Szolnok Megyei Néplap, 1979. szeptember (30. évfolyam, 204-229. szám)

1979-09-18 / 218. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1979. szeptember 18. Megyei labdarúgó-bajnokság Karcag biztosan nyerte a rangadót Veszélyben a jászárokszállási kapu Fotó: Tarpai Labdarúgó NB II Mezőtúri Debreceni Kinizsi 2:0 (1:0) — sindel — zépcsatár ismét 15 méterről, éles szögből a jobb alsó sarokba lőtt. 3:0. A közép- kezdés után ismét a mes­terhármast elérő Váczi tört ki, sorra cselezte ki a ven­dégvédőket. de lövés helyett Postás elé tálalt, ő azonban kihagyta a kínálkozó lehető­séget. A jászberényiek sokmoz- gásos, pontos átadásokra épülő, a széleket is kihasz­náló támadó játéka eredmé­nyességgel is kamatozott. Jó: Váczi. Lakatos, Sebes­tyén. ill. Fekete, Vajda, Kiss. — hoffer — Honvéd — s Czanka háttal állva a ka­punak, fejjel perdített a há­lóba, 1:0. Mind magabizto­sabban játszott a Honvéd­gárda, a vendégek csak rit­kán jutottak támadáshoz, ám a védők biztosan hárí­tottak. A szünet után is a mezőtúriak irányították a játékot, a Kinizsinek csak fellángolásai voltak. A 76. percben Czanka labdájával Kelemen robbant ki a vé­dők közül, és a tehetetlen Kiss hálójába lőtt, 2:0. A hátralevő id.őben is a vendé­gek kezdeményeztek többet, de a helyzeteket elpuskáz­ták a csatárok. Az alacsony színvonalú mérkőzésen Merley kapuja alig került veszélybe. A me­zőtúriaknak a közepes tel­jesítmény is elég volt ah­hoz. hogy mindkét pontot hazahozzák Debrecenből. Jó: Papp, Herédi, Dávid, Kele­men, ill. Németi, Vaczlavik, Kelemen. Karcag—Törökszentmiklós 4:1 (2:1). Törökszentmiklós, 1000 n., v.: Kapolcsi. Kar­cag: Kocsis — Bíró, Kle- ment. Halász, Sándor — Nagy, Erdei, Szabó — Var­ga, Antal, Petró. Edző: Oláh István. TSE: Mészáros — Varga, Boda, Nagy, Drávucz — Kozák (Lengyel. Vitéz), Kállai, Kocsis — Stummer, Márton, Kegyes. Edző: Vi- lisch Ferenc. Karcagi rohamok után az 5. percben Márton tisztán lőhetett, de Kocsis biztosan védett. A 6. percben Kozák megsérült, két percig ápol­ták. öt perc múlva Kállai szögletét Stummer a kapu mellé talpalta. Fölényben voltak a hazaiak, a 15. perc­ben viszont egy karcagi szöglet után a kapufáról vá­gódott vissza a labda. Mi­közben Kozákot ismét ápol­ták, a 22. percben Stummer saját térfeléről indulva a jobb szélen az alapvonalig futott, beadásából Márton elvetődve a jobb sarokba fe­jelte a labdát, 0:1. Hat perc múlva egy jobboldali be­adást Varga visszakanala­zott Szabónak, aki a kapu közepébe lőtt, 1:1. (Ennél a gólnál Sándort ápolták a partvonal mellett.) Két perc­cel Később Szabó jobbról ívelt be szögletet, s a kapu elé csapódó labdát Halász leheletfinoman a hálóba pöc­cintette, 2:1. Élénkült a já­ték, a 38. percben Márton elől az utolsó pillanatban el­sodorták a labdát. Szünet útán Lengyel léc alá tartó lövését Kocsis ki­ütötte, tíz perc múlva Er­dei lövését védte Mészáros. Az ellentámadásnál Márton a labdáért vívott harcban elesett a 16-oson belül, a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőből Kállai a jobb ka­pufa mellé rúgta a labdát. A 65. percben Szabó a bal oldalról mesterien adott kö­zépre, és Erdei 12 méterről erős lövést küldött a hálóba, 3:1. Utána a karcagi