Szolnok Megyei Néplap, 1980. november (31. évfolyam, 257-281. szám)

1980-11-10 / 263. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1980. november 10. Táblázatok Labdarúgás Az NB 1 állása 1. FTC 14 8 4 2 31-14 20 2. Vasas 14 8 4 2 30-15 20 3. Videoton 14 9 2 3 27-17 20 4. Bp. Honvéd 13 8 2 3 27-15 18 5. NYVSSC 14 7 4 3 14- 8 18 6. Tatabánya 14 5 5 4 17-12 15 7. Ü. Dózsa 14 5 5 4 27-2.3 15 8. B.-csaba 14 6 3 5 18-18 15 9. PMSC ^ 14 5 4 5 16-19 14 10. Csepel ~ 14 5 3 6 20-16 13 11. Debrecen 14 6 1 7 17-18 13 12. Volán SC 14 4 5 5 19-24 13 13. Rába ETO 14 3 5 6 14 17 11 14. ZTE 14 4 3 7 21-30 11 15. DVTK 14 3 4 7 11-20 10 16. Kaposvár 14 3 3 8 15-27 9 17. MTK-VM 14 2 5 7 11-23 9 18. D.-újváros 13 2 2 9 17-36 6 A Dunaújváros—Bp. Honvéd mérkőzést későbbi időpontban játsszák le. ■— - - — ■■ ■■■ ■ ■ A 15. fordulóban, novem­ber 12. szerda: ZTE—Üjpesti Dózsa, Videoton—Bp. Hon­véd, Kaposvár—DVTK, Du­naújváros—Pécs, Rába ETO— Vasas, Csepel—Békéscsaba, FTC—Volán, Tatabánya— Debrecen, Nyíregyháza— MTK VM. NB II Keleti csoport 1. Özd 15 8 3 4 24-13 19 2. STC 15 8 3 4 21-12 19 3. Eger 15 8 3 4 23-18 19 4. Gyöngyös 15 8 3 4 16-14 19 5. Szolnok 15 8 2 5 27-20 18 6. Gyula 15 6 6 3 20-17 18 7. Papp J. SE 15 5 6 4 26-23 16 8. Szabó L. SE 15 5 & 4 10-13 16 9. Szarvas 15 6 4 5 17-15 16 10. Hódm. MSE 13 6 3 6 14-12 15 11. Asztalos SE 15 5 5 5 17-17 15 12. Lehel SC 15 4 6 5 18-16 14 13. Nagybátony 15 5 4 6 20-21 14 14. Debr. K. 15 6 2 7 22-27 14 15. Debr. Univ. 15 4 5 6 18-17 13 16. MVSC 15 5 3 7 26-28 13 17. K.-barcika 15 4 4 7 19-23 12 18. Karcag 15 5 2 8 17-27 12 19. Borsodi V. 15 2 6 7 15-26 10 20. H.-böszörm. 15 2 4 9 5-22 8 Eredmények: Eger Hajdúbö­szörmény 1:0. Gyula—Debreceni Kinizsi 4:2. H. Asztalos SE—H. Papp J. SE 1:1. Gyöngyös—Sal­gótarján 1:0. Miskolci VSC— Szarvas 4:2. Kacincbarcika— Nagvbátony 4:2, Ózd—Hódmező­vásárhely 2:0. A 16. fordulóban, novem­ber 16. vasárnap 13 óra: Szolnoki MÁV MTE—Hajdú- böszörmény, Mezőtúri Hon­véd—Gyöngyös, H. Papp J. SE—Lehel SC, Debreceni Ki­nizsi—Karcag, Gyula—Salgó­tarján, Eger—Miskolci VSC, Szarvas—H. Asztalos SE, Borsodi Volán—Kazincbarci­ka, Nagybátony—Ózd, Hód­mezővásárhely—Debreceni USE. A megyei bajnokság állása I. T.-miklós 15 10 3 2 36-10 23 2. R.-falva 15 8 6 1 34-16 22 3. Jászkisér 15 9 3 3 29-15 21 4. Tószeg 15 7 6 2 25-15 20 5. Sz. C.-gyár 15 8 3 4 29-16 19 6. Sz. Vegyi. 15 7 2 6 25-23 16 7. J.-szállás 15 7 2 6 22-20 10 8. Jb. Vasas 15 5 5 5 25-23 15 9. T.Cipő SE 15 5 5 5 17-16 15 10. Abádszalók 15 6 2 7 19-21 14 11. K.-márton 15 6 2 7 17-26 14 12. J.