Szolnok Megyei Néplap, 1980. november (31. évfolyam, 257-281. szám)

1980-11-04 / 259. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1980. november 4. Táblázatok LABDARÚGÁS Az NB I állása: 1. FTC 13 8 3 2 30-13 19 2. Vasas 13 7 4 2 27-15 18 3. Videoton 13 8 2 3 24-16 18 4. Bp. Honv. 12 7 2 3 25-15 16 5. Nyíregyh. 13 6 4 3 12- 7 16 6. Ü. Dózsa 13 5 5 3 26-2.1 15 7. B.-csaba 13 6 2 5 17-17 14 8. Tatabánya 13 4 5 4 15-12 13 9. Volán 13 4 5 4 19-22 13 10. Pécs 13 4 4 5 15-19 12 11. Csepel 13 4 3 6 17-15 11 12. Rába 13 3 5 5 14-16 11 13. Debrecen 13 5 1 7 14-18 ÍT 14. ZTE 13 4 3 6 20-27 11 15. DVTK 13 3 4 6 11-18 10 16. MTK-VM 13 2 5 6 11-20 9 17. Kaposvár 13 3 3 7 14-24 9 18. D.-újváros 12 2 2 8 17-33 6 A 14. fordulóban, november^?., szombat: Üj pesti Dózsa—Nyír­egyháza, ZTE—Videoton. DVTK —Bp. Honvéd. Vasas—MTK-VM. Pécs—Rába ETO, Békéscsaba— FTC, Debrecen—Dunaújváros, Vo­lán-Tatabánya, Csepel—Kapos­vár. NB II KELETI CSOPORT 1. STC 2. Ózd 3. Eger 4. Gyöngyös 5. Szolnok 6. Szarvas 7. Gyula 8. Hmv.-hely 9. Papp J. SE 10. Szabó L. SE 11. Nagybátony 12. Asztalos SE 13. Debr. K. 14. Debr. Univ. 15. Lehel SC 16. Karcag 17. MVSC 18. Borsodi V. 19. K.-barcika 20. H.-böszörm. 14 8 3 3 21-11 19 14 7 3 4 22-13 17 14 7 3 4 22-18 17 14 7 3 4 15-14 17 14 7 2 5 24-20 16 14 6 4 4 15-11 16 14 5 6 3 16-15 16 14 6 3 5 14-10 15 14 5 5 4 25-22 15 14 5 5 4 16-13 15 14 5 4 5 20-17 14 14 5 4 5 16-16 14 14 6 2 6 20-23 14 14 4 4 6 18-17 12 14 3 6 5 14-16 12 14 5 2 7 17-2? 12 14 4 3 7 22-26 11 14 2 6 6 15-22 10 14 3 4 7 15-23 10 14 2 4 1 3 5-21 8 Eredmények: Salgótarján—Deb­receni Kinizsi 2:0, Szarvas—Haj­dúböszörmény 3:0, H. Papp J. SE —Miskolci VSC 3:1, Borsodi Vo­lán—H. Asztalos SE 3:0. Hódme­zővásárhely—Kazincbarcika 0:0, Debreceni USE—Gyöngyös 2:0. A 15. fordulóban, november 8.. szombat 13 óra: Karcag— Szolnoki MÁV MTE, Lehel SC—Borsodi Volán, Debre­ceni USE—Mezőtúri Honvéd. Salgótarján—Gyöngyös. Ózd— Hódmezővásárhely. Kazinc­barcika—Nagybátony. H. Asz­talos SE—H. PapD J. SE, Miskolci VSC—Szarvas. Haj­dúböszörmény—Eger, Gyula- Debreceni Kinizsi. A megyei bajnokság állása: 1. T.-miklós 2. R.-falva 3. Jászkisér 4. Sz. Cukorgy. 5. Tószeg 6. J.-árokszáll. 7. Jb. Vasas 8. Sz. Vegyim. 9. Abádszalók 10. Tisza C. SE 11. Szászberek 12. KuTE 13. Mezőtúr 14. J.-halma 15. Jászapáti 16. Túrkeve 17. Besenyszög 18. Tiszafüred 14 10 3 1 36- 9 23 14 7 6 1 33-16 20 14 8 3 3 25-15 19 14 8 2 4 27-14 18 14 6 6 2 24-15 18 14 7 2 5 22-19 16 14 5 5 4 22-19 15 14 6 2 6 22-21 14 14 6 2 6 17-18 14 14 4 5 5 15-15 13 14 5 3 6 12-17 13 14 5 2 7 13-23 1° 14 3 5 6 20-21 11 14 3 5 6 21-27 11 14 3 4 7 14-27 10 14 1 7 6 10-21 9 14 3 3 8 16-38 9 14 2 3 9 12-26 7 A 15. fordulóban, november 8.. szombat 13 óra: Mezőtúri FSE—Szolnoki Cukorgyár, Jászjákóhalma—Törökszént- miklós. Szászberek—Tisza Ci­pő SE. Túrkeve—Besenyszög. Jászkisér—Tiszafüred. Jász­árokszállás—Tószeg. Kun- szentmárton—Jászberényi Va­sas, Rákóczifalva—Jászapáti. November 7.. péntek: Szol­noki Vegyiművek—Abádsza­lók. A totó 44. heti eredményei 1. Bábolna—Olajbányász . 