Szolnok Megyei Néplap, 1981. április (32. évfolyam, 77-100. szám)

1981-04-14 / 87. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1981- ÁPRILIS 14, Táblázatok Labdarúgás AZ NB I Állasa 1. FTC 27 15 8 4 58:29 38 2. Vasas 27 14 9 4 55:30 37 3. Bp. Honv. 27 14 8 5 51:30 36 4. Videoton 27 15 6 6 45:28 36 5. Tatabánya 27 12 10 5 39:25 34 6. B.-csaba 27 12 7 8 39:34‘31 7. NYVSSC 27 9 12 6 23:19 30 8. Debrecen 27 11 7 9 27:24 29 9. Ü. Dózsa 27 8 12 7 44:43 28 10, Volán SC 27 8 9 10 32:40 25 11. PMSC 27 7 10 10 33:34 24 12. ZTE 27 9 6 12 44:50 24 13. Csepel 27 6 11 10 27:27 23 14. Rába ETO 27 6 10 11 31:33 22 15. DVTK 27 4 11 12 20:36 19 16. MTK-VM 27 3 11 13 24:46 17 17. Kaposvár 27 5 7 15 25:58 17 18. D.-újváros 27 4 8 15 29:60 16 A 28. fordulóban, április 13 szombat: Újpesti Dózsa—FTC. Volán SC—Videoton, Békéscsaba —Vasas. Kaposvár—Bp. Honvéd Pécs—Diósgyőr. Nyírehgyáza— Rába ETO. Vasárnap: MTK VM —Debrecen. Tatabánya—ZTE, Du­naújváros—Csepel. NB II Keleti csoport 1. Ózd 28 19 4 5 48:20 42 2. Gyöngyös ' 28 15 7 6 36:22 37 3. Gyula 28 13 10 5 40:26 36 4. STC 28 13 6 9 39:28 32 5. Papp SE 28 11 10 7 42:34 32 6. MVSC 28 13 6 9 46:39 32 7. Szab. SE 28 11 8 9 34:24 30 8. HMSE 28 11 8 9 38:33 30 9. Asztalos SE 28 11 7 10 37:34 29 10. D. Univ. 28 10 8 10 33:27 28 11. K.-barcika 28 9 10 9 40:39 28 12. Eger 28 11 6 11 33:39 28 13. Szolnok 28 10 7 11 42:46 27 14. Lehel SC 28 8 10 10 33:32 26 15. Debr. K. 28 9 8 11 39:41 26 16. Szarvas 28 8 7 13 25:31 23 17. Borsodi V. 28 7 9 12 32:50 23 18. N.-bátony 28 7 6 15 36:50 20 19. Karcag 28 7 4 17 26:54 18 20. H.-böször. 28 3 7 18 21:51 13 Eredmények: Kazincbarcika— Salgótarján 1:0, Gyöngyös—Mis­kolci VSQ 0:0, Borsodi Voláa— Debreceni Kinizsi 1:0, Szarvas— Eger 1:0, Debreceni USE—H. Asz­talos SE 1:0, Gyula— Nagybá- tony 3:0. A 29. fordulóban, április 19. vasárnap 17 óra: Szolnoki MÁV MTE—Szarvas, Lehel SC—Debre­ceni USE, Karcag—Nagybátony, Miskolci VSC—Mezőtúri Honvéd. Salgótarján—Eger, Debreceni Ki­nizsi—H. Papp J. SE, Gyula— Borsodi Volán, Hajdúböszörmény —Hódmezővásárhely. H. Asztalos SE—Gyöngyös, Kazincbarcika— ózd. A megyei bajnokság állása 1. T.-miklós 25 17 6 2 60:15 40 2. Rákóczii. 25 14 8 3 49:24 36 3. Jászkisér 25 13 6 6 41:22 32 4. Sz. Vegyi. 25 11 6 8 37:31 28 5. Tószeg 25 10 8 7 37:33 28 6. Abádszalók 25 11 5 9 29:28 27 7. Jászároksz. 25 11 4 10 30:31 26 8. Jászapáti 25 9 7 9 31:38 25 9. Sz. Cukor. 25 8 8 9 37:38 24 10. Jb. Vasas 25 8 7 10 32:33 23 11. KuTE 25 10 3 12 32:40 23 12. Tisza C. SE 25 8 6 11 31:31 22 13. Túrkeve 25 6 10 9 30:37 22 14. Besenysz. 25 8 6 11 28:55 22 15. Jászjákóh. 25 6 8 11 29:39 20 16. Szászberek 25 6 7 12 17:29 19 17. MFSE 25 5 7 13 28:37 17 18. Tiszafüred 25 6 4 15 32:49 16 A 26. fordulóban, április 19. va­sárnap 17'óra: Szászberek—Jász­apáti. Sz. Cukorgyár—Jb. Vasas. Törökszentmiklós—Tószeg, Jász­jákóhalma—Tiszafüred, Mezőtú­ri FSE—Besenyszög. Rákóczifal- va—Abádszalók, Kunszentmár­ton—Tisza Cipő SE. Jászárokszál- lás—Szolnoki Vegyiművek. Jász- kisér—Túrkeve. Vízilabda OB I A bajnokság állása 1. Vasas 5 5 ____- 61:39 10 2. Med. OSC 5 5 —- 54:35 10 3. FTC 5 4 1 ­- 55:33 9 4. BVSC 5 3 2 ­65:46 8 5. Sz. VSE 5 4 — 46:30 8 6. O. Dózsa 5 1 3 41:36 5 7. Bp. Spart. 