Szolnok Megyei Néplap, 1978. november (29. évfolyam, 258-282. szám)

1978-11-09 / 264. szám

1978. november 9. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Megyei labdarúgó-bajnokság Hengerelt a Szolnoki Cukorgyár Szolnoki Cukorgyár—Ti­sza Cipő SE 6:1 (3:0). Szol­nok, cukorgyári pálya, 100 n., v.: Veres. Sz. Cukorgyár: Fenyvesi — Szalai, Márkus, Kelemen, Kormos, Mihályi, (Csollák), Varga, Márton, Só­lyom, Gönczöl, Ladányi (Rá­kóczi). Az idei legjobb játé­kát nyújtó Szolnoki Cukor­gyár ilyen arányban is meg­érdemelt győzelmet aratott a végig jól játszó martfűiek el­len. Sípos (Tisza Cipő SE) a 35. percben kiállítva. Ki­tűnő játékvezetés. G.: Gön­czöl (2), Márton (2), Ladányi, Sólyom, ill. Szántai. Dicsé­retet érdemel az egész hazai csapat, ill. Borza, Kovács, Nyitrai. Ifi: Tisza Cipő SE—Sz. Cukorgyár 3:2. Jászberényi Vasas—Karcag 3:0 (0:0). Jászberény, 400 n.. v.: Szűcs. Jb. Vasas: Pesti — Hegyesi, Árvái, Hunyadi, Földi, Borics, Bulla, Urbán (Benke), Kalmár, Vígh. Dó­rok. A kellemetlen, hideg időben a hazaiak kezdtek jobban. Fölényt harcoltak ki, csatáraik azonban a legbiz­tosabb helyzetekben is hi­báztak, vagy pedig a szer­vezetten játszó karcagi vé­delem- hárított. Szünet után is a Vasas játszott fölény­ben, és a 62. percben egy jobb oldali beadás után ve­zetést szerzett. A gólt kö­vetően a karcagi védelem nem tudta tartani a meg­megújuló hazai rohamokat, s ilyen arányban is megérde­melten győzött a listavezető. G.: Dorók (2), Vígh. Jó: Pes­ti, Borics. Kalmár. Dorók. ill. Ács. Antal, Varga. Ifi: Jb. Vasas—Karcag 1:1. Törökszentmiklósi SE— Szolnoki Vegyiművek 2:1 (1:1). Szolnok, Vegyiművek- pálya. 150 n., v.: Gróza. Sz. Vegyiművek: Csécsey — Sí­pos, Tánczos, Nyikos, Ré- csányi (Martók), Adorján. Knerczer, Fedor, Hajdú (Papp), Dobos, Tóvizi. A nagy iramú mérkőzésen a rutinosan és gólratörően ját­szó TSE megérdemelten győ­zött. A hazaiak támadósora mérsékelten játszott. Jó já­tékvezetés. G.: Stummer (2), ill. Adorján. Jó: Nagy, Mol­nár, Sebők, Stummer, ill. Csécsey, Tánczos, Adorján, Fedor. Ifi: TSE—Sz. Vegyiművek 7:0. Túrkeve—Középtiszai ME- DOSZ 1:0 (0:0). Kenderes, 100 n., v.: Jancsó. K. ME- DOSZ: Szerencsi — Szilágyi, Demeter, Molnár, Pádár, Szendrei (Czakó), Korpás, Agócs, Süveges I.. Patkó. Hangyási. Az első félidőben a hazai csapat nem tudta érté­kesíteni gólhelyzeteit. A má­sodik félidőben, egy védelmi hibát követően, jól eltalált lövéssel vezetést szerzett a Túrkeve, és a hátralevő idő­ben fokozatosan átvette a játék irányítását. Az első megyei bajnoki mérkőzését vezető Jancsó jól bíráskodott. G.: Kontra. Jó: Fórizs. Ret­ter, Kontra, a hazaiak közül nem lehet kiemelni senkit. Ifi: Túrkeve—K. MEDOSZ 4:0. Jászárokszállás—Kunszent­mártoni TE 2:0 (1:0). Kun- szentmárton. 