-halma 15 4 5 6 22-27 13 13. Szászberek 15 5 3 7 13-19 13 14. M-túri FSE 15 3 6 6 22-23 12 15. Túrkeve 15 1 8 6 12-23 10 16. Jászapáti 15 3 4 8 14-28 10 17. Besenyszög 15 3 4 8 18-40 10 18. Tiszafüred 15 2 3 10 12-30 7 A 16. fordulóban, novem­ber 16. vasárnap 13 óra: Jászjákóhalma—Szászberek, Törökszentmiklós—Mezőtúri FSE. Szolnoki Cukorgyár— Rákóczifalva (10), Jászapáti —Kunszentmárton, Jászberé­nyi Vasas—Jászárokszállás, Tószeg—Jászkisér, Tiszafü­red—Túrkeve, Besenyszög— Szolnoki Vegyiművek, Abád- szalók—Tisza Cipő SE. Edzők továbbképzése A megye labdarúgó edzői ré­szére ma Bencsik Gyula szak­edző tart előadást az utánpótlás neveléséről és edzéséről. Az elő­adás színhelye a megyei sport­hivatal tanácsterme, kezdete 16.30 óra. Megyei labdarúgó-bajnokság Kikapott a listavezető Jászjákóhalmán Szöglet utáni tumultus az abádszalóki kapu előtt. (Fotó: Tarpai) Tisza Cipő—Szászberek 2:1 (0:0). Szászberek, 200 n., v.: Pató. Tisza Cipő: Németh — Mihovics, Borza, Fürtös, Csizmadia, Szántai (Kiss), Vass, Szőke, Sütő, Kókai (Si­pos), Fiailka. Edző: Vilisch Ferenc. Szászberek: Pető — Balogh Z., Donkó, Gyárfás, Szabó Gy., Juhász, Veres, Koczka (Gál), Szabó I., Fa­ragó (Bezzegh), Laki. Edző: Laki Imre. A mostoha idő­járás ellenére aránylag jó talajú pályán kezdődött a mérkőzés. Mindkét csapat -nagy akarással küzdött, így nagy iramú, jó mérkőzést láthatott a közönség. Az el­ső félidőben egyik csapat sem tudott tartós fölényt ki­harcolni. A támadások kö­zül a hazaiaké volt a veszé­lyesebb. A félidő vége felé, többször is döntő helyzetben, vitatható esetekben állította meg a sípszó a hazai csatá­rokat, mire a közönség nagy tiltakozásba kezdett a játék­vezetők ellen. A második félidő elején Vass jól be­adott szögleteit értékesítet­ték a vendégek. A mérkőzés hátralevő részében a hazaiak rohamoztak, de a fegyelme­zett vendégek védelme mel­lett csak szépíteni tudtak. G.: Fürtös (2), ill. Szabó I. Jó: Németh, Borza. Fürtös, Csizmadia, Vass, ill. Szabó I., Balogh Z., Veres, Sza­bó Gy. Ifi: Szászberek—Tisza Cipő 1:1. — laki — Jászjákóhalma—Török­szentmiklós 1:0 (1:0). Jákó- halma, 300 n., v.: Asztalos. Jákóhalma: Vasas — Kecse, Kovács, Szöllősi, Maszlag, László, Kuli, Buda, Krieger, Urbán, Banya II. Kellemet­len, hűvös időben a tartalé­kos hazai csapat kezdemé­nyezett többet, és a 38. perc­ben megszerezte a vezetést is, majd fegyelmezett játék­kal és Vasas kapus remek védéseivel átvészelte a ven­dégek rohamait. Jászjákóhal­ma a második félidő közepé­től mezőnyfölénybe került, átvette a játék irányítását, és kiis szerencsével akár több góllal is nyerhetett vol­na. Molnárt (TSE) a játék­vezető kiállította. Jó: Vasas (a mezőny legjobbja). Masz­lag, Kovács, Urbán, ill. Drá- vucz, Szabó. Ifi: Tmiklós—Jászjákóhal­ma 1:0. Tószeg—Jászárokszállási Vasas 1:0 (0:0). Jászárokszál­lás, 350 n., v.: Csipe. J. Va­sas: Muntyán L. — Muntyán T., Rédei T., Varga, Faragó, Nagy I., Banka, Kaszab, Lu­kács (Kiss L.), Dzurják, Tá­bori (Csikós). — Mindkét együttes támadólag lépett fel, hol az egyik, hol a má­sik kapu előtt adódott hely­zet, de a védelmek tisztáztak. Izgalmat csak a sárban el­akadt labda okozott a kapuk előterében. Szünet után a tó­szegiek többet kezdeményez­tek, míg a hazaiak sok ado­gatásból szőtték támadásai­kat. A hajrára kiegyenlítő­dött a játék, úgy tűnt, mind­két csapat elégedett az