3-3 X fc. Mohács V.—PVSK 0-0, X 3. BKV Előre—Bem SE 1-3 2 4. Oroszlány—Pénzügyőr 0-0 X 5. MÁV E.—Kecskemét 0-3 2 6. D. Kinizsi—Salgótar. 0-2 2 7. Papp J. SE—Miskolc 3-1 1 8. Szabó L. SE—Ózd 1-0 1 9. Catania—Monza 2-1 1 10. Cesena—Spal 3-2 1 11. Foggia—Atalanta 1-0 1 12. Lecce—Lanerossi 2-1 1 13. Pisa—Sampdoria 1-0 1 +1 Verona—Bari 2-2 X Megyei labdarúgó-bajnokság Kikapott a Jászkisér, pontot vesztett a Rákóczifalva Tiszafüred—Jászárokszál- lás 4:1 (3:1). Tiszafüred 200 n., v.: Tóth. Tiszafüred: Vida—Veres (Varga), Papp, Tar, Szabó, Somogyi, Nagy L., Radies, Balta, Fehér, Bor­bély. Edző: Végh József. Jászárokszállás: Muntyán L. —Muntyán T., Varga (Csi­kós), Rédei (Nagy S.), Fa­ragó, Banka, Nagy III., Ka­szab, Tábori, Dzurják, Mun­kács. Edző: Bíró István. Fölényes hazai győzelem született Tiszafüreden. A hetek óta szoros eredmé­nyeket játszó füredi csapat játékosai ezen a vasárnaipon egymást múlták felül, és ezúttal a „meddő” csatársor is kitett magáért. Már a 30. percben 3:0 volt az ered­mény, amin a félidő vége előtt egy perccel szépítettek a vendégek. A színvonalas, szép játék tűzbe hozta a fázós de kitartó közönsé­get, és folytatódott a hazai fölény a második félidőben is. A fürediek kapujukhoz szegezték az egyébként jó képességű vendégeket, és a második játékrész elején megszerezték negyedik gól­jukat is. Ebben az időszak­ban az árokszállásiaknak csak felvillanásaik voltak, folyamatos ossz játékot nem tudtak kialakítani. Ügy tűnt, hogy a vendégcsapat meg­lehetősen lefutottnak hitte a mérkőzést, amelynek ke­serű tapasztalatát 0:3 után már nem tudta megváltoz­tatni. A hazai játékosokat minden dicséret megilleti a határtalan lelkesedésért, és szemre is tetszetős, eredmé­nyes játékáért. G.: Fehér (2), Borbély, Bállá, illetve Ban­ka. Jó: A teljes hazai csa­pat, Nagy L. a mezőny leg­jobbja, illetve Muntyán L., Muntyán T„ Dzurják. Ifi: Tiszafüred—Jászárok­szállás 3:0. — Oláh — Törökszentmiklósi SE— Szászberek 2:0 (0:0). Török- szentmiklós, 200 n., v.: Abo- nyi. TSE: Mészáros—Poz- derka, Hoppál, Molnár, Drá- vuez, Kozák, Szabó (Török), Hegedűs (Süveges), Márton, Stummer, Rácz. Hazai fö­lénnyel telt el az első 45 perc. Szünet után is lendü­letes maradt a játék. A nagy akarással küzdő hazai­ak erőfeszítéseit végül is siker koronázta, mivel a félidő derekán sikerült