Szolnok Megyei Néplap, 1979. június (30. évfolyam, 126-151. szám)

1979-06-05 / 129. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1979. június 5. VÍZILABDA OB I Befejeződött a tavaszi, megkezdődött az őszi idény Bp. Honvéd—Szolnoki VSE ■7:5 (1:2, 1:1, 1:1, 4:1). Tüzér u., v.: dr. Somóczi, Szittnyái. Bp. Honvéd: Fekete — Vin- disch F., Székely. Gerendás, dr. Vindisch K., Varga, Hor­váth, cs.: Barna. Edző: Bol- vári Antal. SZVSE: Pintér — Bogdán, Varga, Rekita, Cseh, Hasznos, Tóth Cs.. cs.: Tóth I., dr. Vezsenyi. Edző: Ber- talis István. A szolnoki fiatalok nagy akarással, fegyelmezett játék­kal kezdtek a Tüzér utcai „katlan”-ban, és három ne­gyeden át úgy látszott, hogy sikerül meglepetést okozni a nagyobb nevekből álló oiros- fehér együttes ellen. Varga és Tóth Cs. kipontozódása 4:3-as vezetésnél, majd egy előnyös helyzet elhamarko- dása és kihagyása, a megvál­tozott játékvezetői felfogás és Cseh végleges, csere nél­küli kiállítása azonban szer- tefoszlatták a pontszerzés re­ményét. Az ellenfél minden gólját előnyből (a negyedik negyedben négyet) érte el. ezzel szemben a szolnokiak két gólt lőttek akcióból. A gólok sorrendje: dr Vin­disch (e). Hasznos (e), Varga. Székely (e). Bogdán (4 m). Varga (e), Tóth I. (e). Hor­váth (e), dr. Vindisch (e). Gerendás (e), dr. Vindisch (e). Tóth I. Kitűnt: dr. Vin­disch. ill. Tóth I. Szolnoki VSE—Tatabánya 5:3 (0:0, 2:1, 1:0, 2:2). Dam­janich uszoda, 1000 n., v.: Szarka, Gerő. SZVSE: Pintér — Bogdán. Vaíga, Hasznos, Rekita. Tóth I., Tóth Cs. Ed­ző: Bartalis István. Tatabá­nya: Hauszler — Kásás, dr. Görgényi, Vojvoda. Persely, dr. Kemény, Czinder. E.: Pongrácz Imre. A gólok sor­rendje: Hasznos (e). Persely, Rekita, Rekita (e), dr. Ke­mény, Tóth Cs. (e). Hasznos, Czinder (e). A szolnoki csapat a szom­baton kiállított Cseh nélkül játszott Kimaradt helyze­tek jellemezték az első ne­gyedet. A második elején a hazaiak gyorsan kihasznál­ták előnyös helyzetüket, de errel gyors válasz érkezett. Bogdán kapufát lőtt, majd egy góllal végződött látvá­nyos Tóth I., Rekita akció aratott nagy tapsot. Pintér percei következtek, sorozat­ban hárította a bányászok lövéseit, a hazaiak a negyed végén és a harmadik játék­rész elején is átvészeltek egv egy hátrányos helyzetet. A nagyszerű formában védő Pintér Kásás büntetőjét is hárította, de társai már nem jeleskedtek ennyire, sok pon­tatlan átadást láttunk tőlük. Az utolsó negyedben — bár Pintér többször is remekelt — a szolnoki védők hibájá­ból két gólt is lőtt a Tata­bánya. Vízilabdában ritkán látható módon született meg a szolnokiak ötödik gólja. A saját térfelének közepén tar­tózkodó Hasznoshoz került a labda. A játékos látta, ho:2'7 Hauszler messze kint van a kapujából, a fiatal csatár ka­pura ívelt, s a labda a jobb sarokba hullott. Bravúros tel­jesítmény volt! Végered­ményben a szolnoki csapat jobb helyzetfelismerésével és -kihasználásával megérde­melt, biztos győzelmet ara­tott. Jó: Pintér (a mezőny legjobbja). Hasznos, Tóth Cs., ill. dr. Kemény. A bajnokság állása: 1. Med. OSC* 11 8 3 — 67-39 19 2. Vasas 12 7 4 1 73-56 18 3. BVSC 12 7 3 2 72-51 17 4. U. Dózsa 12 5 7 — 66-55 17 5. FTC 12 6 3 3 75-68 15 6. Bp. Honvéd 12 5 4 3 60-64 14 7. Bp. Spart. 