Szolnok Megyei Néplap, 1980. október (31. évfolyam, 230-256. szám)

1980-10-28 / 253. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1980. október 28. Megyei labdarúgó-bajnokság TÖRÖKSZENTMIKLÓS ÚJABB RANGADÓT NYERT Jászjákóhalraa—Jászapáti 4:0 (0:0). Jászjákóhalma, 200 n.. v.: Molnár. Jákóhalma: Vasas — Banya I., Kovács, Maszlag. Szöl- lősi, László (Banya II.). Kuli, Buda, Urbán, Krieger (Rácz), Nagy. Edzői Páiicsdcs József. Jászapáti: Vigh — Bolyos, Ki­mák. Jezsoviczky, Borics, Taj- ti, Mezei, Illés, Buczkó (Tóth), Szabó (Kardis). Köntés. Edző: Karkusz Pál. Az első félidőt enyhe vendégfölény jellemezte, a helyzetek azonban a hazai csapatnál maradtak kihaszná­latlanul. A második félidőben átvette a játék irányítását Jász­jákóhalma, és a 60. percben Ur- bán megszerezte a vezetést. 1:0. A 73. percben Nagy labdájából Krieger ért el gólt, 2:0. A 76. percben büntetőhöz jutottak a vendégek. Vasas azonban nagy bravúrral védett. A 78. percben Nagy lőtt a vendégek hálójába, 3:0. A 80. percben Vasas bün­tetőjét Vígh kivédte. A 90. perc­ben Nagy újabb góllal beállítot­ta a végeredményt. 4:0. A má­sodik félidőben az átgondoltab­ban és támadóbb szellemben játszó hazai csapat ilyen arány­ban is megérdemelten nyert. Nagy sárgalapos figyelmeztetés­ben. részesült. Jó: Vasas (a me­zőny legjobbja). Kovács. Urbán, Nagy, ill. Borics. Köntés. A já­tékvezetői hármas elfogadható­an bíráskodott. Törökszentmiklósi SE—Sz. Cu­korgyár 4:0 (1:0). Törökszent­miklós, 300 n., v.: Köböl. TSE: Mészáros — Pozderka. Hoppál, Molnár. Drávucz, Kozák. Már­ton, Hegedűs. Stummer. Szabó. Rácz. Az első perctől végig szín­vonalas, jó iramú mérkőzést láthatott a közönség. Az első félidőben a hazaiak támadásait nem kísérte szerencse, de a má­sodikban a TSE nagyobb lelke­sedése és szervezettebb csa­patjátéka meghozta az ered­ményt. A vendégeknek is vol­tak gólhelyzeteik, amelyeket azonban nem tudtak kihasznál­ni. Gyenge játékvezetés. Jó: Molnár (a mezőny legjobbja). Szabó. Stummer, ill. Gönczöl. Császár. Mihályi. Csere: Török. Süveges, ill. Rákóczi és Farkas. Sárgalap: Rácz. Jászkisér—Abádszalók 2:1 (0:0). Jászkisér, 400 n., v.: Szabari. Jászkrér: Kökény — Szabó I.. Bérezési, Tóth F., Szabó F., Kor­sós. Szirze. Csillik. Menyhárt. Nemes (Tóth János). Tóth Jó­zsef. A hazai csapat sérülések miatt tartalékosán állt ki. Az első félidőt alacsony színvona­lú, csapkodó játék jellemezte. Enyhe fölénybe került a hazai csapat, de meglátszott a szer­dai MNK-mérkőzés, fáradtsága. Szünet után is folytatódott a csapkodó játék. Az 50. percben Kovács S. a vendégeknek sze­rezte meg a vezetést, egy perc múlva Menyhárt 11-esből egyen­lített. Ezután újra fölénybe ke­rült a hazai csapat, s a 60. perc­ben Tóth József megszerezte a vezetést, ami egyben a végered­ményt ts jelentette. Nehezen győzött Jászkisér a lelkesen ját­szó vendégekkel szemben. In­diszponált játékvezetés. Kiállít­va: Korsós, sárgalap: Bérezési. Jó: Szabó I.. Menyhárt. Bér­ezési. Tóth F.. ill. Szabó J., Csonka I.. Dányi, Csonka II. Rákóczifalva—Tószeg »2:0 (0:0). Rákóczífalva. 