Szolnok Megyei Néplap, 1977. október (28. évfolyam, 231-256. szám)

1977-10-11 / 239. szám

e SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1977. október 11 Gólzáporos vízilabda-mérkőzés Bp. Spartacus—Szolnoki Vízügy SE 11:7 (4:1, 2:1, 3:2, 2:3). Bp. Komjádi uszoda, 300 n., v.: Gulyás, Szarka. Bp. Spartacus: Molnár—Ma­gos dr., Deák, Barsi, Ke­mény, Somossy, Barna. Cse­re: Koller dr. Edző: Bolvári Antal. Szolnok: Pintér—Bo­ros dr., Bogdán, Varga, Cseh, Tóth I., Tóth Cs. Csere: Föl­di, Berkes, Orbán. Edző: Bartalis István. A gólok sor­rendje: Somossy (e), Somos­sy (4 méteresből), Varga (4 méteresből), Barsi, Somossy, Deák, Barsi (e), Cseh (e), Ke­mény (e), Tóth Cs. (e), Var, ga (e), Somossy, Magos dr., Somossy (4 méteresből), Cseh, Cseh, Barsi (e), Tóth Cs. Gólokban, kiállításokban túl gazdag mérkőzést hozott a két csapat találkozója. A Bp. Spartacus kulcsemberei kisebb hibaszázalékkal ját­szottak, helyzeteiket jobban kihasználták, mint a szolno­kiak, s ez meghozta számuk­ra a győzelmet. Jó: Somos­sy, Molnár, Barsi, ill. Boros dr., Tóth Cs. Kézilabda Tiszaföldvár szünet után hengerelt NB II, férfi: Tiszaföldvár —BÁCSÉP Kecskemét) 27:20 (9:10). Tiszaföldvár, 300 n., v.: Balogh, Fekete. Tisza­földvár: Antal—Kovács (2), Nagy (9), Vincze (2), Aszta­los (1), Danku (6), Fekecs (7), Burján, Demeter, Kislaki, Kovács S. Edző: Nagy József. Az első félidő kiegyenlí­tett erők küzdelme, gyenge kapusteljesítmény, büntetők kihagyása — 9:10-es vendég­vezetés volt. A második fél­időben rákapcsolt a hazai csapat, és fokozatosan hú­zott el. Végül is magabiztos győzelmet aratott. Jó játék- vezetés. Jók: Nagy, Fekecs, Danku, Kovács, ill. Bóna, Deák. Budapesti MMG AMSE— Olajbányász 23:21 (14:13). Budapest, 100 n., v.: Amb­rus, Ruszina. Olajbányász: Turóczi—Kocsis (2), Beré- nyi, Szilágyi, Csajbók (2), Serfőző (11), Masáth (3), Ma- túz (1), Nádas, Varga (2). Edző: Horváth József. A hazai pályán még ve­retlen, és az élmezőnyhöz tartozó fővárosiak kezdtek jobban a tartalékos Olajbá­nyásszal szemben. A félidő közepétől gyors támadások­ból lőtt gólokkal sikerült a Bányásznak felzárkóznia. A második félidőt kitűnően in­dította a Bányász, és 17:15- re átvette a vezetést. A fő­városiak taktikát változtat­va sorozatos durvaságokkal sikeresen állították meg a vendégek rohamait, aminek eredménye Csajbók sérülése és a vezetés átvétele. A mér­kőzés hajrájában a ponto­sabban lövő fővárosiak mi­nimális előnyüket megtart­va győztek. NB II, női: Salgótarjáni Bányász—Szolnoki MTE 21:11 (9:4). Szolnok, tiszaligeti Sta­dion, v.: Ambrus, Farkas. MTE: Jandácsik—Laki (1), Hamar, Ecseki, Balogh (2), Nagy, Mészárosné (5), Kal­már (2), Ligeti (1), Nagy. Edző: Mészáros Béláné. A bányászok végig vezet­ve, biztosan győztek, a sok hibával és kevés mozgással