Szolnok Megyei Néplap, 1979. november (30. évfolyam, 256-280. szám)

1979-11-20 / 271. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1979. november 20. Megyei labdarúgó-bajnokság Asztalitenisz Kosárlabda NB I női 3ól hajráznak a bajnokjelöltek A csíkos mezes Vegyiművek játékosai ostromolják a mart­fűi kaput A második félidőre idegileg és fizikailag elfáradtak a Besenyszög—Űjszász 7:1 (4:1). Besenyszög, 450 n., v.: Szekeres. Besenyszög: Kiss I. — Héja, Dudok, Miklós, Dózsa (Lévai), Bálint (Far­kas), Danyi K., Varga Gy:, Kiss Gy„ Varga J„ Danyi J. Edző: Fazekas Sándor. Űjszász: Takács — Kalo J., Földi M., Mérész P., Bóta A„ Czakó, (Lukács, Varga I., Mérész J., Szabó (Mérész I.), Nagy. Edző: Papp Lász­ló. A sáros, mély talajú pá­lya mindkét csapat játéko­sait próbára tette. A labda gyakran megállt egy-egy tó­csa közepén, ■ és megtiréfálta a játékosokat, hol gólhely­zetet teremtve, hol a védők munkáját könnyítve. A ha­zai együttes végig nagy ira­mot diktált, és sorra lőtte góljait a gyenge napot kifo­gó újszászi csapatnak. A nagy számú közönség gólzá­poros győzelmet láthatott, és végig spontsizerűen biztatta játékosait. A vendégcsapat csak a második félidő éle- jén, rövid ideig volt egyen­rangú ellenfél, utána elfá­radt Besenyszög ekkor sze­rezte újabb góljait. G.: Danyi J. (2), Varga Gy., Da­nyi K„ Farkas. Dudok ül­ésből), Kiss Gy. (11-esből), ill. Földi (11-esből). Jó: az egész hazai csapat ill. Ta­kács. Mérész L, Bóta. Ifi: Besenyszög—Űjszász 5:0. — Szabó — Karcag—Jászkisér 2:0 (1:0). Jászkisér, 600 n.. v.: Szántó. Jászkisér: Gócza A. —Sza­bó I„ Hajdú, Tóth F., Sza­bó F.. Szirze, Kovács, Csil­lák, Tóth János (Gócza Z.), Rózsavölgyi, Tóth József. Nagy számú közönség előtt az első félidőt egyenlő erők küzdelme jellemezte, némi hazai fölénnyel. A 44. perc­ben Ács a vendégeknek megszerezte a vezetést. A második félidőben is folyta­tódott a nagy iramú, ke­mény játék. Mindkét kapu gyakran forgott veszélyben. A 66. percben Herbály révén tovább növelték előnyüket a karcagi ak. Az egész mérkő­zést kemény belemenések jellemezték. Végeredmény­ben szerencsés körülmények között, jobb helyzetkihaszná­lással győzött a listavezető, akitől tölbbet várt a hazai közönség. Jó: Ábel, Ács, Ko­csis, Herbály, ill. Szabó L, Tóth József, Hajdú, Csillák. Ifi: Jászkisér—Karcag 3:0. Törökszentmiklós—Kunhe­gyes 4:3 (2:1). Kunhegyes, 250 n., v.: Tóth. Kunhegyes: Balogh — Lipták. Apostol, Nánási, Kontra, Bakos (Kol- láth). Borbély, Kovács, Trencsényi, Fazekas, Grá- czer (Balogh L). Fordulatok­ban gazdag mérkőzés. A 10. percben Kocsis a kapuba gurított, 1:0. Utána Stum­mer az egymásra váró vé­dők között a kapuba emelt, 2:0. A 32. percben Borbély 22 méterről nagy gólt lőtt, 2:1. Szünet után Borbély szögletét Gráczer fejjel a ka­puba csúsztatta. 