rédeí T., Nagy III., Rédei L., Kaszab L., Vá- czi, Dzurják, Banka, Csikós. A hazaiak lendületesen kezd­tek, de egy szabadrúgást Né­meth úgy talált el, hogy a labda a sorfalon irányt vál­toztatott és a felső kapufa éléről a gólvonalon túlira ju­tott. A 25. percben Hajdú sárgalapos figyelmeztetést kapott A 27. percben egy bal oldali támadás után egyenlí­tett a Vasas. Dzurják percei következtek, Öllé kappst is kicselezte, de az üres kapu fölé vágta a labdát majd kö­zelről leadott nagy lövésével a kapust találta telibe. Szü­net után Váczá öt lépésről lőtt mellé, majd a vendégek vezettek néhány szép táma­dást A 60. percben Tóvizi megszerezte a vezetést. A hátralévő időben a hazaiak támadtak, de a vendégek ügyesen védekeztek. A Ve­gyiművek minden tagja di­cséretet érdemel lelkes játé­káért, a hazaiaknál kiemel­kedő teljesítményt nem nyújtott senki. Ifi: Vegyiművek—Jász­árokszállás 4:2. Kunszentmárton—Tisza Cipő 2:1 (0:0). Kunszentmár­toni, 150 n., v.: Téli. KuTE: Kovács — Hürkecz, Szarvak L., Szarvak A., Hábensusz F. (Gellér). Dézsi, Tóth M., Pálinkás, Kerekes, Háben­susz S., Hábensusz L. (Ku- peczki). Szombaton a kelle­metlen, hűvös, csapkodó eső­ben játszott mérkőzésre nem sokan mertek elindulni. A 2. percben Tóth M. vezetést szerezhetett volna, de lövés helyett a fejelést választotta, és Németh védett. Ezután óvatos taktikai harc közben nem sok látnivaló történt. A cserékkel a hazai támadósor javult ugyan, mégis az 55. percben Sütő vezetéshez jut­tatta a vendégeket. A 65. percben Tóth M. egyenlített a sorfalról lepattanó szabad­rúgással. A hajrában felülke­rekedett a KuTE és Gellér beadásából Hábensusz S. megszerezte a nagyon értékes két pontot jelentő gólt Jó: Szarvák L.. Hürkecz, Dézsi. Kupeczki, Kovács, ill. Szán­tai. Németh, Szőke. Ifi: Tisza Cipő—KuTE 4:0 Szolnoki Cukorgyár—Jász­berényi Vasas 2:2 (1:1). Vegyiművek-pélya, 100 n., v.: Szűcs. Sz. Cukorgyár: Ko­vács — Laban ez (Sólyom), Márkus, Mihályi, Farkas T., Pusztai, Császár, Koncsik, Tímár, Magyar, Ladányi. Kö­zepes iramú és színvonalú mérkőzésen a Cukorgyár tá­madott többet és egy öngól­lal a vezetést is megszerezte. A cukorgyárdakitól további gólokat vártak, de egy ártat­lan ellen támadásból Vígh négy ember között elment, a védők szabálytalanul szerel­ték, és a 11-est a jászberé­nyiek biztosan értékesítették. A második félidő 5. percében a Vasas megszerezte a veze­tést, majd a 12. percben Kon­caik egy említett. Jó: Mihályi, Koncsik, ilL Vígh, Dorók. Ifi: Jb. Vasas—Cukorgyár 4:0. Tiszafüred—Jászjákóhaima 2:0 (0:0). Jákóhaima, 300 n., v.: Balogh. Jákóhaima: Va­sas — Szöllősi, Nagy Gy., Maszlag, Gecse, Kuli, Urban, Rácz, Buda, Krieger, Nagy L. A vendégek irányították a játékot, a hazaiak csak szór­ványos támadásokkal vála­szoltak. Később Jászjákóhai­ma vette át ezt a szerepet, de tehetetlen csatársora rendre hibázott A küzdeni akarás­sal és a támadásszövéssel nem volt baj, csupán a sike­res befejezés hiányzott A második félidő elején újra nagy nyomás nehezedett a vendégekre, de csak a me­zőnyben, mert a középpályá­sok hetidre megszűrték a ha­zai támadásokat. Ezután két rövidzárlat következett), és Borbély majd Bállá beállí­totta a végeredményt. A jászjákóhalmi csapat ezzel az újabb hazai vereséggel a kiesők közé került helyzete egyre reménytelenebb. A vendégek kapusa volt a me­zőny legjobbja, de az egész csapatot dicséret illeti fegyel­mezett játékáért. A hazaiak