12 3 3 6 47-55 9 8. Szolnok 12 3 1 8 53-65 7 9. Bp. V. Izzó 12 2 3 7 68-81 7 10. Szentes 12 2 3 7 51-68 7 11. Tatabánya 12 2 2 8 45-5rf 6 12. SZEOL AK* 11 — 6 5 41-58 6 • = A SZEOL AK—Medicor OSC mérkőzés eredményét (6—5) nem vettük figyelembe, mert a találkozó óvás alatt áll. Kéiilabda Forduló pont nélkül NB I. B. Női: Építők SC— Tisza Cipő SE 18:7 (10:3) Bp., Népliget, 100 n. v.: Kincses I., Kincses II. Tisza Cipő SE: Gyuros — Siposné (2), Hor- váthné (1), Ferencziné (2), Filákné, Szálkái (2), Borgu­lya, Herbály, Mészáros, Ko- vácsné, Döbreiné, Czibulya, Edző: Kovács István. A táb­lázat éllovasa kezdett jobban, és pillanatokon belül gólok­kal elhúzott. Ez időben a Martfű biztos gólhelyzetek egész sorát hagyta ki. A jobb játékerőt képviselő fővárosi­ak közepes játékkal is bizto­san győztek a helyzeteket nagy hibaszázalékkal kihasz­náló tiszások ellen. A játék képe alapján a gólarány túl­zott. NB II. Férfi: Szegedi DÉL­ÉP—Tiszaföldvár 18:17 (5:10). Tiszaföldvár, 400 n., v.: Scho­ber, Tüsze. Tföldvár: .Nemes — Kovács (3), Nagy (2), Bur­ján (7), Danku I., Miklósi, Danku II. (3), Antal, Szaba­dos (2), Ferenczi. A hazai együttes 2:2 után vette át a vezetést, és jó védekezés mel­lett fokozatosan, könnyedén növelte előnyét. Szünet után a listavezető vendégek újíta­ni tudtak, tíz perc alatt le­dolgozták Ötgólos hátrányu­kat, s átvették a vezetést. 16:15-ös szegedi vezetésnél a tiszaföldváriak hétméterest, majd biztos gólhelyzeteket hibáztak. A földváriak a má­sodik félidőre elfáradtak, hi­báztak a védekezésben és a támadások befejezésében. A közepes színvonalú mérkőzé­sen a hét NB , I-es játékost szerepeltető DÉLÉP, jobb cserelehetőségei révén, némi szerencsével, de megérdemel­ten győzött. MAFC—Lehel SC 26:20 (9:9). Lehel SC: Zaja — Kó- kai (1), Berente (2), Majoros (1), Langmár, Szöllősi (9). Győr (3), Györki (2), Palotai (1), Mudrák, Szabó (1), Nagy. Edző: Koncz András. Az első félidőben jól tartotta magát a Lehel, elsősorban ragyogó védekezése révén. A második félidőben erőnléti hiányossá­gok mutatkoztak a jászberé­nyi csapatnál. Elhúztak az egyetemisták és biztosan nyertek. Megyei labdarúgó-bajnokság Négy csapat nyert idegenben Az utolsó fordulótól függetlenül Martfű ezüst*, Törökszentmiklós bronzérmes Jászberényi Vasas—Üjszász 5:1 (3:1). Jászberény, 350 n., v.: Pajkos. Jb. Vasas; Balázs — Hegyesi, Árvái, Hunyadi, Varga (Kiss), Horváth, Se­bestyén, Urbán (Szilasi), Cza- kó, Vígh, Dorók. Fülledt me­legben a hazai csapat kez­dett jobban. Az 5. percben Sebestyén elhúzott a jobb­szélen, és megszerezte a ve­zetést. Továbbra is a. hazai­ak támadtak, és a 20. perc­ben már háromgólos előnyt szereztek, amivel lényegében eldőlt a mérkőzés sorsa. A 27. percben -a vendégek Ko­vács Gy. szabadrúgásából szépítettek. Szünet után a Vasas továbbra is támadás­ban maradt, de csatárai a helyzetek sorozatát hagyták ki. Védelmi könnyelműskö- désből a vendégek előtt is több helyzet adódott, Ba­lázs azonban biztosan vé­dett. G.: Vígh (2). Hegyesi (2), Sebestyén, ill. Kovács Gy. Ifi: Jb. Vasas—Üjszász 6:0. Tisza Cipő SE—Abádszalók 2:1 (1:0). Abádszalók. 