Szolnok Megyei Néplap, 1977. augusztus (28. évfolyam, 180-204. szám)

1977-08-16 / 192. szám

1977. augusztus 16. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Magyar kajak-kenu bajnokság Deme ezüstérmet nyert K-4, 500 m eredményhirdetése, 2. helyen a Deme vezette négyes A jó versenyt megérzi a közönség. Példázza ezt a ma­gyar felnőtt kajak-kenu baj­nokság is. Szombaton délután a szolnoki Holt-Tisza partján zsúfolt nézőtér előtt kezdőd­tek meg az ezer méteres szá­mok döntői. A több mint ezer néző nem tudott ühre maradni, állva szurkolta vé­gig a bajnoksághoz méltó magas színvonalú, izgalmas, többségében szoros futamo­kat. Egészen négy óráig. Utá­na, sajnos a hagyományokat követve, eleredt az eső. s mindenki fedél alá menekült. Csak a versenyzők küzdöttek a bajnokságért. Vasárnap délelőtt a rövid távú számokban Csapó, ha szoros küzdelemben is, visz- szavágott Sztanitynak, Wich- mann pedig hajóját szinte belökve nyert Buday előtt. A versenybíróság iít már igénybe vette a telerekor- dinget is. Hatalmas küzdel­met vívtak a párosok, Csa­póék legyőzték a Rátkai, Herczeg kettőst, Deméék ötö­dikek lettek. Kenuban Fól­ián, Vaskúti végig vezetve nyert. Érdeklődéssel figyelte a közönség a négyesek ver­senyét. Sokan a Deme vezette csapatot tartották esélyesnek. Ügy tűnt igazuk lesz, mert a rajttól kezdve vezettek, a cél előtt azonban a frisebb Bp. Honvéd fél hajóhosszal lehajrázta őket- Látványos versenyeket hoztak a dél­utáni hosszú távú döntők, sajnos itt több kizárás tör­tént. Szombati eredmények, nők, K—1 500 m, bajnok: Rajnai (FTC), 2. Horváth (Rába ETO), 3. Pozsonyi (Ű. Dózsa), K—2 500 m bajnok: Horváth, Rajnai (Rába ETO, FTC), 2. Andrássy Makatura (FTC— DVTK), 3. Nagy, Révész (Rá­ba ETO, FTC). Férfiak, K—1 1000 m bajnok: Sztanity (Rá- ' ba ETO), 2. Csapó (SZEOL \K), 3. Joós (Rába ETO), K —2 1000 m, bajnok: Szabó, Bakó (MTK VM, Bp. Hon­véd), 2. Juhász, Nyirádi (Bp. Honvéd, Vasas Izzó), 3. Völ­gyi, Kosztyán (Váci Hajó),. •. 10. Deme, Várhelyi (Szolnoki Vízügy SE, Ü. Dózsa), K—4 1000 m bajnok Váci Hajó, Ű. Dózsa, BSE (Völgyi. Kosz­tyán, Romhány i, Deák), 2. SZEOL AK, 3. Rába ETO, V. Izzó, Bp. Honvéd... 6. Szolnoki Vízügy SE, Ű Dózsa, Bp. Honvéd (Deme, Tóth L. Várhelyi Schaffhauzer). C—1 1000 m, bajnok: Budai (Bp. Honvéd), 2. Wichmann (MTK VM), 3. Kárpáti (Ü. Dózsa), C—2, 1000 m, bajnok: Foltán, Vaskúti (BSE, Bp. Építők), 2. Frey, Buday (BSE, Bp. Hon­véd), 3. Parti, Hubik (Csepel), C—7 1000 m, bajnok: Ű. Dó­zsa, 2. Váci Hajó. 3. FTC. Vasárnap délelőtt, nők, K —4, 500 m, bajnok: FTC (Rajnai, Révész; Pápai, And­rássy), 2. Rába ETO, 3. SZEOL AK- Férfiak, K—1, 500 m, bajnok: Csapó (SZEOL AK), 2. Sztanity (Rába ETO), 3. Kosztyán (Váci Hajó), K—2, 500 m, bajnok: Csapó, Svidlró (SZEOL AK), 2. Rátkai, Her­czeg (Bp. Honvéd). 