Szolnok Megyei Néplap, 1977. augusztus (28. évfolyam, 180-204. szám)

1977-08-02 / 180. szám

1977. augusztus 2. KAJAK-KENU VÁLOGATÓ Aki győz, utazik Képünkön a férfi K-1 500 méter befutása. Első Sztanity, máso­dik Csapó, harmadik Fábián. A kép alsó részén, jobbra fehérben Deme Az idei első kajak-kenu válogatót a Budapesti Hon­véd rendezte Szolnokon, a Vízügy SE Holt-Tiszán levő pályáján. — A szövetség javaslatára hoztuk Szolnokra a váloga­tót — tájékoztatott Gombás Kálmán, a szakosztály elnö­ke. — Az országban ez az egyetlen elfogadható ver­senypálya, ezen valós képet kaphatunk a versenyzők fel- készültségéről. Nekünk azért is kedvező, mert jó a kap­csolatunk a Honvéd Kilián Főiskolai Sportegyesület ve­zetőivel, és náluk nagyszerű elhelyezést kapunk. Cseh Lajos, a Magyar Ka­jak-Kenu Szövetség elnöke mindkét nap végigizgulta a színvonalas versenyeket. — Az új válogatási rend­szer alapján az eddigiektől eltérően nem a válogatók el­képzelései szerint kialakított párosok és négyesek indul­nak, hanem mindenki a ki­választott számában és tár­sával ül hajóba. Akik a há­rom válogatón legtöbbször nyernek, azok utaznak a vi­lágbajnokságra. A helyezé­sek általában az erőviszo­nyoknak megfelelően alakul­tak. Sajnos, nincs nagy vá­laszték az élgárdában ... Az első válogatót a hét vé­gén az Űjpesti Dózsa rende­zésében egy újabb követi, az utána következő héten pedig a magyar bajnokság kerül sorra, amely szintén váloga­tó. Természetesen mindket­tőt Szolnokon rendezik. Az első válogatón indult Deme József, a Szolnoki Vízügy SE kajakozója is. A kétnapos verseny sok szép, élvezetes, kiegyensú­lyozott, szoros küzdelmet ho­zott. Dicsérték a szakvezetők Csapó, Sztanity, a Bakó— Szabó páros, Buday és az Árva—Povázsai kettős for­máját. A kétnapos válogató győz­tesei, nők, K—1, 500 m: Raj­nai (FTC), K—2, 500 m: Hor­váth, Rajnai (Rába ETO, FTC), K—4, 500 m: SZEOL AK, BSE. K—1, 2000 m: Rozsnyói (Ü. Dózsa). Férfiak, K—1, 500 m: Sztanity (Rába ETO), 4. Deme (SZVSE. K—1 1000 m: Csapó (SZEOL AK), K—2 500 m: Rátkai, Her- czeg (Bp. Honvéd), 8. Deme, Várhelyi (Szolnoki VD, Ü. Dózsa). K—2, 1000 m: Szabó, Bakó (MTK VM, Bp. Hon­véd), 4. Deme, Várhelyi, K—4 500 m: Bp. Honvéd. K—4 1000 m: SZEOL AK, K—1, 10 000 m: Sztanity (Rába ETO), K—2, 10 000 m: Szabó, Öákó (MTK VM, Bp. Honvéd), K—4, 10 000 m: Va­sas Izzó, Bp. Honvéd Rába ETO. C—1, 500 m: Buday (Bp. Honvéd), C—2 500 m: Árvái, Povázsai (MTK VM, FTC), C—1, 1000 m: Buday (Bp. Honvéd). C—2, 10 000 m: Foltán, Vaskúti -(BSE, Bp. Építők), C—1, 10 000 m: Wichmann (MTK VM), C—2, 10 000 m: Parti, Hubik (Cse­pel). Labdarúgás Nemzetközi mérkőzés Mezőtúron Kézilabda Tatabánya nyerte az Olajbányász Kupát Szombaton folytatódtak és vasárnap fejeződtek be a II. Nemzetközi Olajbá­nyász Kupa mérkőzései. A csoport selejtezői az alábbiak szerint alakul­tak; A-csoport; 1. Lodz (lengyel), 2. Várpalotai Bányász, 3. Nagykanizsai Olajbányász, 4. Szolnoki Olajbányász. B-csoport:1. Tatabányai Bányász, 2. Komlói Bányász, 3. Ada (jugoszláv), 4. Borsodi Bányász. A két csoport azonos he­lyezettjei játszottak a végső helyezésekért. A 7.