500 n., v.: Szántó. Abádszalók: Sza­bó J. — Rékási (Mérten), Csonka II., Szabó S., Kovács I., Csonka I., Csonka III., Barcsik, Somogyi, Káli, Ko­vács L. (Kovács J ). A nagy melegben is helyenként szín­vonalas és sportszerű mérkő­zést vívtak a csapatok. Több­nyire a hazaiak veszélyeztet­tek, védelmi hiba után a 20. percben mégis a marfűiek szereztek vezetést. A máso­dik félidőben is több hazai helyzet adódott, egy közve­tett szabadrúgás után azon­ban a 68. percben már két góllal vezettek a vendégek. A hazaiak nagy hajrába kezdtek, amit a 80. percben lőtt kapufa, majd a 89. perc­ben elért szépítő gól jelzett. A több kihagyott helyzet miatt sorozatban negyedik 2:1 -es vereségüket szenved­ték el az abádszalókiak. G.: Nyitrai (2), ill. Somogyi. Jó: Németh, Borza, Szántai, ill. Barcsik, Somogyi. Ifi: Tisza Cipő SE—Abád­szalók: 4:1. Törökszentmiklós—Túrkeve 1:0 (1:0). Túrkeve, 300 n., v.: Tajthy. Túrkeve: Fórizs — Kormos III., Retter. Vad, Deák, Iglódi, Kormos I., Bog­nár, Vajda I. (Patkós). Kont­ra, Vajda II. Rekkenő hőség­ben a hazai csapat lépett fel támadólag, de csatáraik a legjobb helyzeteket is el- ügyetlenkedték. Egy várat­lan ellentámadásból a 20. percben Vitéz a vendégek­nek szerezte meg a vezetést, s mint utólag kiderült, a győztes gólt is. A 25. perc­ben Vitézt megjegyzésért a játékvezető kiállította. A tíz főre olvadt vendégcsapat ha­tártalan lelkesedéssel játszott és megérdemelten győzött a kényelmes hazaiak ellen. Jó: Kormos III., Iglódi, ill. a vendégcsapat minden játéko­sa. Ifi: Törökszentmiklós— Túrkeve 5:0. Szolnoki Vegyiművek— Jászkisér 1:1 (1:0). Szolnok. Vegyiművek pálya, 50 n.. v.: Fazekas. Vegyiművek: Csé- csey — Martók, Dobos. Ikla- di, Récsányi (Tóvizi). Sipos. Halász. Fedor, Kovács (Tán- czos), Pusztai, Hajdú. A ha­zai csapat jól kezdett, és a tizedik percben Hajdú révén vezetést szerzett. A jászkisé- riek nem adták fel a küzdel­met és sokat támadtak. Több gólszerzési lehetőségük is volt, de nem tudták értékesí­teni őket. Szünet után is a vendégcsapat támadott töb­bet. és Sánta ré\fen a 85. nerc­ben kiegyenlített. A hazai csapat támadósora ismét mérsékelten játszott, A ven­dégeket lelkes és fegyelme­zett iátékukért dicséret ille­ti. Jó játékvezetés. Tó: Csé- csev. Dobos Sipos ill. Vaikó. Tóth F.. Sánta. Ifi: Sz. Vegyiművek—Jász­kisér 13:0. Jászjákóhalma—Jászárok- szállás 1:0 (1:0). Jászjákóhal­ma. 400 n.. v.: Mezei. Jákó- halma: Rostás — Banya. Ko­vács. Bérezési. Sándor. Nagy Gy., László. Szöllősi. Nagy L.. Palcsó. Nagy Z. Kániku­lai melegben, kitűnő játék- vezetés mellett a hazaiak végig lendületesebb játék­kal, megérdemelten nyerték a