Var­gát a 16-oson belül ketten buktatták, de tovább ment a játék. A hazaiak erőtlenül támadtak. A 78. percben Vi­téz elől mentettek szögletre, két perc múlva Kegyes fe­jesét védte bravúrral Ko­csis. A 88. percben a kar­cagi Varga félpályáról in­dulva átkígyózott a védő­kön, de a 16-oson belül fel­vágták. A 11-esből Erdei éle­sen a hálóba lőtt, 4:1. „Nyerni akarunk, s ennek érdekében nem állunk be védekezni” — mondotta a mérkőzés előtt Oláh István. A látottak az edzőt igazol­ták. A karcagiak egysége­sebb csapat benyomását kel­tették, érettebben, taktikusab- ban, gólratörőbben játszottak. Lelkes közönségük biztatása mellett jól használták ki helyzeteikét, győzelmük jo­gosságához nem férhet két­ség. A törökszentmiklósiak kissé öregurasan játszottak, védelmük sokszor „átjáró­ház” volt. Vilisch Ferenc szerint hadilábon álltak a helyzetkihasználással, rosz- szul védekeztek, nem fog­tak embert. A játékvezetői hármas nem állt feladata magaslatán. Jó: Kocsis, Ha­lász, Erdei, Szabó, Petró, ill. Nagy, Márton, Kegyes. Szolnoki Vegyiművek— Jászberényi Vasas 1:0 (0:0). Vegyiművek pálya, 200 n., v.: Perdi. Sz. Vegyiművek: öllé — Kelemen, Dobos, Horváth, Tánczos, Kupeczki, Halász, Fedor, Hajdú (Si­pos), Németh, Tóvizi. A fér­fias, kemény, jó iramú mérkőzésen a Vegyiművek irányított. Sok gólhelyzetet dolgozott ki, de a Vasas hő­siesen védekezett, a hazai csatárok pedig az abszolút gólhelyzeteket sem tudták kihasználni. A Jászberényi Vasas egy komoly gólhely­zetet sem tudott összehozni. A győztes gól a 88. percben esett: Kupeczki szabadrúgá­sát Németh közelről a jobb felső sarokba fejelte. Kitű­nő játékvezetés, sportszerű mérkőzés. Jó: a Vegyimű­vek valamennyi játékosa, ill. Vígh, Szilasi, Vass, Trebe. Üjszász—Jászárokszállás 1:1 (1:1). Újszász, 150 n„ v.: Daró. Üjszász: Takács — Káló, Földi, Kovács, Lukács, Sándor (Szabó), Gyárfás, Bó- ta M„ Mérész, Gzakó, Var­ga I. Az első félidőben Üj­szász szerzett vezetést, a vendégek szöglet után egyen­lítettek ki. A második fél­időben gyenge iramú, kap­kodó játék volt, a látottak alapján egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet. G.: Földi, ill. Rédei Gy. Jó: Földi, Lukács, Mérész. ill. Varga, Krecsmarik, Csikós, Nagy L. Tisza Cipő SE—Kunszent­mártoni TE 2:1 (0:0). Mart­fű, 300 n„ v.: Uhrin. Tisza Cipő SE: Pál (Németh) — Sipos, Bungye, Borza, Kar­dos, Vass, Szőke. Szántai, Nagy R. (Szöllősi), Nyitrai, Oláh. A vendégcsapat roha­maival kezdődött a mérkő­zés, s a jó játékvezetésnek köszönhető, hogy nem dur­vult el. A második félidő 17. percében Vass 30 m-ről elta­lált jó lövésből szerezte mega vezetést, három perc múlva a kezezésért megítélt 11-est Nyitrai a kapusba rúgta, de a kipattanó labdát értékesí­teni tudta, 2:0. A vendégcsa­pat teljesen beszorult, de a hazai csatárok a jobbnál jobb helyzeteket is elpus­kázták, vagy a kapus bra­vúrosan védett. Egy várat­lan ellentámadásból Pálin­kás szerezte meg a vendég­csapat szépítő gólját. A jó iramú, változatos mérkőzé­sen, jó játékvezetés mellett a magabiztosabban játszó Martfű teljesen megérdemel­ten tartotta otthon a két bajnoki pontot. Sárgalapos figyelmeztetésben részesült Kardos. Kiállítva: Tóth L. Jó: Pál, Borza, Kardos, Nyit­rai. Szászberek—Túrkeve 2:2 (1:1). Szászberek, 150 n., v.: Daróczi. Szászberek: Balogh — Burda (Faragó), Kovács, Donkó, Szabó II., Juhász, Földi, Kormos, Szabó I., Pető II., Laki. Jó játékveze­tés mellett gyenge iramú mérkőzésen igazságos ered­mény született. G.: Szabó I., Laki. ill. Kormos, Bognár. Jó: Kormos. Donkó, Kovács, ill. Vad, Retter, Török. Jászkisér—Jászjákóhalma 3:0 (0:0). Jászjákóhalma, 400 n., v.: Tajthy. Jászjákóhal­ma: Rostás — Banya, Nagy Gy., Kovács, Szöllősi, Ur- bán, Kaptás, László, Krie­ger (Nagy Z.), Palcsó, Nagy L. (Szabó). Kiegyenlített el­ső félidő után a vendégek hamar rájöttek, hogy van keresni valójuk. A második félidő első öt percében há­rom gólt szereztek, majd magabiztos játékkal tartani is tudták az előnyt. A ha­zaiak lélek nélküli játékuk­kal nagy csalódást keltettek. G.: Hajdú, Tóth, Szöllősi (öngól). Megfelelő játékve­zetés. Jó: Hajdú, Tóth, ill. Banya, Nagy Gy. Tiszabura—Szolnoki Cukor­gyár 1:1 (0:1). Abádszalók, 200 n„ v.: Turjányi. Tisza­bura: Szabó — Fehér (Ma­kai), Szimits, Gonda (Rat- kai), Csömör G„ Vörös, Csö­mör M., Kelemen, Körtvély- fái, Kasza, Nagy. A hazai csapat kezdett jobban, több veszélyes helyzetet teremtett a vendégek kapuja előtt, de a befejezés elmaradt. Válto­zatos, jó iramú játék alakult ki, majd a rutinosabb ven­dégek vették át az irányí­tást. A 40. percben egy ak­ciójuk végén a burai véde­lem megingását kihasználva megszerezték a vezetést. — Szünet után a hazai csapat mindkét cseréjét kihasznál­va támadásba lendült, a 'fá­radtnak látszó vendégek egy­re kevésbé voltak veszélye­sek. A 83. percben egy be­ívelés után Kasza szép fe­jessel egyenlített. Kitűnő já­tékvezetés, igazságos pont- osztozkodás. Szimits és Papp sárgalapos figyelmeztetést kapott. Jó: Kelemen, Nagy, Csömör M., ill. Márkus, Pusztai, Dudás. Besenyszög—Rákóczifalva 3:1 (2:0). Besenyszög, 500 n., v.: Barta. Besenyszög: Kiss I. — Héja, Dudok. Dózsa, Miklós, Farkas, Bálint, Da- nyi J., Lévai, Varga Gy., Kiss Gy. (Kemencei). A hű­vös, szeles időben jó iramú, de közepes színvonalú mér­kőzést láthatott a szép szá­mú közönség. A lelkes hazai csapat már az első játék­részben kétgólos előnyt szer­zett Kiss Gy. és Varga Gy. révén. A technikás vendé­gek nem adták fel. de a hazaiak tartani tudták meg­szerzett előnyüket. Rákóczi­falva a mezőnyben tetsze­tősen játszott, de a kapura, nem jelentett veszélyt. Ve­reségük egyik oka kulcsjá­tékosaik gyenge szereplése. A mérkőzést határozott já­tékvezetés jellemezte. G.: Kiss Gy., Varga Gy., Ko­vács (öngól), ill. Bencsik. Rákóczifalvából Mihályit sárga lappal figyelmeztet­ték. Jó: Kiss I., Lévai, Var­ga Gy., Miklós. Dudok, ill. Huszár', Patkó, Kovács. Kunhegyes—Abádszalók 1:1 (0:0). Kunhegyes, 600 n., v.: Asztalos. Kunhegyes: Végért — Lipták, Apostol. Tóth (Nagy II.). Kantra, Fazekas, Borbély, Nagy I., Balogh I., Herbály, Kovács (Gráczer). A két szomszédcsapat rang­adóját végig közepes szín­vonalú és iramú játék jelle­mezte. A vendégek a játék lassítására törekedtek, a ha­zaiak gyenge csapatjátékuk ^miatt nem tudtak felgyorsí­tani. A vezetést a 72. perc­ben Abádszalók szerezte meg 11-esből, amit a 82. percben Kunhegyes szintén 11-esből kiegyenlített. így a több helyzetet kidolgozó, de ezeket sorra elhibázó hazai­aknak meg kellett eléged­nie a döntetlennel. A játék­vezető 'kitűnően bíráskodott. G.: Herbály, ill. Káli. Jó: Apostol, Nagy I., Borbély, iill. Csonka II., Káli, Somo­gyi, Pataki. A bajnokság állása 1. Karcag 7 7 — — 23- 5 14 2. T.