Szolnok Megyei Néplap, 1979. szeptember (30. évfolyam, 204-229. szám)

1979-09-25 / 224. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1979. szeptember 25. Megyei labdarúgó-bajnokság Gólzápor Rákóczifalván Jászberényi Vasas—Szászberek 4:1 (3:0). Jászberény, 300 n., v.: Mák. Jászberényi Vasas: Balázs — Kiss, Mészá­ros, Vass, Dorók, Treba (Udvarias), Benke, Horti (Oláh), Czakó, Vigh, Szilasi. Edző: Pintér István. Szászberek: Pető L. — Pető B., Kovács, Balog, Szabó, Földi, Dankó, Kormos, Szabó I., Juhász, Laki (Lakatos). Edző: Laki Imre. ORSZÁG—VILÁG Klampór és Szabó a Tízek bajnoka Váltakozó játék után a 10. percben Vass elfutott a bal szélen, jól ívelt a középen felfutó Vigh elé, aki a jobb felső sarokba lőtt, 1:0. A gól után a vendégek is támadtak. Laki elcsípett egy hazaadást és Balázs csak merész vető­déssel tudott tisztázni. A fél­idő hajrájában a Vasas rá­kapcsolt. A 38. percben Czakó vezette fel a labdát, futtatta Benkét, aki visszajátszott Czakó elé, s ő megszerezte a hazaiak második gólját, 2:0. A Vasas továbbra is táma­dásban maradt. A 44. percben Vigh a bal oldalról ívelt kö­zépre, és a jó ütemben felug­ró Benke nem hibázott, 3:0. Szünet után az 51. percben Karcag—Jászárokszállás 1:0 (0:0). Karcag, 1100 n., v.: Orbán. Karcag: Kocsis — Biró, Klement, Halász, Sán­dor (Orosz), Nagy (Ács), Er­dei, Szabó, Varga, Antal, Pet- ró. Kezdés után a hazai csa­pat lendült támadásba, azon­ban hamarosan kiderült, hogy a vendégek nem egy könnyen adják meg magukat. Igazi gólhelyzet alig alakult ki, mert a kapu elé ívelt lab­dákat a védők, vagy a hálók őrzői biztosan hárították. Fordulás után még jobban kitűnt a vendégek pontszer­zési szándéka. Kevesebbszer vállalkoztak előretörésekre, s védelmük Pesti kapussal és Csikóssal az élen mindent hárított. A karcagi rohamo­kat végül is siker koronázta: 81. peroben Erdei jól időzí­tett labdáját Petró kapta, aki laposan a hosszú sarokba lőtt. A mérkőzés végi esemé­nyekhez tartozik Tuza (Jász­árokszállás) kiállítása és a saját kapusával ütköző Sán­dor (Karcag) sérülése. Jó: Kocsis, Klement, Halász, Szabó, ill. az egész vendég­csapat elismerést érdemel helytállásáért. Ifi: Jászárokszállás—Kar­cag 4:0. Törökszentmiklós—Kun­Benke ívelt be balról szögle­tet, de Vigh fejese a kapu mellé szállt. A hazai csapat lassítani igyekezett a játé­kot. Feljöttek a vendégek, gyors támadóik révén több helyzetet teremtettek, Ba­lázsnak többször bravúrra volt szüksége. A 65. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Szi­lasi futott el a bal szélen, jól adott be, és a berobbanó Vigh Pető kezei között a há­lóba talált. A vendégek gól­ját Juhász lőtte. A játékve­zetői hármas kitűnően látta el feladatát. Jó: Szilasi, Vigh, Czakó, Vass, ill. Pető B., Laki. Ifi: Jb. Vasas—Szászberek 3:1. v.: Tombor. Rákóczifalva: Bertus — Ladányi, Fekete, Kovács, Huszár, Bencsik, Sza­bó Z., Nyolczas I., Rigó, Pat­kó, Nyolczas II. Edző: Mol­nár József. Az első negyed­órában váltakozó játék folyt, majd fokozatosan mezőnyfö­lénybe kerültek a hazaiak. Ebben a játékrészben a jól tömörülő