Szolnok Megyei Néplap, 1977. szeptember (28. évfolyam, 205-230. szám)

1977-09-27 / 227. szám

1977. szeptember 27. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP T Vízilabda OB I Kettős forduló, pont nélkül OSC—Szolnoki Vízügy SE 7:3 (1:1, 2:1, 2:1, 2:0) Pp. Ha­jós Alfréd uszoda, 300 n. v.: Gyerő, Orosz. OSC: Fekete— Szívós dr., Sudár, Vindich, Pásztrai, Hámori dr., Kon- rád F. dr., cs.: Kuncz, Gál. Edző: Konrád János dr. Szolnok: Pintér F.—Boros dr,. Varga, Cseh, Tóth I., Földi, Tóth Cs. Edző: Barta- lis István. A gólok sorrendje: Tóth I., Hámori dr., Kun, Tóth I. Vindisch, Tóth I., Gál, Szívós dr., Kuncz, Kuncz. A szolnoki csapat kezdett jobban. Az első negyedben Pásztrai kiállítása után Tóth I. szerezte meg a vezetést. A negyed végén leúszásból Há­mori dr. egyenlített. A má­sodik negyedben kiegyenlí­tett küzdelem folyt, Kuncz góljával az OSC jutott veze­téshez, az egyenlítés szép ak­ciógólból Tóth I. révén sike­rült. A Vízügy ellen túl szi­gorúan megítélt büntetőt Vindisch értékesítette. A harmadik negyed; közepén született a mérkőzés leglát­ványosabb gólja; Tóth I. nyakában az OSC egyik hátvédjével a víz alól csa­vart a kapuba. Varga kiál­lítását követően Gál góljával ismét az OSC jutott vezetés­hez, majd Szívós dr. tovább növelte az előnyt. Az utolsó negyedben Kuncz védelmi hibákból még két gólt lőtt. A végig sportszerű találko­zót a nagyobb rutinnal ren­delkező, több válogatottal kiálló OSC biztosan nyerte. Jó: Sudár, Kuncz, ill. Tóth I., Boros dr. Üjpesti Dózsa—Szolnoki Vízügy SE 5:4 (1:1, 2:0, 2:3, 0:0) Szolnok, Damjariich- uszoda, 800 n. v.: Samu, Kiss. Üjpest: Cservenyák—Szé­kely, Radnóti, Sárosi dr., Wolf, Mátsik Kiss. cs.: Fü­ri, Varga. Edző: Mohácsi Attila. Szolnok: Pintér F.,— Boros dr., Varga, Cseh, Tóth I., Földi, Tóth Cs. cs.: Bog­dán, ifj. Hasznos. Edző: Bar- talis István. A gólok sorrend­je: Sárosi dr., Cseh, Mátsik, Radnóti, Varga, Boros dr., Sárosi dr., Varga, Kiss. A két csapat találkozója mindvégig nyílt, nagyiramú játékot, a Vízügy részéről sok kihasználatlan ember- előnyös helyzetet hozott, s az utóbbi döntött. A második negyed végén az Üjpest már 3:l-re vezetett, két akció és egy 'hátrányos helyzetiből lőtt góljával. A harmadik negyedben a Vízügy Varga és Boros dr. révén egyenlí­tett. Sárosi dr. akcióból szerzett góljával ismét a Dó­zsát juttatta vezetéshez. Varga G. kiállítása után a Szolnok csak ezt a létszám- fölényes helyzetét tudta gól­ra váltani. Ebből Varga J. ismét egyenlített. A negyed befejezése előtt Földit kiál­lították, az Üjpest Kiss ré­vén megszerezte csapatának a vezetést, amely egyben a végeredményíj is jelentette. Az utolsó játékrészben négy­szer kerültek emberelőnyös helyzetbe szolnokiak, a győ­zelmet is megszerezhették volna, ha nyugodtabbak, és nem körülményeskednek a kapu előtt. Jó: Sárosi dr., Kiss, ill. Varga, Tóth Cs. Táblázatok Labdarúgó NB II 1. Vác 8 6 1 1 12- 4 13 2. Volán 8 5 2 1 15- 8 12 3. Izzó 8 5 1 2 15- 5 11 4. Komló 8 5 1 2 15-11 11 5. Salgót. 