fel­törniük a vendégek védel­mét, és ezzel biztosan, meg-' érdemelten jutottak a két pont birtokába. Sárga lap: Szabó (Szászberek). G.: Stummer, Rácz. Jó: Stum­mer, Drávucz, Kozák, Poz- derka, illetve Donkó, Laki, Szabó. Ifi: TSE—Szászberek 2:0. Jászberényi Vasas—Rákó­czifalva 1:1 (1:1). Jászbe­rény, 100 n., v.: Boros. Jb. Vasas: Balázs—Oláh, Vigh, Horti (Raffael), Kras- nyánszky, Kisnémet, Benke, Vass, Treba (Tóth). Szila- si, Dór ók. Az első negyedóra kiegyenlített játéka után a széllel szemben játszó hazai csapat a 17. percben veze­tést szerzett. A 19. percben a vendégek büntetőből egyenlítettek. Szünet után a széltől támogatott Vasas né­mi mezőnyfölényt harcolt ki, gyengén játszó csatárai azonban sok hibát vétettek. A vendégek lelkesedésükkel rászolgáltak az egyik pont­ra. G.: Treba, illetve Szabó (11-esből). Sok hibával tar­kított játékvezetés. Ifi: Rákóczifalva—Jb. Va­sas 4:2. Tószeg—Kunszentmárton 3:0 (1:0). Tószeg, 100 n., v.: Tóth F. Tószeg: Fügedi— Kormos, Léner (Jándi S.), Kolláth, Király, Szabó S„ Papp, Szakács, Dallos, On­dók, Tamasi. Kitűnő játék­vezetés mellett a borús idő és a korai kezdés miatt ke­vés néző előtt játszották a mérkőzést. Nagy iramú, vál­tozatos, kemény küzdelmet vívott a két jó formában le­vő csapat. Kunszentmárton nem állt be védekezni, vé­gig tárpadó szellemben ját­szott. Tószeg az 5. perctől átvette az irányítást, de csak a 38. percben Ondók fejeséből szerzett vezetést. Ettől kezdve a hazai csapat fokozatosan fölénybe került. A 48. percben Tamási lefu­totta a védőjét, és mintegy 30 méterről ritkán látott nagy lövést küldött a bal alsó sarokba, 2:0. A 65. perc­ben a tétovázó védők kö­zött Szabó S. állította be a végeredményt, 3:0. Döntő volt a két középpályás sor közötti különbség. A helyze­tek alapján Tószeg nagyobb arányban is győzhetett vol­na. Jó: Tamasi (a mezőny legjobbja), Ondók, Szakács, Kolláth, Léner, Király, ill. Kupeczki, Pálinkás, Szarvák. Ifi: KuTE—Tószeg 2:1. Szolnoki Cukorgyár—Jász­jákóhalma 6:2 (3:2). Cukor­gyári pálya, 200 n., v.: Szűcs Cukorgyár: Takács—Gön­czöl, Márkus, Farkas (Pusz­tai), Császár Mihályi, Du­dás, Koncsik (Rákóczi), Só­lyom, Csollák, Ladányi. A mérkőzés előtt a megyei labdarúgó szakszövetség ve­zetője és az OTP képvise­lője átadta a cukorgyári csapatnak a Nyári Totó Ku- )pán elért második helyért az érmeket és az emlékplaket­teket. A közepes iramú mér­kőzésen a 30. másodpercben öngóllal szerzett vezetést a Cukorgyár. Ez bénítólag hatott a csapatra, és inkább a jákóhalmiak irányítottak, a mezőnyben is jól játszot­tak. A második félidőben a hazaiak megemberelték ma­gukat támadást támadás után vezettek, és megnyug­tató játékkal érték el gól­jaikat. A