450 n.. v.: Daróezi. Rákóczifalva: Dorkó — Kocsis. Nyolczas I.. Kovács. Ladányi. Rigó. Szabó. Bencsik. Gergely (Fekete). Zakar, Nyolczas II. (Mihályi). A rangadón jó ira­mú. színvonalas játékot látha­tott a közönség. A mezőnyben jobban adogató hazai csapat végig irányította a mérkőzést. Fölényét három kapufa, és ki­hagyott helyzetek sora jellemez­te. A vendégek mindössze egy kapufát lőttek. A fegyelmezet­ten és szervezetten védekező vendégcsapat védelmét csak a 81. percben sikerült áttörni, amikor is Fekete beadását Papp kézzel ütötte el a befutó csa­tárok elől. * A büntetőt Kovács értékesítette. A végeredményt beállító második gól a 89. perc­ben született: Kocsis bravúros egyéni cselsorozata után Rigó­hoz továbbított, aki nem hibá­zott. Jó: az egész hazai csapat, ill. Kollátlr. Dallos, Papp. Csősz. Jászárokszállási Vasas—Beseny- szög 4:0 (1:0). Jászárokszállás, 400 n.. v.: Cziczás. J. Vasas: Muntyán L. — Muntyán T.. Ré- dei T., Varga, Faragó, Kaszab, Nagy III., Banka, Csikós (Tá­bori), Dzuriák, Lukács. A 3. percben egy jobb oldali táma­dás után a hazaiak Kaszab ré­vén vezetéshez jutottak. A ha­mar kapott gói nem zavarta meg a vendégeket, bátran ki­támadtak, de a hazai védelem biztosan hárított. A második félidőre a hazaiak rákapcsol­tak. nagy iramot diktáltak, ál­landóan a vendégek térfelén folyt a játék. Tábori 52.. Mun­tyán T. 75., és Dzurják 85. perc- ben lőtt góljaival alakult ki a végeredmény. A Vasas a má­sodik félidőben mutatott látók­kal ilyen arányban is megér­demelten győzött, a mindvégig sportszerű találkozón. A játék­vezető jól látta el feladatát. Jó: Faragó (a mezőny legjobbia) Muntyán L.. Muntyán T.. Var­ga. Kaszab. A vendégcsapat va­lamennyi tagját lelkesedéséért, dicséret illeti. Túrkeve—Tisza Cipő SE 1:1 (1:1). Túrkeve, 200 n.. v.: Nagy. Túrkeve: Katona — Nagy T.. Kormos I., Vad. Szőke. Vajda I.. Nemes, Nagy II., Bognár (Vajda II.), Retter. Török. Az első félidőben a vendégek több helyzetet dolgoztak ki, és meg­érdemelten szereztek vezetést. A gól után feljött Túrkeve és ki tudott egyenlíteni. A m íso- dik félidőt végig támadta a ha­zai csapat; több helyzetet dol­gozott ki. de nem tudta azokat értékesíteni. A második láték- rész alapján Túrkeve közelebb állt a győzelemhez. G.: Kókni, ill. Vad (ll-esből). Jó: Németh. Borza. ül. Katona. Kormos I.. Nagy II. Sárgalap: Szőke. Nagy I. Jászberényi Vasas—Mezőtúri FSE 3:2 (1:0). Mezőtúr. 