Szolnok Megyei Néplap, 1981. március (32. évfolyam, 51-76. szám)

1981-03-24 / 70. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1981. MÁRCIUS 24. Táblázatok Megyei labdarúgó-bajnokság labdarúgás Az NB I állása: 1. Vasas 24 14 7 3 51-25 35 2. FTC 24 13 8 3 53-26 34 3. Bp. Honv. 24 13 6 5 45-25 32 4. Videoton 24 14 4 5 42-27 32 5. Tatabánya 24 10 9 5 35-23 29 6. B.-csaba 24 11 6 7 33-28 2R 7. NYVSSC 24 9 9 6 22-18 27 8. Debrecen 24 9 6-9 24-23 24 9. Ü. Dózsa 24 7 10 7 42-42 24 10. PMSC 24 7 9 8 30-29 23 11. Volán SC 24 8 6 10 30-38 22 12. Csepel 24 6 9 9 27-26 21 13. Rába ETO 24 6 8 10 27-28 20 14. ZTE 24 8 4 12 39-46 20 15. DVTK 24 4 9 11 16-31 17 16. Dunaújv. 24 4 8 12 29-56 16 17. MTK-VM 24 3 9 12 20-40 15 18. Kaposvár 24 4 5 15 23-57 13 A 25. fordulóban, március 25., szerda: Pécs—Újpesti Dózsa, Volán—Csepel, Rába ETO—Bp. Honvéd, Vasas—Videoton, Deb­recen—FTC, Nyíregyháza—ZTE, MTK-VM—Diósgyőr, Tatabánya— Dunaújváros, Kaposvár—Békés­csaba. NB II, Keleti csoport: 1. Ózd 25 17 4 4 42-15 38 2. Gyöngyös 25 13 6 6 33-22 32 3. STC 25 13 6 7 38-24 30 4. Gyula 25 10 10 5 33-26 30 5. Asztalos SC 25 11 7 7 35-28 29 6. MVSC 25 12 4 9 42-38 28 7. Eger 25 11 6 8 33-31 28 8. HMSE 25 10 7 8 33-26 27 9. Papp SE 25 9 9 7 36-34 27 10. Szabó SE 25 9 8 8 28-22 26 11. Szolnok 25 9 6 10 40-41 24 12. Debr. K. 25 9 6 10 36-37 24 13. D. Univ. 25 8 7 10 29-26 23 14. Lehel SC 25 7 9 9 29-29 23 15. K.-barc. 25 7 9 9 37-38 23 16. Szarvas 25 7 7 11 24-29 21 17. Borsodi V. 25 5 9 11 28-48 19 18. Karcag 25 7 4 14 23-46 18 19. N.-bátony 25 5 5 14 30-45 17 20. H.-böször. 25 3 7 15 20-44 13 Eredmények: Eger—Nagybá­tony 1:1, Salgótarján—H. Papp J. SE 0:0, Miskolci VSC—Ka­zincbarcika 2:1, Ózd—Hajdúbö­szörmény 1:0, Gyula—Gyöngyös 3:2, Szarvas—Borsodi Volán 1:1. A 26. fordulóban, március 29., vasárnap 15.00 óra: Lehel SC— Salgótarján. Mezőtúri Honvéd- Gyula, Nagybátony—Szolnoki MÄV MTE, Gyöngyös—Karcag, Kazincbarcika—H. Asztalos J. SE, Ózd—Miskolci VSC, Debre­ceni USE—Hajdúböszörmény, Hódmezővásárhely—Debreceni Kinizsi, Borsodi Volán—Eger, H. Papp J. SE—Szarvas. A megyei bajnokság állása: 1. T.-miklós 22 14 6 2 49-13 34 2. R.-falva 22 12 8 2 43-19 32 3. Jászkisér 22 11 6 5 38-21 28 4. Tószeg 22 ío 7 5 35-26 27 5. Szí Cukor. 22 6 7 7 34-30 23 6. Abádszalók 22 9 5 8 26-25 23 7. KuTE 22 10 3 9 32-36 23 8. Sz. Vegyim. 22 8 6 8 32-30 22 9. J.-ároksz. 22 9 4 9 28-27 22 10. Tisza Cipő 22 7 6 9 28-25 20 11. Jb. Vasas 22 7 6 9 29-31 20 12. Jászapáti 22 6 7 9 23-35 19 13. J.-jákóh. 22 5 8 9 26-35 18 14. Szászberek 22 6 6 10 17-27 18 15. Túrkeve 22 4 10 8 23-34 18 16. Besenyszög 22 6 6 10 24-49 18 17.'Mezőtúr 22 5 7 10 26-32 17 18. T.-füred 22 5 4 13 24-42 14 A 23. fordulóban, március 29., vasárnap 15.00 óra: Szolnoki Ve­gyiművek—Mezőtúri FST. Tisza Cipő SE—Jászjákóhalma. Abád- szalók—Törökszentmiklós, Be­senyszög—Szolnoki Cukorgyár, Tiszafüred—Jászapáti. Tószeg­Jászberényi Vasas. Jászárokszál- lás—Szászberek, Jászkisér—Kun- szentmárton. Túrkeve—Rákóczi­falva. A totó 12. heti eredménye 1. Bem SE—SZEOL AK 0—3 2 2. Budafok—Ganz-M. 3—1 1 3. BVSC—Kecskemét 0—1 2 4. Keszthely—Bauxitb. 