Szolnok Megyei Néplap, 1979. október (30. évfolyam, 230-255. szám)

1979-10-23 / 248. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1979. október 23. Megyei labdarúgó-bajnokság A két éllovas és két újonc idegenben nyert Törökszentmiklós—Jászberényi Vasas 3:0 (2:0). Jászbe­rény, 500 n., v.: Puhl. TSE: Mayer — Nagy, Boda, Molnár, Drávucz, Kozák, Kállai, Kocsis, Kegyes (Rácz), Márton, Stummer (Süveges). Edző: Vilisch Ferenc. Jb. Vasas: Ba­lázs — Rozalik, Vígh, Buda, Dórák, Treba, Udvarias, Kis- német, Czakó, Szilasi, Szívós (Raffael). Edző: Pintér István. A hazai csapat nem a legjobb előjelekkel készült a megyei rangadóra. Mészá­ros után hét közben Vass is megsérült, így a felforgatott tartalékos Vasasnak nem sok esélye volt a pontszer­zésre. A 22. percben jobb oldali szöglet után Stummer a rosszul kimozduló Balázs felett a bal felső sarokba fejelte a labdát. A gól után a hazaiak is több támadást vezettek, igazi helyzetet azonban nem tudtak össze­hozni. A 41. percben lénye­gében eldőlt a mérkőzés sorsa: egv ártatlan táma­dásnál Vígh cselezni pró­bált, a robbanékony Stum­mer elsodorta mellette a labdát és a kifutó Balázs mellett megszerezte a ven­dégek második gólját. Szünet után a hazai csa­pat átrendezte sorait. Do- rók is előrement, ekkor több támadást vezettek, ezeket azonban a vendégek védel­me hárította. A 84. percben a TSE szabadrúgáshoz ju­tott, amiből Rácz megsze­rezte a harmadik gólt. A végig nagy iramú mérkőzé­sen a vendégek megérde­melten győztek a tartalékos hazai csapat ellen. amely csak akarásáért dicsénhető. Jó: a TSE minden játéko­sa, illetve Rozalek, Buda, Vígh, Dorók. — dr. Bankovics — Karcag—Rákóczifalva 3:1 (1:1). Rákóczifalva, 700 n., v.: Szekeres. Rákóczifalva: Bertus — Ladányi, Horváth, Kovács, Nyolczas I„ Zakar (Rigó), Szabó Z., Huszár, Bugyi (Fekete), Mihályi, Nyolczas II. Nagy számú kö­zönség előtt tapogatódzó já­tékkal kezdődött a mérkő­zés. A hazaiak vették át a játék irányítását, s a 29. percben gólt értek el. A gól felrázta a vendégeket, és a 35. percben az ügyetlenkedő hazai védők között egyenlí­tettek. A második félidő is rákóczifalvi fölénnyel kez­dődött, de a helyzeteket a csatárok rendre elkapkod­ták. A szemfüles karcagi já­tékosok a 74. és a 82. perc­ben jól használták ki a ha­zai védők megingásait, és a maguk javára fordították a mérkőzést. Sárga lap: Ha­lász (Karcag). G.: Petró, Varga, Erdei (11-esből), ill. Huszár. Jó: Horváth, Ko­vács, ill. Ábel, Halász, An­tal. Szolnoki Cukorgyár—Kun- szentmárton 7:1 (4:0). Szol­nok, cukorgyári pálya. 350 n„ v.: Leinhart. Cukorgyár: Kovács — Pusztai, Márkus, Mihályi, Csősz, Varga, Du­dás, Koncsik, Sólyom (Tí­már), Papp I. (Kapolcsi), Rákóczi. Gólszüret volt a cukorgyári futballmatinén! Élénk iramban kezdtek a hazaiak, frissen, ötletesen szőtték támadásaikat, veze­tő góljuk után is sorra ala­kították ki a gólhelyzeteket, és már az első félidőben je­lentős előnyre tettek szert. Fordulás után a zöld-fehé­rek — tetemes előnyük tu­datában — tetszetősen ját­szottak. Jó: a Cukorgyár