200 n.. * IV. v.: Tóvizi. MFSE: F. Nagy — S. Tóth, Römer (Tóth L.), Med- veczky, Mihály, Fehér, Egei, Gonda, SzöUősi (Pál). Baracsi, Zolnai. Több kihagyott helyzet után a vendégek szereztek szer rencsés gólt, s ráadásul rérüjes miatt Romért le kellett vinni a pályáról. A félidő hátralévő részében kiegyenlített volt a .-já­ték: a mezőtúriak többet, a ven­dégek veszélyesebben támad.ak. Nagy lendülettel kezdték a fő­iskolások a második félidőt. Egyenlítettek, majd a vezetést is megszerezték, s támadásaik nyomán mindenki a harmadik gólt várta, F. Nagy kapus azon­ban egy távoli, veszélytelennek látszó, lövés „bevédésével” min­den reális számítást keresztül­húzott, 2:2. A potyagól további lövésekre ingerelte a Vasas csa­tárait. s nem hiába: Dorók for­dulásból lőtt. s jól eltalált lab­dája a sarokba vágódott. G.: Szüasi, Treba, Dorók. ill. Gon­da, Pál. Jó: Dorók, Oláh. Ben- ke, ill. S. Tóth. Mihály, Med- veczky. Szolnoki Vegyiművek—Szászbe­rek 1:0 (0:0). Szászberek, 200 n.^ v.: Hagyó. Szászberek: Pető — Donkó. Juhász. Balogh Z., Gál, Gyáfrás, Veres, Balogh I., Bei- zegh, Szabó I.. Laki. Közepes iramú és színvonalú mérkőzést vívott a két csapat. A kiegyen­súlyozott játékban a kapuk lel­váltva forogtak veszélyben. A 84. percben Bán jól eltalált lö­vése döntötte el a mérkőzést, de a döntetlen jobban megfe­lelt volna a játék képének. Jó játékvezetés. Jó: Dobos. Tán- ezos, Fedor. Bán, ill. Veres (a mezőny legjobbja). Gál. Laki, Balogh Z. Kunszentmárton—Tiszafüred 1:0 (0:0). Kunszentmárton, 200 n., v.: Terenyei. KUTE: Kovács — Hürkecz, Tóth I. (Ormándi) Szarvák A.. Szarvák L.. Háben- susz F. (Dézsi), Gellér. Pálin­kás, Kerekes, Hábensusz L.. Há- bensusz s. Mindkét csapat négy akarással küzdött, így elmaradt a jó játék. Többet kezdeménye­zett a ivUTE, de egy félidőn át jól helytállt a lestaktikázó fü­redi védelem. A 47. percben Ke­rekes a középvonalról indulva, két védő díszkísérete között ve­zette a kapuba a labdát, meg­szerezve ezzel a győztes gólt. Ezután Dézsi és Gellér került gólhelyzetbe, de maradt a meg­érdemelt és értékes egygólos győzelem. Tóth I. lecserélése után a játékvezetőre tett meg­jegyzéséért kiállítva. Jó: Há­bensusz S.. Kerekes (a mezőny legjobbja), Szarvák A.. Hürkecz, ill. Balia. Veres Zs.. Tarr. Súlyemelés NB ll-ben a szolnokiak Szombaton Szegeden rendezték meg a súlyemelő NB III-as csa­patbajnokság második forduló­ját. melynek tétje a magasabb osztályba való kerülés volt. Az első forduló 5561-es eredménye alapján a Szolnoki MÁV MTE együttese az első helyen állt. és szinte már ekkor biztosnak lát­szott továbbjutása. A szolnokiak ezúttal a SZEOL AK és a Haj­dúszoboszlói Gázláng csapatával kerültek szembe, s 5653 pontot értek el. ami az aranyérmet je­lentette számukra, és az 11314 pontos öszesítéssel biztosan ju­tottak az NB Il-be. A csapatból kiemelkedett Kürti László, aki első osztályú minősítést teljesí­tett. A csapat tagjainak egyéni eredményeire kg: Pálóczai 200 (87,5, 112,5) II. o. 67.5 kg: Ig- nácz 225 (lOO, 125.), aranyjelvé­nyes szint, 75 kg: Kürti 285 (130. 