1—0 1 5. Dombóvár—Sabaria 0—0 X 6. Sopron—PVSK 0—0 X 7. Avellino—Napoli 0—0 X 8. Brescia—Bologna 0—0 X 9. Catanzaro—Roma 1—1 X 10. Como—Torino 0—2 2 11. Pistoiese—Internaz. 1—2 2 12. Catania—Spal 2—0 1 13. Verona—Monza 0—0 X 4*1 Udinese—Ascoli 0—0 X Mindössze három csapat nyert otthonában Rákóczifalva—Jászkisér 1:0 (1:0). Rákóczifalva, 550 n., v.: Zsuppos. R.falva: Bertus — Nyolczas I., Kovács, Bugyi Ladányi — Kocsis (Huszár), Szabó, Rigó (Horváth) ,— Gergely, Mihályi, Nyolczas II Edző: Molnár József. Jászki­sér: Kökény — Korsós; Csiil- lik, Bérezési, Szabó F. — Gyephád, Kelemen (Nemes), Tóth J. — Sántha, Menyhárt, Tóth I. Edző: Sántha György. Kitűnő talajú füves játék­téren került sor a területi bajnokságot megpályázó két csapat rangadójára. Az egy­re jobban játékba lendülő hazaiak fölényét elsősorban a bal oldalon vezetett veszélyes támadások jelentették. A gól mégis a jobb oldalon esett. A 23. percben Kocsis átadását Gergely ügyes csel után jól eltalált lövéssel küldte Kökény hálójába. Egy perc múlva Nyolcas II. át­adását Rigó gurította az üres kapu mellé. A második fél­időben csökkent a játék ira­ma és színvonala. A hazaiak részéről Nyolczas II. helyze­te, Szabó távoli lövése, a másik oldalon Sántha kiug­rása jelentett eseményt. A 75. perctől a mezőnyben job­ban adogattak a vendégek, azonban a lestaktikát jól al­kalmazó hazai védőik háríta­ni tudtak. A taktikailag éret­tebbnek tűnő Rákóczifalva a gólhelyzetek alapján is meg­érdemelte a két pontot. Jó: Kovács, Ladányi, Nyolczas I, Nyolczas II, ill1- Tóth L., Menyhárt, Bérezési. Ifi: Jászkisér—Rákóczifal­va 1:0. — Bagi — Törökszentmiklósi SE—Ti­sza Cipő SE 1:0 (0:0), Törökszentmiikllós, 400 n., v.: Abonyi. TSE: Mayer — Mol­nár, Hoppál, Hegedűs, Drá- vuc (Pozderka) — Kozák, Se­bők, Szabó — Rácz, Márton, (Tőrök), Lengyel. Jó iramú, változatos, kemény mérkő­zést vívott a két jó formában lévő csapat. Martfű nem állt be védekezni, végig támadó szellemben játszott, ami a mérkőzést eldöntötte, az a két csapat középpályás sora közötti különbség volt. Hely­zetei alapján nagyobb gólkü­lönbséggel is nyerhetett vol­na a TSE. G.: Sebők. Jó: Mayer, Hegedűs, Sebők, Szabó, Kozák, ill. Németh, Szőke, Palcsó, Kiss. Ifi: TSE—Martfű 2:1. Szászberek—Tószeg 1:0 (0:0). Szászberek, 300 n., v.: Orbán. Szászberek: Radics (Lakatos) — Balogh I., Donkó, Balogh Z., Szabó Gy., Juhász, Bez- zegh, Koczka (Gál), Pethő, Faragó, Szabó I. Ideális lab­darúgó időben nagy számú néző előtt az első negyedórá­ban a vendégek birtokolták többet a labdát. Eztuán fel­jöttek a hazaiak, de a védel­mek mindkét oldalon bizto­san hárítottak. A második félidőben a hazaiak kereked­tek felül, többet és veszélye­sebben támadtak, végül Fa­ragó góljával megérdemelt győzelmet arattak. A látot­tak alapján az eredmény