Szolnok Megyei Néplap, 1979. október (30. évfolyam, 230-255. szám)

1979-10-02 / 230. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1979. október 2. Megyei labdarúgó-bajnokság Nincs már százszázalékos csapat Rákóczifalva—Tisza Cipő SE 2:0 (1:0). Martfű, 300 n., v.: Börcsök A. Rákóczifalva: Bertus — Ladányi, Horváth, Kovács, Nyolczas I. — Feke­te, Szabó, Mihályi (Bugyi) — Bencsik, Patkó (Rigó), Nyol­czas II. Tisza Cipő SE: Pál — Sipos, Borza, Mihovits, Kardos — Vas (Oláh), Szöl- lősi (Mészáros), Szőke — Szántai, Nyitrai, Nagy R. Hazai támadásokkal indult a mérkőzés. Az első gólszerzési alkalom Szántai előtt adó­dott, de emelése a kapu fölé szállt. A félidő közepétől visszaesett a hazai csapat, és a vendégek sorozatos táma­dásainak a lesre játszó mart­fűi védelem nem sokáig tu­dott ellenállni. Az örökmoz­gó Bencsik fejesgóllal juttat­ta vezetéshez csapatát. Az el­ső félidő befejezése előtt is­mét Bencsik növelhette vol­na az előnyt, de kapufára fe­jelte a labdát. A második fél­idő elején a hazai csapat mindent megtett a kiegyen­lítésért. A 12. percben Miho­vits fejese a kapufán csat­tant. Mintha a hazaiak bele­nyugodtak volna a vereség­be, átadták a kezdeménye­zést a vendégeknek. A 30. percben a csereként beállt Bugyi jól eltalált lövésével beállította a 2:0-ás végered­ményt. A minden csapatrész­ben jobb Rákóczifalva ilyen arányban is megérdemelten nyert a szétesően játszó ha­zaiak ellen. Jó: Bertus, Hor­váth, Nyolczas II., Bencsik. Ifi: Tisza Cipő SE—Rákó­czifalva 2:1. — kókai — Ű jszász—Karcag 1:1 (1:1). Üjszász, 400 n., v.: Varga F. Űjszász: Takács — Bóta M., Földi, Kovács, Czakó, Gyáf- rás, Lukács, Varga, Mérész, Szabó, Nagy. A karcagi szur­kolók jóvoltából nagy szá­mú közönség előtt változatos, jó iramú mérkőzést vívott a két csapat. Az elején Űjszász hagyott ki holtbiztos helyze­tet, amire a vendégek egy negyedóra elteltével góllal válaszoltak. Ezután enyhe mezőnyfölényt harcoltak ki a hazaiak és a félidő hajrájá­ban ritkán látható, szép fe­jesgóllal egyenlítettek. __ A második félidőben Űjszász volt mezőnyfölényben, hely­zeteit azonban nem tudta ér­tékesíteni. A karcagiak játé­ka csalódást okozott, az ered­mény, főként a második fél­időben látottak alapján, rá­juk nézve hízelgő. A játék­vezetői hármas mindkét fél terhére sokat tévedett),' ,G.: Nagy Gy., ill. Erdei. Űjszász minden játékosa dicséretet érdemel lelkes, odaadó játé­káért, ill. Nagy J. Ifi: Karcag—Űjszász 1:0. Jászberényi Vasas—Beseny- szög 1:0 (0:0). Besenyszög, 550 n., v.: Hossó. Besenyszög: Boros — Zaja, Dudok, Lévai, Miklós, Dózsa, Farkas, Bá­lint, Varga Gy. (Csajbok), Danyi J. (Varga J.), Kiss Gy. A kezdés után a hazai csapat mezőnyfölényt harcolt ki, de támadásai a kapu előtt