Szolnok Megyei Néplap, 1979. október (30. évfolyam, 230-255. szám)

1979-10-16 / 242. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1979. október 16. Megyei labdarúgó-bajnokság A Cukorgyár győzött Karcagon, helycsere az élen Szászberek—Jászjákóhalma 1:1 (0:1). Szászberek, 200 n., v.: Hossó. Szászberek: Pető — Balogh, Kovács, Juhász, Donkó, Pető B., Kormos, Koczka, Szabó I. (Lakatos), Földi, Laki (Faragó). Edző: Laki Imre. Jákóhalma: Ros­tás — Banya, Nagy Gy., Ko­vács, Szabó, László, Urbán, Szöllősi, Palcsó, Nagy Z., Nagy J. (Nagy S.). Edző: Páncsics József. A közepes iramú mérkőzés első félidejében a két 16-os között folyt a játék. A 28. percben Nagy Z. kiugrott a hazai védők közül, de a já­tékvezető lefújta a kecseg­tető akciót. A 37. percben a hazai védelem súlyos hibáját Palcsó kihasználta, és testé­vel a hálóba sodorta a lab­dát, 0:1. Ezután Kormos lát­ványos kapáslövését Rostás bravúrral kitolta. A 65. perc­ben egy korszerű hazai tá­madásból Földi a hálóba vág­ta a labdát, de a játékvezető lesnek minősítette az esetet. A 73. percben a szászbereki Szabó óriási helyzetben a kapusba lőtte a labdát. A 89. percben Juhász 11-esből ál­lította: fce a végeredményt-. A második félidőt a hazaiak végigtámadták, ideges, kap­kodó játékuk azonban csak az egyik pont megszerzésére volt elegendő. A látottak alapján az eredmény igazsá­gosnak mondható. Jó: Ju­hász, Balogh I., Laki, ill. Nagy Gy., Szabó, Kovács. Szolnoki Cukorgyár—Kar­cag 3:0 (1:0). Karcag, 1200 n., v.: Németh. Karcag: Kocsis — Bíró, Ács, Halász, Sándor, Nagy, Erdei, Szabó, Varga, Antal, Petró (Tüdős). A mér­kőzés kezdete előtt egyper­ces gyászszünetet tartottak, mert a karcagi Szabónak vá­ratlanul elhunyt az édesap­ja. A hazaiak támadtak töb­bet, azonban ezúttal nem volt elég átütő erő a csatáraik­ban. Egy ellentámadás végén Papp L. 20 méteres lövése védhetetlenül vágódott Ko­csis kapujába. Az 50. perc­ben a hazaiak védői teljesen ártatlan helyzetben addig to­tojáztak, mígnem a szemfü­les Koncsik közelről a háló­ba lőtt. A karcagi akció vé­gén Antal a kapust találta el. Hazai mezőnyfölény köz­ben a vendégek szöglethez jutottak. A beívelt labdát Kocsis a mezőnybe öklözte, a szolnoki Varga kapásból rálőtte, és az a sok láb kö­zött is utat talált a hálóba. A Cukorgyár megérdemelten győzött, mert taktikailag és harcosságban is felülmúlta a karcagiakat. Törökszentmiklós—Túrkeve 7:0 (4:0). T.miklós, 500 n., v.: Fodor. TSE: Mayer — Nagy, Boda, Molnár, Drávucz, Ko­csis (Varga), Kozák, Kegyes, Stummer, Márton, Süveges (Rácz). Élénk iramban kezd­tek a hazaiak, frissen, ötle­tesen szőtték támadásaikat, és a 10. percben Kegyes nagy lövése a hálóban kötött ki, 1:0. A vezető gól után is, sor­ra alakították ki helyzetei­ket, s a 43. percben már^:0- ra elhúztak. Szünet útim a vendégek átszervezték csa­patukat, több veszélyes tá­madást vezettek, de a hallat­lan lelkesedéssel és jól játszó hazaiak Rácz mesterhárma­sával tovább növelték a gó­lok számát, és még ilyen arányban is megérdemelten győztek. Kegyes 11-est hibá­zott, Csetét sárgalappal fi­gyelmeztették. Jó: G: Rácz (3), Márton (2), Kegyes, Ret­ter (öngól). Jó: Boda, Drá­vucz, Kegyes, Stummer, Rácz, ill. Retter, Kormos II. Rákóczifalva—Jászárokszál­lási Vasas 2:1 (2:1). Jászárok- szállás, 600 n., v.: Patócs. J. Vasas: Pesti — Muntyán T., Varga, Rédei T., Lukács, Nagy L. (Farkas M.). Tuza, Csikós, Krecsmarik (Kaszab), Banka. Tóth L. Óvatosan kezdett mindkét csapat, majd a 12. percben a hazaiak meg­szerezték a vezetést. Nem so­káig tartott az örömük, mert a 15. percben súlyos védelmi hibából egyenlítettek a ven­dégek. A hazaiak hibát hi­bára halmoztak, s a vendé­gek Bugyi révén 2:1-re mó­dosították az eredményt. Szünet után a hazaiak többet támadtak, de eredmény nél­kül. Az összeforrottabb 'csa­pat — ha bár szerencsével is — de megérdemelten vitte el a két pontot. G.: Mihályi, Bugyi, ill. Banka. Jó: Ko­vács, Ladányi, Huszár, Mihá­lyi, a hazaiak közül Csikós és Tuza dicsérhető. Jászkisér—Besenyszög 3:2 (1:2). Besenyszög, 450 n., v.: Török, Besenyszög: Boros — Varga Gy., Bálint (Danyi K.), Kiss Gy., Miklós, Dudák, Hé­ja, Korozs (Farkas), Danyi J., Dózsa, Lévai. Jó időben, nagy iramú, izgalmas, válto­zatos első félidőben a hazai­ak vezetést szereztek és jól is játszottak. A második fél­időben érthetetlen idegeske­dés és nagy visszaesés jelle­mezte a két csapat játékát, amelyben a téves játékveze­tői döntések is közrejátszot­tak. Három-kettes jászkiséri vezetésnél a besenyszögi Lé­vai 11-est hibázott. A mér­kőzést gyenge, határozatlan játékvezetés jellemezte. G.: Szirze, Csillik, Szabó ill. Da­nyi J., Varga Gy. Jó: Csil­lik, Kovács, Gócza Z., ill. Miklós. Szolnoki Vegyiművek— Kunhegyesi ESE 6:2 (3:0). Szolnok, Vegyiművek pálya, 200 n., v.: Boros. Vegyimű­vek: Öllé (Vidra) — Kele­men, Dobos, Récsányi, Tán- czos, Kupeczki, Halász, Fe­dor, Hajdú, Németh, Tóvizi. A hazai csapat könnyed, jó játékkal biztosan szerezte meg a győzelmet. A vendé­gek védelme nagyon gyenge napot fogott ki. A Vegyimű­vek támadósora tetszés sze­rint hozta össze a gólhelyze­teket, de ezek közül több ki­használatlanul maradt, sőt Tóvizi 1:0 után a 11-est kapu mellé lőtte. G.: Tóvizi (4), Németh, Fedor, ill. Gráczer, Lipták. A hazai csapat vala­mennyi játékosát dicséret il­leti, a vendégeknél Nánási, Lukács és Herbály I. ját­szott jól. Abádszalók—Tiszáimra 4:1 (3:1). Tiszabura, 400 n., v.: Asztalos: Tiszabura: Szabó — Fehér, Szimits, Körtvély- fái. Csömör G., Kelemen (Bo­zsik), Nagy, Csömör M., Ma­kai, Kasza, Ratkai. Mindkét csapat nagy lendülettel kez­dett. A 10. percben egy ha­zaadásból Káli szerezte meg a vezetést. Nagy kapushiba volt. A gól megzavarta a ha­zaiakat. A kapkodó védelem mellett Pataki távoli lövésé­vel 2:0-ra alakította az ered­ményt, később ismét Pataki volt eredményes. A félidő befejezése előtt feljavult a hazaiak játéka. Egy szabad­rúgás után Kasza szépített, 3:1. A második félidőben a hazaiak többet támadtak, de az abádszalóki Szabó remek védésekkel őrizte hálóját. A félidő közepén a burai kapu­védő hibájából Pataki szép emeléssel állította be a vég­eredményt. Jó: Szimits, Nagy, Csömör M., Kasza, ill. Káli, Pataki, Szabó, Kovács I. Üjszász—Kunszentmárton 1:1 (1:1). Üjszász, 100 n., v.: Inges. Üjszász: Takács — Kovács Z., Bóta