Szolnok Megyei Néplap, 1979. szeptember (30. évfolyam, 204-229. szám)

1979-09-04 / 206. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1979. szeptember 4. Megyei labdarúgó-bajnokság Nincs már pont nélküli csapat Labdarúgó NB II. A ‘Rákóczifalva javára megítélt 11-est megelőző pillanat: Patkós (6) lövése a Vegyiművek védőjének kezéről szögletre pattan Kunhegyes—Túrkeve 2:2 (0:1). Kunhegyes, 300 n., v.: Szilágyi. Kunhegyes: Balogh — Fazekas, Lukács, Tóth, Kontra, Borbély, Gráczer (Trencsényi), Balogh I. (Nagy II.), Herbály, Lipták, Kovács. Edző: Gorzás Lukács. Túrke­ve: Katona — Vajda II., Vad, Retter, Patkós, Iglódi, Kor­mos II., Vajda I. (Szőke), Bognár (Nemes), Kormos I., Török. Edző: Kurcz József. Kunhegyesi rohamokkal kezdődött a mérkőzés, a ven­dégek védekezésre összponto­sítottak. A kitámadó hazaiak ellen a 10. percben Bognár 8 méterre a kaputól senkitől sem zavarva Balogh kapusba »lőtt. Az eset utáni időszak­ban a hazai csatárok több nagy helyzetet dolgoztak ki, de hol Lipták, hol pedig Her­bály ügyetlenkedte el őket. A 30. perctől kiegyenlítődött a játék. A 38. percben Kor­mos II. kapott jó labdát 18 méterre a kaputól, és a kun­hegyesi védelem kísérete mellett biztosan lőtt a rövid sarokba, 0:1. A második fél­időben is sorra dolgozták ki helyzeteiket a hazaiak, de mind elhibázták. Az 54. perc­ben a csereként beállt Nagy II. 16 méterről leadott lövé­sébe Katona kapus csak be­leütni tudott, és a labda a kapuba hullott, 1:1. A gól után élénkült a játék. A 79. percben Herbály kapott jó indítást Fazekastól, aki lefu­totta a vendégeket, és 15 mé­terről leadott lövése után a labda a belső kapufáról per­dült a hálóba, 2:1. A 82. perc­ben egy szabadrúgás után Kormos II. kapta a labdát, 20 méteren keresztül vezet­te, majd 24 méterre a kapu­tól lövésre szánta el magát. A jól eltalált labda védhetet- lenül vágódott a kapu jobb felső sarkába, 2:2. A látottak alapján végig küzdelmes és színvonalas mérkőzésen igaz­ságos eredmény alakult ki. A játékvezetői hármas jól látta el feladatát. Jó: Lukács, ill. Kormos II. Kormos I., Vad. — gorzás — Tisza Cipő SE—Jászárok- szállás 0:0. Martfű, 300 n., v.: Tóth. Tisza Cipő: Pál — Si­pos, Borza, Mihovits, Nagy I., Szőke, Vass, Szántai, Nyit- rai (Kardos), Kesjár, Szőlősi (Nagy R.). Nagyiramú, izgal­makban bővelkedő mérkőzé­A totó 35. heti eredményei 1. BKV Előre— SZEOL 2-2 X 2. 22. Volán—Bp. V. Izzó 2-2 X 3. Dunakeszi—KKFSE 1-0 1 4. Jánoshalma—Bp. Sp. 2-0 1 5. Esztergom—Vác 1-1 X 6. Szegedi Dózsa—BVSC 0-1 2 7. G.-MAVAG—Budafok 3-1 1 8. Mohács V.—Bábolna 2-ü 1 9. Győri D.—Szekszárd 1-1 X 10. Várpalota—Kaposvár 1-3 2 11. Asztalos SE—Kazincb. 