Szolnok Megyei Néplap, 1980. május (31. évfolyam, 101-126. szám)

1980-05-13 / 110. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP I960, május 13. MEGYEI LABDARUGÓ-BAJNOKSÁG A Jászberényi Vasas Karcagon győzött Atlétika "Paróczai és Szalai országos csúcsot javított Kunhegyes—Tiszabura 2:0 (1:0). Tiszabura, 500 n., v.: Tóvízi. Kunhegyes: Balogh — Apostol. Kovács T., Ná- násij Kontra.i (Gráczer.i Ju­hász, Kovács P.. Borbély (Koliáth), Kiss, Nagy (Ba­logh). Edző: Gorzás Lukács. Tiszabura: Urbán — Baksa, Szimits, Gonda. Csömör G., Csömör M.. Vörös (Körtvély- fái). Nagy, Kasza (Bóta), Ratkai, Fehér. Edző: Révfi Imre. Az első félidő ,ió iramú .já­tékot hozott, de a labdarú­gás szépségéből nem sokat láthattak a nézők. Az erős szél mindkét csapat játéko­sait zavarta. Már a 10. perc­ben vezetéshez jutott Kun­hegyes: Nagy mintegy 40 mé­terről emelt kapura és a bi­zonytalankodó hazai kapus elvétette a labdát. 1:0. A széltől támogatott vendégek támadtak többet, de veszé­lyes helyzetek mindkét kapu előtt adódtak. A félidő végén Ratkai kétszer nagy helyzet­ben hibázott, majd Csömör M. szabadrúgása egy védőről megpattanva csaknem a ka­puba jutott. A másik oldalon Juhász nagy lövései hozták izgalomba a nézőket. A má­sodik félidő hazai támadá­sokkal indult, s a szél segít­ségével a tiszaburai gárda mezőnyfölényt harcolt ki. Egy szép támadás végén Ka­sza hibázott nagy helyzetben, majd a kunhegyesi Balogh védett szépen. Ügy tűnt. hogy marad az első félidő eredménye. Ekkor Juhász nagy lövése a vetődő kapus­ról kipattant, és a befutó Gráczer állította be a vég­eredményt. A látottak alap­ján a döntetlen igazságosabb lett volna. Jó: Csömör M., Konda, Nagy, a vendégek közül senki sem dicsérhető. Ifi: Tiszabura—Kunhegyes 2:0. — Fischera — Jászberényi Vasas—Karcag 3:2 (1:0). Karcag. 1200 n.. v.: Tóth. Karcag: Kocsis — Ács, Halász. Tüdős. Sándor. An­tal, Erdei, Szabó. Varga. Her- bály. Petró. A karcagi csa­pat lendületesen kezdett, nagy nyomás nehezedett a vendégek védelmére, mégis egy ellenakció végén a 18. percben a Vasas szerezte meg a vezetést. A hazaiak biztos helyzetben hibáztak, még az üres kapuba sem tud­tak betalálni. Fordulás után sem változott a játék képe. Karcag támadott. Karcag bánta. Míg a hazai helyzetek sorra kimaradtak, a vendé­gek két előrevágott labdából újabb két gólt szereztek, s a 60. percben már 3:0-ra ve­zettek. A 61. percben Her- bály szépített, két perc múl­va Erdei 11-est rúgott mel­lé. majd ugyanő pár lépés­ről az üres kapu fölé lőtt. A 83. percben Antal góljával szorossá vált a mérkőzés ál­lása. A Vasas fegyelmezett, lelkes játékával rászolgált a győzelemre. A hazaiak hely­zetkihasználásából úgy tűnt, mintha egyeseket nem is- ér­dekelt volna a két pont sor­sa. G.: Szilasi (2), Tóth. ill. Herbály, Antal. A Vasas minden játékosa elismerést érdemel helytállásáért, a karcagiaknál senki sem nyújtott átlagon felülit. Ifi: Karcag—Jászberény 2:2. Törökszentmiklósi SE— Jászkisér 4:0 (1:0). Török­szentmiklós. 