burai védelem el­lenszerét nem találták meg a hazai csatárok. Az első gólra a 39. percig kellett vár­ni. A második félidő is hazai rohamokkal kezdődött, majd az elfáradó vendégek ellen a hazaiak szinte tetszés sze­rint érték el góljaikat. G.: Szabó Z. (3), Patkó (3), Ko­vács. Jó: Ladányi, Fekete, Bencsik, Szabó Z., Patkó, ill. Szabó, Miklós. Ifi: Rákóczifalva—Tiszabu- ra 9:0. Jászkisér-Kunhegyes 1:1 (0:1). Jászkisér, 400 n., v.: Tajthy. Jászkisér: Bajzáth — Szabó I., Hajdú, Tóth I., Bóta (Szabó II.), Szirze, Ko­vács, Csillik, Tóth II. (Ne­mes), Rózsavölgyi, Tóth III. A keményen játszó vendégek a 35. percben megszerezték a vezetést. A második félidő végén Tóth III. révén ki­egyenlített Jászkisér. Az 1:1- es végeredmény — Kunhe­gyes lelkes játékát tekintve — reálisnak mondható. Ifi: Jászkisér—Kunhegyes 4:1. Túrkeve-Besenyszög 0:0. Túrkeve, 400 n., v.: Abonyi, Túrkeve: Katona — Patkós, Vad, Retter, Vajda II., Iglódi, (Vajda I.), Kormos I., Kor­mos II., Bognár, Török, Szőke (Márki). Kitűnő játékvezetés mellett küzdelmes, de gyenge színvonalú mérkőzésen a vendégcsapat lelkes játékával rászolgált az egyik pontra. Jó: Patkós, Retter, Vajda II., ill. Kiss, Boros, Miklós, Varga Gy. Sárga lap: Helya, Danyi, Boros (mindhárom Beseny- szög). Jászjákóhalma—Üjszász 0:0. Jászjákóhalma, 200 n., v.: Várkonyi. Jászjákóhalma: Rostás — Banya I., Nagy Gy., Kovács, Szabó, Szöllősi, Ur- bán, Banya II., Nagy S., Pal- csó, Krieger. A hazaiak fölé­nyüket nem tudták gólokra váltani: a mérkőzés folya­mán kilenc nagy helyzetet hagytak kihasználatlanul. A vendégek szívósan, helyen­ként durván védekeztek, amit a kitűnően bíráskodó játék­vezető sárga lappal „hono­rált”. Jó: Nagy Gy., Banyai., Szöllősi, ill. Lukács, Mérész, Földi. Szolnoki Vegyiművek— Abádszalók 4:0 (0:0). Abád- szalók, 200 n., v.: Fazekas. Abádszalók: Szabó J. — Mér­ten (Szivák), Csonka II., Szabó S., Kovács I., Csonka III. (Báthori), Káli, Kovács J., Kovács S., Somogyi, Pa­taki. Az első félidőt ala­csony színvonalú játék és néhány kihagyott hazai gól­helyzet jellemezte. A máso­dik félidő elején a szolnoki csapat a hátvéd Horváth he- helyett Hajdút cserélte be. Ezután felélénkült a szolno­kiak támadókedve, és jó játé­kukkal ilyen arányban is megérdemelten győztek a lel­kesedés nélkül játszó hazai csapat ellen. G.: Hajdú (2), Kupeczki (2). Jó: Öllé, Hajdú, Kupeczki, Németh. A hazai csapatból senkit sem lehet kiemelni. Kézilabda Martfűi siker NB I B. Női: Tisza Cipő SE— Szentesi Kontakta / 10:9 (5:3). Martfű. 100 n., v.: Keszthelyi, Bergmann. Tisza Cipő SE: Gyá­ros — Siposné (1), Filákné, Horváthné (5), Döbreiné, Szál­kái' (2), Borgulya (2), Herbály, Serfőző, Czlbulya. Edző: Kovács István. Az első perctől kezdve a Martfű irányította a játékot, és ez gólokban is megmutat­kozott. Miközben Döbreiné nagy­szerűen tartotta a szentesi gól­zsákot, Marozsánt, egyre job­ban elhúzott a Tisza Cipő. 7:3, majd 8:5 után erősített a Szen­tes, de már csak az arány vál­toztatására maradt idő. Lelkes játékáért mindenki dicséretet ér­demel. Férfi: Ózdi Kohász—Alföldi Olajbányász 