Szolnok Megyei Néplap, 1978. július (29. évfolyam, 153-178. szám)

1978-07-25 / 173. szám

1978. július 25. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 5 A z országos atlétikai felnőttbajnokság utolsó napjára, vasárnapra szép számú közönséget csalogatott a nap­fény és a várható jó eredmény a Népstadion lelá­tóira. Az időjárásban nem csalódtak a nézők, hiszen a nap­fürdőzésnek semmi akadálya nem volt, szenzációt azonban keveset szállítottak a versenyzők. A szolnokiak számára azonban mindenképpen örvendetes volt ez a vasárnap: Pa- róczai András, a Szolnoki MÁV versenyzője, a 800 méteres férfi síkfutás döntőjében remek versenyzéssel nyert bajnok­ságot. Képeinken az ő győzelmének pillanatait örökítettük meg. Elkészülni« vigyázz, rajt! — a hármas pályán Paróczai Fél méteres előnnyel A cél­ban. (Balra). „Huh, ez nehéz volt, az utolsó kanyarban a 6. hely­ről kellett az élre törnöm...’' „Ügy látom nem lesz baj Ban­dival” — mondja edzője Balassi Péter derűs tekintete A dobogó legmagasabb fokán. A díjat Garai Sándor, a Ma­gyar Atlétikai Szövetség elnöke, sokszoros középtávfutó magyar bajnok adta át — pb — Nyári Totó Kupa Mezőtúri Honvéd—Csong­rádi Építők 2:0 (2:0). Mező­túr, 450 n., v.: Szeles. Hon­véd: Balázs — Takács P-, Sólyom, Dávid, Sándor, Hó­di (Cserháti), Tihanyi, Ba­tári, Kozár, Kúposok, Bob- csek (Czanka). Edző: Ben- esik Gyula. Már az első percben meg­szerezte a vezetést a Hon­véd: jobb oldali támadás vé­gén Tihanyi elé került a labda, aki a hálóba fejelte, 1:0. Továbbra is a Honvéd irányította a játékot. A 30. percben Kozár futott el a jobb szélen, a kapu elé ível­te a labdát, és a jókor érke­ző Kupcsok a bal sarokba lőtt, 2:0. A hátralévő idő­ben is a Honvéd ' támadott többet.. Szünet után nagy fö­lénybe került a hazai együt­tes. Egymást érték a jobb­nál jobb helyzetek, de ka­pufánál egyebet nem sike­rült elérni. Így maradt az első félidőben megszerzett 2:0-ás vezetés. Jó: Takács F., Tihanyi, Batári, Kupcsok, ill. Reihard, Kurucz, Jani- csák. Törökszentmiklós—HÖD- GÉP METRIPOND 3:3 (2:1) Hódmezővásárhely, 1800 n., v.: Hajdú. Törökszentmikló­si SE: Mayer — Bata, Nagy, Hoppál, Boda, Vasas, Mol­nár, Kozák, Kovács (Kocsis), Rácz, Vitéz (Busa). Az átszervezett, nagy lel­kesedéssel játszó TSE meg­érdemelten szerezte meg az egyik pontot a komplett csapatát szerepeltető NB li­es HMSE ellen. G.: Vitéz (2), Vasas, ill. Bálint dr., Bun­da S., Nagy. Jó: Mayer (a mezőny legjobbja), Nagy, Molnár, Vitéz, ill. Bálint dr., Bunda, Nagy. Szolnoki MÁV—Gyöngyö­si Spartacus 2:2 (1:0) '[Szol­nok, Véső út 1500 rí., v.: Mészáros. Szolnoki MÁV: Boros — Takács, Juhász, Tóth, Debreczeni, Szántai (Német), Menyhárt, Szilágyi, Szabó, László, Nász (Rózsa­völgyi.) Edző: Himer István. Már a harmadik percben megszerezte a vezetést a MÁV: Szabó remek cselsoro­zat végén éles szögből lőtt a hálóba. 1:0. A gól után is meddő fölényben játszottak a kék-fehérek, de a legbiz­tosabb helyzetek rendre ki­maradtak. A vendégek előtt a 40. percben adódott az el­ső egyenlítési lehetőség, Oman a védelem díszkísére­te mellett 14 méterről lőtt kapura, de Boros nagy bra­vúrral hárított. Szünet után Tóth 25 méteres jól eltalált lövése adott munkát Ko­vácsnak, majd az 55. perc­ben Bányai húzott el a bál oldalon, a jó ütemben érkező Ferencihez játszott, aki kö­zelről nem hibázott, 1:1. Á 60. percben Szabó léc alá tartó lövését védte Kovács, 4 perccel később László, majd Debreczeni hibázott nagy helyzetben. A 70. perc­ben Rózsavölgyit szabályta­lanul választották el a lab­dától, a megítélt büntetőt László értékesítette 2:1. A 77. percben potyagóllal egyenlítettek a vendégek. A közvetett szabadrúgásból le­gurított labdát Galgóczi küldte kapura. A labda az előre vetődő Boros hasa alatt csúszott a gólvonalon túlra. 