—8. helyért: Szolnoki Olajbá­nyász—Borsodi B. 22:22. Mivel a rendes játékidő alatt nem született döntés, büntetődobótok következtek. A közönség élvezte az izgal­mas párharcot. Az öt büntető közül mindkét csapat négyet értékesített, így sorsolás kö­vetkezett, amely a hazai csa­patnak kedvezett. Az 5—6. helyért: Ada—Nagykanizsai Olajbányász 32:19. A jugosz­láv csapat végig vezetve ilyen aranyban is megérde­melten nyert a fáradt kani­zsaiak ellen. A 3—4. helyért: Komlói Bányász—Várpalotai Bányász 21:17. A mérkőzés első félidejében úgy tűnt, hogy a várpalotaiaké lesz a bronzérem, a komlói csapat azonban erőnlétileg jobban bírta a hajrát és biztosan nyert. A döntőben: Tatabányai Bányász—Lodz (lengyel) 22: 21. A mérkőzésen végig a magyar csapat vezetett és irányította a játékot. A mindinkább formába lendülő lengyelek azonban szorossá tették a mérkőzést, és ebből a közönség nyert legtöbbet, hisz izgalmas, jó színvonalú mérkőzést láthatott. A torna legtöbb gólját a várpalotai Juhász dobta, a legjobb ka­pus címet pedig a lengyel Novinszki kapta. A Szolnoki Olajbányász, ha teljesítmé­nyével nem is aratott min­dig nagy sikert, mint a torna legsportszerűbb csapata, ér­tékes díjjal gazdagíthatta gyűjteményét. A II. nemzetközi kézilabda torna jól szolgálta a bányász­csapatok bajnokságra való felkészülését, és színvonalas mérkőzéseivel a közönségnek is kellemes sportélményt szerzett. Vietnami katonaválogatolt—Me­zőtúri Honvéd 2:2 (1:1). Mező­túr, 2000 n., v.: Asztalos. Mező­túr: Győrfi — Spacsek, Hoppál. Dávid, Dinya, Czirnák (Aranyo­si), Papp (Sólyom). Kléninger, Gulyás, Bácskái (Magyar), Ber- náth (László). Vietnami katona- váLogatott: Khánh — Dung, Giap, Hung, Phu — Hai, Theu. My — Chi, Cuong, Anh. Csere: Nhat, Cuong. Tuan. Edző: Thang. A mérkőzés előtt Lázár Zol­tán sportköri elnök üdvözölte a vietnami ' vendégeket. majd Czirnák Lászlónak, aki ezen a mérkőzésen játszott utoljára a Honvéd csapatában, megköszön­te csupaszív játékát, és felkérte, hogy továbbra is a Honvéd lab­darúgóknál tevékenykedjen. Vé­gül átadta a sportkör ajándékát A Honvéd játékosai virágcsok­rokkal kedveskedtek a vietna­miaknak.» A negyedik percben megszerezték a vezetést a ven­dégek; Cuong lövésébe Hoppál beletette a lábát, és a labda az ellenkező sarokban kötött ki, 1:0. Három perc múlva egyenlí­tett a Honvéd. Jobb oldali tá­madás végén Kléninger nagy gólt lőtt a jobb sarokba, 1:1. Változatos, jó iramú volt a já­ték, a vendégek gyorsan, für­gén mozogtak, jól kezelték a labdát, és minden helyzetbe' lőttek. A 40. percben Czirnák átadta helyét Aranyosinak és a közönség nagv tapsa között^ vo­nult az öltözőbe. Fordulás után az első helyzet Bácskái előtt adódott, de a ka­pus szögletre mentett. A 62. percben