100 n„ v.: Sze­keres. KUTE: Garáz — Ka­tona (Kiss), Tóth I.. Kerekes. Veres, Szarvák A. (Király). Mindkét félidő első percében érte el gólját a vendégcsa­pat. Tuza majd Tábori ré­vén. A vezetés tudatában a nyugodtan és fegyelmezetten játszó jászárokszállási véde­lem minden támadást köny- nyedén hárított. Kitűnő já­tékvezetés. Jó: Varga. Tuza. Rédei, Faragó, ill. Farkas I.. Farkas II., Tóth I. Ifi: KUTE—Jászárokszál­lás 3:1. Jászjákóhalma—Rákócziiéi­vá 1:1 (1:1). Jászjákóhalma, 150 n.,. v: Bukovszki. Jász­jákóhalma: Rostás — Ba­nya. Kovács. Sándor. Nagy Gy., Szabó, Urbán. László. Nagy L. (Nagy Z.. Izmai- lovszki. Palcsó. Rákóczifalva az első negyedórában lestak­tikát alkalmazott. A 19. perc­ben a menteni, akaró Sándor saját kapujába rúgta a lab­dát. A 27. percben Palcsó nagy helyzetben hibázott. A 38. percben Palcsó szépen ívelt szabadrúgását Nagy L. értékesítette. A 60. percben Nagy L. lövését védte bra­vúrosan a vendégek kapusa. Utána kiegyenlített játék folyt, az eredmény valós. Jó játékvezetés. Jó: Rostás, Ko­vács, Nagy Gy., ill. Fekete. Szőke, Kovács. Ifi: Jászjákóhalma—Rákó- czifalma 3:2. Kunhegyes—Tószeg 1:0 (0:0). Tószeg, 100 n.,. v.: Bo­ros. Tószeg: Fügedi — Ki­rály, Gyigór K., Léner, Zsi- dai (Szabó S.), Dalos, P. Nagy, Kormos, Szabó D., Szabó J., Gyigor G. A nagy iramú mérkőzésen a hallat­lan lelkesedéssel játszó hazai csapat szinte végig támadott, de gólt nem tudott elérni. A 90. percben egy ártalmatlan­nak tűnő támadás végén Pásztor juttatta a labdát a hálóba. Jó: Végért. Csorna. Herbály I.. a tószegi csapatot lelkes játékáért illeti dicsé­ret. Ifi: Tószeg—Kunhegyes 4:0. Abádszalók—Jászkisér 3:0 (3:0). Abádszalók. 150 n... v\: Grámán. Abádszalók: Szabó J. — Havellant (Takács). Csonka II., Szabó S.. Kovács I., Káli, Csonka III.. Barcsik. Somogyi. Kovács S.. Cseh (Rékasi). Az alacsony szín­vonalú mérkőzésen biztos hazai győzelem született. A gyengén játszó vendégek el­len a hazai csatársor a hely­zetek sorát hagyta kihaszná­latlanul. Jó játékvezetés. G.: Kovács I.. Kovács S.. Korsós A. (öngól). Jó: Csonka II.. Szabó Sí. Kovács I., ill. Vaj- kó. Korsós A.. Korsós I. Ifi: Abádszalók—Jászkisér 1:1. Tiszaföldvár—Üjszász 2:0 (0:0). Tiszaföldvár, 200 n... v.: Hagyó. Tiszaföldvár: Burján —‘Bárány (Nagy). Bodnár. Farkas I.. Hegedűs. Szűcs. Farkas II... Vincze. Makó, Németh, Jakab (Balázs). Az első félidő kiegyenlített küz­delmet hozott kimaradt ha­zai helyzetekkel. A második íélidőben a hazaiak rákap­csoltak. gólratörőbben ját­szottak és megérdemeltei győztek. Jó játékvezetés. G.: Makó (2). Jó: Farkas I., Far­kas II., Makó. Bodnár, He­gedűs, ill. Gyáfrás. Kovács. Ifi: TISE—Üjszász 4:0. A bajnokság állása: 1. Jb. Vasas 14 13 1 _ 30- 8 27 2. Tisza Cipő 14 9 2 3 32-18 20 3. Tszt.