Szolnok Megyei Néplap, 1980. augusztus (31. évfolyam, 179-204. szám)

1980-08-05 / 182. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1980. augusztus 5­Labdarúgó NB II Csak a szolnokiaknak sikerült a rajt Szolnoki MÁV MTE — Kazincbarcika 2:1 (2:0) segítette. A csatárok tehe­tetlennek bizonyultak a kg- pu előtt. A hazai csapatból Lugosi, Kiss, Babus és Gál ló dicsérhető. — sindel — Szolnok, tiszaligeti ]stadion, 2500 n., v.: Hartmann. SZMÁV MTE: Bartos — Porhanda, Sebők, Baran, Tóth — Csontos, Földesi, \Batári (Barna a 83. percben) ■— Kántor (László a 63. percben), Szatmári, Nász. Edző: Géléi József. Kazincbarcika: Fülöp — Farkas, fTóth, Helgert, Fodor — Petrovics, Kálmán, Majoros (Tonnás a iszünetben) — Kole- szárik, Grolmusz, Szép. Edző: Szentmarjay Tibor. Debreceni Kinizsi - Lehel SC 1:0 (0:0) Debrecen, 2000 n., p.: Mester. D. Kinizsi: Varga — Ke­lemen, Takács, Puskás, Andirkó — Tóth F., Tözsér (Vajda a 84. jpercben), Tóth 1. — Bodonyi, ,Tóth E., Orenstein (Szabó a szünetben). Edző: (Molnár János. Lehel SC: László — Czigány, Pozsgai, Szívós, Lukácsi — Répást, Postás (Fejes a 74. percben), Török — Bacher, Párái, Sebestyén (Gál a 82. percben). Edző: Kóczián Antal. Hazai támadásokkal kez­dődött a mérkőzés. A 10. percben Szatmári bal oldal­ról küldött beadását Kán­tor közelről továbbította a kapu bal oldalába, 1:0. To­vábbra is a szolnokiak irá­nyították a játékot, a nagy hőség ellenére frissen, ötle­tesen támadtak, a helyzet- kihasználással azonban adó­sak maradtak. Több elsza­lasztott lehetőség után vég­re a 25. percben Szatmári tört kapura Nász labdájával, és nyolc méterről a léc alá ■bombázott, 2:0. Ezután is­mét Tóth hibázott a kapu torkában, majd Sebők re­mek keresztlabdával indítot­ta Csontost a jobb oldalon, de a középpályás lövés he­lyett felesleges cselezget és- be kezdett.Szünet után Kán­tor kőt jó beadását vétették él a hazaiak a kapu előtt, az 50. percben Nász például a már vert Fülöp mellett sem tudott az üres kapuba fejelni. Két perccel később Tamás próbálta a kifutó Bartos fölött a kapuba emel­ni a labdát, a szolnoki ka­puvédő szerencsére még bele tudott érni a lövésbe. A lab­da Szép elé pattant, ő azon­ban gyengén rúgott kapura, Bartos másodszorra is hárí­tott. A 65. percben Sebők jobbról beívelt labdáját László toldotta meg fejjel, újra Nász fejelhetett, meg is tette, de ezúttal sem jobban, mint előzőleg. Öt perc eltel­tével bal oldali szabadrúgás­hoz jutottak a vendégek. Grolmusz 17 méterről a bal felső sarokba csavarta a lab­dát a sorfal és az elalvó Bartos mellett, 2:1. Két ellentétes félidőt lát­hatott a közönség. Az első­ben a szolnokiak játszottak jobban, a másodikat kazinc­barcikai fölény j elemezte. Ebben az időszakban a ha­zaiak igen sok hibával fut­balloztak. Ennek ellenére megérdemelten nyerték a közepes színvonalú és iramú találkozót, mert mindent összevetve veszélyesebben rohamoztak, s főleg a széle­ken vezették támadásaikat. Bartos — bár rosszul he­lyezkedett a gólnál — meg­bízhatóan védett, a hátvé­dek közül elsősorban Sebők és Porhanda emelkedett ki. A középpályások az első félidőben vállaltak többet magukra, ekkoriban Cson­tost akarása, Földesit hosz- szú és pontos indítása. Ba­tárit