Szolnok Megyei Néplap, 1981. április (32. évfolyam, 77-100. szám)

1981-04-28 / 98. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1981- ÁPRI1IS 28. Ma: Svájc — Magyarország, VB-selejtező Az óriási érdeklődéssel várt találkozón. Lu zenben skót játékvezetőd hármas működik. A vezető bíró a nemzetközi porondon is ki­tűnő hírnévnek örvendő lan M. D. Foote lesz, aki civil­ben élelmiszer-nagykereske­dő. Röplabda NB I. Férfi: KOMÉP—Szolnoki Vegyiművek (3:0 (2, 9, 7). Ta­tabánya, 100 n., v.: dr. Vaszi- ly. Kovács. Szolnok: Boros, Hegedűs S., Hegedűs Z., Péter, Tószegi, Kolozsi. Csere: Illyés, Bodnár. Az első játszmában so­rozatos játékvezetői ítéletek sújtották a Tisza-parti együt­test. Alig értek a labdához, az máris szabálytalannak minő­sül: . Ez a játékvezetői stilus rányomta bélyegét a mérkőzés­re. A Vegyiművek a második és a harmadik játszmában erőlkö­dött, de a küzdelem kilátástalan volt. Jó: Kolozsi. NB n. Női: Szolnoki Vegyimű­vek—Kalocsai SE 3:0 (10, 13, 5). Szolnok: Fazekas, Lévai, Mé- szárosné, Sülyösné, Szigeti. Bak. Csere: Vasicsek, Haness, Petró, Balogh. Edző: Vasicsek János. Az első játékrészben^ sokáig fej-fej mellett haladt mindkét csapat, a másodikban Kalocsa kezdett jobban. Az utolsó já­tékrészben hatalmas lendületet diktált a szolnoki gárda, szebb­nél szebb variált támadásokkal teljesen szétzilálta a vendégcsa­pat védelmét. Jó: Fazekas, Sü­lyösné. Ifjúsági: Sz. Vegyimű­vek—Kalocsa 3:0. Dunavarsány—Lehel SC 3:2 (-5, 13, 14, -12. 5). Jászberény, v.: Vasak. Katona. Lehel: Mó­ri, Baranyi. Berényi, Paksi, Kohári, Sápi. Csere: Kiss A. Edző: Zircher Tibor. A volt NB I-es játékosokkal teletűzdelt idei listavezető ellen — eddig játszmát sem vesztettek — helytállt a fiatal jászebrényi csapat. A mérkőzés érdekessége, hogy újra a pályán láthatta a közönség a néhány hete edzés­be állt. volt NB Il-es feladót, Fülöpné Paksi Katalint, aki ki­tűnő teljesítményt nyújtott. Ifjúsági: Lehel—Dunavarsány 3:0. Férfi: Nyíregyházi VSSC—Kö­zéptiszai MEDOSZ 3:0 (5, 7, 81. Kenderes, v.: Tar, Csapó. K. MEDOSZ: Csörögi, Kiss, Mile, Rózsa, Lukács. Eperjesi, csere: Kun. Kocsis. Tóth. Edző: Sza­bó Miklós. A tudásbeli különb­ség megmutatkozott a két csa­pat között. A hazaiak lelkese­dése sem segített a szorosabb eredmény érdekében a jelölttel szemben. Ifi: NYVSSC—Közép­tiszai MEDOSZ 3:0. Honvéd Mezőfi SE (Kecske­méti-Szolnoki TITASZ 3:0 (11. fi. 121. Szolnok, Csanádi krt. V.: Újhelyi. Katona. TITASZ: Nagy Z., Balázs, Kiss L., Mészáros, Kovács Zs.. Balogíl. cs.: Naba- tov, Novák. Borbás. Nagy A. Edző: Surányi Márton. A min­den tekintetben jobb honvédek megérdemelt, biztos győzelmet szereztek. Megyei labdarúgó-bajnokság Idegenben nyert a három éllovas Táblázatok Törökszentmiklós—Jászbe­rényi Vasas 2:0 (1:0). Jász­berény, 250 n- v.: Asztalos. TSE: Majer — Pozderka, Molnár, Hegedűs (Hoppál), Drávucz, Kozák, Szabó, Se­bők, Márton, Stummer, Len­gyel (Rácz). Edző: Juhász József. J. Vasas; Balázs — Oláh, Vigh, Benke, Mészá­ros Kisnémet (Horti), Tóth, Treba, Raffael (Krasnyánsz- ky), Szilasi, Dorók. Edző: Szilasi József. Kellemes idő­ben kezdtek a csapatok. Az első tíz perc kiegyenlített játéka után a 11. percben jobb oldali vendégtámadást követően a belőtt labda a vetődő Balázs előtt meg­pattant és a hálóba hullt. A gól után a Vasas több veszé­lyes támadást vezetett, a helyzetek azonban kimarad­tak. Szünet után a vendégek némi mezőnyfölényt harcol­tak ki, de védelmük jól szűr­te meg a gyenge napot kifo­gó hazai támadósor próbál­kozásait. A 72. percben Se­bők négy védő között kiug­rott, s lövése Balázsról ke­rült a hálóba. A végig sport­szerű mérkőzésen a vendégek átgondoltabb, tervszerűbb já­tékukkal megérdemelten nyertek- G.: Stummer, Sebők. Ifi: T.-miklós—Jászberényi Vasas 1:0. Rákóczifalva—Besenyszög 1:0 (0:0). Besenyszög, 400 n., v.: Inges. Besenyszög: Kiss — Koncsik, Dudok, Pillió, Da- nyi T., Pomázi, Bálint (Da- nyi J.), Danyi K., Boros Gy., Varga J., Varga Gy. Jól elő­készített pályán küzdelmes, helyenként kemény mérkő­zést láthatott a közönség- A hazai csapat már az első percben gólt érhetett volna el; Varga Gy. elfutott a bal szélen, de lövése kapu mel­lé ment. A gólhelyzetek ki­hagyásában Besenyszög je­leskedett, többször az üres kapuba sem tudták a labdát berúgni. A második félidő­ben a vendégcsapat többet támadott. A 77. percben Ben- csik kapott labdát, és két csel után 18 méterről nagy gólt lőtt. A hazai csapatnak már nem volt ideje a ki- egyenlítésre. Besenyszög Ve­reségét az okozta, hogy hely­zeteit sorra kihagyta, és kö­zéppályásai gyenge napot fogtak ki. Jó: Kiss, Dudok, Pillió, ill. Kovács, Bugyi, Szabó, Bencsik, Rigó. Ifi: Besenyszög—-Rákóczi­falva 2:0. Jászkisér—Szolnoki Vegyi­művek 3:1 (1:1)- Vegyiművek pálya, 200 n. v.: Papp. Ve­gyiművek: Öllé — Hajdú, Dobos, Nagy, Tánczos, Kele­men, Fedor, Bán, Vadkerti (Pusztai), Németh, Tóvizi. Az esőtől felázott vizes pályán Jászkisér vette át a játék irányítását, a 7. percben Ke­lemen szerzett vezetést. A „vegyisek” az első félidő utolsó' negyedórájában rá­kapcsoltak. Bánt a 16-oson belül szabálytalanul szerel­ték, a megítélt 11-est Dobos értékesítette. A második fél­időben Jászkisér sok mozgás­sal és jó játékkal biztosan nyerte meg a mérkőzést az erősen visszaesett Vegyimű­vek ellen. Az 57. percben Menyhárt, az 59. percben pedig Csillikl lőtt a jobb fel­ső sarokba- A hazai csapat beletörődött a vereségbe, Jászkisér irányított, több gólhelyzetet is kidolgozott, teljes mértékben rászolgált a győzelemre. A hazaiak nagy csalódást okoztak, a hét mér­kőzésen át tartó veretlensé­gi sorozat ezzel megszakadt. Lelkes