Szolnok Megyei Néplap, 1979. november (30. évfolyam, 256-280. szám)

1979-11-27 / 277. szám

1 6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1979. november 27. Az őszi élcsoport: t. Karcag, 2. Törökszentmiklós, 3. Rákóczifalva Serdülő birkózók a szőnyegen Kitűnően szerepeltek a túrkeveiek A túrkeveiek eddig legsikeresebben szerepelt versenyzői, az álló sor közepén Kiss Kálmán edző (Fotó: Dede) Megyei labdarúgó­bajnokság Karcag—Jászjákóhalma 8:1 (6:0). Karcag, 1200 n.. v.: Szeles. Karcag: Kocsis (Jó- ni) — Bíró, Halász. Ábel, Sándor, Ács, Erdei, Szabó (Varga), Petró, Herbály, An­tal. Remek, időben, jó tala­jú pályán, változatlanul nagy érdeklődés mellett kezdte az év utolsó bajnoki mérkőzé­sét a két csapat. A karca-' giak már az első negyed­órában döntő fölénybe ke­rültek a tartalékos, gyen­ge játékerőt képviselő ven­dégekkel szemben. A meg­megújuló hazai rohamok közben a kapkodó jákóhal- mi védők 11-eseket, öngólo­kat vétettek, s nem rajtuk múlott, hogy nem kaptak több gólt. Fordulás után a hazaiak első félidei köny- nyed játékát időnként körty- nyelműség, túlzott egyénies- kedés váltotta fél, így hiába zajlott a játék szinte állan­dóan a vendégek térfelén, az újabb gólzápor elmaradt. Ezzel a győzelemmel meg­érdemelten lett őszi első a karcagi csapat. G.: Erdei (11-esből). Ács, Petró, Ko­csis (11-esből). Herbály, An­tal, László (öngól), Szöllősi (öngól), ill. Urbán. Jó: Ábel, Erdei, Petró, Herbály, ill. Urbán, Nagy L. Ifi: Karcag—Jászjákóihal- ma 1:0. Törökszentmiklósi SE— Szolnoki Vegyiművek 2:1 (1:0). Tmiklós, 300 n.. v.: Sándor. TSE: Mayer — Nagy (Hoppál), Boda I., Molnár, Drávucz, Kozák, Kocsis. Boda II., Süveges (Varga), Lengyel, Kegyes. A végig jóiramú mérkőzésen sokszor kerülték veszélybe a kapuk. A hazaiak jó ké­pességű, harcos felfogásban játszó együttest győztek le — megérdemelten. A 17. percben Lengyel elhúzott, beadása a védőkről kipat­tant Kocsis élé, aki 17 mé­terről nem hibázott: 1:0. A második félidőben a hazaiak kezdtek jobban, s az 55. percben Kozák nehéz szög­ből lőtt a hálóba. A 60. percben Németh volt ered­ményes. 2:1. Jó: Mayer, Bo­da í.. Lengyel, Kozák, Ke­gyes, ill. Dobos, Kupeczki, Fedor. Ifi: TSE—Sz. Vegyiművek 7:0. Rákóczifalva—Jászberényi Vasas 3:2 (1:2). Rákóczifal­va, 400 n., v.: Mák. Rfalva: Bertus — Ladányi. Fekete, Nyolczas I., Mihályi, Szabó Z., Huszár, Zakar, Rigó, Nyolczas II. A két jól fel­készült csapat a színvonalas mérkőzésen nagy taktikai harcot vívott. A hazai fö­lény ellenére a vendégek Czakó révén vezetést szerez­tek, melyre Mihályi fejesgól­lal válaszolt. Az újabb he­rényi akcióból Dorók lőtt gólt. A második félidőben a hazai csapat fokozta az ira­mot, és Szabó Z. egyenlített, majd Kovács Gy. lövésével a vezetést is megszerezte. Rákóczifalva csatárainak jó játékát ezen a mérkőzésen féltucatnyi kihagyott gólhely­zet jellemezte. A küzdelmes találkozón nagyvonalú, kor­rekt