Szolnok Megyei Néplap, 1981. február (32. évfolyam, 27-50. szám)

1981-02-25 / 47. szám

1981. FEBRUÁR 25. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 A hét sportolója: PARÓCZAI ANDRÁS Vasárnap délután a televí­zió jóvoltából ország-világ láthatta a fedettpályás atlé­tikai Európa-bajnokság fér­fi 800 méteres döntőjét, amelynek egyik főszereplője Paróczai András; a Szolnoki MÁV MTE versenyzője volt. Kíméletlen, drámai csatát vívtak az első helyért A jobb pozícióért folytatott kö­zelharcban láthattunk kö- nyökléslti kézfogást, tusako­dást, s egyszer olyan alapo­san meglökték Bandit* hogy csaknem hasra esett. A szolnoki fiú dicséreté­re válik, hogy mindez nem zökkentette ki a ritmusából. Állta a sarat, okosan, takti­kusan versenyzett, maradt ereje a hajrára is, és most, hogy visszaidézi a döntőt, az arról készült célfotót, kide­rül, hogy mindössze három centiméterrel szorult az ezüstérmet jelentő második helyre. Ha nincs az a vere­kedés ... — Milyen taktikai elgondo­lással futott a döntőben? — Már a Budapest Nagy­díjon és most az új-zélandi túrán is éreztem, hogy jó erőben vagyok, nem keld be- állnom a sor végére, és on­nan kezdeni a hajrát Gre- nobleben eleve úgy indul­tam, hogy a másodiknál hát­rább nem helyezkedek. A két NDK-beli futó viszont nem akarta, hogy közéjük ékelődjem. Ennek aztán az lett a vége, hogy a vereke­désben mindhárman elfárad­tunk, s egy nevető negyedik kezdhette a hajrát Mentem én utána, de éreztem, hogy már fogytán az erőm. Pedig jó formában vagyok, ha nincs az a verekedés, talán még világcsúcsot is futot­tunk volna. De a szakvezető­im úgy vélekednek, hogy tanuljak meg „verekedni”. még akkor is, ha az egy-két győzelembe kerül. Az ezüstérem is rendkívül értékes, és Bandi kitűnő for­máját bizonyítja, hogy azok, akiket legyőzött már mind­annyian jobb időt futottak nála. És a téli túrán is olyan versenyzőket utasított maga mögé, akiknek jobbak vol­tak az eredményei. Bandi vasárnapi 1.47.8 mp-es ered­ménye így is új országos fe­dettpályás csúcs. Ráadásul verseny közben a szöges ci­pővel beleléptek a lábába, az egyik 'kanyarban húsz mé­teren át fogták a kezét, be­futáskor pedig elvágódott s mint mondotta, a lába csupa seb. Sajnos, a futáshoz az ilyen kellemetlen mellékzöngék is hozzátartoznak. Mindezek ellenére Paróczai András ma már nemzetközileg elismert, befutott versenyző, akinek hírneve, tekintélye van, akit már „jegyeznek” a mened­zserek. Hívják a világ szá­mos stadionjába, rangos versenyekre, Bandi azonban nem forgácsolja szét az ere­jét, válogathat hogy hol, mi­kor és kik ellen álljon rajt­hoz. Az idei fedettpályás ver­senyek befejeződtek, kezdő­dik a felkészülés a szabadté­ri összecsapásokra Bandi úgy érzi, hogy nagyon jó for­mában van... (pi) Teke A NépJap 9. heti totótippje 1. Bakony—Haladás 2 2 2 2 2. Bauxitb.