2:2. Húsz perc múlva Borbély szögle­tét Kovács látványosan a kapuba fejelte, 2:3. Aztán a hazai kapu előtt kavarodás keletkezett. Apostol sérülten a földön feküdt, a hazaiak játékostársuk ápolásával voltak elfoglalva, miközben a labdát Süveges a kapuba fejelte, és a játékvezető gólt ítélt, 3:3. A 88. percben Sü­veges a védőkről 'lepattant labdát a hálóba vágta, 4:3. A látottak alapján a döntet­len igazságosabb lett volna. Jó: Boda I„ Nagy, Boda II„ Süveges, Stummer, ill. Bor­bély, Kovács, Apostol. A já­tékvezető végig sok hibával bíráskodott. Ifi: T.-miklós—KESE 6:1. Rákóczifalva—Túrkeve 2:1 (2:0). Túrkeve. 200 n., v.: Pálinkás. Túrkeve: Nagy — Retter, Kormos II., Vad (Nemes), Deák, Iglódi, Vaj­da, Kormos L, Kontra, Gse- te (Szőke), Boglnár. Kitűnő játékvezetés mellett a ven­dégcsapat kezdett lendüle­tesen, és az első percekben egy szerencsés góllal meg­szerezte a vezetést, majd hasonlóval növelte előnyét. vendégcsapat játékosai és vezetői. A vendégek durva­ságukkal pótolták hiányos erőnlétüket. A vezetők nyom­dafestéket nem tűrő hang­nemmel illetitek a játékve­zetést. Csak a játékvezető határozottságán múlott, hogy nem fulladt botrányba a mérkőzés. Piros lap: Hor­váth, Szőke. Sárga lap: Ri­gó. G.: Mihályi, Rigó, ill. Kontra. Jó: Kovács, Fekete, Huszár, ill. Iglódi, Kontra, Kormos I. Ifi: RákóczifalVa—Túrke­ve 1:0. Jászberényi Vasas—Szol­noki Cukorgyár 4:3 (3:0). Jászberény. 200 n„ v.: Or­bán. Jb. Vasas: Balázs — Treba, Oláh, Rozalek, Szí­vós, Kisnémet (Hortd), Dó­rok, Tóth, Czakó, Vígh, Szi- lasi. A hazai csapat több ki­hagyott helyzet után a 13. percben vezetést szerzett. A gól után is lendületesen tá-- rnadtak és a 24., majd a 43. percben tovább növelték előnyüket. Szünet után a biztos vezetés tudatában a Vasas védelme könnyelműs- ködött, így a 47. percben szabadrúgásból, majd az 56. percben egy kapu előtti ka­varodás után a vendégek felzárkóztak. Kiegyenlített játék után a 63. percben a Vasas újabb gólt szerzett. A 72. percben Oláh megsé­rült, majd két perccel ké­sőbb Rozalek is, így a lé­nyegében kilenc főre csök­kent hazai csapatra nagy nyomás nehezedett. A roha­mozó vendégek a 88. perc­ben újabb gólt szereztek. Ki­tűnő játékvezetés. G.: Vígh (2), Szitási, Czakó, ill. Ka- podcsi (2), Dudás. Jó: Balázs (a mezőny legjobbja), Treba, Darák, Czakó, Vígh, ill. Komcsik, Kapólesi, Dudás. Ifi: Sz. Cukorgyár—Jb. Vasas 5:0. « Jászárokszállás—Jászjákó- halma 2:1 (1:0). Jászjákó­halma, 300 n., v.: Szigetvá­ri. Jiászjákóhalma: Rostás — Banyi I„ Nagy Gy., Kovács, Szabó (Banya II). Urbán, Szöliősi, László, Nagy L., Krieger, Paicsó. Nagy ira­mú mérkőzésen tehetetlen csatársora miatt vesztett a hazai csapat. G.: Muntyán, Tóth, ill. Krieger. Jó: Mun­tyán, Tóth, Csikós, ill. Nagy Gy., Urban. Ifi: Jászjákóhalma—Jász­árokszállás 0:0. Szolnoki Vegyiművek—Ti­sza Cipő SE 1:1 (1:0). Szol­nok, Vegyiművek pálya, 200 n„ V.: Tajthy. Vegyiművek: Öllé — Kelemen, Dobos, Récsányi, Tánczos. Kupecz- ki, Adorján, Fedor, Hajdú, Németh, Tóvizi. A Vegyimű- vék vette át a játék irányí­tását. A második percben Adorján ordító gólhelyzetben a kapufát találta el. A 8. percben Németh labdájával Fedor futott él, és a bal sa­rokba lőtte a Vegyiművek vezető gólját. A 40. percben Fedor tíz méterről kapásból a kapu fölé lőtt. A Tisza Cipő SE mezőnyben jól és szépen játszott, a kapura viszont nem sok veszélyt je­lentett. A második félidő­ben tovább folytatódott a nagy küzdelem. A 85. perc­ben a Vegyiművek védelmé­nek egyetlen megingása elég volt ahhoz, hogy Szöliősi egyenlítsen. A 88. perc­ben Németh 25 méteres nagy erejű szabadrúgását a ven­dégek kapusa szögletre véd­te. Gólhelyzetek alapján a Vegyiművek közelebb állt a győzelemhez. Jó: Dobos, Tán­czos, Kupeczki, Fedor, ill. Sipos. Borza, Bungye, Szöl­iősi L. Ifi: Sz. Vegyiművek—Ti­sza Cipő SE 3:2. Abádszaiók—Kunszentmár­toni 1:0 (0:0). Abádszaiók, 400 n., v.: Asztalos. Afoád- szalók: Szabó J. — Rákási, Csonka III., Szabó, Dányi, Csonka II. (Szivák), Káli, Kovács J-, Somogyi (Dobos), Pataki, Kovács S. Alacsony színvonalú, de küzdelmes mérkőzésen a 70. perc’’" egyenlő erők küzdöttek egy­mással1, az utolsó negyedóra hazai rohamai hozták meg a győzelmet. A 75. percben Kovács S. jobbról beívelt labdáját Pataki fejelte a léc alá. Jó: Szabó J., Réká- si. Csonka XL, ill. Gáráz, Tóth F.. Kerekes. Ifi: Abádszaiók—Kun­szentmárton 3:0. Tiszabura—Szászberek 2:1 (1:0). Szászberek, 150 in., v.: Jancsó. Szászberek: Pető L. — Pető B. (Balogh), Kovács, Juhász, Szabó Gy., Donkó, Kormos, Koczka, Lakatos, Földi, . Szabó I. A hazaiak az idény leggyengébb játékát nyújtották, főleg a középpá­lyán játszottak mérsékelten. Ifi: Szászberek—Tiszabura 4:1. MOZI Szolnok Vörös Csillag: A bur­zsoázia diszkrét bája (II. hely­áron. 16), Farkas és a nyu­szi, Tisza: Fekete fülű fehér Bim I—II. (dupla helyáron), Tallinn: Kínai negyed (III. hely­áron, 14). Vegyiművek: A fej­nélküli lovas, Reptér: szünnap, MÁV: Leszámolás a kocsmában, Szandaszőlős Terv: Gyilkos le­vegő. Abádszaiók Petőfi: Ma­chtet (16). Jászapáti Táncsics: Magyar rapszódia (14), Jászbe­rény Lehel: Születésnap (14). Karcag Déryné: Az alkalom szüli a tolvajt (14). Kisújszál­lás Ady: Nem fáj a feje a har­kálynak. Kunhegyes Szabadság: Ulzana, A találékony nyuszi. Kunmadaras Petőfi: Won Ton Ton Hollywood megmentőie (II. helyáron), A vörös pecsét. Kunszentmárton Körös: A vas­prefektus (14). Varázssapka. Mezőtúr Béke: Egy kaland utó­élete (16), Dózsa: Minden szer­dán (16), Szabadság: Családi összeesküvés (III. helyáron. 