Szolnok Megyei Néplap, 1980. szeptember (31. évfolyam, 205-229. szám)

1980-09-16 / 217. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1980. szeptember 16. MEGYEI LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG Jászkisér kikapott Kunszentmártonban i Vízilabda OB I A Szolnok döntetlent érdemelt volna Jászapáti—Tiszafüred 1:0 <0:0). Jászapáti, 200 n., v.: Trencsényi. Jászapáti: Végh — Mihályi, Kimák, Illés, Je­­zsoviczky, Tajti, Mezei, Bo­lya, Szabó, Berkó (Tóth M.), Köntés. Edző: Karkusz Pál. Tiszafüred: Kovács — Ra­dies, Papp, Szabó, Veres, Eszenyi (H. Nagy), Somogyi, Tar, Kaszás, Nagy (Borbély), Bállá. Edző: Pallagi László. Az erős szél által támoga­tott Tiszafüred talált magá­ra hamarabb. Húsz perc el­teltével feljött Jászapáti és kiegyenlítődött a küzdelem. A nézők nagy iramú mérkő­zést láthattak, de folyama­tos játék nem alakult ki. Sok volt a kapkodás, a rossz át­adás. Mindkét csapat kiug­ratásokkal próbálkozott, de ezek nem vezettek ered­ményre. Feltűnő volt, hogy Tiszafüred milyen jól alkal­mazta a lestaktikát. Sorozat­ban állították lesre a hazai csapat játékosait. A második félidő 22. percében a csere­ként beállt Tóth M. ráme­­nőssége eredményezte Jász­apáti győzelmét. A gól után sem változott a játék képe. Kitűnő játékvezetés. Jó: Végh, Illés, Kirfiák, Jezso­­viczky, ill. Szabó, Kaszás. Ifi: Jászapáti—Tiszafüred 2:1. — Balázs — Törökszentmiklósi SE— Abádszalók 2:0 (0:0). Török­­szentmiklós, 400 ni, v.: Da­­róczi. TSE: Mészáros — Poz­­derka, Hoppál, Molnár, Nagy, Kozák, Szabó, Hegedűs (Sü­veges), Márton, Stummer, Rácz (Sebők). Nagy iramú, küzdelmes mérkőzésen a ha­zai együttes nagy lelkesedés­sel játszott a jó játékerőt képviselő vendégekkel szem­ben. A helyzetei alapján a hazai együttes nagyobb kü­lönbséggel is győzhetett vol­na, hiszen több nagy gól­szerzési lehetőséget kiha­gyott. — Sárgalap: Molnár (TSE), ill. Danyi (Abádsza­lók). G.: Márton (2). Jó: Molnár, Hoppál, Kozák, Már­ton, ill. Káli, Csonka I., Sza­bó J. Ifi: TSE—Abádszalók 15:0. Rákóczifalva—Túrkeve 3:1 (2:1). Rákóczifalva, 400 n., v.: Varga. Rákóczifalva: Ber­­tus — Kocsis, Horváth, Ko­vács, Ladányi, Nyolczas I., Rigó, Mihályi (Fekete), Ben­­csik, Zakar, Nyolczas II. Sze­merkélő esőben a közönség lelkes buzdítása mellett kez­dődött a mérkőzés. Mindkét csapat nagy akarással kez­dett, így helyenként izgal­mas, változatos volt a mér­kőzés. Rákóczifalva a talál­kozó nagy részében irányí­totta a játékot, és a még na­gyobb arányú győzelme csak a csatárok tehetetlenségén múlt. A sportszerű mérkőzé­sen a játékvezetői hármas jól látta el feladatát. G.: Ben­­csik (2), Zakar, ill. Kormos II. Jó: Kovács, Kocsis. Ben­­csik, Ladányi, Horváth, ill. Kormos L., Vad Gy., Nagy L. Ifi: Rákóczifalva—Túrke­ve 3:2. Kunszentmárton—Jászkisér 3:2 (0:1). Kunszentmárton, 250 n., v.: Tóvizi. KuTE: Ko­vács — Hürkecz, Tóth I., Szarvák A., Szarvák L., Pá­linkás, Tóth M., Kupeczki (Hábensusz F.), Kerekes (Hábensusz L.), Gellér, Há­bensusz S. Az őszi szezon­ban először küldhetett a helyi szakvezető az elképze­lésének megfelelő csapatot pályára. A KuTE nagy fö­lénybe került, de a helyzetek sorra kimaradtak, míg a 27. percben Jászkisér az első támadásánál Sánta csavart lövéséből vezetést szerzett. Gellér kiegyenlített ugyan, de .Szirze védhetetlen bom­balövéséből ismét a vendé­gek jutottak vezetéshez. — Nagy erővel támadott a KuTE és két perc alatt két gólt rúgott: Sánta távoli ha­zaadására Hábensusz S. csa­pott rá, és erősen oldalra sod­ródva a kapus mögött gurí­tott a hosszú sarokba. Újra­kezdés után Pálinkás tört a kapura, de csak szabálytala­nul tudták szerelni. A bünte­tőt ő értékesítette. Az esős, hűvös szeles időben is kitar­tó nézőközönség jó mérkő­zést láthatott, kitűnő bírás­kodás mellett. Jó: a minden csapatrészében kiválót nyúj­tó hazaiak minden játékosa, ill. Szirze, Menyhárt. Ifi: KuTE—Jászkisér 1:1. Jászberényi Vasas—Tószeg 1:1 (0:0). Jászberény, 200 n., v.: Abonyi. Jb. Vasas: Jago­­dics — Treba, Vígh, Kisné­­met, Krasnyánszky, Csinger, Benke, Vass, Szilasi, Tóth (Kovács II), Dorók. A csú­szós füvön nem alakult ki jó játék. A hazai csapat töb­bet kezdeményezett, és a 68. percben megszerezte a veze* tést. Továbbra is a Vasas tá­madott, a fegyelmezetten és nagy akarással küzdő Tószeg azonban nem adta fel, és a 83. percben egyenlített. A végig küzdelmes mérkőzésen igazságos eredmény születeti. Papp S. Tószeg sárgalappal figyelmeztetve. Kifogástalan játékvezetés. G.: Csinger, ill.' Csősz. Ifi: Jb. Vasas—Tószeg 3:0. Szászberek—Jászárokszál­­lás 2:0 (2:0). Szászberek, 250 n., v.: Mezei. Szászberek: Balogh I. — Balogh Z., Don­­kó, Juhász, Szabó Gy., Gyár­fás, Veres, Bezzegh (Laki), Gál (Pethő B.), Faragó, Sza­bó I. Nagy lendülettel kezd­tek a csapatok, majd foko­zatosan a hazaiak vették át az irányítást, és már az első félidőben eldöntötték a két pont sorsát. Ezen a mérkő­zésen a hazaiak minden te­kintetben felülmúlták jó nevű ellenfelüket, és a já­ték képe alapján biztos győ­zelmet arattak. Jó játékve­zetés. G.: Juhász, Faragó. Jó: az egész hazai csapat, ill. Muntyán, Nagy III. Ifi: Szászberek—Jászárok­­szállás 1:1. Mezőtúri Főiskola SE— Szolnoki Vegyiművek 2:2 (0:0). Mezőtúr, v.: Török. Fő­iskola: F. Nagy — S. Tóth^ Nagy, Medveczky, Fehér, Römer, Egei, Mihály, Bara­­csi, Zolnai, Gonda. Csere: Szöllősi. Az első félidőben a hazaiak támadtak többet, de a szolnokiak szervezetten, magabiztosan védekeztek, s néhány ellentámadást is ve­zettek. A második félidőben a főiskolások szerezték meg a vezetést, védelmük ezt kö­vetően minden Vegyiművek támadáskor kapkodott. Ilyen előzmények után törvénysze­rű volt az egyenlítő gól. A főiskolások fokozták