-mikl. 14 9 1 4 24-14 19 4. Túrkeve 14 7 4 3 17-12 18 5. J.-ároksz. 14 7 3 4 19-16 17 6. Cukorgyár 14 7 2 5 33-15 16 7. Kunhegyes 14 6 4 4 23-19 16 8. Sz. Vegyi. 14 7 2 5 25-22 16 9. Rákóczif. 14 6 3 5 24-16 15 10. Karcag 14 6 1 7 25-30 13 11. Kunszentm. 14 5 2 7 22-21 12 12. T.-földvár 14 4 4 6 18-21 12 13. Abádszalók 14 4 4 6 16-21 12 14. J.-jákóh. 14 3 5 6 17-29 11 15. Tószeg 14 2 5 7 12-29 9 16. Üjszász 14 3 2 9 9-22 8 17. K. MEDOSZ 14 2 3 9 15-30 7 18. J.-kisér 14 2 — 12 9-29 4 Labdarúgó NB I Vasas Izzó — Videoton 3:0 A totó 45. heti eredménye 1. Nyíregyh.—Kazincbarc. lx 2. Papp J. SE—DVSC x2 3. Lehel SC—özd xl 4. Gyula—B.-csabai TASK xl 5. Balassagyarm.—KSC x2 G. 22. sz. Volán—Vác lx 7. Építők SC—BKV Előre lx 8. Dorog—Oroszlány lx 9. Alumínium Ajka—Komló xl 10. Napoli—Juventus xl 11. Milan—Internazionale xl 12. Lazio—Roma lx 13. Catanzaro—Fiorentina xl Pótmérkőzések: Kisváróa— Gyöngyös x2, Leninváros—MVSC 1, Borsodi Bányász—Hódmező­vásárhely xl. Tatabánya—Vasas 2:2 (0:0); Csepel—Ü. Dózsa 2:2 (2:0): Bp. Honvéd—Zalaegerszeg 2:0 (1:0); Vasas Izzó—Video­ton 3:0 (0:0); MTK-VM—Sal­Bp. Vasas Izzó—Szolnoki Vízügy SE 7:5 (2:2, 0:1, 4:1, 1:1). Szolnok, Damjanich uszoda, v.: Samu, Kosztolán- czy. Szolnok: Pintér — Föl­di, Bogdán, Varga, Cseh, Re- kita, dr. Boros. Csere: dr. Vezsenyi, Berkes, Orbán. Ed­ző: Bartalis István. Kár, hogy a kisméretű fedett medencé­ben, csaknem zárt kapuk mögött játszották a mérkő­zést, Élvezetes, gyors, válto­gótarján 1:1 (1:0); MÁV Elő­re—Békéscsaba 1:0 (0:0); Ha­ladás—Ferencváros 1:1 (1:0); Diósgyőri VTK—Dunaújváro­si Kohász 2:1 (0:1). zatos vízilabdát láthattunk. Sok lövés szállt a kapukra, gyakran a kapufán csattant a labda. A szolnokiak a har­madik negyedben 3:2-es ve­zetésnél kapkodtak, s ezt az Izzó kihasználta. Később a nagy akarásba sok hiba csú­szott s a Vízügy elbúcsúzott az MNK-tól. A fővárosiak az első negyed végén búcsúz­tatták az aktív játéktól visz- szavonult Győré Lajost. Búcsú a vízilabda MNK-tól Kosárlabda Győzelem a rangadón Kosarat dobnak az MTE-s lányok A pálya széléről A nyíregyházi győzelem után vasárnap a Szolnoki MTE újabb rangadó mérkő­zést nyert idegenben az ott­hon eddig száz százalékos Kazincbarcika ellen. Ennek döntő tényezőjeként ezúttal az együttes egységes és fe­gyelmezett csapatjátékát em­lítenénk meg, amely az utób­bi időben egyre inkább jel- lefhzője a gárdának. A jövő­re nézve bíztató, hogy a jó szereplés ellenére — úgy tű­nik — nincs elbizakodottság a csapaton belül. A látszó­lag gyengébbnek i'élt ellenfe­leket is komolyan veszik. Útközben - Kazincbarciká­ról hazafelé — ugyanis ar­ról beszélgetek a játékosok, hogy a hátralevő mérkőzése­ken nagyon kell vigyázni, és nem szabad sokáig örvendez­ni az eddigi eredményeknek, mert a következő mérkőzé­sen. hazai pályán, a Szarvas ellen is minden bizonnyal nagyon meg kell majd küz­deni a két pontért. — v — Vasárnap a Szolnoki MÁV játéka mindenre hasonlított, csak labdarúgásra nem. A gyenge szereplés okaira ma sincs elfogadható magyará­zat. mint az, hogy lélektele- nül, minden elképzelés nél­kül játszik a csapat. Pedig az egyesület vezetőit aligha ér­heti szemrehányás. A lehető­ségekhez mérten minden tá­mogatást megadnak az ..aranylábúaknak". A vezető edző következetesen végre­hajtja az edzéstervben rög- iZÍtett követelményrendszer normáit de — érthetetlenül — ezekből hétről hétre sem­mi nem valósul meg a mér­kőzéseken. Kérdés. hogy meddig nézi még tétlenül az egyesület vezetősége azt a szemléletet, ami a labdarú­gók körében uralkodik. Országos Serdülő Kupa Kosárlabda csapatok elődöntője Szolnokon Holnaptól rendezi meg Szolnokon a Magyar Kosár­labda Szövetség és a megyei szakszövetség az 1978. évi Országos Serdülő Kupa elő-* döntőjét. A tiszaligeti sport- csarnokban a DVSC, a Vasas Izzó. a Salgótarjáni TC, és a Szolnoki MTE női, illetve a Kecskeméti SC, a CSŐSZER, a Salgótarjáni TC, valamint Békés férfi csapatai lépnek pályára. A mérkőzések az el­ső napon 8 órakor kezdődnek és 18.40-ig tartanak, pénteken pedig 8-tól 13.20-ig küzdenek az együttesek. \B II. női: Szolnoki MTE —Kecskeméti SC 72:58 (30:36) Kecskemét, 300 n. v.: Gen- csev, Juhász. SZMTE: Bódi (19), Vinczéné (23), Bozsó (4), Hegedűs (13), Rittling (2), Ki­rályné (4), Czitán (7), Toros. Edző: Káplár József. Listavezetőhöz méltó mó­don kezdtek a hazaiak, szin­te állva hagyták a nagy tét miatt rendkívül idegesen hi- bát-hibára halmozó piros-fe­ketéket: a 11. percben már 22:5-re vezettek. Az MTE gárda ekkor változtatott vé­dekezési taktikáján és mind higgadtabban támadott. Há­rom perc elteltével 6 pontra fogyatkozott a hazaiak elő­nye. A második félidőben a csapatot elkísért nagy számú szolnoki szurkoló buzdításá­tól hajtva gigászi küzdelem­ben. óriási bravúrral kere­kedtek felül a piros-feketék. A 10. percig fej-fej mellett haladva, felváltva vezettek a csapatok. Ekkor két perc alatt az ellenfél két pontja ellenében 18-at dobott az MTE, s alaposan visszavágott az öt pontos tavaszi vereség­ért. A sok jó egyéni teljesít­mény közül is kiemelkedett Vinczéné játéka, aki a me­zőny legjobbjaként biztosan értékesítette