Szolnok Megyei Néplap, 1981. március (32. évfolyam, 51-76. szám)

1981-03-03 / 52. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1981. MÁRCIUS 3. Megyei labdarúgó-bajnokság JÁSZAPÁTI ÉS ABÁDSZALÓK BRAVÚRJA Ifi: Tiszafüred—Besenyszög Ellesett pillanatok: fájdalom Két ötödik hely a cselgáncs rangsorversenyen Jászapáti—Szolnoki Vegyi­művek 1:0 (0:0). Vegyimű­vek-pálya, 200 n., v.: Pathó. Vegyiművek: Öllé — Hajdú, Tánczos, Nagy, Récsányi (Major), Kupeczki, Fedor, Bán, Varga (Kántor), Né­meth, Tóvízi. A jászapáti csapat fegyelmezetten és ha­tártalan lelkesedéssel ját­szott. A tartalékos Vegyimű­vek nagyon gyenge napot fo­gott ki. Játéka elképzelés nélküli volt, és csak akkor ocsúdott fel, amikor a 66. percben a vendégek megsze­rezték a vezetést. A jászapá­tiak ekkor viszont már jól védekeztek, és tartani tudták előnyüket. Sárgalap: Németh (Vegyiművek). G.: Berkó. Jó: a vendégek teljes csapa­ta, ill. Öllé. Ifi: Sz. Vegyiművek—Jász­apáti 5:0. Jászkisér—Törökszentmik- lós 1:1 (0:0). Jászkisér, 500 n., v.: Asztalos. Jászkikér: Kökény — Szabó I., Bérezé­si, Tóth, Szabó F., Korsós, Kelemen, ©yephát, Csillik, Menyhárt, Nemes. Mindkét csapat nagy lendülettel kez­dett. A hazaiak többet, a vendégek veszélyesebben tá­madtak. A pontosztozkodás a helyzetek alapján igazságos. Sárgalapos figyelmeztetés: 'Hoppál (T.miklós). Jó: Bér­ezési (a mezőny legjobbja), Szabó I., ©yephát, Csillik, ill. Mayer, Molnár, Hegedűs, Lengyel. Ifi: Jászkisér—Törökszent- miklós 2:0. Rákóczifalva—Szászberek 2:0 (0:0). R.falva, 400 n., v.: Kovács L. R.falva: Bertus — Kocsis, Kovács, Bugyi, Hu­szár (Nyolczas II.), Rigó, Nyolczas I., Szabó, Bencsik, Zakar, Mihályi. A sportszerű mérkőzésen a vendégek lel­kes játékkal, fegyelmezett emberfogással sikeresen szűrték meg a körépen eről­tetett hazai támadásokat. A végig óriási fölényben játszó rákóczifalvi csapatnak nem sikerült kihasználni az első percekben adódó helyzeteket, így a közönségnek az utolsó percekig kellett várni a dön­tésre. A 87. percben Kovács ívelését Bencsik fejjel továb­bította a berobbanó Mihályi elé, aki nem hibázott. A 89. pereben kapu előtti kavaro­dásból Nyolczas II. a kapu bal sarkába lőtt. Jó: Rigó, Bugyii, Mihályi, ill. Radies, Szabó, Juhász. Ifi: Rákóczifalva—Szász­berek 3:2. Abádszalók—Tószeg 3:0 (2:0). Abádszalók, 300 n., v.: Csipe. Abádszalók: Szabó J. — Ré- kasi, Szabó S., Dányi, Mér­ten, Kovács S., Csonka III., Káli, Szabó L., Pataki, Ko­vács J. (Báthori). A hazai csapat már az első percben gólt ért el: kapu előtti kava­rodásból Kovács János gurí­tott a gólvonal mögé. Táma­dásban maradt az Abádsza­lók, és a 13. percben korsze­rű, gyors támadás végén is­mét Kovács J. volt eredmé­nyes. Kemény, időnként dur­va volt a mérkőzés. A játék­vezető a vendégeknek 3, a hazaiaknak 1 sárgalapot „osztott ki”. Tószeg egyetlen gólhelyzetét, a 11-est is el­hibázta. Az utolsó percben ragyogó