Szolnok Megyei Néplap, 1979. október (30. évfolyam, 230-255. szám)

1979-10-30 / 254. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1979. október 30. Megyei labdarúgó-bajnokság Tovább tart Törökszentmiklós és Karcag versenyfutása Tisza Cipő SE—Jászkisér 1:1 (0:1). Martfű, 250 n., v.: Pajkos. Tisza Cipő SE: Né­meth (Pál) — Mihovits, Bor­za, Bungye, Szőke, Vass, Szántai, Nyitrai, Kardos, Nagy R., Szöllősi (Sípos). Jászkisér: Gócza — Szabó I., Hajdú, Szabó F„ Ko­vács, Szirze, Csillik (Ne­mes), Tóth József, Tóth F., Rózsavölgyi, Tóth János. A mérkőzés első húsz per­cében a hazai csapat több biztos gólszerzési alkalmat szalasztott el. A vendégek kemény, időnként durva be- lemenésekkel próbálták a hazaiak rohamait megfé­kezni. Többnyire csak a vé­dekezéssel voltak elfoglalva, amikor egy előrevágott lab­dát Tóth János lesgyanús helyzetből a hálóba lőtt, 0:1. A második félidőben tovább tartott a hazaiak fölénye, de az egyenlítő gólt csak a 18. percen Kardos fejeséből si­került megszerezni, 1:1. A gól után Kardos lövése el- dönthette volna a mérkőzés sorsát jelentő két pontot, de a kapufát találta el. A mér­kőzésen látottak alapján a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez, de csatársoruk a gólhelyzetek sorozatát hagyta kihasználatlanul. A jászkiséri csapat kemény, időnként durva játékával hívta fel magára a figyel­met. Sárgalap: Tóth J.,Sza­bó, kiállítva: Tóth F. Jó: Nyitrai, Borza, Németh, ill. Gócza, Rózsavölgyi, Kovács. Ifi: Tisza Cipő SE—Jászki­sér 2:0. — kókai — Törökszentmiklós—Abád- szalók 2:0 (0:0). Törökszent­miklós, 300 n., V.: Roxin. TSE: Mayer — Nagy, Boda, Molnár, Drávucz. Kozák (Sü­veges), Kállai, Kocsis, Ke­gyes, Márton, Rácz (Vitéz). Érdekes, változatos mérkő­zést vívott a két csapat. Az előkelő helyen tanyázó ven­dégek 'jól szervezett védel­me mindig időben lépett közbe, és szűrte meg a ha­zaiak támadásait, íg" csak az 50. percben sikerült a vezetést megszerezni. Kegyes szögletet ívelt be, Szabó ka­pus a labda alá futott, s a szemfüles Márton a hálóba lőtt, 1:0. A 88. percben Ke­gyes kígyózott át a vendégek védelmén, 15 méterről kapu­ra lőtt, s a labda a bal sa­rokban kötött ki, 2:0. Jó: Nagy, Boda, Kocsis, Mayer, ill. Szabó G., Csonka II., Csonka III., Kovács J. Ifi: TSE—Abádszalók 12:0. Karcag—Túrkeve 5:1 (2:0). Karcag, 1000 n., v.: Cziczás. Karcag: Kocsis — Bíró, Bene, Ács, Sándor, Szabó, Erdei, Antal, Petró, Her- bály. Varga (Tüdős). Kezdés után mindjárt a hazaiak vet­ték át az irányítást. A 7. percben Szabó jól eltalált távoli lövése vágódott a há­lóba, majd a 18. percben Petró volt eredményes. Mi­közben a közönség újabb gó­lokat várt, a karcagiak kö­rülményesen szőtték táma­dásaikat. s a jól tömörülő vendégvédelem rendre meg­akasztotta