és fegyelmezett játé­káért a jászkiséri csápat minden egyes tagját dicséret illeti, a Vegyiműveknél sen­ki nem nyújtott kiemelkedő játékot. Ifi: Sz. Vegyiművek—Jász­kisér 6:0. Tisza Cipő—Jászárokszál- lás 4:1 (0:1). Martfű, 200 n. Martfű: Németh — Szöllősi, Mihovics, Kókai, Fürtös, Szántai, Vass (Kiss), Szőke (Gcoholy), Csizmadia, Sütő, Palcsó. Az első félidőt a ha­zaiak végig támadták, de a legjobb helyzeteket is elhi­bázták. A második félidőre feljött a hazai csapat, és fö­lényét gólokra váltotta. A végig izgalmas, jó iramú mérkőzésen mindkét csapat több gólhelyzetet elhibázott, a hazai győzelem reálisnak mondható. G-: Sütő (2), Für­tös, Kókai, ill. Nagy III- Jó: Groholy, Németh, Palcsó, Szántai, Fürtös, ill. Nagy III. Váczi, Muntyán, Kaszab. Ifi: Tisza Cipő—Jászárok- szállás 2:1. Túrkeve—Szászberek 5:1 (3:0). Túrkeve, 35(Ln., v.: Gergely. Túrkeve: Katona — Kormos III., Retter, Vad, Szőke, Kormos II., Kormos 1., Nagy XI., Nagy I-, Vajda I. (Bodnár), Vajda II. A ha­zai csapat kezdett jobban, az első percekben több gól­helyzetet alakítottak ki. Az irányítást végig maguknál tartották és az eredmény 'a játék képe alapján a vendé­gekre nézve hízelgő. ''G.: Kormos II. (2), Nagy I., Nagy 11., Vajda II., ill. Veres. Jó: Retter, Vajda I-, Kormos II.. Szőke, ill. Veres, Juhász. Sárgalap: Szabó, Illés. Ifi: Túrkeve—Szászberek 1:1. Tószeg—Jászjákóhalma 2:1 (1:0). Tószeg, 300 n., v. :Pa- thó. Tószeg: Fügédi — Ki­rály, Kolláth, Szabó S., Lé- ner, Dallos, Szabó J-, Papp, Tamasi, Csősz, Lifka. Fut- ballöröm érte a tószegi szur­kolókat, mert mindhárom csapatuk győzött. A serdülők Mezőtúron 6:0-ra, az ifjúsá­giak előmérkőzésen 3:l-re nyertek. Ott a mezőny leg­jobbja Jándi Sándor volt- A felnőttek lendületes támadá­sokkal kezdtek, és már a 4. percben gólt lőttek. A tá­madásban maradt Tószeg száz százalékos helyzetekben hibázott. Szünet után sem lehetett panasz a csapatokra, gólratörően játszottak. A 60. percben a vendégek egyenlí­tettek. Ismét támadásba len­dült Tószeg, és a 80. perc­ben megszerezte a győztes gólt. G.: Léner, Csősz, ill. Buda. Jó: Kolláth, Dallos (mindkettő a mezőny leg­jobbja), Papp, Király, Csősz, ill. Vasas, Buda. Jászapáti—Szolnoki Cukor­gyár 1:1 (0:0)- Jászapáti 400 n., v.: Orbán. Jászapáti: Végh — Kovács L., Kimák, Jezsoviczki, Borics, Bója Z., Köntés, Tajti (Kovács J.), Bója Gy., Mezei, Berkó. Az első félidőben a vizes, csú­szós talajon csapkodó játék alakult ki. A második fél­időben keményebb lett a já­ték. Ehhez hozzájárult a já­tékvezető gyenge működése is. Jászapátinak Köntés 11- esből szerzett vezetést, amit a Cukorgyár rövid időn be­lül szintén 11-esből Ladányi révén kiegyenlített. A máso­dik félidőben csereként bé^ állt Kovács Józsefet — aki lábtörtése óta először lépett pályára — nagy taps fogad­ta, Jó: Jezsoviczki, BójaGy-, Köntés, ill. lelkes játékáért az egész cukorgyári csapat dicséretet érdemel. Ifi: Jászapáti—Szolnoki Cukorgyár 3:1. Abádszalók—Kunszentmár- ton 0:0. Abádszalók, 600 n., v., Montvai. Abádszalók: Szabó J. — Rékasi, Szabó S., Csonka G., Dányi, Káli, Csonka A., Kovács J., Sza­bó L-, Pataki, Báthori. Jó iramú, de alacsony színvona­lú mérkőzésen a hazaiaknál előbb Szabó L., majd Ko­vács J. hagyott ki nagy gól­helyzetet, közelről leadott lö­vésüket bravúrosan védte Kovács, a Kute kapusa. A vendégek szoros védekezés­ből gyors ellentámadásokkal kísérleteztek, eredménytele­nül. A mérkőzés félidejében nagy zápor kergette el a nézőközönséget. Igazságos döntetlen. Jó; Csonka G., Dányi, Szabó S., ill. Kovács, Szarvák L.,' Szarvák A. Sár- galap: Hábensusz F., Pálin­kás, ill. Csonka Á­Ifi: KuTE—Abádszalók 3:1. Tiszafüred—Mezőtúri Fő­iskola 0:0. Tiszafüred, 500 n., v.: Tóth. T.-füred: Vida — Tar, Papp, Veres, Kaszás, Somogyi, Balia, Eszenyi, H. Nagy, Erdei, Borbély (Ra? dics). A mindkét csapat szá­mára fontos mérkőzésen el­sősorban a biztonságra tö­rekvő játék volt a jellemző. Az első igazán nagy helyzet a hazaiak révén maradt ki­használatlanul a 7. percben. A mérkőzés közben eleredő, majd szakadó esőben a mély talajon csapkodó játék alakult ki. Mindez a jobbára védekező vendégeknek ked­vezett- A mérkőzés rövid jellemzője: biztonsági játék mindkét oldalon, jól romboló védelmekkel, meddő csatár­játék, igazságos pontosztoz­kodás és néhány kiemelkedő egyéni teljesítmény. Jó: Vi­da, Tar, Balia, ill. F. Nagy, Gonda, Mihály. Ifi: Mezőtúr—Tiszafüred 3:2. — Dr. Brankovics — — Labdarúgás — NB II. Keleti csoport 1. Ózd 2. Gyula 3. Gyöngyös 4. Papp SE 5. STC 6. MVSC 7. HMSE 8. D. Univ. 9. Ászt. SE 10. Szabó SE 11. Eger 12. Debr. K. ^3. K.-barcika 14. Szolnok 15. Lehel SC 16. Szarvas 17. N.-bátony 18. Borsodi V. 19. Karcag 20. H.-böször. 30 19 6 5 50:22 44 30 14 10 6 43:29 38 30 15 8 7 37:25 38 30 12 11 7 46:37 35 30 13 8 9 42:31 34 30 14 6 10 52:48 34 30 12 9 9 46:35 33 30 12 8 10 40:27 32 30 12 8 10 40:35 32 30 11 9 10 36 :29 31 30 11 8 11 34:40 30 30 10 9 11 43:44 29 30 9 11 10 40:43 29 30 10 9 11 42:46 29 30 8 11 11 34:36 27 30 8 8 14 27:34 24 30 9 6 15 43:52 24 30 7 10 13 34:53 24 30 7 5 18 29:59 19 30 8 8 19 22:55 14 Eredmények: Nagybátony—Haj­dúböszörmény 4:1, H. Papp J. SE—Gyula 3:2. Ózd—Salgótarján 2:2, Debreceni USE—Kazincbar­cika 4:0, Hódmezővásárhely—Mis­kolci VSC 8:2, Debreceni Kini­zsi—Szarvas 3:2. A 31. fordulóban, május 3. va­sárnap 17.30: Lehel SC—Mezőtúri Honvéd, Karcag—H. Papp J. SE Salgótarján—Szolnoki MÁV MTE. Debreceni Kinizsi—Eger, Gyula— Szarvas. Hajdúböszörmény—Bor­sodi Volán, Miskolci VSC—Nagv- bátony, H. Asztalos SE—Hódmező­vásárhely. Kazincbarcika—Gyön­gyös, Ózd—Debreceni USE. A megyei bajnokság állása 1. Törökszent. 