játékvezetést láttunk. Kiállítva: Ladányi. Sárga­lap: Szilasi, Dorók. — Jó: Nyolczas II. (a mezőny leg­jobbja), Mihályi. Kovács, ill. Oláh, Vígh, Rozalek, Dorók. Ifi: Rfalva—Jb. Vasas 1:1. Szolnoki Cukorgyár— Abádszalók 3:1 (3:1). Szol­nok, cukor gyári pálya, 150 n., v.: Inges. — Cukorgyár: Kiszel — Labancz (Rákóczi), Márkus, Pusztai, Farkas, Varga. Dudás (Tímár), Kon- csik, Mihályi, Papp I., La­dányi. A mintaszerűen elő­készített salakpályán az Abádszalók kapufával kez­dett, majd góllal folytatta! Negyedóra elteltével „feléb­redt” a hazai csapat, és szé­leken vezetett gyors táma­dások után három góllal vá­laszolt a dicséretes becs­vággyal harcoló vendégek­nek. Az unalmas második félidőben két említésre mél­tó esemény akadt. Előbb Kiszel hárította bravúrral Káli büntetőrúgását, majd a legjobb zöld-fehér közép­pályás, Dudás lecserélése bor­zolta fel a kedélyeket. Inges játékvezető erélyesen, követ­kezetesen és körültekintően bíráskodott. G.: Dudás. Kon- csik, Ladányi, ill. Kovrig. Jó: Kiszel. Dudás, Koncsik, Ladányi, ill. Szabó József, Csonka II. Ifi: Cukorgyár—Abádsza­lók 5:0 (2:0). Jászkisér—Kunszentmár- ton 2:1 (2:0). Kunszentmár- ton, 200 n„ v.: Pajkos. — KuTE: Kiss — Tóth F„ Szarvák A.. Szarvák L„ Ku­peczki, Tóth M., Veres, Ke­rekes, Pálinkás, Fialka, Gél- lér. Karjukon gyászszalag­gal jelentek meg a pályán a KuTE-játékosok, és egy­perces gyászszünetet tar­tottak a múlt vasárnap el­hunyt Farkas János játékos­társuk, csapatkapitányuk tiszteletére. A végig nagy iramú, eseménydús, jó mér­kőzésen a védelem gyerme­teg megingásából Tóth Jó­zsef és Rózsavölgyi révén könnyedén jutott két gólhoz a vendégcsapat. A hazaiak fölényük ellenére is csak Szarvák L. büntetőrúgásá­ból szépítettek, mivel a jobbnál jobb helyzetek mind kihasználatlanok maradtak. A játékvezetői hármas ki­tűnően bíráskodott. Jó: ka­pusukkal az élen az egész vendégcsapat, ill. Kerekes, Szarvák L., Szarvák A. Ifi: KuTE—Jászkisér 1:1. Jászárokszállási Vasas— Kunhegyes 3:1 (3:1). Jász- árokszállás, 400 n., v.: Mes­ter. J. Vasas: Pesti (Mun- tyán) — Nagy S., Rédei T., Fai-kas M., Varga, Nagy L., Csikós. Krecsmarik, Banka, Tóth L„ Lukács ’ (Tuza). — Esőtől erősen felázott, mély­talajú pálya fogadta a já­tékosokat. Hazai támadások­kal kezdődött a találkozó. A kunhegyesiek az első táma­dás után Kovács jól eltalált lövésével vezetéshez jutottak. A váratlanul kapott gól után is a hazaiak támadtak töb­bet, de a 30. percben Banka kiegyenlített, majd Krecsma­rik a 38. és 43. percben lőtt góljaival alakult ki a fél­idő végeredménye? Szünet után is mindkét csapat tá­madásban maradt. A játék keményebbé vált. A ‘ hazaiak a 65. percben büntetőhöz ju­tottak, amit a vepdégek ka­pusa ügyesen hárított. Jó: Nagy L., Krecsmarik. Pesti, Rédei T.. ill. Apostol. Lu­kács. Balogh. Ifi: Jászárokszállás—Kun­hegyes 3:0. Tisza Cipő SE—Szászbe­rek 3:1 (1:0). Martfű,' 250 n„ v.: Csáki. Tisza