hazai támadás után Káli lőtte a harmadik gólt. Abádszalók ió játékkal fe­ledtette a múlt heti tiszafü­redi kisiklást. Az igen lelke­sen, de durván játszó Tószeg ellen megérdemelten nyert. Jó: az egész hazai csapat, ill. Fügedi, Kormos és Ondók. Ifi: Abádszalók—Tószeg 1:0. Kunszentmárton—Mezőtúri FSE 1:0 (0:0). K.márton, 250 n., v.: Török. KuTE: Kovács — Dézsi, Pálinkás, Szarvák A., Szarvák L., Hábensusz S.. Kupeczki (Hürkecz). Há­bensusz F., Kerekes, Háben­susz L. (Szabó), Gellér. A ne­héz talajú edzőpályán nagy iramú, kemény mérkőzést ví­vott a két jól felkészített csapat. A KuTE kezdemé­nyezett többet, és csak ka­pusbravúrok miatt maradt érintetlen sokáig a vendégek hálója. A 75. percben Há­bensusz S. átkígyózott több védőn, akik mezénél fogva sem tudták megakadályozni a győztes gól megszerzésé­ben. Szabó—Kerekes—Gellér adogatás után utóbbi a ka­pust érintő labdából szerzett gólt, de a játékvezető az ak­ciót lesnek nyilvánította. Jó mérkőzést láthatott a közön­ség négy sárgalap arányos kiosztásával. Jó: Hábensusz S. (a mezőny legjobbja), Ke­rekes, Szarvák L., Pálinkás, Kovács, ill. F. Nagy, Mihá­lyi Nagy M., Baracsi. Ifi: Mezőtúr—KuTE 5:2. Besenyszög—Tiszafüred 1:0 (1:0). Besenyszög, 400 n., v.: Szűrszabó. Besenyszög: Bo­ros — Lévai, Dudok, Pillió, Danyi T., Pomázi, Danyi K., Bálint, Kazinczi (Danyi J.), Varga J., Varga Gy. Hűvös időben, igen jól előkészített pályán került sor a mérkő­zésre. A vendégcsapat enyhe mezőnyfölényt harcolt ki, és lestaktikájával gyakran za­varba hozta a hazai csatáro­kat. A 43. percben Varga J. a lest reklamáló védők mel­lett megszerezte a győzelmet jelentő gólt. A második fél­időben tovább rohamozott a vendégcsapat, de eredmény­telenül. 1:0. Tisza Cipő—Jászberényi Va­sas 0:0. Martfű, 200 n., v.: Veress. Martfű: Németh — Mihovics, Szőke, Fürtös, Csizmadia, Szántai, Vass, Palcsó, Szöllősi L. (Kovács), ©roholy, Kókai (Kiss). Vé­gig hazai fölény jellemezte a mérkőzést. A vendégek 7—8 emberrel védekeztek, ami­nek Martfű nem találta meg az ellenszerét. A közepes ira­mú mérkőzésen a hazai csa­pat több biztos gólhelyzetet is kihagyott, ami az egyik pontba került. Jó: Németh, Szőke, Fürtös, ill. Jagodics, Krasnyánszky, Benke, Kiss, Németh. Ifi: Tisza Cipő—Jb. Vasas 2:1. Jászárokszállási Vasas— Jászjákóhalma 3:í (0:1). Jászárokszállás, 350 n., v.:. Sándor. J. Vasas: Muntyán L. — Nagy S. (Hamar), Nagy III. S., Rédei T., Faragó (Lu­kács), Varga, Tuza, Muntyán T., Dzurják, Banka, Kaszab. Csapkodó játékkal kezdődött a találkozó, sok átadási hi­bát követett el mindkét csa­pat. A 30. perctől a vendégek kezdeményeztek többet, és Nagy L. révén vezetést is szereztek. Szünet .után vala­mivel élénkebbé vált a játék, mindkét kapu előtt adódott helyzet, de a védelmek jól zártak. A 72. percben a ha­zaiak 11-eshez jutottak, amit Banka értékesített. Az egyen­lítés után az árokszállásiak rákapcsoltak, és