23:16 (13:9). Ózd, 700 n., v.: Balogh, Deák. Olaj­bányász: Túróczi — Nádas, Da­nyi T. (4), Csajbók (2), Rát- kai (6), Masáth (2), Matuz (1). Tari, Berényi (1), Szintai. Ed­ző: Horváth József. A második helyen álló és az NB I-be jutásért harcoló hazai csapat tá­madásaival indult a mérkőzés. A kitűnő átlövőkkel rendelkező Kohász jó' helyzetkihasználással 8:3-ra elhúzott, a bátortalanul támadó és helyzeteket kihagyó Olajbányásszal szemben. A fél­idő közepétől az egyre jobban játékba lendülő vendégek gyors betörésekből lőtt gólokkal 10:8- ra felzárkóztak. A félidő befe­jezése mégis a hazaiaknak si­került jobban. A második fél­időben felváltva estek a gólok, és az ózdi csapat biztosan tar­totta előnyét a támadáskor több átadási hibát elkövető és véde­kezésben is fellazult szolnokiak­kal szemben. Az Olajbányász sokkal szorosabb mérkőzést játszhatott volna Özdon, ha nem tiszteli túlzottan ellenfelét, és bátrabban játszik. ASZTALITENISZ. Vasár­nap befejeződött az év leg­nagyobb hazai egyéni verse­nye, a Tízek bajnoksága. Klarr.pár Tibor (Bp. Sparta­cus) kitűnő versenyzéssel — mindössze négy játszmát vesztett — 9 győzelemmel végzett az élen. A további sorrend: 2. Gergely (BVSC) 6, 3. Asztalos (Ganz-MÁVAG) 6, 4. Jónyer (Bp. Spartacus) 5, 5. Nozicska 5, 6. Takács (mindkettő BVSC) 4, 7. Pó­tári (Honvéd Kilián FSE) 4, 8. Timár (DÉLÉP SC) 3, 9. Marosffy (Postás SE) 3, 10. Molnár (Honvéd Kilián FSE) 0 győzelemmel. Nők: 1. Szabó Gabriella 8, 2. Kisházi 7, 3. Oláh (mind­három Statisztika) 7, 4. Csik (31. sz. Építők) 6, 5. Bogyó (Statisztika) 5, 6. Balogh (Tolnai VL) 4, 7. Urbán (BSE) 4, 8. Bolvári (Tolnai VL) 3, 9. Kuchár (Statisztika) 3, 10. Iváskó (BSE) 0 győzelemmel. TENISZ. Az egész heti kel­lemes, jó idő éppen a leg­nagyobb érdeklődéssel várt férfi egyes döntőre romlott el. Az országos teniszbajnok­ság befejező napján a Mar­gitszigeten a Taróczy—Be- nyik döntő 3. játszmája után hosszabb esőszünetet is kel­lett tartani. A kedvezőtlen idő sem zavarta azonban a játékoso­dat. Benyik, a korábbi, Ta­róczy elleni mérkőzéseihez hasonlóan, hátulról osztoga­tott, kivárásra játszott, re­mek technikai megoldások­kal szinte tökéletesen ej­tett, és nagyszerűen ütött el a hálóhoz befutó Taróczy mellett. Már amikor a baj­nok előkészítő ütései kicsit rövidebbek, puhábbak vol­tak. .. A közönség nem csa­lódott: a több mint két és fél órás küzdelem látványos, végig érdekes játékot hozott. Persze Taróczy nem vélet­lenül szerepel a világrang­lista első 25 játékosa között (ahol Benyiket az első 300 között is hiába keresnénk) a döntő pillanatokban ez­úttal is jobban összpontosí­tott, biztosabban játszott és olykor — amikor a legjobban kellett — kiválóan adoga­tott. Teljesen megérdemelten nyerte immár hatodik férfi egyes bajnokságát. Férfi egyes döntő: Taróczy (Vasas)-Benyik (Ű. Dózsa) 6:2, 4:6, 6:1, 6:2. A 3. helyért: Machán (NIM)-Kuhárszky (Vasas) 6:4, 6:4, 6:4. Női páros döntő: Rózsa­völgyi, Túri (Ű. Dózsa)-Szö- rényi nővérek (BSE) 6:4, 2:6, 6:2.