-miklós 7 6 — 1 17- 8 12 3. Jászkisér 7 6 — 1 13- 6 12 4. Jb. Vasas 7 5 — 2 19-10 10 5. J.-ároksz. 7 4 2 1 16- 9 10 6. Cukorgyár 7 4 2 1 11- 5 10 7. KuTE 7 4 1 2 17- 9 9 8. R.-falva 7 4 l 2 13- 8 9 9. Tisza Cipő 7 3 1 3 12-12 7 10. Abádszalók 7 2 2 3 7- 8 6 11. Túrkeve 7 1 3 3 9-15 5 12. Besenyszög 7 2 1 4 9-17 5 13. J.-jákóh. 7 1 2 4 4-10 4 14. Kunhegyes 7 1 2 4 12-20 4 15. Vegyiművek 7 1 1 5 4-13 3 16. Szászberek 7 — 2 5 5-11 2 17. Üjszász 7 — 2 5 2-11 2 18. Tiszabura 7 — 2 5 6-25 2 (Folytatás az 5. oldalról) déklabdáját Fekete ügyetlen- kedte el, míg a másik oldalon Lukácsi lövése kerülte el a kaput. Szünet után tovább tar­tott a Lehel mezőnyfölénye. Váczi tört előre, átadását, Pecha kapta, akinek labdá­ját Postás emelte fölé. Üjabb gólhelyzet maradt kihaszná- * lattanul, amikor Kirchner labdáját Postás ugyancsak a kapu fölé emelte. Az 57. percben Postás jó labdával ugratta ki a nagyszerű for­mában játszó Váczit, s akö­Debrecen, 700 n.. v.: Tom­pa. M. Honvéd: Merley — Herédi, Papp, Dávid. Mohá­csi — Fodor, Cserháti, Ba­tári (Sándor a 87. perc­ben) — Kelémen (Széli a 82. percben), Czanka, Ma­gyar. Edző: Bencsik Gyu­la. D. Kinizsi: Kiss — Ke­lemen, Cs. Kiss, Németi, Szabó — Tőzsér (Föld.i a 63. percben), Vaczlavik, Andirkó — Sugár. Zákány (Márta a szünetben), Fodor. Edző: Molnár János. Az első negyedóra válta­kozó mezőnyjátékkal telt el, majd támadásba lendültek a mezőtúriak, és a 20. percet csak szerencsével úszták meg gól nélkül a hazaiak. Kele­men—Czanka összjáték után Magyar kapta a labdát, segy csel után a kimozduló Kiss mellett lőtt kapura, ám a labda mellé ment. A 27. percben Fodor indította a jobb oldalon Kelement, aki rávezette védőjére a labdát, majd az alapvonalig futott vele, onnan adott középre, KÉZILABDA Sikerek az NB II. férfi: Tiszaföldvár— Váci Fonó 25:15 (13:8). Ti­szaföldvár, 400 n., v.: Mol­nár, Sasvári. T.földvár: Fe- renczi — Fekecs (4), Kovács (3), Nagy. Burján (4), Danku I. (2), Danku II. (4), Antal, Szabados (8). öt perc játék után már látható volt, hogy a bajnoki két pont Földvá­ron marad. A vendégek nem késztették a hazai csapatot különösebb erőfeszítésre, s az ellső harminc, perdben könnyű játékkal, ötgólos előnyhöz jutott a Tiszaföld­vár. A második félidő első perceiben még megpróbáltak felzárkózni a kiesés ellen harcoló váciak, de eredmény­telenül. A vendéglátók szebb­NB ll-ben nél szebb, gyors akciókat vezetve növelték előnyüket, s ilyen arányban is megér­demelten győztek. Lehel SC—BÁCSÉP 28:23 (14:10). J.berény, 100 n.. v.: Balogh, Dinya. Lehel SC: Zaja — Győr (4), Majoros (1), Berente (6), Langmár (6) Szöllősi (9), Kókai (1), cs.: Urlbán (1), Mudrák, Ug- rin, Nagy (kapus). A tavaszi fordulóban nagyarányú ve­reséget szenvedett a Lehel Kecskeméten, most sikerült a visszavágás az eddigi leg­jobb teljesítménnyel. Végig a hazai csapat irányította a játékot, és biztosan szerezte meg a