1-1 X 12. Miskolc—Sz. MAV-MTE 2-4 2 13. Özd—Eger _i_i 0-0 X Orosháza—Papp J. SE 1-2 2 sen a hazaiak 80 percet tá­madtak. A vendégek védeke­zésre rendezkedtek be. A 4. percben Kesjár szabályos gólját a játékvezető érthetet­lenül nem adta meg, és több kemény belemenést nem to­rolt meg a vendégek kapuja előtt. Ha a hazaiak a helyze­teiket kihasználják, gólokkal nyerhettek volna. Az ered­mény a vendégekre nézve hí­zelgő és szerencsésnek mond­ható. Jó: Pál, Sipos, Borza, ill. Rédei, Banka. Jászberényi Vasas—Jászjá- kóhalma 3:2 (1:0). Jászjákó- halma, 300 n., v.: Hossó. Jászjákóhalma: Rostás — Banya I., Nagy Gy., Kovács, Banya II., László, Szabó, Ur- bán (Szöllősi), Nagy L., Pal- csó, Nagy Z. (Kriger). A Va­sas nagyobb tudását a hazai­ak lelkesedéssel igyekeztek ellensúlyozni. Kevesebb gól­helyzetüket a vendégek job­ban kihasználták, és ha sze­rencsével is, de megszerez­ték mindkét pontot. Egyenlő erők küzdelme jellemezte a mérkőzést. Nagy Z. sárgala­pos figyelmeztetésben része­sült. G.: Szilasi (2), Vígh, ill. Szöllősi, Nagy Gy. (11-esből). Jó: Vígh, Szilasi, Balázs, ill. Rostás, Nagy Gy., Kovács. Szászberek—Szolnoki Cu­korgyár 1:1 (0:0). Szászberek, 250 n., v.: Boros. Szászberek: Balogh — Pető B., Kovács, Donkó, Szabó Gy., Juhász (Kormos), Laki, Földi, Laka­tos (Burda), Szabó I., Pető L. Az első félidőben a hazaiak támadták többet, és a hely­zetek alapján a maguk ja­vára dönthették volna a mér­kőzést. A második félidő első felében feljöttek a vendégek, és Koncsik révén vezetést szereztek. Ezután újból a ha­zaiak vették át az irányítást, és Donkó góljával egyenlí­tettek. A játék képe alapján a hazaiak győzelmet érde­meltek volna. Jó: Donkó, Pe­tő B., ill. Márkus, Pusztai. Jászkisér—Abádszalók 1:0 (1:0). Jászkisér, 400 n., v.: Tolonkai. Jászkisér: Bajzáth — Szabó I., Hajdú, Tóth F., Szabó F., Kovács, Tóth János (Gócza I.), Csi Ili k, Nemes, Rózsavölgyi, Tóth József. Kezdés után a hazaiak lép­tek fel támadólag, de jó né­hány helyzet kimaradt. A 15. percben egy bal oldali szög­let után Tóth József megsze­rezte a vezetést, ami — mint később kiderült — a győzel­met jelentette a hazaiaknak. Helyenként durva belemené- sek jellemezték a mérkőzést. Szünet után esett a mérkő­zés színvonala, egyik csapat sem tudott tartós fölényt ki­harcolni. Végeredményben a hazaiak nehezen nyertek, mert sok helyzetet kihagy­tak. a vendégek kapusa pe­dig kitűnően védett. Jó: Haj­dú, Szabó I., Tóth F., Szabó F., ill. Szabó J., Kovács I., Csonka G. Sz. Vegyiművek—Rákóczi­falva 1:1 (0:1). Vegyiművek pálya, 200 n., v.: Kokavecz. Sz. Vegyiművek: Csécsey — Martók, Dobos, Sipos, Tán- czos, Kelemen, Halász (Ku- peczki), Fodor (Miskolczi), Hajdú, Németh, Tóvizi. Az 5. percben kapu előtti kava­rodásnál egy vétlen keze- zés miatt nagy meglepetésre a játékvezető 11-est ítélt a Vegyiművek ellen, a büntetőt Szabó Zoltán értékesítette. Jobb középpályásai révén Rákóczifalva mezőnyfölény­ben játszott. A 62. percben Némethet a 16-oson belül gáncsolták, ez is 11-es. Tó­vizi lövését a kapus hárítot­ta, de a szemfüles csatár a kipattanó labdát biztosan lőt­te a hálóba. Jó iramú, küz­delmes mérkőzésen igazságos eredmény