14). Tiszafüred Tisza: Ludas Matyi. Tószeg Petőfi: Bíró és a gyil­kos (16). Törökszentmiklós Hu­nyadi: A nő illata (II. hely­áron, 16), A farkas és a kis- gidák, Dózsa: Az első kísér­tés (16). Túrkeve Vörös Csillag: Júlia (14. H. helyáron). RÁDIÓMŰSOR SZOLNOKI STÜDIO 17.00: Hírek, e — 17.05: Zongo­ramuzsika. Liszt: Funerailles. Előadja: Farkas Gábor, az abo- nyi zeneiskola tanára. — 17.15: Üttörőhíradó. Szerkesztő: László Márta. (&. tartalomból: Irány Debrecenbe. — Milyen tettekkel a Mi világunkért? — Elég, ha csak tanulok?) — 17.30: Vonós- zénekarok parádéja. — Közben: Üzemi lapszemle. — 18.00: Al­földi krónika. — Kati és a Ke­rek perec együttes felvételeiből» — 18.26—18.30: Hírösszefoglaló, lap- és műsorelőzetes. KOSSUTH: 8.27: Nem az én asztalom. — 8.57: Népdalcsokor. — 9.44: Ze­Színvonalas versenyek Kitűnő rendezésben zaj­lott le szombaton Szolnokon, a tiszaligeti sportcsarnokban az úttörő-olimpia városi döntője, valamint a városi II—III. osztályú férfi, illet­ve a III. osztályú női baj­nokság. A hetvenhét úttörő színvonalas mérkőzéseken döntötte el a dobogós helye­zéseket, amelyek egyúttal a december 2-án sorra kerülő úttörő-olimpia megyei dön­tőjén való részvételt is je­lentették. A II—III. osztályú városi bajnokságon különösen Sza­bó László játszott nagysze­rű formában, két aranyér­met szerzett, de dicséret il­leti Lukács Tibort is. A nők viadala a Honvéd Ki­lián FSE versenyzőinek fö­lényét hozta, a győzelmet is­mételten Vágó Ildikó sze­rezte meg. Eredmények, II. o. fér­fiak: 1. Szabó, 2. Huszta (mindkettő Honvéd Kilián FSE), 3. Lukács (MEZŐGÉP SE) és Májer (HKFSE). III. o. férfiak: 1. Szabó, 2. Lu­kács, 3. Farkas és Varga (mindkettő MEZŐGÉP SE). 3. Török (mindhárom III. o. nők: 1. Vágó, 2. Kiss. HKFSE) és Fancsali (SZMÁV MTE). Győzelem, drámai küzdelemben Szolnoki MÁV MTE— Testnevelési Főiskola 76:75 (37:34). Szolnok, tiszaligeti sportcsarnok, 300 n., v.: Új­vári, Görgényi. SZMÁV MTE Mikolánü (16), Czeglédi (2), Hegedűs (26), Nagyné (10), Vinczéné (9), cs.: Gyen­ge (11), Szabóné (2), Edző: Balogh Péter. A szolnokiak feledtetni próbálták a székesfehérvári­ak ellen nyújtott teljesítmé­nyüket, s minden tudásukat latba vetették. Felváltva es­tek a kosarak, egyik fél sem tudott jelentősebb előnyt ki­harcolni. A drámai küzde­lemben csak négy másod­perccel a befejezés előtt dőlt el a mérkőzés sorsa: egy hazai támadás végén Vinczé­né — aki betegen is vállalta a játékot — szerzett kosarat, s ezután rögtön véget is ért a találkozó. A szolnokiak végeredményben váratlan, ám megérdemelt győzelmet arattak. Az igen lelkes csa­patból Hegedűs, Gyenge, Nagyné és Mikoláné emelke­dett ki. ORSZÁG—VILÁG Tornagyőztesek a női kézilabdázók Kézilabda. Teljes magyar sikerrel zárult a Hollandiá­ban rendezett női torna. Ma­gyarország csapata az 5. fordulóban 19:15 (10:6) arányban legyőzte Hollandi­át, majd az utolsó napon Csehszlovákiánál 14:13 (6:8) arányban bizonyult jobbnak. Ezzel a magyar válogatott sorozatban hat mérkőzést nyerve biztosan szerezte meg a tornagyőzelmet. További eredmények: Csehszlovákia— Karate világbajnokság Furkó Kálmán is rajthoz áll November 