3. Szabó, Bakó (MTK VM, Bp. Hon­véd), ... 5. Deme, Várhelyi (Szolnoki Vízügy SE, Ű- Dó­zsa), K—4, 500 m, bajnok: Váci Hajó, Ű. Dózsa, BSE (Völgyi, Kosztyán, Romhányi, Deák), 2. Szolnoki Vízügy SE, Ü. Dózsa, Bp. Honvéd (De­me, Várhelyi, Tóth, Schaff- hauser), 3. Bp. Honvéd. C—1, 500 m, bajnok: Wichmann (MTK VM), 2. Hajdú (M. VSC), 3. Buday (Bp. Honvéd), C—2, 500 m, bajnok: Foltán, Vaskúti (BSE, Bp- Építők), 2. Árva, Povázsai (MTK VM, FTC), 3. Parti, Hubik (Cse­pel), C—7 500 m, bajnok: Ü. Dózsa „A”, 2. Ű. Dózsa „B”, 3. Bp. Építők. Délután, hosszú táv. nők, K—1, 2000 m, bajnok: Ma­katura (DVTK), 2. Erdődi (M. VSC), 3. Pozsonyi (Ü. Dózsa), K—2 2000 m, bajnok: Györ­kös, Walling er (Rába ETO), 2. Perényi, Szabó (FTC), 3. Borkovics, Győri (Csepel). Férfiak, K—-1, 1000 m, baj­nok: Sztanity (Rába ETO), 2. Benkó (Bp. Honvéd, 3. Fábián (Ú. Dózsa), K—2, 10 000 m, bajnok: Szabó, Ba­kó (MTK VM, Bp. Honvéd), 2. Kardos, Leidinger (BKV Előre), 3. Petrovics, Nieberl (Nagymaros), K—4 lD 000 m bajnok: Rába ETO. Vasas Izzó, Bp. Honvéd, 2. Bp. Hon­véd „A”, 3- Bp. Honvéd „B”. C—1 10 000 m, bajnok: Vas­kúti (Bp. Építők), 2. Bu­day (Bp. Honvéd). 3. Soly­már (FTC), C—2, 10 000 m, bajnok: Parti, Hubik (Cse­pel), 2. Pócza, Szebenyi (Bp. Építők). 3. Kiss, Bánszky (Váci Hajó). Az olimpiai pontversenyben: 1. Bp. Hon­véd 38, 2. Rába ETO 31, 3. SZEOL AK 27 ponttal. MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Rákóczifalva nyerte a rangadót, jól mutatkoztak be az újoncok Rákóczifalva—Törökszentmiklósi SE 2:0 (2:0). Rákóczifalva, 800 n., v.: Asztalos. Rákóczifalva: Szabó — Nyolczas I.. Kovács, Huszár, Fekete (Bozsik),, Hor­váth Hí., Zakar, Mihályi. Nyol­czas n. (Novotny), Gergely, Ben- csilk. Bajnoki nézőcsúcs! Szín­vonalas, nagy iramú mérkőzé­sen, jó játékvezetés mellett, megérdemelten győzött a hazai csapat. A törökszentmikiLósiak- nál Géczi sportszerűtlenségével „tűnt ki”. G.: Bencsik, Ger­gely. Jó: Fekete, Kovács. Ger­gely, Bencsik, Mihályi, a török- szentmáikliósiaktól nem lehet ki­emelni senkit. Ifi: Törökszentmiklósi SE—Rá­kóczifalva 4:0. Jászberényi Vasas—Jászapáti 4:2 (4:0). Jászberény, 700 n., v.: Tombor. Jb. Vasas: Pesti — Buda, Szitasi, Varga Gy., Csik, Hegyest, Kiss L., Pintér (Kap- tás). Kalmár (Benke), Vígh, Dó­rák. Az átszervezett hazai csa­pat nagy lendülettel kezdett és a 20. percben már 4:0-ra vezetett. A biztos előny tudatában lefé­keztek, a lelkes vendégek az utolsó 20 percben szépítettek. -G. Hegyesi (2), Pintér, Vígh, ill. Tóth, Szántai. Ifi: Jászapáti—Jb. Vasas 1:0. Tiszaiöldvár—Újszász 3:0 (0:0). Tiszaföldvár, 400 n., v.: Tóth (Csongrád m.