született. Gyenge játékvezetés. Kelemen (Ve­gyiművek) és Mihályi (R.fal­va) sárga lapot kapott. Jó: Csécsey (a mezőny legjobb­ja), Dobos, Sipos, Németh, ill. Szabó Zoltán, Ladányi. Bescnyszög—Kunszentmár- ton 2:2 (2:1). Besenyszög, 500 n., v.: Horváth. Besenyszög: Boros B. — Lévai, Dudok, Miklós, Héja, Bálint, Kiss, Da- nyi T., Varga, Danyi J., Boros S. (Kemencei). Nagy iramban kezdtek a hazaiak, a szem­mel láthatóan védekezésre berendezkedett vendégek el­len, és több kihagyott gól­helyzet után szerezték meg a vezetést. A második félidő­ben a hazai csapat nem tud­ta kihasználni gólhelyzeteit és mezőnyfölényét. Á Kun- szentmárton viszont a hazai védelem megingásait kihasz­nálva egy gyors ellentáma­dással kiegyenlített. Az ered­mény a vendégcsapat számá­ra hízelgő, a hazaiak győzel­met. érdemeltek volna. G.: Kiss. Boros S., ill. Veres I., Kupeczki. Jó: Héja, Varga, Danyi J., Kemencei, ill. Tóth Márton, Szarvák L. Karcag—Tiszabura 2:1 (1:0). Tiszabura, 800 n., v.: Ciczás. Tiszabura: Szabó — Kört- vélyfái, Kelemen, Gonda, Csömör G., Vörös, Csömör M., Kasza, Nagy (Makai), Rátkai. (Fehér). Berényi. Küzdelmes, kemény, helyen­ként szép mérkőzést láthatott a közönség. Az első félidőben a nagyobb tudású vendégcsa­pat irányította a játékot. A határozatlan, gyenge játékve­zetés miatt kissé eldurvult a találkozó. A 35. percben Sza­bó, a hazaiak kapusa Antal erős lövését védte. A játék­vezető kirúgást ítélt, majd annak elvégzése után érthe­tetlen módon középre muta­tott. 1:0. A második félidő­ben a hazaiak játszottak job­ban, és a 70. percben Kört- vélyfái góljával egyenlítettek, 1:1. Több veszélyes helyzet alakult ki mindkét kapu előtt. A 86. percben Antal kezére pattant a labda, sza­badrúgást mégis ő kapott. A beívelt labdát Halász a ke­zével állította meg, majd a burai kapuba továbbította. 2:1. A vendégcsapat szurko­lói ekkor harmadszor özört- lötték el a pályát, nem a já­tékvezetőn, hanem a rende­zőkön múlott, hogy nem ful­ladt botrányba a találkozó. Befejezés előtt a 9-es számú karcagi játékos sárga lapot kapott. Ez volt a találkozó „legkeményebb” ítélete. A játékvezető a 88. percben le­fújta a találkozót. Jó: Kele­men, Körtvélyfái, Berényi, ill. Antal, Bene. Törökszcntmiklós—Űjszász 2:0 (1:0). Űjszász, 150 n., v.: Szűcs, Újszász: Takács — Ká­ló, Bóta A., Kovács' Z., Béta M., Czakó, Gyáfrás, Kovács Gy., Mérész, Terek, Varga I. Az igen gyengén játszó ha­zaiak ellen a helyzeteiből kettőt értékesítő Törökszent- miklós megérdemelt győzel­met aratott. G.: Kocsis, Stummer. Jó: Mészáros, Bo- da, Hoppál, Kocsis. A bajnokság állása 1. T.-szentm. 5 5 — — 13- 2 10 Karcag 5 5 — — 14- 3 10 3. J.-ároksz. 5 4 1 — 13- ? 9 4. Jb. Vasas 5 4 — 1 13- 5 8 5. Jászkisér 5 4 — 1 8- 6 8 6. R.-falva 5 3 1 1 11- 5 7 7. KuTE 5 3 1 1 11- 6 7 8. Cukorgyár 5 3 1 1 7- 3 7 9. Tisza Cipő 5 2 1 2 9- 6 5 10. Abádszalók 5 2 — 3 6- 7 4 11. j.-jákóh. 