a vendégekre hízelgő. Jó: Ju­hász, Donkó, Pethő, ilű. Sza­kács. Ifi: Szászberek—Tószeg 2:0. Szolnoki Cukorgyár—Abád- szalók 0:0. Szolnok, Vegyi­művek pálya, 300 n., v.: Varga. Cukorgyár: Kovács 1— Farkas T., Márkus, Szent- mdklósi, Császár, Pusztai (Szalai), Farkas M., Mihályi, Tímár (Kapoilcsi), Sólyom, Ladányi. A mérsékelten ját­szó cukorgyáriakkal szem­ben a lelkes Abádszalók já­tékvezetői segédlettel vitte el az egyik pontot. A végig alacsony színvonalú mérkő­zésen a tartalékos Cukor­gyár gyenge teljesítményt nyújtott. Jó: Farkas T., Márkus, Mihályi, ill. az egész abádszalókd csapat. Ifi: Sz. Cukorgyár—Abád­szalók 5:0. Jászárokszállás—Kunszent- márton 3:1 (2:0). K.márton, 250 v.: Bajnóczki. KTE: Garáz — Hürkecz, Pálinkás, Szarvak A.. .Szarvák L., Há- bensusz S.. Kupeczki, Hábem- siusz F. (Tóth M.), Kerekes, Hábensusz L., Gellér. Már az első percben Kupecziki nagy bombáját öklözte ki Mun- tyán II. Néhány kihagyott helyzet után tartósan vissza­esett a hazai csapat. A 26. és a 36. percben a jól helyezke­dő Dzurják könnyedén került a hátvédek mögé és nyugod­tan helyezett a kapuba. For­dulás után a hazaiak kezde­ményezitek; de a 49. percben már a harmadik gólját lőtte Dzurják. Az 52. percben Há­bensusz S. szerzett gólt Ez­után feltámadt a KuTE és Kerekes az egész pályát be­játszva magával lendítette társait, Nagy fölényt, hatal­mas ‘lövéseket és kihagyott 100 százalékos helyzeteket láthatott a közönség, de a lelkesedésből kitűnőre vizs­gázó vendégcsapat megőrizte ■kétgólos előnyét Jó: Mun- tyán II. Varga. Dzurják, Vá- czi. ill. Kerekes, Kupeczki, Szarvák L. Ifi: KuTE—Jászárokszállás 3:2. Tiszafüred—Jászberényi Vasas 1:0 (0:0). Jászberény, 200 n„ v.: Botos. J. Vasas: Jagodiics — Oláh. Kras- nyánsziky, Treba, Mészáros, (Horti), Kiss — Németh, Benke, Márki (Tóth), Szila- si, Vígh, Dorók. Tavaszdas időbeni, jó talajú pályán az első félidő némi haza/i fölényt hozott, de igazi gólhelyzet egyik kapu előtt sem adó­dott. A 69. percben Nagy L. büntetőjét Jagodics még há­rította. 74. percben azonban Bállá révén megszerezték a győzelmet jelentő gólt. A hetek óta hullámvölgyben lévő hazai csapat megérde­melten kapott ki a lendüle­tesebben 'játszó sereghajtók­tól. Tiszafüred minden játé­kosa dicséretet érdemel. Ifi: Jb. Vasas—Tiszafüred 1:0. Jászapáti—Besenyszög 1:1 (0:0). Jászapáti, 500 n., v.: Pálinkás. Jászapáti: Végh — Bója Z., Kimák, Jezsoviczki, Borics, Köntés, Szabó, Bója Gy., Illés, Berkó (Tajti), Me­zei (Kovács). Ideális labdarú­góidőben Besenyszög lépett fel támadólag. A hazai csa­pat kapkodott, sok hibával játszott A második félidő­ben élénkült az iram, Be­senyszög . Danyi révén meg­szerezte a vezetést. A hazai csapat feljavult, nagy hajrá­ba kezdett és kapu előtti ka­varodásból sikerült kiegyen­lítenie. Besenyszög teljesen megérdemelten vitte el hz egyik pontot. G.: Köntés, ill. Danyi. Jó Köntés, Jezso­viczki, Bója Gy., ill. az egész besenyszögi csapat. Ifi: Jászapáti—Besenyszög 