Szolnok Megyei Néplap, 1980. június (31. évfolyam, 127-151. szám)

1980-06-03 / 128. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP ( 1980. június 3. Megyei labdarúgó-bajnokság Tovább növelte előnyét a Karcag Karcag—Jászjákóhalma 5:0 (4:0). Jászjákóhalma, 200 n. v.: Balogh. Jákóhalma: Rostás — Banya, Kovács, Rácz, Nagy S., László, Szöl- lősi, Sipos, Naigy Z. Krieger. Nagy L. A minden részben jobb karcagi csapattal szemben a tartalékos hazaiak csak lel­kesedésből vizsgáztak jeles­re. Lászlót a hazaiak közül sorozatos durvaságért a já­tékvezető kiállította. G.: An­tal 0), Tüdős (2) Erdei. Jó: Erdei, Antal, Tüdős, Petró, illetve Rostás, Kovács Krie­ger. A játékvezetői hármas kifogástalanul működött. Ifi: Karcag—Jászjákóhal­ma 3:1 Szolnoki Vegyiművek— Törökszentmiklósi SE 2:2 (1:1). Vegyiművek pálya 200 n„ v.: Csápé. Vegyiművek: Öllé — Mart ók, Dobos, Ré- csányi, Tánczos Kelemen, Horváth, Kupeczki, Pusztai, Pedor. Tóvizi. Jó iramú, színvonalas küzdelmet ho­zott a két, jó formában levő együttes találkozója. A ha­zai csapat a sok sérülés mi­att tartalékosán állt ki. A törökszentmiklósiak kétszer is vezetést szereztek, amelyet a hazai csapatnak sikerült kiegyenlíteni. A gólhelyzetek alapján a Vegyiművek köze­lebb állt a győzelemhez. G.: Pusztai. Fedor, ill. Rácz (2). A hazai csapat minden já­tékosa dicséretet érdemel, illetve Rácz, Kozák és Drá- vucz. Ifi: Sz. Vegyiművek—Tö­rökszentmiklósi SE 4:1. (A második félidőben a török­szentmiklósi ifi csapatból a játékvezető négy játékost ki­állított és mivel a tartalék­ként beállt kapus is megsé­rült, hatan maradtak, így a játékvezető a mérkőzés befejezése előtt 8 perccel véget vetett a találkozónak.) Jászárokszállás—Kunhe­gyes 2:1 (0:1). Kunhegyes, 600 n„ V.: Bogya. Kunhe­gyes: Balogh F. — Lukács (Kolláth) Kovács T., Náná- si, Kontra, 'Borbély, Grá- czer. Kovács P. (Apostol), Nagy G., Juhász, Kiss. A végig sportszerű, küzdelmes mérkőzésen a vendégek ma­gabiztosan, a hazaiak gör­csösen játszották. A hazaiak Juhász révén a 33. percben szerezték meg a vezetést, majd aZ árokszállásiak a hazai védélem hibáit kihasz­nálva a 63. és a 68. percben lőtt gólokkal a maguk javá­ra fordították a mérkőzést. A látottak alapján a döntet­len igazságosabb lett voltna. G.: Banka, Muntyán T., ill. Juhász. Jó: Nagy IIL, Varga, Banka illetve Juhász. Nagy G. Ifi: Jászárokszállás—Kun­hegyes 4:1. Jászberényi Vasas—Rákó- czifalva 1:0 (0:0). Jászberény, 300 n., v.: Asztalos. Jb. Va­sas: Balázs — Oláh, Banka, Vigh. Szívós, Horti (Rozalek), Kisnémeth, Kozák, Tóth (Treba), Sziiasi, Dorók. Az első negyedórában a széltől támogatott vendégek roha­moztak. ezeket azonban a hazai védelem hárította, majd kiegyenlített játék után több hazai helyzet ki­maradt. Szünet után a ^ 47. percben SKilasi két védőt kicselezve a kifutó kapus mellett a hálóba gurított. A vendégek nagy akarással küzdöttek az