A., Bóta M., Gyáfrás, Lukács, Tóth, Cza- kó, Mérész, Sándor, Varga I. Az első félidőben a hazaiak játszottak széllel hátban, és a 25. percben szöglet után szép fejesgóllal megszerezték a vezetést. A jobb középpá­lyásokkal rendelkező vendé­gek irányították a játékot, de gólhelyzetet kidolgozni nem tudtak. Miközben a ha­zaiak sorra kihagyták hely­zeteiket, Kunszentmárton egy ellenakció során kiegyenlí­tett. A második félidőben is kimaradtak a jobbnál jobb helyzetek, és ez majdnem megbosszulta magát: öt perc­cel a befejezés előtt 16-oson belüli buktatásért 11-est ítéltek a vendégek javára, melyet kapufára rúgtak. Az eddig lejátszott mérkőzések szolgáljanak tanulságul a hazai játékosoknak, hogy a helyzeteket büntetlenül nem lehet sorozatosan elpuskázni. A játékvezetői hármas kitű­nően működött. G.: Mérész, ill. Pálinkás. Jó; Takács, Bó­ta A., Bóta M., ill. Kovács, Kerekes, Szarvák A. A Tisza Cipő SE—Jb. Va­sas mérkőzést november 7- re halasztották. Röplabda Á Vegyiművek folytatja NB II. Férfi: Tiszamenti Vegyiművek—Sátoraljaújhe­lyi Spartacus 3:0 (5, 3, 12). Sátoraljaújhely, 100 n., v.: Zalánfi, Fekete. Vegyimű­vek: Nyári, Hegedűs Z., Bo­ros, Hegedűs S., Tószegi, Péter, cs.: Ilyés. A kiesés ellen küzdő hazai csapat nagy akarással kezdte a já­tékot; játszmát vagy játsz­mákat akart nyerni a lis­tavezetővel szemben. A nagy akarás azonban görcsös já­tékká fajult, és a bajnok­aspiráns Vegyiművek végig könnyedén játszva magabiz­tosan nyerte a találkozót. Jó: Tószegi, Boros. Kossuth KFSE—Szolnoki TITÁSZ 3:2 (12, —10, 11, —12, 14). Szentendre. Sz. TITÁSZ: Nabatov, Nagy, Kiss, Mészáros, Oláh, Vígh, cs.: Varga. Edző: Jäger Ist­ván. A találkozón fejtetőre állt a papírforma. A kato­nai főiskolások ugyanis az utolsó helyen, a szolnokiak pedig a táblázat közepén állnak. A hazaiak azonban a bevonulás során három új játékossal erősödtek, s így szoros küzdelmet hozott a találkozó. Az utolsó játsz­mában kétszer is mérkőzés­labdája volt a szolnokiak­nak, de nyitást rontottak. A TITÁSZ-ból Mészáros, Kiss és Oláh játéka emelkedett ki. Kosárlabda Újabb siker NB II. Férfi: Alföldi Olaj­bányász—Debreceni USE 96:69 (42:26). Debrecen, Vén- kerj ált. iskola. Jv.: Gerda. Szolnok: Mikola (15), Mol­nár (29), Kása (10), Pál Sza­bó (2), Kékesi (13), Majzik (5), Tóth Z. I. (11), Tóth Z. II. (3), Acsay (5). Farkas (3). Mb. edző: Acsay Attila. — Végig a szolnoki csapat irá­nyította a játékot, és maga­biztosan nyerte a találkozót. Palánk alatt és távolról is egyaránt jól dobott az Olaj­bányász. A hazai egyetemi csapat csak helyenként tu­dott játékba lendülni, de játéktüdása messze elmaradt a szolnoki együttestől. Kézilabda A martfűiek nyerték a kiesési rangadót iäm NB I B. Női: Tisza Cipő SE—Elzett Művek SK 12:10 (6:5). Martfű, 400 n., v.: Lázár, Ve&zter. Tisza Cipő: Gyurós — Siposné, Kazin­czy, Horváthné (6), Döbrei- né, Szálkái (4), Herbály, Ser­főző (1), Borigulya (1), Mé­száros, Czibulya. Edző: Ko­vács István. A szép számú közönség előtt vívott „kiesé­si rangadón” a martfűieknek mindig sikerült néhány gó­los vezetésre szert tenniük. Az izgalmas hajrában 9:9-es állás után Czibulya bünte­tőt