—Komló x2 x2 2 2 3. Ganz-M.—SZEOL x2 2 x2 12 4. Szeg. D.—Pénzügy, 12 2 2 lx 5. Miskolc—STC 2 lx lx 2 6. Gyöngyös—Eger x2 1 x2 12 7. Bologna—Juventus 1 lx 12 x2 8. Brescia—Pistoiese 1 X2 x2 1 9. Cagliari—Avellino 1 1 1 1 10. Como—Catanzaro x2 x2 1 lx 11. Torino—Roma 1 1 1 1 12. Lecce—Cesena lx x2 X2 lx 13. Palermo—Spal 1 1 1 1 Pótmérkőzések: x 1 2. Kosárlabda Minden fronton győzelem! NB II. Férfi: Alföldi Olajbá­nyász-Nyíregyházi Tanárképző 89:75 (43:34). Nyíregyháza, tanár­képző főiskola tornacsarnoka, v.: Petró. Tolnai. Olajbányász: Pál Szabó (4), Mikola (23). Mol­nár (21). Tófth I. (9). Maizik (8), Tóth II. (21). Farkas (3). Szalay, Kékesi. Edző: Acsay Attila. A mérkőzés elején a Bányász ma­gához ragadta a vezetést. A fél­idő 'közepén elhúzott, és könnye­dén érte el pontjait. A második játékrészben kiengedett a szol­noki csapat, és feljöttek a fő­iskolások. de a vezetést nem tudták átvenni. A hajrában is­méit kidomborodott az Olajbá­nyász tudásbeli fölénye, és biz­tosan nyerte a találkozót a lel­kesen küzdő főiskolások ellen. Női: Szolnoki MÄV MTE— Nyíregyházi MGFSC 88:36 (50:18). Nyíregyháza. 100 n.. v.: Belley. Pázsitka. IVfAV MTE: Hegedűs (20). Szabó K. (8). Czeglédi (23) Mohácsi (8), Zsidai (21). cs.: Kárpáti (2). Szalai (4), Bérezi (2). László. Vérségi. Edző: Ta- podi László. Az elmúlt heti gyengébb teljesítmény után a MÁV MTE rendezni tudta sora­it. Javuló egyéni teljesítmények és csapatmunka jellemezték a mérkőzést. A védőpalánk alatt a szolnoki lányok számos lepat­tanó labdát szereztek meg, igaz. jelentős magassági fölényben is voltak. Az elég mérsékelt játék­erőt képviselő ellenfél ellen le­hetőség nyílt szerkezeti és tak­tikai elképzelések gyakorlására is. A győzelem ilyen arányban is megérdemelt. Győzött a MÁV MTE— és a Kőbányai Sör NB I. Férfi: Szolnoki MÁV MTE—Borsodi Bányász 6:2 (5168:5010 fa). Szolnok. Munkás- őr úti automata tekecsarnok. A két utolsó pár dobása előtt még csupán minimális volt a hazaiak előnye, a véghajrában azonban várakozáson felüli MÁV MTE- eredmények születtek, mellyel bebiztosították megérdemelt győ­zelmüket. A találkozón a szol­nokiak hároméves NB I-es ru­tinja is kidomborodott. Ld.: Mag­da 888. Mátyás 882. Bíró 871. ill. Tősi 871, Kiss 868. Futó 845 fával. NB II. Női: Kőbányai Sör- Szolnoki MÁV MTE 6:2 (2318:2214). Budapest. Mint az a papírforma alapján várható volt, biztos kő­bányai győzelem született. Ld.: Menyhánftné 399, Lukóczki I. 395, Lukóczkiné 387. 