- dr. Bankovics — mai műsor szentmárton 4:1 (2:1). Kun- szentmárton, 350 n., v.: Papp. KuTE: Garáz — Szarvák L., Farkas, Kiss, Hürkecz, Ku­peczki, Szarvák A. (Tóth II.), Veres I. (Harangozó), Kere­kes, Pálinkás, Fialka. Sokáig egyik csapat sem kezdemé­nyezett,ám, mikor kitáma- dott a KuTE, egy perc alatt két góllal elhúzott az ellen­fél. Ezután Mayer Fialka el­leni szabálytalankodásáért 11-esből szorossá vált az az eredmény. Fordulás után rákapcsolt a KuTE és sok helyzetet teremtett. Levegő­ben lógott az egyenlítés, ami­kor két perc alatt gyors elfu­tásból ismét két gólt szerzett a TSE, miközben Mayer bün­tetőt is hárított. Kitűnő já­tékvezetés mellett sportszerű légkörben az egységesebb, jobb küzdőszellemű és erőn- létű csapat megérdemelten győzött. G.: Stummer (3), Kegyes, ill. Kupeczki (11- esből). Jó: Mayer (a mezőny legjobbja), Nagy, Boda, Stum­mer, Kegyes, ill. Hürkecz, Farkas, Kiss, Fialka. Ifi: TSE—KuTE 5:0. Szolnoki Cukorgyár—Tisza Cipő 0:0. Szolnok, cukorgyári pálya, 250 n., v.: Lajos. Cu­korgyár: Kiszely — Szalai, Márkus, Papp II., Csősz, Mi­hályi, Dudás, Koncsik, Rá­kóczi (Varga), Sólyom, Ladá­nyi. A jól előkészített salak­pályán a hazaiak többet kez­deményeztek, de kínálkozó lehetőségeiket a szervezetten, olykor önfeláldozóan véde­kező vendégek — ha olykor némi szerencsével is — hárí­tani tudták. A kialakított gól­helyzetek alapján a hazaiak valamivel közelebb álltak a győzelemhez. Jó: Kiszely, Márkus, Papp II., ill. Pál, Sipos, Borza, Szántai, Nagy R. Ifi: Sz. Cukorgyár—Tisza Cipő 0:3. Rákóczifalva—Tiszabura 7:0 (2:0). Rákóczifalva, 400 n., Megyei Művelődési és ifjúsági Központ KÖRNYEZETVÉDELMI HÉT. A Megyei Művelődési és Ifjúsági Központ előtti téren 14—18 órá­ig a VOLÁN 7. sz. Vállalat szak­embereinek közreműködésével közúti járművek kipufogógáz­elemzése, motorbeállítás és lég- szennyezés kapcsolata. — 14—19 óráig: Levegőszennyezettség, zaj­mérés. 18—21 óráig: Szabadtéri mozgófilm és hangosított dia­műsorok vetítése. MOZI Szolnok Vörös Csillag: Arany­vadászok (14, * II. helyáron), Kert: Kockázat, Tisza: Ulzana, Tallinn: ...és újra a szerelem* Szivárvány, Reptér: szünnap, Vegyiművek: Rocky, Szandasző- lős Terv: Szöktetés (16, II. hely­áron), Abádszalók Petőfi: Kaló­zok Jamaicában (III. helyáron), Jászapáti Táncsics: Ragadozó madarak (14, III. helyáron), Jászberény Lehel: Agyő haver (16), Kert: Napsugár fiúk (14), Karcag Déryné: Csillagok hábo­rúja I—II. (III., dupla helyáron), Kisújszállás Ady: Brúnó vándor­lásai (16), Mackókaland, Kun­hegyes Szabadság: Premier (14), Peti a csodagyerek, Kunmadaras Petőfi: Kentaurok I—II. (dupla helyáron), Kunszentmárton Kö­rös: Szépek és bolondok, A ta­lálékony nyuszi, Mezőtúr Béke: jÖngyilkosság Jvagy gyilkosság (14), A hómalom, Dózsa: Holnap elintézzük drágám. Szabadság: Iskolai valcer (II. helyáron), Tiszafüred Tisza: Fehér telefo­nok (18), Tószeg Petőfi: Üdülők (14, II. helyáron), Törökszeut- miklós Dózsa: Bobby Deerfield (16), Hunyadi: A tankcsata, Túrkeve Vörös Csillag: Az utol­só valcer (II. helyáron), No, megállj csak! RÁDIÓMŰSOR SZOLNOKI STÜDIÓ 17.00: Hírek. — 17.05: Horto­bágyi és kunsági népdalok. — 