vala­mennyi játékosa, ill. Ha­rangozó, Szarvák A., Kere­kes. G.: Koncsik (2). Varga, Papn I.. Pusztai. Kapolcsi, Tímár, ill. Hábensusz. Jászkisér—Tiszabura 3:0 (2:0). Jászkisér, 400 n„ v.: Hagyó. Jászkisér: Gócza II. — Szabó I., Hajdú, Tóth F., Szabó F., Szirze, Kovács (Gócza I ), Csillik. Tóth Já­nos, Rózsavölgyi, Tóth Jó­zsef. A mérkőzés megkezdé­se után rögtön a hazaiak léptek fel támadólag, s a 20. percben Rózsavölgyi ré­vén megszerezték a vezetést, amelyet a 33. p>ercben Csil­lik révén tovább növeltek. Szünet után is folytatódott a hazaiak lendülete, és a 49. percben Rózsavölgyi be­állította a végeredményt. Fegyelmezett játékáért az egész hazai csap>at dicsé­retet érdemel, ill. Nagy I., Szabó, Vörös L. Szolnoki Vegyiművek— Cjszász 4:1 (1:0). Szolnok, Vegyiművek-pálya, 100 n.. v.: Pató. Vegyiművek: Öllé — Kelemen (Récsányi), Do­bos, Sípos, Tánczos, Ku- peczki (Adorján). Halász, Fedor, Hajdú, Németh, Tó- vizi. Kezdés után Üjszász ragadta magához a kezde­ményezést, több szöglet is jelezte fölényét. A félidő közepén egy gyors támadás­ból a Vegyiművek megsze­rezte á vezetést. A második félidő elején növelte előnyét a Vegyiművek, majd egy védelmi hibából Üjszász szépített. Ezután a hazai gárda í'ákapcsolt, szinte ka­pujához szegezte a vendége­ket, aminek eredménye to­vábbi két gól lett. G.: Tóvizi (2), Fedor, Adorján, ill. Juhász. Jó: Dobos, Sí­pos, Tánczos, Tóvizi, Ador­ján, ill. Bóta A., Mérész. Besenyszög—Jászjákóhalma 2:1 (1:1). Jászjákóhalma, 200 n., v.: Horváth. Jákóhalma: Rostás — Banya, Kovács, Nagy Gy., Szabó, Urbán, László (Nagy Z.), Szöllősi, Palcsó. Krieger, Nagy L. Végig nagy fölényben ját­szottak a hazaiak, de a te­hetetlen csatársoruk a hely­zeteket nem tudta gólokra váltani. A vendégek lelke­sen és okosan védekeztek, két gólhelyzetüket kihasz­nálva nyertek. G.: Danyi, Varga, ill. Nagy L, Jó: Ba­nya, Nagy Gy., Nagy L., ill. Danyi, Boros, Varga. Szászberek—Kunhegyes 3:0 (1:0). Kunhegyes, 200 n„ v.: Tajthy. Kunhegyes: Balogh F. — Lukács. Apostol, Ná­nási. Nagy I., Borbély, Her- bály I„ Kovács, Lipták (Trencsényi), Gráczer, Nagy II. (Tóth). Végig alacsony színvonalú mérkőzés. Az el­ső félidőben kiegyenlített játék folyt, a kapuk mind­két oldalon többször kerül­tek veszélybe. A 42, percben Szászberek szabadrúgást végzett, és az erősen meg­rúgott labda egy védőn irányt változtatva jutott a kapuba. A második félidő első húsz percében védeke­zésre kényszerültek a ven­dégek, de a hazaiak mindent elhibáztak. A befejezés per­ceiben a végig lelkesen ját­szó Szászberek újabb gólo­kait ért el a szétesően játszó hazaiakkal szemben. A já­tékvezetői hármas jól bírás­kodott. G.: Szabó, Lakatos, Juhász. Jó: Kovács, Dankó, Juhász, ill. Nánási, Nagy I. Sárgalapos figyelmeztetést kapott Koczka. Túrkeve—Jászárokszállás 2:1 (1:0). Túrkeve, 250 n., v.: Balogh. Túrkeve: Kato­na — Kormos II.. Retter, Patkós, Vad, Iglódi, Vajda, Kormos I., Csete, Kontra, Bognár (Nemes). Kitűnő já­tékvezetés mellett a végig sportszerű mérkőzésen a jobb csapatmunkát nyújtó hazai gárda nagyobb arányú győzelmet is elérhetett vol­na. A 75. percben Lukács sportszerűtlen magatartás miatt sárgalapos figyelmez­tetést kapott. G.: Kontra (2), ill. Lukács. Jó: Kontra, Vad, Patkós, Kormos II., ill. Tu- za, Muntyán, Lukács. Abádszalók—Tisza Cipő SE 1:1 (1:1). Abádszalók, 500 n., v.: Szilágyi. Abád­szalók: Szabó J. — Rékási, Csonka II., Szabó S., Ko­vács I., Kovács J., Csonka III., Káli, Kovács S., Somogyi, Pataki. Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat játszott fölényben, a mart­fűiek örülhetnek az egy pontnak. Jó: Káli, Csonka II., Kovács I., Szabó S., Szabó J., ill. Németh, Vass, Szántai. Kézilabda Á gólratörőbb játék döntött NB I. B. Női: Nagykani­zsai Olajbányász—Tisza Cipő SE 19:13 (8:6). Nagykanizsa, 100 n., v.: Hegedűs, Szukop. Tisza Cipő SE: Czibulya—Si- posné (1), Kazinczy (1), Hor- váthné (3), Döbreiné, Szál­kái, Borgulya (2), Serfőző (2), Ferencziné (2), Herbály (2), Mészáros. Edző: Kovács Ist­ván. A hazaiak nagy lendülettel támadtak — dobogós helyü­ket féltve — és Szöllősiné vezetésével egyre-másra ér­ték el góljaikat a gyengén védekező cipőgyáriakkal szemben. Súlyemelők Kőolaj Kupája A Kisújszállási MÁV Egyet­értés súlyemelői is részt vet­tek Szegeden a Kőolaj Ku­pán. Eredményeik, úttörők, 40 kg: 1. Márta F. 87,5, 52 kg: 1. Tóth J. 102,5, 56 kg: 1. Lipcsei 112,5 kg. Serdülők, 56 kg: 1. Gurmai 145, 64 kg: 4. Bolbivics 140 kg. Ifjúsági­ak: 67,5 kg: 2. Posztós 195. 3. Márta P. 192, 75 kg: 3. Kovács 195 kg. Portisch továbbjutott SAKK. Elültek az izgal­mak Rio de Janei róban, be­fejeződtek a sakk-világbaj- nokjelöltek versenyének több hétig tartó küzdelmei, s a zárás magyar szempontból is örvendetesen végződött. A függőjátszmák során a hol­land Timman a kubai Gar­cia ellen csak döntetlent ért el, így nem lett négyes holt­verseny, Portisch Lajos a nyugatnémet Hübner és a szovjet Petroszjan társasá­gában továbbjutott. A női mezőnyben is be­fejeződtek a csatározások, igaz, ezek már nem érin­tették a magyar Verőci Zsuzsát, aki a mezőny má­sodik helyén végzett, és őis előbbre léphetett. Eredmények, férfiak: Iv- kov (jugoszláv)—Petroszjan 0:1, Timman - (holland)— Garcia (kubai) döntetlen, Ka­gan (izraeli)—Velimirovics (jugoszláv) 0:1, Torre (Fü- löp-szigetek)—Herbert (ka­nadai) 1:0, Harandi (irá­ni)—Sax 1:0, Vágányán (szovjet)—Sunye (brazil) 0:1, Smejkal (csehszlovák)—Ba- lasov (szovjet) döntetlen. A végeredmény: 1—3. Hüb­ner (nyugatnémet), Petrosz­jan (szovjet) és Portisch 11,5—11,5, 4. Timman 11, 5— 6. Iskov és Sunye 9,5—-9,5, 7—9. Balasov, Sax és Tőrre 9—9 ponttal. VÍZILABDA. Négy helyett csak három városban ren­dezték meg a hét végén a vízilabda kupagyőztesek Európa Kupájának selejte­zőjét. A würzburgi találkozó ugyanis elmaradt, mert a tö­rök és a dán kupagyőztes lemondta részvételét, így in­nen a nyugatnémet SV Würzburg és a görög Olym- piakos játék nélkül jutott tovább. A három másik cso­portban a papírforma érvé­nyesült, a barcelonai selej­tezőből az FTC 5 ponttal léphetett előbbre, miután vasárnap utolsó