az ira­mot, és másodszor is veze­téshez jutottak, de ettől me­gint pánikba esett a véde­lem, amelyet a vendégek ki­használtak. A többet akaró, nagy akarással játszó mező­túriak azért veszítették el az egyik pontot, mert a kritikus időszakban idegesen, kap­kodva játszottak. A hazaiak rövidzárlatait ügyesen ki­használó szolnokiak rászol­gáltak az egyik pontra. Jó: F. Nagy, Nagy M., Egei, Zol­nai, ill. Kupeczky, Hajdú, Tánczos. G.: Zolnai, Med­veczky, ill. Kupeczky (2). Ifi: Sz. Vegyiművek—MF­­SE 1:0. , Szolnoki Cukorgyár—Be­senyszög 5:0 (2:0). Cukorgyá­ri pálya, 200 n., v.: Sipos. Cukorgyár: Takács — Gön­­czöl, Márkus, Farkas, La­­bancz (Rákóczi), Mihályi, Dudás (Tátrai), Csollák, Só­lyom, Tímár, Ladányi. A végig veszélyesen támadó és végre jól játszó Cukorgyár egy nagyon lelkes Beseny­­szög ellen ilyen arányban is megérdemelten győzött. A második félidőben Takács, a cukorgyári kapus egy 11-est kivédett. Jó játékvezetés. ©.: Ladányi (2, egyet 11-esből), Sólyom, Csollák, Rákóczi. Jó: Takács, Gönczöl, Tímár, La­dányi és a vendégek közép­pályás sora. Ifi: Cukorgyár—Beseny­szög 1:1. Tisza Cipő—Jász.jákóhalma 2:1 (1:0). Jákóhalma, 100 n., v.: Kovács I. Jákóhalma: Vasas — Banya S., Kovács, Nagy Gy., Szöllősi, László, Kuli, Buda, Kiss B. (Banya J.), Kriger, Nagy L. Hűvös, szeles időben mindkét csapat nagy akarással kezdte a já­tékot, amely nagy iramú, de alacsony színvonalú volt. A helyzetek nélküli játék után a 44. percben váratlanul ve­zetést szerzett a vendégcsa­pat. A második félidő gyors házai góllal kezdődött, ami­re a vendégek két perc múl­va válaszoltak. A megszo­kottnál mérsékeltebb telje­sítményt nyújtó Tisza Cipő megérdemelten győzte le az idény leggyengébb játékát mutató hazaiakat. G.: Für­tös, Szántai, ill. Buda. Jó: Vass, Szőke, Szántai, a jákó­­halmi csapatból senkit nem lehet kiemelni. , Ifi: Tisza Cipő—Jászjákó­­halma 6:0. Szombaton a Vasas ellen Hasznos (6) Faragó mellett talált a hálóba BVSC—Szolnoki VSE 7:5 <1:1, 2:2, 1:1, 3:1) Bp., Szőnyi út, jv.: Kőnigh, Samu. SZVSE: Pintér F. — Bogdán, Cseh, Varga, Rekita, Hasznos, Tóth I. Cs.: Pintér I., Or­bán. Edző: Urbán Lajos. G.: Bogdán (2), Cseh, Varga, Tóth I. A szombati gyengébb teljesítmény után nagy becsvággyal kezd­ték a mérkőzést a szolnoki játékosok. Vé­gig fegyelmezetten, és nagyon kevés hi­bával játszott a csapat, szép akciógólokat lőtt, és magabiztosan használta ki az em­berelőnyöket. Ennek következtében há­romszor is vezetett a mérkőzés folyamán. Sajnos, az utolsó negyedben a „nagy ne­vek” bűvöletében lévő játékvezetők el­döntötték a mérkőzést. Érdemtelenül vesz­tette el a mérkőzést az SZVSE. Egy pontot a látottak alapján feltétlenül megérdemelt volna. Komjáti Kupa: U. Dózsa—SZVSE 4:3 Asztalitenisz Budapestre került mindkét Tisza Kupa Háromnapos, maratoni küzdelem után, vasárnap a késő