játszó hazaiak ellen. Az MTE-ből csak Jandácsik ka­pus érdemel dicséretet, aki több veszélyes lövést hárí­Á totó 41. heti eredménye Megyei labdarúgó-bajnokság Tiszafüred legyőzte a 3b. Vasast, Kunszentmárton ismét nyert Tiszafüred—Jászberényi Vasas 2:0 (1:0). Tiszafüred 350 n. Ve­zette : Trencsényi. Tiszafüred: Tari — Deli, Járdán, Veres, For­gó, Szoboszlai, Tar, Zsoldi, Nagy (Somogyi), Kovács. Unicsovics. Kitűnő játékvezetés mellett a határtalan lelkesedéssel játszó Tiszafüred biztosan nyert a jó erőkből álló és még veretlen Jászberénnyel szemben. A lista­vezető nem játszhatta saját stí­lusát, mert a hazaiak jól sem­legesítették kulcsjátékosait. Di­cséretet érdemei Tiszafüred tel­jes csapata, közülük is kiemel­kedett Tar, Veres Járdán és Szoboszlai, míg a Jászberényből Kiss nyújtott átlagon felüli tel- jesíményt. G.: Járdán, Unicso­vics. Ifi: Tiszafüred—Jászberény 2:3. Kunszentmárton—Jászárokszál- lás 3:0 (1:0). Jászárokszállás, 450 n. V.: Turjányi. Jászárok­szállás: Muntyán L. — Tuza, Nagy S., Faragó, Rédei T., Nagy T. (Csikós). Szántó, Lukács, Ré­dei Gy., Rédei L., Kovács. A vendégek a 30. percben megsze­rezték a vezetést. Szünet után a rossz napot kifogó Jászárok­szállás ellen felülkerekedett a szervezettebben játszó Kunszent­márton és megérdemelten nyert. G.: Demjén (2), Nagy S. (ön­gól). Tuza a 65. percben kiál­lítva. Ifi: Jászárokszállás—Kunszent­márton 3:3. Törökszentmiklós—Karcag 6:0 (2:0). Törökszentmiklós, 700 n. V.: Mák. TSE: Májer — Nagy, Csontos, Arany. Boda, Géczi, Kállai, Sebők, Zakar, Stummer, Vitéz. A hazaiak későn ismerték fel a vendégek lestaktikáját, a játékvezető huszonkilencszer sza­kította meg les miatt a játékot. G.: Géczi (2), Stummer (2), Se­bők, Orosz (öngól). Jó: Boda (a mezőny legjobbja). Csontos, KálLai, Arany, Géczi, Sebők ill. Bene, ökrös. Ifi: Karcag—TSE 2:1. Rákóczifalva—Kunhegyes 2:0 (0:0). Rákóczifalva. 400 n. V.: Kiss S. (Békéscsaba). Rákóczi- fava: Szabó — Huszár, Kovács, Horváth, Nyolcas I.. Fekete, Za­kar, Gergely Bencsik (Nyíri), Mihályi, Nyolcas II. Az egész mérkőzést hazai fölény jellemez­te, kihagyott gólhelyzetekkel és a kunhegyesi kapus kiemelkedő teljesítményével. A vendégek mindössze két szögletet rúgtak és egyetlen lövésük a 89. perc­ben szállt kapura. G.: Zakar, Nyíri. Jó: Nyolcas II., Mihályi, Horváth, ill. Végért (a mezőny legjobbja), Szabó, Nagy, Nánási, Kovács. Kitűnő játékvezetés. Ifi: Rákóczifalva—Kunhegyes 7:0. Jászkisér—Honvéd Kilián FSE 2:0 (0:0). Jászkisér 300 n. V.: Csík (Heves megyéből). Jászkis­ér: Vágó — Balogh, Szabó I., Vajkó, Szabó II.. Szirze, Korsós, Silye, Menyhárt, Barna (Tóth), Gócza. Az első félidő gyenge iramú játékot hozott. A máso­dik játékrészt a hazai csapat végig támadta és megérdemelten tartotta otthon a két pontot. G.: Silye, Menyhárt. Jó: Szabó I., Szirze, Menyhárt (a mezőny leg­jobbja), ill. Jegyinák. Ifi: Jászkisér—SZMTE 2:0. Üjszász—Jászapáti 2:1 (1:0). Üjszász. 