közül senki sem nyújtotta azt, amit elvárt volna a kö­zönség. Ifi: Jákóhaima—Tiszafü­red 1:1. Mezőtúri Főiskola SE—Be­senyszög 3:1 (3:0). Mezőtúr, 250 n., v.: Kokavecz. MFSE: F. Nagy — S. Tóth, Gonda, Medveczky, Fehér (Szatmá­ri), Nagy M., Rupa, Mihály, Baracsi, Balázs (Szabó), Zol- nai. A hazaiak elszántan ve­tették magukat a támadásba, igazán jó játék azonban nem alakult ki. Az ellenfél első­sorban a védekezéssel törő­dött. Nagy M. szögletgólja megnyugtatta a főiskoláso­kat, majd Medveczky 25 mé­terről váratlanul lövésre szánta el magát, s a megle­pett kapus mellett a bal sa­rokba pattant a labda. Nem sokkal később Medveczky 12 m-eS fejese egy védőn irányt változtatva csapta be a ka­pust, és került a hálóba. A második félidő elején a főis­kolások több támadást vezet­tek. Később kiegyenlítődött a játék. A besenyszögiek időn­ként a középpályán fölényt harcoltak ki, és sikerült szé­píteni, az idő múlásával azonban egyre inkább bele­törődtek az eredménybe. G.: Medveczky (2), Nagy M., iE. Pomézi. Jó: S. Tóth, Gonda, Nagy M., Rupa, Zolnai, ill. Pomázi, Varga J., Dudok A., Kiss I. Ifi: Mezőtúr—Besenyszög 0:0. Szászberek—Jászapáti 1:0 (0:0). Szászberek, 400 n., v.: Botos. Szászberek: Pethő II. — Nagy, Donkó, Balogh, Sza­bó Gy., Juhász, Veres, Kocz- ka, Szabó I„ Pethő I., Laki. Szép számú nézősereg várta a tavasszal még veretlen jászapátiakat. A hazaiak hosszú idő után a legerősebb csapattal, tudtak kiállni. Ez önbizalmat adott nekik, tá­madólag léptek fel, az első félidőt szinte végig támad­ták, a helyzeteket azonban elpuskázták, vagy a vendé­gek megerősített védelme a kapussal az élen hárított A második félidőben tovább tartott Szászberek fölénye, Jászapáti szemmel láthatóan veretlensége megőrzésére tö­rekedett A 72. percben Pet­hő szerezte meg a vezetést Az utolsó negyedórában a vendégek is támadtak, de Szászberek védelme biztosan hárított. A játék képe és a helyzetek alapján a hazaiak nagyobb arányban, is nyer­hettek volna. Jó: a teljes ha­zai csapat, ill. Végh, Bója, Köntés. Ifi: Szászberek—Jászapáti 1:1. Országos ifjúsági bajnok­ság: Szolnok városi Sportis­kola-Lehel SC 2:1 (1:0). G.: Horváth, Csathó, iHL Deme. Serdülőbajnokság: Lehel SC —SZVSI 1:1. NB II, Férfi: Kondoros— Kunhegy esi ESE 21:13 (6:5). Kondoros, 200 n. KESE: Tar —Lőrincz (2), Vass (1), Cseh S. (1), Nagy A. (2), Antal (4) Túri (2). Csere: Gál A., Cseh I. (1), Gál J., Ludvigh. Edző Cseh Zoltán. Az első félidőt kiegyenlített játék jellemezte, mindkét részről eredménytelen támadások­kal. Fordulás után a hazai­ak kezdtek jobban, a kun- hegyesiek kapkodva játszot­tak, előkészületlenül dobál­ták kapura a labdát, és négy Asztalitenisz Érvényesült a papírforma Cegléden NB I Férfi: Ceglédi VSE— Honvéd Killián FSE 21:4. Cegléden a papírformának megfelelően biztos, nagyará­nyú hazai győzelem szüle­tett a nagy akarással játszó de pillanatnyilag többre nem képes HKFSE ellen. Gy.: Kársai, Németh, Péter (5—5), Bánlaki (4), Harczi (2), ill. Kaiser (2), Csaba, Szabó. NB II Női: Egri VM- Honvéd Killián FSE 9:7. Sokáig fej fej mellett ha­ladtak a csapatok, de végül is a hazaiak két, NB I-et is megjárt, rutinos játékosának jóvoltából a vendéglátók szerezték meg a két bajnoki pontot. Gy.: Patrik, Petrányi (4—4), Mészáros, illetve Hor- tobágyiné, Juhász, Vágó (2—2), Jávor. Férfi: Szolnoki Spartacus— Ferencvárosi Vasutas 17:8. A szombatra előrehozott mérkőzésen magabiztosan játszott a Bodrogi nélkül fel­álló Spartacus. A mindjob­ban formába lendülő Lukács veretlen maradt, de jól ját­szott Farkas és Bagi.is. Gy.: Lukács (5), Farkas, Bagi 4— 4), Leskó, Fehér (2—2), ill. Kalmár, Erdős (3—3), Hem­bach (2). Lehel SC—DVTK 15:10. A hetek óta jó formában játszó jászberényi éljátéko­sok vezérletével biztosan nyert a Lehel. 