palánk alatti helyzeteit. Bódi pedig az irá­nyító szerepkörében is pont­erősen játszott. A hazaiak legjobbja Farkasné (19) volt. A piros-feketék ezzel a győzelemmel az élre kerül­tek és nagy lépést tettek a bajnokság megnyerése felé. Szolnoki MÁV—Kertészeti Egyetem 50:45 (25:23) Bp. v.: Makiári, Urbán. SZMÁV: Bánlaki, Bagi (6), Horváth (3), Szegedi (11), Paróczainé (29). Telepovszkiné (1), Ko­vács, Andrási, Hidas, Fülöp. Edző: Horváth János. Tovább folytatta sikeres szereplését — egy csapatra való játékos elvesztése után is — a MÁV női együttese. Ezúttal idegenből hozták ha­za a két pontot. A mérkőzés a kék-fehérek kosaraival kez­dődött és' megszerzett elő­nyüket csak időnként tudták kiegyenlíteni a hazaiak. Kiskunfélegyháza Vasas— Törökszentmiklósi SE 83:53 (35:33) Kiskunfélegyháza, 100 n. v.: Horváth, Molnár. TSE: Takács (20). Bajusz (4), Pász­tor (13). Annusné (8), Vargá- né (6). Kirstonné, Elekes, Bocskár. Tóth (2). Edző: Papp Ferenc. Az első félidőben egyen­rangú ellenfélnek bizonyul­tak a lörökszentmiklósiak, sőt a második játékrész 10. percében két ponttal vezettek is. Ezután összeroppant a csapat, és a jó képességű vendéglátók tetszés szerint érték el kosaraikat. Jó: Ta­kács, Pásztor, Annusné. Röplabda Felemás eredmények Tiszavasvári—Kunhegyes SE 3:0 (5, 0, 10;. Tiszavasvá­ri. 100 n. KESE: Halas, Kiss, Geszti, Baláti, Fehérné, Ná- násiné. Csere: Tóbiásné, Lip- pai. Edző: Füleki Sándorné. Az indiszponáltan játszó kunhegyesiek az év legkeve­sebb pontját gyűjtötték ösz- sze a három játszmában. Kunhegyes ESE—Eger SE 3:2 (11, —8, 13, —15, 8). Kun­hegyes. 100 n.. v.: Szabó. Csapó. KESE: Geszti, Náná- siné, Baláti, Fehérné, Halas, Kiss. Csere: Tóbiásné, Lip- pai. A 110 percig tartó küz­delmes, változatos találko­zón győzelemmel zárta a baj­noki évet a kunhegyesi gár­da. Jó: Halas, Nánásiné. NB II. férfi: Szolnoki TI- TÄSZ—Külker SC 3:2 (7, —13, 5, —12, 7). Szolnok, Verseghy úti pálya. v.: Bor- sányi. TITÁSZ: Surányi M„ Surányi L.,-Vígh, Mészáros, Nagy, Dudás. Csere: Bindics, Borbás. Kiss. Edző: Jäger István. A hazaiak megérdemelten nyertek a tabella hátsó ré­giójában levő vendégek el­len. Ezzel a mérkőzéssel be­fejeződött a TITÁSZ bajno­ki szereplése — a mezőny közepén zárták az évet. NB II. női: Tipográfia— Szolnoki MTE 3:2 (14, —5, —7, 8, 13). Bp., v.: -Kollár. Sz. MTE: Sípos, Szigeti, Mol­nár, Furkóné, Bak, Balázs. Csere: Csapó, Balogh. Edző: Vasicsek János. A tartalékos piros-feketék kétórás szoros küzdelemben maradtak alul. A csapatból Balázs és Szigeti játéka di­csérhető. Vígh fejessel szerez vezetést a Jb. Vasasnak (Fent) A cukorgyáriak egyik góijp a féltucat közül (Balra)