sorra elakadtak a Vasas védőin. A neves vendégcsapat a vártnál gyengébben játszott, a hazai­ak játékából pedig hiányzott a tervszerűség, így csak egy gólt láthatott a nagy számú közönség. A gól a második félidő 4. percében esett sú­lyos védelmi hibából a szem­füles Vígh révén. A játék ké­pe alapján a döntetlen reáli­sabb lett volna. A játékveze­NB II. Férfi: Tiszamenti Ve­gyiművek—Külker SC 3:0 (4, 8, 12). Bp., v.: Hajdúska, Kovács. Vegyiművek: Hegedűs S., Nyá­ri. Ilyés, Boros. Péter, Hege­dűs Z.. cs.: Policsányi, Steiner. Edző: Policsányi István. A kö­zépmezőnyhöz tartozó hazaiak egy pillanatig sem tudták két­ségessé tenni a jó erőben levő listavezető szolnokiak játszma­veszteség nélküli győzelmét. Jó: Hegedűs S.. Nyári. Boros. Szolnoki TITÄSZ—Hejőcsabai Cement 3:0 (2, 6, 7). Szolnok, Verseghy úti pálya, v.: Korint. TITÁSZ: Nabatov. Nagy. Kiss. Mészáros. Balázs. Vígh. Edző: Jáger István. A minden tekin­tetben jobb hazaiak megérde­melt gvőzelmet arattak maga­biztos játékukkal. tői hármas jól működött. Jó: Boros, Varga Gy., Farkas, Dudok, Kiss Gy., ill. Vígh, Vass, Udvarias, Szilasi. Ifi: Besenyszög—Jb. Vasas 1:1. Törökszentmiklósi SE—Szol­noki Cukorgyár 4:2 (3:1). Tö­rökszentmiiklós, 400 n., v.: Juhász. TSE: Mayer — Nagy, Boda, Drávucz, Molnár, Ko­zák (Lengyel), Varga (Süve­ges), Kegyes, Kállai, Stum­mer, Márton. A hazai csapat nagyobb erőbedobással ját­szott, jobb volt a csapatmun­kája, s támadói — különö­sen az első félidőben — sok zavart okoztak a szolnokiak védelmében. A második fél­időben a vendégek 'kezdtek jobban, majd hullámzó já­ték következett, több * kiha­gyott helyzettel. G.: Stum­mer (2), Kozák, Márton, ill. Rákóczi (2). Ifi: TSE—Sz. Cukorgyár 2:1. Jászárokszállási Vasas— Kunszent marton 7:0 (0:0). Jászárokszá'llás, 700 n., v.: Örsi. J. Vasas: Pesti — Nagy 5., Rédei T., Varga, Lukács, Tuza (Nagy L.), Muntyán T., Csikós, Krecsmarik (Rédei Gy.), Banka, Tóth L. Két el­lentétes félidő jellemezte a találkozót. Szünet után a ha­zaiak igazi gólparádét ren­deztek, valamennyi gólt ak­cióból szerezték. A vendé­gek a hét gól ellenére is vé­gig ’sportszenűen játszottak. G.: Tóth L. (3), Lukács, Csi­kós, Tuza, Banka;. Jó: Lu­kács, Banka, Tóth L., Nagy 5., Muntyán T., ill. Garáz, Harangozó, Szarvák A. Ifi: J. Vasas—Kunszent- márton 5:0. Szolnoki Vegyiművek— Jászkisér 3:1 (1:0). Vegyimű­vek pálya, 300 n., v.: Busa. Vegyiművek: Csécsey (Öllé) — Kelemen, Dobos, Sipos, Tánczos, Kupeczki, Halász, Fedor, Hajdú (Miskolczi), Németh, Tóvizi. Az első öt percben három komoly gól­helyzetet hagyott ki a hazai csapat. Hetven percig a Ve­gyiművek nyomasztó fölény­ben játszott, de 3:0 után le­fékezett, és ekkor a vendég­csapat szépített. A jól ját­szó Vegyiművek