egyenlítésért, helyzeteiket azonban a jó napot kifogó Balázzsal az élen a vádelem hárította. G.: Ifi: Jb. Vasas—Rákóczi- falva 4:1, Jászkisér—Kunszentmárton 4:3 (1:2). Jászkisér, 400 n., v.: CSik. Jászkisér: Gócza A. — Szabó I. (Szirze), Hajdú, Tóth F. Szabó F., Kovács, Korsós, Gsillik, Sánta, Gócza Z.. Tóth J. (Nemes). Tapoga­tózz» kezdés után a 4. perc­ben a vendégek Geller ré- majd a 8. nercben Csillik vén megszerezték a vezetést, fejesgóllal egyenlített. Ez­után egyenlő erők küzdelme jellemezte a mérkőzést. A 40. percben Tóth révén is­mét " a vendégek szereztek ■vezetést, Szünet után a ha­zaiak újabb erőfeszítést tet­tek az egyenlítésért, ami az 51. percben Kovácsnak sikerült. A 60. percben a rendkívül gyore Kerekes új­ra a vendégeknek szerzett vezetést, melyre a 68. perc­ben Gócza Z. válaszolt. A 87. percben Sánta révén meg­szerezték a hazaiak a győ­zelmet. Végeredményben a Jászkisér igen gyenge játé­kával nehezen nyert a négy ifjúsági játékossal játszó vendégekkel szemben. Jó: Jászkisér csapatából senkit sem lehet kiemelni míg a vendégeknél az egész csapat, lelkes játékáért, dicséretet ér­demel. Ifi: Jászkisér—Kunszent­márton 4:1. Tisza Cipő SE—Szászbe­rek 2:0 (0:0). Szászberek, 300 n. v.: Juhász. Szászbe­rek: Balogh I. — Donkó, Kovács, Balogh Z., Szabó Gy., Juhász, Kormos, Pető B. (Koczka), Szabó I., Bez- zegh, Pető L. Az első ne­gyedórát némi vendégfölény jellemezte. Azután feljöttek al hazaiak és több óriási helyzetet hagytak kihaszná­latlanul. Á hazaiak a máso­dik félidőben sem tudták értékesíteni helyzeteiket, és ez megbosszulta magát: a jó képességű vendégek két szabadrúgásgólilal elvitték a két pontot. G.: Nyitrai, Vass. Jó: Németh, Bungye, Vass, Kákái, illetve Kovács. Kor­mos, Bezzegh, Donkó. Ifi: Tisza Cipő SE—Szász­berek 1:0. Abádszalók—Szolnoki Cu­korgyár 1:1 (0:0). Abádsza­lók, 500 n. v.: Boros. Abád­szalók: Szabó J. — Rókási, Szabó S., Csonka Dányi, Kovács S., Barcsik (Báthori), Kovrik. (Csonka IH.), Káli, Dobos, Pataki. Vizes, csúszós talajon zajlott a mérkőzés. Már mindenki elkönyvelte a gól nélküli döntetlent, mi­kor 10 perccel a befejezés előtt a mérkőzésen ragyogó­an védő Szabó J. Szabó S. hazaadását elnézte 0:1. Az elkeseredetten támadó ha­zai "csapat az utolsó percben egyenlített: egy előrevágott labdával Kovács futott el, és 20 méterről a kifutó ka­pus fölött ügyesen a kapuba emelte a labdát. Egyenlő erők küzdelme, igazságos döntetlennel. Jó: Káli, Pa­taki, Csonka III., illetve Márkus, Ladányi, Tímár. Ifi: Abádszalók—Sz. Cu­korgyár 2:1. Besenyszög—Tiszabuja 2:0 (1:0). Besenyszög, 360 n., v.: Papp. Besenyszög: Kiss I. — Lévai M., Piliió, Dudok, Danyi T., Lévai B., (Bálin), Pomázi, Danyi K., Varga J. (Boros S.), Danyi J. Var­ga Gy. Változatos, jó iramú mérkőzést láthatott a közön­ség. A hazaiak megfiatalított védelme ismét jól mutatko­zott be. A 15. percben Da­nyi'K. fejelt gólt egy