védett, s a hazaiak is­mét három góllal elhúztak. A fővárosiak láthatóan fel­adták a küzdelmet, már csak a hátrány csökkentésére maradt erejük. Ezzel a győ­zelemmel a Tisza Cipő együttese jövőre is az NB I B-ben játszhat. NB II. Férfi: Szarvas—Ti- szaföldvár 20:16 (9:8). — Szarvas, 100 n., v.: Kárpáti, Szekeres. Tföldvár: Feren- czi — Fekecs (3), Kovács (1), Burján (5), Danku I. (2), Danku II. (2), Papp, Szaba­dos (3), Nemes. A bajnok­Szolnok Vörös Csillag: Kínai negyed (III. helyáron. 14). Mese a mihaszna köcsögről, Tisza: Mackenna aranya (II. helyáron). A találékony nyuszi. Tallinn: Vendégek vadnyugaton (II. hely- áron). Vegyiművek: Mr. süket trükkjei (14). Reptér: szünnap. Szandaszőlős Terv: Én tenger testvérem, Michaela a hóvihar­ban. Abádszalók Petőfi: A fej- nélküli lovas. Jászapáti Tán­csics: Talpunk alatt fütyül a szél (14). Jászberény Lehel: Won Ton Ton Hollywood meg- mentője (II. helyáron). Karcag Déryné: Ulzana. Kisújszállás Ady: Vigyázat, rozmárok. No megállj csak. Kunhegyes Sza­badság: Agyő. haver (16). Kun­madaras Petőfi: A veréb is madár (16). Kunszentmárton Körös: Az ártatlan (16). Mező­túr Béke: A maláji tigris (III. helyáron). Dózsa: .. és újra a szerelem (14). Szabadság:. Ház- tűznéző. A vörös pecsét. Tisza­füred Tisza: Csillagok háborúja I—IT. (ITT. dunla helyáron). Tó­szeg Petőfi: Fogjuk meg és vi- gvétek. Törökszentmiklós Dó­zsa: Zelengora csúcsai. Hun vádi: Az erőd (16). Túrkeve Vörös Csillag: Dráma a tenger­parton (16). mai műsor SZOLNOKI STÜDIÓ: 17.00: Hírek .— 17.05: Operett- belépők. — 17.15:“ Éjjeli mű­szakban. Riporter: Merza Jenő. — 17.25: Pár perc dzsessz. Eugen Cicero Schubert átirato­kat játszik. — 17.40': A nagy­üzemek villamosenergia gazdál­kodása . . . Vas József írása. — 17.45: Nagysikerű szolnoki hang­versenyek. Részletek a Colle­gium Musicum együttes estjé­ből — 18.00: Alföldi krónika. — Amanda Lear énekel. — 18.26 —18.30: Hírösszefoglaló, lap. és mű sor előzetes. KOSSUTH: 8.27: Lehet-e művesével az el­mebetegséget gyógyítani? — 8.57: Nóták. — 9.44: Rímek és ritmusok. — 10.05: MR 10—14. Iskolák. őrsök. barátok. .— 10.35: Benjamin Britten saját műveit vezénvli. _ n.36: Fele­let. Dérv Tibor regényét rá­dióra alkalmazta Dorogi Zsig­mond. II. rész. — i2.35: Tör­vénykönyv. „Az ellenkezőjét is a Tanácsnál mondták” ... — 12.50: Kapcsoljuk a Magyar Nemzeti Galériát. Hangverseny délidőben. — 13.50: Két óceán között. Hét államon át. — 14.10: A Moszkvai Rádió új könnyűze­nei felvételeiből. — 14.28: Arc­képek a bolgár irodalomból. Elin Pelin. — 14.45: A magyar - népdal hete. Két dél-dunántúli népihangszeres portréja. — 15.10: A Magyar Rádió és Tele­vízió énekkara Kodály kórus­müveket énekel. — 15.28: Nyit- nikék. Kisiskolások műsora. — Együtt — egymásért. — 16.05: Francia operettötösök. — 16.25: A magyar népdal hete. Talál­kozásom a népzenével. — 17.07: Ki kicsoda? Politikai arckép- csarnok. — 17.32: Bach: Olasz koncert. — 17.45: A Szabó csa­lád. — 18.15: Hol volt. hol nem volt. . . Csupaszéin a világjáró. — 19.15: László Margit operett­dalokat énekel. — 19.3a: Kap­csoljuk a Zeneakadémia nagy­termét. — Közben: 20.30: A Barbakántól