igaz­ságos döntetlennel. Aztán a 87. percben egy vendégfoe- adás szállt a kapu előterébe. A védőktől akadályozott ha­zai kapus kezén a labda megcsúszott, Ondók ott ter­mett, és a hálóba vágta, ez­zel eldőlt a két pont sorsa. A vendégcsapat minden egyes tagja lelkesen küzdött, a hazaiak közül Kaszab, Mun­tyán T., Faragó és Muntyán L. játszott jól. Ifi: Tószeg—J. Vasas 2:1. Rákóczifalva—Jászapáti 1:0 (1:0). Rfalva, 300 n., v.: Bo­tos. Rfalva: Bertus — Ko­csis, Nyolczas I., Kovács, La­dányi, Bencsik, Szabó, Rigó (Nyolczas II.), Gergely, Za- kar, Mihályi. A 7. percben Mihályi szögletét a kimoz­duló kapus már csak a há­lóba tudta ütni. Továbbra is támadásban maradt a hazai csapat, azonban a jászapáti védők — Vígh kapussal az élen — több esetben a sze­rencse segítségével hárítani tudtak. A kihagyott gólhely­zetek miatt a mérkőzés vé­gig izgalmassá vált, mert a vendégek időnkénti felfutá­sai is gólveszélyt jelentettek. Jó: Nyolczas I., Kovács, La­dányi, Gergely, ill. Vígh, Me­zei, Köntés, Bolya. Ifi: Rfalva—Jászapáti 1:0. Jászkisér—Tiszafüred 4:0 (2:0). Jászkisér, 350 n., v.: Barankovics. Jkisér: Kökény — Szabó I., Bércesi, Tóth F., Szabó F., Kelemen, Szirze (Tóth János), Sánta (Korsós), Menyhárt, Csillik, Tóth Jó­zsef. A hazaiak léptek fel tá­madólag, s a 4. percben Ke­lemen szabadrúgásból meg­szerezte a vezetést. A 10. percben Kelemen szögletéből Csillik fejelt nagy gólt. A vendégek nem álltak be vé­dekezésre, sőt szórványosan veszélyeztettek, és a 15. perc­ben lőttek egy kapufát. Szü­net után a hazaiak veszélye­sebben, míg a vendégek lel­kesebben játszottak. A 6Q- percben a fürediek újabb kapufát lőttek. Három tisza­füredi játékos sárgalapos fi­gyelmeztetésben részesült. Végeredményben biztosan győzött a hazai csapat, amit a 12:3-as szögletarány is bi­zonyít, a jó benyomást keltő és lelkes vendégek ellen.: G.: Kelemen, Csillik, Tóth Jó­zsef, Menyhárt ((11-esből). Jó: Szirze, Kelemen, Tóth József. Menyhárt, ill. Somo­gyi, Veress. Ifi: Jászkisér—Tiszafüred 3:1. Mezőtúri FSE—Szolnoki Cukorgyár 2:2 (2:1). Mezőtúr, 100 n., v.: Bogyó. MFSE: F. Nagy — S. Tóth, Mihály, Medveczky, Kohut (Egei), Nagy M., Fehér, Gonda, Ba­racsi, Pál (Szatmári), Zol- n,ai. Az első félidőben több­nyire a hazaiak támadtak, de a Cukorgyár is dolgozott ki helyzeteket. Fordulás után sem sokat változott a játék képe, de míg a mező­túriak kihagyták a helyzete­ket, addig a vendégek má­sodszor is megszerezték az egyenlítő gólt. A két csapat közepes iramú, és színvonalú mérkőzést vívott, a döntetlen megfelel a játék képének. G.: Nagy M., Pál, ill. Koncsik, Csollák. Jó: Mihály. S. Tóth, Zolnai, Baracsi, ill. Gönezöí, Mihályi, Sólyom. Ifi: Mezőtúr—Sz. Cukor­gyár 5:3 . Szolnoki 'Vegyiművek— Abádszalók 3:2 (3:0). Vegyi­művek pálya, 100 n., v.: Csá­ki. Vegyiművek: Öllé — Hajdú, Dobos, Nagy, Tán- czos, Fedor (Kupeczki), Ke­lemen, Bán, Adorján (Pusz­tai), Németh, Tóvizi. A fel­ázott füves pályán nagysze­rű mérkőzést vívott a két