23—24—25-én Japánban rendezik meg a második nyílt karate világ- bajnokságot, amelyen súly­csoport nélkül, egyenes ki­esésben és K. O. rendszer­ben zajlik majd a küzde­lem. A viadalon hatvan or­szág kétszáznegyven ver­senyzője vesz részt, Ma­gyarországot öten képvise­lik a nemzetközi kyokushin­kai szövetség meghívására. A magyar csapat tagjaként holnap Furkó Kálmán is útra kei, a Szolnoki Jubi­leum TSE karate szakosztá­lyának vezetője. Képünk a tavalyi krakkói nemzetközi egy dános szolnoki mester versenyen készült, ahol az (felül) aranyérmet nyert. Lengyelország 13:7 (6:5), Lengyelország—Hollandia 17:11 (8:8). Vízilabda. Sok minden sű­rűsödött néhány órában va­sárnap délelőtt Pozsonyban a vízilabda BEK középdöntő csoportmérkőzésének záró­napján. Két forduló után csupán egyetlen dolog volt biztos: már döntős- a magyar bajnok Vasas. A piros-kékek valóban kitettek magukért, hiszen legtekintélyesebb el­lenfelüket, a spanyol Mont- juich-ot szinte lelépték, 10:5- re verték. (Ez az együttes tavaly második lett a BEK- ben.) A csoportelsőségért a CH Kosice csapata lett a Vasas ellenfele. A magyarok 5:4 arányban nyertek, míg a spanyolok a görög Ethni- kosz-t 7:5-re győzték le. A csoport végeredménye: 1. Va­sas 6, 2. Montjuich 4, 3. CH Koisice 2, 4. Ethnikosz 0 ponttal. A Partizán Beograd és az NSZK-beli Spandau 04 a BEK belgrádi középdöntőjé­ből már az első két forduló­ban kiharcolta a döntőbe ju­tást. Teke. A Bajnokcsapatok Európa Kupájának döntőjé­ben a tavalyi győztes, az NSZK-beli KC Sandhausen 21 fával győzte le a Ferenc­város együttesét, s ezzel meg­szerezte a győzelmet. mai műsor nés képeskönyv. — 10.05: MR 10—14. — 10.35: A zeneirodalom remekműveiből. — 11.39: A szi­get. Robert Merle regénye rá­dióra alkalmazva. V. rész. — 12.35: Törvénykönyv. — 12.50: A Rádió Dalszínháza. — 14.32: Arcképek a lengyel irodalom- hói. — 14.50: A Budapesti Leánykar énekel. — 15.10: Haydn: C-dúr szonáta. — 15.28: Nyitnikék. Kisiskolások műsora. — 16.05: Zenekari muzsika. — 17.07: Fiatalok stúdiója. — 17.32: Spirituálék. — 17.4'5: A Szabó család. — 18.15: Hol volt, hol nem volt... — 19.15: Minden­ki zeneiskolája. — 20.09: Válsá­gok és teóriák. — 20.39: Nép­szerű tenoráriák. — 21.05: A tu­domány fellegvárában. — 21.35: Beethoven: Esz-dúr szonáta. — 22.20: Világtörténelem dióhéj­ban. — 22.30: Romantikus kó­rusmuzsika. — 22.50: Meditáció. — 23.00: Zenekari muzsika. — 0.10: Toronyzene. PETŐFI: 8.05: Polkák fúvószenekarra. — 8.20: Tíz nerc küloolitika. (Ism.) — 8.33: Társalgó. — 10.33: Zenedélelőtt. — 12.33: Me­lódiakoktél. — 13.30: Írók. tői hatig... — 14.00: Operaslá­gerek. — 14.30: Hírek. Körzeti időjárás. — 14.35: Tánczenei koktél. — 15.20: Könyvről köny­vért. Irodalmi rejtvényműsor tíz percben a szécsényi szövet­kezeti könyvesboltból. — 15.30: örökzöld dallamok. — 16.28: Műsorismertetés. — 16.30: Hí­rek. — 