5 2 34:35 4 8. Bp. V. Izzó 5 1 2 40:45 4 9. Tatabánya 5 1 1 3 43:57 3 10. Bp. Honv. 5 1 — 40:46 2 11. SZEOL AK 5 1 32:48 2 12. Sz. Vízmű 5 1 — 40:59 2 13. H.-vásárh. 5 — 2 39:59 2 14. Eger SE 5 — 1 37:59 1 A totó 15. heti eredménye 1. Szarvak—Eger 1—0 1 2. Nagybátony—Gyula 0—3 2 3. Balassagy.—Dem SE 5—0 1 4. Oroszlány—Dorog 1—2 2 5. Bakony V.—Olajb. 1—1 X 6. Várpalota—Komló 3—1 1 7. Ascoli—Catanzaro 1—2 2 8. Bologna—Cagliari 2—1 1 9. Pistoiese—Juventus 1—3 2 10. Roma—Fiorentina 1—1 X 11. Torino—Napoli 0—1 2 12. Bari—Lazio 1—0 1 13. Spal—Milan 1—2 2 +1 Monza—Cesena 0—0 X Megyei labdarúgó-bajnokság Továbbra is jó formában a jászapátiak Szolnoki Vegyiművek—Kun­szentmárton 1:0 (1:0). Vegyimű- vek-pálya. 200 n., v.: Andó. Ve­gyiművek: Csécsey — Hajdú, Dobos, Nagy, Tánczos, Vadkerti (Fedor), Kelemen, Bán (Récsá- nyi), Pusztai, Németh. Tóvizi. Edző: Tóth László. KuTE: Ko­vács — Hürkecz, Szarvák L., Szarvák A., Hábensusz F., Dé- zsi, Kupeczki, Pálinkás, Kere­kes, Hábensusz S., Hábensusz L. (Tóth). Edző: B. Tóth András. Az első félidőben a vendég­csapat támadott többet és veszé­lyesebben, három nagy gól­helyzete is akadt, Csécsey azon­ban két esetben is bravúrosan hárított, egyszer pedig a kapufa mentett. Ezután félti ött a Ve­gyiművek, és néhány veszélyes támadást vezetett. A mérkőzést eldöntő egyetlen gól a 40. perc­ben született. Pusztai jobb olda­li szögletét Bán ragyogó fejes­sel a kapu jobb oldalába küld­te. Szünet -után is többet birto­kolta a labdát a KuTE, de ek­kor már a hazai csapat játéka is sokat javult. A KuTE soro­zatban negyedik mérkőzését ve­szítette el, pedig játéka és a kidolgozott gólhelyzetek alapján ezúttal megérdemelte volna a döntetlent. A Vegyiművek az utolsó hat mérkőzésen kilenc pontot szerzett, és így! felcsil­lant a területi bajnokságba való feljutás reménye. Kiállítva: Szarvák L. (a 71. percben). Jó: Csécsey (a mezőny legjobbja). Dobos, Bán. Németh, ill. ' Pálin­kás, Kovács. Szarvák A., Hür­kecz. Ifi: Sz. Vegyiművek—KuTE 6:0. (a KuTE kilenc játékossal állt ki.) — tóth — Törökszentmiklós—Tiszafüred 3:1 (2:0). Tiszafüred. 500 n., v.: Sándor. Tiszafüred: Vida — Tar, Papp, Veres, Kaszás, Somogyi, Deli (Balia). Eszenyi, H. Nagy, Erdei. Borbély. Jó iramú mér­kőzést láthatott a szép számú közönség. Az első negyven perc némi hazai mezőnyfölényt ho­zott, ezalatt két százszázalékos helyzet maradt ki. A félidő vé­ge előtt viszont, a 41. és a 45. percben, a rutinos vendégcsapat' szép egyéni akciók révén szer­zett biztos előnyt. - Ezt az 50. percben tovább növelte, majd a füredi csapat a 65. percben sze­rezte szépítő gólját. A jól ját­szó vendégegyüttes biztosan nyert, de a hazai együttes de­rekasan helytállt. Mindkét csa­pat játékosai dicsérhetők, a tö­rökszentmiklósi Szabó J. volF a mezőny legjobbja. G.: Szabó J. (2). Ráez. ill. Somogyi Ifi: T.