Cipő SE: Németh — Sipos, Mihovits, Borza. Bungye, Szántai. Nyit- rai, Szőke, Kardos, Szöllősi I.. Szöllősi II. (Nagy R.). ■— Megfelelően előkészített pá­lyán került sor az őszi idény utolsó fordulójára. A hazai csapat az első perctől kezd­ve végig kezében tartotta a játék irányítását, gólt azon­ban csak a 18. percben. Nyit- rai átadásából Kardosnak, jól eltalált pergetésse] sike­rült szerezni. A mérkőzés sorsa a 62., ill. 67. percben Nagy R., majd Szöllősi I. lö­vésével már 3:0-ra alakult. A vendégek csak a védeke­zéssel voltak elfoglalva, a hazai csatárok pedig a jobb­nál jobb helyzeteket sem tudták értékesíteni, a vég­eredmény azonban a szász­berkiek javára hízelgő. A végig sportszerű mérkőzésen a játékvezetői hármas jól látta el feladatát. Jó: Kar­dos, Szöllősi, Bungye, Bor­za. ill. Pető. Danka. Ifi: Tisza Cipő SE—Szász­berek. 1:0, Bcsenyszög—Tiszabura 3:2 (2:1). Tiszabura, 400 n„ v.: SZÍNHÁZ A Szobaszínházban fél nyolc­kor Győri Franciska és Kör­mendi János műsora, Mikszáth különös házasságai. MCZI Szolnok Vörös Csillag: Már­ványember I—II. (14), Severino, Tisza: A dunai hajós, Tallinn: Gyilkos a tetőn (16), Vegyimű­vek: Piedone Afrikában (III. helyáron). Reptér: szünnap, MÁV: Szabadíts meg a gonosz­tól, Szandaszőlős Terv: Ken­taurok I—II. (dupla helyáron), A farkas és a kisgidák. Abád- szalók Petőfi: Gyere, igazodj el. Jászapáti Táncsics: Allegro Barbaro (14), Jászberény Lehel: Baltazár, az oroszlán. Egy er­kölcsös éjszaka (14). Karcag Déryné: Dráma a tengerparton (16). Kisújszállás Ady: Kínai negyed (14, III. helyáron). Kun­hegyes Szabadság: Az utolsó valcer (II. helyáron). Kunma­daras Petőfi: Magyar rapszódia (14) Balanel, az úszómester. Kunszentmárton Körös: A blo­kád folytatása I—II. (dupla helyáron). Mezőtúr Béke: Angi Vera (14). Michaela a hóvihar­ban. Dózsa: Az elveszett múlt (14). Szabadság: Ulzana. Tisza­füred Tisza: A vágy titokzatos tárgya (II. helyáron. 16). Tó­szeg Petőfi: A hosszú hétvége (14). Törökszentmiklós Hunya­di: Én tenger testvérem, Dózsa: Júlia (14. II. helyáron). Túr­keve Vörös Csillag: Az első kísértés (16), A farkas és a nyuszi. RÁDIÓMŰSOR SZOLNOKI STÚDIÓ: 17.00: Hírek. — Mozart opera­nyitányaiból játszik a szolnoki szimfonikus zenekar. — 17.15: Valaha javítóüzem volt... Ri­porter: Balogh György. — 17.30: Régi melódiák új köntösben. — Közben: Ahogy az orvos látja. Gyerekek biciklivázon. — 18.00: AÍföldi krónika. — Könnyűzene görög ritmusokból. — 18.26— 18.30: Hírösszefoglaló, lap- és műsorelőzetes. Tóvizi. Tiszabura: Szabó — Makai, Szimits, Vörös, Fe­hér, Csömör M., Kelemen, Lakatos (Bóta), -Kasza. Nagy, Berényi. Az első félidő jó iramú, változatos játékot ho­zott. Már az első percben kapushibából a vendégek szerezték meg a vezetést, de néhány perc múlva Csömör 11-esből egyenlített. Ezután több kimaradt gólhelyzet kö­vetkezett mindkét részről, majd a vendégcsapat Danyi révén volt