300 n. V.: Pálinkás. Üj­szász: Thoma — Tóth, Kovács, Káló, Terék, Tarcsa. Póta, Rá- tóti (Czakó). Mérész. Juhász, Nagy. Kitűnő időben, jól műkö­dő játékvezetői hármas mellett, élénk iramú játékot láthatott a közönség. Szüne után Rátóti gól­jával növelte előnyét Üjszász. A befejezés előtt két perccel egy fölöslegesen összehozott U-essel szépített Jászapáti Nagy Pál ré­vén. Jó: Káló. Póta, Thoma, Tóth, ill. Nagy P. Pállá. Ifi: Jászapáti—Üjszász 2:0. Tiszaföldvár—Szolnoki Cukor­gyár 3:0 (0:0). Tiszaföldvár, 300 n. V.: Papp (Csongrád megyé­ből). Tiszaföldvár: Burján — Ádám, Szűcs, Bódi, Bócsér, Far­kas II., Makó, Vincze, Kovács, Némeh. Balázs (Kawári). Már az első félidőben eldőlhetett volna a mérkőzés, de a hazai csatárok a legjobb helyzetekben is hi­báztak. Szünet után is több hely­zetet teremtettek a hazaiak és ebből hármat góllal fejeztek be. A minden részében jobb Tisza­földvár nagyobb arányban is nyerhetett volna. G.: Vincze, Kovács, Kelemen (öngól). Jó: Kovács, Bódi. Szűcs, Burján, Farkas II., ill. Márkus, Kelemen. Ifi: TISE—Sz. Cukorgyár 5:0. Tisza Cipő SE—Fegyvernek 3:2 (2:l). Fegyvernek, 300 n. V.: Bar- ta. Fegyvernek: Kiss — Borsós, Csontos*. Urbán (Bordás) Öllé, Sípos F., Hubai, Faragó J.. Ko­vács, Csőke, Simon. Kitűnő já­tékvezetés mellet^ a lelkesen és jól játszó Martfű Kés jár és Szán­tai góljával az első 15 percben már 2:0-ra vezetett. Az önbizal­mát fokozatosan visszanyeri) fegyverneki csatársor Faragó J. két góljával az 50. percben egyenlített. Befejezés előtt négy perccel Borza óriási védelmi hi­bából szerezte a győztes gólt. Jó: Faragó J., Csontos, Öllé, ill. Kovács I., Kesjár, Borza. Az ifjúsági mérkőzés 2:0-ás Tisza Cipő vezeésnél a 60. perc­ben félbeszakadt mert az egyik fegyverneki ifjúsági játékos a vezető bírót tettlegesen bántal­mazta. A Szolnoki Vegyiművek—Túr- keve mérkőzés elmaradt, mert a túrkeyei csapat a kijelölt kez­dési idő után két órával érke­zett meg. Ifi: Sz. Vegyiművek—Túrkeve 2:1. A bajnokság állása: 1. Jb. Vasas ? 9 7 1 1 23- 9 15 2. Törökszntm. 9 7 — 2 27- 8 14 3. Kunszentm. 9 6 2 1 21- 8 14 4. Rákóczii. 9 5 1 3 12- 8 11 5. HKFSE ' 9 4 2 3 17-10 10 6. Sz. Vegyim. 8 4 2 2 12- 6 10 7. Üjszász 9 4 2 3 13-10 10 8. T.-földvár 9 5 — 4 14-14 10 9. Túrkeve 8 3 4 1 10-10 10 10. Karcag 9 4 1 4 13-18 9 11. Jászkisér 9 4 — 5 25-21 8 12. Kunhegyes 9 3 2 4 13-16 8 13. J.-ároksz. 9 3 2 4 11-14 8 14. Tiszafüred 9 4 — 5 10-26 8 15. Tisza Cipő 9 3 — 6 8-14 6 16. Jászapáti 9 1 3 5 8-16 5 17. Sz. C.