-miklós—T.-füred 5:0. Jászkisér—Szászberek 1:0 (0:0). Jászkisér. 500 n., v.: Nagy S. Jászkisér: Kökény — Szabó I., Bércesi, Tóth F.. Szabó F., Kor­sós, Csilli. Sánta, Menyhárt. Kelemen. Tóth L. A hazaiak léptek fel támadólag, s Tóth L. már az első percben gólhelyzet­be került. A 12. percben a szász- bereki kapufán csattant a lab­da, maid a védők felszabadítot­tak. A vendégek apróbb szabály­talanságokkal igyekeztek lassí­tani a hazaiak lendületét. A fél­idő közepén a vendégcsapat ed­zőiét sportszerűtlenségért a iá- tékvezetőnek el kellett küldenie a kispadról. A 84. percben egy szabadrúgás beívelése után tu­multus támadt a vendégcsapat kapuja előtt, és Bércesi megsze­rezte a vezetést, ami egyben a győzelmet is jelentette. Ifi: Jászkisér—Szászberek 2:1. Rákóczifalva—Tisza Cipő SE 2:0 (2:0). Martfű. 300 n., v.: Szántó. Martfű: Németh — Mi­ll o vies, Szőke, Szöllősi Gy., Csizmadia, Szántai. Palcsó. Vass, Groholy, Sütő (Fürtös), Kiss (Kókai). Az első félidei rend­kívül lelkes játékával a ven­dégcsapat reálisan szerzett két­gólos előnyt, melyet végig tar­tani tudott a gyenge napot ki­fogó hazaiakkal szemben. G.: Gergely (2). Jó: Kovács, Bugyi. Ladányi, Gergely. A martfűi csapatból senkit nem lehet ki­emelni. Ifi: Tisza Cipő—Rákóczifalva 5:1. Abádszalók—Mezőtúr 1:0 (1:0). Abádszalók. 550 n., v.: Terenyei. Abádszalók: Szabó J. — Rékasi, Szabó S., Csonka G., Dányi, Mérten (Forgács), Csonka A. (Horváth). Bácskai, Szabó L.. Káli, Báthori. Élénk iramban kezdődött a mérkőzés, a kapuk felváltva forogtak veszélyben. A 15. percben egy korszerű gyors támadás végén a jobb oldalon elfutó Szabó Lajos beadását Csonka A. cselesen átlépte, és a középen berobbanó Káli az ötös­ről lőtt a hálóba. A 23. percben Káli 20 méteres szabadrúgását a kapusi és* a kapufa úgy men­tette, hogy közben a hálót is érte a labda, de a játékvezető továbbot intett. A mezőtúri csa­pat a mezőnyben iól iátszött. rengeteg lövést küldött kapura, de Szabó J. remekül védett. A jó iramú, közepes színvonalú mérkőzésen a tartalékos hazai csapat lelkes játékkal győzte le a sokat támadó, mezőnyfölény­ben levő mezőtúri együttest. Jó: Szabó J. (a mezőny legjobbja). Csonka G.. Szabó S.. ill. Gonda. Nagy. Medveczki. * Ifi: Mezőtúr—Abádszalók 1:0. Jászapáti—Jászberényi Vasas 2:1 (1:0). Jászberény, 500 n., v.: Trencsényi. Jb. Vasas: Jagocfics (Bagi) — Oláh. Vigh- Kras- nyánszky. Mészáros (Horti) Kisnémet, Tóth, Treba, Szila*!, Benke. Dorók. A 2, percben egy hosszan előrerúgott labdából az elalvó Vasas-védők mellett a vendégek megszerezték a veze­tést. A gól után a hazai csapat támadott, azonban a legbiztosabb helyzeteket is kihagyta. A ?