eredményes. A második félidőben a hazai csapat nagy irarhot diktált, de a csatárok rendre el- ügyetlenkedték a legjobb helyzeteket is. A félidő kö­zepén Kelemen lövése utat talált a vendégek hálójába. Egy percig sem örülhettek az egyenlítésnek, amikor nagy védelmi hibából ismét Besenyszög szerezte meg a vezetést. Ezután már csap­kodó lett a játék és az ered­mény sem változott. Jó: Da­nyi, Dózsa, Varga. ill. Vörös, Kasza. Ifi: Besenyszög—Tiszabu­ra 2:0. Üjszász—Túrkcve 2:1 (1:0). Üjszász, 100 n., v.: Hagyó. Üjszász: Takács — Kovács, Földi. Káló, Lukács, Bóta, Czakó, Varga L., Nagy Gy., Merész, Nagy I. A mérkőzés elején Üjszász szerzett veze­tést és kezében tartotta a játék irányítását. Fél óra el­teltével feljöttek a vendégek és több veszélyes támadást vezettek, gólt azonban nem tudtak elérni. A második félidőben mindkét kapu előtt több helyzet adódott, ami­ből egyet-egyet értékesítet­tek a csapatok, így a hazaiak minimális különbséggel nyer­tek a jobban adogató Túr- keve eilen. G.: Mérész, Föl­di, ill. Kontra. A hazai csa­pat valamennyi játékosa di­cséretet érdemel odaadó já­tékáért, a másik oldalon Kontra és Iglódi játszott jól. Ifi: Túrkeve—Üjszász 3:0. 3.27: Az agresszió természet­rajza. — 8.57: Népdalok, nép­táncok. — 9.44: Hegyen-völgyön lakodalom. — iü.05: MR 10—14. 10.35: Zenekari muzsika. — 11.39: A sziget. Robert Merle regénye rádióra alkalmazva. VIII. rész. — 12.20: Győri zenei hét. — 12.3'5: Törvénykönyv. — 12.50: Kapcsoljuk a Magyar Nemzeti Galériát. Hangverseny délidő­ben. — 13.50: Népi muzsika. — 14.42: Arcképek a bolgár iro­dalomból. — 15.10: Trombita­parádé. — 15.28: Nyitnikék. Kis­iskolások műsora. _ 16.05: For­radalom és folklór. — 16.27: Szabó Ferenc: Lúdas Matvi — szvit. — 17.07: Mozgásterek. — 17.32: Az Ambrosian énekegvüt- tes Morley-madrigálokat énekel. — 17.45: A Szabó család. — 18.15: Hol volt. hol nem volt... — 19.15: Kishegyi Árpád ope­rettfelvételeiből. — 19.30: Nép­zenekedvelőknek. — 20.00: Több­szemközt a Kossuth klubban. Stefanovits Pál akadémikus ta­lálkozik barátaival, tanítványai­val. — 20.30: A hegedű virtuó­zai. — 21.05: Húszas stúdió. — 22.20: Világtörténelem dióhéj­ban. — 22.30: Dzsesszfelvételek- ből. — 22.50: Meditáció — nosz­talgiánk természetéről. II. rész. — 23.00: Barokk zene. — 0.10: Szigeti Edit táncdalaiból. PETŐFI: 8.05: A Mosoly énekegyüttes felvételeiből. — 8.20: Tíz perc külpolitika. — 8.33: Társalgó. — 10.33: Zenedélelőtt. — 12.33: Me­lódiákoktól. — 13.30: írók. köny­vek, évek. A KISZ és az Ifjú­sági Rádió műsora. — Kettőtől hatig ... — 14.00: Operasláge­rek. — 14 30: Hírek. Körzeti időjárás. — 14.35: Tánczenei koktél. — 15.20: Könyvről — könyvért. Irodalmi rejtvénymű­sor tíz percben a Művelt Nép Könyvterjesztő Vállalat ceglédi Dózsa könyvesboltjából. Játék­vezető: Váradi Hédi. — 15.30: Találkozás a stúdióban. — 16.28: Műsorismertetés. — 16 30: Hírek. — 16.33: Csúcsforgalom. Tele­fonszám