délutáni órákban feje­ződtek be az 1980. évi aszta­litenisz Tisza Kupa országos I. osztályú felnőtt és ifjúsági ranglistaverseny küzdelmei a szolnoki körcsarnokban. Az utolsó napon az ifjúságiak versenyére került sor, ame­lyen a felnőttekhez hasonló­an nagy mezőny — 126 fiú és 82 leány — gyűlt össze, és izgalmas mérkőzések dön­tötték el a dobogós helyek sorsát. A megye legeredmé­nyesebb versenyzőjének a Honvéd Kilián FSE asztali­teniszezője, Juhász Erika bi­zonyult, aki a legjobb négy közé jutásért a későbbi bronzérmes pécsi Mausztól szenvedett vereséget. Az ifjúsági fiúverseny ta­valyi győztese a román Ni­­corescu most „csupán” a négy közé jutott, mert a dön­tőbe jutásért nagy küzde­lemben vereséget szenvedett a későbbi győztes Káposztás­tól. Eredmények. Ifj. fiú egyes: 1. Káposztás (Bp. Spartacus), 2. Aranyosi (Miskolci ÉM­­TE), 3. Nicorescu (U. Crai­ova) és Bíró (BVSC). Ifj. le­ány egyes: 1. Fazekas (Sta­tisztika), 2. Bolvári II. (Tol­nai VL), 3. Gál (Statisztika) és Mausz (Pécsi Spartacus). A pontverseny végeredénye. Férfiak: 1. Bp. Spartacus 34, 2. Ganz-MÁVAG 21, 3. Voj­vodina 20 pont. Nők: 1. Sta­tisztika 68, 2. BSE 17, 3. Bp. Spartacus 14 pont. Mivel a Statisztika egymás után har­madszor nyerte a nők számá­ra kiírt pontversenyt, a ku­pát végleg elnyerte. A szombaton befejeződött páros számok eredményei. Férfiak: 1. Molnár—Bánlaki (Bp. Spartacus, Ceglédi VSE), 2. Asztalos—Kriston (Ganz-MÁVAG, Bp. Sparta­cus). A döntőben 3:2. 2. Kar­sai—Péter (Ceglédi VSE) és Karakasevics—Kurtes (Voj­vodina). Nők: 1. Kuchár— Benke (Statisztika), 2. Fara­gó—Papp (Bp. Spartacus). A döntőben 3:1. 3. Schneller— Boldizsár (Kanizsa Bútor) és Gárdosné—Tihanyi (BSE). Röplabda NB I. Férfi Idegenben is biztos győzelem Szolnoki Vegyiművek — Szombathelyi Spartacus Styl 3:0 (8, 14, 11). Szombathely, 150 n. v.: Bíró, Szekér, Szol­nok : Hegedűs S., Kolozsi, Boros, Szeghalmi, Péter, Tó­szegi. Csere: Policsányi, Ilyés, Hegedűs Z., Bartha. Edző: Balogh János. Az első játszmában magabiztosan küzdött a szolnoki csapat, a szombathelyiek kevés ellen­állást tanúsítottak. A máso­dikban minden erejét össze­szedve küzdött a hazai csa­pat a könnyelműsködő ven­dégek ellen, majdnem siker­rel. Végig vezetve játszma­labdája is volt 14:10-nél, de a magára talált Vegyiművek nagy küzdelemben a maga javára fordította a játszmát, és 16:14-re nyert. A harma­dikban még voltak fellán­golásai a hazai csapatnak, de végül is biztosan győzött a Vegyiművek, és nyerte az „újonc rangadót.” A hét végi két győzelmével tartja a ki­lencedik helyét a szolnoki csapat, a Szomathely sorsa pedig mind kilátástalanabb. Jó: Boros, Tószegi, Szeghal­mi, ill. Komáromi._________ mai műsor A4CZI Szolnok Vörös Csillag: A biz­tosan ölő sárkány lady (16. III. helyáron). Kert: A fei nélliüM lovas,1 Tallinn: Ki öli meg Euró­pa nagy