•’. percben Jagodics megsérült — a mentők vitték el — és a serdülő válogatott Bagi állt a helyére. Szünet után a Vasas tovább ro­hamozott, gólt azonban a 62. percben szöglet után ismét a vendégek értek el. A Va?sas jobb oldali beadás után szépített. A Jászapáti v£gig nay akarással küzdött. éá megőrizte tavaszi veretlenségét. G.: Berkó, Mezei, ill. Vigh. Ifi: Jászberényi Vasas—Jász­apáti 3:0. Túrkeve—Jászárokszállás 4:0 (1:0). Túrkeve. 500 n., v.: Kuba- tovics. Túrkeve: Katona — Kor­mos III.. Retter, Vad, Szőke. Nagy I., Kormos I., Kormos II., Vajda, Szemes. Bognár (Nagy II.). A 40. percig mindkét olda­lon több helyzet maradt ki­használatlanul. A második iáiték- rész 18. percében Kormos II. ritkán látható nagy góllál nö­velte a hazaiak előnyét, maid egy perc múlva újabb gólnak örülhetett a szép számú közön­ség. A minden csapatrészben ötletesebben játszó Túrkeve megbénította a vendégek szór­ványos akcióit, akik büntetővel sem tudtak szépíteni. G.: Bog­nár (2). Nagy II., Kormos II. Az egész hazai csapat dicséretet ér­demel lelkes és fegyelmezett játékáért, ill. Varga, Muntyán I.. Nagy III. Sárgalap: Váczi. Ifi: Túrkeve—Jászárokszállás 1:0. Besenyszög—Jászjákóhalma 2:0 (1:0). Besenyszög. 350 n., v.: Tó­vizi. Besenyszög: Boros B. Koncsik, Dudok, Pillió, Danyi T., Pomázi, Bálint, Danyi K., Boros Gy., Varga J.. Varga Gy. Kezdeti tapogatózás után a ha­zai csapat vette át a kezdemé­nyezést. A 43. percben a vendé­gek egyik védője a kapu előtt kézzel ütötte el a labdát. A 11-est Danyi K. értékesítette. A második félidő közepén egy bal­oldali beadásból Dudok, kapás­ból lőtt a hálóba. A közepes színvonalú mérkőzésen Beseny­szög megérdemelten győzött. Jó: Dudok, Pomázi, Danyi T., Bá­lint. ill. Kovács. Krieger. Ifi: Besenyszög—Jászjákóhalma 2:1. Tószeg—Szolnoki Cukorgyár 1:1 (1:1). Tószeg. 500 n.. v.: Hunya­di. Tószeg: Fügedi — Király. Kolláth, Kormos, Szakács. Lé- ner. Ondók, Dallos, Tamasi, Szabó S.. Papp. Nagy számú kö­zönség előtt hazai támadásokkal kezdődött a két szomszédvár rangadója. Tószeg már a 3. perc­ben gólt ért el. Folytatódtak a hazai rohamok, ötpercenként maradtak ki a százszázalékos helyzetek, ami végül megbosz- szulta magát: a 40. percben egyenlített a Cukorgyár. Szünet után ismét Tószeg irányított, szinte a kapujához szegezte el­lenfelét. amely kapusának kö­szönheti. hogy nem esett több gól. G.: Léner, ill. Farkas. Jó: Kolláth. Léner. Kormos. Tamasi. ill. kapusával az élen a Cukor­gyár védelme. Ifi: Tószeg—Sz. Cukorgyár 1:1. Skeetlövés Mezőtúriak az élen A hét végén Mezőtúron or­szágos kiemelt skeetlövő ver­senyt rendeztek, amely a vá­logatott kerettagok felkészü­lését is szolgálta. Eredmé­nyek, felnőttek: 1. Bondor István (M. Honvéd) 193, 2. Talabos István (Zalka) 187, 3. Jármi Pál (Kossuth) 186 körrel. Juniorok: 1. Jung Ist­ván 135, 2. Tóth László (mind­kettő M. Honvéd) 134, 3. Tóth Miklós (KLK) 133 körrel. Esemény Kosárlabda. NB II. Női: Szol­noki MÁV MTE—Nyíregyházi TK, Szolnok, tiszaligeti sportcsar­nok 15. ö MŰSOROK Mozi Szolnok Vörös Csillag: Harma­dik típusú találkozások I—II. (14. III. dupla helyáron, fél 5 és fél 8-kor), Tallinn: Sakknovella (14. Országos Ifjúsági Filmnapok bérletei is beválthatók! 