őket. Fordulás után is jó ideig eseményte­len időszak következett, míg­nem a 67. percben Retter révén a vendégek 2:l-re szépítettek. A gól felrázta a karcagiakat, s a 70., majd a 80. percben Erdei góljaival növelték előnyüket. A 89. percben Herbály állította be a végeredményt. Jó: Bíró, Ács, Szabó, Antal, ill. Ret­ter, Vajda, Kormos I., Nagy. Ifi: Túrkeve—Karcag 2:1. Szolnoki Cukorgyár—Űj- szász 4:1 (2:1). Ojszász, 100 n., v.: Branikovics. Üjszász: Takács — Káló, Földi, Ko­vács, Czakó, Bóta, Lukács, Varga, Nagy, Mérész I., Oláh (Mérész II.). Az első öt percben a Cukorgyár két­gólos vezetést szerzett, ami­re a hazaiaknak a félidő de­rekán egyel sikerült vála- szolniok. A mérkőzés hajrá­jában a széteső hazaiak el­len újabb két gólt szerzett a vendégcsapat, és biztosította megérdemelt győzelmét. G.: Dudás (2), Sólyom. Koncsik, ill. Oláh. A Cukorgyár va­lamennyi játékosa dicsére­tet érdemel, a hazaiak kö­zül senki nem játszott job­ban az átlagosnál. Ifi: Üjszász—Sz. Cukor­gyár 1:1. Jászárokszáliási Vasas— Jászberényi Vasas 3:1 (1:1). Jászárokszállás, 500 n., v.: Mák. Jászárokszállás: Pesti — Lukács, Faragó, Tuza, Rédei T., Csikós, Muntyán T„ Nagy L., Tábori (Ka­szab), Banka, Tóth L. Len­dületesen kezdett mindkét csapat, s egy jobb oldali tá­madás végén a vendégek szöglethez jutottak: a be­ívelt labdát Szilasi fejjel a hálóba továbbította. A hazaiakat a gyorsan kapott gól nem zavarta meg, Tá­bori ügyes beadását a 13. percben Muntyán T. értéke­sítette. Keménnyé vált a já­ték, a vendégeknél Treba, a hazaiaknál Faragó sárgala­pos figyelmeztetésben része­sült. A 60. percben Csikós nagyszerű fejesgóllal meg­szerezte a vezetést, majd Tuza a 78. percben lőtt gól­ja véglegesen eldöntötte a mérkőzést. A Jászberényi Vasas nem igazolta jóhír- nevét. A játékvezetők jól működtek. Jó: Csikós. Mun­tyán T., Nagy L.. Tuza, Ré­dei T., Tábori, ill. Balázs, Vígh. Ifi: Jászárokszállási Vasas —Jb. Vasas 1:1. Rákóczifaiva—Kunszent- márton 2:1 (2:0). Kunszent- márton, 200 n.. v.: Kovács. KuTE: Garáz — Harangozó, Farkas, Szarvák, Kiss, Szarvak L. (Hürkecz). Tóth M., Veres, Kerekes, Háben- susz Pálinkás. Egyik csapat sem örvendeztette meg szur­kolóit jó, vagy nagy aka­rást tanúsító játékkal. A 14. percben távoli lövésből könnyedén szerzett vezetést Szabó, de még az első fél­idő utolsó percében ugyanő lefutotta a védőket, és véd- hetetlen gólt lőtt. Fordulás után Kerekes beívelését Há- bensusz vágta a léc alá. A szorosabbá vált eredmény után a hazaiak egyenlítési szándékú rohamait várta a közönség, de az ki sem bon­takozhatott az összeszokott védelemmel szemben, Rákó­czifaiva veszélyes gólhelyze­tei pedig az ismét csatasor­ba állt helyi kapus bravúr­jai folytán maradtak ki. Jó játékvezetés, sportszerű