jászsági rangadót. G.: Nagy Z. Jó: Rostás. Bérezé­si, Szöllősi, Nagy Z., ill. Ré- dei I., Csikós, Lukács. Ifi: Jászárokszállás—Jász­jákóhalma 4:0. Tiszaföldvár—Sz. Cukor­gyár 2:1 (1:1). Tiszaföldvár, 200 n., v.: Mézes. Tiszaföld­vár: Csányi — Bódi, Szűcs, Bárány. Farkas II., Hegedűs (Nagy I.), Farkas I.. Vincze, Jakab, Németh (Lendvai), Bodnár. Küzdelmes mérkőzé­sen a hazai csapat szerzett vezetést, amelyet a vendé­gek nagy védelmi hibából egyenlítettek ki a félidő vé­gén. A győztes gól a 80. perc­ben esett. Farkas II. a 70. percben 11-est hibázott. G.: Jakab, Lendvai, ill. Kele­men. Jó: Vincze, Szűcs. Lend­vai, ill. Rákóczi, Kelemen, Varga. Ifi: Tiszaföldvár—Cukor­gyár 0:2. Kunszentmárton—Kunhe­gyes 7:2 (2:0). Kunszentmár­ton, 200 n., v.: Téli. KuTE: Garáz (Zamba) — Kiss, Tóth 1., Tóth II., Szarvák L., Far­kas, Tóth M„ Szarvák A. (Veres P.), Kerekes. Pálinkás, Veres I. A hetek óta először leg jobbjaikkal felálló he­lyiek a gyors két góllal és két kapufával mintha meg­elégedtek volna. A vendég­csapat rákapcsolt s az 53. percben gólt ért el. Ekkor Garáz megsérült és kivált a csapatból. Élvezetes játék közben — 3:2-vel — ismét szorossá vált a mérkőzés. Végül a hajrában szerezte fölényes győzelmét a hazai csapat. A sportszerű mérkő­zésen a játékvezetői hármas­sal mindkét fél elégedett volt. G.: Pálinkás (2), Veres P. (2), Kerekes. Veres I., Tóth M., ill. Pásztor. Kovács. Jó: Pálinkás, Tóth M.. Kere­kes (a mezőny legjobbja), Szarvák L. A vendégcsapat végig sportszerűen és lelke­sen küzdött kiemelkedő telje­sítmény nélkül. Ifi: KuTE—Kunhegyes 8:0. Rákóczifalva—Középtiszai MEDOSZ 3:2 (2:1). Kenderes, 200 n.. V.: Turjányi. K. ME­DOSZ: Szerencsi — Szendrei 11., Korpás, Molnár, Deák, Krokavecz, Szilágyi. Agócs (Ács), Süveges I., Fehér, Szendrei I. A nagy hőségben alacsony színvonalú, de küz­delmes mérkőzést vívott a két csapat. Rákóczifalva azzal nyert, hogy jól kihasználta a hazai védelem megingásait. G.: Fehér (2), ill. Patkó (2), Rigó. Jó: Agócs. Szilágyi, Fe­hér, ill. Rigó, Patkó, Nyol- czas II. Ifi: Rákóczifalva—K. ME­DOSZ 5:2. Karcag—Tószeg 3:0 (2:0). Tószeg. 100 n„ v.: Csipe. Tó­szeg: Gyigor T. — Király, Kormos, Gyigor K„ Földi, Szabó S. (Dér), Dallos, Zsi- dai, Gyigor Gy., Léner. Ma­jor (Babies). Alacsony szín­vonalú, csapkodó mérkőzésen a gólok védelmi hibákból születtek. Az első negyedórá­ban a hazai csatárok három nagy helyzetet kihagytak. G.: Antal (2), Tüdős (11-esből). Jó: Kormos, Gyigor T„ ill. Antal. Bene. Ifi: Karcag—Tószeg 3:0. A bajnokság állása 1. Jb. Vasas 33 27 5 1 96- 22 59 2. Tisza Cipő 33 25 3 5 72- 31 53 3. Tszmikl. 33 21 6 6 68- 31 48 4. Sz. Cukor. 33 17 6 10 76- 45 40 5. R.-falva 33 16 8 9 65- 34 40 6. J.-ároksz. 33 16 7 10 39- 28 39 7. Túrkeve 33 14 9 10 46- 34 37 8. Karcag 33 15 5 13 68- 49 35 9. Sz. Vegyi. 33 11 10 12 42- 43 32 10. J.-jákóh. 33 11 10 12 40- 44 32 11. Kunhegyes 33 10 9 14 41- 55 29 12. KuTE 33 12 4 17 55- 54 28 13. Üjszász 33 9 7 17 28- 47 25 14. Abádszal. 