16.33: Csúcsforgalom. Találkozóhely: Bp. II.. Város­major a Fogaskerekű végállo­másán). Telefonsz.: az adás ide­je alatt: 343-732. — 18.00: Tip-top parádé. — 18.33: Beszélni nehéz. — 18.45: Kerekes Tóth Erzsé­bet, Palló Imre. az Állami Népi Együttes énekkarának és a Ma­gyar Rádió népi zenekarának felvételeiből. — 19.20: Mit ol­vashatunk a Béke és Szocializ­mus című folyóiratban. — 19.30: Csak fiataloknak! — 20.33: Min­denki könyvtára. — 21.07: Sul­livan operettjeiből. — 22.00: Verbunkosok, nóták. — 23.15: A tegnap slágereiből. 3. MŰSOR: 8.08: Barokk zene. — 9.00: Is­kolarádió. — 9.30: Romantikus kamarazene. — 10.33: Mascagni és Leoncavallo operáiból. — 11.05: Külpolitikai könyvespolc. — 11.20: Az operarészletek foly­tatása. — 12.00: Szimfonikus táncok. — 13.07: Üj Chopin-le­10.00: Tévétorna. 10.05: Iskolatévé. 10.40: Kézilabdasuli. 11.05: Osztályfőnöki óra. 15.30: iskolatévé. 16.30: Hírek. 16.35: Kicsi vagyok én. Magyar rövidfilm. 16.45: Melyiket az ötezerből? Pályaválasztási műsor gyerekeknek. A vájár. 17.00: Nyugalmunk érdekében. Belépés csak TV-nézőknek a hajdúszoboszlói polgári védelmi kiképző bázisra. 17.30: Mindenki iskolája. Mate­matika. Tört történet. 18.00: Reklám. 18.05: Történelem. Rend és béke. 18.35: Kubai fiatalok. A Horizont szerkesztőség műsora. 19.00: Reklám. 19.10: Esti mese. 19.20: Tévétorna. 19.30: Tv-hiradó. 20.00: Éjszakák és nappalok. Magyarul beszélő lengyel filmsorozat. xil/ll. rész: Alkonyat. 20.55: Panoráma. jelenségek a világpoliti­kában. mezeinkből. — 13.59: Dzsesszfel- vételekből. — 14.35: Massenet operáiból. — 15.00: A véges vég­telen. — Í5.30: Barokk muzsika. — 16.42: Mi a véleményed? — 17.02: Zenekari muzsika. — 18.00: Kapcsoljuk a 6-os stú­diót. Veszprém Város vegyes­karának hangversenye. — 19.05: Nem tudom a leckét. — 19.35: Kapcsoljuk a Zeneakadémia nagytermét. A Moszkvai Kama­razenekar hangversenye. — Közben: kb. 20.30: Uszkától Tokióig. — kb 20.50: A hang­versenyközvetítés folytatása. — kb. 21.35: Dzsesszfelvételekből. — 21.57: Verdi: Simone Bocca- negra. A III. felvonás fináléja. — 22.18: Iszfandijár és Rusztem. Részlet Firdauszi Királyok Könyve című költői müvéből. — 23.01: Napjaink zenéje. 21.20: Színházi Album. 22.20: Tv-híradó. 3. 2. MŰSOR: 20.00: Borsos Miklós-portré. 20.40: Autó-motorsport. 21.00: Tv-híradó. 2. 21.20: Egészségünkért! Az Or­szágos Egészségnevelési Intézet műsora. Iskolás gyerekeink helyes élet­módjáról. (Színes.) 21.30: Zeman őrnagy. Magyarul beszélő csehszlovák film­sorozat. X/l. rész. Halál a tónál. BUKAREST: 15.00: Tv-híradó. 15.20: Dalok. 15.40: Tudományos híradó. 15.50: Kedvelt népdalok. 16.45: Balettfilm. 16.55: Üttörőhíradó. 17.20: Napjaink és a jövő Romániája. 17.50: A legkisebbeknek 18.00: Tv-híradó. 18.45: A pártkongresszusról jelentjük. 19.30: zenés műsor. 20.05: Ember és történelem. 20.30: Tv-híradó. V PROBRRffl