mérkőzés. Jó: Kovács, Sza­bó, ill. Kerekes, Veres, Ga­ráz. Ifi: KuTE—Rákóczifaiva 1:0. Szolnoki Vegyiművek— Szászberek 1:0 (0:0). Szász­berek, 150 n., v.: Busa. — Szászberek: Pető — Balogh II., Kovács, Juhász, Szabó Gy., Donkó, Kormos, Pető B„ Faragó, Szabó I., Alföl­di (Balogh I.). A jó iramú mérkőzésen végig a hazaiak támadtak többet, de csatár­sorukban nem volt elég át­ütő erő, és igazán jó helyze­tet sem tudtak kidolgozni. Ebben közrejátszott a ven­dégvédők jó játéka is. Üde színfoltot jelentettek Juhász nagy erejű szabadrúgásai, melyeket a vendégek kapu­sa négy esetben is bravúr­ral hárított. A szolnokiak Németh révén a 70. percben egyetlen helyzetet kihasznál­va nyerték meg a mérkőzést. Jó: Öllé, Dobos, Kupeczki, Németh, ill. Kovács, Juhász. Ifi: Vegyiművek—Szászbe­rek 6:2. Besenyszög—Kunhegyes 2:1 (1:0). Besenyszög, 400 n., v.: Somfai. Besenyszög: Boros B. — Dudok, Danyi K., Hé­ja, Varga Gy. (Kiss Gy.), Miklós, Dózsa, Farkas, Bá­lint, Boros S., Danyi J. (Varga J.). Már az első per­cekben több gólhelyzete volt a hazai csapatnak. Nagy iramban ostromolták a ven­dégek kapuját, egymás után rúgták a szögleteket, de a legbiztosabb helyzetek is sorra kimaradtak. A máso­dik félidő is hasonlóan zaj­lott le, de ekkor a Kunhe­gyes már több ellentámadást indított. Három mérkőzés megnyeréséhez elegendő gól­helyzet maradt kihasználat­lanul. Bár a hazaiak bizto­san nyertek, hibáikból ta­nulniuk kell. G.: Danyi J., Kiss Gy., ill. Borbély. Jó: Boros Ej., Danyi J., ill. Ná- nási, Tóth, Borbély. A kun- hegyesiek közül Balogh Im­re és Tóth Miklós sárga­lappal figyelmeztetve. Ifi: Besenyszög—Kunhe­gyes 4:0. Jászjákóhalma—Tiszabura 2:1 (1:0). Tiszabura, 200 n., v.: Szűcs. Tiszabura: Szabó — Fehér (Szimits), Kelemen, Vörös, Csömör G., Csömör M., Berényi, Körtvélyfái, Kasza, Nagy, Makai (Bóta). Mindkét csapat erőtlenül, alacsony színvonalon ját­szott. Jászjákóhalma ügye­sen kihasználta a burai vé­delem hibájából adódott helyzeteit. Egyik csapatból sem nyújtott senki kiemel­kedő teljesítményt. Ifi: Tiszabura—Jászjákó­halma 3:2. MCZI Szolnok Vörös Csillag: Alleg­ro Barbaro (14), Családi össze­esküvés (14. III. helyáron), A török és a tehenek. Tisza: Fé­lénk vagyok, de hódítani aka­rok (III. helyáron), Tallinn: Buffalo Bill és az indiánok (14, II. helyáron), Vegyiművek: Fér­fiak póráz nélkül (16, II. hely­áron). Reptér: szünnap, Szan- daszőlős Terv: Detektív két tűz között (14, III. helyáron). A kis teve és a csacsi. Abádszalók Petőfi: És az eső elmos min­den nyomot (14). Jászapáti Táncsics: Csillagok háborúja I— II. (III. dupla helyáron). Jász­berény Lehel: Magyar rapszó­dia (14). Karcag Déryné: A vágy titokzatos tárgya (II. hely­áron, 16). Kisújszállás Ady: A vas prefektus (14!). Kunhegyes