találkozó­ján 7:7 arányú döntetlent játszott a spanyol CN Bar­celona ellen. Firenzében a Fiorentina és a svéd Västeras szerezte meg a selejtező első és má­sodik helyét, így tehát a kö­zépdöntőbe a következő csa­patok jutottak: SV Nürzburg, Olympiakos Athen, FTC, Barcelona, Posk, De Robben, Fiorentina és Västeras. Testnevelés óra a szolnoki 633-as szakmunkásképző intézet­ben. Egy... kettő! Szolnok Vörös Csillag: A két balkezes és az örömlány (III. helyáron, 14). A bosszúállók, Ti. sza: Griffin és Phoenix (II. helyáron. 14), Huckleberry Firm és a csirkefogók, Tallinn: Ne­velj hollót (14), Vegyiművek: A tábornok álva alszik (16), Reptér: szünnap, Szandaszőlős Terv: 2001. Ürodüsszeia I—II. (II. dupla helyáron). Abádszalók Pe­tőfi: Szenvedély (14). Jászapáti Táncsics: Az ég velem van. Jászberény Lehel: Ulzana. Kar­cag Déryné: Júlia (14, II. hely- áron). Kisújszállás Ady: Won Ton Ton Hollywood megmentő- je (II. helyáron). Kunhegyes Szabadság: A hosszú hétvége (14). A kis teve és a csacsi. Kun­madaras Petőfi: Mese habbal (14). Kunszentmárton Körös: Rosszemberek (16). No megállj csak. Mezőtúr Béke: A negyven- egyedik, Dózsa: Az asszony is ember. Szabadság: Magyar rap­szódia (14). A molnár, a fia, meg a szamár Tiszafüred Tisza: A dunai hajós. Tószeg Petőfi: A fekete rák ollójában. Török­szentmiklós Dózsa: A vágv ti­tokzatos tárgya (16. II. hely­áron), Hunvadl: Bob herceg. Túrkeve Vörös Csillag: Kínai negved (III. helyáron. 14). Ka­land Irkafirkaországban. mai műsor SZOLNOKI STÜDIÖ: 17.00: Hírek. — 17.05: A mun­kásmozgalom dalaiból. — 17.15: Üttörőhíradó. Szerk.: László Márta (A tartalomból: Tájak, korok, múzeumok. — Teremt­sünk értéket. — Táblák és sza­bályok. — őszintén a nyakken­dőről.) — 17.30: Akit régen hal­lottunk. Caterina Caselli éne­kel. — Közben: Üzemi lapszem­le. — 17.45: Szabadidő központ a Kurca partján. — 17.55: Üj felvételeinkből. Majtényi And­rás a szentesi zeneiskola mű­vésztanára zongorázik. — 18.00: Alföldi krónika. — Rock percek az Omega együttes felvételeiből. — 18.26—18.30: Hírösszefoglaló, lap- és műsorelőzetes. KOSSUTH: 8.27: És ha azt mondom. . . csere? Szabad játék szavakkal. — 8.57: Versenyművek.' — 9.44: Zenés képeskönyv — Végh György összeállítása. — 10.05: MR 10—14. Iskolák—őrsök—ba­rátok. — 10.35: A verbunkos ze­ne mesterei. — 11.00: Mozart: A-dur vonósnégyes K. 464. — 11.31: Felelet — Déry Tibor re­gényét rádióra alkalmazta Do­rogi Zsigmond. .— 12.35: Elha­markodott ajándékozás — Tör­vénykönyv. — 12.50: A Rádió Dalszínháza — Sybill. — 14.07: Gencsy Sári, Bojtor Imre és Győri Szabó József nótákat éne­kel, Bicskei Géza cimbalmozik. — 14.41: Arcképek a cseh iro­dalomból — Karel Capek. — 16.10: Behár György fúvósmű­veiből. — 15.28: Nyitnikék — Kisiskolások műsora ősszel. — 16.05: A Magyar Rádió és Te­levízió szimfonikus zenekara játszik. — 17.07: Látogatás a debreceni Alföld stúdiójában. — 17.32: A Magyar Rádió és Te­levízió gyermekkórusa énekel. — 17.45: A Szabó család. — 20.55: Mi lett volna. . . ha Gauss és Bolyai János találkoznak? — 21.25: A zeneirodalom remek­műveiből. — 22.20: Tíz perc kül­politika. — 22.30: Antigoné. — Részletek Traetta operájából. Közben: — 22.49: Meditáció — az emberek munkahelyi kapcso­latairól. — 22.59: Az operarész­letek folytatása. — 23.30: Men­delssohn: D-moii trió. — 0.10: Demjén Ferenc táncdalaiból. PETŐFI: 8.05: Radnai György énekel.