pontos beadásból. A második félidő izgalmasabb játékot hozott, több gólhelyzetet dolgozott ki mindkét csapat — ered­ménytelenül. A 73. percben ismét Danyi K. lövése talált utat a hálóba, és ezzel be­állította a végeredményt. A vendégcsapat az eredmény ellenére jó játékot nyújtott, és végig egyenrangú ellenfél volt. A játékvezető kitűnően vezette a mérkőzést. G.: Danyi K. (2). Jó az egész besenyszögi csapat, valamint a vendégek védelme. Ifi: Besenyszög—Tiszabura 3:1. A Túrkeve—Üj szász mér­kőzés elmaradt, az újszászi ifjúsági és felnőtt csapat nem érkezett meg. Budapesten a „Fekete Gyöngyszem" Világhírű vendéget hozott vasárnap délután a Ferihe­gyi repülőtérre a MALÉV London—Budapest útvonalon közlekedő gépe; Edson Aran- tes Do Nascimento—világ­szerte ismert nevén: Pelé— Budapestre érkezett. Az 1958-as svédországi, az 1962-es chilei és az 1970-es mexikói VB-n győztes bra­zil labdarúgó válogatott ve­zéregyénisége — akit a világ valaha élt legjobb játékosai között tartanak nyilván —• a többszörös Oscar-díjas rende­ző. John Huston felkérésére vállalt filmszerepet a ..mene­külés a győzelembe” című amerikai produkcióban. A második világháború idején játszódó történetben a film­szakma csillagaival együtt szerepel majd: közöttük a legismertebb az Oscar-díjas Sylvester Stallome. Olyan világnhgyságok lesz­nek a partnerei az MTK VM Hungária körúti stadioniá­ban, mint a sokszoros volt angol válogatott, Bobby Moore, a legutóbbi argentí­nai világbajnokságon győz­tes argentin válogatott tag­ja. Osvaldo Ardiles. a len­gyel Kazimiers Deyna és a belga Van Himst. A forgatásnak ez a része előreláthatólag tíz napot vesz igénybe, a teljes pro­dukció magyarországi mun­kálatai augusztus elején fe­jeződnek be. mai műsor A4CZI Szolnok Vörös Csillag: A kis­malac meg a farkasok (ovimo­zi), A nagy álom (16). Tisza: (tatarozás miatt zárva), Tallinn: Mindent bele, csak rá ne fáz­zunk, Kert: Severino, Reptér: szünnap. Vegyiművek: Arany­fej. Szandaszőlős Terv: Magyar rapszódia (14). Abádszalók Pe­tőfi: Élve vagy halva. Jászb'é^ rény Lehel: Nevelj hollót! (14), Kert: Rosszemberek (16). Jász­apáti Táncsics: Méreggel (14). Karcag Déryné: Korkedvezmény. Kisújszállás Ady: Kabaré (16). Kunhegyes Szabadság: örült nők ketrece (16). Kunmadaras Petőfi: Gyorshajtás. Kunszent­márton Körös: Pantaleon és a hölgy vendégek (18), Télapó és a nyár. Mezőtúr Szabadság: Bumfordi, Dózsa: Katasztrófa után* Béke: Sógorok, sógornők (16). Rákóczifalva Rákóczi: Gyilkos a tetőn (16). Tiszafüred Tisza: Az erőd. Tószeg Petőfi: Leszámolás a kocsmában 14). Törökszentmiklós Dózsa: Állam­érdek (14), Hunyadi: Huszadik század I—n. (18). Túrkeve Vö­rös Csillag: Hazatérés. RÁDIÓMŰSOR SZOLNOKI STÜDIO: 17.00: Hírek. — Keith Emer­son és triója játszik. — 17.15: Üttörőhíradó. Szerkesztő: László Márta. (A tartalomból: A mi napunk. — Virággal, dallal kö­szönti ük őket. — ,,Ha vége