27 19 6 2 63:15 44 2. Rákóczii. 27 16 8 3 55:26 40 3. Jászkisér 27 15 6 6 46 24 36 4. Sz. Vegyim. 27 12 6 9 40:35 30 5. Tószeg 27 11 8 8 39 :35 30 6. Abádszalók 27 11 6 10 31:33 28 7. Sz. Cukorgy. 27 8 10 9 40:41 26 8. Jászároksz. 27 11 4 12 33:36 26 9. Kunszentm. 27 11 4 12 34:41 26 10. Jászapáti 27 9 8 10 32:40 26 11. Tisza C. SE 27 9 6 12 36:34 24 12. Jb. Vasas 27 8 8 11 34:37 24 13. Túrkeve 27 7 10 10 36:40 24 14. Besenyszög 27 8 6 13 29:59 22 15. Szászberek 27 7 7 13 19:34 21 16. Mezöt. FSE 27 6 8 13 31:38 20 17. Jászjákóh. 27 6 8 13 30:43 20 18. Tiszafüred 27 ‘7 5 15 34:49 19 A 28. fordulóban, május 3. va­sárnap 17.30 óra: Szászberek— Szolnoki Cukorgyár, Törökszent­miklós—Jászapáti; Jásziákóh al­ma—Jászberényi Vasas. Mezőtú­ri FSE—Tószeg. Rákóczifalva— Tiszafüred. Kunszentmárton—Be- senvszög. Jászárokszállás—Abád- szalók. Jászkisér—Tisza Cipő SE. Túrkeve—Szolnoki Vegyiművek. A totó 17. heti eredményei 1. Komló—Haladás 1—1 X 2. Bakony—PVSK 2—1 1 3. Aluminium—Olajb. 2—0 1 4. Rákóczi SE—Keszthely 0—0 X 5’. KKFSE—Bem SE törölve 6. Dorog—Budafok 0—2 2 7. Ascoli—Roma 0—0 X 8. Brescia—Cagliari 1—0 1 9. Catanzaro—Avellino 1—1 X 10. Como—Pistoiese 1—0 1 11. Fiorentina—Bologna 2—1 1 12. Torino—Intemazionale 0—1 2 13 .Udinese—Juventus 0—2 2 14. Taranto—Spal 0—0 X +1 Ózd—Salgótar j án 2—2 X I MŰSOROK I ISftlnliáz I A szolnoki Szigligeti Színház­ban délután fél 3-kor: Az em­ber tragédiája (bérletszUnet). IMozI 1 Szolnok Vörös Csillag: Piedone Egyiptomban (III. helyárön). Tal­linn: A bestia (16, az ifjúsági filmnapok bérletei is beváltha­tók. 19.30 órakor), Tisza A” te­rem: stakel I—II. (az ifjúsági filmnapok bérletei is beváltha­tók), ,,C” terem: A.utóverseny- zők (az ifjúsági filmnappk bér­letei is beválthatók). Reptér: szünnap, Vegyiművek: Luxus- bordély Párizsban (16. III. hely­áron). Szandaszőlős Terv: A ió, a rossz és a csúf I—II. (16. III. dupla helyáron). Abádszalók Pe­tőfi: Sokat akar a szarka (14). Jászberény Lehel: Folytassa Kleo, A kismalac meg a farkas (óvimoziK Jászapáti Táncsics: Cigánytábor az égbe megy, Kar­cag Déryné: Harmadik típusú találkozások I—II. (14. III. dup­la helyáron). Kisújszállás Ady: Münchausen báró csodálatos ka­landjai, Kunhegyes Szabadság: Kramer kontra Kramer (14). Lu­das Matyi (ifjúsági előadás). Kunmadaras Petőfi: Vadember (14, III. helyáron). Kunszent" márton Körös: A sah táncosnője. Mezőtúr Béke: Gyilkosságok az Orient-expresszen (14. III. hely­áron), Dózsa: Félek (16). Sza­badság: Nem élhetek muzsikaszó nélkül, Rákóczifalva Rákóczi: A szultán fogságában, Balanel. és az idomár (óvimozi), Tiszafüred Tisza: Az őrvezető hét meny­asszonya, Csizmás Kandúr a föld körül (ifjúsági előadás). Tószeg Petőfi: Felkavart víz (16. II. helyáron), Zöld Péter (óvi­mozi) , Törökszentmiklós Dózsa: Pantaleon és a hölgyvendégek (18, III. helyáron). Hunyadi: A skarlát betű (14). Túrkeve Vörös Csillag: A királyért és a hazá­ért (14). I Rádió I SZOLNOKI STÜDIO 17.00: Hírek. — 17.05: Dél­amerikai ritmusok. — 17.15: A talaj védelmében. — 17.30: In­termezzo.