111. Kállainé 385. Lakatos 384, Burjánné 375 fával. A Szolnoki MÁV MTE Mun­kásőr úti atomata tekecsarnoká­ban rendezte meg a megyei szakszövetség az 1981. évi me­gyei felnőtt és ifjúsági egyéni bajnokságot. Tizenhat felnőtt és hat ifjúsági versenyző mérte össze tudását. A tét az Ózdon március 21—22-én megrendezendő területi páros és egyéni bajnok­ságon való részvétel jogának a kiharcolása volt. A helyezési sorrend élmezőnye és a területi bajnokságra jutás az alábbiak szerint alakult, felnőttek: 1. Kán­tor Sándor 874. 2. Dobos Sán­dor 874. 3. Schneider Ferenc 872. 4. Dedrák György 863. 5. Magda Lajos 859, 6. Bíró József 853 fá­val (valamennyi SZMÁV MTE). Ifjúságiak: 1. Bakos János 808. 2. Farkas József 797 (mindkettő MÁV MTE), 3. Polgár Károly 713. 4. Egei Sándor 711 fával (mindkettő M. Honvéd). Törökszentmiklósi SE—Hódme­zővásárhely 58:53 (23:21). Hód­mezővásárhely. 300 n„ v.: Sza­bó. Elmauer. TSE: Bajusz, Bo- zsó (14), Matuzné (14). Vargáné (6). Takács (8). csere: Szatmári (8). Tóth (2), Szöllősi (3). Galsi (3), Eszes. Edző: Papp Ferenc. A TSE végig vezetve biztosan nyert. A játékvezetők gyengén bíráskodtak. Jó: Bozsó. Takács, Matuzné. Esemény Labdarúgás. Előkészületi mér­kőzés : Szolnoki MÁV MTE— Kecskeméti TE. Tiszaliget 14, Lehel SC—Honvéd Bem SE, Jász­berény 14.30, Babusa. Megyei labdarúgó-bajnokság A Mezőtúri FSE legyőzte Rákóczifalvát Törökszentmiklósi SE— Jászárokszúllás 2:0 (1:0). Törökszentmiklós, 400 n., v.: Szilágyi. TSE: Mayer — Bo- da, Hoppál, Molnár, Drávucz — Kozák, Szabó, Hegedűs —• Rácz, Stummer, Lengyel. A közepes iramú, de küzdelmes mérkőzésen végig a hazai csapat irányította a játékot. A vendégek keményen véde­keztek, csatáraik viszont semmi veszélyt nem jelentet­tek a miklósi kapura. Vég­eredményben jobb támadó játékával megérdemelten nyert a hazai együttes. G.: Stummer, Lengyel. Jó: He­gedűs, Molnár, Stummer, Lengyel, Kozák, ill. Rédei, Tuza, Muntyán II. Jászberényi Vasas—Szolno­ki Vegyiművek 1:0 (0:0). Jászberény, 200 n„ v.: Szűcs. J. Vasas: Jagodics — Oláh, Krasnyánszky, Horti, Treba, Kisnémet, Benke, Tóth, Szi- lasi (Mészáros), Vígh, Dorók. A Vasas némi mezőnyfölény­ben játszott, helyzetei is adódtak, azonban ezek sorra kimaradtak. Szünet után a Vasas fokozta az iramot, az 51. percben Vígh kilépett a védők közül, és megszerezte a vezetést. A 62. percben Szilasi hagyott ki nagy hely­zetet, majd feljött a Vegyi­művek. Nagy nyomás nehe­zedett a hazai kapura, az eredmény azonban már nem változott. Ifi: Vegyiművek—Vasas 1:0. Mezőtúri Főiskolai SE— Rákóczifalva 1:0 (1:0). Mező­túr, 300 n., v.: Hajdú. Mező­túr: F. Nagy — S. Tóth, Mi­hály, Medveczky, Tóth L. — Nagy M., Szatmári (Fehér), Gonda — Zolnai, Balázs, Ru- pa (Szöllősi). A csúszós, mély talajú pályán a hazaiak ro­hamaival kezdődött a mérkő­zés. A lestaktikát ügyesen alkalmazó vendégek védelme azonban meghiúsította a gól- szerzési próbálkozásokat. A 24. percben szép akció végén Nagy Mihály megszerezte a vezetést. A Rákóczifalva megpróbálkozott az