megérde­melten győzött, sőt £ gólkü­lönbség Jászkisérre nézve hí­zelgő. Csécsey László ezen a mérkőzésen búcsúzott az" ak­tív labdarúgástól, munkahe­lyi változás miatt. A 77. perc­ben Sipos (Vegyiművek) és Rózsavölgyi (Jászkisér) a ki­állítás sorsára jutott, sport­szerűtlen magatartásért. G.: Németh, Tóvizi, Fedor, ill. Tóth József. A hazai csapat valamennyi játékosa dicsére­tet érdemel kitűnő játékáért, ill. Kovács. Ifi: Sz. Vegyiművek—Jász­kisér 3:1. Jászjákóhalma—Kunhegyes 6:1 (1:0). Kunhegyes, 300 n., v.: Szántó. Kunhegyes: Vé­gért — Tóth, Apostol, Her- bály I., Kontra, Borbély (Fa­zekas), Gráczer, Kovács, Ba­logh I., Herbály II., Lipták. Az első negyven percben a hazaiak támadtak többet, de helyzeteiket nem tudták ki­használni, mindössze egy ka­pufát értek el. A 42. perc­ben egy ártatlannak (látszó ellentámadásból a vendégek lőttek gólt. Szünet után a 48. percben Herbály II. révén még egyenlített Kunhegyjes, de kisvártatva újabb két gólt SZ. TITÁSZ—MEAFC 3:0 (13, 14, 8). Szolnok. Verseghy úti pálya. V.: Tirpák. Csordás. Bár szorosabban alakult ezúttal az eredmény, de a TITÁSZ-nak most sem okozott különösebb gondot a miskolciak legyőzése. Jó: Nagy, Mészáros, Kiss. A Magyar Röplabda Szövet­ség Kupájáért, nők: Lehel SC— Almásfüzitői TSC 3:0. Jászbe­rény. Lehel SC: Lankus. Al- mási, Baranyi, Szabó. Nagy E., Móri. Cs.: Sápi, Urbán. Edző: Zircher Tibor. Meglepő, de biz­tos győzelmet aratott a Lehel a bajnokságban jól szerepelt vendégek ellen. Almásfüzitő— Lehel SC 3:0. A visszavágón re- vansot vettek az almásfüzi- tőiek\ kapott. A hátralévő időben szinte tetszés szerint rúgta góljait a Jászjákóhalma a fegyelmezetlenül játszó ha­zaiaknak. A látottak alapján a vendégek ilyen arányú győzelme is megérdemelt. A játékvezetői hármas jól bí­ráskodott. G.: Kriger (3), László A., Szabó S., Nagy L., ill. Herbály II. (11-esből). Jó: Kriger (a mezőny leg­jobbja), Banya, Sándor, Nagy Gy., a hazaiaktól senki. Ki­állítva: Kontra a 82. perc­ben. Sárga lappal figyelmez­tetve Szöllpsi és Kovács (Jászjákóhalma). Ifi: KESE—Jászjákóhalma 2:1. Tiszabura—Túrkeve2:l (0:0). Abádszalók, 200 n., v.: Hor­váth. Tiszabura: Szabó — Körtvélyfái, Szimits, Győri, Csömör, Vörös, Kelemen (Fehér), Csömör ,M., Makai (Rátkai), Kasza, Nagy. Az alacsony színvonalú első fél­időben mindkét csapat fá­radtnak tűnt. A nézőknek csak egy-két kapu előtti ka­varodás okozott izgalmat. A második félidőben a vendé­gek kezdtek jobban, és az 50. percben Kontra- révén veze­téshez jutottak. A tiszaburai csapatot felrázta a gól, né­hány akciójuk megzavarta a túrkevei védelmet. A szokat­lanul gyenge hazai középpá­lyás sor is feljavult — egy akció, révén Körtvélyfái be­adását Ratkai fejelte a túr- keveiek hálójába, öt