Muntyán majd Dzurják góljaival biz­tosan szerezték meg a két bajnoki pontot. Jó: Kaszab, Tuza, Muntyán L., Rédei T., ill. Banya, Nagy L. és Ko­vács. Ifi: Vasas—Jászjákóhalma 3:1. Túrkeve—Szolnoki Cukor­gyár 1:1 (1:0). Túrkeve, 400 n., v.: Térén yei. Túrkeve: Katona — Kormos III., Kor­mos I., Retter, Vad, Szőke, Kormos II.. Nagy II. (Réka- si). Szemes, Nagy I., Török. Jó iramú, közepes színvonalú mérkőzés volt. Az első fél­időben a hazai csapat nagy mezőnyfölényben játszott, de a gólhelyzeteket egy kivéte­lével nem tudta kihasználni. A második félidőben ki­egyenlített volt a játék. A vendégcsapat egy jól eltalált szabadrúgás-góllal egyenlí­tett. Helyzetei alapján a ha­zai csapat közelebb állt a győzelemhez. ©.: Farkas (ön­gól), ill. Mihályi. Sárgalap: Kapolcsi, Pintér. Jó: Takács, Márkus, Mihályi, ill. Retter. Kormos I., Szemes, Nagy I. Ifi: Túrkeve—Sz. Cukor­gyár 3:0. Munkahelyi olimpia Jól sikerült az asztalitenisze­zők döntője Egy év elteltével ismét is­merős arcokkal találkozha­tott a kis számú szurkoló gárda a Kilián György Re­pülő Műszaki Főiskola tor­nacsarnokában^ ahol az asz­talitenisz _ döntőkhöz érkez­tek a munkahelyi olimpia szolnoki városi küzdelmei. Az üzemi, vállalati előcsatáro- zások után a győztesek — 31 férfi és 12 női csapat — va­sárnap döntötték el a végső helyezések sorsát. A várakozásnak megfele­lően nagy küzdelem alakult ki minden mérkőzésen. A női csapatok döntőjében a SZOT Társadalombiztosítási Igazgatóság Bozsányi Berta­lanná, Bunkóczi Valéria, Márton Pálné összeállítású válogatottja biztos, 5:2 ará­nyú győzelmete aratott az esélyesebb — az előző évben is előkelő helyezést elért — Tiszamenti Vegyiművek el­len. A harmadik és negyedik helyet a lyiagyar Nemzeti Bank, illetve a MÁV Jármű­javító Üzem együttesei sze­rezték meg. A férfiak is szolgáltak meglepetéssel. A Skála Áru­ház csapata egymás után vé­ve az akadályokat, végül is a döntőben találta magát, ott azonban kénytelen volt meg­hajolni a nagyobb tapaszta­lat és tudás előtt, a Közép- tiszavidóki Vízügyi Igazgató­ság Fehér Pál, Lesskó László, Csoór Sándor és Adamkó Zoltán összeállítású együtte­se ugyanis 5:0 arányban dia­dalmaskodott ellenük. Har­madik lett a BM Megyei Fő- kapitányság csapata, negye­dik a KPM. Mintegy 300 versenyző indult Kecskeméten a február 28-án rendezett ifjúsági II. korcsopor­tos országos cselgáncs rangsor- versenyen. A Honvéd Kilián FSE három versenyzője közül az 57 kg-os Vay Zoltán szebbnél szebb akciókkal, biztosan ha­ladt előre az érmekért folyó harcban. A döntőbe jutásért vívott mérkőzésen is nagy fö­lénnyel vezetett, de bírói téve­dések sorozata után — a végig Megtartotta vezetőségvá­lasztó küldöttközgyűlését az Alföldi Olajbányász sport- egyesülete is. Az írásos be­számolóhoz Szili József egye­sületi elnök fűzött szóbeli kiegészítést. Az alföldi olaj­bányászok _ sportegyesülete kettős feladatot lát el. Egy­részt