a Gyulai Várszín­házig. — 22.20: Tíz perc külpo- liiika. — 22.30: Dzsessz-gitárfel- vételekből. — 22.50: Meditáció — a tíz százalékról. — 23.00: Opcraslágerek. PETŐFI: 8.05: Fúvószene táncritmus­ban. — 8.20: Tíz perc külpoli­tika. — 8.33: Társalgó. Két óra irodalomkedvelőknek. — 10.33: Zenedélelött. — 12.25: Látószög. Ifjúsági jegyzet. — 12.33: Meló­diákoktól. — 13.30: írók. köny­vek. évek. A KISZ KB és az Ifjúsági Rádió műsora. — 14.00: Operaslágerek. — i4.30: Hírek. Körzeti időjárás. — 14.35: Tánc­zenei koktél. — 15.20: Könyvről könyvért. Irodalmi rejtvénymü- sor tíz percben a Müveit Nép Könyvterjesztő Vállalat pécs-új- mecsekalji Hunyadi könyves­boltjából. — 15.30: Találkozás a stúdióban. — 16.28: Műsorismer­tetés. — 16.30: Hírek. — 16.33: Csúcsforgalom. Találkozóhely: Budapest. II. kér., a Keleti Károly utca és Mártírok útja sarkán. — Telefonszám az adás ideje alatt: 343-732. — 18.35: A magyar népdal hete. Kodály néndalkórusok. — 18.50: Chopin: Tizenkét ötöd. On. 10. — 19.20: A ..Gyorsuló idő” so­rozat legújabb köteteiről. — 19.30: Csak fiataloknak! — 20.33: őszi Dasztell. A Ljubja- nai Rádió és a Magyar Rádió kétnyelvű szlovén költői estje. — 21.13: örökzöld dallamok. — 22.11: Nótacsokor. — 23.15: Torn. sits Rudolf' szerzeményeiből. 3. MŰSOR: 8.03: Szimfonikus zene. — 9.00: Iskolarádió. — 10.30: Sza­badpolc. Világirodalmi könyv­szemle. — 11.05: Válaszolunk hallgatóinknak — még egyszer. — 11.20: XIX. századi operák­ból. — 12.10: Á La Salle vonós­négyes lemezeiből. — 13.07: Haydn: Tóbiás hazatérése — oratórium. — Közben: 14.50: Emlékiratok a szabadságharc és az abszolútizmus koráról. — 15.10: Az oratóriumközvetítés folytatása. — 16.45: Labirintus. — 17.00: Harminc perc alatt a Föld körül. — 17.30: Közben volt egy háború. — 18.30: Dzsesszfelvételekből. Jaco Pas- torius együttese játszik. — 19.0’5: Nem tudom a leckét. — 19.35: Balassa Sándor: Az ajtón kívül. Opera öt tételben. — 20.52: A magyar népdal hete. A nép­szokások dalai. — 21.30: Fede­rico Garcia Lorca: Cigányro­máncok. — 21.35: Sztárok szte­reóban. — 22.15: Ravel: zongo­raverseny balkézre. — 22.34: Napjaink zenéje. Te Pl PRODRflm 9.00: Idősebbek is elkezdhetik. Tévétorna. (Ism., színes.) — 9.05: Iskolatévé. Környezetismeret. (Ált. isk. 4. oszt.) Deltácska. Naprendszerünk. — 9.30: Óvodások filmműsora. Kisfilm-összeállí- tás: 1. Csücsök az űrben. Csehszlovák rajzfilmsorozat. 3. rész. A játékbolygó. (Ism., színes.) — 2. A dió. NDK bábfilm. (Ism.) — 10.05: Magyar nyelv. (Ált. isk. 7. oszt.) — Szó-ra-ka-té-nusz. Mondat­bontás. (Színes.) — 11.05: Élővilág. (Ált. isk. 7. oszt.) A forrőöv ter­mesztett növényei. — 12.10: Fizika. (Ált. isk. 7. oszt.) Az elektromos töltés. — 14.45: Iskolatévé. Környezetismeret. (Ism.) — 15.10: Magyar nyelv. (Ism., színes.) — 15.25: Élővilág. (Ism.) — 15.55: Fizika. (Ism.) — 16.30: Hírek. — 16.35: Jó hangulat zenével. Richard Rodgers meló­diái. (Színes.) — 16.55: Melyiket az ötezerből? Pályaválasztási mű­sor gyerekeknek. Az épületburkoló. (Ism.) — 17.10: Rossz falu...? A szegedi körzeti stúdió műsora. — 17.30: Mindenki iskolája. Föld­rajz. A kontinensek fekvése, felszíne. — 