játékvezetői hár­mas jól bíráskodott. G.: Só­lyom (2), Csollák (2), Mi­hályi, Buda (öngól), illetve László, Inges. Jó: Gönczöl, Sólyom, Csollák, illetve Ur- bán, László. Ifi: Cukorgyár—Jászjákó­halma 1:1. Besenyszög—Jászkisér 1:1. (0:0). Besenyszög, 400 n., v.: Varga. Besenyszög: Boros B. —Dózsa, Pillió, Dudok, Danyi T., Danyi K., Pomázi Bá­lint, Varga Gy., Varga I. (Danyi J.), Kazinczi. A hi­deg, szeles idő nem kedve­zett a mérkőzésnek. Kezdeti tapogató játék után a vendégcsapat támadott töb­bet, de eredménytelenül. A második félidő 11. percében Bálint bal oldali beadására Danyi K. jól érkezett, és kapásból szén gólt lőtt, amely a győzelmet is jelen­tette. A továbbiakban Jász­kisér nagy erőfeszítéseket tett az egyenlítés érdekében de próbálkozásait nem kísér­te szerencse. Jászkisér gyen­ge napot fogott ki, támadá­saiban nem volt átütő erő, védelme bizonytalankodott, sok hibával játszott. A hazai csapat fegyelmezett, erőtel­jes védőjátékot mutatott, vé­gig lelkesen, nagy akarással küzdött. A besenyszögi győ­zelem a látottak alapján megérdemelt. Jó: Pomázi, Dózsa, Varga Gy., Danyi T. a vendégek közül senkit nem lehet kiemelni. Ifi: Jászkisér—Besenyszög 1:0. Tisza Cipő—Szolnoki Ve­gyiművek 3:0 (3:0). Martfű. 200 n„ v.: Tajthy, Martfű: Németh—Mihovics, Borza, Fürtös, Csizmadia, Szántai, Vass (Sipos II.), Szőke, Sü­tő, Kókai. Kiss (Fialka). Az első félidő kiegyenlített játé­kot hozott, mindkét kapu előtt több biztos gólhely­zet maradt kihasználatlanul. A második félidőben a ha­zai csapat 10 perc alatt há­rom szöglet után kialakult helyzetből szerezte a három gólt A végig színvonalas mérkőzésen a martfűiek megérdemelten nyertek. S.: Sütő (2), Vass. Jó: Fürtös Németh, Vass, Sütő, Borza, illetve Dobos, Németh, Ku- peczki. Ifi: Sz. Vegyiművek— Ti­sza Cipő 1:0. Jászapáti—Mezőtúri FSE 1:0 (1:0). Jászapáti 100 n., v.: Balogh. Jászapáti: Végh —Bolya, Jezsoviczky, Kimák, Borics, Tajti, Mezei, Illés (Tóth M.), Berkó, Szabó, Köntés. Alacsony színvona­lú, csapkodó játék jellemez­te a mérkőzést. A hazaiak támadtak többet, de pontat­lan ossz játékuk miatt csak enyhe mezőnyfölény alakult ki. Közvetlenül az első fél­idő befejezése előtt szerézte jászapáti a győztes gólt: szép támadás végén a hazai­ak kétszer is az ötösön be­lülről rúghattak kapura, de a mezőtúri védők közösen felszabadítottak. A labda a 16-oson kívülre pattant Taj- tihoz, aki jól eltalált lövésé­vel eldöntötte a két pont sorsát. A több gólhelyzetet kidolgozó Jászapáti végül is megérdemelten nyert. Jó játékvezetés. Jó: Végh, Taj­ti, Kimák, Borics illetve Mihályi, Gonda. Ifi: Jászapáti—Mezőtúr 1:0. Abádszalók—Túrkeve 3:0 (0:0). Abádszalók, 200 n., V-: Asztalos. Abádszalók: Szabó J.