konyhai önökéit? M, II. heyáron), Tisza: de. 10—13-ig Magyar Néphadsereg, du. “ és 7-től: Kojak Budapenten cxl. helyáron). Reptér: szünnap. Ve­gyiművek : Az állatok válaszol­nak, Szandaszöllős Terv: Aián-\ dék ez a nap (14). A Róka és a medve (ovimozi). Abádszalók Petőfi: A kétbalkezes és az örömlány (14, III. helyáro7i)v Jászberény Lehel: Dicsőségre ítélve. Kert: Sugarlandi haitó­­vadászat (14. II. helyáron). Jász­apáti Táncsics: Az ötödik év­szak. Karcag Déryné: Előttem az élet (14), Kisújszállás Ady Az áldozat (14), Kunhegyes Sza­badság: Robert és Robert- (14. II. helyáron), Kunmadaras I’e tőfi: Félek (16). Kunszentmár­­ton Körös: A férfi, aki szerette a nőket (16. II. helyáron). Ve­szélyes játék. Mezőtúr Béke: A burzsoázia diszkrét bála (16. II. helyáron). Dózsa: ördögma­lom . Hogyan felejtsük el éle­tünk legnagyobb szerelmét (Í4). Szabadság: Naplemente délben (14). Rákóczifalva Rákóczi: Bi­zalom (14),- Bogáncs (ifjúsági). Tiszafüred Tisza: Félénk va­gyok. Tószeg Petőfi: H.intóni író szerelem. Törökszentmiklós Dó­zsa: Konvoj (14. III. helyáronL Hunyadi: Élve vagy halva. Túrkeve Vörös Csillag: Meztelen bosszú (16, II. helyáron). Csí­kos csikók (ovimozi). RÁDIÓMŰSOR SZOLNOKI STÜDIÓ: 17.00: Hírek — Kunsági nép­dalok. — 17.15: Fillérekért vagy forintokért? Riporter: Balogh György. — 18.00: Alföldi króni­ka. — A Color együttes dalai­ból. — 18.26—18.30: Hírösszefog­laló. lap- és műsorelőzetes. KOSSUTH: 8.27: Csak egy kultúránk van. — 8.57: Színes népi muzsika. — 9.44: Rímek és ritmusok. Vers­sel, muzsikával kisdobosok kö­zött. — 10.05: MR 10—14. — ]0.35: Zenekari muzsika. — 11.43: Uta­zás a Balaton körül. Eötvös Ká­roly útirajza rádióra alkalmaz­va. XX. rész. — 12.3’5: Törvény­­könyv. — 12.50: A Rádió Dal­színháza. — 14.42: Arcképek a német irodalomból. — 15.10: Grieg: Változatok egy régi nor­vég románcra. — 15.28: Nyitni­­kék. — 16.05: Kemenes Sarolta és Molnár Ferenc nótákat éne­kel, ifj. Balogh László oimbal­­mozik. — 16.32: Olasz barokk muzsika. — 17.07: Az első óra előtt. I. rész. — 17.32: Brahms: Ünnepi és emlékbeszéd. — 17.45: A Szabó család. — 19.15: Hall­gassuk együtt. Bartók-müvek. — 20.00: Katonák — kormányok. — 20.30: A Belügyminisztérium Duna Művészegyüttesének népi zenekara játszik. — 20.59: ..Vég­telen kék ég alatt”. Mongol iro­dalmi est a Kossuth klubból. — 22.20: Tíz perc külpolitika. — 22.30: Giorgio Tozzi operaáriá­kat énekel. — 22.45: Meditáció. — 22.55: Lehotka Gábor orgona­estje a váci zeneiskola hangver­senytermében. — 0.10: Köztünk maradjon. Részletek Bródy Ta­más—Zágor István zenés játéká­ból. PETŐFI: 8.20: Tíz perc külpolitika. — 8.33: Társalgó. — 10.33: Zenedél­­előtt. — 12.33: Melódiakoktél. — 13.32: Éneklő Ifjúság. — Operaslágerek. — 14.30: Hí­rek, körzeti időjárás. — 14.35: Tánczenei koktéL — 15.20: Könyvről könyvért. Irodalmi