csapat. Az első félidőben a hazaiak kitűnően játszottak, és a sok gólhelyzet közül hármat értékesítettek. A szolnoki csapat játékosai a második félidő elején két­szer is már csak a kapussal álltak szemben, de könnyel- műsködve kihagyták a kínál­kozó lehetőséget. Ezután Abádszalók rákapcsolt, és szépített. A Vegyiművek já­tékosai a biztos győzelem tudatában kiengedtek, és a lelkes vendégcsapat kitűnő hajrával megnehezítette győ­zelmük kivívását. G.: Bán, Németh, Adorján, ill. Ko­vács S„ Csóka. Jó: Dobos, Bán, Németh, Tóvizi, ill. Ko­vács S., Csóka, Szabó S. Ifi: Sz. Vegyiművek—Abád­szalók 10:1. Kunszentmárton—Jászberé­nyi Vasas 4:3 (2:2). Kmárton, 150 n., v.: Molnár. KuTE: Kovács — Hürkecz, Pálinkás, Szarvak A., Szarvák L., Tóth M., Kupeczki, Hábensusz F., Kerekes (Veres, Hábensusz L.), Gelilér, Hábensusz S. Az első percben a hazai kapu­ba gurított Szilasi, de három perc múlva már a Vasas ka­puban táncolt Tóth M. ha­talmas lövése. Ezután kez­dődött csak a nagyiramú, váltakozó, s mindkét részről kitűnő csatárjátékot hozó mérkőzés, amit bizonyít, hogy a hét gól ellenére a kapusok számtalanszor bravúros be­avatkozással mentettek. — Sportszerű mérkőzés. Sárga lap: Hürkecz (KuTE), Benke (Jb. Vasas). G.: Getlér (2), Tóth M., Pálinkás (11-esből), ill. Szilasi (2), Benke (11-es­ből). Jó: Kupeczki, Tóth M., Hábensusz F., Gellér, Pálin­kás. ' Ifi: KuTE—Jb. Vasas 2:0. Túrkeve—Besenyszög 2:2 (0:1). Túrkeve, 200 n., v.: Ko­vács. Túrkeve: Katona — Nagy I. (Vajda I.), Kormos 1.. Vad, Szőke, Kormos II., Nagy II., Vajda II. (Szemes), Bognár, Retter, Török. Az igen lelkesen játszó vendég­csapat szerezte meg a veze­tést. A második játékrészben feljött a hazai csapat, azon­ban újból a vendégek jutot­tak előnyhöz egy szerencsés góllal, végül igazságos pont­osztozkodás történt. G.: Nagy 11., Bognár, ill. Varga Gy., Varga J. Jó: Nagy II., Vaj­da I., Vad, ill. Dudok, Po- mázi, Pirió, Varga. Ifi: Túrkeve—Besenyszög 3:1. Ünnepi sportrendezvények A Szolnok városi Atléti­kai Szakszövetség és a tö­megsport bizottság novem­ber 7-én rendezte meg a Nagy Októberi Szocialista Forradalom 63. évfordulójá­nak tiszteletére az évtizedes hagyománnyal rendelkező mezei futóversenyét. A .szandai réten közel négyszá­zan álltak rajthoz. A győz­tesek, nők, 1962—63-as szü­letésűek: 1. Szántó Mariann (Hatvani Kinizsi), 2. Budai Mária, 3. Nagy Julianna (mindkettő 633. sz. DSK Szolnok). 1966—67.: 1. Bá­lint Krisztina (Hatvan). Fér­fiak, 1966—67. sz., 1000 m: Berényi István (Hatvan). 1962—63. sz., 2000 m: Sza­bó Mihály (Hatvan). 1964— 65. sz., 2000 m: Körösi Já­nos (633. sz. DSK Szolnok). Felnőttek, 3000 m: Bíró Já­nos (Hatvan). Kisújszálláson a városi sportfelügyelőség rendezésé­ben ünnepi sportversenye­ket tartottak November 7. Kupa elnevezéssel. A város sportszerető embereit — mintegy négyszáz mozogni vágyót — még a hóesés sem riasztotta vissza attól, hogy részt vegyenek a négy sport­ág küzdelmein. A győzte­sek, kézilabda, nők: Teleki Blanka Leánynevelő Inté­zet, férfiak: Delta Ifjúsági Klub. Kispályás labdarúgás: Városi öregfiúk.