2:0. Túrkeve—Mezőtúri FSE 2:1 (0:1). Mezőtúr, 300 n., v.: Tó- vizi. MFSE: GumuLa — S. Tóth, Mihály, Medveczky, Tóth, Nagy M., Fehér, Gou­da, Zolnai (Rupa). Baracsi, Szöllősd. Az első félidőben a vendégek a védekezésre össz­pontosítottak, s a mezőtúriak nem sokat tudtak kezdeni a jól záró védőkkel. A félidő végén a hazaiak lerántásért megadott 11-essel Nagy M. révén megszerezték a veze­tést, és még két másik hely­zetük is adódott A döntet­lenért utazó Túrkeve ügyes, lendületes támadásokat ve­zetett. Egy jobbszélről be­adott labdát az ötösön álló Nagy K. kapásból vágott a hálóba. Az egyenlítő gól len­dületbe hozta a vendégeket Egy távoli erős lövés a kapu­fáról visszapattant s a befu­tó Nagy L. tiszta helyzetben rúgta a vendégek győztes gólját A hazaiak a mérkőzés hajrájában megpróbálkoztak az egyenlítéssel, azonban a kevés kínálkozó helyzetet ki­hagyták. Jó: S. Tóth. Nagy M., ill. Katona, Retter, Nagy L. Jászjákóhalma—Szolnoki Vegyiművek 1:1 (1:1). Jász­jákóhalma, 200 n. Jákóhal- ma: Vasas — Banya, Kovács, Maszlag. Buda. Urbán. Kuli, Rácz, Fülöp, Krieger, Nagy L. A kellemes labdarúgóidő­ben győzelmi lehetőséget ha­lasztottak el a hazaiak. A 2. percben szögletrúgás után Maszlag védhetetlen gólt lőtt, a 6. percben a Vegyiművek Tóvizi révén egyenlített. A mérkőzés további részében a jászjákóhalmaiak enyhe fö­lényben játszottak, de gól már nem született. Jó: Masz­lag. Rácz, ill. Öllé, Dobos. Ifi: Vegyiművek—Jászjá­kóhalma 3:0. MŰSOROK Mozi Szolnok Vörös Csillag: Sherlock Holmes legkedvesebb bátyjának kalandjai (14). Tallinn: A rend­őrnő (16, II. helyáron). Tisza A” terem: San Babila egy napja (18). ,,C” terem: Gázolás. Rep­tér: szünnap. Vegyiművek: Fan- tozzi (14. II. helyáron). Szanda- szőlős Terv: Blöff (III. helyáron). Dorotka és az ABC (ovimozi). Abádszalók Petőfi: Az egér és a macska (II. helyáron). Jász­berény Lehel: Ahová lépek ott fű nem terem (14. III. hely­áron). Mopresszó: És az eső el­mos minden nyomot. Jászapáti Táncsics: Hulot úr közlekedik. Karcag Déryné: Ballagás (14). Kisújszállás Ady: Annie Hall (14). Kunhegyes Táncsics: Or­dasok között. Kunmadaras Pe­tőfi: Államérdek (14). Kunszent- márton Körös: Vállalom, főnök. Bundás Maci kalandjai (ovi­mozi). Mezőtúr Béke: Háztüz- néző. Dózsa: Erőd az őserdő­ben. A cárlány és a hét dalia. Szabadság: Csere. Rákóczifalva Rákóczi: Az amerikai barát (16). Tiszafüred Tisza: Luxusbordélv Párizsban (16. III. helyáron). Tószeg Petőfi: Modern Robin­son és családja (II. helyáron). Törökszentmiklós Dózsa: 2001. Ürodüsszeia. I—II (II. dupla helyáron). Hunyadi: Szöktofős (16. II. helyáron). Túrkeve Vö­rös Csillag: A halál magnósza-- lagon érkezik (14). iRádié SZOLNOKI STÚDIÓ: 17.00: Hírek. — 17.05: Vonós- zenekarok parádéja. — 17.15: Üttörőhíradó. Szerkesztő: Cseh Éva. (Hogyan és mit olvassunk? — Gyerekek az idősekért — Se- gítek-e a nagymamának?) — 17.30: A kecskeméti Kodály is­kola kórusának felvételeiből. Bartók-műveket