8 5 — 3 13- 6 10 6. Budafok 8 4 2 2 18-12 10 7. N.-kanizsa 8 3 4 1 10- 5 10 8. Dorog 8 4 1 3 10- 7 9 9. K.-barcika 8 3 3 2 9- 8 9 10. KKFSE 8 3 3 2 9-12 9 11. DVSC 8 3 2 3 8- 7 8 12. Fűzfő 8 4 — 4 12-15 8 13. SZMTE 8 3 1 4 10- 8 7 14. B. TASK 8 2 3 3 7- 9 7 15. Eger 8 1 4 3 9-15 6 16. MÁV DAC 8 2 1 5 10-16 5 17. BKV Előre 8 2 1 5 7-13 5 18. Várpalota 8 1 2 5 5-15 4 19. BVSC 8 — 3 5 8-15 3 20. Szekszárd 8 1 1 6 6-17 3 Vác—Salgótarján 1:0, Vasas Iz­zó-Volán 1:1, Kossuth KFSE— Nagykanizsa 1:1, Kazincbarcika— Komló 2:2, Debrecen—Békéscsa­ba 2:1, Várpalota—Dorog 1:1, Fűzfő—BVSC 2:1, Eger—Budafok 2:2. Szekszárd—MÁV DAC 2:1. NB III, Keleti csoport 1. Papp SE 8 5 2 1 18- 7 12 2. Nyfregyh. 8 4 3 1 7- 3 11 3. özd 8 4 2 2 12- 6 10 4. Recsk 8 3 4 1 9- 6 10 5. Kisvárda 8 3 3 2 13-12 9 6. Lehel 8 4 1 3 12-11 9 7. Szabó SE 8 4 1 3 15-15 9 8. Sz. MÁV 8 3 3 2 18-19 9 9. Sz. Dózsa 8 3 3 2 12-13 9 10. MVSC 8 4 — 4 21-13 8 11. Szarvas 8 3 2 3 15-13" 8 12. Gyula 8 3 2 3 9- 9 8 13. Leninv. 8 2 3 3 13-10 7 14. S.-újhely 8 2 3 3 10-10 7 15. SZVSE 8 1 5 2 10-11 7 16. Hód. MSE 8 2 3 3 13-15 7 17. H.-szob. 8 1 4 3 10-14 6 18. DMTE 8 2 1 5 7-12 5 19. Borsodi B. 8 2 1 5 13-26 5 20. Salg. Sík. 8 1 2 5 12-24 4 Nyíregyháza—Miskolc 3:0. Haj­dúszoboszló—Leninváros 2:2, Sá­toraljaújhely—Szarvas 2:0. Gyula DMTE 1:0, ózd—Szegedi Dózsa 3:0, SZVSE—Recsk 1:1, H. Papp J. SE—Borsodi Bányász 2:1. Vízilabda OB I 1. Vasas 17 14 2 1 102-52 30 2. BVSC 17 12 1 4 97-80 25 3. OSC 16 12 • 4 82-50 24 4. FTC 16 11 1 4 82-63 23 5. BpJ. iSparfc. 16 8 2 6 82-75 18 6. Ü. Dózsa 16 6 5 5 75-71 17 7. Szentes* 17 5 2 10 63-79 11 8. Szó. VD 17 2 7 8 74-91 11 9. Eger 16 3 4 9 63-90 10 10. V. Izzó 16 2 4 10 53-75 8 11. SZEOL* 17 2 4 11 64-94 7 12. Bp. Honv. U 2 2 ’,7 46-59 6 • A Szentes és a SZEOL AK együttesétől egy-egy levonva. büntetőpont A totó 39. heti eredménye 1. Várpalota—Dorog 1:1 x 2. Vác—Salgótarján 1:0 1 3. Kazincb.—Komló 2:2 x 4. Vasas Izzó—Volán 1:1 x 5. Szekszárd—MÁV DAC 2:1 1 6. Eger—Budafok 2:2 x 7. Gyula—Debr. MTE j:o 1 8. S.-újhely—Szarvas 2:0 1 9. Síküveggyár—Sz. MÁV 0:3 2 10. Bem SE—ÉGSZOV 2:1 1 11. b.újv.'Ep.—Kecskemét 2:0 1 12. Bauxitbányász—PVSK 4:1 1 13. KOMÉP—Oroszlány 2:1 1 +1 14. B.