egyenlí­téssel, de ezúttal a hazaiak védekeztek jól. A második félidő elején nagy nyomás nehezedett a főiskolások ka­pujára, de a vendégek az egyenlítési lehetőségeket ki­hagyták. Negyedóra eltelté­vel kiegyenlítődött a játék ekkori la hazaiak növelhet­ték volna előnyüket, de a ka­pufa hárított. Küzdelmes, jó színvonalú játékot láthatott a közönség. Jó: F. Nagy, S. Tóth, Mihály, Medveczky. Gonda, ill. Zakar, Nyolcas II.. Kocsis. Nyolcas I. Ifi: Mezőtúr—Rákóczifalva 6:1. Besenyszög—Szászberek 1:0 (0:0). Besenyszög, 450 n„ v.: Mák. Besenyszög: Boros — Lévai (Kiss J.), Dudok, Pil- lió, Danyi T., Danyi K., Bá­lint, Pomázi, Kazinczi (Da­nyi J.), Varga J., Varga Gy. Hűvös időben, felázott, csú­szós pályán játszották a mér­kőzést. A hazai csapat nagy irammal kezdett, az első fél­időben végig irányította a já­tékot, de több gólhelyzet ki­használatlanul maradt. A második félidőben kiegyenlí­tettebb lett a játék, mindkét részről helyenként durva szabálytalanságok is történ­tek. A 87. percben született meg a mérkőzést eldöntő gól: egy kapu előtti kavarodásból Danyi J. talált közelről a há­lóba. A nagy számú közön­ség erős iramú, kemény mér­kőzést látott. Jó: a beseny- szögí csapat lelkesedése di­cséretet érdemel, ill. Radies, Szabó Illés, Balogh. Ifi: Besenyszög—Szászbe­rek 0:0. Szolnoki Cukorgyár—Jász- kisér 1:1 (0:1). Cukorgyári pálya, 300 n., v.: Pató. Sz. Cukorgyár: Takács — Csá­szár, Márkus Gönczöl (Sza­lai), Farkas — Pusztai, Tí­már — Koncsik, Mihályi, Rá­kóczi, Ladányi. Lesimított kemény, fagyos pályán tapo­gatózó játékkal kezdődött a mérkőzés. Az első negyed­órában két cukorgyári gól­helyzet maradt kihasználat­lanul. Az első félidő végién egy súlyos védelmi hibából Sánta volt eredményes. A második félidő első percei­ben a keményen, sőt durván játszó jászkiséri védők a 16- oson belül Mihályit felrúg­ták. A büntetőt Ladányi biz­tosan értékesítette. Végül is a cukorgyári csapat mindent megtett a győzelemért, de a vendégvtidők jól zártak — a szerencse is mellettük volt — így döntetlen maradt az eredmény. Jó: Takács, Már­kus, Ladányi, Mihályi, ill. Bérezési, Kelemen. Ifi: Cukorgyár—Jászkisér 1:0. Tószeg—Tisza Cipő SE 3:1 (2:1). Tószeg, 300 n., v.: Asz­talos. Tószeg: Fügedi — Sza­bó S., Kolláth (Szabó J.), Kormos, Papp, Szakács, Dal- los, Tamasi, Ondók, P. Nagy, Léner. A hazaiak nagy iram­mal kezdtek. A 8. percben Szakács, a 11. percben P. Nagy hagyott ki nagy gól­helyzetet. Ez megbosszulta magát, mert a 15. percben védelmi hibából Martfű ve­zetést szerzett. A 31. percben Szakácsot felvágták a 16- oson belül, a büntetőt a sér­tett a jobb sarokba lőtte. A 44. percben Léner hatalmas gólt lőtt. 2:1. A második fél­időben magabiztosan kezdett a Tószeg. Az 55. percben Sza­kács remek labdát kapott, és 18 méterről