megszerezék a vezetést a vietnamiak: a 16-osnál a sza­badon maradt Anh a jobb felső sarokba lőtt. 2:1. A gól után a Honvéd rohamozott. A 72. perc­ben Gulyás vitte fel a labdát a bal oldalon, az alapvonalról visz- szagurított. és a jókor érkező Bácskái a hálóba vágta az egyenlítő gólt, 2:2. Vasutas Totó Kupa Ceglédi VSE—Szolnoki MÁV 2:2 (1:0). Cegléd, 500 n., v.: Csá- nyi. Szolnok: Spulnik — Abel, Gönczöl, Tóth Gy., Árvái, N. Szabó. Pénzes. Papp. Szabó. Ró­zsavölgyi, Nász (Tóth A.). A Szolnoki MÁV ragadta ma­gához a kezdeményezést, s már az első tíz erőben eldönt’' volna a mérkőzés sorsát. A 2. percben Nász fejese a kapufa tövénél csúszott ki, egy perccel később ismét a szolnoki szélső került nagy helyzetbe, de lövése a kapufáról a kapus kezébe pattant. A kihagyott helyzetek után a 20. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat. Lip­tai fejese a vetődő Spulnl1 Kovács elé pattant, aki éles szögből a hosszú sarokba bom­bázott. 1:0. A 45. percben Da­rányi mintegy 20 méterről cé­lozta meg a kaput, de léc alá tartó lövését Spulnik nagy bra­vúrral kiöklözte. Szünet után ismét a szol ■ gárda kezdett lendületesebben. Az 52. percben Rózsavölgyit a 16-oson belül buktatták, a meg­ítélt büntetőt N. Szabó értéke­sítette, 1:1. A 72. percben for­más támadás végén megszületett a Szolnoki MÁV vezető gólja. Abel emelte a labdát a 11-es pont tájékára, és a bevetődő Rózsavölgyi védhetetlenül fejelt a bal alsó sarokba, 1:2. A veze­tés után a szolnokiak lefékez­tek. A játék lassítása a 79. perc­ben megbosszulta magát: Szanyi kilépett a védők közül, a lövés pillanatában szabálytalanul aka­dályozták. a játékvezető ll-est ítélt. Halmi labdája a bal kapu­fáról vágódott a hálóba. 2:2. Két perccel később Tóth A. az elfekyő kapusba lőtt. A látottak alapján a szolnokiak győzelmet arathattak volna, de végül meg kellett elégedniük a pontosztoz­kodással a lelkesen és szerve­zetten játszó Cegléddel szemben. Jó: Kellner, Darányi, Cseh, ill. Rózsavölgyi, Árvái, Papp. Szabó. 1. Szegedi VSE 6 3 1 2 19- 9 7 2. Pécsi VSK 6 3 — 3 11-10 6 3. Cegléd 6 2 2 2 8-12 6 4. Szóin. MÁV 6 2 1 3 10- 8 5 Nyári Kupa Körös csoport Hódmezővásárhely—Mezőül Honvéd 2:1 (0:1). Hódmezőv sárhely 2100 n., v.: Koszó. A mi zőtúriak 60 percig vezettek, < a végére elfáradtak, és a lelki sebb, nagyobb erőbedobáss játszó hazaik megérdemelte győztek. G.: Kovács. Csala, il Bánfi. Jó: Kovács. Katócs, U Bánfi. Rómer, Mihályi. 1. Hódm. MSE 5 4 1-21-7 2. Mezőtúri H. 5 3 1 1 14- 5 3. Szentesi V. 5 3 1 1 13- 9 4. N.