-gyarmat—Pénzügyőr 0:1 2 Képünk a szolnoki 4 méteres előtti jelenetet örökítette meg; a lőni készülő Vargát Mátsik lenyomja Sikeres forduló az NB lll-ban SZOLNOKI MÁV—SALGÓ­TARJÁNI SÍKÜVEGGYÁR 3:0 (1:0) Salgótarján 1000 n. v.: Bo- dó. Sz. MÁV: Pelyva—Ju­hász, Árvái, Ábel, Szabó Z., Debreczeni, Szabó I. (Tóth), Varga, Rózsavölgyi, Nagy (N. Szabó), Papp. Edző: Sztancsek János. Síküveg: Smida—Czene, (Varga), Ka- szanyi, Radics, Fehérvári, Krivanek II., Krivanek I., Borsos (Czékmány, Szabó, Angyal, Bodor. Edző: Kö­kény József. A lendületes kezdés után öt perc alatt két nagy hely­zetet hagytak ki a kék-fehé­rek. A 15. percben Szabó léc alá tartó bombáját hárította Pelyva, hat perccel később pedig Borsos elől mentett bravúrral a szolnoki kapuvé­dő. Ezután a szolnokiak a jobbnál jobb helyzetek so­rát szalasztották el. A 39. percben Smida kirúgáshoz készülődött, a legurított lab­dára a szemfüles Rózsavöl­gyi rácsapott, s az üres kapu közepébe lőtt, 1:0. Az 53. percben Szabó I. laposan be­lőtt szögletét Nagy A. ügye­sen átlépte, és a berobbanó Rózsavölgyi elől a labda a menteni akaró Fehérvári lá­báról pattant a kapuba, ön­gól. 2:0. Két perccel később Papp lefutotta a védőket, szabálytalanul sem tudták megakadályozni a lövésben, így 17 méterről leadott bom­bája a bal felső sarokban kötött ki, 3:0. A hátralevő időben a MÁV felszabadul­tan, ötletesen játszva való­sággal leiskolázta ellenfelét. Jó: Árvái, Debreczeni, Ró­zsavölgyi, Papp, ill. Szabó, Kaszanyi, Czene. Tamási LEHEL SC—HÓDMEZŐVÁ­SÁRHELYI MSE 3:1 (0:1) Jászberény, 1000 n. v.: Varga J. Lehel: Vasas—La­katos, Hajdú, Kátai, Postás, Lukácsi, Fejes, Szívós, Kar- kusz, Kelemen, Szabó. Edző: Buchár László. HMSE: Oláh—Nagy F. (Gábor) Si- sa, Patócs, Csaba, Káplár, Kovács, Török, Bunda, Antal, Nagy L. Edző: Mészáros Im­re. ' A 7. percben Fejes cselez­getett a saját térfelén, Török elvette tőle a labdát, és 25 méterről kapura lőtt, a felpat­tanó labda a vetődő Vasas fölött jutott a hálóba, 0:1. A gól meglepte a hazaiakat, és csak később tudtak me­zőnyfölényt kiharcolni. Az 52. percben Lukácsi jól ug­ratta ki Szabót, aki középre gurított, és a jókor érkező Kelemen egy csel után 10 méterről a jobb sarokba lőtt, 1:1. A 70. percben Hajdú in­dította Lukácsit, ő betört a 16-oson belülre, a védők azonban elkaszálták. A meg­ítélt 11-est Kátai nagy erő­vel vágta a léc alá, 2:1. A 84. percben Karkusz szöktette Szabót, és a szélső a kifutó kapus mellett 14 méterről talált a kapuba, 3:1. Az újonc vendégek ellen nehéz pilla­natokat élt át a Lehel SC, de végül is gólratörő és erőtel­jesebb játéka meghozta a si­kert. Jó: Lukácsi, Kelemen, Hajdú, Vasas, ill. Sisa, Antal. Erdős MEZŐTÚRI HONVED— KISVÁRDA SE 2:1 (2:0) Mezőtúr, 800 n. v.: Nyári. Mezőtúr: Győrfi—Spacsek, Hoppál, Dávid, Dinya, Ko­vács, Kléninger, Kupcsok, Bácskái, Bánfi, Gulyás. Ed­ző: Bencsik Gyula. Kisvárda: Vincze—Boros, Gólyán, Ko­máromi, Tóth I., Tóth II. (Szeregnyi), Takács, Lakatos, Dajka, Batári, Nagy. Edző: Baksa Gyula. A 10. percben már harma­dik nagy helyzetüket hagy­ták ki a hazaiak, öt perccel később azonban szögletrúgás után Bácskái