19.30 óra­kor). Tisza ,,A” terem: Világvé­ge közös ágyunkban (14), „C” terem: A svéd. akinek nyoma veszett (14), Reptér: szünnap, Vegyiművek: Megközelítés (14). Szandaszőlős Terv: Az inspektor küldetése, Abádszalók Petőfi: A sah fia I—II. (dupla helyáron). Jászberény Lehel: Robotokkal a Saturnus körül, Balanel és a vadkacsa (ovimozi). Jászapáti Táncsics: A kétdimenziós gyil­kos, Karcag Déryné: Egy kis in­dián. Kisújszállás Ady: S. O. S. Concorde (III. helyáron). Kunhe­gyes Szabadság: Hölgyem. Isten áldja (II. helyáron). Kunmada­ras Petőfi: Túl a félelmen (18, III. helyáron). Tappancsok, man­csok. állkapcsok (ifjúsági elő­adás). Kunszentmárton Körös: Kaliforniai lakosztály (14. III. helyáron). Mezőtúr Béke: Asz- szony férj nélkül (14). Dózsa: Cserepek (14). Szabadság: Ki­rándulás gyilkosságokkal (14). Rákóczifalva Rákóczi: Ned Kelly (14). Tiszafüred Tisza: Fáraó I— II. (dupla helyáron). Rexi ka­landjai. Michael a hóviharban (ovimozi). Törökszentmiklós Dó­zsa: Ellopták Jupiter fenekét (TII. helyáron). Hunyadi: Karate (TI. hel.váron). Rexi. a fogorvóá .(ovimozi). Túrkeve Vörös Csil­lag: Nézd a bohócot (18). SZOLNOKI STÜDIÖ: 17.00: Hírek. — 17.05: örökzöld melódiák. — 17.20: Munkásélet. Merza Jenő műsora. — 17.45: A tiszafüredi általános iskolai kó­rusok énekelnek, a tiszaroffi Rab István furulyázik és citerá- zik. — 18.00: Alföldi krónika. — 18.15: Bródy János énekel. — 18.26—18.30: Hírösszefoglaló lar> és műsorelőzetes. KOSSUTH: 8.27: Értékek és történelem. II. rész. — 8.57: A koldusdiák. Rész­letek Millöcker operettjéből. — 9.44: Rímek és ritmusok. Verssel, muzsikával kisdobosok között. — 10.05: MR 10—14. —» 10.35: Szov­jet fúvószene. — 11.00: Kamara­zene. — 11.39: A Balogh család. Veres Péter regénye folytatá­sokban. — 12.35: Törvénykönyv, ön mit vár a törvénytől? — 12.50: Kapcsoljuk a Magyar Nem­zeti Galériát. Hangverseny dél­időben. A Liszt Ferenc kamara- zenekar játszik. — 13.45: Fehér Sándor népi zenekara játszik. Reményi Sándor nótákat énekel. — 14.13: Kóruspódium. — 14.40: Élő világirodalom. Finnország. — 15.10: Holnap közvetítjük. . . — 15.28: Nyitnikék. — 16.05: Solti Károly nótákat énekel. — 16.22: Üj kamarazene felvételeinkből. — 17.07: Mozgásterek. Tető a tár­saság felett. Varsányi Gyula új­fehértói riportja. — 17.32: Young: Lenn a fol.vónál. Dal az Eper és vér című film zenéjéből. — 17.45: A Szabó család. — 19.Iá: Mindenki zeneiskoláin. — 21T.05: Közügyek — felsőfokon. — 20.45: Lukácsi Huba népdalokat éne­kel. — 21.05: Húszas stúdió. Üres lakások. — 22.20: Amiről Ameri­ka beszél. III. rész. Fegyverrel New-Yorkba belépni tilos! Kul­csár István jegyzete. — 22.30: Takács Paulina operaáriákat énekel. — 22.51: Késő este. Lelki egészségvédelem. II. rész. Bako­nyi Péter tízperce. — 23.01: Wilhelm Furtwängler