Szolnok Megyei Néplap, 1978. április (29. évfolyam, 77-101. szám)

1978-04-18 / 90. szám

r e SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP ws. április ie. Á megye legjobb sportolói f I Kecskemét nyerte a rangadót Női: Kecskeméti SC—Szol­noki MTE 94:89 (41:50) Szol­nok, Közgazdasági Szakkö­zépiskolai, 300 n., v.: Král, Szász. Sz. MTE:: Bódi (6), Echbauer (22), Hegedűs (25), Királyné (20), Czitán (12), Tőrös (2), Bozsó (2), Mohácsi. Edző: Hegedűs Mária. Nagy iramban kezdődött a mérkő­zés, felváltva estek a kosa­rak. Kezdetben egyik csapat sem tudott jelentős előnyt szerezni. A félidő közepétől fölénybe kerültek a piros-fe­keték, s nagyszerű dobóver­senyben, Hegedűs, Királyné és Czitán vezérletével 8 pon­tos vezetést szereztek. A fél­idő végéig a KSC az előnyt három pontra csökkentette. A második félidő elején a vendégek kiegyenlítettek, a közepén pedig már 10 pont­tal vezettek. Nagy hajrába kezdett az SZMTE, Hegedűs és Elchbauer kosaraival a 17. percben 2 pontra megköze­lítették ellenfelüket. Ezután néhány téves játékvezetői ítélet és a hazaiak egy hibája elég volt a rutinos ellenfél­nek a győzelem megszerzésé­hez. A két jól felkészült csapat élvezetes, helyenként színvo­nalas mérkőzést vívott. A kecskemétiek a rangadóra az aktív játéktól már visszavo­nult, nagy NB I-es rutinnal rendelkező valamennyi játé­kosukat csatasorba állították. Tapasztalatuk eredményezte, hogy a kritikus időszakban kevesebbet hibáztak, mint a hazaiak. Sajnos, Királyné a rangadót megelőzően 10 na­pig kórházban volt, Elchbauer pedig egy héttel korábban sú­lyos térdsérülést szenvedett, így egyikük sem volt teljes értékű. A hazaiak legjobbja, Hegedűs mellett így is csapa­tuk erősségei voltak. A játék­vezetők, többségében a haza­iak terhére, tévesen ítélték heg a palánk alatti küzdelme­ket. A KSC és az MTE pont­száma a táblázaton azonos, vasárnapi győzelmével azon­ban a KSC az MTE előtt az élre került. * Szolnoki MÁV—Kertészeti Egyetem 52:46 (29:23) Szol­nok, MÁV-sportcsamok, v.: Görgényi, Szabados. Sz. MÁV: Vadászné (7), Horváthné (2), dr. Nagyné (2), Horváth (13), Nádas (25), Klimó (3), Maros­ka, Szőlősi, Bánlaki, Kovács. Edző: Horváth János. Bár az első kosarat a vendégek sze­rezték, de az SZMÁV fokoza­A Szigligeti. Színház Mezőtú­ron délután 3 és este 7 óraikor: Bugrisok. MOZI Szolnok Vörös Csillag: Iszony (16), A léggömb (Külön ovimo­zibérlet műsora), Tisza: Külö­nös házasság. Tallinn: K. O., Rézhegyek királynője (Általános iskolai mozibérlet műsora). Ve­gyiművek; Száll a kakukk fész­kére (16. So%-os felemelt hely­áron), Reptér: Szünnap. Szan- dtaszőlös Terv: Piedóne Hong- Kongban (50°/o-os felemelt helv- áron). Abádszalók Petőfi: A fe­kete rák ollójában. Jászapáti Táncsics: Az Óceán. Jászberény Lehel: A kenguru (14). Karcag Déryné: Ezüst tó kincse. Kisúj­szállás Ady: Spartacus. Kunhe­gyes Szabadság: A korona el­rablástól, avagy