Szabadság: Árvácska. Kunma­daras Petőfi: Az utolsó valcer (II. helyáron). Kunszentmárton Körös: Lángoló sivatag. Mező­túr Béke: 2001. Urodüsszeia I— II. (II. dupla helyáron), Rexi a fogorvos, Dózsa: Nem fáj a feje a harkálynak. Szabadság: Csúfak és gonoszok (18, II. helyáron). Tiszafüred Tisza: No megállj csak. Tószeg Petőfi: A dzsungel könyve, Törökszent­miklós Dózsa: A leprás nő (II. helyáron), Hunyadi: A tábor­nok állva alszik (16). Túrkeve Vörös Csillag: Vendégek vad­nyugaton (II. helyáron). RÁDIÓMŰSOR SZOLNOKI STÜDIÖ: 17.00: Hírek. — 17.05: Volt szolnoki színészek felvételeiből. Kertész Péter énekel. — Suhanó szárnyakon. Riporter: Vágási Kálmán. — 17.30: Intermezzo. Szerkesztő: Kutas János. — Hí­rek, tudósítások, beszámolók a hónap alföldi zenei eseményei­ből. — 18.00: Alföldi krónika. — Jósé Feliciano lemezeiből. — 18.25—18.30: Hírösszefoglaló, lap- és műsorelőzetes. KOSSUTH: 8.27: A rémhír természetrajza. (Ism.) — 8.57: Lakatos Antal népi zenekara játszik. — 9.44: Medvék minden mennyiségben. Tandori Dezső gyermekversei Röplabda MÁR BAJNOK A VEGYIMŰVEK NB II. Férfi: Tiszamenti Vegyiművek—FÉG SK 3:1 (7, 8, —11, 8). Bp., v.: Sza­bó, Bogyó. Vegyiművek: He­gedűs S., Nyári, Boros, Tó­szegi, Hegedűs Z., Steiner. Cs.: Ilyés, Péter, Tompa, Ke­nyeres, Policsányi. Edző: Policsányi István. A rendkí­vül hűvös, szeles időben a harmadik játékrész kivételé­vel jól alkalmazkodtak a szolnokiak a szabadtéri pá­lyához és biztosan nyertek. Tiszamenti Vegyiművek— Moszkvai olimpia Próbaverseny Megtartották az első próba- versenyt a moszkvai olimpia fedett kerékpáros stadionjában. Bár a Krilatszkoje olimpiai központban felépült létesít­ményben még folynak a belső szerelési munkák, nincs még készen a lelátó, s az öltözők egy része, a 333.333 méteres pá­lya már használható, s a pró­baverseny részvevői szerint ki­tűnő minőségű. Kazincbarcikai Vegyész 3:0 (9, 8, 9). Szolnok, Csanádi krt-i Ál, v: Fogéi. A szol­nokiak újabb győzelme már a bajnoki címet jelentette. A csapat minden tagja lel­kesen és jót játszott, győ­zelmük egy percig sem for­gott veszélyben. Fenti ké­pünkön a már bajnok Ve­gyiművek csapata, állnak balról jobbra: Péter Ferenc, Tószegi Tibor, Steiner Gyu­la, Nyári Sándor csapatkapi­tány, Boros Balázs, Ilyés Gábor; guggolnak: Policsá­nyi István edző, Tompa László. Barta Imre, Hegedűs Sándor, Hegedűs Zoltán. Szolnoki TITÁSZ—MAFC 3:0 (13, 7, 7). Szolnok. Ver­seghy úti pálya, v.: Korin, Fogéi. TITÁSZ: Nabatov, Mészáros, Balázs, Kiss, Nagy, Dudás. Edző: Oláh László. A jó formában lévő hazaiak magabiztosan nyertek a bajnokság 5. helyezett együttese ellen. Kudarc és siker tekében NB I. Férfi: Sabária—Szolnoki MÁV MTE 7:1 (5465:4967), Szom­bathely. Mint az erőviszonyok alapján várható volt, a