pedig ügyes megoldá­sai dicsérték. Elől Szatmári nyújtotta a legjobb átlagtel­jesítményt, a bátortalan Kántor a szemfüles gólon kívül csak időnként hívta fel magára a figyelmet, míg Nász — aki több gólt is sze­rezhetett volna — nem bí­zott magáiban eléggé. A ka­zincbarcikai csapatból Fo­dor, Petrovics és Kálmán tűnt ki. — cl — Hazai támadásokkal kez­dődött a találkozó, Tóth E. távoli lövése a kapufáról vá­gódott ki, majd Bodonyi be­adását fejelte fölé. A 13. percben Sebestyén tört ki a védők közül, de 14 méterről fölé durrantott. Később Ba­cher lövését Varga hárítot­ta szögletre. Az újabb Le­hel-akció végén Postás vág­ta mellé a labdát. Szünet után Bacher nagy erejű lö­vését ütötte ki Varga, Se­bestyén ismételhetett, a lab­da ezúttal szögletre pattant. A 60. percben Tóth E. indí­totta Szabót, aki a kifutó Lászlóba rúgta a labdát. A 65. percben jobb oldali szög­letet követően Bodonyi fe­jese átszállt a kapuson, és a gólvonalon álló Lukácsi kéz­zel hárított. A büntetőt Tóth E. a jobb sarokba lőttem 1:0. A vendégek kezdtek, s már az első megmozdulásuk gólt eredményezett. Jobb ol­dalról Kiss kapta a labdát, s a meglepődött karcagi vé­dők melett biztosan lőtt a hálóba. 1:0. A hazaiak foko­zatosan belelendültek, me­zőnyfölényt harcoltak ki. A 18. percben Tassi lövését csípte el vetődve Kun, majd a 31. percben Hernádi I. szögletből ívelte kapura a labdát, s a jó ütemben fel­ugró Tassi remek csúsztatott fejessel kiegyenlített, 1 :l. Négy perccel később Erdei bal oldali beadása suhant el az ötösön álló Herbály lába előtt, A 44. percben korsze­rű Tassi—Erdei—Petró tá­madás végén az utóbbi ta­lált a hálóba, 2:1. Fordulás után a karcagiak labdatar­tásra törekedtek megtört a lendületük. A 61. percben az elcsúszó Hernádi I. már nem bírt közbeavatkozni, a A 77. percben Bodonyi lövé­sét védte bravúrral László, majd Bacher a kapufát ta­lálta el. A 85. percben Ke­lemen a 16-oson belül buk­tatta Lukácsit. A 11-est Lu­kácsi gyengén lőtte, s Var­ga hárított. A jó iramú, változatos mérkőzésen mindkét csapat több helyzetet hagyott ki. A játék képe alapján döntet­lent érdemeltek volna a jászberényiek. A kapuban László jól és biztosan vé­dett. Hátul Pozsgai emelke­dett ki, a középpályások is megfeleltek, főleg Répási volt sokat játékban. A csa­tárok hadilábon álltak a gól­lövéssel. A debrecenieknél Varga, Tóth E. és Bodonyi játszott jól. — lászlő — labda Kisshez került, aki most sem hibázol,t 2:2. Négy perccel később Kiss szabadc rúgását öklözte ki Szabó, míg a másik oldalon Petró lövését védte Kun. A 83. percben Gyöngyösi II. aka­dályozásáért 16 méteres sza­badrúgáshoz jutottak a mis­kolciak. Kiss bombája a sor­fal fölött kötött ki a háló­ban, 3:2. Az NB II légköre még idegen a karcagiaknak, s ez rányomta bélyegét az ered­mény alakulására is. Az el­ső percben kapott gól után olyan játékot produkáltak, amely az igényes szurkoló­kat is kielégítette. Sajnos, fordulás után kiengedtek, s a rutinos miskolciak kihasz­nálták adódó lehetőségeiket. Jó: Gyöngyösi I, Bukovensz- ky II, Kiss, Török, ill. Var­ga I, Hernádi I, Tassi. — szöllősi — Miskolci VSC — Karcag 3:2 (1:2) Karcag, 3500 n.,,v.: Divinyi. MiVSC: Kun — Gyöngyösi 1, Locher, Gergely, Bukovenszky <11 — Leiszt, Lipták, Zsíros (Gyöngyösi II) — Bukovenszky I, Kiss, Török. Edző: Krom- paszky Gyula. Karcag: Szabó — Sándor II, Hegedűs, Deb­receni, Varga I !