-ből). Tiszaföldvár: Burján — Adám, Bencsik, Far­kas I., Bódi (Papp J.), Szűcs, Farkas II., Vincze, Makó, Né­meth, Balázs. A második perc­ben Makó 1 méterről sem talált a kapuba, ezután mezőnyjáték folyt, a 45. percben Németh bün­tetőt hibázott. A 49. percben Né­meth a kapust is kicselezve lőtt a hálóba, utána Merész csak-, nem kiegyenlített. A 82. percben Szűcs, a 83. percben Balázs lőtt a sarokba. Második félidei gól- ratörő játékával Tiszaföldvár megérdemelten győzött. Dicsére­tet érdemei az egész hazai csa­pat, ill. Béta, Terek. Ifi: Üjszász—Tiszaföldvár 5:0. Kunszentmártoni TE—Tisza Ci­pő SEI 2:0 (1:0). Kunszemtmár- ton, 300 n., v.: Hossó. KuTE: Ga- ráz n. — Gala, Kuipeczky. Tóth 11., Farkas, Veres I., Hábensusz. Veres n., Garáz I., Papp (Tóth I.), Kellér (Sípos). Kö.zepesira­mú, sportszerűtlenségeikkel tar­kított mérkőzésen megérdemel­ten nyert a minden részében jobb hazai csapat. G.: Háben­susz (2). Jó: Hábensusz. Veres 1., Farkas, Garáz I., ill. Kovács. Sipos, Nagy. Ifi: Tisza Cipő SE—KuTE 6:0. Jászárokszállás—Jászkisér 3:2 (í:2). Jászárokszállás, 500 n.. v.: Boros (Heves m.). Jászárokszálr- lás: Muntyán B. — Muntyán T., Nagy S„ Rédei T„ Faragó, Nagy T. (Szántó), Tuza (Kiss L.V. Ko­vács, Rédei L., Lukács, Csikós. Már a 4. percben gólnak örül­hetett a szép számú hazai kö­zönség, utána a vendégek át­vették a játék irányítását, s nemcsak egyenlítettek, hanem a vezetést is megszerezték. A má­sodik félidőben a védekezésre beállt Jászkisér ellen a nagy lendülettel és akarással küzdő hazaiak értékes két pontot sze­reztek. G.: Rédei L. (2). Rédei T., illk Menyhárt, Silye. Jó: Jászárokszállás valamennyi já­tékosa, illetve Silye., Köntés. Ifi: Jászkisér—Jászárokszállás 4:0. Tiszafüred—Fegyvernek 1:0 (0:0). Tiszafüred, 600 v.:Taj- ti. Tiszafüred: Kovács — Deli. Veress, Járdán, Forgó, Szobosz- lai, Tarr, Havalant, Somogyi, Kovács, Unicsovics. A hazai csapat lépett fel támadólag, de helyzeteit a védekezésre beren­dezkedett vendégekkel szemben nem tudta gólokra váltani. Az első játékrészben három óriási helyzet maradt kihasználatlanul. A második félidőt is a hazaiak támadásai jellemezték, a mér­kőzést eldöntő gól a 66. perc­ben született, szép akció végén, amikor Havalant fejelt a háló­ba. Tiszafüred nagyobb arány­ban is győzhetett volna. Jó: Jár­dán (a mezőny legjobbja), Ve­res, Havalant, Deli, ilűi. Faragó. Ifi: Tiszafüred—Fegyvernek 6:3. Honvéd Kilián FSE—Kunhe­gyes 1:1 (0:0). Kunhegyes, 250 n., v.: Dull (Hajdú m.). Kunhe­gyes: Végért — Szabó, Juhász, Nánási, Kontra, Borbély., Her­czeg, Nagy, Herbály, Kiss, Ba­logh (Gorzás). Közepes színvo­nalú, küzdelmes mérkőzésen igazságos pontosztozkodás. A