-gyár 9 1 2 6 14-20 4 18. Fegyvernek 9 — — 9 5-28 — Kosárlabda Nagyarányú piros—fekete győzelem Á fővárosiak jobban vívtak ..., . •, H Benczik Zoltán (SZMAV, jobbról), jól vívott a serdülők vidéki kardcsapatában A Szolnok megyei Vívó Szakszövetség vasár­nap a MÁV-sportcsar- nokban rendezte meg az idei Budapest—Vidék válogatott ifjúsági és serdülő vívócsa­patversenyt. A vidékiek közül egyéni­leg ifjúsági tőrben Szelei István és Torják Ágota, pár­bajtőrben Farkas Lászlá emelkedett ki három-három egyéni győzelemmel. Csapateredmények, serdü­lő fiú tőr: Budapest—Vidék 12:4. Ifjúsági fiú tőr: Buda­pest—Vidék' 11:5. Serdülő leány tőr: Budapest—Vidék 11:5. Ifjúsági női tőr: Bu­dapest—Vidék 11:5. Párbaj­tőr: Budapest—Vidék 10:6. Serdülő kard: Budapest—Vi­dék 11:5. Ifjúsági kard: Bu­dapest—Vidék 9:7. NB II, női: Szolnoki MTE —Hódmezővásárhelyi VSE 126:41 (61:21). Szolnok, Köz- gazdasági Szakközépiskola, 200 n., v.: Szász, Grot. SZMTE: Czitán (40), Her- czeg (4), Echbauer (38), Bó­di (8), Törös (8), Bozsó (14), Mohácsi (4), Gyenge (4), Sza­bó (4), Pásztor (2). Edző: Káplár József. Kitűnő játékvezetés mel­lett játszották a mérkőzést. Az SZMTE volt az esélyes, a kosárarány azonban nem- várt kellemes meglepetés. A kirobbanó erőben levő pi­ros-feketék már az első fél­időben eldöntötték a mérkő­zés sorsát. A vendégek nem tudták elkerülni a három számjegyű vereséget. A nagy­arányú győzelem értékét emeli, hogy az MTE vala­mennyi játékosa pályára lé­pett. A sok jó teljesítmény közül is kiemelkedik Czitán és Echbauer kitűnő játéka. Miskolci EAFC—Szolnoki MÁV 81:78 (40:35, 64:64, 70:70). Szolnok, v.: Helyszig, Szamos. SZMÁV: Vadászné (8), Horváthné (6), Nádas (40), Németh (14), Klimó (4), Bán­laki, Szöllősi, Horváth (1), Szegedi (5), Maroska. Edző: Horváth János. Echbauer Katalin nagysze­rű betörés után dob ko­sarat Kétszeri hosszabbítás után vesztett a MÁV! A 8. percig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A vendégek feltű­nően jól dobtak távolról a zónavédelmet játszó hazai­ak ellen. Az egyetemisták fokozatosan növelték elő­nyüket, a második félidő 6. percében már 14 ponttal ve­zettek. A szoros emberfogást játszó hazaiak ledolgozták hátrányukat, sőt a befejezés előtt 20 másodperccel 64:64 állásnál két büntetőt hibáz­tak. Vidéki Tízek Bajnoksága Győztes: Horváth Zoltán (H. Kilián FSE) A tiszaligeti sportcsar­nokban ismét rangos asz­talitenisz-versenyt rendez­tek a hét végén. Szomba­ton és vasárnap a vidék legjobb férfi és ifjúsági versenyzői körmérkőzéses versenyben, küzdöttek a Tí­zek Bajnoka cimért. Horváth Zoltán győzelmi sorozatát csak a ceglédi Ku- delich tudta megszakítani. Az ifjúsági fiúknál a pécsi, a miskolci és a szegedi ver­senyzők párharca volt külö­nösen Színvonalas. Vidék férfi Tízek Bajnok­ság végeredménye: 1. Hor­váth Zoltán (H. Kilián FSE) 8, 2. Németh (Ceglédi VSE) 7, 3. Beleznai (CVSE) 7, 4. Karsai (CVSE) 5, 5. Kude- lich (CVSE) 5, 6. Berta (HKFSE) 4, 7. Iharos (HKFSE) 4, 8. Malek 1. BKV Előre—Dorog 1:2 2 2. Várpalota—SBTC 4:3 1 3. Szekszárd—Fűzfő 3:0 1 4. Vác—Nagykanizsa 3:0 1 5. Kazincbarcika—Volán 2:0 1 6. Debrecen—Budafok 1:0 1 7. Perbál—ÉGSZÖV l:l X 8.Bp. Spart.