155) I. o. minősítés. 82,5 kg: Aszódi 242.4 (112.5. 130), Sóly­mosi 265 (115, 15;>) mindkettő aranyjeLvényes szint. Papp 24rt (105. 135) II. o. 100 kg: Szabol­csi 287,5 (127,5. 160) II. u., 110 kg: yiviczki 345 (157.5. 187,5) I. o. A csapat edzője: Apáti Márton. 1 m iái ■ i m // u sor Táblázatok Labdarúgás Az NB I állása 1. FTC 12 7 3 2 29-13 17 2. Vasas 12 7 3 2 26-14 17 3. Videoton 12 7 2 3 23-16 16 4. Nyíregyháza 1*2) (6 4 2 I12h 6 16 5. Bp. Honvéd 11 6 2 3 22-16 14 6. Békéscsaba 12 6 2 4 17-16 14 7. Ü. Dózsa 12 4 5 3 21-19 13 8. Volán SC 12 4 4 4 18-21 12 9. PMSC 12 4 4 4 15-18 12 10. Tatabánya 12 3 5 4 14-12 11 11. ZTE 12 4 3 5 19-24 11 12. Csepel 12 4 2 6 16-14 19 13. Rába ETO 12 3 4 5 13-15 10 14. DVTK 12 3 4 5 11-17 10 15. Debrecen 12 4 1. 7 12-18 9 16. Kaposvár 12 3 3 6 14-22 9 17. MTK-VM 12 1 5 6 10-20 7 18. Dunaújv. 11 2 2 7 15-28 6 A Dunaújváros—Bp. Honvéd mérkőzést későbbi időpontban játsszák le. A 13. fordulóban, november L szombat: Újpesti Dózsa—Duna­újváros, Volán—Vasas, Tatabá­nya—Békéscsaba. MTK VM— Pécsi MSC, Diósgyőr—Videoton. Rába ETO—Csepel, Bp. Honvéd —ZTE, Nyíregyháza—FTC. Ka­posvár—Debrecen. NB II Keleti csoport 1. Ózd 13 7 3 3 22-12 17 2. STC 13 7 3 3 19-11 17 3. Eger 13 7 3 2 22-17 17 4. Gyöngyös 13 7 3 3 15-12 17 5. Szolnok 13 7 2 4 24-19 16 6. Hódm. MSE 13 6 2 5 14-TO 14 7. Asztalos SE 13 5 4 4 16-13 14 8. Szarvas 13 5 4 4 12-11 14 9. Gyula 13 4 6 3 15-15 14 10. Deb. K. 13 6 2 5 20-21 14 11. Nagybátony 13 5 3 5 18-lS 13 12. Szabó L. SÉ 13 4 5 4 15-13 13 13. Papp J. SE 13 4 5 4 22-21 13 14. MVSC 13 4 3 6 21-2.3 11 15. Lehel SC 13 3 5 $ 12-14 11 16. Debr. Univ. 13 3 4 6 16-17 10 17. Karcag 13 4 2 7 16-24 10 18. K.-barcika 13 3 3 7 15-2.3 9 19. Borsodi V. 13 1 6 6 12-22 8 20. H.-böszörm. 13 2 4 7 5-18 8 Eredmények: Miskolci VSC— Borsodi Volán 2:1. H. Asztalos SE—Nagybátony l :0, Salgótarján —Debreceni USE i:l. Ózd—Gyön­gyös 2:0. H. Papp J. SE—Haj­dúböszörmény 3:0. Gyula—Eger 4:2. A 14. fordulóban novem­ber 2. vasárnap 13 óra: Szol­noki MÁV MTE—Gyula, Me­zőtúri Honvéd—Ózd, Eger— Karcag. Nagybátony—Lehel SC, Debreceni Kinizsi—Sal­gótarján, Szarvas—Hajdúbö­szörmény. H. Papp J. SE— Miskolci VSC. Borsodi Volán —H. Asztalos SE. Hódmező­vásárhely—Kazincbarcika, Gyöngyös—Debreceni USE. A megyei bajnokság állása 1. T.-miklós 13 9 3 1 34- 9 21 2. R.-falva 13 7 5 1 32-15 19 ' .3. Jászkisér 13 8 3 2 25-14 19 4. Sz. C.-gyár 13 7 2 4 21-12 16 5. J.