— 8.20: Tíz perc külpolitika. — 8.33: Társalgó — Két óra iro­dalomkedvelőknek. — 10.33: Ze- nedélelőtt. — 12.25: Látószög — Ifjúsági jegyzet. — 12.33: Meló­diakoktél. — 13.25: Bélyeggyűj­tőknek. — 13.30: Írók, könyvek, évek. A KISZ és az Ifjúsági Rádió műsora. — 14.00: Kettő­től hatig. . . Operaslágerek. — 14.30: Hírek. Körzeti időjárás. — 14.35: Tánczenei koktél. — 15.20: Könyvről könyvért. Irodalmi rejtvényműsor tíz percben a tö­rökszentmiklósi szövetkezeti könyvesboltból. _ 15.30: örök­zöld dallamok. — 16.28: Műsor- ismertetés. — 16.30: Hírek. — 16.33: Csúcsforgalom. Találkozó- hely: Bp.. VIII. Mező Imre út 40. (A BKV tanintézet udva­rán.) — Telefonszám az adás ideje alatt: 343-732. — 18.00: Tip-top parádé — A Beatles együttes összes felvétele. — 18.33: Beszélni nehéz. — A mikrofon előtt Péchy Blanka és Deme László. — 18.45: Tánc­házi muzsika. — 19.02: Baran­golás régi hanglemezek között — Legifjabb Johann Strauss nagybátyja. — 19.20: Az olaj utáni korszak kérdőjelei. — 19.30: Csak fiataloknak! — 20.*33: Mindenki könyvtára. — 21.06: Pop-műhely — A Rádió 8-as stúdiójából jelentjük. — 21.51: Klasszikus operettekből. — 22.25: Elfelejtett dallamok — Mátray Zsuzsával beszélget Salánki Hédi. — 23.15: Nóták. 3. MŰSOR: 8.08: Borsody László féld.: Miklós Gyurkáné énekelte da­lok Klézséről. — 8.15: Massenet: Manón — Négyfelvonásos opera. Közben: — 9.00: Iskolarádió. — 9.30: Az operaközvetítés folyta­tása. — 11.10: Külpolitikai köny­vespolc. — 11.25: Az operaköz­vetítés folytatása. — 12.07: Szim­fonikus zene. — 13.07: A szim­fonikus zene folytatása. —14.00: Dixilandfelvételek — A Le- ningrádi Diciland együttes ját­szik. — 14.30: Reneszánsz kó­rusmuzsika. — 15.00: A véges végtelen — Az Iskolarádió ma­tematika szakköre. — 15.30: Kamarazene. — 16.40: Mi a vé­leményed? — Politikai vitamű­sor. — 17.00: Operaáriák. — 17.45: Hangfelvételek felsőfokon. Szerkesztő: Varga Ferenc. — 18.16: Beethoven: Esz-dúr szep- tett Op. 20. — 19.05: Nem tudom a leckét — Az Ifjúsági Rádió műsora diákoknak, tanároknak és szülőknek. — 19.35: Kapcsol­juk a zeneakadémia nagyter­mét. Közben: — 20.15: Magyar Irodalmi Arcképek — Balassi Bálint. — 20.35: A hangverseny- közvetítés folytatása. — 21.35: Operakettősök. — 22.10: Napja­ink zenéje. V PROGFWm OKTÓBER 23., KEDD 8.00: Tévétorna. — 8.05—12.25: Iskolatévé. — 14.15: Iskolatévé. — 16.35: Hírek. — 16.40: Melyiket az ötezerből? Pályaválasztási műsor gyerekeknek. A hegesztő. — 16.55: Pedagógusok fóruma. — 17.30: Mindenki iskolája. — 18.00: Reklám. — 18.05: Matematika. Alapmű­veletek. — 18.35: Apartheid — bűncselekmény! A Horizont szer­kesztőség műsora. — 19.05: Reklám. — 19.10: Esti mese. — 19.20: Tévétorna. — 19.30: Tv-híradó. — 20.00: Éjszakák és nappalok. Ma­gyarul beszélő lengyel filmsorozat. XII/7. rész. Janusz és Celina. — 20.50: Színházi Album. — 21.50: Feljelentem önmagam. Dokumen­tumfilm. — Utána: Beszélgetés a Feljelentem önmagam című doku­mentumfilmről. — 22.35: Tv-híradó. 