perc­cel a befejezés előtt a to­vábbra is lelkesen küzdő ha­zaiak Kasza fejesével dön­tötték el a két pont sorsát. Jó: Szabó, Körtvélyfái, Szi­mits, ill. Vajda II., Kontra, Vad. Ifi: Túrkeve—Tiszabura 7:0. Abádszalók—Szászberek 1:0 (0:0). Szászberek, 150 n., v.: Hagyó. Szászberek: Balogh — Pető, Kovács, Donikó (Fa­ragó). Szabó II., Juhász, Föl­di, Kormos, Lakatos, Laki, Szabó J. A hazaiak szem­pontjából fontos két pont sorsát a nagyobb lelkesedés döntötte el a vendégek javá­ra. A mérkőzést eldöntő gólt a 89. percben egy ellentáma­dásból Kovács szerezte. A vendégcsapat valamennyi já­tékosa dicsérhető, ill. Ko­vács, Pető, Laki. Ifi: Szászberek—Abádsza­lók 5:0. M€II Szolnok Vörös Csillag: Buffalo Bill és az indiánok (II. hely­áron), Kert: BUÉK (14), Tisza: Szöktetés (16, II. helyáron), Tal­linn: Kedves szomszéd (14), Rep­tér: szünnap. Vegyiművek: Hollywood, Hollywood (II. hely­áron), Szandaszőlős Terv: Az idők kezdetén, Szivárvány (ovi­mozi). Abádszalók Petőfi: Min­denkinek a maga keresztje (II. helyáron). Jászapáti Táncsics: Katonazene. Jászberény Lehel: Az ártatlan (16), Kert: Keoma (III. helyáron). Karcag Déryné: Leprás nő (II. helyáron). Kisúj­szállás Ady: A Scotland Yard vendége (III helyáron). Kunhe­gyes Szabadság: Szentimentális regény (14). Kunmadaras Petőfi: Nyomorultak I—II. (dupla hely­áron). Kunszentmárton Körös: Zsaru (14. II. helyáron). Mező­túr Béke: Magas szőke férfi visszatér (III. helváron). Dózsa: Az első kísértés, Szabadság: Won Ton Ton. Hollywood megmentő- je. Tiszafüred Tisza: A hét mesterlövész (II. helyáron). Tó­szeg Petőfi: A sah fia I—II (dupla helyáron). Törökszent- miklós Dózsa: No, megállj csak, Pokoli torony I—II. (14. III. dupla helyáron). Hunyadi: Hal­ló, itt Iván cár. Túrkeve Vörös Csillag: A vágy titokzatos tár­gya (16, II. helyáron). RÁDIÓMŰSOR SZOLNOKI STÜDIÓ: 17.00: Hírek. — Népi zene Bé­kés megyéből. Kovács Tivadar zenekara játszik. — 17 10: Sze­zonvég tanulságokkal. Riporter: Dalocsa István és Zentai Zol­tán. — 17.40: Klasszikus zene­művek Ray Coniff együttesének átiratában. — Közben: Napjaink. (A vevők vékonyodó pénztár­cái ár ÓL) Palatinus István jegy­zete. — 18.00: Alföldi krónika. — A Queen együttes felvételei­ből. — 18.26—18.30: Hírösszefog­laló, lap- és műsorelőzetes. RÖPLABDA Eredményes forduló ORSZÁG-VILÁG Páros mérkőzés Ribli és Adorján között Kosárlabda Izgalmas küzdelem NB I. Női: BEAC—Szolno­ki MÁV MTE 48:47 (28:18). Szolnok, Véső utcai sport- csarnok, v.: Varga, Szász. MÁV MTE: Bódi (4), Miko- láné (16), Vinczéné (6), Czeg- lédi (5), Rittling (5), cs.: He­gedűs (11). Edző: Balogh Pé­ter. Az első játékrész a fő­városiak fölényét hozta, a szolnokiak játékán meglát­szott az előző napi szokatla­nul nagy