5 1 1 3 4- 7 3 12. Kunhegyes 5 1 1 3 7-13 3 13. Besenyszög 5 1 1 3 5-13 3 14. Túrkeve 5 — 2 3 5-12 2 15. Szászberek 5 — 1 4 3- 8 1 16. Űjszász 5 — 1 4 1- 8 1 17. Vegyim. 5 — 1 4 2-11 1 18. Tiszabura 5 — 1 4 4-19 1 (Folytatás az 5. oldalról) ilyen akciónál a gyors Fo­dor ugrott ki, már csak Lászlóval állt szemben, ami­kor Gergelynek becsúszva sikerült szerelnie. Később Sebestyén hibázott gólhely­zetben. A hazai támadások erőtlenek voltak, és ezeket könnyen hárította a debre­ceni védelem. Félóra eltelté­vel a Lehel még mérsékel­tebb teljesítményt nyújtott, mégis ekkor szerezte egyet­len gólját a csapat: Lakatos labdáját Postás két csel után mintegy 10 méterről a hálóba lőtte. 1:0. Váczi majd röviddel utána Se­bestyén hibázott gólhelyzet­ben. A szünet utáni első ese­ményre jó negyedórát kel­lett várni, ekkor Lukácsi ugratta ki Sebestyént, akit az alapvonal mentén fel­vágtak. Szabó szabadrúgá­Gyula, 2500 n„ v.: Tóth L. Gyula: Szabó — Ottla- kán, Tunner, Csorba, Otott — Cseh (Rétlaki a 80. perc­ben), Kocsis, Kuti — Tóth II. (Gulyás az 57. perc­ben), Steigerwald, Zámbori. Edző: Szűcs Mihály. Mező­túri Honvéd: Anger .— He- rédi, Papp, Dávid. Mohá­csi — Fodor, Magyar, Ba­tári — Kelemen, Czanka (Cserháti az 52. percben), Széli (Pribék a 65. percben). Edző: Bencsik Gyula. Mindkét csapat nagy len­dülettel kezdett, és szinte percenként alakult ki gól­helyzet mind,két kapu előtt. A hazaiak túl keményen, többször csak durva bele- menésekkel tisztáztak, de a játékvezető megelégedett a figyelmeztetéssel, a sárgalap minden esetben elmaradt. A második félidőben még tovább élesedett a küzdelem, és az 55. percben szép ado­gatás után Fodor kiugrott, a 11-es pont táján elkaszálták hátulról, de a játékvezető továbbot intett. Az 59. perc­ben Dávid elrúgta a labdát, Tóth játékvezető szabályta­lannak ítélte meg, a mező­túri kaputól mintegy 20 mé­terre. A szabadrúgásból Ko­csis Tunner elé továbbítot­ta a labdát, a lövés a sor­falon irányt változtatott, és a balra már elmozdult An­ger mellett az ellenkező sa­rokba hullott. (1:0). A 65. percben mintaszerű támadás után Fodor a jobb oldalon elhúzott, és labdája Befejeződött a motoroshajó- modellek első világbajnoksága Duisburgban. A magyar csapat 14 versenyzője 10 kategóriában indult, s 3 arany, 3 ezüst, 2 bronzérmet és további 8 4—6. helyezést ért el. Kétszeres ifjúsági világbajnok: Bertók István (Kapuvári MHSZ) a navigációs kategóriákban. Világbajnok és bronzérmes: sát Fejes gyatrán a kapus kezépe fejelte. Röviddel ez­után Bacher kapufáról visz- szapattant labdáját emelte Gergely fölé, majd Postás szögletét lőtte Török ugyan­csak a — kapu felé. A má­sik oldalon Vaczlavik éles szögletét többen is elvétették, végül Fodor három méter­ről az üres kapu mellé vágta a labdát. Tovább foly­tatódott az első félidőben is látott, minden elképzelést nélkülöző küzdelem. Andisko kapott sárga lapot, majd Kelemen kapufáról vissza­pattanó