33 10 5 18 32- 57 25 15. T.-földvár 33 9 5 19 34- 52 23 16. J.-kisér 33 9 4 20 40- 74 22 17. K. MED. 33 5 4 24 32- 94 14 18. Tószeg 33 3 7 23 21-101 13 A totó 22. heti eredményei 1. Komló—Kaposvár 3—1 1 2. Répcelak—Dorog 1—0 1 3. MÁV NTE—Pécsi VSK 2—3 2 4. Fűzfő—Nagykanizsa 3—0“*“T 5. Szegedi Dózsa—BVSC 2—2 x 6. BKV Előre—KKFSE 4—1 1 7. Cesena—Brescia 3—1 X 8. Genoa—Bari 0—0 x 9. Nocerina—Lecce 0—0 x 10. Pistoiese—Udinese 0—1 2 11. Taranto—Sambened. 2—Q. 1 12. Ternana—Spal 1—1 x 13. Varese—Cagliari 0—2 2 +1 14. Pescara—Sampdoria 1—1 x MCZI Szolnok Vörös Csillag: Mezte­len bosszú (20%-os felemelt helyáron), Kert: Száguldás gyil­kosságokkal (14, 50%-os felemelt helyáron), Tallinn: Bajkeverők, Tisza: A delfin napja, Vegyi­művek: Hajtóvadászat (18), Rep­tér: szünnap, Szandaszőlős Terv: A kétfenekű dob (14), Abádsza­lók Petőfi: Én tenger testvé­rem, Rejtelmes sgiget, Jászapáti Táncsics: Szenvedély (14), Nuki majom kalandjai, Jászberény Le­hel: Kirándulás gyilkosságok­kal (14), Kert: A maláji tigris (50%-os felemelt helyáron), Kar­cag Déryné: Friss széna bódító illata, Kisújszállás Ady: Forra­dás, Kunmadaras Petőfi: Fekete kard románca (14, 50%-os fel­emelt helyáron). Kunhegyes Sza­badság: Angi Vera (14), Kun­szentmárton Körös: Apámuram (16), Mezőtúr Béke: A tankcsata, Dózsa: Huszadik század III—ÍV. (18,. dupla helyáron), Szabad­ság: Játék az almáért (16), Ti­szafüred Tisza: Októberi vasár­nap, Tószeg Petőfi: Rivális (Í4), Törökszentmiklós Dózsa: Me­ckenna aranya (20%-os felemelt helyáron). Hunyadi: A sólymok vezetője, Túrkeve Vörös Csillag: Piedóne Afrikában (50%-os fel­emelt helyáron), Több mese egy sorban. Megyei Művelődési és Ifjúsági Központ 16 órakor: Aranyérmes közép- iskolások és a Kolinda együttes műsora. RÁDIÓMŰSOR SZOLNOKI STÚDIÓ: 17.00: Hírek — Zerkovitz me­lódiák. Bilicsi Tivadar énekel. — 17.15: Üttörőhíradó. Szerkesz­tő : László Márta. (A tartalom­ból: Így ünnepeltünk — A pe­dagógusnapra — A tábori kü­lönkiadások előtt — Kellemes pihenést, jó utat!) — Könnyű hangszerszólók gitárra. — Köz­ben : Üzemi lapszemle. Merza Jenő összeállítása — Napjaink. Palatinus István jegyzete — Du- ga Ilona és a Rádió gyermekkó­rusa Békés megyei népdalokat énekel. — 18.00: Alföldi krónika — Funky ritmusban. Donna Summer énekel. — 18.26—18.30: Hírösszefoglaló, lap- és műsor­előzetes. KOSSUTH: 8.27: Az iszlám világa. IV. rész. — 8.57: Nótacsokor. — 9.44: Zenés képeskönyv. — 10.05: MR 10—14. — 10.35: Zenekari muzsika. — 11.39: A sziget. Ro­bert Merle regénye. II. rész. — 12.35: Törvénykönyv. — 12.50: A Rádió Dalszínháza. Suppé: Paj­kos diákok. — 13.59: Talabér Erzsébet és Reményi Sándor nótákat énekel, Németh János cimbalmozik. — 14.32: Építők dalai. — 14.40: Mongólia, ahogy én látom. Képes Géza előadása. — 15.10: Fúvósesztrád. — 15.23: Nyitnikék. Kisiskolások műsora. — 16.05: Kadosa Pál műveiből. 