megteremti a dolgozók tömegsportolási lehetőségeit, másrészt a verseny-szakosz­tályokban igyekszik minél jobb eredményt elérni. A tö­megsportban jelentős fejlő­dés tapasztalható. A szegedi területet kivéve hét megyé­ben kell lehetőséget terem­teni az egészséges testmogás- ra. Sikerült a mozgósítás, mert öt év alatt ezerötszáz­ról ötezernél többre emelke­dett a tömegsporttol ás ban résztvevők száma. Népsze­rűek az országos bányász kézilabda- és sakktornák, nagy tömegeket mozgósít a természetjárás. A tömeg­sportra az. egyesület költség- vetésének mintegy huszonöt százalékát fordítják. passzív ellenféllel szemben — leléptették. A harmadik helyért már kedveszegetten versenyzett, és végül csak ötödik lett. Ugyancsak az ötödik helyet sze­rezte meg 40 induló közül a 62 kg-os Kádár András. A 75 kg- osok súlycsoportjában a dobo­gós helyre várt és a korábbi, hasonlóan rangos versenyen ezüstérmes Szűcs Jenő egy győ­zelem után — sérülés miatt — kénytelen volt a további ver­senyzéstől visszalépni. A versenysportban már ve­gyes a kép. A férfi kosárlab­dacsapat még mindig esélyes az NB I-toe jutásra, de ha most mégsem sikerülne, jö­vőre ismét megpróbálják. A sakkozók az OB II-ből kies­tek, ám biztató az utánpót­lásnevelés. A férfi kézilabda­csapat az NB I B-ből a me­gyei bajnokságba zuhant. Cél a magasabb osztályba jutási, és valamennyi szak­osztálynál az utánpótlásoe- velés szélesebb alapokra he­lyezése. Szolnokon az Alföl­di Olajbányász vállalta a férfi 'kézi- és kosárlabdasport kiemelt fejlesztését, s ezt a feladatot szeretnék maradék­talanul megvalósítani. Anya­gi gondjaik nincsenek, s ha a kosárlabda-szakosztályban megoldódik az edzőkérdés, talán feljuthatnak az NB I- be. Több hozzászólás után a küldöttek megválasztották az elnökséget. Elnök továbbra is Szili József, ügyvezető el­nök pedig Acsay Attila lett. Alföldi Olajbányász SE Előtérben a kézi- és a kosárlabda Fellendült a tömegsport MŰSOROK iMozi Szolnok Vörös Csillag: Isten hozta Mr. . . (fél 7 és fél 9-től). In dián kaland Ontarióban (14, II. helyáron), fél 5-től). Tallinn: örökség, Tisza ..A” terem: Hu­szadik század III—IV. (18, dup­la helyáron), ,,C” terem: Ken­guru (14). Reptér: szünnap. Ve­gyiművek : szünetel. Szandasző- lős Terv: Félelem a város felett (16, III. helyáron). Abádszalók Petőfi: Péntek, a bennszülött. Jászberény Lehel: Reggeli vizit után (14). Jászapáti Táncsics: Mindent bele. csak rá ne fáz­zunk. Karcag Déryné: Fekete kalóz (III. helyáron). Kisújszál­lás Ady: Hölgyem. Lsten áldja (II. helyáron). Kunhegyes Sza­badság: Psyché I—II. (16. II. heLyáron). Kunmadaras Petőfi: Won-Ton-Ton. Hollywood meg­mentő je (II. helyáron). Kiin- szentmárton Körös: Futárszolgá­lat. Mezőtúr Béke: Sorsok (14). Dózsa: őszi maraton (14). Sza­badság: A fáraó I—II. (dupla helyáron). Rákóczifalva Rákó­czi: Osceola. Tiszafüred Tisza: Fantozzi (II. helyáron). Tószeg Petőfi: A hét mesterlövész (II. helyáron). Törökszentmikiós Dó­zsa: Nyolcadik utas a halál (18. III. helyáron). Hunvadi: A biz­tosan ölő sárkány ladv (16. III. helyáron). Túrkeve Vörös Csil­lag: S. O. S. Concorde (III. helyáron). Rádió I SZOLNOKI STÜDIÖ: 17.00: Hírek. — 17.05: Két dal. egy előadó. A Brotherhood of Man együttes énekel. — 17.10: A ,.Hálóterv” hálójában. Ripor­ter: Balogh György. (A Papír­ipari Vállalat szolnoki gyárá­nak kapacitásbővítő beruházá­sára három év alatt hat milli­árd forintot költenek. A nagy munkát ..hálóterv” alapján han­golják össze, a különféle fő és alvállalkozók. Ám a hálóterv csak akkor jelent garanciát a folyamatos, jó ütemű munkára, ha minden egymásrautalt part­ner tartja a rögzített határ­időket és minőségi szintet. Ha nem, akkor a hálóterv kibo­gozhatatlan hálót jelent.) 17.30: Stúdiópódium. Schumann művek két zongorára. A ceglédi zene­iskola tanárai játszanak. —17.45: Noteszlap. — 17.50: Könnyűze­ne. — Vico Toriam énekel. — 18.00: Alföldi krónika. — 18.15: Bontovics Kati felvételeiből. — 18.26—18.30: Hírösszefoglaló, lap­os műsorelőzetes. KOSSUTH: 8.27: Boccherini: Clementina. Vígopera — két felvonásban. — 9.44: Huncutkodó. Gyermekver­sek finn zeneszerzők muzsiká­jával. — 10.05: MR 10—14. — 10.35: Népdalcsokor. — 11.10: Tű­nődés a ,,Gyorsuló idő”-ben. — 11.40: Az élet komédiásai. Jókai Mór regénye rádióra alkalmaz­va XVII. rész. — 12.35: Tör­vénykönyv. — 12.50: Kapcsoljuk a Magyar Nemzeti Galériát. Hangverseny délidőben. Andor Éva és Melis György énekel. — 13.40: Adrian Boult Arnold an­gol táncdalaiból vezényel a Lon­doni filharmonikus zenekar élén. — 14.00: Nóták. — 14.40: Élő vi­lágirodalom. — 15.10: Járdányi Pál: I. vonósnégyes. — 15*.28: Nyitnikék. — 16.05: Magyar mű­vészek operettfelvételeiből. — 16.34: A magunk érdekében, a magunk védelmében. Kapusi Ró­zsa műsora. — 17.07: Mesék és emberek. — 17.45: A Szabó csa­lád. — 19.15: Mindenki zeneis­kolája. — 20.06: Külpolitikai do­kumentumműsor. — 20.36: A Belügyminisztérium Duna Mű­vészegyüttesének népi zenekara játszik. — 21.07: Regále. Mester­házi Lajos hangjátéka. — 22.30: Toronyzene. — 22.50: Késő este. Bakonyi Péter tízperce. — 23.00: Századunk zenéiéből. — 0.10: Vi­rágénekek. PETŐFI: 8.05: A Magyar Rádió és Te­levízió énekkara Székely End­re kórusműveiből énekel. —8.20: Tíz perc külpolitika. — 8.33: Társalgó. — 10.33: Zenedélelőtt. — 12.25: Gyermekek könyves­polca. — 12.33: Melódiákoktól. — 13.30: Concertino Praga ’80. — 14.00: Kettőtől hatig... — 14.00: Operaslágerek. — 14.30: Hírek, körzeti időjárás. — 14.35: Tánczenei koktél. — 15.20: Könyvről, könyvért. Irodalmi rejtvényműsor tíz percben az áfész sárbogárdi könyvesboltjá­ból. — 15.30: Találkozás a stú­dióban. — 16.28: Műsorismerte­tés. — 16.30: Hírek. — 16.33: Csúcsforgalom. Találkozóhely: Bp.: XII., Szabadság hegy, Fo­gaskerekű-állomás (a 21-es busz végállomásánál), telefon