-szállás 13 7 2 4 21-15 16 6. Tószeg 13 5 6 2 21-15 16 7. Sz. Vegyi. 13 6 2 5 22-18 14 8. Jb. Vasas 13 5 4 4 20-17 14 9. Szászberek 13 5 3 5 12-15 13 10. Abádszalók 13 5 2 6 14-18 12 11. K.-mártó«! 13 $ 2 6 13-20 12 12. M.-túri FSE 13 3 5 5 20-20 11 13L Jász.-halma 13 R 3 5< 18-210 11 14. Tisza C. SE 13 3 5 5 12-15 11 15. Túrkeve 13 1 7 5 10-18 9 16. Jászapáti 2 4 7 13-27 8 17. Besenvszög 13 2 .3 8 15-38 7 18. Tiszafüred 13 1 3 9 8-25 5 A 14. fordulóban, november 2. vasárnap 13 óra: Török- szentmiklós—Szászberek, Szolnoki Cukorgyár—Jászjá- kóhalma (10), Jászapáti—Me­zőtúri Főiskola, Jászberényi Vasas—Rákóczifalva, Tószeg Kunszentmárton. Tiszafüred —Jászárokszállás, Beseny­szög—Jászkisér, Abádszalók —Túrkeve. Tisza Cipő SE— Szolnoki Vegyiműveké A férfi röplabda NB I végeredménye 1. Bp. Honvéd 38 35 3 109:27 73 2. Csepel 38 30 8 99:45 68 3. Kecskemét 38 25 13 86:52 63 4. Bp. V. Izzó 38 23 15 81:63 61 5. U. Dózsa 3# 12. 26 62:87 50 6. Zalaegerszeg 38 12 26 44:91 50 7. Vasas 34 26 8 86:51 60 8. Bp. Spartacus 34 17 17 74 :64 51 9. Szolnok 34 16 18 64:69 50 10. TFSE 34 13 21 57:74 47 11. MALÉV 34 13 21 53:73 47 12. Sz.-fehérvár 34 13 21 '55 :80 47 13. KOMÉP 34 9 25 51:86 43 14. Szomb. Sp. S. 34 6 28 33 :92 40 A totó 43. heti eredményei 1. Bem SE—Kecskemét 2-1 1 2. Pénzügyőr—SZEOL 1-1 X 3. BKV Előre—Budafok 0-0 X 4. ózd—Gyöngyös 2-0 1 5. Gyula—Eger 4-2 1 6. Keszthely—Komló 2-1 1 7. Brescia—Fiorentina 0-0 X 8. Cagliari—Napoli 0-0 X 9. Cgtanzaro—Perugia 0-1 2 10. Juventus—Torino 1-2 2 11. Udinese—Bologna 1-1 X 12. Foggia—Lazio 0-1 2 13. Sampdoria—Milan +1 Rimini—Pescara 0-0 X 1-1 X SZÍNHÁZ A szolnoki Szigligeti Színház ban délután 5 és este 8 órakor: Divatbemutató. MCZI Szolnok Vörös Csillag: Tűz­harc (14. III. helyáron). Zöld Péter (ovimozi). Tallinn: Pihe­nőidő (fél 6-kor), A farkas és a nyuszi (ovimozi). No megállj csak (ovimozi). 100 Folk Cél- sius együttes koncertje. Nem lesz olaj háború (munkásfilmek, fél 8-kor). Tisza: A sáska nap­ja I—II. (16. dupla helyáron). Reptér: szünnap. Vegyiművek: Gyilkos a tetőn (16. II. hely- áron). Szandaszőlős Terv: Harc­modor I—II. (14, dupla hely­áron). A reménység szele (if­júsági). Abádszalók Petőfi: Aki­ket forró szenvedély hevít (16. III. helyáron). Jászberény Le­hel: Vágyak idegenben (16). Jászapáti Táncsics: Gázolás. Karcag Déryné: Negyedik fázis (14/ II. helyáron). Kisújszállás Ady: Szerelem szieszta idején (18). Kunhegyes Szabadság: A biztosan ölö sárkány lady (16. III. helyáron). Kunmadaras Pe­tőfi: Kétéltű ember. Dorotka és az ABC (ovimozi). Kunszent­márton Körös: Egv másik férfi és egy másik nő I—TT. (II. dup­la helyáron). Mezőtúr Béke: Hívj a messzeségbe (14). Dózsa: Krisztus megállt Ebolinál (14). Szabadság: Csontváry (14). Rá­kóczifalva