hangver­senyfelvételeiből. A Berlini Fil­harmonikus zenekar játszik. — 0.10: Dobsa Sándor táncdalaiból. PETŐFI: 8.05: A Magyar Néphadsereg Művészegyüttesének énekkara énekel. — 8.20: Vonzások és vál­tozások. Kelet-Európa és a vi­lággazdaság II. rész. — 8.33: Tár­salgó. — 10.00: Zenedélelőtt. — 12.25: Gyermekek könyvespolca. — 12.33: Melódiakoktél. — 13.30: Éneklő Ifjúság. A veszprémi Lo- vassy László gimnázium kórusa énekel. — 14.00: Kettőtől hatig. . . — 18.00: Tip-top parádé. — 18.33: A Belügyminisztérium Du­na Művészegyüttesének népi ze­nekara játszik Mészáros Tivadar vezetésével, Kürthy Éva és öt­vös Csaba népdalokat énekei. — 19.23: ..Játék a számítógéppel.” Beszélgetés a könyv ürügyén Csákány Antal elektromémökkél és Kovács Győző kibernetikus­sal.— 19.33: Csak fiataloknak! — 20.33: Tizenkét szék. Folytatásos rádiójáték. Ilf és Petrov regénye rádióra alkalmazva II. rész. — 20.58: A - hanglemezbolt könnyű­zenei újdonságai. — 21.20: Kap­csoljuk a 22-es stúdiót. Népszerű dallamok. Esti hangverseny. Csengery Adrienne és KóVács Kolos énekel. Kiss András hege­dül. Bakki József. Baranyáy László. Fellegi Adám és Puskás Sándor zongorázik. — 22.20: Nó­ták. — 23.15: Kerekes János szerzeményeiből. 3. MŰSOR: 9.00: Zenekari muzsika. —11.05: Liszt: Missa coralis. — 11.39: Ka­maramuzsika. — 12.30: Csaj­kovszkij operáiból. — 13.30: Ser­gio Mendes és együttesének fel­vételeiből, — 14.00: A kegyetlen Sikeres volt az ökölvívók seregszemléje Bizony jóval több nézőt ér­demelt volna Szolnokon; a tisza- ligeti sportcsarnokban vasárnap délelőtt a középfokú oktatási in­tézmények országos serdülő és ifjúsági ökölvívó seregszemléjé­nek a döntője. Ünnepi külsősé­gek között, csak gyér érdeklődés mellett mérkőztek a párok. Ami a színvonalat illeti, nem haladta meg a közepest, de lát­tunk jó néhány kiegyensúlyo­zott, kemény, ütésváltásokkal te­li nagy csatát és — a korábbi évekhez hasonlóan — ezúttal is felfigyelhettek néhány tehetség­re a szakemberek. A serdülők­nél pehelysúlyban a mezőtúri Tóth Zsolt és a törökszentmik­lósi Budai Sándor vívta a dön­tőt. Tóth pontosan helyezett egyeneseivel és beugrásaival megérdemelten győzött, és meg­kapta a legtechnikásabb verseny­zőnek felajánlott dijat. Könnyű- súlyban jó benyomást keltett a békési Apáti Gábor, aki nem­csak győzött, hanem a legharco­sabb ökölvívónak járó tisztelet­díjat is kiérdemelte. Az ifjúságiak már 3x3 percig mérkőztek. Kemény legényeket láttunk a szorítóban. akadt for­dított pontozás is, emiatt átfor­rósodott egy pillanatra a néző­tér a harmatsúly eredményhirde­tését követően. Kisváltósúlyban Tóth András ügyes elmozgással, pontos ütéseivel keltett jó be­nyomást, a békési Gergely ez­úttal sem engedte ellenfelét há­rom menetig a szorítóban. If­júságiaknál Demeter, illetve Hor­váth kapta a legtechnikásabb, il­letve legküzdöképesebb verseny­zőnek felajánlott különdijat. Győztesek, és a Szolnok me­gyeiek helyezése. (Serdülőknél