— Kemenes (Demjén a 78. percben), Erdei, Hernádi / ,— ,Tassi, Herbály (Varga II a szünetben), Petró. Edző: Dóka János. Kántor a szolnokiak első bajnoki gólját szerzi Fotó: Dede Borsodi Volán — Mezőtúri Honvéd 1:0 (1:0) Miskolc-Pereces, 500 ,n., v.: Király. B. Volán: Kiss — Szanyó, Lugosi, Körösi, Previtzer — Miklós,.Varga (Szilá­gyi a 81. percben), Galló — Babus, Csányi, Borloczki (Buj­dosó a 81. percben). Edző: Balázs András. M. Honvéd: Boros — Herédi, Dávid, Pribék, Mohácsi — Szilágyi, Talapa, Czikora (Szajcz az 59. percben) — Oláh, Nagy, Silye. Edző: Bencsik Gyula. A 7. percben jobb oldali szögletrúgás után Babus éles fejese a jobb oldali léc mel­lett vágódott a hálóba, 1:0. A 20. percben Nagy szép cselek után a kapufát találta el, majd Silye csukafejesét bravúrral védte Kiss. A 28. percben Herédi kapáslövé­se hajszállal kerülte el a kaput. A 73. percben Pri­bék szólózott. a védelem sakk-matt helyzetbe került, a gól azonban elmaradt. Két perccel később Szilágyi hi­bázott nagy helyzetben, az­tán Oláh óriási lövését ütöt­te szögletre a kapus. A 82. percben ismét Szilágyi sza­lasztott el egyenlítési lehe­tőséget, akárcsak három perccel később, amikor már csak a kapussal állt szem­ben, de fölé lőtt. A találkozón önmagát ver­te meg a Honvéd, ha hely­zeteinek csak 50 százalékát kihasználja, akkor is biztos győzelmet arat az újonc ott­honában. Boros kevés dók gát jól látta el a kapuban, a védők közül Dávid és He­rédi játszott jól. Szilágyi — aki egymaga eldönthette vona a két pont sorsát — a támadásokat, Talapa és Czikora pedig a védelmet Eredmények, táblázat Az NB II Keleti csoportjá­nak eredményei: H. Papp J. SE—Gyöngyös 3:3; Szarvas —Debreceni USE 3:0, Ózd— Eger 2:1, Nagybátony—Hód­mezővásárhely 1:0, Gyula— H. Asztalos SE 1:1, Salgótar­ján—Hajdúböszörmény 4:1 A II. fordulóban, au­gusztus 10. vasárnap, 17.30: Ózd—Szolnoki MÁV MTE, Ózd, Mező­túri Honvéd—H. Papp J. SE, Mezőtúr, Lehel SC—Gyula, Jászberény, H. Asztalos SE—Karcag, Nyírtelek. A MEGYEI BAJNOKSÁG ALLÄSA 1. Jászkisér 2. Jb. Vasas 3. Tisza Cipő SE Sz. Cukorgyár Besenyszög Mezőtúri FSE 7. Tőrökszentm. 8. Bákóczifalva Sz. Vegyim. J.-jákóhalma Tószeg 12. Kunszentm. 13. J.-árokszáll. Abádszalók Szászberek T.-füred 17. Túrkeve 18. Jászapáti 1 1-----4-0 2 1 1-----3-0 2 1 1-----2-0 2 A II. fordulóban, au­1 1-----4-2 2 g usztus 10. vasárnap, 1 1-----2-0 2 1 7.30: Abádszalók—Ti­1 1-----2-0 2 s zafüred, Tisza Cipő SE 1 1-----1-0 2 — Tószeg, Szolnoki Ve­1 — 1-1-11 gyiművek—Jászberényi 1 — 1 — 1-1 1 Vasas (10.30), Túrkeve —Jászapáti, Jászkisér— Szolnoki Cukorgyár, Jászárokszállás—Török­szcntmiklós, Kunszent­1-----1 2-4 ­m árton—Jász jákóhalma, Kákóczifalva—Mezőtúri 1-----1 0-2 ­F őiskola, Szászberek— 1-----1 0-2 ­B esenyszög. 