- Lövészet, felnőtt egyéni: Farkas Bélá- né (Nagykunsági ÁG), ill. Horváth Endre (Nagykun MGTSZ), ifjúsági: Horváth Sándor (Móricz Zs. G.), csa­patban: Mező Imre területi MHSZ-klub. Mintegy háromszáz szur­koló jelenlétében férfi kézi­labdatornát rendezett no­vember 7-én Kunmadarason a tanács, a sportegyesület és a termelőszövetkezetek. Eredmények: Karcag—Kun­hegyes II. 14:7, Kunmadaras —Kunhegyes II. 25:17, Kar­cag—Kunmadaras 15:15. Túrkevén több éves ha­gyománya van a városi kis­pályás labdarúgó bajnokság­nak, amelyen az idén két részt. A bajnokság döntőjét csoportban 16 csapat vett pénteken bonyolították le a városi sportcsarnokban. A győzelmet imponáló gól­aránnyal és veretlenül az AF.IT I. csapata szerezte meg az AFIT Építők, illetve a Vörös Csillag MGTSZ együttese előtt. A totó 45. heti eredménye 1. Fiorentina—Cagliari 0:0 X 2. Napoli—Avellino 1:0 1 3. Perugia—Juventus 0:0 X 4. Roma—Catanzaro 0:0 X 5. Atalanta—Milan 1:3 2 6. Bari—Genoa 2:0 1 7. Monza—Lanerossi 2:2 X 8. Palermo—Pisa 0:1 2 9. Rimini—Lecce 4:0 1 10. Spal—Lazio 1:1 X 11. Taranto—Cesena 1:2 2 12. Varese—Catania 1:1 X 13. Verona—Pescara 2:0 1 +1 14. Sampdória—Foggia 0:1 2 mai műsor Megyei Művelődési és ifjúsági Központ 15 órakor a színházteremben Filharmóniai középiskolai bérleti hangversenysorozat. 14 és 15.30 órakor napközis foglalkozás. Kiállítások a társalgóban: 17 órakor a Megyei Amatőrfotó Pá­lyázat kiállításának megnyitója. MOZI Szolnok Vörös Csillag: Circus Maximus (fél 5-kor). Szelíd mo­torosok (16, fél- 7 és fél 9 óra­kor). Tallinn: Piedóne Afriká­ban (14), Tisza: Apokalipszis most I—II. (16, II. dupla hely- áron). Reptér: szünnap. Vegyi­művek: szünnap, Szandaszőlős Terv: Kadkinról mindenki tud, Abádszalók Petőfi: A kérdés (16), Jászberény Lehel: Norma Rae, Mopresszó: Bombasiker: Jászapáti Táncsics: Kicsi a ko­csi, de erős (II. helyáron), Kar­cag Déryné: Negyedik akadály. Kisújszállás Ady: Mondd, hogy mindent megteszel értem (14, II. helyáron). Kunhegyes Szabad­ság: Hatholdas rózsakert. Kun­madaras Petőfi: Rendőrnő (16. II. helyáron), Kunszentmárton Körös: Félénk vagyok, de hódí­tani akarok (III. helyáron), Me­zőtúr Béke: Agyő haver (16). Dózsa: Bosszúvágy (16. III. hely- áron), Szabadság: Caddie *14). Rákóczifalva Rákóczi: Meghívás egy gyilkos vacsorára (14. m. helyáron). Tiszafüred Tisza: Naplemente délben (14), Tószeg Petőfi: Üldözés. Törökszentmik­lós Dózsa: Negyedik fázis (14. II. helyáron), Hunyadi: Béke­idő (14), Túrkeve Vörös Csil­lag: Sugarlandi hajtóvadászat (14, II. helyáron). RÁDIÓMŰSOR SZOLNOKI STÜDIÖ: 17.00: Hírek. — 17.05: Hétfői hullámhosszunk. Szerkesztő: Ba­logh György. — 18.00: Alföldi krónika. — 18.15: Funky ritmu­sok. — 18.25—18.30: Hírösszefog­laló, lap- és műsorelőzetes. KOSSUTH: 8.25: Verdi-operaáriák. — 9.00: Alom a vándorlásról. Weöres Sándor versei. — 9.10: A hét