—KSC 1:0 1 9. ESMTK—Bp. Építők 4:3 1 10. Bem SE—Gyöngyös 0:0 X 11. KTE-Ganz-MAVAG 2:1 1 12. Kőszeg—Oroszlány 0:1 2 13. SKSE—Sopr. Textil 3:3 X +i 14. Síkilveggy.—Nyíregyh, ö;l ■i MOZI Szolnok, Vörös Csillag: Gyé­mánt akció I—H. (Másfélszeres helyáron! Szovjet film 1917— 1977.), Tisza: Riasztólövés (14), Tallinn: Te vagy a dalom (du.), A hosszú búcsú (14 20%-os fel­emelt helyáron!). Reptér: Szün­nap, Vegyi: Csendesek a hajna­lok I—II. (14, Másfélszeres hely­áron! Szovjet film 1917—1977.), MÁV: A Strucc Kávéház vendé­gei. Szandaszőlős, Terv: A pil­lanat embere. Abádszalók, Pető­fi: A két aranyásó, A hét kí­vánság (Külön ovimozibérlet műsora!). Jászapáti Táncsics: Ékezet (14), Jászberény, Lehel: Santiago fölött esik az eső (14). Karcag, Déryné: Fedőneve: Lu­kács. Kisújszállás Ady: Hyppolit. a lakáj. Kunhegyes, Szabadság: így kezdődik a szerelem. Kun­szentmárton, Körös: Kaland a szigeten. Mezőtúr, Béke: Öz. a csodák csodája (mese), Előkelő alvilág (16), Szabadság: Szere­tet nélkül (14). A piros alma (Szovjet film 1917—1977.), Dózsa: Végzetes aranyrögök. Tiszafüred, Tisza: Derszu Uzala I—II. (Dup­la helyáron!). Törökszentmiklós, Dózsa: Jeremy, Aladddin és a csodalámpa (Külön ovimozibér­let műsora!). Hunyadi: Bandita­sirató. Túrkeve, Vörös Csillag: Végső leszámolás (14) RÁDIÓ SZOLNOKI STÜDIO: 17.00: Hírek. — Archívtárunk­ból! Szovjet vendégművészek Szolnokon. A Pjatnyickij együt­tes kórusa énekel. — 17.20: Üt- törőhíradó. Szerkesztő: Vágási Kálmán. (A tartalomból: Akik a földeken dolgoztak. Közleke­dési úttörők között. Hányán ta­nultak meg úszni?) Sugár: Kis rondó. Előadja a szolnoki Bartók Zeneiskola vonószenekara. Szem­le üzemi lapokból. — Caterina Valente örökzöld melódiákat énekel. — 18.00—18.30: Alföldi krónika. — Egy kis beat Dem­jén Ferenc új felvételeiből. — Hírösszefoglaló, lap- és műsor­előzetes. KOSSUTH: 8.27: Polkák fúvószenekarra.— 8.41: Regénnyé vált, elemkórtan. — 9.11: De Falla: Rövid élet. Kétfelvonásos opera. — 10.05: Iskolarádió. — 10.35: Az opera- közvetítés folytatása. — 11.07: Liszt: A bölcsőtől a sírig — szimfonikus költemény. — 11.2^ A Szkopjei Rádió Napja. Ma­kedón népdalok és néptáncok. — 11.40: Magyar Irodalmi Arckép- csarnok (I.) Ady Endre. —12.35: Melódiakoktél. Közben: — 13.10: Törvénykönyv. — 13.25: A Meló­diakoktél folytatása. — 13.51: A kis herceg. Saint-Exupery me­seregénye rádióra alkalmazva. — 14.50: Éneklő Ifjúság. — 15.10: A Magyar Népdal Hete. — 15.35: Mihályi András—Gál Zsuzsa: Emlék és intelem. — 15.44: Ma­gyarán szólva ... — 16.05: A Szkopjei Rádió