—Rékási, Csonka G., Sza­bó S., Danyi, Kovács S. (Horváth), Csonka Á., Káli, Szabó L. (Dobos), Pataki, Kovács J. Hideg, szeles idő­ben az első félidőben még tartotta magát a lelkesen játszó túrkevei csapat. A második félidőben már nem tudtak ellenállni a hazai ro­hamoknak. Az 50. percben Csonka Á. az ötösről lőtt a hálóba 1:0. Közvetlenül utána Szabó Lajos, majd Pataki elől mentett a ven­dégek kapusa. A 65. perc­ben ismét Szabó Lajos ment el a védőktől, de a kifutó kapus elhúzta a lábát. A büntetőt Káli x értékesítette. A 80. percben Szabó Lajos labdájára Pataki rajtolt, pontosan adott be, és a jobbról érkező Káli a há­lóba fejelt, 3:0. Kemény lett a játék, Kovács Sándort öl­ben vitték le a pályáról. A második félidőben jobb já­tékával megérdemelten nyert a hazai csalpat. Sárga lap: Kormos I. Jó: Kovács J. Káli, Pataki, Szabó L., ill. Retter, Katona, Vajda I. Ifi: Túrkeve—Abádszalók 2:0. Vízilabda MNK Az utolsó pillanatban egyenlített az FTC FTC—Szolnoki Vízügy SE 6:6 (0:3, 2:1, 2:0, 2:2). Bp., Komjádi uszoda, v.: Kosztolánczy, dr. Martin. FTC: Szakonyi — Müller, Fehér, Wiesner, Kohán, Ud- vardi, Szollár, csere: Varga, SZVSE: Pintér F. — Bogdán, Cseh, Varga J., Pintér I., Hasznos, Tóth, csere: Heg- mann, Orbán. A gólok sor­rendje: Varga J. (e), Cseh, Hasznos, Fehér, Szollár (e), Pintér I. (e), Varga (e), Mül­ler, Hasznos (e), Fehér, Cseh, Udvardi (e), A szolnokiak számára na­gyon jól indult a mérkőzés. Az első támadásuk végén előnybe kerültek, amelyet azonnal kihasználtak, majd két szép akciógólt lőttek. A második negyedben kissé alálbb hagyott a kezdeti len­dület, és kiegyenlítettebb lett a küzdelem, de így is sikerült az előnyt tartani. A harmadik negyedben nagyon keményen védekezett az FTC és ennek ellenére sem tudott emberelőnyt kiharcolni az SZVSE, amelyből gólt sze­rezhetett volna. Az utolsó negyedben felváltva estek a gólok, és a mérkőzés vége előtt két másodperccel lőtt góllal egyenlített az FTC. Jó: Fehér, Szollár, ili. Cseh, Bog­dán, Pintér F. Komjádi Kupa: SZVSE— SZEOL AK 5:4 (2:1, 1:1, 2:1 0:1). Bp., Hajós A. uszoda, V.: Marjai, Ferenczí. SZVSE Hegyvári — Szekres, Heg-, mann, Baranyi, Bors, Len­gyel, Deák, csere: Juhász, Kanizsa, Sóskúti, Bakondi, G.: Bors (2), Deák, Hegmann, Lengyel. Teke Könnyű pontszerzés az NB l-ben NB I. Férfi: Szolnoki MÁV MTE—Pécsi Gáz 6:2 (5343—5222). Szolnok, Munkásőr úti automata tekecsarnok. A hazai gárda vé­gig vezetve könnyű győzelmet aratott. Ld.: Dobos 949. Kántor 945, Magda 886, ill. Fenyősi 937, Berta 920, Budai 853 fával. NB II. Női: Bp. Építők—Szol­noki MÁV MTE 6:2 (2365—2188). Budapest. Biztosan nyert a ven­déglátó együttes. Ld.: Lakátos M. 419, Pappné 