Rákóczi: A Tajga császárának végnapjai. Tiszafü­red Tisza: Huszadik század III— IV. (18. dupla helyáron). Tószeg Petőfi: Kalandorok Irka-Firka országban (ovimozi). Apokalip­szis most I—II. (16.. II. dupla helyáron). Törökszentmiklós Dó­zsa: Bosszúvágy (16. III. hely­áron). Nem lesz olajháború (munkás filmnapok). Hunyadi: örült nők ketrece (16. III. hely­áron). Túrkeve Vörös CsiUag: Egy kis indián. RÁDIÓMŰSOR SZOLNOKI STÜDlO: 17.00: Hírek. — A békéscsabai zeneiskola tanárai játszanak. — 17.15: Tudomány a termelésért. Riporter: Merza Jenő. — Pár perc dzsessz. Art Blokey együt­tesének felvételeiből. — 17.40: Népi ellenőrök közelről. Ripor­ter: Dalocsa István. (A nyáron — a tanácstagok és az ország- gyűlési képviselőkkel párhuza­mosan NEB-tagokat is választot­tak. őket mutatia be a ripor­ter.) — Néni hangszerszólók. — 18.00: Alföldi krónika. — Rit­mikus nercek. — 18.26—18.30: Hírösszefoglaló. Lap- és műsor- előzetes. KOSSUTH: 8.27: Zenekari muzsika. — 9.04: örökzöld dallamok. — 10.05: MR 10—14 — Különkiadás. — 10.35: Mese a kópé diákról. Zsomb Zoltán meséje zenével. — 10.50: Kamarazene. — 11.40: Jósika Miklós: Emlékirat. Rádióra alkal­mazva. 12.35: Törvénykönyv. 12.50: Kapcsoljuk a Magyar Nem Galériát. Hangverseny délidő­ben. A Szombathelyi szimfonikus zenekar játszik. — 13.50,: Friml és Romberg operettjeiből. — 14.29: ..A Népművészet Mestere” idei kitüntetettje: László L*ászló. — 14.41: Arcképek a német iroda­lomból. — 15.10: Milhaud: Szen­telj; vonósokra. — 15.28: Nvit- nikék. — 16.05: Magyari Imre népi zenekara játszik. Ormos Ilona és Bajházy Árpád nótákat énekel. — 16.35: Pilmslágerek. — 17.07: Mozgásterek. — 17.32: A Szovjetunió népeinek zenéjé­ből. — 17.45: A Szabó család. — 19.15: Világhírű előadóművészek felvételeiből. — 20.00: Tudomány és gyakorlat. — 20.30: Jónás Mátyás népi zenekara játszik. — 21.05: Húszas stúdió. — 22.20: Tíz perc külpolitika. — 22.30: Az új magyar zene hónapja. —23.13: A Svájci Olasz Rádió énekkara Monteverdi-műveket énekel. — 23.33: Chopin: h-moll szonáta. — 0.10: Lakatos Dezső: Impresz- sziók cisz-mollban. PETŐFI: 8.05: A szocialista építés da­lai. — 8.20: Tíz perc külpolitika. — 8.33: Társalgó. — 10.33: Ze- nedélelőtt. — 12.33: Melódiákok­tól. — 13.30: A gyermekeknek írta Bartók Béla. 14.00: Csúcsforgalom — ezred­szer! Jó utat! — úton, sínen, vízen és a levegőben. 14.45: Vizs­gáznak a zenei szerkesztők. 15.00: Csúcsforgalom külföldön. 16.00: A hazai közlekedésbizton­ság. 16.33: Csúcsforgalom a Rá­dió előtt. Közben: 14.30—14.35: Hírek. Körzeti időjárás. 16.28— 16.30: Műsorismertetés. 16.30— 16.33: Hírek. 17.57: Reklám. 