újra a bosszú­állók. Kunszentmárton Körös: A megrögzött. Mezőtúr Béke: A hegyi barlang titka. Dózsa: Játszó újra, Sam! (14), Szabad­ság: Filmregény I—II. (Egysé­ges legmagasabb helyáron (14), A sólymok vezetője. Tiszafü­red Tisza: A neretvai csata I— II. (Dupla helyáron). Török­szentmiklós Dózsa: Beköszönt a szeptember, Hunyadi: Volt egy­szer egy vadnyugat I—n. (14, 20%-os felemelt helyáron). Túr- keve Vörös Csillag: Ilyenek vol­tunk (14), A kis teve és a csa­csi (Külön ovimozibérlet mű­sora) . RÁDIÓ SZOLNOKI STÚDIÓ: 16.30: Hírek. — 16.33: Csúcsfor­galom Kisújszállásról. Átkapcso­lunk a Petőfi rádió hullámhosz- szára. — 18.00—18.30: Alföldi kró­nika — Funky zene a Richy tosan növelte előnyét, és a félidő nagy részében 6 pont­tal vezetett. Feltűnő volt, hogy a két játékvezető a leg­kisebb szabálytalanságot is személyi hibával büntette, ezért nem alakulhatott ki fo­lyamatos játék. Szünet után is mindkét csapat szorgalma­san gyűjtögette a személyi hi­bákat. A vendégektől négy, a hazaiaktól három játékost pontoztak ki. Kiskunfélegyháza—Török­szentmiklósi SE 76:54 (47:22) Törökszentmiklós, 100 n., v.: dr. Frizzi, öze: TSE: Bajusz (2), Zsemlye (15), Iványi (20), Pásztor (13):, Takács (2). Cs.: Tóth (2), Vargáné, Elekes, Bocskár. A törökszentmikló- siak az első félidőben elfogó- dottan játszottak, és a leg­biztosabb helyzeteket is ki­Siker— — Münchenben 10 ország 134 kardvívójának részvéte­lével nagy nemzeközi ver­senyt rendeztek, amely Kör- möczi Csaba nagy sikerét hozta. A magyar sportoló a döntőben veretlenül szerez­te meg az elsőséget, míg Fröhlich a 3., Kovács At­tila a 6. helyen végzett. Family együttes műsorából — Hírösszefoglaló, lap- és műsor- előzetes. KOSSUTH: 8.27: A kultúra sokszínű szö­vete. — 8.57: Iphigenia Aulis- ban. Részletek Gluck operájá­ból. — 10.05: Iskolarádió. — 10.35: Zenekari muzsika. —11.40: A Balogh család. Veres Péter regénye folytatásokban xm. rész. — 12.35: Melódiakoktél. — 13.54: Nyárfapalota. Horgas Bé­la mesejátéka. — 14.50: Éneklő Ifjúság. — 15.10: Ifi. Sánta Fe­renc népi zenekara játszik. — 15.31: Kórusainkat ajánljuk, — tá.44: Magyarán szólva... — 16.05: Harsan a kürtszó! —16.35: Mozart: Esz-dúr zongoraötös. — 17.07: A környező világ. — 17.32: Zenekari muzsika. — 18.00: A Szabó család. — 19.15: Nikolai Gyaurov énekel. — 19.58: Lenin és a magyar társadalomtudo­mány a két világháború között. — 20.28: Népzenekedvelőknek. — 20.58: Létezéstechnika. Csurka István est az Újvidéki Rádió M stúdiójában. — 22.20: A King’s Singers énekegyüttes madrigálo­kat énekel. — 22.52: Meditáció. — 23.02: Beethoven kamarazené­jéből. — 0.10: Illés Lajos tánc­dalaiból. PETŐFI: 8.05: A Feketeerdő lánya. Részletek Jessel operettjéből. — 8.20: Tíz perc külpolitika (ism.). — 8.33: Fúvósátiratok. — 9.00: Gúzsbakötő segítség. Kaposi Kis István írása. — 9.10: A Magyar Néphadsereg Művészegyüttesé­nek énekkara énekel. — 9.33: Derűre is derű. — 10.00: A zene hullámhosszán. — 12.00: Népda­hagyták. Szünet után feljöt­tek ugyan, de az első félidő hátrányát csak csökkenteni tudták. Jó: Zsemlye, Iványi, Bajusz. 