17.15: Üttörőhíradó. Szerkesztő: László Márta. — 17.30: A szol­noki Fantom zenekar játszik. — Közben: Üzemi lapszemle. — 17.45: Ideges a gyerek. Riporter: Pais Judit. — 17.55: Apu-anyu szemefénye. Gyerekek énekel­nek. — 18.00: Alföldi krónika. — 18.15: Ritmikus percek. Garry Glitter és együttesének felvéte­leiből. — 18.26—18.30: Hírössze­foglaló, lap- és műsorelőzetes. KOSSUTH 8.27: Képesség és személyiség. III. rész. Mérlegen a pályavá­lasztás. — 8.57: Színes népi mu­zsika. — 9.44: Zenés képeskönyv. Végh György összeállítása. — 10.05: MR 10—14, iskolák, őrsök, barátok. — 10.35: Zenekari mu­zsika. — 11.40: A famászó bá­ró. italo Calvino regénye folyta­tásokban. — 12.35: Törvény­könyv. Ha a törvény kötelez... — 12.50: A Rádió Dalszínháza. A szép Galathea. — 14.01: Nó­ták. — 14.40: A professzor vét­ke. — 15.10: Magyar fúvószene. — l'5.28: Nyitnikék. Kisiskolások műsora. Madarak —_zenék. — 16.05: Két divertimento. — 16.39: Teresa Stich-Randall operaáriá­kat énekel. — 17.07: Fiatalok stúdiója. Drámák a fiókból. — 17.32: A Magyar Rádió és Tele­vízió énekkara énekel, vezé­nyel Bárdos Lajos és Vásár­helyi Zoltán. — 17.45: A Szabó család. — 18.15: Hol volt, hol nem volt ... — 19.15: Artur Rubinstein Chopin-noktürnöket zongorázik. — 19.45: A Bécsi Filharmonikus Zenekar hang­versenye a salzburgi ünnepi játékokon. — Közben: 20.17: Ost­romlott Afrika. IV. rész. Ágh Attila filozófussal beszélget Ze- ley László. — 21.23: A Hunnia filmstúdió műhelyében. — 21.38: Cherbourgi esernyők. Részletek Legrand filmzenéjéből. — 22.20: Pár dzserib, de az enyém . . . Benda László afganisztáni úti- jegyzete. III. rész. — 22.30: Ka­maramuzsika. — Közben: 22.50: Meditáció a nemzedéki sajá­tosságokról. — 23.00: A Kamara­muzsika c. műsor folytatása. — 0.10: Virágénekek. PETŐFI: 8.05: Kemény Egon kórusda­laiból. — 8.20: Muzulmán (mos­toha) testvérek. Benda László afganisztáni útijegyzete. II. rész. — 8.33: Társalgó. Két óra irodalomkedvelőknek. — 10.33: Zenedélelőtt. — 12.25: Látószög. Ifjúsági jegyzet. — 13.32: Ének­lő ifjúság. — 14.00: Kettőtől ha­tig ... — 18.00: Tip-top pará­dé. — 18.45: Julie Andrews ze­nés játékokból énekel. — 19.00: Külföldről érkezett... — 19.20: Vízlépcső a Dunán. Laki Gyu­lával. az Erőműberuházó Vál­lalat műszaki-gazdasági tanács­adójával beszélget Szőllős Ist­ván. — 19.30: Csak fiataloknak! — 20.33: Mindenki könyvtára. — 21.03: Népdalcsokor. — 21.39: Barangolás régi hanglemezek között. Grancesco Merli Ottelo szerepében. Várnai Péter mű­sora. — 22.00: Kellemes pihe­nést! 3. MŰSOR: 8.00: Zenekari muzsika. — 9.00: Iskolarádió. — 9.30: Jean Pierre Rámpái fuvolázik. — — 10.05: Manón Lescaut. Rész­letek Puccini operájából. — 11.05: Válaszolunk hallgatóink­nak — még egyszer. — J.1.20: Az 1979. évi debreceni dzsessz- napok műsorából. — 11.43: Bee­thoven kamarazenéjéből. —13.07: Szimfonikus zene. — Közben: 14.00: Ének Nicaraguáról. — 14.24: A szimfonikus zene foly­tatása. — 1*5.00: A véges végte­len. Az Iskolarádió matematika szakköre. — 15.30: A kamara­zene kedvelőinek. — Közben: 16.14: Mi a véleményed? Politi­kai vitamüsor. — 16.34: A kama­razene kedvelőinek c. műsor folytatása. — 17.32: Közben volt egy háború . . . 