énekelnek. — 17.35: Üzemi lapszemle. —17.40: A Hollies együttes felvételeiből. — Közben: Ki takarítson? Braun Ágoston jegyzete. — 18.00: Al­földi krónika. — 18.15: A Village People együttes slágereiből. — 18.26—18.30: Hírösszefoglaló. Lap- és műsorelőzetes. KOSSUTH: 8.27: Értékek — történelmi perspektívában. Értékteremtés és hatalomgyakorlás. — 8.57: Nép­dalok, néptáncok. — 9.44: Rí­mek és ritmusok. Verssel, mu­zsikával kisdobosok között. — 10.05: MR 10—14. Iskolák — őr­sök — barátok. — 10.35: Rudolf Serkin zongorázik. — 11.41: A sötétség mélyén. Joseph Conrad regényének rádióváltozata V. rész. — 12.35: Törvénvkönyv. Egy év' igazolatlan. — 12.50: A Rádió Dalszínháza. Cupido. Ze­nés iáték. Irta: Vadnay László. Fordította és rádióra alkalmaz­ta: Vitray Tamás. — 14.13: Ke- menes Sarolta nótákat énekel. Kecskés Sándor klarinéton és tárogatón játszik. — 14.40: Élő világirodalom. Finnország. Két nagy magános költő: Aale Tynni és Viljo Kajava. — 15.10: Pa- tachich Iván fúvósmüveiböl. — 15.28: Nyitnikék — Kisiskolások műsora. — 16.05: Zengjen a mu­zsika. — 17.07: Thury Zoltán: Éjjel. Felolvassa: Mensáros László. A novelláról Abody Bé­lával beszélget Filippinyi Éva. — 17.30: Énekszóval, muzsikával. A Kaláka együttes felvételeiből. J-~ 17.45: A Szabó család. — 19.15: Bartók. Dokumentumjáték. ösz- szeállította: Fodor András. Sze­replők: Bartók Béla — Mensá­ros László. Kodály Zoltán — Szabó Gyula. — 20.37: Egy or- szág-úton. Kondor Katalin be­szélgetése Pullai Árpád közle­kedési- és postaügyi miniszter­rel. — 21.07: Bodza Klára és Dévai Nagy Kamilla népdalo­kat énekel. — 21.29: Ország, város. Beszélgetés az. urbanisz^- tikáról. — 22.20: Tíz perc kül­politika. — 22.30: Barokk mu­zsika. — 0.10: Malek Miklós táncdalaiból. PETŐFI: 8.05: Sz.atmári-Szatyi Sándor dalaiból. •—» 8.20: Tíz perc kül­politika. — 8.33: Társalgó. Két óra irodalomkedvelőknek. — 10.33: Zenedélelőtt. — 12.25: Ifjú­sági könyvespolc. Ágh Attila Betemetett nyomok című köte­tét ismerteti Nagy Gizella. — 12.33: Melódia koktél. — 13.30: Éneklő Ifjúság. — 14.00: Kettő­től hatig ... — 14.00: Operaslá­gerek. — 14.30: Hírek. Körzeti időjárás. — 14.35: Tánczenei kok­tél. — 15.20: Könyvről könyvért. — 15.30: örökzöld dallamok. — 16.28: Műsorismertetés. — 16.30j Hírek. — 16.33: Csúcsforgalom. — 17.57: Reklám. — 18.00: Tip-top parádé. — 18.33: Beszélni ne­héz. — 18.45: Dankó Pista dalai Adám Jenő feldolgozásában. Hankiss Ilona. Komlóss.v Erzsé­bet. Domahidy László. Teke* es Sándor és a Kamarakórus élte­kéi. — 19.20: Véleményem sze­rint. Nemes György írása. — 19.30: CÍak fiataloknak! — 20.33.: Mindenki könyvtára. Boldizsár Iván: örökké élni. — 21.01: Fenntartott helv az elmúlt he­tek legsikeresebb műsorai szá­mára. — 22.00: ..Nem az idő ha­lad: mi változunk”. Osgyáni Csaba dokumentumműsora. Az. ember tragédiájáról. — 23.15: Gonda János szerzeményeiből. — 23.45: Bundschuch István stá­jer citerán játszik. Kosárlabda NB l-be jutott a MÁV