lesz az iskolának”.) — 17.30: ..Ami csak a 222 méteres középhul­lámon hallható. A következő napok. hetek zenei műsorait ajánljuk. — Közben: Üzemi lapszemle — 18.00: Alföldi kró­nika. — 18.15: Rock percek a Dinamit együttes dalaiból. — 18.26—18.50: Hírösszefoglaló, lap- és műsorelőzetes. KOSSUTH: 8.27: Ürkaleidoszkóp. — 8.57: Nóták. — 9.44: Zenés képes­könyv. — 10.05: MR 10—14. — 10.35: Zenekari muzsika. —11.39: Az elmés nemes Don Quijote de la Mancha. VIII. rész. — 12.35: Törvénykönyv. — 12.50: Éva. Lehár Ferenc operettjének rádióváltozata. — 14.40: Mai ro­mán prózaírók. — 15.10: A Szovjetunió népeinek zenéjéből. — 15.20: Eisemann Mihály film­zenéjéből. — 15.28: Nyitnikék — Kisiskolások műsora. — 16.05: írószobám. Boldizsár Ivánnal beszélget Mezei András. — 17.07: Férfi kézilabda- válogatottunk indulhat az olimpián Az NSZK, Japán és Tuné­zia visszalépése miatt újraso­rolták a moszkvai olimpia férfi kézilabda tornájának csoportbeosztását. A három visszalépett csapat helyére a magyar, a kuwaiti és az al­gériai válogatott került. Az újrasorsolás értelmében a magyar csapat a torna ..A” csoportjába került, az NDK, Dánia. Lengyelország, Spa­nyolország és Kuba társasá­gában. Röplabda NB I. Férfi Egy győzelem, egy vereség Munkában a fehérmezes Vegyiművek-sánc Péntek: TFSE—Szolnoki Vegyiművek 3:1 (-9, 13,10. 12) Budapest. Győri út v.: Béké­si, Durák. Jók: Illés, Rap- csányi. Bagi, ill. Kolozsi, He­gedűs S. Szombat: Szolnoki Vegyi­művek—TFSE 3:1 (15. 13. -6 11). Szolnok, tiszaligeti sport- csarnok 200 n. v. Pécsi, Za- lánfi. Bár a Vegyiművek csa­pata tartalékosain állt fel, nagy küzdelemben visszavá­gott a főiskolásoknak a pén­teki vereségért. Három góllal nyertek az olaszok Az Európa-bajnokságra ké­szülő olasz labdarúgó válo­gatott vasárnap este Como- ban a magyar liga váloga­tott ellen mérkőzött. A talál­kozón a vendéglátók 4:1 (1:0) arányban győztek. Francia szerzők művei. —17.45: A Szabó család. — 18.15: Hol volt. hol nem volt. — 18.25: Mai könyvajánlatunk. — 19.15: Nép­szerű Verdi-áriák. — 20.00: Gaz­dasági minifórum. — 20.30: Du- ga Ilona és a Vasas Művész­együttes Központi kórusa népdalokat énekel. — 21.04: Tu­domány és gyakorlat. — 21.34: Bemutatjuk új felvételeinket. — 22.20: Tíz perc külpolitika. — 22.30: Ernest Blanc Operaáriá­kat énekel. — 22.53: Meditáció — a humortalanság gyökerei­ről. — 23.03: Legszebb stúdió- felvételeinkből. — 0.10: Németh Zoltán táncdalaiból az Apostol együttes játszik. PETŐFI: 8.05: Keringők fúvószenekarra. — 8.20: Tíz perc külpolitika. — 8.33: Társalgó. — 10.36: Zene- délelőtt. — 12.25: Látószög. — 12.33: Melódiakoktél. — 13.28: Éneklő Ifjúság. — 14.00: Opera- slágerek. — 14.30: Hírek. Kör­zeti időjárás. — 14.35: Tánczenei koktél. — 15.20: Könyvről köny­vért. Irodalmi rejtvénymüsor tíz percben. a Művelt Néo Könyvterjesztő vállalat szegedi Idegennyelvű könyvesboltjából. — 15.30: örökzöld dallamok. — 16.28: Műsorismertetés. — 16.30: Hírek. — 16.33: Csúcsforgalom. Telefonszám az adás ideje alatt: 343-732. — 18.00: Tip-top pará­dé. — 18.33: Beszélni nehéz. — 18.45: Joel Grey. Kander: Ka­baré című zenés játékából éne­kel. — 19.00: Máder László nép­zenei műsora. — 19.20: A po­litikai irodalom új könyveiről. — 19.30: Csak fiataloknak. — 20.33: Mindenki könyvtára. — 21.07: Barátság slágerexpressz. — 21.40: Tallózás. — 22.00: Zene­közeiben a hallgató. — 23.15: Népdalok, népt§ncok. Atlétikai hármas viadal Athénben Szalai győzött 400 gáton Szombaton és vasárnap At­hénben rendezték meg a Gö­rögország—N agy- B rit ainnia, —Magyarország férfi atléti­kai hármasviadalt. A ver­senyt Nagy-Britannia nyer­te 171,5 ponttal, a 155 pon­tos Magyarország és a 112,5 pontos Görögország előtt. A magyar versenyzők, néhány jó eredménnyel szereztek örömet áz atlétika híveinek. A Tatár. Nagy, Babály, Kiss összetételű 4x100-as váltó, valamint Kiss Ferenc 200 méteren és Szalma László tá­volugrásban (804 cm) orszá­gos csúcsot javított. Jól sze­repelt á két szolnoki váloga­tott atléta is. Paróczai 46,93 másodperccel 400 méteren a harmadik , 800 méteren pe­dig a győztessel azonos. 1.48,2 perces idővel! (legjolblj ától jócskán elmaradva) második lett. Szalai 50,42 másodpec- cel magabiztosan nyerte a 400 méteres gátfutást. A 4x 400 méteres váltó — amely­Szalai József brit és görög futókat győzött !e az athéni versenyen ben Szalai és Paróczai is fu­tott — 3.09,3 perccel a máso­dik helyen végzettt a britek mögött. Középiskolások országos I ff I •• ■ rr • elődöntője Kecskemét volt a házigaz­dája a középfokú tanintéze­tek atlétikai, országos elődön­tőjének. A verseny hűvös, szeles, esős időben zajlott le. ennek ellenére megyénk ver­senyzői kitettek magukért, különösen a fiúk jeleskedtek, örvendetes, hogy a szép szá­mú helyezés jó eredménnyel párosult, különösen a dobó- számokban, A jászapáti Győ­ri László és a szolnoki Ko­zák Ildikó 2—2 számot nyert. Jobb eredmények, fiúk. 100 m: 1. Bathó László (JB. Erős­áramú) 10,9. 3. Arnóth Jó­zsef (Székács) 10,9. 200 m: 2. Arnóth J. 22,8. 400 m: 3. Ka­tona Lajos (Túríkeve) 51,5. 800 m: 3. Katona 2,09,0. 3000 m: 2. Szabó Lajos (605 ISZI) 9,45.0. 110 gát: 2. Táboros Bé­la (Székács) 16,5. 3. Katona Tibor (Mezőtúri Dózsa) 17,0. 4x100. I. k. cs. 2. Székács E. Mg. SZKI Tmiklós 45,2. 4x 400, I. kcs. 2. Székács E. MGSZKI 3,34,8. 4x400 II. kcs. 1. Verseghy F.G. 3,39,6. Ma­gas; 1. N. Kovács Ferenc (Székács) 196, Hármas: 3. Pa­lásti Béla (Vegyipari SZKI) 13,21. Rúd: 1. Szabados And­rás 350. 2. Bana Tibor (mind­kettő Székács) 330, Súly: 1. Győri László 15,09. diszkosz: 2. Győri László, 45,10 Gerely: 1. Győri László (Jászapáti G.) 59,60. 110 gát, csapat: 2. Túi'- keve Ványai G. 17,24, 3. Verseghy G, 18,20 Távol csa­pat: 2. Székács E. MGSZKI 572, 3. 