megterhelés. For­dulás után a piros-kékek fo­kozatosan ledolgozták hátrá­nyukat, a véghajrában ki­egyenlítettek, sőt az utolsó percben a vezetést is átvet­ték. A 47:46-os hazai veze­tésnél a BEAC kihasználta a rendelkezésére álló 30 má­sodpercet, kosarat dobott és ezzel meg is nyerte a mér­kőzést. A szolnokiak jól vizs­gáztak lelkesedésből és küz­deni akarásból, különösen Mikoláné és Hegedűs játéka tűnt ki. Az ellenfél legjobb­jai Glázer (12), Mátay (9), és Lerner (8) voltak. Harc a labdáért — világo­sabb mezben a szolnokiak Fotó: Lázár SAKK. Rigában az egyéni sakk világbajnokság zóna­közi döntőjében döntetlen eredménnyel ért véget a to­vábbjutást befolyásoló Po­lugajevszkij (szovjet)— Gheorghiu (román) függő- játszma. A zónaközi döntő végeredménye: 1. Tál 14, 2. Polugajevszídj (mindkettő szovjet) 11.5, 3—4. Ribli Zoltán és Adorján András 11—11 ponttal. A rigai cso­port harmadik továbbjutója tehát mindenképpen magyar versenyző lesz. A verseny- bíróság felszólította két nem­zetközi nagymesterünket, hogy a hatjátszmás páros mérkőzést egy-két napi pi­henő után Rigában folytas­sák, ám Ribli és Adorján ki­jelentette, hogy Budapesten kívánnak játszani. Ez az eredmény a magyar sakkozás újabb nagy nem­zetközi sikere, hiszen ko­rábban csak Portisch Lajos nemzetközi nagymesterünk­nek sikerült bejutni a vi­lágbajnok-jelöltek páros­mérkőzésére. KAJAK—KENU. Az év utolsó nemzetközi versenyén, Münchenben nagyszerűen szerepeltek a magyar kaja­kosok és kenusok. A viada­lon kitűnően versenyzett a szolnoki Városi Sportiskola kajakozója, Pető István if­Asztalitenisz Tisza Kupa Hatodik alkalommal ren­dezték meg Szolnokon a Ti­sza Kupa első osztályú nem­zetközi ranglista versenyt. Eredmények, férfi egyes: 1. Takács II. (BVSC), 2. Ti- már (DÉLÉP), 3. Marosffy (Postás) és Gergely (BVSC). Női egyes: 1. Oláh Zs., 2. Szabó, 3. Kisházi (mindhá­rom Statisztika) és Balogh (Tolnai VL). Ifjúsági fiú egyes: 1. Niculescu (Craio­va), 2. Florescu (Craiova). Ifjúsági leány egyes: 1. Ur­bán II. (Statisztika), 2. Bol- vári I. júsági Európa-bajnok, aki ezúttal is aranyéremmel já­rult hozzá a magyarok si­keréhez. — Eredményeik, felnőtt férfiak, K—I 10 000 m: 1. Fábián 46:18.48, 2. Csapó 46:23.94. K—II 10 000 m: 1. Szabó, Bakó 43:27.87, 2. Várhelyi. Janza 44:04.68. K—IV 10 000 m: 1. Magyar- ország (Szabó, Romhányi, Konecsny, Benkó) 38:33.17. C—I 10 000 m: 1. Wioh- mann 51:09.61, 2. Csépai 51:10.08. C—II 10 000 m: 1. Buday, Vaskúti 45:10.20, 2. Tarczali, Ránits 45:20.30, 3. Varga. Takács 46:01.77. Ju­nior fiúk, K—I 6000 m: 1. Pető (Szolnok városi Sport­iskola) 28:18.49. C—I 6000 m: 1. Lipták 34:32.50. C—II 6000 m: 1. Koracs, Irányi 30:39.99. K—I 500 m: 1. Fá­bián 2.00.41. K—I 1000 m: 1. Joós 