labdáját a formán kívül játszó Szabó a kapus kezébe fejelte. A Lehel első­sorban középpályás és csa­társorának gyenge játéka miatt szurkolóinak mélysé­ges csalódást okozott. Jó: Kirchner. Lukácsi, ill. Vicz- lavik, Fodor. — hoffer — védhetetlenül vágódott a ka­pu jobb alsó sarkába, de a szükség partjelző. Tompa úgy ítélte meg, hogy lesről indult Fodor, és így a gól érvénytelen. A hazaiak kíméletlen já­tékot produkáltak, melynek következtében a 82. percben mintegy 18 m-rel a gyulai kapu előtt szabadrúgás kö­vetkezett. Kelemen állt ne­ki és a sorfal mellett a felső lécre rúgta, majd a lepatta­nó labdát a gyulai közép­hátvéd az alapvonalon túl­ra mentette. A 85. percben Magyar ívelte be a Honvéd csapat szögletét, mely át­szállt a védők felett, a jó­kor érkező Papp üres ka­puba tartó labdájába egy vé­dő az utolsó pillanatban be­leért és róla az alapvonal- ion kívülre pattant a lab­da. A mezőtúri csapat tel­jesen kitámadott. A 87. percben Gulyás a jobb szé­len ment el és nagy lövést küldött kapura melyet a kapufa mentett. A mérkőzés negyedórás késéssel kezdődött, ugyanis Köböl partjelző nem érke­zett meg, így a Gyulán tar­tózkodó Tompa játékvezetőt kérték fel helyette. Az egész mérkőzés izgalmakban bővelkedő, színvonalas volt, a látottak alapján a mező­túri csapat az egyik pontot megérdemelte volna. Jók: Tunner, Otott, Csor­ba. Steigerwaid, illetve: Papp, Herédi, Magyar. — sindel — Horváth István (Szombathelyi MHSZ) a sebességi körpályás kategóriában. Ezüstérmesek: Bottlik Endre Budapesti. Ábrahám Gábor és Abrahám József Kapuvári MHSZ versenyzők, a maketthajómodell illetve navigációs kategóriákban. Ifjúsági bronzérmes: Nagy Ist­ván (Kapuvári MHSZ) a navi­gációs kategóriában. Motoroshajómodell VB Gyula — Mezőtúri Honvéd 1:0 (0:0) mai műsor MOZI Szolnok Vörös Csillag: A vas­prefektus (14). Kert: Gyalog­galopp (14). Tisza: Októberi va­sárnap. Tallinn: Griffin és Phoe­nix (14). Vegyiművek: Vadem­ber (III. helyáron). Reptér: szünnap, Szandaszölős Terv: San Babila egy napja (18). Abád­szalók Petőfi: Fayard bíró. akit seriffnek hívtak (14. II. hely- áron). Jászapáti Táncsics: Gyil­kos levegő. Jászberény Lehel: A hosszú hétvége (14). Kert: Fogat fogért (II. helyáron). Kar­cag Déryné: Elcsábítva, elha­gyatva. Kisújszállás Ady: Mez­telen bosszú, Kunhegyes Sza­badság: Fogjuk meg es vigyé­tek. Kunmadaras Petőfi: A vad­nyugat hőskora I—II. (II. dupla helyáron). Kunszentmárton Kö­rös: Kéz kezet mos. Mezőtúr Béke: A nagy balhé (III. hely- áron). Dózsa: Kiváló holttestek (14). Szabadság: Csillagok há­borúja I—II. (III. dupla hely­áron). A kis malac meg a far­kasok (ovimozi fél helyáron). Tiszafüred Tisza: Transzszibériai expressz. Tószeg Petőfi: A nő illata (10. II. helyáron). Török­szentmiklós Dózsa: szünnap. Hu­nyadi: Egészséges házasélet (14). Túrkeve Vörös Csillag: Csúfak és gonoszok (II. helyáron. 