MTE NB II. Női; Szolnoki MÄV MTE—Salgótarjáni TC 64:54 (25:20). Szolnok, tiszaligeti sportcsarnok, v.: Darida, Vámos. MÁV MTE: Hegedűs (22), Czeglédi (15), Mohácsi (4), Zsidai (17), László, cs.: Szabó K. (2), Szalai (2), Krasznocsubenkó (2), Fritz, Vérségi. • Edző: Tapodi Lász­ló. Elkapkodott hazai hely­zetek, számtalan játékvezetői tévedés, valamint a vendég­csapat magabiztos játéka jel­lemezte az első félidőt. A látottak nemcsak a játéko­sok, hanem a kisszámú, lel­kes közönség idegeit is fel­borzolták. Fordulás után a MÁV MTE a már megszo­kott nagy lendülettel tá­Kosáröröm Az ember minden alkalmat megragad arra, hogy örül­hessen. A szolnoki szurkolók már régóta tudták, hogy aligha veheti el bárki is a MÁV MTE kosaras lányaitól az NB I-be jutás jogát, hi­szen olyan tetemes előnnyel vezettek. Mégis amikor va­sárnap délután a Tiszaliget- ben a hangosbemondó kész tényként adta hírül azt, hogy a hátralevő meccsek eredmé­nyétől függetlenül már első osztályú a csapat, felvilla- nyozódva tapsoltak a szur­kolók. Az elismerés egy olyan sportág képviselőinek szólt, amelynek nagy hagyo­mányai vannak a megye­székhelyen. A taps azonban csak előleg volt. A lányok­nak hosszú NB I-es tagság­gal kell meghálálni a szur­kolók bizalmát! női csapata madott. A kezdeti lendület- azonban a nyolcadik perc után elfogyott; Czeglédi ki­pontozódott. Bár helyzeteik ekkor is akadtak a hazaiak­nak, ezeket rendre elkap­kodták. Végeredményben megérdemelten győztek, s ezzel — a hátralevő két mérkőzés eredményétől füg­getlenül — felkerültek az NB I-be. • Törökszentmiklósi SE— DMVSC 64:53 (42:26). Deb­recen, 100 n., v.: Nemes, Káplár. TSE: Bajusz (10), Bozsó (20), Matuzné (17), Takács (4), Vargáné (6), cse­re: Szatmári (5), Tóth (2), Szöllősi, Vig'h. Edző: Papp Ferenc. A TSE a tavaszi for­duló legjobb játékát nyújtva nyert az igen jó képességű DMVSC ellen. Jó: Bozsó, Matuzné, Bajusz. Férfi: Alföldi Olajbányász —Debreceni USE 101:88 (50:38). Debrecen, Nyomtató úti Ál, 100 n., v.: Pázsitka, Bukta. Olajbányász: Szalay (12), Pál Szabó (20), Mikola (17), Molnár (14), Tóth I. Z. (22), csere: Tóth II. Z. (4), Kékesi (4), Zádori T. (6), Ju­hász (2). Edző: Acsay Attila. A hazaiak voltak eredmé­nyesebbek a mérkőzés kez­detén, de néhány perc eltel­tével a szolnoki együttes át­vette a vezetést. Ettől kezd­ve végig az Olajbányász irá­nyította a játékot. A védeke­zésre egyik együttes sem for­dított gondot, így sűrűn hul­lottak a kosarak. Vízilabda Biztató forma a bajnokság előtt A hét végén Szegeden Egyetem Kupa vízilabdator- nát rendezték, amelyen részt vett a Szolnoki Vízügy SE, az FTC, a SZEOL AK és az újonc. Hódmezővásárhely OB I-es csapata. A szolnokiak a tornát megelőzően pénteken Szentesen edzőmérkőzést játsszottaik, aztán 24 óra alatt három erős meccset vívtak. Babarczy Roland vezető edző elmondta, hogy a tornát a bajnokságra való felké­szülés jegyében rendezték. A szolnoki csapatban szóhoz jutottak a fiatalok is, a