633. sz. ISZI Szolnok 560. Súly. csapat: 1. Túrkeve Ványai G. 12,64(1), 2. Szé­kács Tmiklós 11,86. Diszkosz, csapat: 1. Túrkeve Ványai G. 35.54 (!!), 3, Székács MGSZKI 33,01 (!). Gerely: 1. 605. ISZI Szolnok 44,90 (!!). Leányok. 100 m: 2. Varga Edit 12,7. 3. Sándor Erika (mindkettő Tiszapanti G.) 12,8. 200 m. 2. Sándor Erika 26,3. 400 m. 2. Sándor Erika 58.6. 800 m: 3. Demecs Mária 2,25.4. 100 gát: 1. Kozák Il­dikó (mindkettő Varga K. G.) 15.7. Maigas: 1. Kozák Ildikó 168, TávoL: 2. Donkó Ildikó (Jászapáti) 540. Gerely: 3. Kohala Mária (Közg. SZKI) 34,58, 4x100, I. kcs.: 1. Tisza- parti G. 52,1. 3. Veseghy G. 53, 4x400. I. kcs.: 2. Verseghy G. 4,17,3. Gerely, csapat: 3. Varga K. G. 28,90. 100 gát csapat: 3. Verseghy G. 17,02. A megye középiskolás at­létái 12 első. 15 második. 14 harmadik, 8 negyedik, 14 ötö­dik és 7 hatodik helyezést ért el. Az országos verseny Szegeden lesz, időpontja jú­nius 28—29. 3. MŰSOR: 9.00: Weiner: Csongor és Tün­de — szvit. — 9.32: Händel: Xerxes. Háromfelvonásos opera. Közben: — 10.38: Emlékeimből. Kardos László akadémikussal beszélget Kerényi Mária. 11.05: Az operaközvetítés foly­tatása. — 12.51: Balázs Árpái: Szerenád fúvósötösre. — 13.07: Magyar Irodalmi Arcképcsarnok. — 13.27: Brahms: B-dúr szex­tett. — 14.00: Dzsesszfelvételek- ből. — 14.35: Zenekari muzsi­ka. — 16.40: Mi a* véleményed? Politikai vitaműsor. — 17.06: Kettős portré. József Attiláról — Keresztúry Dezső. — 17.46: Kari Ridderbusch operaáriákat énekel. — 18.21: A csembalójá­ték művészete. — 19.05: kilátó. — 19.50: Romantikus szerzők művei. — 21.00: A Guarneri vonósnégyes felvételeiből. — .22.10: ..Vasárnap a Pó part­ján.” Olasz költők versei. 9.55: Tévétorna. 10.00: Óvodások filmműsora. 10.20: Idesüss! 10.45: Kisfilm. 15.55: Iskolatévé. 16.45: Hírek. 16.50: Gólyavári esték. Előadá­sok az emberiség történe­téből. XIII/8. rész: Politi­ka és kultúra az Osztrák- Magyar Monarchia alko­nyán. 17.30: Sakk-matt. 17.50: Kertünk — udvarunk. 18.10: Reklám. 18.15: A Horizont szerkesztőség műsora. 18.40: Könyvsátor, írószemmel. 19.00: Reklám. 19.10: Tévétorna. 19.15: Esti mese. 19.30: Tv-híradó. 20.00: A Saturnus együttes mű­sora. 20.25: Anna Karenina. Magyarul beszélő angol tévéfilm-so- rozat. X/5. rész. 21.20: Házigazda: Dr Bartha Ti­bor református püspök. 22.20: Tv-híradó. 3. 22.30: A 20. miskolci tévéfeszti­vál díjnyertesei: Biszmillah. 2. MŰSOR: 20.00: ..Domaházi hegyek között. . .” VI/1. rész. 20.45: Tv-híradó. 2. 21.05: Camera Obscura. Svéd szórakoztató film. 21.50: Reklám. 21.55: Az estély. Magyarul be­szélő NSZK tévéfilm. BUKAREST; 15.00: Nemzetközi teniszverseny közvetítése Párizsból. 16.30: iskolatévé. 16.50: Úttörő almanach. 17.15: Ifjúsági klub. ÍU.00: Kérdésekre válaszolunk. 18.25: Szocialista országokból. 18.50: A legkisebbeknek. 19.00: Tv-híradó. 19.45: Énekfesztivál. 20:.15: Tv-ankét. 20.40: ..Gabriel Borgman”. Ibser drámája. Norvég tévéfilm 22.10: Tv-híradó.