18.00: Tip-top parádé. — 18.33: Táncházi muzsika. — 18.50: Moszkvából érkezett.. — 19.20: A Kaukázus. a Röplabda Kilencedik lett a Vegyiművek NB I. Férfi: Székesfehér­vári Volán—Sz. Vegyimű­vek 3:1 (10, 11, — 14, 10). Székesfehérvár, 200 n., v.: Karsai, Bogyó. Vegyiművek: Boros, Tószegi, Kolozsi, He­gedűs S., Péter, Hegedűs Z. Cs.: Bartha, Ilyés, Kenye­res. A betegségek és sérülé­sek miatt tartalékosán sze­replő Vegyiművek megérde­melt vereséget szenvedett a lelkesen küzdő, helyenként igen jól játszó hazai együt­testől. A csapatból Tószegi, Bartha és Hegedűs S. ját­szott jól. Ezzel véget ért az 1980. évi bajnokság és az újonc Vegyiművek az igen értékes 9. helyen végzett. NB II. Női: Sz. Vegyimű­vek—Debreceni USE 3:2 (—8, 7, 8, —11, 0). Szolnok, v.: Kereki. Vegyiművek: Sipos, Lévai, Bak, Vargáné, Furkóné, Mészárosné, cs.: Fazekas, Petró, Vasicsek, Hanes. Edző: Vasicsek János. A tartalékosán kiálló szol­noki csapat a vártnál nehe­zebben győzött. Az első játszmát a vendégek nyer­ték, de a lassan játékba len­dülő hazai együttes átvette a játék irányítását, és a két következő játszmát megnyer­te. Nehezen ^.dta meg ma­gát az egyetemisták csapata, szívós, önfeláldozó játékkal egyenlített. Az utolsó játék­részben az ismét magára ta­láló szolnoki gárda szép já­tékkal 15:0-ra nyert, és kö­zel kétórás küzdelem után győztesként jöhetett le a pályáról. Jó: Vargáné, Mé­szárosné. Férfi: Honvéd Nógrádi SE—Szolnoki TITÁSZ 3:0 (4, 13, 2). Budapest, v.: Ka­lász. TITÁSZ: Nabatov, Ko­vács, Vígh, Mészáros, Nagy, Borbás, cs.: Pirók, Balogh. Edző: Jáger István. Az él­mezőnyhöz tartozó honvédek 48 perc alatt könnyű győ­zelmet arattak. A szolnokiak csak a második játszmában tudtak méltó ellenfelek len­ni. Vívás Négy első helyet szerzett az SZMÁV MTE Szombaton és vasárnap rendezte meg a megyei vívó szakszövetség a Véső úti csarnokban az ifjúsági és serdülő körzeti csapatbaj­nokságot valamennyi fegy­vernemben. Hét egyesület, a Kecskeméti SC, Gyula, Hód­mezővásárhely, a Szegedi Postás, a Békéscsabai Előre Spartacus, a Debreceni Sí és a Szolnoki MÁV MTE hatvan fiatalja 27 csapattal lépett pástra. Az előző évek­hez viszonyítva lényegesen színvonalasabb küzdelem­ben tisztázódtak a helyezé­sek. A kétnapos verseny a MÁV MTE vívóinak a si­kere jegyében zajlott le. A tét az országos vidékbaj­nokságra jutás jogának ki­harcolása volt, ahová fegy­vernemenként az első három csapat jutott. A hazaiaknál kiemelkedett ifjúsági leány tőrben Bállá Csilla, serdülő leány tőrben pedig Feigl Erika, aki minden asszóját megnyerte. Eredmények, ifjúságiak, leány tőr (4):1. Szolnoki MÁV MTE (Pusztai, Bállá, Szabó, Kovács) 3, 2. Békés­csaba 2 , 3. Hódmezővásár­hely 1 győzelemmel. Fiú tőr (3):1. Debrecemi Sí 2, 2. Gyula 1, 3. Békéscsaba 0 győzelemmel. Párbajtőr (3) :1. SZMÁV MTE (Banczik, Veszter, Lovas, Mosonyi) 2, 2. Szegedi Postás 1, 3. Kecskemét 