4:11.61. K—II 1000 m: 1. Bakó, Szabó 3:53.09. K— IV 1000 m: 2. Magyarország 3:28.63. C—I 500 m: 1. Tar­czali 2:11.05, 2. Wichmann 2:11.31, 3. Vaskúti 2.14.77. C—II 500 m: 1. Buday, Frey 1:55.99, 2. Varga, Takács 1:56.49. C—I 1000 m: 1. Csé­pai 4:43.58, 2. Wichmann 4:46.20. C—IIx 1000 m: 1. Buday, Frey 4:16.78, 2. Var­ga, Takács 4:17.86. — Nők, K—I 500 m: 1. Pozsonyi 2:18.41. TEKE NB II. férfi: Lehel SC— MTE—Csepel SC 5:3 (5306: 5169 fa). Szolnok, MÁV MTE automata tekecsarno­ka. Ld.: Kántor 935, Dobos 918, ill. Török 899, Med- gyesi 880 fával. NB II. Női: Szolnoki MÁV MTE—Szentes 5:3 (2086: 2050 fá). Szentes. Ld.: Cza­kó 399, Kállainé 357, ill. Kardos 366, Bazsóné 356 fá­val. NB III. Férfi: Szolnoki MÁV MTE—Szabolcsi Épí­tők SE 6:2 (2423:2334 fa). Szolnok, MÁV MTE auto­mata tekecsamoka. — Ld.: Istváni 446, illetve Boczkó 431 fával. mai műsor KOSSUTH: 8.27: Viselkedéskultúránk az időben. — 8.57: Népi muzsika. — 9.44: Krumpliorrú Ferkó — Bencsik Gábor meséje zenével. — 10.05: MR 10—14. Iskolák — őrsök — barátok. — 10.35: Ma­gyar előadóművészek Haydn- felvételeiből. 11.40: A famászó bá­ró. — Italo Calvino regénye folytatásokban. XIV. rész. — 12.35: Törvénykönyv. „Kedves” lakótárs — Szigethy Anna mű­sora. — 12.50: Kaocsoljuk a Magyar Nemzeti Galériát — Hangverseny délidőben. —14.00: Nótacsokor. — 14.42: Arcképek a német irodalomból. Schiller, a klasszikus. — 15.10: Kórus­művek a Tanácsköztársaságról. — l'5.23: Nyitnikék — Kisisko­lások műsora. Vendégünk a stúdióban: a cirkusz. — 16.05: Két Lehár-finálé. — 16.26: Ka­dosa Pál kamarazenéjéből 17.07: Változatok az intelligenciára. 17.45: A Szabó család. — — 18.15: Hol volt, hol nem volt. . . — A békakirály. — 19.15: Theo Ádám operaáriákat énekel. — 20.00: Többszemközt a Kossuth Klubban. — 20.30: Talabér Erzsébet és Takács Béla nótákat énekel. Kovács Andor gitározik. — 21.05: Hú­szas stúdió — Cseresnyés. — 22.20: Tíz perc külpolitika. — 22.30: Jascha Heifetz 1917—1955 között készült lemezfelvételei. — 22.57: Meditáció — tudatvilá­gunkról. — 23.07: A XVIII. szá­zad muzsikájából. PETŐFI: 8.05: Negyedóra háromnegyed ütemben. — 8.20: Tíz perc kül­politika. — 8.33: Társalgó — Két óra irodalomkedvelőknek. — 10.33: Zenedélelőtt. — 12.16: Két sláger a V’ Moto Rock együttes műsorából. — 12.25: Látószög — Ifjúsági jegyzet. — 12.33: Melódiakoktél. — 13.25: Állatbarátoknak. — 13.30: Ének­lő Ifjúság. — 14.00: Kettőtől hatig. . . — 14.00: Operaslágerek. — 14.30: Hírek. Körzeti időjá­rás. — 14 35: Tánczenei koktél. — 15.20: Könyvről könyvért. Irodalmi rejtvény műsor tíz perc­ben az Állami Könyvterjesztő Vállalat budapesti Kossuth könyvesboltjából (V., Vörös­marty tér 4.). — 15.30: Találko­zás a stúdióban. — 16.28: Mű­sorismertetés — 16.30: Hírek. — 16.33: Csúcsforgalom. Találko­zóhely: Csepel, Tanácsház téri postánál. — Telefonszám az adás ideje alatt: 343-732. — 18.00: Tip-top parádé. — 18.33: Az Állami Népi Együttes ze­nekara játszik Berki László ve­zetésével, Kürthy Éva népda­lokat énekel. — lS.’Sö: Híres előadók albuma. — 19.20: A magyar sajtó története 1705— 1848-ig Antal Gábor könyvis­mertetése. — 19.30: Csak fia­taloknak! — 20.33: Philemon és Baucis — Déry Tibor novellá­ja. — 21.02: A Rádió Dalszín­háza. —‘ 23.15: Gershwin dalla­mok dzsesszfeldolgozásai. 3. MŰSOR: 8.08: Jaime Laredo hegedül, Leonard Rose gordonkázik, Glenn Gould zongorázik. — 9.00: Iskolarádió. — 9.30: Bruckner: IV. „Romantikus” szimfónia. — 10.35: Vásárhelyi Zoltán Bartók kórusműveket vezényel. — 11.05: Válaszolunk hallgatóinknak — még egyszer. — 11.20: A Debreceni Dzsessz­napok felvételeiből. — A Gra- mophon együttes játszik. — 11.50: Olasz operákból. — 13.07: Népi hangszerek Peruban —ör­dög László műsora. — 13.30: Emlékiratok a szabadságharc és az abszolutizmus koráról I. rész. — 13.50: Üj lemezeinkből. — 14.42: Mozart-művek. —16.20: Maria Biesu operaáriákat éne­kel. — 16.45: Labirintus. — 17.00: Harminc perc alatt a Föld körül — Nemzetközi magazin. — 17.30: Közben volt egy hábo­rú — 1939—1969 és hozzászólás 1979-ből Moszkva. — 13.30: Be­mutatjuk új felvételeinket. — 19.05: Nem tudom a leckét. — 19.35: A háromszögletű kalan. — Alarcon kisregény. — 20.10: Üi lemezeinkből. — 22.10: Nap­jaink zenéje — A „Nuestro Tiemoo” kamarazenekar hang­versenye A Budapesti Zenei Heteken. 9.05: Iskolatévé. — 14.40: Iskolatévé. — 16.30: Hírek. — 16.35: Istriai utazás. Jugoszláv utifilm. színes) — 17.15: Piszkéstető. Lá­togatás az MTA csillagvizsgálójában, (ism.) (színes). — 17.30: Min­denki iskolája. Fizika. A testek egymásra hatása. — 18.00: Reklám. — 18.05: Biológia. Élő és élettelen. — 18.35: ,.Egyforma szó a szánkban”. Bemutatkozik: az NDK Kulturközpont. A Horizont Szer­kesztőség műsora. — 19.10: Esti mese. (színes). — 19.20: Idoseßbek is elkezdhetik. Tévétorna, (színes). — 19.30: TV-Híradó. (színes). — 20.00: Éjszakák és nappalok.- Magyarul beszélő lengyel filmso­rozat XII/4. rész: Aggodalmak, (színes). — 20.55: Panoráma. Je­lenségek a világpolitikában, (színes). — 21.20: Budapesti Művésze­ti Hetek. Rácz Aladár és Igor Sztravinszkij emlékére, (színes). — 21.45: Filmszem. (színes). —i 22.35: TV-Híradó 3. (színes). 2. MŰSOR 20.00: Egy nyári nap percei Győrött. Borsos Miklós társaságá­ban. (ism.) (színes). — 20.30: Jó hangulat zenével. Paul Anka me­lódiái. (színes). — 20.55: TV-Híradó. (színes). — 21.tó: Reklám. — 21.20: Kasken. Magyarul beszélő svéd tévéfilmsorozat. VIII/7. rész, (színes.) (14 éven felülieknek!)