az adás ideje alatt: 343-732. — 18.00: Tip-top pa­rádé. — 18.35: Moszkvából ér­kezett. — 19.05: A hanglemez­Hatalmas bukfenc a szőnye­gen, fityisz a versenybíróság­nak. Az egyik edző így juttatta kifejezésre véleményét. Óriási hangorkán, bábeli zűr­zavar a szőnyegeket körülvevő palánkok mellett. Drukkerek és ellendrukkerek. Mindenki üvölt, a döntő ütközetben pró­bál tanácsot adni versenyzőjé­nek. — Tus! Tus! — újjonganak az egyik tábor tagjai, két ke­züket magasba emelve, alig­hogy elkezdődött a mérkőzés. A bíró megadja. — Ugyan már, hogy lehet ilyeneket csinálni, hiszen az oldalán feküdt — tiltakozik a másik fél. Tömény izgalom, kipirult ar­cok, öröm és szomorúság, vér­ző fülek, méltóságteljes, maga­biztos nyugalom, ideges reme­gés. Mindez vasárnap délelőtt Szolnokon, a tiszaligeti sport- csarnokban. ahol/ az országos serdülő szabadfogású birkózó­bajnokság döntői zajlottak, ösz- szesen 154 fiatal lépett szőnyeg­re. hogy eldöntse a magyar bajnoki cím sorsát és a he­lyezéseket. A megyéből a túrkeveieken kívül a Lehel SC versenyzői voltak még jelen, a törökszent- miklósiak viszont hiányoztak. A túrkevei birkózók kitű­nően szerepeltek. Lakatos egv kivételével minden mérkőzését tussal nyerte és fölényesen sze­rezte meg a magyar bajnoki címet. Társai több második és bolt könnyűzenei újdonságai. — 19.20: A vendéglátás emlékei. Iszlai Zoltán jegyzete. — 19.30: Csak fiataloknak — 20.33: „Van­nak persze ideig-óráig rend- szertelen működő készülékek.” összeállítás Tandori Dezső mű­veiből. — 21.01: A Rádió Dal­színháza. Kemény Egon: Krisz­tina kisasszony. Daljáték két részben. — 23.15: Verbunkosok, nóták. 3. MŰSOR: 8.08: Szimfonikus zene. — 9.00: Iskolarádió. _ 9.30: Cheru­bini: Esz-dúr vonósnégyes. — 10.01: Prokofjev: A tűz angya­la. ötfelvonásos opera. — 11.05: 8.00: Tévétorna. 8.05: iskolatévé. 10.20: Kézilabdasuli. A labdake­zelés elsajátítása. Átadá­sok és labdavezetés (Ism„ (színes.) 11.05: Surik. Vászja. . . és az ige. Város. (Színes.) 12.10: Fizika. (Alt. isk. 7. oszt ) Galvánelemek. 15.05: Iskolatévé. 16.30: Hírek. 16.35: Séta Berlinben a Halász­szigeten. NDK dokumen­tumfilm. (Színes ) 17.15: Melyiket az ötezerből? Pályaválasztási műsor gyerekeknek. A borász. (Ism.) 17.30: Mindenki Iskolája. Bioló­gia. Emberréválás. 18.05: Földrajz. Energiahordozók és ásványkincsek. 18.35: Mint egy tenyérnyi kék ég A Horizont szerkesz­tőség műsora. (Színes.) 19.00: Reklám. 19.10: Esti mese. (Színes.) 19.20: Idősebbek is elkezdhetik. Tévétorna. (Színes.) 19.30: Tv-híradó. (Színes.) 20.00: Éjszakák és nappalok. Magyarul beszélő lengyel harmadik helyezést értek el, és összesítve 22 olimpiai pontot gyűjtöttek. A szakosztálynak ez az eddigi legeredményesebb szereplése. Eredmények. 42 kg (11 indu­ló), bajnok: Marosvölgyi Kál­mán (Haladás VSE. edző: Ko- ronczai József). 2. Bátka (Pász­tó), 3. Kláics {Szederkény). 