3. 2. MŰSOR 20.00: A bűn nyomában. Tudomány a bűnüldözés szolgálatában. IV/3. rész. Láthatatlan tanúk. — 20.55: Tv-híradó. 2. — 21.15: For­gószín. — 21.55: Reklám. — 22.00: Zenei arcképcsarnok. Radnai György portré. BUKAREST: 15.05: Iskolatévé. — 15.40: Angol nyelvoktatás. — 16.00: Hírek a szocialista országokból. — 16.30: Kedves dallamok. — 16.45: Turistautakon. — 17.05: Üttörőhíradó. — 17.25: Társadalompolitikai magazin. — 17.50: A legkisebbeknek. — 18.00: Tv-híradó. — 18.30: Dalok. — 18.45: Képek Románia történelméből. — 19.05: Színházi est. Schiller: „Ármány és szerelem”. — 20.35: Tv-híradó. Mi van az FTC-vel? Harót elnök nyilatkozata A sikeres bajnoki rajt után a két váratlan vereség az újonc Volán és a Pécsi VSK csapatától, nemcsak a ferencvárosi szurkolók köré­ben, hanem az egész labda­rúgó közvéleményben élénk visszhangot váltott ki. Mi az igazság, mi a helyzet a Ferencvárosban? — ezzel a kérdéssel fordult az MTI munkatársa Harót Jánoshoz, az egyesület ügyvezető elnö­kéhez. — Sajnáljuk, hogy „napi­renden” vagyunk, de való­ban helyes tiszta vizet önte­ni a pohárba, elmondani, mi történt az Üllői úton — vá­laszolta. — Először az Ebed- li—Nyilasi „üggyel” szeret­nék foglalkozni. A Volán el­leni mérkőzés után a két já­tékos felkeresett, s olyan be­jelentést tettek, hogy nem óhajtanak a továbbiakban nálunk szerepelni. Együtt jöttek, de Ebedli és Nyilasi más-más kérdés. Ebedli sér­tődött volt, mert edzője né­hány alkalommal lecserélte, nem játszatta vele végig a 90 percet. Friedmanszky Zoltán viszont nyilván azért cselekedett így. mert elége­detlen volt játékával. Labda­rúgónknak jobban kellett volna igyekeznie, hogy ké­pessegei, tudása alapján is­mét egyik főszereplője le­gyen mérkőzéseinknek. Egyébként sincs lehetősége szezon közbeni leállásra, más klubhoz való távozás­hoz, különben is változatla­nul rendelkezésünkre áll. Nyilasi úgy nyilatkozott, hogy be akarja fejezni aktív pályafutását. Egyébként ta­valy, a világbajnokság után is tett már hasonló kijelen­tést. Szerinte az utóbbi idő­ben nagyon sok negatív ha­tás érte őt, s ez idegileg ala­posan megviselte. Megálla­podtunk, hogy egyelőre pi­henjen, gondolja meg a jö­vőjét, p a hét második felé­ben labdarúgó szakosztá­lyunk vezetőségével együtt újból megbeszéljük, mi le­gyen. Kár lenne, ha az FTC, ha a magyar labdarúgás el­vesztené egyik tehetségét, értékét. — És mi a helyzet Fried­manszky edzővel? — Az égvilágon semmi, változatlanul a vezetőedzője szakosztályunknak. A jövő­ben is eddigihez hasonlóan végzi tevékenységét. Egye­sületünk elnöksége pedig mindent megtesz, hogy a le­hető legrövidebb úton belül teljes nyugalom legyen, és újból jó eredményeket ér­jünk el — fejezte be nyilat­kozatát Harót János ügyve­zető elnök. (MTI)