8:7-re még felzárkózott a DVTK, a haj­rában azonban jobbnak bizo-* nyúlt a hazai csapat, ffgy megérdemelten szerezte meg a két bajnoki pontot régi riválisa ellen. A- csapat az elmúlt fordulóban 16:9 arány­ban győzte le az Ózdi Ko­hászt. Gy.: Bene, Szarvas (5), Reisz (4), Hájos, ill. Ignácz (3). Holló, Roge, Sárfalvi (2—2), Rőczei. czet véglegesen kiállították. Jó: Ludvigh, Antal. Női: Szentes—Lehel SC 11:9 (3:3). Szentes. V.: Ka- ezó, Nyári. Lehel: Dalmadi— Vágóné, Flesovszky, Her- bály (9), Gál (2), Szálkái (1). Borgulya (2), csere: Vas­kó (1), Sándor (1). Pesti, Po­mázi. A rutinosabb, tavaly még NB I/B-s Szentes végül szoros mérkőzésen szerezte meg a két pontot. A Lehel négy büntetőt hagyott ki. Kézilabda Sok kihagyott büntető büntetőt is hibáztak. Lórin­MŰSOROK Megyei Művelődési és Hiúsági Központ TOLCSVAY EGYÜTTES gyer­mekműsora 10 és 14.30 órakor a színházteremben. — Pályafelvi­lágosító beszélgetések közgaz­dászjelöltek részére a II. sz. klubteremben. —J Üj Tükör klub programja 19 órakor az I. sz. klubban. A horoszkóp c. Kovács Katalin előadása. Kiállítások: Gyermekgaléria. — A társalgóban: Kocsis Iván fotó­művész kiállítása. — A vitrinek­ben: Ezt gyártjuk mi... — be­mutatkozik a bútorgyár. — Pá­lyaválasztási tanácsadó kiállítá­sa építőipari szakmákról. — Bartha István gyűjteménye az űrhajózás sajtóvisszhangjáról. — Megtekinthetők: 14—19 óráig. Színház A szolnoki Szigligeti Színház­ban délután 3-kor: A három testőr (Egressy bérlet). Mozi Szolnok Vörös Csillag: Az első nagy vonatrablás (II. helyáron. fél 7 és fél 9-kor). Ripacsok (14. az ifjúsági filmnapok bérletei is beválthatók). Tallinn: Konvoi (14. III. helyáron). Tisza ..A” terem: A híd túl messze van I— II. (14. az ifjúsági filmnapok bér­letei is beválthatók). .,C” te­rem: Psiché I—II. (16, II. dupla helyárcxn, az ifjúsági filmnapok bérletei1 is beválthatók). Reptér: A sah fia I—II. (dupla hely­áron). Vegyiművek: szünnap. Szandaszőlős Terv: szünnap. Abádszalók Petőfi: szünnap. Jászberény Lehel: Szárnyalás. A királyért és a hazáért (14). Jász­apáti Táncsics: szünnap. Karcag Déryné: szünnap. Kisújszállás Ady: szünnap. Kunhegyes Sza­badság: szünnap. Kunmadaras Petőfi: szünnap. Kunszentmár­ton Körös: szünnap. Mezőtúr Béke: szünnap. Dózsa: Kis pos­táslány. Szabadság: Szelíd mo­torosok (16). Rákóczifalva Rá­kóczi : szünnap. Tiszafüred Ti­sza: szünnap. Tószeg Petőfi: szünnap. Törökszentmiklós Dó­zsa: Archív film előadás VJ. (zártkörű rendezvény, bérletes előadás). Hunyadi: szünnap. Túrkeve Vörös Csillag: szünnap. SZOLNOKI STÜDIO: 17.00: Hírek. — 17.05: A békés­csabai Andó Mihály magyarnó­tákat énekel. — 17.15: Farmer és nyakkendő. Ifiúsági magazinmű­sor. Szerkesztő: Gulyás Ferenc. — 17.45: Beatparádé. — 18.00: Al­földi krónika. — 18.15: A tegnap slágereiből énekel Gearg Marri- son. — 18.26—18.30: Hírösszefog­laló. Lap- és műsor el őzet es. KOSSUTH 8.27: Rákkutatás. — 8.56: Dé­vai Tibor és Dévényi Lajos két- zongorás felvételeiből. — 9.25: Beszélni nehéz. — 9.37: Dalok Leninről. — 9.47: Magyar neo- rajz. — 10.05: Diákfélóra. — 