400 n.. v.: Ko­vács F. TSE: Mayer — Hop­pál, Boda I.. Molnár. Drá- vucz, Boda II. (Varga). Ko­zák, Kocsis. Márton. Süveges (Rácz), Stummer. Lendületes hazai támadásokkal kezdő­dött a mérkőzés. A 9. perc­ben Stummer nagy lövése a felső sarokban kötött ki, 1:0. A második félidőben végig a hazaiak irányították a játé­kot, a 66. percben Stummer, míg a 69. percben Kozák volt eredményes. 3:0. A vendégek szórványos támadásai csak elvétve veszélyeztették a ha­zaiak kapuját. A 83. percben Stummer a kifutó kapus fö­lött emelte át a labdát, amely a hálóban kötött ki. 4:0. Ez­zel beállította a végered­ményt. és mesterhármast ért el. Szabó és Tóth sárga lap­pal figyelmeztetve. Jó: Stum­mer, Kocsis. Kozák. Mayer, ill. Gócza Z.. Sánta. Hajdú. Ifi: TSE—Jászkisér 8:0. Rákóczifalva—Sz. Cukor­gyár 2:1 (2:1). Szolnok Cu­korgyári pálya. 300 n., v.: Bo- g.ya. Cukorgyár: 1 Lékó — Pusztai. Márkus. Mihályi. Labancz. Varga. Dudás. Kon- csik, Kapolcsi (Rákóczi). Papp. Ladányi. Az első tíz percben több cukorgyári helyzet maradt kihasználat­lanul. A 16. percben a cukor­gyári kapust a labda meg­szerzése közben a rákóczit'al- vi Mihályi szabálytalanul zavarta, és a kapuba gurí­tott, 1:0. A Cukorgyár fokoz­ta az iramot, veszélyes táma­dásokat vezetett. A 28. perc­ben Papp—Mihályi akció so­rán a szolnoki Mihályi a ka­puba fejelt. 1:1. Az első fél­idő 42. percében a Rákóczi­falva szabadrúgáshoz jutott. A beívelt labdát a fiatal cu- korgyári kapus elvétette, és Rigó biztosan lőtt a hálóba. 2:1. A második félidő nyo­masztó hazai fölényét a cu­korgyári csatárok — a jól zá­ró Rákóczifalva védelme mellett — nem tudták gólra váltani. Jó: Kovács. Betűs, Nyolczas I., ill. Papp. Mihá­lyi. Ladányi. Jászárokszállási Vasas— Abádszalók 4:2 (3:0). Jász- árokszállás. 500 n„ v.: Barta L. J. Vasas: Muntyán L. — Nagy S„ Rédei T.. Varga, Fa­ragó L. (Lukács). Nagy L„ Nagy T.. Csikós. Muntyán T., Tóth L., Banka. Csapkodó játékkal kezdődött a találko­zó. Mindkét csapat sok át­adási hibával játszott. A ha­zaiak a 128. percben tizen­egyeshez jutottak, amit Ban­ka értékesített. A 33. percben Banka beadását Csikós fejjel a hálóba csúsztatta. A 38. percben a vendégek egyik védője „lyukat” rúgott. Mun­tyán T. ott termett és gólt szerzett. A második félidő vendég-tizenegyessel kezdő­dött. amit Káli értékesített. A 69. percben Tóth L. ..okos” gólt szerzett. A 78. percben a hazaiak szerelését a játék­vezető szabálytalannak mi­nősítette. s a megítélt bün­tetőt Káli a hálóba vágta. Jó: Tóth L.. Banka. Rédei T. Lu­kács. ill. Káli. Pataki. Cson­ka. Ifi: Jászárokszállási Va­sas—Abádszalók 3:3. Besenyszög—Vegyiművek 0:0. Besenyszög. 