könnyű, kisváltó- és váltósúly­ban, míg Ifjúságiaknál könnyú- és kisváltósúlyban A és B-dön- tőt rendeztek.) Serdülők, kispa­pírsúlytól felfelé: Szecsődi . (405. sz. Ipari Szakmunkásképző Inté­zet Szombathely), Baranyi (607. ISZI Kecskemét). Isaszegi (101. ISZI Miskolc), . . .3. Orosz (605. ISZI Szolnok), Gyarmati (Mechart Gépipari Szakközépis­kola Debrecen). Tóth Zsolt (626. ISZI Mezőtúr), 2. Budai (604. sz. ISZI Törökszentmiklós), 3. Vi- czinai (604 ISZI), Lizicska (21. ISZI Bp.). Apáti (631 ISZI Bé­kés), Szabó (500. ISZI Pécs), Kottán (308. ISZI Zalaegerszeg), Nagy (13. ISZI Bp.), Kovács (18. ISZI Bp.). Nagy (Békés Glassz Középiskola Bp.), Hegedűs (Pe­tőfi S. Gimnázium Bp.), Tóth (35. ISZI Bp.), Danka (35. ISZI Bp.). Ifjúságiak, papirsúlytól felfelé: Ramberger (312. ISZI Tatabá­nya). Orsós (316. ISZI Dombó­vár) . Rácz (Kiskunfélegyháza), Török (327. ISZI Székesfehér­vár), Horváth (18. ISZI Bp.), Konkoly (312. ISZI Tatabánya), Cser (327 ISZI Székesfehérvár), Tóth (618. ISZI Székesfehérvári, Rapp (505. ISZI Paks). Gergely (636. ISZI Békés). Horváth (401. ISZI Győr), Pintér (601. ISZI Makó), Demeter (31. ISZI fip.). Eperjesi (22. ISZI Bp.), Szifiora (217. ISZI Balassagyarmat). Pont­versenyben: 1. 312. sz. ISZI Ta­tabánya (Edző: Erdei István). 2. 636. ISZI Békés (e.: Maczlk Pál). 3. 325. ISZI Székesfehérvár (e.: Rajkó- János). Asztalitenisz A HKFSE első pontszerzése a legrangosabb osztályban NB I. Férfi: Honvéd Killián FSE—Tatabányai Bányász 14:11. A végig színvonalas összecsapá­sokat hozó, izgalmakban bővel­kedő tatabányai mérkőzésen a Kaiser József és Csaba Zoltán vezette szolnokiak kezdtek job­ban. Az első körben 4:1 arány­ban elhúztak, és ezt az előnyt végig megtartva biztosan nyer­ték a mérkőzést, megszerezve ezzel idei első bajnoki pontjai­kat. Gy.: Csaba, Kaiser (4—4), Szabó (3). Kárpáti (2). Pusztai, 111. Guttmann (5), Chikán, Som (2—2). Imees. Piszter. NB II. Női: Honvéd Killián FSE—Kecskeméti Spartacus 11:5. Kecskeméten nem várt bizton­sággal fektette két vállra régi riválisát a HKFSE női csapata. A mérkőzés hőse — immáron sokadik alkalommal — Juhász Erika volt. aki minden ellenfe­lét legyőzve járult hozzá a csapat sorozatban aratott harmadik győzelméhez. Gy.: Juhász <4,, Jávor, Vágó (3—3), Hortobágyiiné. 111. Nagy II. (3), Pataki (2). NB III. Férfi: Szolnoki Volán —Debreceni Biogál 10:6. Az első forduló után 3 :l-re elhúzott a Volán, és előnyét megtartva vé­gig nagy csatában legyőzte ott­honában a tavaly még NB Il-es Biogált. Gy.: Simó (4). Szatmá­ri, Bodor, (3—3), ill. Palotás, Siklós (2—2), Szőlek. Somogvl. Mezőtúri Főiskola—Bp. ME- DOSZ 11:5. A mezőtúriak foly­tatták tavaszi jó szereplésüket és biztosan nyertek. Gy.: Ágos­ton, Molnár (4—4). Szabó (3). Teke Mérsékeltebb kezdés után jó folytatás NB I. Férfi: Szolnoki MÁV MTE—Ózdi Kohász 6:2 (5189—5121 fa). Szolnok, Munkásőr úti auto­mata tekecsarnok. A MÁV MTE mérsékeltebb kezdés után