az adás Ideje alatt csak a 343-732-es számon, — 17.57: Reklám. — 18.00: Tip-top parádé. — 18.33: Molnár Ferenc nótákat énekel, Ráduly Árpád gordonkázik. — 19.00: A hanglemezbolt könnyű­zenei újdonságai. — 19.20: Az Alföld-kutatás műhelyében. — 19.30: Csak fiataloknak! — 20.33: Márssal társalkodó Murányi Vé- nus. Rádióra alkalmazva. — 20.59: Santo és Johnny együttese ját­szik. — 21.18: A Rádió Dalszín­háza. Angot asszony lánya. Le- cocq operettjének rádióváltoza­ta. — 23.15: A dzsessz a 70-es években. 3. MŰSOR: 9.00: Iskolarádió. — 9.30: -Ar­thur Grumiaux és Clara Haskil Mozart-lemezeiből. — 10.22: Vic­toria de Los Angeles és Gianni Raimondi operaáriákat énekel. — 11.05: Zenekari muzsika. —12.45: Külpolitikai könyvespolc. — 13.07: Magyar Irodalmi Arcképcsarnok. — 13.27: Joan Armatradink kon­certlemeze. — 14.10: Schubert­művek. — 14.58: Az ezred lánya. Részletek Donizetti operájából. — 15.51: Labirintus. — 16.06: Herbert von Karajan Beetho- ven-műveket vezényel a Berlini filharmonikus zenekar élén. — 17.30: Harminc perc alatt a Föld körül. -7- 18.00: A Kóruspódium évadzáró hangversenye a 6-os stúdióban. II/l. rész. — 19.05: Is­kolarádió. — 19.35: Kapcsoljuk a Zeneakadémia nagytermét. Zempléni Kornél zongoraestje. — Közben: kb. 20.20: Marcus Aure­lius nyomában. — Kb. 20.40: A zongoraest közvetítésének foly­tatása. — Kb. 21.20: Dzsesszfel- vételekből. — 21.35: Száz éve halt meg Mogyeszt Muszorgszkij. Televízió 8.00: Tévétorna. 8.05: Iskolatévé. 10.55: Óvodások filmműsora: A homokember beavatkozik. NDK bábfilm, (ism.) 11.15: Idesüss! Ajánlóműsor gye* rekeknek (iísm.) 11.40: Csata fekete-fehérben. Sakkműsor gyerekeknek, (ism.) 14.00: Iskolatevé. 15.50: Napköziseknek — szakkö­röknek. A természet vá­laszol. Dr. Frenyó Vilmos műsora. Múló falevél. (ism.) 16.00: Mindenki iskolája. 17.05: Hírek. 17.10: FeLső-Volta. Román rövid­film. 17.20: Barátság, eevütt.működés... Budapesti beszélgetés szov­jet turistákkal. 17.40: Sakk-matt. 18.00: Reklám. 18.05: Szól a nóta. 18.30: Dél-alföldi krónika. A Sze­gedi Körzeti Stúdió mű­sora, 19.00: Reklám. 19.10: Tévétorna. 19.15: Esti mese. 19.30: TV-híradó. 20.00: Játék három percben. 20.05: Csendes Don. Szovjet filmsorozat VI/3. rész. 21.05: Az SZKP XXVI. kong­resszusáról jelentjük. . . A TV-híradó különkiadása. Kb.: 21.45: Stúdió ’81. A Televízió kul­turális hetilapja. 22.45: TV-híradó 3. 2. MŰSOR: 20.00: Fodor János énekel, (ism.) 20.20: Testünk. IX. rész: A vér. 20.45: TV-híradó 2. 21.05: Reklám. 21.10: A hazudós lány. Francia film. BUKAREST: 16.05: Iskolatévé. 16.35: Angol nyelvoktatás. 16.55: Marokkói képek. 17.15: Fiatalok klubja. 18.00: A mezőgazdaságban dolgo­zóknak. 18.25: Steaua-Bucuresti—Buda­pesti Honvéd férfi kézi­labda mérkőzés. 18.50: A legkisebbeknek. 19.00: TV-híradó. 19.25: Gazdasági figyelő. 19.40: TV-ankét. 20.25: „A jólelkű Mitica”. Tv- játék. 22.15: TV-híradó,