há­rom mérkőzésen három ka­pus védett, a 24 óra alatt játszott három találkozó alapos megterhelést jelentett a játékosoknak, de bírták erő­vel. A torna kitűnően meg­felelt a célnak: a SZEOL AK ellen végig vezetve nyertek. Vasárnap az FTC ellen már nem voltak ott az ifjúsági játékosok, mert bajnoki mér­kőzést játsszoittak, de válto­zatos -mérkőzésen sikerült nyerni. A délutáni záró ösz- szecsapáson mór ismét szó­hoz jutottak a fiatalok. A Szolnoki VSE végül is veret­lenül, pontveszteség nélkül nyerte el az Egyetem Kupát. Eredmények. Szombat: SZ VSE—SZEOL AK 9:8 (3:1, 4:3, 0:3, 2:1). Vasárnap: SZ VSE—FTC 10:9 (1:0, 3:0, 2:4, 4:5). SZVSE-^Hódmező- vásárhely 15:10 (3:2, 3:5, 5:2, 4:1). A szolnoki csapatban a következők játszottak: Hegy­vári S., Pintér F-, Takó ka­pusok, Cseh, Bogdán, Bors E., Kekita, Szekeres, Tóth I., Hegmann, Lengyel, Pintér I., Sóskúti, Hasznos, Varga, Orbán mezőnyjátékosok. Az SZVSE péntektől Egerben a Felszabadulási tornán indul az Újpesti Dózsa, a Bp. Va­sas Izzó, a Szentes, Tatabá­nya és az Eger társaságában. 3. MOSOK: 9.00: Iskolarádió. — 9.30: Szov­jet előadóművészek felvételei­ből. — 10.15: Fra Diavolo. Rész­letek Auber operájából. — 11.05: A könnyűzene nagy gitáros egyéniségei. Carlos Santana. — 11.41: Századunk zenéjéből. — 13.07: A kamarazene kedvelői­nek. — 14.28: A Hamburgi Mon­teverdi kórus énekel. — 15.00: Iskolarádió. — 15.30: Holnap közvetítjük. . . Verdi: Aroldo című operája. Várnai Péter műsora. — 16.00: Mi a vélemé­nyed? — 16.20: Bartók: IV. vo­nósnégyes (Bartók vonósnégyes) — 15.44: Eugen Jochum vezény­li az Amsterdaim Concertgebouw zenekarát és a Berlini Filhar­monikus zenekar. — 18.20: Be­mutatjuk új felvételeinket. Szenthelyi Miklós hegedül. — 19.05: Iskolarádió. — 19 35: Pelléas és Mélisande. Részle­tek Debussy operájából. — 20.37: Hangfelvételek felsőfokon. — 21.24: Zenélő Nagyvilág. Az Üj Zenei Újság melléklete. — 22.04: Magyar zeneszerzők. Petrovics Emií-müvek. Televízió 8.00: Tévétorna. 8.05: I.skolatévé. 10.55: Óvodások filmműsora. 13.00: Iskolatévé. 14.45: Napköziseknek — Szakköröknek. Felső-Tiszavidék III. 15.00: Mindenki iskolája. 16.15: Hírek. 16.20: Csehszlovákia—Svájc. Válogatott labdarúgó-mér­kőzés. Közvetítés Pozsonyból. 18.15: A repülő ausztráliai. Francia rövidfilm. 18.30: A pécsi körzeti stúdió műsora. 19.10: Tévétorna. 19.15: Esti mese. 19.30: TV-híradó. 20.00: Játék három percben. 20.05: Csendes Don. Magyarul beszélő, szovjet filmsorozat VI/6. rész. 21.05: Stúdió ’81. A Televízió kulturális heti­lapja. 22.05: Kockázat. 23.35: Tv-híradó 3. 2. MŰSOR: 20.00: Téli falusi esték. Riportműsor. Kb. 21.00: Közben: Tv-híradó 2. 22.00: Testünk. XXVI/12. rész: Transzplantáció. BUKAREST: 16.00: Iskolatévé. 17.15: Pakisztán ma. 17.40: Fiatalok klubja. 18.25: Üttörőhíradó. 18.50: A legkisebbeknek. 19.00: Tv-híradó. 19.25: Gazdasági hírek. 20.05: Irodalmi összeállítás. 20.25: Fejezetek a román dráma- irodalomból. 22.25: Tv-híradó.