500 n.. v.: Szabari. Besenyszög: Boros B. — Forgács, Miklós. Du- dok. Danyi T.. Bálint, Varga J. (Berényi), Farkas. Lévai. Danyi J., Kiss Gy. Az erős szél keresztben fújt a pályán, így egyik csapatot sem segí­tette. A játék jobbára a pá­lya középső harmadában zajlott, a kapuk keveset fo­rogtak veszélyben. A Vegyi­művek többet támadott, de a hazaiak fegyelmezetten, biztosan lőrizték íkapujukat. MOZI Szolnok Vörös Csillag: Apoka­lipszis most I—II. (16, dupla hely­áron). A szállást kérő róka, Tisza: (tatarozás miatt zárva). Tallinn: Kaszkadőrök, A kis manók furulyája. Kert: Rocky (14). Reptér: szünnap. Vegyimű­vek: Luxustutajon. Szandasző­lős Terv: Kirándulás gyilkosság­gal (14). Babszemjankó a varázs­lónál, Abádszalók Petőfi: Biza­lom (14). Jászberény Lehel: Megközelítések (14). Kert: Az ártatlan (16). Jászapáti Tán­csics: Robinson Crusoe. Kar­cag Déryné: Ezüstnyereg. Kis­újszállás Ady: Fábián Bálint ta­lálkozása Istennel. Barnabás a sárkány. Kunhegyes Szabadság: Nagyivók (14). Kunmadaras Pe­tőfi: Szent Péter esernyője. Kunszentmárton Körös: Vigyá­zat, rozmárok, A dzsungel könyve. Mezőtúr Szabadság: A Tajga császárának végnapjai, Dózsa: Utolsó előtti ítélet (16). Béke: Transzszibériai expressz, Ferdinánd és a futball. Rákóczi­falva Rákóczi: Premier (14), Tiszafüred Tisza: Gengszterek sofőrje (14). Tószeg Petőfi: Ki­aludt tüzek fénye. Törökszent- miklós Dózsa: Papucs és rózsa I—II. (dupla helyáron).- Hunya­di: Rosszemberek (16). Túrkeve Vörös Csillag: A nagy álom (16), Télapó és a nyár. Nagy iram. sok kemény ösz- szecsapás jellemezte a mér­kőzést. hiszen több éve mind­két csapat számára presztist jelent a másik legyőzése. A nehéz mérkőzést határozott, jó játékvezetés jellemezte. Jó: a hazai csapat minden tagja. ill. Kelemen, Dobos. Tánczos. Németh. Ifi: Besenyszög—Vegyimű­vek 1:0. Tisza Cipő—Jászjákóhalma 4:1 (2:0). Martfű. 300 n„ v.: Köböl. Tisza Cipő: Németh — Sipos. Szöllősi Gy., Miho- vics, Bungye. Szántai. Szőke. Vass. Szöllősi L. (Nagy R), Nyitrai, Kókai. Kitűnő já­tékvezetés mellett, a minden csapatrészben jobb Martfű nagyobb arányban is nyerhe­tett volna. G.: Szőke (2), Nyitrai (2). Jó: Szőke. Miho- vics, Szántai, Vass. Szöllősi Gy., ill. Banya. Nagy Gy.. László. Ifi: Tisza Cipő—Jákóhalma 7:0. Szászberek—Űjszász 1:0 (0:0). Űjszász. 300 n., v.: Czi- czás. Űjszász: Takács — Tóth. Bóta. Kovács. Mérész, Molnár. Czakó. Kollár. Nagy Gy„ Varga. Nagy J. Mindkét félidőben alacsony színvona­lú. a nagy szél miatt csapko­dó játék folyt. A mérkőzés sorsát eldöntő gól a második félidő közepén esett. Juhász jól eltalált lövéséből. Helyze­tei alapján Szászberek győ­zelme megérdemelt. Jó: Ju­hász. Kovács. Koczka. ill. Takács. Tóth. Kovács. Ifi: Űjszász—Szászberek 2:1. Túrkeve—Kunszentmárton 2:1 (1:1). Kunszentmárton. 300 n„ v.: Barta. KuTEko­vács — Hürkecz, Tóth F.. Pá­linkás. Dézsi, Kupeczki, Tóth M.. Veres. Kerekes. Gel- lér. Hábensusz (Tóth I.). Az ellenfelet az ellenszél is gól­hoz segítette, míg a helyi csapat nem tudta kihasznál­ni a kedvező szelet sem. Há­bensusz a mérkőzés elején kétszer a kapusba lőtt. A 30. percben Barta messziről a kapu elé ívelt, és az ellenszél becsavarta a labdát a kapu­ba. 1:0. A 43. percben Ku- neczkinek a jobb szélen si­került elszakadnia őrzőiétől és beadását Gellér felelte p kapuba. 