10.50: A Bostoni szimfonikus zenekar játszik. — 12.35: Asztalitenisz VB. — 12.40: Házunk tája. — 12.55: Operaslágerek. — 13.25: Dzsesszmelódiák. — 14.09: Kriti­kusok fóruma. — 14.19: Bodrog­közi nótafák. — 14.29: Litera­túra. — 15.10: Versek Leninről. — 15.20: A Magyar Néphadsereg Központi Fúvószenkara játszik. — 15.28: MR 10—14. — 16.10: Ma­gyar előadóművészek. — 17.07: Motohák...? — 17.32: Beetho­ven: B-dúr szonáta. — 19.15: Gondolat. — 20.00: Operafelvé­telek. — 20.50: Nóták. — 21.30: Háttérbeszélgetés. — 22.15: Sport­hírek. — 22.25: Tíz perc külpo­litika. • — 22.35: Madrigálok. — 22.50: Lelki egészségvédelem. — 23.00: A Budapesti Kamaraegyüt­tes játszik. — 0.10: Táncdalok. PETŐFI 8.05: Nóták. — 8.20: Vonzások és változások. — 8.33: Idősebbek hullámhosszán. — 9.28: Kander zenés játékából. — 10.00: Zene- délelőtt. — 11.33: A Szabó csa­lád. — 12.03: A Magyar Rádió népi zenekara játszik. — 12.33: Tánczenei koktél. — 13.30: Szí­nes szőttes. — 14.00: Kettőtől négyig ... — 16.00: Mindenki is­kolája. — 16.40: Nyolc rádió nyolc dala. — 17.10: Részletek Millöcker operettjéből. — 17.30: ötödik sebesség. — 18.33: Népze- nekedvelőknek. — 19.03: Baran­golás régi hanglemezek között. — 19.25: Világtörténelem dió­héjban. — 19.45: A beat kedve­lőinek. — 20.33: Válás(s)z! — 14. szám. — 21.25: Lehár és Kálmán operettjeiből. — 22.15: Szórakoz­tató zene éjfélig. 3. MŰSOR 9.00: Konfliktusok az erköl­csön belül. — 9.30: Eugen Isto­min (zongora), Isaac Stem (he­gedű) és Leonard Rose (gordon­ka) triófelvételeiből. — 10.31: Operaáriák. — 11.05: Ismert éne­kesek és együttesek felvételei­ből. — 12.00: Balettzene. —13.07: Az Érmény Rádió kamaraikóru­sa és az ELTE Bartók Béla énekkara énekel. — 13.26: Gou­nod: Faust, ötfelvonásos opera. — 16.46: öt földrész zenéje. — 17.00: A véges végtelen. — 17.30: Magnósok, figyelem! — 18.15: Bach-művek. — 19.05: A munka- dal. — 19.37: A Lisztt Ferenc ka­marazenekar hangversenye. — Kb. 21.20: Operaáriák. — 21.42: Romantikus zangoraváitozatok. I Televízió I 8.30: Idősebbek is elkezdhéták! tévétoma. 8.35: Angol nyelv. Songs Alive. Johnny, I hardly knew ye. 9.10: Magyar irodalom. Ékes-érdes anyanyelvűnk. 9.50: Delta. 10.15: Madame Bovary. Magyarul beszélő, angol filmsorozat (ism.). IV/3. rész: Elveszett szere­lem. 11.10: Zenés tere-fere. NSZK. zenés film. 14.35: Magyar irodalom (ism.). 15.15: KAMERA (középisk.). A filmek fajtái. 15.50: Hírek. 15.55: Jégkorong VB. Közvetítés Göteborgból. Szünetben: Reklám. 18.20: Tv-mozaik. RövidfUS m-összeállítás. 18.30: Reiklám. 18.35: Bartók: Gyermekeknek. Népdalok zongorára.. 18.40: Staféta. Tíz perc ifjúság. 18.50: Közönségszolgálat tájékoz­tatója. 18.55: Reklám. 19.05: Tévétorna. 19.10: Esti mese. 19.30: Tv-híradó. 20.00: Családi kör. Szülők, nevelők műsora II. A kiszolgáltatott peda­gógus. 20.50: Franciaország: Hol szorít a cipő? 21.40: Szép szó. A televízió irodalmi fólyó- irata. 22.40: Tv-híradó 3. 2. MŰSOR: 20.00: Jégkorong VB. Közvetítés Göteborgból. Kb. 21.30: A II. szünetben Tv-híradó 2. 22.20: Testünk. NSZK filmsorozat XXVI,'16. rész: Egy ember megszü­letik. BUKAREST: 16.05: Iskola-tv. 17.05: Ismeretterjesztő műsor. 17.40: Román dalok. 18.00: Nyelvművelés. 18.20: Irodalmi összeállítás, 18.50: A legkisebbeknek. 19.00: Tv-híradó. 19.25: Gazdasági figvelő. 19.45: Harcban a fasizmus ellen. Dokumentumfilm. 20.50: Lenin születésének évfor­dulóián. 22.30: Tv-híradó.