2:2. A MÁV ezúttal is féltucat helyzetet hagyott ki, s be kellett érnie az egyik ponttal. Jó: Debreczeni, ill. Bányai, Galgóczi. Ceglédi VSE—Lehel SC 3:1 (0:0). Cegléd, 400 n.,v.: Kiss. Lehel SC: Schüjfer — Tóth, Bércesi, Nagy, Czi- gány, Fejes S., Fejes F., Mar- czis, Orsós, Czakó, Szabó. A második félidőben mu­tatott gólratörőbb játékával megérdemelten győzött _ a Cegléd. Góllövő: Jurás, Ba- zsánt, Varga, ill. Klein, (ön­gól.) A totó 29. heti eredménye 1. KKFSE—Budafok 6-1 1 2. Vác—MÁV DAC 1-2 2 3. Bp. Spart.—Dunaújv. E. 9-0 1 4. Április 4. V—ESMTK 1-2 2 5. KTE—Bem SE 0-4 2 6. Szol. MAV—Gyöngy. 2-2 x 7. Cegléd—Lehel 3-1 1 8. Ajkai V. —Várpalota 1-1 x S. 'Répcelak—Alumjn. A. 1-0 1 10. Csorna—MOTIM TE 2-2 X 11. Kap. Vasas—Marcali 2-4 2 12. Püspöki.—Hajdú V. 4-2 1 13. Sülysáp—Törekvés 3-3 x-f-1 14. ÉRDÉRT—Lőrinci F. 3-0 1 Új szakasz kezdődik Beszélgetés Kovács Ferenc szövetségi kapitánnyal „Az MLSZ 1978. augusz­tus 1-i hatállyal a 44 éves Kovács Ferencet javasolta a szövetségi kapitányi te­endők ellátására. Az OTSH ezzel egyetértve, Kovács Ferencet megbízta ezzel a tisztséggel.” — Hol kezdte a pályafu­tását? — 1947-ben, az MTK kö- lyökcsapatában. Én marad­tam, legfeljebb a név válto­zott, Textilesre, Bástyára, majd Vörös Lobogóra. Egyéb­ként itt is hagytam abba, 1965-ben. — Hányszor játszott a magyar válogatottban? — Hivatalos, országok kö­zötti találkozón csak egyszer, 1955-ben. Sajnos akkoriban az olimpiai válogatottság még nem számított ide. Pedig tagja voltam a római olimpián bronzérmet nyert csapatnak. Ha ezek a mérkőzések is számítanának, akkor tízszeres válogatott lennék. Klubom­ban többnyire balfedezetet, mai szóhasználattal beállóst játszottam, de a válogatott­ba balhátvédként kerültem. Egyébként az az igazság, hogy klubomban és a válo­gatottban is egyáltalán örül­hettem annak, ha a világ- klasszisok között valahol he­lyet kapok. Ifiknél kezdte •■■a . ■ ■■■ Argentína már a múlt Í88S '■r Négy évre — Edzőként hol kezdte? — Az MTK-nál. Először az ifjúsági csapat, majd a tarta­lék, később a nagycsapat munkáját irányítottam. 1969- től 1972-ig az Egri Dózsa edzője voltam. Ezt követően öt szép évet töltöttem a Videotonnál. Végül egy évig a Vasas vezető edzője vol­tam. — Tudja, hogy hányadik a szövetségi kapitányok so­rában? — Igen. valahol olvastam, hogy én vagyok a harminc- ötödik ezen a nehéz, de meg­tisztelő poszton. — Terveit, elképzeléseit meg tudja valósítani a VB-n részt vett válogatott kerettel? — Azt a húsz játékost, az argentínai világbajnokságra nevezték. Ez ma már múlt, lezárt szakasz. Azt, hogy kik alkotják majd a következő mérkőzéseken a válogatott csapatot, a bajnoki és kupa- mérkőzéseken nyújtott telje­sítmények döntik el- Egy biz­tos, nem ragaszkodom a VB-n részt vett játékosok­hoz. De az sem lenne jó, ha valakit pusztán azért mellőz­nék, mert tagja volt a csa­patnak. — Mikor kezdik meg a közös felkészülést? — A legközelebbi váloga­tott találkozó szeptember 20- án Helsinkiben lesz a finnek ellen. Mint ismeretes, ez Európa-bajnoki