1939—1969 és hoz­zászólás 1979-ből. — 18.32: Viet­nam zenéje. Tran Van Khe elő­adássorozata. — 19.05: Nem tu­dom a leckét. — 19.35: Hangrob­banás. Császár István novellá­jának rádióváltozata. — 20.13: Sherrill Milnes operaáriákat énekel. — 20.50: A dzsessz tör­ténetéből. 48. rész. Miles Davis felv. — 21.30: Műveltséggel sza­badságra. — A magyar kultúra története. — 22.10: Kó­rusmuzsika. — 22.54: Napjaink zenéje. — A Francia Rádió Fil­harmonikus zenekarának felvé­telei bőL Serdülő fiú tőrözők a pás­ton: a fővárosi Meleg (balra) és a vidéki Kiss Összecsapása Vívás A vidék válogatottja diadalmaskodott A Szolnok megyei Vívó Szakszövetség vasárnap a MÁV MTE Véső utcai sport- csarnokában rendezte meg a hagyományos Budapest és a vidék válogatottjának ver­senyét. Külön számként sze­repelt a felnőtt párbajtőr csapatok viadala, amelyet már hetedik alkalommal ren­deztek meg, évenként fel­váltva tartják a fővárosban és Szolnokon. A múlt év­ben Budapest 5:3-ra nyert. A vidéki válogatottat a vi­déki egyéni bajnokság leg­jobbjai képviselték, köztük Szolnokot női tőrben Pusz­tai és Bállá, kardban Hidasi, pártbajtőrben Banczik. Va­lamennyien jó teljesítményt nyújtottak, mindhárom csa­patuk győzött. Eredmények, felnőtt pár­bajtőr: Vidék-Budapest 8:8 (hat találat különbséggel). Serdülő, fiú tőr: Budapest- Vidék 16:0, leány tőr: Vidék- Budapest 10:6. Kard: Vidék- Budapest 9:7. Ifjúságiak, fiú tőr: Budapest-Vidék 9:7, leány tőr: Budapest-Vidék 14:2. Kard: Budapest-Vidék 10:6. Párbajtőr: Vidék-Buda­pest 9:7. A következő össze­csapásra Budapesten kerül sor, ahol már a felnőtt kard­szám is szerepel a műsorban. 1979. SZEPTEMBER 25., KEDD 8.00: Tévétorna. — 8.05: Iskolatévé. — 11.40: Óvodások film- műsora. Kisfilm-összeállítás. 1. A kutya, a macska és a fényképező­gép. Lengvel rajzfilmsorozat. — 2. Lolka és Bolka a Karib-tengeren. Lengyel rajzfilm. -- 12.05—12.30: Iskolatévé. — 14.05: Iskolatévé. — 16.25: Hírek. — 16.30: A világ nagy hegyei. Olasz filmsorozat. Az Atlasz. — 18.00: Reklám. — 18.05: Földrajz. A Föld és a világ- egyetem. — 18.35: „Egyforma szó a szánkban”. Bemutatkozik a Bolgár Kultúrközpont. — 19.10: Reklám. — 19.15: Esti mese. — 19.20: Tévétorna. — 19.30: Tv-híradó. — 20.00: összefoglaló a buda­pesti kommunista aktíváról (színes). — Kb. 21.00: Éjszakák és nap­palok (lengyel filmsorozat). — 21.55: Az emberi test. — 22.45: Tv- híradó (3. kiadás). 2. MŰSOR 20.00: Brazil különlegességek. Pop-zene. — 20.50: Reklám. — 20.55: Ulcsi — szovjet rövidfilm. — 21.05: Parabola. — 21.35: Tv- híradó (2. kiadás). — 21.55: Rasken. BUKAREST: 14.05: A gyermek és munka. — 14.30: Pionír almanach. — 14.50: A szocialista országokból. — 15.20: Turista szemle. — 15.40: Sport­műsor. — 16.25: Társadalmi szemle. — 16.50: A legkisebbeknek. — 17.00: Tv-híradó. — 17.20: A pártkongresszusról. — 17.35: A tv le­velesládája. — 18.00: „A bátorság” című román színdarab. — 19.05: Dalok mindenfelől. — 19.35: Tv-híradó.