45 kg (11). B.: Simon László (Ta­tabánya. e.: Géth Ede). 2. Kiss (DVTK), 3. Szász (Baja) . . . 5— G. Nagy (Túrkeve). 49 kg (15). B.: Kacsó Tibor (Bp. Honvéd e.: Búzás Károly).' 2. Kőmű­ves (FTC). 3. Kiss (Csepel). 53 kg (15). B.: Podolszki Attila (Bp. Honvéd, e.: Búzás Károly), 2. Rácz (Tatabánya), 3. Nagy (Kaposvár). 57 kg (18). B.: Mihalovics Gyula (Kunszentmik- lós, e.: ifj. Bíró Károly). 2. Resnik (FTC), 3. Nyuli (Abonv). 62 kg (20). B.: Tóth Gábor (Csepel, e.: Kaliczki Péter). 2. Nagy (FTC). 3. Faur (Püspök­ladány). ...5. Fülöp (Lehel SC). 67 ke (19). B.: Lakatos Győző (Túrkevei AFIT. e.: Kiss Kálmán), 2. Földi (Hala­dás VSE). 3. Somogvi (Abony). 72 kg (17). B.: Jáger Imre (Csepel Autó VSE. e.: Csiszár János), 2. Rácz (Túrkeve). 3. Nagy (Pásztó). 4. Papp (Túr­keve). .78 kg (13). B.: Leveleki Attila (DVTK, e.: Görcsös Jó­zsef és Rusznyák József). 2. Kovács (Túrkeve). 3. Pradalics (Haladás VSE). 4-78 kg (15). B.: Kiss András (FTC. e.: Gás- nár Ferenci. 2. Vida (PMSC), 3. Kalló (Abony). (pi) Válaszolunk hallgatóinknak — még egyszer. — 11.20: Az ope­raközvetítés folytatása. — 12.24: A hamburgi Monteverdi kórus Monteverdi-felvételeiből. — 13.07: Jugoszláv költők versei. — 13.27: Dzsesszfelvételekből. — 14.00: Zenekari muzsika. — 15.38: Geraint Evans operaáriá- kat énekel. — 16.05: A dohány. Dimitar Dimov regényének rá­dióváltozata. — 16.56: Labirin­tus. — 17.11: Zenetörténeti ér­dekességek. — 17.33: Harminc perc alatt a Föld körül. — 18.03: Pinchas Zukerman hegedül, Dá­niel Barenboim zongorázik. — 19.05: Nem tudom a leckét. — 19.35: Győri zenei hét. Kapcsol­juk a győri Sportcsarnokot. A Pozsonyi Rádió szimfonikus ze­nekarának hangversenye. — Közben: kb. 20.25: Egy pálya vonzásában. — kb. 20.45: A hangversenyközvetítés folytatá­sa. — kb. 21.25: Operakettősök. — 22.00: Győri zenei hét. Kap­csoljuk a Xantus János Mú­zeum barokk termét. Házimu­zsika. — 23.02: Napjaink zenéje. filmsorozat. XII/12. rész. Eljön az éjszaka. (Színes.) 21.00: Kockázat. Versenyben a világpiacon. (Színes.) 21.30: Nézőpont. A Televízió kulturális folyóirata. 22.30: Tv-híradó. 3. (Színes.) 2. MŰSOR: 20.00: West Side Story. Magya­rul beszélő amerikai film. (Ism.. színes.) kb. 21.20: Közben: TV-híradó. (Színes.) BUKAREST: 15.05: Iskolatévé. 15.20: Angol nyelvoktatás. 15.40: A szocialista országokból. 16.10: Turistautakon. 16.30: Románia—Jugoszlávia férfi kézilabda-mérkőzés. 17.40: Népzene. 17.50: a legkisebbeknek. 18.00: Tv-híradó. 18.20: A kongresszusról. 18.45: Dalok. 19.05: Román színházi est. B. Nusici: ,,Az álapa’\ 20.35: Tv-híradó. fl Tatabányai Szénbányák felvételt hirdet földalatti munkára vájár, csapatcsillés és szállító-bányacsillés munkakörökbe. Kiemelt bérezés és juttatások. Alkalmazás feltétele: orvosi alkalmasság és rendezett munkakönyv. Jelentkezés Tatabányai Szénbányák munkaügyi osztály 2803 Tatabánya, I. Vértanúk tere 1. (4809.) mai műsor KOSSUTH: V PRCBRflm