1:1. Fordulás után a nagyobb akarással játszó vendégcsapat többet birto­kolta a labdát, nagy lövése­ket küldtek Kovács kapujára távolról is. és a hajrában Kontra révén megszerezték a megérdemelt győztes gólt is. Jó: Túrkeve egész csapata, míg a hazaiaknál Tóth F. és Veres játéka említhető. Ifi: KuTE—Túrkeve 4:2. RÁDIÓMŰSOR SZOLNOKI SXÜDIÓ: 17.00: Hírek — Két dal. egy előadó. Az Eruption együttes felvételeiből. — 17.15: Üttörő­híradó. Szerk.: László Márta (A tartalomból: Tervek, gondok, nyolcadikosok — Az utolsó haj­rá — Úttörő olimpia előtt Tö- rökszentmiklóson) — 17.30: A jászberényi Tanítóképző főisko­la kórusa énekel — Üzemi lap­szemle — Népdalok, csárdások. — 18.00: Alföldi krónika. — 18.15: Az Abba együttes énekel. — 18.26—18.30: Hlrösszeíoglaló, lap- és műsorelőzetes. KOSSUTH: 8.27: A felnőttkor határán. — 8.57: Nótacsokor. — 9.44: Rímek és ritmusok. — 10.05: MR 10—14. — 10.35: A bécsi concentus mu- sicus kamarazenekar tagjainak felvételeiből. — 11.40: ...hogy hosszú életű légy e földön. Csák Gyula elbeszélének rádió­változata. V. rész. — 12.35: Tör­vénykönyv. — 12.50: Kapcsoljuk a Magyar Nemzeti Galériát. Hangverseny délidőben. — 13.55: Népdalok, néptáncok. — 14.42: Camil petrescu román író mun­kássága. — 15.10: Fúvós kama­razene. — 15.28: Nyitnikék. — 16.05: Prix Bratislava 1979. A díjnyertes népzenei felvételeket bemutatja Solymosi János. I. rész. — 16.35: Csajkovszkij: Két napon át rendezte meg a Magyar Atlétikai Szö­vetség a fővárosban, az Új­pesti Dózsa Szilágyi úti pá­lyáján a „B” kategóriás szakosztályok országos minő­sítő versenyét, amelyen az „A” és „C” kategóriás szak­osztályok válogatottságnál számításba jöhető verseny­zői is indultak. A Szolnoki MÁV MTE atlétái is szép számmal álltak rajthoz, s ezúttal is igazolták jó for­májukat. A sor elejére a két olimpiai kerettag, Paróczai András és Szalai József ne­ve kívánkozik, akik egy lé­péssel közelebb kerültek az olimpiai kiküldetéshez. Pa­róczai igazán nagy ellenfe­lek nélkül a 800 méteres síkfutásban — kavargó szél­ben — megjavította Szent- gáli 26 éves országos csúcsát. A még ifjúsági korú Sza­NB I B. Női: Tisza Cipő SE—Nagykanizsai Olajbá­nyász 19:12 (8:7). Nagykani­zsa, 300 n., v.: Hegedűs. Szukop. Tisza Cipő: Czibu- lya — Herbály (1), Budai (4), Miklósi (3), Csordás (5), Serfőző (4), Tóthné, Kazin­czy (2). Gyurós. A martfűiek az első percektől kezdve ke­zükben tartották a mérkőzés irányítását, s ezúttal véde­kezésükkel sem volt baj. A mindinkább összekovácsoló- dott fiatal együttes Szente­Hattyúk tava. Balettszvit — 17.07: Mozgásterek, Riport. — 17.32: A Pécsi Tanárképző Fő­iskola vegyeskara énekek — 17.45: A Szabó család. — 19.15: Osváth Júlia és Svéd Sándor