biztos győzelmet aratott.. Ld.: Kántor 893. Dobos 882, Mátyás 860, ill. Nagy 919. Durst 911, Klakk 832 fával. NB H. Női: Szolnoki MÁV MTE—Szentes 5:3 (2394—2389 fa). Szentes. A szentesiek kezdtek jobban, erős iramot diktáltak, a játékidő utolsó harmadában azonban a szolnoki lányok hig­gadt és eredményes játékukkal a maguk javára tudták fordíta­ni a mérkőzés sorsát. Ld.: Sáf- rányné 441, /Burjánné 419, Czakó 411, ill. Némethné 425, Szabó 411. Mészárosné 401 fával. város. Eza Botó (Bongo Beti) kameruni író regénye rádióra alkalmazva I. rész. — 14.31: Ze­nekari muzsika. — 15.32 n Jerome Rose Liszt-műveket zongorázik. — 16.22: Labirintus. — 16.37: Teli Vilmos. Részletek Rossini operá­jából. — 17.30: Harminc perc alatt a Föld körül. — 18.00: Szimfonikus zene. — 19.35: Kap­csoljuk a Zeneakadémia nagyter­mét. Hangverseny Sztravinszkij és Bartók műveiből. Közben: Kb.: — 20.15: Soprontól — Mis- kolcig. A miskolci körzeti stú­dió műsora. — Kb.: 20.35: A hangversenyközvetítés folytatá­sa. — Kb.: 21.20: Dzsesszfeivéte- leinkből. Herbie Mann együttese játszik. — 21.46: Modem írók portréi — Pjotr Vegin. Bemutat­ja és a verseket fordította Rab Zsuzsa. — 22.06: A munkadal — Szántás vetés. Békefi Antal elő-\ adása. Televízió I 8.00: Tévétorna. 8.05: Lskolatévé. 9.15: Osztályfőnöki óra (közép- iskolásoknak). 10.05: Földrajz, (ált. isk. 5. oszt.) Románia. 10.35: Magyar nyelv (ált. isk. 2. oszt.) Szó-ra-ka-té-nusz. Cirmos, cirmos. 10.50: Stop! Közlekedj okosan! 11.00: Óvodások filmműsora. Kis- film-összeállítás. 1. Cicák és kutyák. Len­gyel rajzfilm (ism.) 2. Cyprian apó meséi. Cseh­szlovák kisfilmsorozat. 1. rész: Kérkedő mese. (ism.) 11.20: Bélyegvilág, (ism.) 14.15: lskolatévé. Stop. (ism.) 14.30: Magyar nyelv (ism.) 14.40: Földrajz. * 15.15: Földrajz. 15.50: Napköziseknek — szakkö­röknek. A természet vá­laszol. Dr. Frenyó Vilmos műsora. Elevenen szülő nö­vények. 16.00: Mindenki iskolája. 17.05: Hírek. 17.10: Balthazár professzor. Pep- pinó, a cicerone. Jugoszláv rajzfilm. 17.20: Reklám. 17.25: Forduljon hozzám! Francia filmsorozat. Az őr- grófné. 17.50: Harminc éves az Állami Népi Együttes 18.20: „Talán eltűnők hirtelen.” A Szegedi Körzeti Stúdió műsora. 19.05: Reklám. 19.15: Tévétorna. 19.20: Esti mese. 19.30: TV-híradó. 20.00: Játék három percben. 20.05: Madame Bovary. Magya­rul beszélő angol- filmsoro­zat IV/2. rész: Az első sze­relem. 21.00: Stúdió ’81. A Televízió kul­turális hetilapja. 22.00: Bűn. Dokumentum játékfilm- sorozat IV/l. rész. Lányok. 23.15: TV-híradó 3. 2. MŰSOR: 20.00: Autó-Motor Sport. A Te^ lesport technikai magazin­ja. 20.20: Személycsere. Dokumen­tumfilm. 21.20: TV-híradó 2. 21.40: Reklám. 21.45: A félelem. Magyarul beszé­lő NSZK film. BUKAREST: 16.05: Lskolatévé. 17.15: Fiataloki klubja. 18.00: Üttörőhíradó. 18.50: A legkisebbeknek. 19.00: TV-híradó. 19.25: Gazdasági figyelő. 19.45: Az egészséges életmód. 20.05: „Álmatlan éjszakák”. 22.05: TV-híradó,