bombafejese a kapufa éléről a gólvonalon túlra pattant, 1:0. A 31. perc­ben Bácskái vitte fel a lab­dát a jobb szélen, a vendé­gek kapuja elé keveredett, végül a csatár lövése Go- lyánról pattant a kapuba, 2:0. A 35. percben Bánfi lab­dája a kapufán csattant. Szü­net után az eredmény tartá­sára törekedett a Honvéd, de a vendégek a 70. percben Dajka révén fejesgólt szerez­tek, 2:1. A hajrában nem sok hiányzott az egyenlítéshez. Első félidei játékuk alapján megérdemelten győztek a mezőtúriak. Jó: Spacsek, Dá­vid, Kovács, Bánfi. ill. Daj­ka, Lakatos, Tóth I. Sindel Könnyű győzelem az újonc ellen Szolnoki MTE— BKV Előre 3:0 (2:0) Szolnok, 2500 n. v.: Lau­ter. Sz. MTE: Szendrei— Kántor, Sebők, Kolláth, Ká­bák, Porhanda, Lódi, Ziel­bauer, Szatmári, Dákai (Me­lis a 64. percben), Szakács (Varga az 51. percben). Ed­ző: Friedmanszky Zoltán. Előre: Gőgös—Vári, Sinkó. Nagy (Borús a 46. percben), Légrádi, Varga, Hadzopulosz. Csukás (Kapcsos a 46. perc­ben), Gubán, Füsi, Stockbau­er. Edző: Borbély András. Az MTE már a 6. percben vezetést szerzett: Kántor jól ívelt a kapu elé, Gőgös és Dákai ugrott fel, ám a labda a kapusról Szakács elé pat­tant, aki könnyedén gurít­hatott az üres kapuba, 1:0. A 20. percben Varga kapu elé ívelt labdáját Szendrei kifutva csípte el a fővárosi csatárok elől. Három perccel később Kántor húzott el a jobbszélen, és pontos beadá­sát Dákai nagyszerű fejessel küldte a bal sarokba, 2:0. Szünet után a vendégek többször keményen szerel­tek, Szakács és Dákai is megsérült és a pálya elha­gyására kényszerült. Az 55. percben Szatmári egyedül tört kapura, már Gőgöst is kicselezte, de időközben be­érték a védők és szerelték. A 63. percben Lódi szabad­rúgásból ívelt a kapu elé, a kapus kiütötte a labdát, de Porhanda az üres kapu fölé bombázott. Egy perccel ké­sőbb Borús játszotta magát tisztára, de mintegy 10 mé­terről gyengén lőtt a kapura, és Szendrei vetődve hárított. Az utolsó negyedóra ismét a piros-feketéké volt. A 75. percben Lódi Varga elé ját­szott, akinek nagy lövését a vetődő Gőgös a bal kapufa mellől ütötte szögletre, öt perccel később azonban már tehetetlennek bizonyult: Kolláth a bal oldalról remek labdával indította a jobbszé­len Vargát, és a fiatal játé­kos egy csel után mintegy 12 méterről a bal sarokba lőtt, 3:0. A mérkőzés irama és szín­vonala csak a közepest érte el. Az első félidőben az MTE jól használta ki lehető­ségeit, szünet után azonban átmenetileg megzavarodtak. Az Előre játéka csalódást keltett, inkább csak kemény*- kedéseikkel vétették magu­kat észre. Jó: Kántor, Sebők, Kolláth, Porhanda, Szakács, ül. Vári, Légrádi, Hadzopu­losz. Verbók Attila MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Jászberény nyerte a rangadót, Kunszentmárton újabb bravúrja Jászberényi