-szénás 5 2—3 10-20 5. Szegedi D. 5 1—4 7-15 6. Gyula 5—14 6-15 Mátra csoport Lehel SC—Pásztó SE 3:2 (1:( Pásztó, 400 n.. V.: Bodó. Apás tói fölény ellenére a Lehel éré tebb. összeszokottabb iátékáv rászolgált a győzelemre. G Szabó, Szívós, Fejes. ill. Tai Kovács. Jó: Lakatos, Fejes, Sz vós, ill. Bedő. Kovács. Német, 1. Salg. Síkü. 5 3 2 - 10-4 2. Recsk 5 3 1 1 11- 9 3. Lehel SC 5 3—2 12-10 4k Gyöngyös 5 2 1 2 8-7 5. Hatvan 5 1 2 2 6-5 6. Pásztó 5------5 4-16 M NK selejtező Szolnoki MTE—Jászfényszaru 4:0 (1:0). Jászfényszaru, 500 n.. v.: Pálinkás. Sz. MTE: Szendrei — Kántor. Sebők. Kolláth. Baran Porhanda (Sándor), Naggyőr, Lódi — Zakar. Szatmári, Varga. Jászfényszaru: Bordás — Pethő, Gál. Rózsa, Farkas II.. Langó, Gergely (Morvay). Borbély (Tö­rök), Dobák. Szabó. Palócz. Az első félidő változatos me­zőnyjátékkal telt el. Az MTE egyetlen helyzetét Sebők révén a 40. percben 'kihasználta. A második félidőben fölénybe ke­rült az MTE. és Szatmári az 50., Sebők a 34.. majd ismét Szatmári a 90. percben lőtt gól­jaival biztosan győzött. A játék azonban elmaradt a várakozás­tól, csak a közvetlen védelem nyújtott jó teljesítményt. A kö­zéppályások és a csatárok gyen­gén jétszottak. Jó: Sebők. Ba­ran, Kántor. A hazaiak minden játékosa dicséretet érdemel. Tenisz Színvonalas verseny A hét végén három napon át zajlott az MTE Kupa or­szágos I—II—III. osztályú női-férfi teniszverseny Szol­nokon a tiszaligeti stadion pályáin. Az egyéni és páros számokban a legjelentősebb, szakosztályok mintegy het­ven versenyzője mérte össze tudását. Ideális környezet­ben, jó rendezés mellett, színvonalas küzdelemben dőltek el az egyes osztályok­ban a helyezési sorrendek. A verseny jól szolgálja a sport­ág népszerűsítését, ugyanak­kor minősítésszerzési lehető­séget biztosított a szakosztá­lyok teniszezőinek. A Szolno­ki MTE versenyzői közül a III. osztályban Bartha a leg­jobb négy, Bathó pedig a legjobb nyolc közé került. Az egyes osztályok győzte­sei és helyezettjei: I. osztály, férfi egyes: 1. Lukács (MTK— VM), 2. Veres (BSE), 3. Danes (MTK—VM). Női egyes: 1. Szabó (Szombathely), 2. Sólyom, 3. Csontosné (mind­kettő Vasas). II. osztály, férfi egyes: 1. Tóth (Kecskeméti SC), 2. Káplár (Nyíregyházi Spartacus), 3. Baranyi (Deb­recen). Női egyes: 1. Szilágyi (Berettyóújfalu), 2. Csontos­né (Vasas), 3. Nagy (Szeged). III. osztály férfi egyes: 1. Svetz, 2. Végréti (mindkettő Vasas), 3. Szűcs (Kecskemét), Nyílt férfi páros: 1. Danes— Molnár (MTK—VM), 2. Tóth—Csetényi (Kecskemét). Megyei serdülőválogatottak tornája Kecskeméten hétfőn kezdődött meg. és csütörtökön fejeződik be Szolnok. Csongrád. Bács me­gye serdülő labdarúgó váloga­tottjainak tornája. Szolnok me­gye válogatottja Papp Gyula és Csaba György edzők vezetésé­vel 16 játékossal utazott el a tornára. A csoportgyőztes jut to­vább az országos döntőbe. A totó 31. heti eredménye 1. Borsodi B.—Papp J. SE 1:0 1 2. Siküveggy.—Gyöngyös 3:1 1 3. Pásztó—Lehel SC 2:3 2 4. Hatvan—Recsk 2:3 2 5. Gyula—Szegedi Dózsa 1:2 2 6. Hódmezőv.—Szabó SE 2:1 1 7. Auras SE—ESMTK 2:5 2 8. ÉPGÉP—Baíassagy. 0:2 2 9. Bakony—Péti MTE 0:0 X 10. Sopr. Tex.—Kőszeg 2:3 2 11. Táncsics SE—Bauxitb. 1:0 1 12. CVSE—Szó. MÁV 2:2 x 13. SZVSE—Pécsi VSK 14. Sülysáp—EMG Sashalom 3:0 1 isi X MOZI Szolnok Vörös Csillag: Holt­test a Temzéből (14. 