Napja. Irodalmi műsor Makedóniáról. — 16.35: Holnap közvetítjük ... A Pári­zsi Szimfonikus Zenekar hang­versenye a Budapesti Zenei He­teken. — 17.07: Fiatalok Stúdió­ja. — 17.32: Szép a világ. Rész­letek Lehár Ferenc—Szenes An­dor operettjéből — 17.45 : A Ma­gyar Népdal Hete. Szokolay Sándor: Újévi kánta. — 17.57: Mai könyvajánlatunk. — 18.00: A Szabó család. — 19.15: Min­denki zeneiskolája. — 20.03: Gazdasági minifórum. A szov­jet—magyar gazdasági kapcsola­tokról. — 20.33: Zenekari mu­zsika. — 21.10: Egy ötlet karri­erje. Prohorov Nöbel-díjas szov­jet akadémikus rendhagyó port­réja és a lézer születése. — 21.40: Romantikus kórusok. — 22.20: Meditáció — a döntések elodázásáról. — 22.30: Üj leme­zeinkből. — 23.20: A köpeny. Részletek Puccini operájából. — 0.10: A Magyar Néphadsereg Ze­nei Szakközépiskolájának rézfú- Yós együttese játszik. PETŐFI: 8.05: Régi filmdalok. — 8.20: Ogaden ostroma. Ütijegyzet II. rész. — 8.33: A Szkopjei Rádió Napja. Makedón költők versei. •— 9.00: A Magyar Népdal Hete. 9.34: Derűre is derű. A husza­dik századi magyar irodalom pa­ródiákban elbeszélve I. rész. — 1000: A zene hullámhosszán. — 11.55: Látószög. Ifjúsági jegyzet. — 12.00: Muzeális operettfelvéte­leinkből. — 12.20: A Szkopjei Rádió Napja. — 12.43: Arcképek a szovjet irodalomból. Valen- tyin Katajev: Vallomás önma­gámról. Fordította Radványi Er­vin. — 13.00: Grieg: Szimfonikus táncok. — 13.33: Játékok. — 14.00: Kettőtől hatig. — 14.00: Operaslágerek. — 14.30: Hírek. Körzeti időjárás. — 14.35: Tánc­zenei koktél. — 15.20 .Könyvről könyvért. — Irodalmi rejtvény- műsor 10 percben a Művelt Nép Könyvterjesztő Vállalat mohácsi könyvesboltjából. — 15.30: Hí­rek — 16.33: Csúcsforgalom. Ta­lálkozóhely a BKV városi tö­megközlekedési tanintézetének udvarán (Bp. IV., Széchenyi tér 5.) — A műsor telefonszáma az adás ideje alatt: 343-732. — 18.00: A francia sanzon nagy előadói. Annié Cordi énekel. — 18.Ó33: A Magyar Népdal Hete. — 18.53: Cherbourgi esernyők. Részleteü Legrand filmzenéjé­ből. — 19.13: Egy kis figyelmet kérek! — 19.30: Csak fiatalok­nak. — 30.33: Mindenki könyv­tára. Bóka László: Alázatosan jelentem. —-,21.02: A Rádió Dal­színháza. Cupido. Zenés játék. — 22.43: Könnyűzene éjfélig. TELEVÍZIÓ BUDAPEST: 1. MŰSOR: 7 58: Idősebbek is elkezdhetik'. Tévétorna (ism.) (színes!) — 8.06: Iskolatévé. Élővilág (ált. isk. 8. oszt.) Az állatvilág rend­szerezése. — 10.05: Élővilág (ált. isk. 6. oszt.) Erdő, erdő. . . — 11.05: Matematika (ált. isk. 7. oszt.) A tört. mint hányados. — 15.15: Iskodatévé. Élővilág (ált. isk. 8. oszt.) (ism.) — 15.50: Élő­világ (ált. isk. 6. oszt. ism.) — 16.05: Matematika (ism.) — 16.50: Hírek. — 16.55: Egészségünkért! Az Országos Egészségnevelési In­tézet műsora. — 17.00: Mindenki iskolája. 