— 18.00: Alföldi kró­nika. — 18.15: A Locomotív GT új dalaiból. — 18.26—16.30: Hírösszefoglaló. Röplabda KOSSUTH: 8.27: Tűnődés a „Gyorsuló idő­ben”. Könyvklub a TIT Stúdió­ban. — 8.57: Népdalok, néptán­cok. — 9.44: Kicsi vagyok én. Szabó Lőrinc gyermekversei ze­nével. . — 10.05: MR 10—14. — 10.35: Zenekari muzsika. — 11.40: A Balogh család. Veres Péter regénye folytatásokban VIII. rész. — 12.35: Törvénykönyv, ön- bíráskodás. Szigethy Anna mű­sora. — 12.50: Kapcsoljuk a Ma­gyar Nemzeti Galériát. Hang­verseny délidőben. — 13.50: Ba­logh Albert népi zenekara ját­szik, Bárány Pál László nótá­kat énekel. — 14.20: Kórusaink­nak ajánljuk. — 14.40: Élő vi- lagiroaalom. Finnország. — 15.10: Haydn: D-dúr kürtverseny. — 15.28: Nyitnikék — Kisiskolások műsora. — 16.05: Külföldről ér­kezett. . . — 16.25: Régi híres énekesek műsorából. Alpár Gitta és Rudolf Laubenthal operaáriá­kat énekel. — 17.07: Mit várunk tőlük? A pedagógiai célelmélet és a mindennapok gyakorlata. — 17.32: Andor Éva és Köröndi György két operettkettőse, éne­kel, szirmai Albert—Gábor An­dor Mágnás Miska című operett­jéből. — 17.45: A Szabó család. — 19.15: Mindenki zeneiskolája. — 20.01: Vonzások és változások. A kelet-európai szoc:alista or­szágok és a világgazdasági kor­szakváltás. — 20.31: Régi film­slágerek. — 20.55: Közvetítés a Svájc—Magyarország labdarúgó VB selejtező mérkőzésről. II. fél­idő. (I. félidő Petőfi 19.55). — 21.50: Késő este. Bakonyi Péter .tízperce. — 22.20: Tíz perc kül­politika. — 22.30: Reneszánsz hangszeres muzsika. — 22.49: Metronóm. Gazdaságpolitikai magazin. — 23.09: Nagy meste­rek — világhírű előadóművészek. — 0.10: Ábrahám Pál operettda­laiból. PETŐFI: 8.05: Fúvósesztárd. — 8.20: Vonzások és változások. Enyhü­lés és világgazadsági kihívás II. rész. — 8.33: Társalgó. — 10.00: Zenedélelőtt. — 12.25: Gyermekek könyvespolca. — 12.33: Melódia- KOKtei. — la.29: EneKió iijusaK. — la.m): Kettőtől naiig. . . — 18.00: np-top parádé. k Led zeppelin együttes leiveteieioöl. — 18.aa: Hármas Diioert es suili- van operettjeiből. — 18.58: Csak iiacalOKiiaK! — 19.55: Közvetítés a bvajc—ivíagyarorszag laodarugo VB selejtező merKozesról. I. fél­idő. (II. félidő kb.: 20.55). — 20.48: Tizenkét szék. Ili- és Pet­rov regenye raaióra alkalmaz­ta: LisKa Dénes. — 21.16: Hires country leivéteiek. — 22.01: No- tacsokor. — 23.15: A dzsessz a ’V0-es evekben. Ron Carter fel­vételei. 