1-----1 0-3 ­1-----1 0-4 ­Megyei labdarúgó-bajnokiág Jászkisér és a Cukorgyár négy-négy gólt lőtt Szolnoki Cukorgyár—Jász­árokszállási Vasas 4:2 (3:1). Cukorgyári pálya, 200 n., v.: Ormányos. .Cukorgyár: Ta­kács — Gönczöl, Márkus, Mi­hályi, Császár — Pusztai, Dudás, Papp (Timár) — Koncsik, Sólyom (Labancz), Ladányi. Edző: Fehérváry László. Jászárokszállás: Mun- tyán L. — Rédei, Nagy I., Varga, Nagy II. — Tóth. Muntyán I., Banka — Nagy III., Dzur, Csikós. Edző: Bí­ró István. Rekkenő hőségben indult a találkozó, de ez a csapatokat nem zavarta. Már a harma­dik percben Pusztai fejesgól­jával vezetést szerzett a Cu­korgyár. Három perc múlva a vendégek Muntyán I. jól eltalált labdájával egyenlí­tettek. Az iram fokozódott, és Pusztai felhőfejesével a vezetést ismét megszerezte a Cukorgyár, majd Sólyom jól eltalált labdája a tehetetlen kapus mellett a hálóban kö­tött ki, 3:1. A második fél­időben a Cukorgyár fokozta az iramot, és Ladányi újabb fejese a hálóba talált, amire a vendégek Csikós góljával válaszoltak. A végig jobban játszó cukorgyári csapat még három kapufát is rúgott, és biztosan nyert a jól játszó vendégek ellen. A Cukorgyár minden játékosa dicséretet érdemel, ill. Muntyán L., Varga, Tóth. A csaptatok ki­tűnő játékvezetés mellett mérkőztek. Ifi: Jászárokszállás—Sz, Cukorgyár 3:2. — Fehérváry — Törökszentmiklósi SE— Kunszentmártoni TE 1:0 (0:0). Törökszentmiklós, 300 n., v.: Veres. TSE: Mészáros — Pozderka, Hoppál, Molnár, Nagy, Kozák, Hegedűs, Drá- vucz, Rácz (Süveges), Sebők (Kocsis), Márton. A végig nagy lelkesedéssel játszó Kunszentmárton ellen nehe­zen nyert a hazai csapat. G.: Márton. Jó: Kozák, Nagy, Hoppál, Márton, ill. Kovács, Pálinkás, Kerekes. Ifi: T.miklósi SE—K.már- toni TE 13:0. Jászberényi Vasas—Túrke­ve 3:0 (0:0). Jászberény, 200 n., v.: Balogh. Jb. Vasas: Ba­lázs — Treba, Benke, Vígh, Krasnyánszky, Kisnémet (Oláh), Csinger (Horti), Ko­vácsi, Raffael, Szilasi, Do- rók. Kezdéskor egyperces gyászszünettel adóztak Ben­ke Sándor elhunyt édesapja emlékének. A fülledt meleg­ben a hazaiak kezdtek job­ban, több veszélyes támadást vezettek, ezeket azonban a túrkevei védelem Katona ka­pussal az élen biztosan há­rította. Szünet után a Túrke­ve némi mezőnyfölényt har­colt ki, de a Vasas rendezte sorait, fokozta az iramot, és több kihagyott helyzet után a 62. percben vezetést is szer­zett. A vendégek nem bírták a maguk diktálta iramot, s az utolsó negyedórában elfá­radtak. Kitűnő játékvezetés. 6.: Csinger, Szilasi, Raffael. Jó: Balázs, Treba, Kras­nyánszky, ill. Katona, Nagy, Nemes, Vad. Ifi: Túrkeve—Jb. Vasas 2:1. Jászkisér—Jászapáti 4:0 (4:0). Jászapáti, 400 n., v.: Mák. Jászapáti: Ádám — Ko­vács L., Jezsoviczki, Kimák, Boricsi (Mihályi), Tajti, Bó­ja I., Illés, Bója II-, Mezei, Köntés. A rutinosabb ven­dégcsapat jól kihasználta a hazai védők megingásait, s végül megérdemelten nyert a megilletődött újonc ellen. G.: Sánta, Menyhárt, Kele­men, Tóth J. Jó: Jászkisér teljes csapata, ill. Kovács L., Kimák, Illés. Ifi: Jászkisér—Jászapáti 3:2. Tisza Cipő SE—Tiszafüred 2:0 (0:0). Tiszafüred, 300 n., v.: Inges. Tiszafüred: Ko­vács — Bérezi, Papp, Veres (Tar), Szabó, Somogyi, Esze- nyi (Radics), Kaszás, Bállá, Nagy I., Nagy L. Jól helyt­állt az újonc, végül is a 75. és a 81. percben szerzett sze­rencsés gólokkal nyerni tu­dott a jó képességű vendég­csapat. A hazaiak mindkét félidőben több biztos gól­helyzetet szalasztottak el. Korrekt játékvezetés. G.: Sü­tő, Vass. Jó: Szőke, Vass, Kesjár, ill, Papp, Bállá, Sza­bó. Ifi: Tisza Cipő—Tiszafüred 3:0. Tószeg—Szolnoki Vegyimű­vek 1:1 (0:1). Tószeg, 500 n., v.: Tajthy. Tószeg: Fügedi — Szabó S., Gyigor K, Szabó J., Kormos, Kolláth, Szakács, Léner (Dallos), Ondók, Ta­mási, Szabó D. Nagy iram­ban kezdődött a mérkőzés, és már a 10. percben gólt ért el a vendégcsapat, amire csak az 50. percben Kolláth szép egyéni játékával sikerült vá­laszolni. Utána mindkét ka­pu előtt adódtak helyzetek, de a jó formában lévő kapu­sok hárítottak. Az eredmény igazságos. Kitűnő játékveze­tés. G.: Németh, ill. Kolláth. Jó: Dobos, Németh, Hajdú, ill. Tószeg valamennyi játé­kosa dicséretet érdemel lel­kes játékáért. Ifi: Tószeg—Sz. Vegyimű­vek 4:4. Mezőtúri Főiskola—Szász­berek 2:0 (0:0). Mezőtúr, Fő­iskolai pálya, v.: Gróza: MFSE: F. Nagy — S. Tóth, Römer, Medveczky, Tóth L. — Nagy M., Baracsi, Mihály — Hergyó (Egei L.), Zolnai, Gonda. A főiskolás csapatot teljesen átszervezték. A hat új, jó képességű játékossal kiegészített hazaiaknál az összeszokottság hiánya erő­sen kiütközött. A mérkőzést sok kapkodás és a tervsze- rűtlenség jellemezte, az első félidőben folyamatos játék egyik oldalon sem alakult ki, mindkét csapat a védekezés­re összpontosított. A második félidőre élesebbé vált a küz­delem. de szándékos durva­ság nem fordult elő. A jól hajrázó főiskola a mérkőzés végére fölénybe került, és megérdemelten szerezte meg a győzelmet. G.: Egei (ill­ésből), Zolnai. Jó: S. Tóth, Römer, Medveczky, Mihály, ill. Balogh, Juhász. Jász.jákóhalma—Rákóczi- falva 1:1 (1:0). Jákóhalma, 200 n., v.: Abonyi. Jákóhal­ma: Vasas — Banya I., Ko­vács, Rácz, Rostás II., László, Kuli (Maszlag), Buda, Szöl- lösi (Kiss), Krieger, Nagy. Az első félidőben a hazaiak, a másodikban a vendégek ját­szottak jobban. Mindkét ka­pu sokszor forgott veszély­ben, de a csatárok nem re­mekeltek. A hazaiak korán megszerezték a vezetést, es ha pár percen belül két nagy helyzetüket kihasználják, el­dönthették volna a mérkőzés sorsát. A vendégek a máso­dik félidő 20. percében egyen­lítettek. László és Kovács a hazaiak közül sárgalapos fi­gyelmeztetésben részesültek. G.: Buda, ill. Mihályi, Jó: Vasas, Rácz (a mezőny leg­jobbja), Buda, Krieger, ill. Kocsis, Kovács, Fekete, Nyolczas II., Huszár. Ifi: Jákóhalma—R.falva 2:2. Besenyszög—Abádszalók 2:0 (1:0). Besenyszög, 350 né­ző., v.: Asztalos. Besenyszög: Boros B. — Lévai M., Dudok, Pillió, Danyi T., Bálint (He­gedűs), Porrtázi, Varga J. (Farkas), Danyi K., Danyi J., Varga Gy. Jól előkészített pályán nagy melegben került sor az idénynyitó mérkőzés­re. A hazai csapat a mérkő­zés elején magához ragadta a kezdeményezést és végig a kezében tartotta. Több kiha­gyott helyzet után a 43. perc­ben Danyi J. beadásából Varga Gy. szép gólt fejelt, 1:0. A második félidőben folytatódott a nagy iram, amelyet a vendégcsapat nem bírt erővel, így újabb gól­helyzetek adódtak a hazai­ak előtt. A jól felkészült be- senyszögiek sok mozgással, őrölték fel a vendégek ere­jét, de a játékon még kiütkö­zött az idényeleji forma. A 88. percben Danyi K. bom­bagóljával alakult ki a vég­eredmény. A játékvezető en­gedte a kemény, folyamatos játékot. Jó: Danyi J., Pomá- zi, Pillió, Danyi T., ill. Csor- ka I., Káli. Ifi: Besenyszög—Abádsza­lók 6:1.