a hálóba tálált. Tószeg minden tekintetben felülmúlta ellenfelét. A hazai csapat dicséretet érdemel lel­kes játékáért, Szakács volt a mezőny legjobbja, a Mart­fűben Szőke és Palcsó tűnt ki. G.: Szakács (2), Léner, ill. Szőke. A 80. percben kiállít­va: Szöllősi és Borza (Tisza Cipő). Ifi: Tisza Cipő SE—Tószeg 3:0. Kunszentmárton—Jászjákó- halma 2:0 (1:0). Jásziákóhal- ma, 100 n., v.: Balogh. Jákó- halma: Vasas — Banya, Ko­vács, Maszlag, Szöllősi, László, Urbán, Kuli, Buda, Krieger. Nagy. A hazaiak nagy fölényben játszottak. A csatárok meddő, gólszegény játéka és a csaoat nagy aka­rása azonban nem hozott si­kert. A vendégek jól alkal­mazkodtak a sáros, mély tá­laihoz, szervezetten és jól védekeztek. Ritka ellentáma­dásaikból két gólt és egy kapufát rúgtak. G.: Háben- su.sz. Kerekes. Jó: a vendé­gek teljes csapata, a hazaiak közül Banya, Kovács. Nagy. If i: J ász jákóhalma—Kun­szentmárton 1:0. Tiszafüred—Abádszalók 3:0 (1:0). Tiszafüred, 250 n., v.: Inges. T.füred: Kovács — Tar. Papp. Veres. Kaszás — Somogyi. Nagy L.. Eszenyl, Bállá, Erdei, Nagy I. A mér­kőzés előtt eleredt az eső, ami csúszóssá változtatta a játékteret. A hazaiak léptek fel támadólag, és már az első félórában jelentős mezőnyfö- lényfbe kerültek. A vezetést a 32. percben szerezték meg Veres Zs. révén, majd a má­sodik játékrészben Erdei fe­jesétől. ill. a 74. percben Nagy L. (11-esből) állította be a végeredményt. Ifi: Tiszafüred—Abádsza­lók 7:1. Jászapáti—Túrkeve 3:0 (1:0). Jászapáti, 250 n„ v.: Cziczás. Jászapáti: Végh — Bója Z„ Kimák, Jezsoviczky, Borics, Szabó. Köntés, Illés, Berkó, Mezei. Bója Gy. A rossz idő­járás ellenére élénk érdek­lődés mellett mély. csúszós talajon játszott a két csapat. Az első félidőben a vendé­gek. a másodikban a hazaiak iátszotatk jobban. Az első félidő 37. percében Illés 11- esből a hazaiaknak szerzett vezetést. A második félidő­ben a hazaiak fölénybe ke­rültek. és a 17. percben Illés újból 11-esből szerzett gólt. A 37. percben Berkó állítot­ta be a végeredményt. Nagy iram és közepes színvonal jellemezte a mérkőzést. Jó: az egész hazai csapat, ill. Kormos III., Vad. Ifi: Túrkeve—Jászapáti 3:0. MŰSOROK „Szerbusz Szergej” címmel a Trófea együttes és Szergej Ku- repov gyermekműsora 9, 10.30 és 14.30 órakor a színházterem­ben. — Hétköznapok a lakás­ban. „Mindennapi dolgaink” — szaktanácsadó-sorozat 16—20 órá­ig az előtérben. Kiállítás a galérián: Szalay Lajos grafikusművész kiállítása. — A II. emeleti kiállítótérben: Gyermekgaléria. — A társalgó­ban : Korunk és az ásványi nyersanyagok. — Hemző Károly: Lódobogás c. fotókiállítása. — A vitrinekben: Ezt gyártjuk mi. . . Bemutatkozik a MEZŐ­GÉP, Pályaválasztási tanácsadó kiállítása. — Bemutató a Skála Aruház lemezújdonságaiból. — Dosztojevszkij. Heine