selejtező. Ezt megelőzően szeptember 6-án nyilvános edzőmérkőzést ját­szunk, valószínűleg vala­melyik csehszlovák klubcsa­pattal. — Hiányzik majd az el­tiltott Nyilasi és Törőcsik? — Feltétlenül. Eltiltásuk­hoz azonban semmi közöm. Én csak augusztus 1-től le­szek szövetségi kapitány. — Mennyi időre kötött szerződést? — Négyéves időtartamra. Gyenes András Országos 20 kilométeres gyaloglóbajnokság Egyéniben Stankovics, csapatban a Bp. Honvéd győzött A gyaloglóbajnokság első bár om helyezettje, balról jobbra: Sátor, Stankovics, Dalmati Az időjárás vasárnap délelőtt kegyeibe fogadta az or­szágos 20 kilométeres gyaloglóbajnoksóg résztvevőit. Szol­nokon, a tiszaligeti sétány nyárfáinak árnyékában, kelle­mes időben, pontosan tíz órakor, hatvankilencen váglak neki a távnak. Egy kör hossza 2400 méter volt. Nyomban a rajt után Stan­kovics, Grandpierre és Szálas vette át a vezetést, őket a ta­valyi bajnok Sátor és Dalma­ti követte. A második fordu­lóban a Touring hotelnél már mintegy 50 méter előnnyel vezetett Stankovics, Szálas és Dalmati. Grandpierre és Sá­tor nem tudta tartani az erős iramot. A BEAC 28 éves ver­senyzője fergeteges tempóban lépkedett, s két társával már mintegy 200 méter előnyt szerzett. A harmadik forduló­ban Dalmati is leszakadt. Stankovics mint egy gép, egyenletes, erős iramban gya­logolt], fokozatosan leköröz­te a mezőny leszakadó ré­szét, elhúzott Szálastól is és az ötödik körtől teljesen egyedül vezetve, hatalmas előnnyel ért a célba. — Tavaly torokgyulladás miatt nem indultam — nyi­latkozta a célbaérkezés után. — A pálya nagyon jó, de azért csalóka, mert eléggé meleg volt. Ami az időered­ményemet illeti, ennél többet tudok, hiszen Ajkán 1.26,52 volt a legjobb eredményem. Most idegfeszítő taktikai csata folyt. Vártam, hogy va­laki vezessen, de mivel nem akadt vállalkozó, magam dik­táltam az iramot. Ha valaki megszorít, valószínű ennél jobb időt gyaloglók. Stankovics most az Euró- pa-bajnokságra készül. A ta­valyi bajnok Sátor — akinek az ideje akkor 1:31:27.8 volt — ezúttal harmadik lett. Csa­patban a Bp. Honvéd bizto­san védte meg bajnoki címét. A Szolnok megyei Atlétikai Szakszövetség közmegelége­désre rendezte meg a bajnok­ságot, a helyezettek szép dí­jakat kaptak. A Magyar Népköztársaság 1978. évi 20 kilométeres gya- loglóbajnóka: Stankovics Im­re (BEAC, edző: Molnár Sándor). 1 óra 30 perc 44,4 másodperc, 2. Dalmati (Bp. Honvéd) 1:32:40,8, 3 Sátor (Bp. Honvéd) 1:32:46,2, 4. Grandpierre (Szegedi VSE) 1:34:54,0, 5. Szálas (Bp. Hon­véd) 1:35:47,8, 6. Szilágyi (Salgótarjáni' TC) 1:36:14,2. Csapatban bajnok: Bp. Hon­véd (Dalmati János, Sátor László, Szálas Jánost, edző: Tábori János) 4:41:14,8, 2. Bp. Építők (Danovszki, Jung, Tö­rök) 5:03:32,2, 3. Szegedi VSE (Grandpierre, Tari, Sí­pos) 5:06:31,4. (Pi) * * * Az országos atlétikai baj­nokságon a Szolnoki MÁV versenyzői a következő ered­ményeket érték el: 800 m. bajnok: Paróczai András 1:50.1 (edző: Bal'asi Péter), 400 m.: 2. Paróczai 47.77 mp. 100 m.: 5. Juhász Erzsébet 12.32 mp. 200 m.: 7. Juhász 24.99 mp. 800 m.: 7. Fedorné Pásztor Zsuzsa 2:09.1 mp. 400 m.: 10. Szalai József 49.09 mp. A középdöntőbe jutott Gyöngy Ibolya 100 és 200 mé­teren 12.47, ill. 25.41 mp. idő­vel. Törőcsik József a 110 m. gáton (15.38), Szűk Beáta pe­dig 100 méteren (12.80),. A Szolnoki MÁV edzői Balasi Péter, Barna István, Fedor István, Fuchs Géza és Ko­csis István.