20%-os fel­emelt helyáron!). Kert: A rejtel­mes sziget, Tisz»: Prémium (14). Tallinn: Cható földje (16), Ve­gyi: 2x2 néha öt, MÁV: szün­nap, Reptér: szünnap, Szanda- szőlős Terv: Éjfélkor indul út­jára a gyönyör (16, 50%-os fel­emelt helyáron!). Abádszalók Pe­tőfi : Kamilla, te vagy a sor­som. Jászberény Lehel: Szanda- kan 8 (18). Kert: Fehér agyar visszatér (14, 50%-os felemelt helyáron!). Jászapáti Táncsics: Szeress engem, Lily! (14). Kar­cag Déryné: Szabálytalan, szabá­lyos (20%-os felemelt helyáron!). Kisújszállás Ady: A Strucc ká­véház vendégei (14). Kunhegyes Szabadság: Libera, szerelmem (14), Kunszentmárton Körös-.El­veszel, elhagylak. Mezőtúr Dó­zsa: Hotel Pacific (14), Szabad­ság: Chaplin revü. Béke: Jele­netek egy házasságból 1—II. (16. dupla helyáron!), Tiszafüred Ti­sza: Érett szőlőfürtök. Púpos lovacska (Külön ifjúsági és óvo­dás meseműsor!). Törökszent- miklós Dózsa: Ékezet (14). Hu­nyadi: Kutyahűség, Túrkeve Vö­rös Csillag: A Scotland Yard vendége (14. 50%-os felemelt helyáron!). RÁDIÓ SZOLNOKI STÜDIÖ: 17.00: Hírek. — A Bonnie M. együttes slágereiből. — Szemle üzemi lapokból. — Pár perc dzsessz. — MHSZ-klubok Szol­nokon. (Lövészek között.) Ri- Dorter: Kutas János. — Bács és Békés megyei népdalokat éne­kel Csapó Karoly. — Üttörőhír- adó. Tábori különkiadás. — Le­mezalbum a dr. Feelgood együt­tes felvételeiből válogat Zentai Zoltán. — 18.00—18.30: Alföldi krónika. — A tartalomból: A Szolnok megyei Tanács Végre­hajtó Bizottságának üléséről je­lentjük. — Lehel napján. — Két perc mezőgazdaság. — Sporthí­rek. 18.15: Demis Roussos énekel — Hírösszefoglaló, lap- és műsorelőzetes. KOSSUTH: 8.25: Zenekari muzsika, köz­ben: 8.55: Élettapasztalatok a mű- anyagszemüveg-lencse ürügyén. — 9.20: A zenekari muzsika foly­tatása. — 10.05: Éneklő világ. — 10.30: Gluck: A rászedett kádi. Egyfelvonásos vígopera. — 11.25: Századunk zenéjéből. — 11.42: Az eltűnt miniatűr, avagy egy érzőlelkű hentesmester kaland­jai. Erich Kästner regénye foly­tatásokban. — 12.35: Melódiakok­tél, közben: 13.10: Törvénykönyv. — 13.25: A Melódiakoktél folyta­tása. 14.04: Az élő népdal. — 14.14: Ezeregy délután. — 14.50: Éneklő Ifjúság. — 15.10: Brahms: c-moll zongoranégyes. — 15.44: Magyarán szólva ... — 16.05: Harsan a kürtszó! — 16.35: A Ma­gyar Rádió és Televízió énekka­ra énekel. — 16.45: Nemzetisé­geink zenéjéből. — 17.07: Fiata­lok Stúdiója. — 17.27: Andor Ilo­nára emlékezünk. Kodály és Bartók kórusművek. — 18.00: A Szabó család. — 19.15: Lemezmú­zeum. — 19.59: Zsebpénz. — 20.29: Kovács Apollónia nótákat énekel, — 20.59: Huszas stúdió. — 22.20: Bemutatjuk új felvéte­leinket. 22.54: Meditáció. — 23.04: Zenekari muzsika. — 0.10: Ha- vasy Viktor táncdalaiból. PETŐFI: 8.05: Polkák fúvószenekarra. — 8.20: Tíz perc külpolitika. — 8.33: Zenés játékokból. 9.33: Derűre is derű. — 10.00: Zenés műsor üdü­lőknek. 12.00: Nóták. — 12.33: Arcképek az orosz irodalomból. 