emlékkiál­lítás. Megtekinthetők: 14—19 óráig. |Mozi Szolnok Vörös Csillag: Szök- tetés (16, II. helyáron). Tallinn: Pugacsov I—II. (14, dupla hely- áron). Tisza „A” terem: Túl­élők (16). „C” terem: Nyáron egyszerű. Reptér: A leprás nő (II. helyáron). Vegyiművek: szü­netel. Szandaszőlős Terv: szün­nap. Abádszalók Petőfi: szün­nap. Jászberény Lehel; Vám­mentes házasság (14). Mopresz- szó: Sebességláz (14. II. hely- áron) . Jászapáti Táncsics: szün­nap. Karcag Déryné: szünnap. Kisújszállás Ady: szünnap. Kun­hegyes Szabadság: szünnap. Kunmadaras Petőfi: szünnap. Kunszentmárton Körös: szünnap. Mezőtúr Béke: szünnap. Dózsa: Hahó. öcsi. Szabdsáe: Két aranyásó. Rákóczifalva Rákóczi: szünnan. Tiszafüred Tisza ^szün­nap. Tószeg Petőfi: szünnap. Törökszentmiklós Dózsa: Psyché I—II. (16. II. dupla helváron). Hunyadi: szünnap. Túrkeve Vö­rös Csillag: szünnap. I Rádió I SZOLNOKI STÜDIO: 17.00: Hírek. — 17.05: Farmer és nyakkendő. Ifiúsáei magazinmű­sor. Szerkesztő: Gulvás Ferenc. — 18.00: Alföldi krónika. — 18 15: A tegnan slágereiből. — 18.26— 18.30: Hírösszefoglaló. Lap- és műsorelőzetes. KOSSUTH: 8.27: Vilákablak. — 8.56: Be­szélni nehéz. — 9.08: A Magyar Rádió és Televízió énekkara énekel. — 9.47: Kis magyar nép­rajz. — 10.05: Diáikfélóra. — 10.35: Válaszolunk hallgatóink­nak. — 10.50: Romantikus zene. — 11.30: Varázsikeringő. Részle­tek Oscar Strauss operettjéből. — 12.35: Házunk tája. — 12.50: Operaslágerek. — 13.20: Dzsessz- melódiák. — 14.15: Kovács Péter énekel. — 14.29: Litera-túra. — 15.10: Oláh Kálmán népi zene­kara játszik. — 15.28: MR 10— 14. — 16.08: Kritikusok fóruma. — 16.18: Udvardy Tibor operett­felvételeiből. — 16.33: Magyar előadómű vélsz ek. — 17.07: Kon­téneres szállítás. — 17.32: Hol­nap közvetítjük... — 18 04: Mendelssohn: Hebridák — nvi- tány. — 18.30: Esti magazin. Hanpkének. tudósítások qz S^Ku VXVI. kongresszusáról — 19.15; Gondolat. — 20.00: A Belügymi­nisztérium Duna Művéc-7P«T'íjf+p»_ «ének néni zenekara látszik Mé­száros Tivadar vezetékével — °0.32: Örökzöld dallamok. — 21 sn- Háttérb^zélgpt.és. — 22.20: Tíz nerc kiilnolitika. — 22.30- Fran- cJa szerzők művni viiárf'->í’"'í előadóművészek to’mácsolásában. — 23.29: Weine*'-kamaT*íiművpk. — 0.10: Idrányi Iván táncdalai­ból. PETŐFI: 8.05: Bundschuch István ste.ier- oiterán játszik. — 8.20: Tíz perc külpolitika. — 8.33: idősebbek hullámhosszán. — 9.28: Harminc nerc alatt a Föld körül. — 10.00: Zenedélelőtt. — 11.30: A Szabó család. — 12.00: Bangó Margit cigánydalokat énekel. Zsákai Pi­ros László ‘klarinétozik. — 12.33: Tánczenei koktél. — 13.20: Vas­útbarátok. Rózsa Péter riport'a. — 13.30: Színes szőttes. — 14.C0: Szerelmi kettősök operettekből. — 14.30: Hírek. Körzeti időjárás. — 14.35: Slágermúzeum. —15.43: Reklám. — 15.45: Kapcsoljuk a 22-es stúdiót. Benkő Dániel gi­tározik. — 16.00: Mindenki isko­lája. — 16.30: Hírek. — 16.33: Útközben. — 16.35: Tudományos könyvespolc. — 16.40: Magvar fúvószene. — 17.00: Verbunko­sok. nóták. — 17.30: ötödik se­besség. Ifjúság - politika - kultú­ra. Telefon csak az adás ideie alatt. 