létfontosságú két pon­tot. mai műsor MOZI Szolnok Vörös Csillag: Won Ton Ton Hollywood megmen- tője (II. helyáron). A veréb is madár (16), No, megállj csak, Kert: Hatholdas rózsakert. Ti­sza: Dráma a tengerparton (16). Végzetes aranyrögök, Tallinn: Premier (14), Reptér: szünnap. Vegyiművek: Félelem a város felett (16, III. helyáron). Szán- daszőlős Terv: A nagy balhé (Hl. helyáron), Balanel az úszó­mester. Abádszalók Petőfi: Kov- pak a Kárpátokban I—II. (dupla helyáron). Jászapáti Táncsics: A reménység szele. Jászberény Lehel: A csodatevő tűzszerszám, Csúfak és gonoszok (18. II. helyáron). Kert: Zsarutörténet (16. II. helyáron). Karcag Déry­né: Az utolsó valcer (II. hely­áron), Marci az Antar.ktiszon, Kisújszállás Ady: Félénk va­gyok, de hódítani akarok (III. helyáron). Kunhegyes Szabad­ság: Rosszemberek (14). Kunma­daras Petőfi: Csárdáskirálynő. Kunszentmárton Körös: A trom­bitás (16). Mezőtúr Béke: Ken­guru. (14), Dózsa: Banditasirató, Szabadság: Mese habbal. Tisza­füred Tisza: Sugarlandi hajtó­vadászat (II. helyáron. 14), A kis teve és a csacsi. Tószeg Petőfi: Rafferty és a lányok (14). Törökszentmiklós Dózsa: A fenevad, Hunyadi: Forradás (14). TúrReve Vörös Csillag: Csillagok háborúja I—II. (III., dupla helyáron). RÁDIÓMŰSOR SZOLNOKI STÜDIO: 17.00: Hírek. — 17.05: Táncházi muzsika. — 17.15: Alföldi kiállí­tók az őszi BNV-n. — 17.45: Volt szolnoki színészek énekelnek. — Mensáros László sanzonokat ad elő. — 18.00: Alföldi krónika. — 18.15: A Neoton família új fel­vételeiből. — 18.26—18.30: Hír­összefoglaló, lap- és műsorelő- zetea. KOSSUTH: 8.27: Politológiai világkong­resszus — Moszkva. — 8.57: Népdalcsokor. — 9.44: Kati és a hajnal. Pákozdy Ferenc versei zenével. — 10.05: MR 10—14 (Győr—Sopron megyei). —10.35: Romantikus kamarazene. —11.40: A famászó báró. Italo Calvino regénye folytatásokban. — 12.35: Törvénykönyv „ön megcsinál­hatja, mi megtérítjük — majd egyszer”. — 12.50: A Rádió Dal­színháza. — 15.10: Svéd Sándor nótafelvételeiből. — 15.28: Nyit- nikék — Kisiskolások műsora. Erdőn — mezőn. — 16.05: Arc­képek a lengyel irodalomból. A regényíró Boleslaw Prus. — 16.22: Maria Etader és Leopold Simeoneau operaáriákat énekel. — 17.07: Mozgásterek. — 17.32: A Magyar Rádió és Televízió énekkara Kodály-kórusműveket énekel. 17.45: A Szabó család.— 18.15: Hol volt, hol nem volt.. . Hlresincsi szélmalom. — 19.15: Jascha Heifetz 1917—1955 között készült lemezfelvételei — XXXI. rész. — 20.08: Külpolitikai klub. — 20.38: Ferenc Éva népdalokat énekel, Szakály Ágnes cimbal- mozik. — 21.04: Az ifjúság ar­ca. Fiatal magyar és szlovák költők kétnyelvű estje Békés­csabán az úttörő- és ifjúsági házban. — 22.20: Tíz perc kül­politika. — 22.30: Régi híres éne­kesek műsorából. — 22.50: Me­ditáció — a viták jellegéről. Dr. Pirityi Ottó írása. — 23.00: Ba­rokk kamarazene. — 0.10: Schök Ottó táncdalafból. PETŐFI: 8.05: Fúvószene táncritmusban. — 8.20: Tíz perc külpolitika. — 8.33: Társalgó — Két óra iro­dalomkedvelőknek. — 10.33: Ze- nedélelőtt. — 12.25: Látószög. — Ifjúsági jegyzet. — 12.33: Meló­diakoktél. — 13.23: Növényked­velőknek. — 13.28: Éneklő ifjú­ság. — 14.00: Operaslág^rek. — 14.30: Hírek. Körzeti időjárás. — 