12.50: Kamarazene román népi dallamokra. — 13.33: Mai dalok. — 14.00: Kettőtől hatig... — 14.00: Operaslágerek. — 14.30: Hírek. Körzeti időjárás. — 14.35: Tánczenei koktél. — 15.20: Könyv­ről könyvért. — 15.30: Hírek. — 15.33: Műsorismertetés. — 15.36: örökzöld dallamok. — 16.30: Hí­rek. — 16.33: Csúcsforgalom. — 18.00: Harminc perc rock. — 18.33: Színes népi muzsika. — 19.16—19.29: Szegődjünk a nyo­mába. Prinz Gyula földrajzi ku- tatóútja Közép-Ázsiában. — 19.30: Csak fiataloknak! — 20.33: Min­denki Könyvtára. — 21.03: Gen- csy Sári és Reményi Sándor nó­tákat énekel. — 21.27: A Rádió Dalszínháza. — 22.33: Tíz perc külpolitika. — 22.43: Az operett­közvetítés folytatása. — 23.50: Könnyűzene — hangszerszólók. TELEVÍZIÓ t. MŰSOR: 16.28: Hírek. — 16.35: Egész­Két bajnokság atlétikában A Budapesten rendezett vidéki atlétikai bajnokságon megyénk versenyzői két aranyérmet nyertek, és új megyei csúcs is született. A kétnapos bajnokságon elért eredmények, férfiak, magas­ugrás: 1. Halász Sándor (Honvéd Kilián FSE, edző: Kocsis István) 210 cm, új megyei felnőtt csúcs. Disz­koszvetés: 2. Egri (SZMÁV) 48,86 m. Nők. távolugrás: 1. Molnár Rozália (SZMÁV, ed­ző: Barna István) 578 cm. 100 m: 2. Juhász (SZMÁV) 12,63 mp, 4. Gyöngy (SZMÁV) 12,7 mp. A Magyarország—Cseh­szlovákia ifjúsági atlétikai viadalon Fazekas Beáta, a Szolnoki MÁV versenyzője 586 cm-es eredményével első lett a távolugrásban. ségünkért. Az Országos Egész­ségnevelési Intézet műsora. — 16.40: Az élet gyűrűi. Szovjet rö­vidülni. (Színes!) — 16.50: Va­rázsolló. Képzőművészeti műsor gyerekeknek. (Színes 1) IV/2. rész: A montázs (ism.). — 17.30: Tuth-Anch-Amon Egyiptoma (Színes!) Dokumentumfilm. — 17.50: Reklámműsor. (Színes!) — 18.00: A nyelv világa. A nyelvi atlasz. — 18.35: A „Barátság" hajónaplója. A Horizont szer­kesztőség műsora. (Színes!) — 19.05: Reklámműsor. — 19.10: Esti mese. — 19.20: Idősebbek is elkezdhetik. (Szines!) Tévé­torna. — 19.30: Tv-híradó. — 20.00: Remenylk Zsigmond: „Vén Európa” Hotel. Tragédia három felvonásban. A veszprémi Petőfi Színház előadása felvételről. (16 éven felülieknek!) — 22.00: Sakk­matt. Beszámoló a Portisch— Szpasszkij világbajnokjelöltek oáros mérkőzéséről. — 22.15: Násznép. Tévéülm (ism.). — 22.50: Tv-híradó. 3 2. MŰSOR: 20.00: Moravia Afrikája. Olasz útifilmsorozat. V/l. rész. (Szi­nes!) — 21.05: Tv-híradó. 2. — 21.25: Az igazi élet. Magyarul beszélő NDK tévéfilm. I rész. (Színes!) BUKAREST: 15.05: Isko-la-itv. — 15.35: An­gol nyelvoktatás. — -46.05: A volánnál. Autóvezetőknek. — 16.20: Hazafias dalok. — 16.40: A mezőgazdaság dolgozóinak. — 17.10: Zenés-táncos közvetítés.— 17.50: Fórum. — 17.20: A legki­sebbeknek. — 17.30: Tv-hlradó. — 19.00: Román színházi est. — 20.45: Műszaki-technikai ér­dekességek. — 21.20: Tv-híradó, Flasch, a tatabányaiak gólzsákja ellenállhatatlan volt, a dötőben 7 góllal terhelte meg a lengyel koput Fotó: Novák- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------