Vasas—Rá­kóczifalva 3:1 (2:0). Rákóczi - falvia, 400 n. V.: Bogyó, (Bé­késcsaba). Rákóczifalva: Sza­bó—Nyolcas I., Kovács, Fe­kete, Ladányi, Zakar, Mihá­lyi, Novotni, Gergely, Ben­csik (Bozsik), Nyolcas II. Hazai rohamokkal kezdő­dött a rangadó, a 15. percben a játékvezető büntetőt ítélt a vendégek javára, ezt Vígh értékesítette. A 21. percben a Vasas tizenhatosán belül történt kezezés, de a játék­vezető sípja néma maradt. Szünet után Rákóczifalva többet támadott, de csak szé­pítésre futotta erejéből. A játékvezető több fordított íté­lete rányomta bélyegét a mérkőzés alakulására. G.: Vígh (11-esből), Pintér, Bul­la, Szilasi, Czakó, ill. Nyol­cas II., Nyolcas I., Ladányi, Mihályi. Ifi: Rákóczifalva—Jb. Va­sas 8:1. Kunszentmárton—Kunhe­gyes 3:1 (1:0). Kunhegyes, 300 n. V.: Csáki (Hajdú me­gyéből). Kunhegyes: Végért —Szabó, Nagy, Lukács I., (Lukács II.), Kontra—Bor­bély, Gorzás, Hercegh (Ba­logh)—Herbály, Kiss Dobos. A 86 percig tíz fővel ját­szó vendégcsapat végig nagy akarással és lelkesedéssel küzdött. A látottak alapján a gyengén és rossz felfogás­sal játszó hazaiak veresége teljesen megérdemelt. Kitű­nő játékvezetés. G.: Háben- susz, Gellér, Papp, ill. Her­bály (11-esből). Dicséretet érdemel Kunszentmárton teljes csapata, ill. Nagy. Ki­állítva Tóth F. (KuTE). Ifi: Kunszentmárton—Kun­hegyes 1:0. Tiszaföldvár—Jászapáti 2:0 (0:0). Tiszaföldvár 300 n. V.: Somogyi. Tiszaföldvár: Burján—Ádám, Bencsik (Papp), Farkas I.-*—Bóczér, Szűcs, Farkas II.—Vincze (Kovács), Makó, Németh, Ba­lázs. Az első félidő kiegyenlített erők küzdelmét hozta, Jász­apátinak több helyzete volt. A második játékrészben gól- ratörőbb, erőteljesebb játé­kával nyert a hazai csapat. Ezzel háromheti sikertelen­ség után újabb két pontot szerzett. A 80. percben Bur­ján büntetőjét Nagy kivédte, G.: Papp (11-esből), Makó. Jó: Szűcs, Farkas II., Makó, Vincze, ill. Nagy, Rácz. Ifi: Tiszaföldvár—Jászapáti 4:0. Törökszcntmiklós—Fegy­vernek 1:0 (0:0). Fegyvernek, 550 n. V.: Tombor. Fegyver­nek: Kiss—Boda, Csontos, Engler (Sípos I.), Urbán Öl­lé, Molnár HL, Hubai, Ko­vács (Monoki), Borsós, Cső­ke. Kitűnő játékvezetés mel­lett sportszerű mérkőzést láthatott a szép számú kö­zönség. A rutinosabb játéko­sokból álló Törökszentmik- lósnak — ha szerencsével is — a 87. percben sikerült megszerezni a győztes gólt. A döntetlen igazságosabb lett volna. G.: Stummer. Jó: Csontos (a mezőny legjobb­ja), Kiss, Urbán, ill. Csontos, Boda, Kállai. Ifi: Törökszentmiklós— Fegyvernek 2:1. Szolnoki Vegyiművek—Ti­sza Cipő SE 2:0 (0:0). Vegyi - művek-pálya 100 n. V.: Pol­gár. Vegyiművek: Csécsey, (Ladányi)—Fedor, Pusztai, Burányi, Récsányi, Mészáros (Hajdú), Halász, Makai, Adorján, Kneczer, Tóvízi. Az első félidőben mindkét csapat mérsékelt teljesít­ményt nyújtott. A második