Kilián többet támadott, míg a hazaiaknak nagyobb helyzeteik voltak. Kunhegyes 46. percben szerzett előnyét, a 83. percben öngóllal egyenlítette ki az idő­közben tíz főror csökkent ven­dégcsapat. Jegyinák (Kilián FSE) kiállítva. G.: Nánási (ön­gól), ill. Kiss. Jó: Berkó, Papp, Fazekas, ül. Végért, Juhász, Borbély. Ifi: Sz. MTE DL—Kunhegyes 7:2 Szolnoki Vegyiművek—Karcag OJO. Vegyiművek pálya, 1Í50 n.. v.: Csipe. Sz. Vegyiművek: Csé- csey — Rácsányi. Pusztai. Ba- ranyi, Bohács, Adorján. Fedor, Ifi: Sz. Cukorgyár—Túrkeve 2:2. Krnerczer, Koncsik. Hajdú, Tó- vizi. Idényeleji játék. Az első félidőt a hazai csapat végigtá­madta, de gólhelyzeteit sorra ki­hagyta. Szünet után kiegyenlítő­dött a játék, s végeredmény ben igazságos döntetlen született. Jó: Pusztai, Csécsey, Baranyi, ill. Kise, Kerekes, Bíró Z. Ifi: Sz. Vegyiművek— Karc.ag 2:2.^. Sz. Cukorgyár—Túrkeve 0:0. Szolnok. 200 n.. v.: Kiss (Bé­késcsabáról). Cukorgyár: Fenyvesi — Kelemen. Farkas, Balogh, Mihályi, Dudás, Buzi. I. (Buzi II.). CsoLlák, Szatmári (Rákóczi). Sólyom, Gönczöl. Jó iramú, változatos mérkőzésen a Cukorgyár a gyámoltalanul ját­szó, a helyzeteket sorra kiha­gyó csatársora miatt nem tudott nyerni. A sportszerűen, lelkesen küzdő Túrkeve jó benyomást keltett. A játékvezető jól bírás­kodott. Jó: Kelemen, Mihálvi. Farkas, Fenyvesi, ill. Csizi, Bar- ta, Iglódi, Fórizs. Nagy küzdelemben, minimális vereség Vasas Izzó—Szolnoki MTE 1:0 (1:0) Bp. Tábor út, 2000 n. v.: Rúzsa. V. Izzó: Kocsis—Révész, Szánté, Kovács, Schuszter, Antal, Szűcs, Vágvölgyi, Varga, Hanzel, Sipöcz (Valuch a 72. p.). Edző: Kovács II. József. Sz. MTE: Szendrei-Kántor, Sebők, Kolláth, Zielbauer, Szat­mári, Lódi, Baran, Tass! (Szakács az 58. percben), Dókái Me­lis (Sándor a 78. percben). Edző: Friedmanszky Zoltán. Hazai támadásokkal kez­dődött a mérkőzés. Az első percben az előretörő-Szűcsöt felvágták a szolnoki védők, de Kovács 20 méteres, óriási erejű szabadrúgását Szendrei pompás vetődéssel szögletre tolta. Ezután egymás után több beívelt szögletet hárított biztos kézzel a szolnoki ka­puvédő. Az 5. percben Dákai fejjel Tassi elé csúsztatta a labdát, de Kocsis villámgyors kifutással tisztázott. Két perccel később Kántor labdá­jával Szatmári játszotta tisz­tára magát, de 10 méterről leadott lövése fölészállt. A 14. percben Varga fejese a kapu tetejét surplva hagyta el a játékteret. A 20. percben Zi­elbauer vezette fel a labdát, pontosan ívelt középre, de Dákai remek fejesét Kocsis nagy bravúrral kitolta a léc alól. Tíz perccel később egy ártalmatlan labda Sebők ke­zére pattant, s bár szándékos­ságról szó sem lehetett, a já­tékvezető nagy meglepetés­re 11-est ítélt. A büntetőből Varga laposan lőtt a jobb sa­rokba, 1:0. Két perccel ké­sőbb Lódi indításával Szat­mári ugrott ki, elhúzta a lab­dát a kifutó kapus mellett, de a csel hosszúra sikerült, s a labda az üres kapu mellé gurult. Szünet után előbb Varga, majd Szűcs hatalmas bombá­ját csípte el a remek formá.