4 Férfi: Egri Finommechani­ka-Szolnoki Olajbányász 71:62 (34:26) Eger, 150 n., v.: dr. Nemessányi, Vámos. Szol­nok: Majzik (20), Tóth II. (8), Pál Szabó (4), Kékesi (6), Acsay (18), Molnár (2), Far­kas (2), Mészáros (2), Vona, Zádori. Megbízott edző: Mé­száros László. Az első félidő 15. percéig kiegyensúlyozott játék folyt, felváltva estek a kosarak. Ezt követően a ha­zaiak néhány ponttal elhúz­tak. A második játékrészt is egri fölény jellemezte, a szol­noki csapatnak a befejezés előtti percekben sikerült csökkenteni hátrányát. kudarc — Szófiában befejeződött az ifjúsági vízilabda torna, amelyen a magyarok is részt vettek. A szereplés na­gyon gyenge képet mutat: a csapat a nyolc résztvevő kö­zül 7. lett. Az utolsó mér­kőzésen a magyarok 4:0 arányú vereséget szenvedtek a románoktól. lók. — 12.33: Arcképek a bol­gár irodalomból. — 12.50: JDa- •lok, hangszerszólók. — 13.33: Szokolay Sándor: Afiagyar gyer­mekdalok két hegedűre. — 14.00: Kettőtől hatig... — 14.00: Operaslágerek. — 14.30: Hírek. Körzeti időjárás. — 14.35: Tánc­zenei koktél. — 15.20: Könyvről könyvért. Irodalmi rejtvénymű­sor tíz percben a hajdúböször­ményi szövetkezeti könyvesbolt­ból. — 15.30: Hírek. — 15.33: Műsorismertetés. — 15.36: Ta­lálkozás a stúdióban. — 16.30: Hírek. — 16.33: Csúcsforgalom. Kisújszálláson. Találkozó- hely: Kisújszállás — la városi tanács épülete előtt. TeL: 343- 732. — 18.00: Moszkvából ér­kezett. — 18.33: Rózsavölgyi Márk verbunkosaiból. Balázs Árpád nótáiból. — 19.16: Wil­liam Graham Summer: Népszo­kások. A Társadalomtudományi Könyvtár úi kötetét ismerteti Erdei Grünwald Mihály. —19.30: Csak fiataloknak! — 20.33: Kül­politikai dokumentumműsor. — 21.03: Közkívánatra! — 22.09: A Hanglemezbolt könnyűzenei új­donságai. — 22.33: Tíz perc külpolitika. — 22.43: Nóták. — 23.20: Dzsesszfelvételekből. TELEVÍZIÓ 1. MŰSOR: 7.59: Idősebbek is elkezdhetik. Tévétorna (ism.), (színes), — 8.05: Iskolatévé: Magyar iroda­lom (ált. isk. 7. oszt.) A walesi bárdok. — 9.45: Francia nyelv (kijzépisk. n. oszt.) En Francais Aprés la pluie beau temps. — 10.ÖS: Élővilág (ált. isk. 6. oszt.) Gabonafélék. — 11.05: Matema­tika (ált. isk. 7. oszt.) Egy ér­dekes test. — 12.05: Kémia (ált. Röplabda HB II Csak az SZHTE nyert Női: Szolnoki MTE—Vörös Ok­tóber Ruhagyár 3:0 (7, 8. 12). Szolnok, MÁV -sportcsarnok, v.: Korányi, SZMTE: Furkóné. Ko­vács, Szigeti, Tálas, Balázs, Fe­kete. Csere: Lévai, Sípos, Mol­nár. Edző: Vasicsek János, vé­gig az MTE irányította a játé­kot, magabiztosain nyerte a szet­teket. csupán iaz utolsó hozott szoros küzdelmet. Jó: Furkóné,„ Kovács. Nyírbátori Báthory—Kunhe­gyes 3:2 (-6, 9, -11. 16. 