18). Terülj, terülj asztalkám (ovi­mozi fél helyáron). RÁDIÓMŰSOR SZOLNOKI STÚDIÓ: 17.00: Hírek. —- A Beat klasszi­kusai. Littl Richard és John Mayal énekel. — 17.15: Nők ne­gyedórája. Szerkesztő: Kardos Ernő. — Sanzonok. Dalida elő­adásában. — 17.40: 101 ötlet. Ri­porter: Megyeri Valéria — 17.50: A ‘ törökszentmiklósi népdalkor énekel, a Nagykun eiterazene- kar játszik. — 18.00: Alföldi kró­nika. — 18.15: Ritmikus percek Kovács Kati új felvételeiből. — 18.26—18.30: Hírösszefoglaló, lap- és müsorelőzetes. KOSSUTH: 8.25: Laboratórium: az erdő. (Ism.) — 8.55: Zenekari muzsi­ka. — 0.44: Pacni mese. Gyer­mekversek zenével. — 10.05: MR 10—14. iskolák, őrsök, barátok. — 10.35: Fráter Lóránd és Lányi Ernő nótáiból. — 11.10: Schu­mann: d-moll trió. — 11.40: A famászó báró. Italo Calvino re­génye folytatásokban. II. rész. — 12.20: Ki nyer ma? — 12.35: Törvénykönyv. ..Jöjjön a jövő héten!” — 12.50: A Rádió Dal­színháza: Kénytelen mulatság. — 14.11: A Tátrai vonósnégyes játszik. — 14.43: Arcképek a bolgár irodalomból. Szofronij Vracsanszki. (Ism.) — 15.10: Bé_ keffy Sarolta népdalokat éne­kel. Dittrich Tibor és Vcér István klarinétozik. 16.05: Se­bestyén András fúvósmüveibői. — 16.19: A bolgár kultúra hete. Éneklő Várna. Vendégségben a XII. nemzetközi kórusversenyen. — 17.07: Kultúrával takaródzunk. II. rész. — 17.32: de Falla: Ver­senymű csembalóra és kamara­együttesre. — 17.45: A Szabi) család. — 18.15: Hol voll, hol nem volt... A tíz fehér ele­fánt. Vietnami mese. — 19.15: Opera-müvészlemezek. — 20.05: A modern technika a fejlődő országokban. — 20.35: Nénzenc- kedvelöknek. — 21.05: Húszas stúdió. (Cseresznyés.) — 22.15: Közvetítés a BM atlétikai soar- takiádról. — 22.25: Világtörté­nelem dióhéjban. — 22.35: Né­metalföldi madrigálok — 22.50: Meditáció a ..Konservativ spon­taneitásról”. Papp Zsolt írása. — 23.00: Zenekari muzsika. — 0.10: Magyar müvek rézfúvókra. PETŐM: 8.05: Bende Zsolt énekéi. — 8.20: Tíz pere külpolitika. (Ism.) — 8.33: Társalgó Két óra iro­dalomkedvelőknek. — 10.33: Ze- nedélelött. — 12.25: Látószög If­júsági jcgyzei — 12.33: Melódia- koktél. — 13.22: Állatbarátok­nak. — 13.27: Éneklő ifjúság. — 14.00: Kettőtől hatig ... A Petőfi Rádió zenés délutánja. — 14.00: Operaslágerek. Szer­kesztő: Kertész Iván. — 14.30: Hírek. — 14.35: Tánczenei koktél. — 15.20: Könyvről könyvért, iro­dalmi rejtvénymüsor tíz perc­ben a bácsalmási szövetkezeti könyvesboltból. — 15.30: Talál­kozás a stúdióban. — 16.28: Mű­sorismertetés. — 16.30: Hírek. — 16.33: Csúcsforgalom. Találkozó- hely: Bp.. Vili., a Horváth Mi­hály téri iskola előtt. Telefon­szám az adás ideje alatt: 343-732. — 18.00: Tip-top parádé. A Beatles-együttes ösz- szes felvétele. XII. rész. — 13.33: Moszkvából érkezett. — 19.03: Pere János nótákat éne­kel. — 19.17: Rákkeltő penészek. Beszélgetés Rimóczi Imre egye­temi adjunktussal. — 19.30: Csak fiataloknak! — 20.33: Köz­vetítés a Madách Színházból: Pygmalion. G. B. Shaw vígjá­téka. — 22.39: Operettegyüttesek. — 23.15: Népdalok, néptáncok. 