3. MŰSOR: 9.00: Iskolarádió. — 9.30: A Koeckert vonósnégyes két Hayd- vonósnégyest játszik az Op. 20- as sorozatból. — 10.07: Verdi: Ernani. Négyfelvonásos opera. Vezényel: Thomas Schippers. Közreműködik: az Olosz RCA zenekar és énekkar. Szereposz­tás: Ernám — Carlo Bergonzi, Donna Elvira — Leontyne Price, Don Carlos — Mario Sereni, Don Ruy Gomez de Silva — Ezio Flagello, Don Ricca^do — Fer- nano Iacopucci. Jago — Hartse Mueller, GioVanna — Hamari Júlia. — 11.05: Külpolitikai köny­vespolc. — 11.19: Az operaközve^ títés folytatása. — 12.41: Vass Lajos: Bodrogközi muzsikaszó — népdalkantáta. — 13.07: Magyar Irodalmi Arcképcsarnok. -‘-IS.27: Az 1980. évi NewpOTt dzsess?­fesztivál felvételeiből Jay McShann és együttese játszik. — 14.00: Beethoven: C-moll zongo­raverseny. — 14.40: Szőkefalvi­Nagy Katalin énekel. Perén yi Eszter hegedül. Körmendi Klára és Szabóky Márta zongorázik. — 15.10: Labirintus. — 15.25:% Ma­gyar művészek operafelvételei­ből. — 16.13: Széli György ve­zényli a Clevelandi szimfonikus zenekart és a Londoni szimfo­nikus zenekart. Közreműködik: Elisabeth Schwarzkopf és Diet- rich Fischer-Dieskau — ének. — 17.40: Harminc perc alatt a Föld körül. — 18.10: A kamarazene kedvelőinek. — 19.05: Iskolarádió. — 19.35: Sarolta. Részletek Er­kel operájából. — 20.21: Leo­nard Bernstein vezényli a Bécsi Filharmonikus zenekart és a Bostoni szimfonikus zenekart. — 21.43: Üj kamarazene felvétele­inkből. A Takács vonósnégyes és a Budapesti Kamaraegyüttes ját­szik. Vezényel: Mihály András. iTelevMó I 8.25: Tévétorna. 8.30: Iskolatévé. 9.15: Osztályfőnöki óra. 9.45: Óvodások filmműsora. Kis- filmösszeállítás: 1. Cyprian apó meséi. Cseh­szlovák kisfilmsorozat 6. rész: Ijedős mese. ' 2. Ki hogyan mosakszik? Szovjet kis film. 10.05: Iskolatévé. 10.35: Magyar nyelv. 10.50: Stop! Közlekedj okosan. Útburkolati jelék. 11.00: Idesüss! Ajánlóműsor gye­rekeknek. 11.25: Csata fekete-fehérben. Sakkműsor gyerekeknek. 14.15: Iskolatévé. 14.30: Magyar nyelv. 14.45: Földrajz. 15.20: Osztályfőnöki óra. 15.50: Napköziseknek — szakkö­röknek. 16.00: Mindenki iskolája. 16.30: Kémia. 17.10: Hírek. 17.15: Kuckó. 17.45: Emlékszel még? Rátonyi Róbert operettműsora. 18.15: Falujáró egyetemisták. A Szegedi Körzeti Stúdió mű­sora. 19.10: Tévétorna. 19.15: Esti mese. 19.30: TV-híradó. 19.55: Svájc—Magyarország. VB selejtező labdarúgómérkő­zés. Közvetítés Luzernból. 21.45: Stúdió ’81. A Televízió kul­turális hetilapja 22.45: TV-híradó 3. 2. MŰSOR: 20.01: Utazás a félelembe. Ame­rikai film (feliratos!). 21.10: TV-híradó 2. 21.30: Téli mulatságok. Kubai do­kumentumfilm . 21.55: Testünk. XXVI/17. rész: Az emésztés szervrendszere. BUKAREST: 16.05: Iskolatévé. 17.15: Fiatalok klubja. 18.00: Üttörő híradó. 18.25: Az alkotó eleme. 18.50: A legkisebbeknek. 19.00: TV-híradó. 19.25: Gazdasági figyelő. 20.15: Paul Everac: Hol él az igazság? 21.55: Irodalmi összeállítás, 22.10: TV-híradó,