9). Kun­hegyes, 200 n., v.: Csemák. Kun­hegyes : Vireszkó, Szőlősiné, Geszti. Nánásiné. Horváth. Ld- póthné (Koczó Erzsébet). Csere: Tar, Tóbiásné. Balátd. Kiss. Ed­ző: Füleiki Sándomé. Az első hazai NB H-es bajnoki mérkő­zés végig izgalmas, de közepes színvonalú játékot hozott, A ha­zaiak a negyedik játszmát 14:8- as vezetésről vesztették el. A két azonos képességű csapat kö­zül a nyugodtabb vendégek megérdemelten nyertek. Jó: Ná­násiné, Viraszkó. Férfi: Borsodi Bánvász—Szol­noki TITASZ 3:2 (-14. 6. -l-,5, 11). Szolnok. TlTASZ-pálya. v.: Huszti. Sz. TITASZ: Surányi M\. Surányi L.. Pénzes, Oláh, Nagy, Vígh. Csere: Borbás, Du­dás, Tóth. Edző: Jáger István. A vendégek kezdtek jobban, de magára talált a TITÁSZ. és nemcsak kiegyenlített, hanem meg is nyerte az első játszmát. A folytatás azonban a bányá­szoknak kedvezett, a két utolsó játékrészben jobbnak bizonyul­tak, s megérdemelten győztek. Jászberényi Vasas—Tisza­füred 9:0 (2:0) Jászberény, 600 n., v.: Balogh. Jb. Va­sas: Balázs — Kalmár, Szi- lasi, Menczel, Buda, Földi, Benke, Czakó, Pintér, Vígh, Kiss L. Az esőtől nedves pá­lyán a hazaiak a 10. perc­ben már 2:0-ra vezettek. A félidő végéig a meg-meg- újuló Vasas-támadásokat a jól záró tiszafüredi védelem, kapusának közreműködésé­vel, biztosan hárította. Szü­net után a Vasas rákap­csolt, és a végig sportsze­rűen küzdő Tiszafüred el­len ilyen arányban is meg­érdemelten nyert. G.: Vígh (2), Pintér (2), Földi (2), Czakó (2, mindkettőt 11-es- ből), Benke. Jó: Szilasi, Föl­di, Pintér, Vígh, ill. Tiszafü­red kapusa. Ifi: Jb. Vasas—Tiszafü­red 4:2. Törökszentmiklós—Karcag 5:0 (2:0) Karcag, 200 n., v.: Dobos. Karcag: Jóni — Orosz, Tóth, Gazsó, Monzé- ger (Juhász), Bene, Zelenák, Bíró, Mándi, Kovács (Kle- ment), Szarka. A vendégek látványos játékkal szinte szétzilálták a karcagi csa­patot. A hazaiak magatehe­isk. 8. oszt.) A vaskohászat és acélgyártás. — 14.45: Iskolatévé: Magyar irodalom (ism.). — 15.95: Élővilág (Ism.). — 15.35: Matematika (ism.) — 16.93: Ké­mia (ism.) — 16.20: Hírek. — 16.25: Rovarok. Francia ismeret- terjesztő filmsorozat. A szúnyo­gok (színes), — 16.50: Szíriái pillanatképek. — 17.00: Nem „esíborpatkolás”. Tudomány a gyakorlatban. A Pécsi Körzeti Stúdió műsora. — 17.30: Min­denki iskolája. 11. Földrajz. Európa szocialista . országai II. — 18.00: Reklámműsor. — 18.05: 10. Matematika. Szerkesztések. — 18.35: Vízből vizet. A Hori­zont Szerkesztőség műsora (szí­nes). — 19.05: Reklámműsor. — 19.10: Esti mese. — 19.20: Idő­sebbek is elkezdhetik. Tévétor­na (színes). — 19.30: Tv-híradó. — 20.00: Autók és emberek. Francia filmsorozat (színes). VI/2. rész: Ford színrelép. — 20.55: Emma. Magyarul beszélő, angol tévéfilrrtsorozat VI/2. rész: (színes). — 21.40: Nézőpor.!. A Magyar Televízió kulturális fo­lyóirata. — 22.40: Tv-hiradó 3. 