játékrészben a Vegyiművek játéka feljavult, és megérde­melten nyerte meg a mér­kőzést. G.: Makai, Knerczer. Jó: Halász, Fedor, Makai, ill. Novák. Ifi: Sz. Vegyiművek—Ti­sza Cipő SE 2:1. Üjszász—Honvéd Kilián FSE 1:1 (1:0). Üjszász, 150 n. V.: Szabó. Üjszász: Thoma —Tóth, Kovács, Bóta, Káló, Nagy, Terék, Mérész, Rátóti, Juhász (Kovács II.), Földi. Üjszász a 15. percben ve­zetést szerzett, a H. Kilián a 60. percben egyenlített. Ez­után egyik csapat sem tu­dott gólt lőni, s végül igaz­ságos eredmény született. G.: Kovács (11-esből), iü. Nagy (öngól). Jó: Thoma, Tóth, Nagy, Kovács, ül. a Kilián teljes csapata. Ifi: Üjszász—SZMTE 3:1. Túrkeve—Tiszafüred 3:1 (1:1). Tiszafüred, 300 n. V.: Horváth. Tiszafüred: Ko­vács—Deli, Veres, Tar, For­gó—Szoboszlai (Zsoldi), Jár­dán, Lakatos—Somogyi, Ha­vellant, Unicsovics. A rend­kívül gyenge napot kifogó hazai csapat csak az első félidőben irányította a játé­kot. Szünet után Túrkeve vette át az irányítást, meg­győző fölénybe került, ami gólokban is megmutatkozott. G.: Retter, Egei, Vajda, iü. Tar. Szellemes, kombinatív játékáért dicséret illeti Túr­keve valamennyi játékosát: Ifi: Tiszafüred—Túrkeve 1:0. Jászkisér—Karcag 3:1 (2:1). Jászkisér, 300 n. Jászkisér: Vágó—Balogh, Szabó I., Vaj- kó, Szabó II., Korsós, Szirze, Silye, Menyhárt, Barna (Bo- zsó), Gócza. A hazai csapat az első fél­idő elején gyors vezetéshez jutott, s továbbra is többet támadott. A félidő végére ki­egyenlítődött a játék. Szünet után is Jászkisér játszott jobban, és jó mérkőzésen megérdemelten győzött. G.: Menyhárt, Korsós, Szabó I., ill. Bene. Jászárokszállási Vasas— Szolnoki Cukorgyár 4:1 (3:0). Jászárokszállás, 500 n. V.: Orbán. J. Vasas: Muntyán L.—Tuza, Szántó, Nagy S., Rédei T., Nagy T. (Csikós J.), Muntyán T., Rédei L. (Lu­kács), Kovács, Kiss L., Ré­dei Gy. A hazai csapat az első félidőben lelkesen és jól játszva megérdemelten szerzett háromgólos vezetést. Szünet után a vendégek is több formás támadást ve­zettek, de csak szépíteni tud­tak. G.: Rédei Gy. (3), Ré­dei L., iü. Gönczöl. Jó: Ré­dei L., Tuza, Rédei Gy., a a Cukorgyárból nem lehet dicsérni senkit. Ifi: Jászárokszállás—Sz. Cukorgyár 4:0. Megyei bajnokság 1. Jb. Vasas 7 6 1 — 22- 7 13 2. KuTE 7 4 2 1 16- 8 10 3. Tszt.-miklós 7 5 — 2 13- 6 10 4. Sz.Vegyi. 7 4 2 1 12- 5 10 5. Rákóczii. 7 4 1 2 10- 6 9 6. H. Kilián 7 3 2 2 14- 7 8 7. J.-ároksz. 7 3 2 2 11-10 8 8. Kunhegyes 7 3 2 2 12-12 8 9. Túrkeve 7 2 4 1 8- 9 8 10. T.-földvár 7 4 — 3 10-12 8 11. Karcag 7 3 1 3 11-11 7 12. Jászkisér 7 3 — 4 21-13 6 13. Üjszász 7 2 2 3 10- 9 6 14. Tiszafüred 7 3 — 4 8-17 6 15. Tisza Cipő 7 2 — 5 5-11 4 16. Jászapáti 7 — 3 4 6-14 3 17. Sz. Cukorgy. 7 — 2 5 5-17 2 18. Fegyvernek 7 — — 7 2-22 — A piros-feketék első gólja - Szakács a gólszerző Fotó: Novák SSÉil