negyedik helyen álló hazaiak nagyarányú győzelmét hozta a találkozó. Ld.: Németh 967, Szépfalvi 948, ill. Biró 878, Mátyás 857 iával. NB II. Női: Szolnoki MÁV MTE—Békéscsabai MÁV 5:3 (2306:2261), Szolnok, MÁV MTE tekecsarnok. Szoros küzdelemben értékes győzelmet szereztek a szolnokiak. Ld.: Lakatos 410. Kál- lainé 408, Burjánná 398, ill. Heidi 410, Molnárné 392, Lipták 392 fával. NB III. Szolnoki MÁV MTE II.—Berettyóújfalui Kórház SE 6:2 (2440:2228). Szolnok, MÁV MTE tekecsarnok. Jó versenyzéssel, ma­gabiztos győzelmet szerzett a MÁV MTE II, Ld.: Laurincsik 435, Dobos 423, Vígh 417, ill. Erdei 415, Korponai 385, Köti 371 fával. mai műsor zenével. — 10.05: MR 10—14. Is­kolák — őrsök — barátok. — 10.35: Zenekari muzsika. — 11.34: Felelet. Déry Tibor re­génye rádióra alkalmazva. VIII. rész. (Ism.) — 12.35: Törvény- könyv. Kié az örökség? — 12.50: Kapcsoljuk a Magyar Nemzeti Galériát. Hangverseny délidő­ben. — 13.55: Népdalok. — 14.20: Forradalom és folklór. I. rész. Csatára fel 34-es baka”. — 14.42: Arcképek a német iro­dalomból. Goethe, a prózaíró. (Ism.) — 15.10: A Melódia fú­vószenekar játszik. Vezényel: Hollós Lajos. — 15.28: Nyitni- kék. Kisiskolások műsora. (Ism.) — 16.05: Hoffmann me­séi. Részletek Offenbach ope­rájából. — 17.07: Mozgásterek. Riport. — 17.32: Emil Gilelsz Grieg-műveket zongorázik. — 17.4'5: A Szabó család. — 18.15: Hol volt. hol nem volt... A pipakupak gyerek. Palóc nép­mese. — 19.15: Orff: Carmina burana. — 20.10: A tudomány fellegváraiban. Puscsino. a bio­lógia városa. — 20.40: Párosító dalok, lakodalmas dalok. — 21.05: Húszas stúdió.' Ország­úton. tengeren, sivatagban. — 22.20: Tíz perc külnolitika. — 22.30: üj lemezeinkből. — 22.57: Meditáció — a gyermekkori ál­mokról. — 23.07: Francia ope­rákból. — 0.10: Blum József táncdalaiból. PETŐFI: 8.05: Bruno Nicolai zenekara Moricone filmzenéiből játszik. — 8.20: Tíz perc külpolitika. (Ism.) — 8.33: Társalgó. Két óra irodalomkedvelőknek. — 10.33: Zenedélelőtt. — 12.33: Me­lódiakoktél. — 13.25: Állatbará­toknak. — 13.30: írók, könyvek, évek. A KISZ és az Ifjúsági Rádió műsora. — 14.00: Kettőtől hatig... — 14.00: Operasláge­rek. — 14.30: Hírek. Körzeti időjárás — 14.35: 7’ánczenei koktél. — 15.20: Könyvről köny­vért. Irodalmi rejtvényműsor iiiz percben a Művelt Nép Könyvterjesztő Vállalat egri Bornemissza Gergely Könyves­boltjából. — 15.30: Találkozás a stúdióban. — 16.28: Műsoris­mertetés. — 16.30: Hírek — 16.33: Csúcsforgalom. Találkozó- hely: Bp., I. Batthyány tér (a metró lejáratánál). Telefonszám az adás ideje alatt: 343-732. 