0 győzelemmel. Kard (1) :1. Szegedi Postás ellenfél nélkül. Serdülök, le­ány tőr (4) :1. Békéscsaba (Bikfalvi, Bordás, Varga) 3, 2. SZMÁV MTE 2, 3. Kecs­keméti SC 1 győzelemmel. Fiú tőr (8) :1. SZMÁV MTE (Csányi, Lakatos, Tárnái, Pápai), 2. Debreceni Sí, 3. Szegedi Postás. Kard (4) :1. SZMÁV MTE (Köves Cs., Szűcs, Fábián A., Pályi Gy.) 3, 2. Debrecen 2, 3. Szegedi Postás 1 győzelemmel. Az első három csapat tagjai ér­met kaptak. népek hegye. Iszlai Zoltán iegy­lete Boros János könyvéről. — 19.30: Csak fiataloknak! — 20.33: A tücsök és a hangya. Ambrus Zoltán elbeszélése rá­dióra alkalmazva. — 21.00: Kap­csoljuk a 6-os stúdiót. Népszerű dallamok — esti hangverseny. — 22.00: Gabora József népi ze­nekara játszik. — 22.30: A teg­nap slágereiből. — 23.15: Rip van Winkle. Részletek Plan- quette operettjéből. 3. MŰSOR: 9.00: Iskolarádió. — 9.30: Zene­kari muzsika. — 11.05: Csaj­kovszkij : Az orléans-i szűz. Négyfelvonásos opera. — 11.54: Testamentum. Jékely Zoltán ver­se. — 11.59: Az operaközvetítés folytatása. — 13.07: Láthatatlan múzeumok. — 13.37: Az opera­közvetítés folytatása. — 14.47: Zenekari muzsika. — 16.05: A Fistulatores et Tubicinatores. Varsovienses együttes hangver­senye a Budapesti Zenei Hete­ken a Pesti Vigadó hangverseny- termében. — 17.15: Labirintus. — 17.30: Harminc perc alatt a Föld körül. — 18.00: Az új ma­gyar zene hónapja. — 19.05: Is- kolarádió. — 19.35: Kapcsoljuk a Pesti Vigadó hangversenyter­mét. Rados Ferenc, Kovács Dé­nes és Banda Ede trió estje. — Közben: kb. 20.25: Érdekes szi­getek. — Kb. 20.45: A hangver­senyközvetítés folytatása. — Kb. 21.20: Dzsesszfelvételeinkből. — 21.36: Az új magyar zene hó­napja. Vé PROBRAÍTl 9.05: Iskolatévé. 10.55: Óvodások filmműsora. Kis- film-összeállítás. 1. Plim. NSZK rajzfilmsorozat. 4. rész: Ruha teszi az embert (ism.) 2. Ottokár a vad­disznó. (NDK bábfilm (ism.) 13.50: Lskolatévé. 16.30: Hírek. 16.35: A gitáros és a gárda. Francia kisfilm (ism.) 16.55: Kizárólag egy napig. Ri­portfilm. 17.20: Reklám. 17.30: Mindenki iskolája. Iroda­lom. Ügy kelj a boldog­ság. mint egy falat kenyér.' 18.0Ö: Biológia. Sejtek, szövetek, szervek. 18.30: Pénz a kosárba. A Horizont Szerkesztőség műsora. 19.00: Reklám. 19.10: Idősebbek is elkezdhetik. Tévétorna. 19.15: Esti mese. 19.30: TV-Híradó. 20.00: Ártatlan kék szemek. Magyarul beszélő svéd té- véfilm-sorozat. VI/3. rész: A szobrásznő. 20.50: Szép szó. A Televízió irodalmi fo­lyóirata. I. évfolyam 1. szám. 22.00: Pásztorok, pásztorok. A Szegedi Körzeti Stúdió műsora. 22.30: TV-Híradó 3. 2. MŰSOR: 20.00 Parabola (ism.) 20.30: Vezetni tudni kell. VII'3. rész: A döntés. 20.55: TV-Híradó 2. 21.15: Reklám. 21.20: önkéntesek, ismeretlen rendeltetéssel. Magyarul beszélő, olasz film. v