2. MŰSOR: 20.00: Arcképvázlat Hatvány Lajosról. (1880—1961). — 20.55: Tv-híradó 2. — 2L15: Rohan az idő. Kedvelt dallamok (ism.), (színes). — 21.40: A nagy érzel­mektől . . . Magyarul beszélő, francia film (színes). (14 éven felülieknek!) BUKAREST: 15.05: Szünidei matiné. — 15.30: Angol nyelvoktatás. — 16.00: A volánnál. Autóvezetők­nek. — 16.15: Üzenet a jövőbe. — 17.00: A mezőgazdaságban dolgozóknak. — 17.30 Románia— Olaszország vízilabdamérkőzés. — 18.20;. A legkisebbekének. — 18.30: Tv-hlradó. — 19.30: Dalok. — 19.40: A leszámolás. — Phi­lip Maasinger színműve. — 21.05: A tudomány műhelyéből. — 21.20: Tv-híradó. Tegnap délután Szolnokon a megyei testnevelési és sporthivatal tanácstermé­ben átadták Szolnok megye 1977. évi legjobb sportolói­nak az elismerő okleveleket és az emlékplaketteket. Az egyes korcsoportokban a kö­vetkezők lettek az elmúlt év legjobbjai, felnőtt férfiak: Paróczai András atléta (SzMÁV SE), edző: Balassi Péter. Felnőtt nők: Szatmári tétlenül, úgyszólván csak vergődtek. G.: Vitéz (2), Ko­csis, Stummer, Kállaii. Jó: Kállai, Sebők, Csontos, Bo- da, ill. Tóth, Gazsó. Ifi: Törökszentmiklós— Karcag 4:0. Kunhegyes—Rákóczifalva 2:0 (0:0) Kunhegyes, 300 n., v.: Vincze (Hajdú m-ből). Kunhegyes: Végért — Sza­bó, Csorna, Nánási, Lukács (Balogh I.), Borbély, Her- czeg, Nagy, Herbály, Kiss, Dobos. Jóiramú, változatos mérkőzésen a 48. és 49. perc­ben. Kiss és Herbály gól­jaival eldőlt a mérkőzés. A mezőnyben a vendégek töb­bet birtokolták a labdát, de helyzeteiket nem tudták ér­tékesíteni. Jó: Végért, Sza­bó, Csorna, Nánási, Nagy, Kiss, ill. Kovács, Zakar, Mi­hályi, Nyolczag I., Huszár, Novotnyi. Ifi: Kunhegyes—Rákóczi­falva 1:1. Szolnoki Cukorgyár—Ti­szafáid vár 2:0 (2:0) Szolnok, cukorgyári pálya, 300 n., v.: Mezei (Heves m-ből) — Sz. Cukorgyár: Fenyvesi — Lee- lŐ6sy, Márkus, Balogh, Mi­hályi, Kelemen, Dudás, Rá­kóczi, Sólyom, Gönczöl, Kor­mos. A végig nagy fölény­ben játszó hazai csapat sok gólhelyzetéből csak kettőt tudott értékesíteni. G.: Só­lyom, Dudás. Jó: Mihályi, Kelemen, Sólyom, Tiszaföld- várból nem lehet kiemelni senkit. Ifi: Tiszaiöldvár—Sz. Cu­korgyár 1:0. Kunszentmárton—Jász- árokszállás 4:1 (1:0) Kun­szentmárton, 200 n., v.: Bo­gyó (Békéscsaba). KUTE: Garáz — Gácsi, Tóth II., Farkas II., Dézsi, Kupeczki, Veres I., Pálinkás, Szarvak (Petróczki), Dermjén, Veres II. (Radics). Mindkét csapat nehezen lendült játékba. A második félidőben ötletes tá­madásokkal kerekedett fe­lül a fegyelmezetten és gólratörően játszó hazai csa­ptát. Garáz büntetőt hárított. Jó játékvezetés. G.: Veres I. (2), Kupeczki, Pálinkás, ill. Kiss. Jó: Dézsi, Farkas II. , Veres I., Dernjén, ill. Rédei, Csikós. Ifi: KUTE—Jászárokszál­lás 1:1. Tisza Cipő SE—Fegyver­nek 3:0 (1:0) Martfű, 200 n., v.: Tombor. Tisza Cipő: Pál — Sípos, Borza, Kovács, Sütő (Hajnal), Novák, Vas, Szántai (Kardos), Kesjár, Bi­lek. Végig szakadó esőben, nagyiramú mérkőzésen biz­tosan győzött a jó formában lévő hazai csapat. Sportsze­rű küzdelem, kitűnő játék- vezetés. G.: Kesjár (2), Bi­tek. Jó: Kovács, Sütő, No­vak, Szőke, Vas, ill. Szeke­res, Molnár, Faragó. Irén ejtőernyős (MHSZ-REK) edző: Simon László. Ifjúsági férfiak: Chladek Kálmán, Pethő Zoltán kajakozok (Víz­ügy SE) edző: Nagy György. Ifjúsági nők: Fazekas Beáta (SzMÁV SE) edző: Barna István. Serdülő fiúk Szalai József atléta (605. DSK) ed­ző: Kocsis István. Serdülő lányok: Donkó Ildikó atléta (Lehel SC), edzők: Donkó László, Magyar István. Ifi: Tisza Cipő—Fegyver­nek 10:0. Honvéd Kilián FSE—Jász- kisér 3:2 (2:2) Szolnok, re­pülőtéri pálya, 150 n., v.: Tö­rök G. HKFSE: Kovács — Kertesi, Mihovics, Papp (He­gedűs), Tóth, Fejes, Borók, Gál L., Danyi, Glózik, Gál J. Az első félidőt lendületes hazai támadások vezették be, és a 15. percben már 2:0-ás vezetéshez jutottak. Ezt követően Jászkisér szé­pített, majd egy vitatható góllal egyenlített. Ebben a játékrészben Glózik és Bo­rók előtt nyílt még gólszer­zést alkalom. A második félidőt mindkét csapat nagy lendülettel kezdte, változatos, nagy iramú volt a játék, a győztes gól a 83. percben esett. G.: Glózik, Danyi, Tóth, ill. Tóth J., Hajdú. Jó: Kovács, Fejes, Borók, Da­nyi, Gál L., ill. Köntés, Kor­sós. Túrkeve—Szolnoki Vegyi­művek 1:1 (0:0) Túrkeve, 300 n., v.: Jármai dr. (Csong- rád megyéből). Túrkeve: Fó- rizs — Deák, Retter, Vad, Kormos, Iglódi, Vajda II., Kantra (Nagy K.), Vajda I., Kormos II., Bognár. Kitűnő játékvezetés mellett, a ha­tártalan lelkesedéssel játszó vendégek megérdemelten vitték el az egyik pontot. Tánczos (Sz. Vegyiművek) a 80. percben kiállítva G.: Vajda II., ill. Halász. Jó: Retter, Iglódi, Bognár, ill. Récsányi, Halász, Mészáros, Knerczer. Ifi: Sz. Vegyiművek—Túr­keve 3:0. Jászapáti—Üjszász 2:2 (1:1) Jászapáti, 300 n., v.: Tere- nyei. Jászapáti: Urban — KovácsL., Kovács J., Illés, Tajiti, Szabó I., Járvás, Vizi, Mezei, Szabó L., Juhász. Ki­tűnő játékvezetés mellett, nagyiramú mérkőzésen, a hazaiak a gólhelyzetek soka­ságát hagyták kihasználat­lanul, így most sem sike­rült idei első hazai győzel­müket megszerezni. G.: Ko­vács, Szabó L., ill. Tarcsa (2). Jó: Kovács, Szabó L., Urbán, Járvás, Tajti, ill. Tarcsa, Bóta, Thoma. Ifi: Újszász—Jászapáti 1:0. A bajnokság állása 1. Jb. Vasas 25 19 3 3 79-18 41 2. T.-miklós 25 17 2 6 69-23 36 3. R.-falva 25 14 6 5 57-26 34 4. K.-márton 25 12 8 5 47-26 32 5. Sz. C.-gyár 25 12 6 7 47-35 30 6. Túrkeve 25 11 6. 8 34-36 23 7. T. Cipő SE 24 12 3 9 39-28 27 8. Jászároksz. 25 10 5 10 39-37 25 9. Sz. Vegyi. 24 9 6 9 38-34 24 10. ÍJi szász 25 9 6 10 38-37 24 11. H. K. FSE 25 9 6 10 36-41 24 12. T.-földvár 25 10 3 12 36-41 23 13. Karcag 25 8 5 12 32-48 21 14. K.-hegyes 25 7 5 13 30-51 19 15. Jászkisér 25 8 2 lfc 46-61 18 16. Jászapáti 25 4 8 13 25-42 16 17. Tiszafüred 25 7 1 17 19-78 15 18. Fegyvernek 25 4 3 18 26-75 11 Hegyei labdarúgó-bajnokság Áz Sz. Cukorgyár a 12. forduló óta veretlen Küzdelem a palánk alatt a KSC-Sz. MTE rangadón