13.00: Tip-top parádé. A Beat- les-együttes összes felvételei. XX. rész. — 18.33: Daloló, mu­zsikáló tájak. Dél-alföldi nép­dalok. néptáncok. — 19.02: A hanglemezbolt könnyűzenei új­donságai. — 19.30: Csak fiata­loknak! — 20.33: Sámson ma­dara. Gozsdu Elek novelláinak rádióváltozata. (Ism.) — 20.56: örökzöld dallamok. — 21.58: A koldusdiák. Részletek Milöcker operettjéből. — 23.15: Verbun­kosok, nóták. 3. MŰSOR: 8.08: Lortzing operáiból. — 9.00: Iskolarádió. — 9.30: Ba­rokk mesterek műveiből. — 10.35: Népdalkórusok. népi hangszerszólók. — 11.05: Vála­szolunk hallgatóinknak — még egyszer. — 11.20: A Gächingi kamarakórus Brahms-felvételei- ből. — 12.00: Ernani. Részletek Verdi operájából. — 13.08: Em­lékiratok a szabadságharc és az abszolutizmus koráról. IX. rész. — 13.28: Egy óra dzsessz. Jasper van’t Hoof a debreceni dzsessznapokon. Kiss Imre mű­sora. — 14.28: Zenekari muzsi­ka. — 16.15: Labirintus. Zenei rejtvények fiataloknak. — 16.30: Kapcsoljuk a 22-es stúdiót Hangverseny mp^ar zeneszer­zők műveiből. — 17.30: Harminc perc alatt a Föld körül. Nem­zetközi Magazin. (Ism.) — 18.00: A hagyományos zene Ja­pánban. I. rész. — 18.11: Mig­non. Részletek Thomas operá­jából. — 19.05: Nem tudom a leckét. Az Ifjúsági Rádió mű­sora diákoknak, tanároknak. — 19.35: Modern írók portréi. Wil­liam Styron. — 19.55: Zongora­átiratok és feldolgozások. — 20.57: Otto Klemperer vezényli a Philharmonia és az Üj phil- harmonia zenekart. — 22.47: Napjaink zenéje. Elektronikus PRCBRRm 8.05: Iskolatévé. — 15.10: Iskolatévé. — 16.30: Hírek. — 16.35: Amikor a katonák énekelnek. — Szovjet rövidfilm. (Színes.) — 17.00: Kólunk van szó! Ifjúsági vitamüsor. — 17.30: Mindenki iskolája. Földrajz. Éghajlat, vízrajz, mezőgazdaság. — 18.00: Reklám. — 18.05: Biológia, Anyagcsere. — i8.35: Reklám. — 18.40: Országjárás Európából Ázsiába. I, A Horizont szerkesztőség műsora. (Színes.) — 19.00: Reklám. — 19.10: Esti mese. — 19.20: Idősebbek is elkezdhetik. Tévétorna. (Színes.) — 19.30: Tv-híradó. 1. (Színes.) — 20.00: Éjszakák és nappalok. Lengyel tévéfilmsorozat. XII/8. rész. A szerelem és halál ideje. (Színes.) — 20.55: Nézőpont. A Televízió kulturális folyóirata. — 21.55: Az igazság vizűm nélkül utazik. Dokumentumfilm. — 22.30: Tv-hiradó. 3. (Színes.) 2. MŰSOR 20.00: A bűn nyomában. Tudomány a bűnüldözés szolgálatában. IV/4. rész. Méregkeverők. (Ism., színes.) — 20.50: A rajzfilmek ked­velőinek. 1. Néhány típus (bolgár. Színes.) — 2. előzni tilos (fran­cia. Színes.) — 21.00: Tv-híradó. 2. (Színes.) — 21.20: Reklám. — 21.25: Döme Piroska: Nyúlkenyér. Tévéfilm. (Ism., színes.) BUKAREST: 15.05: Iskolatévé. — 15.40: Angol nyelvoktatás. — 16.00: A szo­cialista országokból. — 16.30: Pionir almanach. — 17.15: A Kupa­győztesek Kupája férfi kosárlabda-mérkőzés. Steau Bucuresti— Eczacibasi Istambul. — 17.50: A legkisebbeknek. — 18.00: Tv-híradő. — 19.05: „Potyalcsők”. Színházi est. — 20.35: Tv-híradó.