17.55: Reklám. — 18.00: Történelem. Haza és haladás. — 18.30: Tv-mozaik. Rövidfilm-össze- állítás. — 18.40: Ipari nagyító. A Horizont szerkesztőség műsora. (Színes.) — 19.00: Reklám. — 19.10: Esti mese. — 19.20: Idősebbek is elkezdhetik. Tévétorna. (Színes.) — 19.30: Tv-liíradó. (Színes.) — 20.00: Éjszakák és nappalok. Magyarul beszélő lengyel tévéfilm­sorozat. XII6. rész. Szerelem. (Színes.) — 20.55: Zene, zene, zene. Körkép. (Színes.) — 21.45: Magyar tudósok. Neumann János. — 22.30: Tv-liíradó. 3. (Színes.) 2. MŰSOR 20.00: Frédi a csempész-rendész. Amerikai rajzfilm. (Ism.. szí­nes.) — 21.25: Tv-híradó. 2. (Színes.) — 21.45: Autó-motor sport. A Telesport technikai magazinja. (Színes.) —->,22.05: Reklám. 22.10: A bűn nyomában. IV 2. rész. Tetemrehívás. (Ism., színes.) BUKAREST: 15.05: Iskolatévé. — 15.40: Angol nyelvoktatás. — 16.00: A szo­cialista országokból. — 16.45: Turistautakon. — 17.05: Üttörőhíradó. — 17.25: Társadalompolitikai szemle. — 17.50: A legkisebbeknek. — 18.00: Tv-híradó. — 18.30: George Enescu fesztivál műsorából. — 19.10: Egy nap a mezőgazdaságban. — 19.20: Riportműsor. — 19.40: Zene. hirdetés. — 19.45: Román színházi est. Ion Vintila: „Az éjféli vonat”. — 20.35: Tv-lüradó. **■ ■ A jászberényiek a fővárosi együttes védőinek gyűrű­jében Fotó: N. ZS. ság utolsó fordulójában ke­mény, időnként durvaságok­kal tarkított jó iramú mér­kőzést vívott a két együttes. A találkozó tétje az volt, hogy melyikük végez feljebb a bajnoki tabellán. Ez vé­gül is a hazaiaknak sikerült jobban, győzelmükkel — amelyben nagy részt vállalt a kapus Kugyela —, meg­előzték a földváriakat. III. kér. TTVE—Lehel SC 21:20 (8:11). Jászberény, 50 n., v.: Atkári, Várhelyi. Le­hel SC: Zaja — Győr (2), Majoros (1), Palotai, Berente (3), Langmár (2), Ugrin (1), Mudrák, Urbán (4), Szöllősi (5), Liszkai (2), Nagy. Edző: Koncz András. A fővárosi csapat a második félidőben fokozatosan ledolgozta hát­rányát, majd a befejezés előtt két perccel a vezetést is megszerezte. Végered­ményben megérdemelten nyert a taktikusabb. hely­zeteit jobban kihasználó együttes. A Lehel SC férfi kézilabdázói ezzel a vere­séggel kiestek az NB U- ből. Teke Szoros csata az NB l-ben NB I. Férfi: Szolnoki MÁV MTE—Pécsi Gáz 5:3 (5340:5127). Szolnok, MÁV MTE automata tekecsarnok. Szoros küzdelemben értékes győzelmet aratott a MÁV MTE a mérkőzés előtt még az ötödik helyen álló, jó képes­ségű pécsiek ellen. Ezzel a győ­zelemmel a szolnokiak az NB I-ben előkelő helyezésért küzd- hetnek. Ld.: Dobos 950. Kántor 935. Mátyás 90B. ill. Fenyősi 910, Budai 891, Berta 868 fa. NB II. Női: Csepel—Szolnoki MÁV MTE 5:3 (2199:2143). A Csepelen lejátszott mérkőzésen szoros küzdelemben maradtak alul a szolnokiak. Ld.: Hor­váth E. 383. Varga £. 345. ill. Lakatos 400. Kállainé 387 fa. NB III. Férfi: SZMÁV MTE II.—Debreceni MVSC II. 7:1 (2507:2401). Szolnok. MÁV MTE automata tekecsarnok. Magabiz­tos. fölénves yvőzelmet szerzett a MÁV MTE. A szolnoki csa- oat öt tagja négyszázon felül ütött. Ld.: Fehér 460. Istványi 434. szitár 415, ill. Villánvt 436. Péterszegi 404. Széles 401 fa. A martfűiek harmadik góljukat lövik Fotó: T. Z.