rejtvény műsor tíz percben a SZÖVOSZ törökszentmiklósi könyvesboltjából. — 15.30: Ta­lálkozás a stúdióban. — 16.28: Műsorismertetés. — 16.30: Hí­rek. — 16.33: Csúcsforgalom, ta­lálkozóhely: Bp.. IL, Rómer Fló­­ris u. 2/a. (Magyar Autóklub). Telefonszám az adás ideje platt: 343-732. — 18.00: Tip-top parádé. — 18.33: Piaci dámák. Részletek Offenbach dal­játékából. — 19.00: Népdalkörök országszerte. — 19.20: Mit olvas­hatunk a Béke és Szocializmus című folyóiratban? — 19.30: Csak fiataloknak! — 20.33: Vi­dám könyvespolc. — 21.00: Or­szágtérkép hangjegyekből. — 22.00: Verbunkosok, nóták. — 23.15: A dzsessz a 7Ö-es években. 3. MŰSOR: 9.00: Iskolarádió. — 9.30: Bécsi klasszikus muzsika. — ,10.35: Dzsesszfelvételekből. — 11.05: Külpolitikai könyvespolc. — 11.20: Janácek: A sors. Három­felvonásos opera. — 12.38: Hang­szerszólók. — 13.07: Üj Purcell­­lemezeinkből. — 14.11: Magyar irodalmi arcképcsarnok. — 14.31: Csajkovszkij: Az évszakok. — l’S.10: Szerelmi bájital. Részletek Donizetti operájából. — 16.20: Labirintus. — 16.35: Századunk mesterműveiből. — 17.30: Har­minc perc alatt a Föld körül. — 18.00: Kapcsoljuk a 6-os stúdiót. Falvai Attila és Némethy Attila hangversenye. — 19.05: Iskola­­rádió. — 19.35: Eszmecsere — az elmekórtan szépirodalmáról. — 20.05: Nagy siker volt! A Ma­gyar Rádió és Televízió szimfo­nikus zenekarának és énekkará­nak hangversenye a Zeneaka­démia nagytermében. — 21.28: Zenekari operarészletek. — 2i.56: » Legszebb stúdiófelvételeinkből. Vé PROBRflm 10.05: Iskolatévé. 15.40: Iskolatévé. 16.05: Hírek. 16.10: Körséta Rheinsbergeben, NDK rövidfilm. 16.35: Reklám. 16.40: Postafóik 250. Takács Má­ria műsora. 16.55: Klasszikusok a képer­nyőn: A bosszú. Tévé­film Dosztojevszkij ..Fel­jegyzések az egérlyukról” című művéből. 17.50: Tévébörze. 18.00: ..Vörös szegfű” dalfeszti­vál. Riportfilm. 18.30: Észak gyöngyszemei. A Horizont Szerkesztőség műsora. 18.50: Keressük! 19.00: Reklám. 19.10: Idősebbek is elkezdhetek. 19.15: Esti mese. 19.30: TV-híradó. 20.00: Ü. Dózsa—Real Sociedad. UEFA Kupa. Labdarúgó­mérkőzés, közvetítés a Megyeri úti pályáról. A szünetben: Reklám. 21.40: Will Shakespeare. Magya­rul beszélő angol tévé­filmsorozat. VI/3. rész: ..Két szerelmem van, az gyötör, s vígasztal. . 22.30: Találkozás a számítástech­nikával. VII/7. rész. 23.05: TV-híradó 3. 2. MŰSOR: 20.00: Kálnoky László portré. 20.50: TV-híradó 2. 21.10: Kedvünkre. A kerekestar­­csai Szilasi Cigányklub­ban. 21.50: Csurka István: Az adás­pótló együttes. Tévéfilm. BUKAREST: 16.05: Iskolatévé. 16.25: Hírek a szocialista orszá­gokból. 16.50: Fiatalok klubja. 17.35: Riportműsor. 18.00: Üttörőhíradó. 18.25: TV-fórum. 18.50: A legkisebbeknek. 19.00: TV-híradó. 19.20: Közgazdasági hírek. 20.05: Román színházi est: Po­­pescu: A peron. 21.15: A könnvűzene csillagai. 22.05: TV-híradó.