3. MŰSOR: 8.08: Händel operáiból. — 9.00: Katedra. Továbbképzés pedagó­gusoknak. — 9.30: Bécsi klasz- szikus kamarazene. — 11.05: Válaszolunk hallgatóinknak — még egyszer. — 11.20: Gustav Leonhardt. Bach-műveket csem- balözik és vezényel. — i3.05: Kiss Gyula (zongora). Petényi Eszter (hegedű) és Perén vi Miklós (gordonka) Brahrns-fel- vételeiböl. — 14.00: Dzsesszfel- vételekböl. Art Blakey együtte­se játszik. — 14.17: A művész úr. — 14.43: Szopránáriák. — 15.35: Herbert von Karajan ve­zényli a Berlini Filharmonikus Zenekart. — 17.15: Labirintus. — 17.30: Harminc perc alatt a Föld körül. Nemzetközi maga­zin. — 18.00: A századforduló operáiból. — 19.05: Katedra. To­vábbképzés pedagógusoknak. (Ism.) — 19.35: A bolgár kultú­ra hete. Kapcsoljuk a 6-os stú­diót. — Közben: kb. 20.20: Mo­dern írók portréi. Hriszto Bo­tev. (Ism.) — kb. 21.25: Dzsessz- felvételekböi. Earl Klugh együt­tese játszik. — 21.45: Barokk zene. — 22.38: Napjaink zenéje. A Magyar Rádió elektronikus zenei stúdiójának felvételeiből. 8.05: Idősebbek is elkezdhetik. Tévétorna. (Ism., színes.) — 8.10: Iskolatévé. Magyar nyelv és irodalom. (Alt. isk. 1. oszt.) Mi az új a tantervben? — 8.50: Környezetismeret. (Alt. isk. l. oszt.) Mi az új a környezetismeret tantervben? — 9.30: Technika. Üj tantárgy a technika.. (Alt. isk. 1. oszt.) — 10.30: Óvodások filmműsora. Bo­hócok. Csehszlovák rajzfilm. (Ism.) Szárad a víziló. NDK báb­film. (Ism.. színes.) — 10.50: Idesüss! Ajánlóműsor gyerekeknek. (Ism.) — 16.15: Hírek. — 16.20: Az arany országa. Ashanti. Doku­mentumfilm. (Isin., színes.) — 17.00: A marselle-i fiú. Magyarul beszélő olasz tévéfilm-sorozat. Ilii. rész. (Ism., színes.) — 18.05: Reklám. — 18.10: Sakk-matt. (Színes.) — 18.30: Victor Jara énekel. — 19.05: Reklám. — 19.10: Esti mese. (Színes.) — 19.20: Idősebbek is elkezdhetik. Tévétorna. (Színes.) — 19.30: Tv-híradó. (Színes.) — 20.00: A faljáró. Magyarul beszélő francia film. (Színes.) — 20.55: Az emberi test. Szentágothai János sorozata. VIII 5. rész. A légzés szervrendszere. (Színes.) — 21.35: Reklámújság. — 21.45: Művészeti Magazin. (Színes.) — 22.35: Tv-híradó. 3 .(Színes.) 2. MŰSOR 20.00: A szent tulajdon ellen. Fejezetek az ifjúsági mozgalom történetéből. Dokumentumfilm. (Ism.) — 20.40: Ez a Tévé. A Svájci Televízió filmje. (Színes.) — 21.00: Tv-híradó. 2. (Színes.) — 21.20: ■Túcjás megégetése. Magyarul beszélő venezuelai film. (Színes.) BUKAREST 14.05: Irodalmi műsor fiataloknak. — 14.25: Pionírok műsora. — 14.50: A szocialista országokból. Bulgária. — 15.05: Pedagógusok műsora. — 15.30: Népi melódiák. — 16.05: Költészet és zene. — 16 25: Társadalmi szemle. — 16.50: A legkisebbeknek. — 17.00: Tv- híradó. — 17.14: A reflektor. — 17.35: Népi zene. — 18.00: Színházi est. .,A fivér” bemutatója. — 19.15: Dokumentumfilm, — 19.35; Tv-híradó.