ze­neműve. — 9.40: Ki kopog? Le­vente Péter műsora óvodások­nak. — 10.05: Nyitnikék — Kis­iskolások műsora. — 10.35: Szá­zadunk zenéjéből. — 11.05: A Budapesti Koncertfúvószenekar magyar indulókat játszik. — 11.20: Az orosz nép történetéből feje­zetek. — 11.40: Jósika Miklós: Emlékirat. Rádióra alkalmazva. VII. rész. — 12.35: Válaszolunk hallgatóinknak. — 12.50: Zenei érdekességek az elmúlt hét mű­sorából. — 14.45: Jelenség. Ör­kény István egyperces novellái­ból. — 14.54: Édes anyanyelvűnk. — 15.lt): Külföldről érkezett... — 15.30: Leporelló. A Gyermek­rádió irodalmi-művészeti újság­ja. — 16.05: Kórusainknak ajánl­juk. — 16.30: Világablak. Az ol­vasás gyönyörűsége. — 17.10: Geszty Szilvia és Peter Schreier operettfelvételeiből. — 17.27: Ma­gyar Múzsa. -1- 19.15: Pszicholó­giai vizsgálat arról, hogy miért keli 70 percben ünnepelni vala­kit, azért, mert hetvenéves. — 20.25: Aranylemezek... 1958— 1964. — 21.10: Fehéren-feketén. Rádiófolyóirat. — 22.20: Tíz perc külpolitika. — 22.30: Itzhak Perl­man Bach-hegedű estje a Salz­burgi Ünnepi Játékokon. — 23.38: Operahármasok. — 0.10: Virág­énekek. PETŐFI: 8.05: Nóták, — 9.00: Slágermú­zeum. — 9.50: Érdekek a mérle­gen. Tóth Benedek írása. — 10.00: Zenedélelőtt. — 12.00: Üj népzenei felvételeinkből. — 12.33.: Kis magyar néprajz. — 12.3£: Tánczenei koktél. — 13.25: Aki dudás akar lenni. — 14.00: A rádió kívánságműsora. Közben: — 14.30—14.35: Hí­rek. Körzeti időjárás. — 15.30: Hangos képrejtvény. — 16.28: Műsorismertetés. — 16.30: Hírek. — 16.33: Ütközben. — 16.35—16.40: Reklám. — 17.00: Verseny-hagyo­mány. — Gácsi Sándor műsora. — 17.30: ötödik sebesség. Ifjúság — poLitika — kultúra. Telefon: 130-020, hívható az adás ideje alatt. — 18.33: ZeneközelbeHr — 19.30: Moszkvából érkezett. . . — 20.00: Az élet technológiája — avagy mi mindent tanulhat a technika az élővilágtól. — 20.33: Világirodalmi Dekameron. — 21.13: Kálmán-est. — 22.43: Mu­zeális nóta-felvételeinkből. — 23.30: Könnyűzene Fáy András szerzeményeiből. 3. MŰSOR: 9.00: Iskolarádió. — 9.30: Irina Bogacsova és Paolos Raptis operaáriákat énekel. — 10.06: Gondolatjel. — 11.05: Szimfo­nikus zene. — 12.50: Király Lász­ló: Zalai bokréta. — 13.07: Ké­tely. Akutagava Rjunoszuke mo­nodrámája. — 13.34: Kamaraze­ne. — 14.00: A könnyűzene nagy gitáros egyénisége. — 14.50: Ti­tus. Részletek Mozart operájá­ból. — 16.00: Iskolarádió. — 16.30: Harminc perc beat. — 17.00: Artur Rubinstein zongorá­zik. a Guarneri vonósnégyes ját­szik. — 18.11: Zsebrádiószínház. — 18.40: Holnap közvetítjük... — 19.05: Fiataloknak — kortárs zenéről. — 19.35: Világhírű elő­adóművészek lemezeiből. —21.33: Vendégeink a Szovjet Kultúra Napjain. — 22.00: A hét zene­műve. V PRGBRflíTl BUKAREST: 16.00: Magyar nyelvű adás. 18.50: A legkisebbeknek. 19.00: TV-híradó. 19.20: Gazdasági figyelő. 19.40: Tudományos dokumentum­film. 20.10: Világhíradó. 20.40: Népszerű zeneművek. 21.00: Büéákeség és balítélet. An­gol filmsorozat I. rész.