414, Sótiné 406, 111. Kállainé 402. Sáfrányné 393, Lakatos J. 370 fával. NB III. Férfi: SZMAV MTE „B” —Hajdúnánás 5:3 (2350—2169). Hajdúnánás. A szolnokiak az NB III-as bajnokság utolsó mér­kőzését is megnyerték, s ezzel veretlenül szerezték meg az el­sőséget. * Debreceni USE—Sz. Gyulai SE 7:1 (2515—2273). Debrecen. A hazaiak a várakozásnak megfe­lelő, nagy arányú győzelmet arattak. Ld.: Ferenczí 436, Hacker 433, Ónodi 426. mai műsor MOZI Szolnok Vörös Csillag: Luxus­bordély Párizsban (16. III. hely- áron). Tallinn: Egy kis indián. Tisza: Sákk-novella (14). Reptér: szünnap. Vegyiművek: Kár a benzinért. Szandaszőlős Terv: A rejtélyes bankbetét. Abádsza­lók Petőfi: Indiánkaland Onta- rióban (14. II. helyáron). Jász­berény Lehel: Sziberiáda I—II. (12,— Ft-os egységes helyáron). Jászapáti Táncsics: Halálos té­vedés (ifjúsági). Karcag Déry­né: Mégis meglátod az eget. Kisújszállás Ady: A katona és az elefánt. Kunhegyes Szabad­ság: Csendestárs (16. III. hely- áron). Kunmadaras Petőfi: A szentév. Kunszentmárton Körös: Bosszúvágy (16. III. helyáron). Mezőtúr Béke: Ajándék ez a nap (14). Dózsa: Futárszolgálat. Szabadság: Norma Reá (munkás filmnapok). A kis gömböc (ovi­mozi). Rákóczifalva Rákóczi: Kabaré (16). Tiszafüred Tisza: Nálunk csend volt. Tószeg Pe­tőfi: Az anya. a lány és a sze­rető (14). Törökszentmiklós Dó­zsa: A rendőrnő (16. II. hely­áron). Hunyadi: Az állatok vá­laszolnak. Túrkeve Vörös Csil­lag: Mondd, hogy mindent meg­teszel értem (14. II. helyáron). RÁDIÓMŰSOR SZOLNOKI STÜDIÖ: 17.00: Hírek. — 17.05: A békés­csabai rádiós dzsesszhétvége mű­sorából. Slavomit Kulpovitz trió­ja játszik. — 17.15: Üttörőhíradó. Szerkesztő: Cseh Éva. — 17.30: A karcagi Arany János és a Kálvin úti általános iskolák kórusai énekelnek. — 17.40: Uze- milap-szemle. — 17.45: Sanzono­kat énekel Joe Dossin — Köz­ben: Noteszlap. — 18.00: Alföldi krónika. — 18.15: Rod Stewart énekel. — 18.25—18.30: Hírösz­szefoglaló. Lap- és műsorelőze­tes. KOSSUTH: 8.27: Eszmék faggatása. — 9.07: Népdalok. — 9.44: Tündér. A. A. Milne gyermekversei ze­nével. — 10.05: MR 10—14. — 10.35: Fúvósesztrád. — 11.00: Haydn-művek. — 11.41: Jósika Miklós: Emlékirat. Rádióra al­kalmazva. — 12.35: Törvény­könyv. — 12.50: A Rádió Dal­színháza. — 14.31: Amatőr zenei együttesek felvételeiből. — 14.42: Egyetlen kívánság. Mai türkmén marazene kedvelőinek. — 13.07: Szimfonikus zene. — 15.00: Is­kolarádió. — 15.30: Monleverdi- kórusok. — 15.53: Haydn: A megjutalmazott hűség. Három- felvonásos opera. — Közben: 17.19: Mi a véleményed? — 17.39: Az operaközvetítés folytatása. — 19.05: Iskolarádió. — 19.35: Kapcsoljuk a Zeneakadémia nagytermét. Vlagyimir szpiva- kov hegedűestje. — Közben: kb. 20.25: Hangvadászat a Havasok­ban. Dr. Sasvári Lajos útibe­számolója. — kb. 20.45: A hang­versenyközvetítés folytatása. — kb. 21.25: DzsesszfelvéteLekbőf. — 22.00: Debussy-művek. költők versei. — 15.10: janacek: Zongoraconcertino. — 15.28: Nyitnikék. Kisiskolások műsora. — 16.05: Zengjen a muzsika. — 17.07: Cserebere. Móricz Zsig- mond elbeszélése rádióra alkal­mazva. — 17.32: Ránki György : Filmmelódiák. —17.45: A Szabó család. — 19.15: ..Más muzsika kell’. Emlékezés Hidas Antalra. — 20.15: Nótaest. — 21.11: Or­szág. város. Beszélgetés az ur­banisztikáról. — 21.41: Chopin: Négy impromtu. — 22.30: A dzsessz ' világa. — 23.30: Pergo- lesi művek. — 0.10: Blum József és Szenes Iván táncdalaiból. PETŐFI: 8.05: Áz Unikum együttes mű­sorából. — 8.20: Tíz perc kül­politika. — 8.33: Társalgó. — 10.33: Zenedélelőtt. — 12.33: Me­lódiakoktél. — 13.30: A gyerme­keknek írta Bartók Béla. — 14.00: Kettőtől hatig. — 14.00: Operaslágerek. — 14.30: Hírek. Körzeti időjárás. — 14.35: Tánc­zenei koktél. — 15.20: Könyvről könyvért. — 15.30: örökzöld dal­lamok. — 16.28: Műsorismerte­tés. — 16.30: Hírek. — 16.33: Csúcsforgalom. — 17.57: Reklám 18.00: Tip-top parádé. 18.33: Beszél­ni nehéz. — 18.45: Csapó Károly népdalokat énekel. — 19.01: Ba­rangolás régi hanglemezek kö­zött. — 19.20: Véleményem sze­rint. — 19.30: Csak fiataloknak! — 20.33: Olajfák. Gyorsfénykép Robert Graves-ről. — 21.(12: Fenntartott hely a közelmúlt legsikeresebb műsorai számára. — 23.15: Nótaszó. 3. MŰSOR: 9.00: Iskolarádió. — 9.30: Hän­del- és Bach-müvek. — 11.05: Operaegyüttesek. — 12.00: A ka­8.25: Tévétorna. 8.30: Iskolatévé. 9.35: Óvodások filmműsora. 10.05: Iskolatévé. 14.30: Iskolatévé. 15.20: Stop. 16.00: Hírek. 16.05: Mindenki iskolája. 17.00: Melyiket az ötezerből? 17.25: Bp. Honvéd—Real Madrid, Bajnokcsapatok Európa- Kupája. Labdarúgó-mérkő­zés. Közvetítés a Népsta­dionból. 19.15: Esti mese. 19.30: Tv-Híradó. 20.00: Ártatlan kék szemek. Svéd tévéfilmsorozat: VI/4. rész: A bártulajdonos halála. 20.50: Szép magyar tánc. Dudatánc. 20.55: Építem a csatornámat. Hofi Géza Mikroszkóp szín­padi műsorának tévéválto­zata. ' 21.45: Munkakópia. Film a filmezésről. 22.35: Tv-Híradó. 22.45: Reklám. 2. MŰSOR: 20.00: Michael Sardou. Francia, zenés film. 20.50: Tv-Híradó 2. 21.10: Vezetni tudni kell. VII/4. rész. Az utasítás. 21.40: Pór Bertalan. Portréfilm. 16.05: Iskola-tv. 16.25: Angol nyelvoktatás. 16.45: Turistautakon. 17.15: Fiatalok klubja. 18.00: Úttörő híradó. 18.25: Tv-fórum. 18.50: A legkisebbeknek. 19.00: Tv-híradó. 19.20: Gazdasági hetek. 19.45: Tv-ankét. 20.10: Hangszeres népi zene. 20.30: A kérők. Angol tv-játék~ 21.25: Sadoveanu emlékére. 22.05: Tv-híradó.