1. Történelem. ..Haza és haladás” (ism.) — 17.25: Rek­lámműsor. — 17.30: 2. Földrajz. A kontinensek fekvése, felszíne (ism.) A SZOVJET TELEVÍZIÓ ESTJE. — 17.55: Bevezető. — 18.00: A tűz lábánál. Dokumen­tumfilm (színes!) — 18.20: A je­len képei — a jövő számai. Do­kumentumfilm (színes*) — 18.50: Moszkva az olimpia előtt. Rö­vidfilm (színes!) — 19.10: Esti mese. — 19.20: Idősebbek is el­kezdhetik. Tévétorna (színes!) — 19.30: TV-híradó. — 20.00: Beve­zető. — 20.05: Golgota. Magya­rul beszélő szovjet filmsorozat. IV/1. rész: A nővérek (színes!) — 21.25: Crescondó. Bemutatjuk a Leningrádi Music Hallt (szí­nes!) — 22.35: TV-híradó 3. 2. MŰSOR: 20.00: Brahms: I. szimfónia. — 20.45: Sakk-matt. — 21.05: TV- híradó 2. — 21.25: Suse, drága Suse. Magyarul beszélő NDK film. (színes!) BUKAREST: 15.35: Angol nyelvoktatás. — 16.05: A volánnál. — Autóveze­tők műsora. — 17.30: A mezőgaz­daság dolgozóinak. — 18.00: Kér­dések és feleltek. — 18.20: A leg­kisebbeknek. — 18.30: Híradó. — 18.50: A megyék bemutatása. — 19.20: Goethe: Egmont. — Szín­házi közveíttés. — 21.20: Tv­híradó. (HKFSE) 4, 9. Szabó (Mis­kolci ÉMTE) 1, 10. Fischer (HKFSE) 0 győzelem. Ifjúsági fiú Vidék Tízek Bajnokság végeredménye: 1. Erdélyi (Universitas PEAC) 8, 2. Pávelkó (Miskolci ÉMTE) 7, 3. Varga (Szegedi DÉLÉP) 6, 4. Horváth (Tol­nai VL) '6, 5. Kárpáti (Sze­gedi DÉLÉP) 5, 6. Csizmadia (Vasasi Bányász Pécs) 5, 7. Kottlár (CVSE) 3, 8. Sáth (Tolnai VL) 2, 9. Mala (CVSE) 2, 10. (Szolnoki Víz­ügy SE) 1 győzelem. A Vidék Tízek Bajnokság­gal egyidőben rendezte a megyei asztalitenisz szak- szövetség a megye legjobb férfi és női versenyzőinek körmérkőzéses tornáját. A női mezőny a jászapáti ver­senyzők távolmaradása miatt szegényebb lett. A férfi Tízek végeredmé­nye: 1. Lakatos (HKFSE) 7, 2. Szökolai (HKFSE) 6, 3. Juhász (HKFSE) 6, 4. Győri (Vízügy SE) 2, 8. Gyurkó (Lehel SC) 2, 9. Hájos (Le­hel SC) 1 győzelem, Lukács (Vízügy SE) visszalépett. A női Tízek végeredmé­nye: 1. Bede (HKFSE) 6, 2. Szabadkai (HKFSE) 5, 3. Cossuta (Tiszafüredi SZVSE) 4, 4. Szávák (Tiszafüredi SZVSE) 3, 5. Rajli (HKFSE) 2, 6. Ágoston (SZMÁV) 1,7. Szabó (Tiszafüredi SZVSE) 0 győzelem. Teke Szolnoki csapatok sikere NB II, férfi: Szolnoki MÁV —Kecskeméti MÁV 6:2 (2567:2544 fa). Szolnok, MÁV automatapálya, v.: Kalics, Kefei. Ld.: Mátyás 447, Kán­tor S. 437, Dobos 434, ill. Mozsár 467, Szabó 452, Pin- tár 415 fa. Honvéd Gyulai SE—Egri Spartacus 5:3 (2509:2472 fa). Szolnok, MÁV automatapá­lya, v.: Kántor S. Ld.: Fe­hér 440, Mészáros J. 427, Ka­lics 422, ill. Pummer 434, Fi- czere 421, Széphegyi 420 fa. NB II, női: Szolnoki MÁV —Nyíregyházi Taurus 7:1 (2308:1992 fa). Szolnok, MÁV automatapálya, v.: Sáfrány. Ld.: Székely 416, Sáfrányné 400, Szatmáriné 386, ill. Ki- szelyné 371, Fogarasi 352, Szentmihályi 328 fa,