operafelvételeiből. — 19.55: Köz­ügyek felsőfokon A politikatu­domány fókuszában. — 20.36: Népzenekedvelőknek. — 21.05: Húszas stúdió. — 22.20: Tíz perc külpolitika. — 22.30: A Buda­pesti Filharmóniai Társaság ze­nekarának hangversenye a Ma­gyar Állami Operaházban. Közben: 22.53: Meditáció. — 23.03: A hangversenyközvetítés folytatása. — 0.10: Sólymos An­tal táncdalaiból. PETŐFI: 8.20: Tíz perc külpolitika. — 8.33: Társalgó. — 10.33; Zene­délelőtt. — 12.25: Látószög. — Jegyzet — 12.33: Melódiakoktél. — 13J30: Éneklő ifjúság. — 14.00: Operaslágerek. — 14.30: Hírek. Körzeti időjárás. —14.35: Tánczenei koktél. — 15.20: Könyvről, könyvért. — 15.30: Találkozás a stúdióban. —16.28: Műsorismertetés. — 16.30: Hírek. 16.33: Csúcsforgalom Balaton­íüreden. Találkozóhely: a móló bejáratánál. Telefonszám az adás ideje alatt 343-732. — 18.00: Tip-top parádé — 18.33: Moszkvából érkezett ... — 19.03: Moldován Stefánia nótákat éne­kel. — 19.20: A politikai iro­dalom új könyveiről. — 19.30: Csak fiataloknak! — 20.33: Vi­lágjáró Pegazus. — 21.15: Halló. Berlin! Halló, Budapest! — 22.15: Bart és Maks zenés já­tékaiból. — 23.15: A dzsessz a 70-es években. 23. rész. 3. MŰSOR: 9.00: Iskolarádió. — 9.30: Nagy mesterek kamarazenéjéből. — 10.30: Puccini operakettősök. — 11.05: Vukán György dzsesszfel- vételeiből. — 11.40: Évszázadok mesterművei. — 12.23: Opera­lai József a 400 méteres gát­futásban a táv felénél a fu­tam élére tört. és igen ma­gabiztosan 50.26 mp-es ki­tűnő idővel, saját csúcsát megjavítva új országos fel­nőtt, utánpótlás és ifjúsági csúcsot állított fel. Mivel a MÁV MTE többi versenyzője is helytállt, így a szakosz­tály jogot szerzett az „A” és „B” kategóriás szakosztályok május 24—25-én a főváros­ban sorra kerülő döntőjén való részvételre. A szolnokiak eredményei, férfiak, 400 m: 1, Paróczai 47.0 mp. 800 m: I. Paróczai 1:47.0, új országos felnőtt csúcs (régi: 1:47.1, Szentgá- li 1954 és Paróczai 1979), edzője: Balasi Péter. 400 m gát: 1. Szalai 50.26 mp, új országos felnőtt, utánpótlás és ifjúsági csúcs (régi: 50.65, Szalai 1979), edzője: Kocsis sen is nyert, 17:15 arány­ban. NB II. Férfi: Tiszaföldvá- rj TSZSE—BÁCSÉP SC 16:15 (10:8). Tiszaföldvár, 500 n., v.: Mózer. Drahos. TSZSE: Nemes — Szabados (3), Danku (3), Kiss, Fekecs (4), Nagy (4), Papp (2), Ferenczi, Vincze. Czene. A közepes színvonalú, küzdelmes mér­kőzésen a tartalékos hazaiak megérdemelten szerezték meg a győzelmet a jó ké­finálék. — 13.07: A szépséget csak a szívemmel érinthetem meg. Látogatás Prachatácóben. — 13.37: Barbra Sträisand éne­kel. — 14.00: Botrány az Inge- borg hangversenyen. Szomory Dezső vígjátéka rádióra alkal­mazva. — 14.29: Hadyn művek. — 16.05: Kamé. Részletek Deli­bes operájából. — 16.57: Labi­rintus. — 17.12: Legszebb stú­diófelvételeinkből. — 17.50: 9.05: Iskolatévé. 16.0:: Hírek. 16.05: Gólyavári esték. Előadá­sok az emberiség történe­téből. XIII/5. rész: Politi­ka és felvilágosodás (ism.) (színes). 