130-020. 18.33: Sanzonú.idon- ságok — V. rész. — 19.02: Rész­letek Miliutyin Havasi kürt cí­mű operettjéből. — 19.25: Indo­kína a kaikas évében. — 19.45: A beat kedvelőinek. — 20.33: Válás (s)z! — 21.25: Az Állami Népi Egvüttes felvételeiből. — 22.15: Kellemes pihenést! 3. MŰSOR: 9.00: Az igazságosság. — 9.30: Századunk kamarazenéjéből. — 10.40: Dzsesszfelvételekből. — 11.05: Ének a trubadúrok földié­ről. Beszélgetés Michel Montana- róval. — 11.36: A Londoni szim­fonikus zenekar felvételeiből. — 13.07: Szokolay Sándor művei­ből. — 13.31: Ü1 operalemezeink­ből. — 16.48: öt földrész zenéje. — 17.00: A véges végtelen. — 17.30: Magnósok, figyelem! — 18.15: Zenekari muzsika. —19.35: Kapcsoljuk a Pesti Vigadó hangversenytermét. Hommage á Bartók — a Magyar Rádió hang­versenysorozata. A Bartók vo­nósnégyes hangversenye. — Közben: kb. 20.15: Törökkori le­velek nvomában. — Kb. 20.35: A hangversenyközvetítés folyta­tása. — Kb. 21.20: Operaár4-' — 21.40: Száz éve halt meg Mo- gyeszt Muszorgszkij. Televízió""] 9.00: Idősebbek is elkezdhetik. Tévétoma. 9 05: Iskoláiévá. 9.50: r^ende«; Don. Magyarul beszélő, szovjet filmsorozat VI/2. rész. (ism.). 10.45: Ragadozók. Amerikai rövidfilm. (ism.). 11.30: Ez a tévé! A Svájci Televízió szóra­koztató műsora. 15.05: Lskolatévé. 16.05: Hírek. 16.10: A bábu. Magyarul beszélő, lengyel filmsorozat IX/l. rész: A hazatérés (ism.). 17.10: Petőfi útjai IV/2. rész. 17.50: Reklám. 18.00: Vallomások. Riportfilm. 18.50: Staféta. Tíz perc ifjúság. 19.00: A Közönségszolgálat tájé­koztatója. 19.05: Reklám, 19.10: Idősebbek is elkezdhetik. Tévétorna. 19.15: Esti mese. 19.30: Tv-híradó. 20.00: Századunk. Dokumentumsorozat: Vég­játék a Duna mentén. 1. rész: „Egyetlen halott”. 21.15: Az SZKP XXVI. kongresz­szusáról jelentjük . . . A Tv-híradó különkiadása. Kb. 21.35: Zene. zene, zene. Körkép. 22.35: Tv-híradó 3. 2. MŰSOR: 20.00: A völgyben. Jugoszláv rövidfilm. 20.15: Testünk. VIII. rész: Vénák. — a vér útjai a szívhez. 20.45: Tv-híradó 2. 21.05: Filmgyártás vagy filmmű­vészet. I. rész: A képzelet repülőtere: a forgatókönyv. 21.45: Az esti fogás. Magyarul beszélő. belga film. BUKAREST: 16.05: Iskola-tv. 16.40: Farul Constanta—C. S. U. Galati női röplabdamérkő­zés. 17.40: Kuwait. Dokumentum film. 18.00: Nyelvművelés. 18.25: Üttörőhíradó. 18.50: A legkisebbeknek. 19.00: Tv-híradó. 19.25: Gazdasági figyelő. 19.45: Az egészésges életmód. 20.10: „Eboli”. Olasz látékfilm, 22.20: Tv-híradó,