16.36: Rafael Arié operaáriákat énekel. — 17.07: Fiatalok stúdió­ja. — 17.31: Filmdalok. — 17.45: A Szabó család. — 18.15: Hol volt, hol nem volt.. — 19.15: Bemutatjuk új kórusfelvételein­ket. — 19.37: Ürkaleidoszkóp. — 20.27: Nótamuzsika. — 21.00: Schubert: VIII. ,.Befejezetlen” szimfónia. — 21.29: Válságok és teóriák. III. rész. — 22.20: Tíz perc külpolitika. — 22.38: Ka­maramuzsika. — Közben: 22.50: Meditáció — az individumról. — 23.00: A kamaramuzsika foly­tatása. — 0.10: Dzsesszíelvéte- lekből. PETŐFI: 8.20: Tíz perc külpolitika. — 8.33: Társalgó. — 10.36: Zene­délelőtt. — 12.25: Látószög. Ifjú­sági jegyzet. — 12.33: Melódia- koktél. — 13.25: Bélyeggyűjtők­nek. — 13.30: Éneklő ifjúság. — 14.00: Operaslágerek. — 14.30: Hí­rek, körzeti időjárás. — 14.35: Tánczenei koktél. — 15.20: Könyvről könyvért. Irodalmi rejtvényműsor tíz percben a nagykőrösi szövetkezeti köny­vesboltból. — 15.30: örökzöld dallamok. — 16.28: Műsorismer­tetés. — 16.30: Hírek. — 16.33: Csúcsforgalom, találkozóhely: a mosonmagyaróvári szövetkezeti áruház előtt, telefonszám az adás ideje alatt: 343-732. 18.00: Tip-top parádé. — 18.33: Beszél­ni nehéz. — 18.45: Új nótafel­vételeinkből. — 19.20: A poli­tikai irodalom új könyveiről. — 19.38: Csak fiataloknak! — 20.33: Mindenki könyvtára. — 21.06: Oscar Strauss operettjei­ből. — 21.45: A tegnap slágerei­ből. — 22.30: Népdalok. — 23.15: Berki Géza szerzeményeiből. 3. MŰSOR: 8.08: Hamupipőke. Részletek Rossini operájából. — 8.59: Csajkovszkij művek. — 10.35: Dzsesszfelvételeinkből. — 11.05: Válaszolunk hallgatóinknak. — 11.20: Theo Adam operaáriákat énekel. — 11.49: Zempléni Kor­nél zongorahangversenye a Ze­neakadémia nagytermében. — 13.07: Móricz Zsigmond a szer­kesztőségekben. V. rész. — 13.27: Purcell: A tündérkirálynő — hangversenyopera. — 15.07: Ka­marazene. — 15.57: Kórusaink­nak ajánljuk. — 16.16: Mi a vé­leményed? Politikai vitaműsor. — 16.36: Századunk zenéjéből. — 17.41: Anneliese Rothenber­ger operaáriákat énekel. — 18.15: Magyar zeneszerzők. — 18.45: Fekete Afrika zenéjéből. — 19.05: ..Ég veled, angyalom!” Epizó­dok Szaltikov-Scsedrin Kiski­rályok és kiskirálynék című re­gényéből. — 19.32: Hangfelvéte­lek felsőfokon. — 20.55: Dzsessz- felvételekből. — 21.30: Otelló. Részletek Verdi ooerájából. — 22.35: Napjaink zenéje. JÚNIUS 5., KEDD 15.58: Tévé-ovi. — 16.30: Hírek. — 16.35: A lemmingek nyomá­ban. Finn ismeretterjesztő film. — 17.00: Autók és emberek Francia filmsorozat. VI/6. rész. Egy korszak vége. — 17.50: A Horizont szer­kesztőség műsora. — 18.15: Reklám. — 18.20: Forgácsok. 1. Forgács- gyártás... — 18.50: Könyvsátor. — 19.00: Reklám. — 19.10: Esti mese. — 19.20: Tévétorna. — 19.30: Tv-hiradó. — 20.00: Az Onedin család. Magyarul beszélő angol tévéfilm-sorozat. — 20.50: Művészeti magazin. — 21.40: Ölombetűs vallomások. — 22.10: Tv-híradó. 3. 2. MŰSOR: 20.00: Händel: A Messiás. — 20.40: Kamerával hetedhét orszá­gon át. Francia filmsorozat. — 21.00: Tv-híradó. 2. — 21.20: Sakk­matt. — 21.40: Reklám. — 21.45: Lidércfény. Magyarul beszélő angol tévéfilm-sorozat. Képünkön Rekitá vette célba a bányászok kapuját