16.35: Ballada az elismerésről. Magyarul beszélő csehszlo­vák tévéfilm. (színes).. 17.30: Mindenki iskolája. Föld­rajz. Magyarország termé­szeti földrajza. 18.00: Reklám. 18.05: Kémia. Mindennapok ké­miája. 18.35: Népművészet Grúziában. Szovjet kisfilm (színes). 18.45: Szerződés a békéért. Film- összeállítás (színes). 19.05: Reklám. 19.10: Idősebbek is elkezdhetik. Tévétorna (színes). 19.15: Esti mese. 19.30: TV-híradó. (színes). i 20.00: Anna Karenina. Magyarul beszélő angol tévéfilm­sorozat X/2. rész. (színes). 20.50: Üj hanglemezek. Dévai Nagy Kamilla műsora, (színes). 21.20: Házigazda: Nicolas Schöf­István. 110 m gát: 7. Törő- csik 15.12 mp. Magasugrás: 4. Ecseki 205 cm. súlylökés: 4. Ladányi 16,12 (megyei if­júsági csúcs), diszkoszvetés: 8. Vasas 45,18. Nők, 100 ni: 3. Kunná Gyöngy I. 12.44, 200 m: 2. Ecsekiné Juhász E. 24.89, ... 4. Kunná Gyöngy I. 26.01 mp. 400 m: 2. Ecse­kiné Juhász E. 54.81 mp, 800 m: 3. Fedorné Pásztor Zs. 2:12.4, 1500 m: 5. Fe­dorné Pásztor Zs. 4:28.0 mp. 3000 m: 4. Fedorné Pásztor Zs. 10:12.2, gerelyhajítás: 4. Budavári 50,20 m. A „B"-kategóriás szakosz­tályok pontversenyének vég­eredménye; 1. TFSE 175, 2. DMVSC 117. 3. Építők SC 108.5, 4. Szolnoki MÁV MTE 100, 5. SZEOL AK 91, 6. Haladás VSE 90, 7. BEAC 82. 8. BVSC 73 ponttal. pességű kecskeméti csapat ellen. Alföldi Olajbányász—Üjkí­gyósi SE 6:6 (3:3). Szolnok, V.: Tárnok, Szűcs. Olajbá­nyász: Kecső — Csajbók F., Bartha, Fekete. Rátkai, Be­rényi. Ratkai, Matuz, Tari, Szintai. Hajdú T. Edző: Horváth József. A szakadó esőben lezajlott találkozó nagy részében a hazaiak ve­zettek. de büntetőt hibáztak, s ez az egyik pont elveszté­sébe került. Harminc perc alatt a Föld kö­rül. — 18.20: A Vigadó törté­nete. — 19.05: Nem tudom a leckét! — 19.35: Kapcsoljuk a Zeneakadémia nagytermét. A Capella Academica kamaraze­nekar hangversenye. — Közben: kb 20.25: Modern írók port­réi'. — kb. 20.45: A hangver­senyközvetítés folytatása. — kb. 21.20: Hangszerszólók.— 21.45: Magyar zeneszerzők. fér. Portréfilm. (színes). 22.10: TV-híradó 3. (színes). 2. MŰSOR: 20.00: Régi zeneszerszámok. An­gol filmsorozat VI/1. rész: Nyelvsípok, (színes). 20.25: Aranymosók Üj-Guineá- ban. Osztrák rövidfilm. (színes). 20.50: TV-híradó 2. (színes). 21.10: Reklám. 21.15: A hírhedt vonatrablás. Ma­gyarul beszélő angol bűn­ügyi film. (színes). BUKAREST: 10.00: Iskolatévé. — 11.00 : Dal­las az olajváros — 35. rész. — 16.05: Iskolatévé. — 16.25: A csehszlovák tv műsora. — 17.15: Fiatalok klubja. — 18.25: Ifjúsá­gi műsor. — 18.50: A -képernyő a kicsinyeké. — 19.00: TV-hír­adó. - 19.25: Nyersanyagokról. — 19.45: Énekműsor. — 20.10: Barangolás az országban. — 20.35: Egy idős asszony — csehszlovák film. — 22.05: TV- híradó. Támadnak a tiszaföldváriak, Nagy átadását Danku (2) gólja követi (Fotó: Kovács Tibor) mai műsor Kézilabda Négy pont idegenből Vé PROBRflm