14.35: Tánczenei koktél. — 15.20: Könyvről könyvért. Iro­dalmi rejtvényműsor tíz nerc­ben a mosonmagyaróvári járási- városi könyvtárból. — 15.30: Ta­lálkozás a stúdióban. — 16.28: Műsorismertetés. — 16.30: Hírek. — 16.33: csúcsforgalom Sopron­ban. — Találkozóhely: Sopron, Hotel Pannónia (Lenin körút 73—75). Telefonszám az adás ideje alatt: 343-732. — 18.00: Tip-top parádé. — 18.33: Népdalkörök országszerte. Bat- tonya. — 18.53: Operettfinálék. — 19.20: Mit olvashatunk a Bé­ke és Szocializmus című folyó­iratban? — 19.30: Csak fiata­loknak! — 20.33: A félfülű em­ber — Ambrus Zoltán elbeszélé­se. — 21.07: Magyar operaéne­kesek — Gáti István. — 21.52: Slágermúzeum. — 23.15: Nóták. 3. MOSOK: 8.08: Zenekari muzsika. —9.00: Iskolarádió. — 9.30: Vladimir As- kenazl zongorázik. — 10.30: Deb­receni dzsessznapok felvételeiből. A Debreceni dzsesszegyüttes Ját­szik. — 11.05: Válaszolunk hall­gatóinknak — még egyszer. — 11.20: Zenekari muzsika. — 13.07: A sevillai borbély. Részletek Rossini operájából. — 14.00: A pályatárs szeméveL — 14.35: Klasszikus kamarazene. — 15.56: Oj lemezeinkből. — 17.17: Labi­rintus. — 17.32: Harminc perc alatt a Föld körül — Nemzet­közi magazin. — 18.02: Bemutat­juk új felvételeinket. — 18.17: Pro Musica —- Nemzetközi rá­dióműsor-verseny Charles Münch portréja. — 19.05: Diákszerviz.— 19.35: Éttoré Bastianini Verdi operáiból énekel. — 20.00: Hang­lemezgyűjtőknek. — 21.00: Kap­csoljuk a 6-os stúdiót. — 22.00: Eszmecsere — a műfordítás kér­déseiről V. rész. — 22.30: Nap­jaink zenéje — Oj zenei Irány­zatok. Vé PROBRflm 9.05: Isikolatévé. — 10.30: Óvodások filmműsora. Kisfilm-össze- állítás, 1. A kutya, a macska és a magnó. Lengyel rajzfilmsorozat (ism., színes). 2. Mese, mese. Csehszlovák rajzfilm (ism., színes). — 14.30: Iskolatévé. — 16.25: Hírek. — 16.30: Tévémozaik. Rövidfilm- összeállítás. — 16.40: Postafiók 250. Takács Mária műsora. — 17.00: Elaludt lámpások. A Szegedi Körzeti Stúdió dokumentumfilmje. — 17.30: Mindenki iskolája. Fizika — Bevezetés a fizikába. — 18.00: Reklám. — 18.05; Matematika. A számok világa. — 18.35: A Loch- Ness-i szörny nyomában. Angol rövidfilm (ism.. színes). — 18.50: Kinn vagyunk a vásárban! Ruha is teszi az embert. — 19.05: Rek­lám. — 19.10: Esti mese (színes). — 19.20: Idősebbek is elkezdhe­tik. Tévétorna (színes). — 19.30: TV-Híradó (színes). — 20.00: Éj­szakák és nappalok. Magyarul beszélő lengyel tévéfilm-sorozat XII/2. rész: Piotrus és Teresa (színes). — 21.00: Telesport. Összefoglaló a Lokomotiv Szófia—FTC UEFA Kupa labdarúgó-mérkőzésről. — 21.35.: Nézőpont. A Televízió kulturális folyóirata. — 22.35: Tv-hír- adó 3. (színes). 2. MŰSOR 20.00: Julian Bream gitárművész otthonában. Angol film (ism., színes). — 21.00: Tv-híradó 2. (színes). — 21.20: Reklám. — 21.30: Rasken. Magyarul beszélő svéd tévéfilm-sorozat VIII/5. rész (színes) (14 éven felülieknek!). BUKAREST 14.0S: Riport, ankét az iskolaév kezdetén. — 15.10: A szocialista országokból. — 15.40: A kerékpáros világbajnokság döntője. — 16.25: Kérdések és feleletek. — 16.50: A legkisebbeknek. — 17.00: Tv-híradó — 17.20: Újdonságok. — 17.50: „Farkasok és bárányok”. Osztrovszki j drámája. — 19-3&; -Tv-híradó.