- ban védő Szendrei. Aztán is­mét Zielbauer tört előre, ve­szélyes beadása a lécet súrol­va a háló tetejére esett. A? 58. percben Szakács bombá­zott kapura, de lövését hárí­totta a hazai kapus. A 62. percben Antal távoli bombá­ja vágódott le a felső lécről, Hanzel az ötösről ismételt, de Szendrei nagy bravúrral is­mét mentett. A 65. percben Kolláth jobbról ívelte be a labdát, a berobbanó Melis azonban a közelről kivetődő Kocsisba lőtt. Három perccel később Szatmári célozta meg a jobb sarkot, Kocsis kiejtet­te a labdát, de a rárohanó szolnoki csatárok elől még mag tudta kaparintani. A mérkőzés végig kiegyen­lített. helyenként színvonalas játékot hozott. Bőven adód­tak helyzetek, de rendre ki is maradtak. A két pont sor­sát végül is egy elhamarko­dottan megítélt büntető dön­tötte el. Az MTE ismét nagy becsvággyal harcolt és a já­ték képe, valamint a gólhely­zetek alapján feltétlenül meg­érdemelte volna a döntetlent. Jó: Kocsis, Kovács, Antal, Szűcs, Vágvölgyi, ill. Szend­rei, Kántor, Sebők, Zielbau­er, Lódi. Verbók Labdarúgó NB III Elszalasztott győzelmek Ax Sz. MÁV egyik nagy helyzete, Rózsavölgyi előtt a labda. Fotó: Novák Táblázatok NB II: 1. BKV Előre 2 2 — — 7-3 4 2. Dorog 2 2 — — 3-0 4 3. Nagykanizsa 2 3 — — 3-1 4 4. Vác 2 1 1 — 3-2 3 5. DVSC 2 1 — 1 5-4 2 6. Volán 2 1 — 1 4-3 2 7. B. TASK 2 1 — 1 3-2 2 8. Fűzfő 2 1 — 1 2-1 2 9. Budafok 2 1 — 1 4-4 2 Komló 2 1 — 1 4-4 2 11. Salgótarján 2 1 — 1 3-3 2 SZMTE 2 1 — 1 3-3 2 13. KKFSE 2 — 2 — 2-2 2 V.Izzó 2 1 — 1 2-2 2 15. Eger 2 1 — 1 4-6 2 16. Szekszárd 2 — 1 1 1-2 1 17. Kazincbarc. 2 — 1 1 1-3 1 Várpalota 2 — 1 1 1-3 1 19. BVSC 2 ­■ — 2 3-6 — 20. MÁV DAC 2 — — 2 1-5 Keleti csoport: 1. Szarvas 2 1 1 — 5-2 3 2. Szeg. Dózsa 2 1 1 — 4-3 3 3. Kisvárda 2 1 1 — 3-i 3 Papp J. SE 2 1 1 — 3-2 2 5. SZVSE 2 1 1 — 2-1 3 Nyíregyh. 2 1 1 — 2-1 3 7. DMTE 2 1 — 1 3-2 2 8. Szabó SE 2 1 — 1 6-6 2 9. Salg. Síküv. 2 — 2 — 3-3 2 H.-szoboszló 2 1 — 1 3-3 2 11. Lehel SC 2 1 — 1 2-2 2 MVSC 2 1 — 1 2-2 2 Ózd 2 1 — 1 2-2 2 14. Borsodi B. 2 1 — 1 4-6 2 15. Hódm. SE 2 — 1 1 2-3 1 S.-újhely 2 — 1 1 2-3 1 Recsk 2 — 1 1 2-3 1 18. Gyula 2 — 1 1 3-4 1 19. Leninváros 2 — 1 1 4-5 1 20. Szóin. MÄV 2 — 1 1 3-5 1 Megyei bajnokság 1. Tiszaföldv. 1 1 — — 3-0 2 2. Jb. Vasas 1 1------4-2 2 3 . KuTE 1 1 — ■ — 2-0 2 Rákóczifalva 1 1 — *- 2-0 2 5. Jászároksz. 1 1 — *- 3-2 2 6. Tiszafüred 1 1---­- 1-0 2 7. H. Kilián FSE 1 ­- 1 ­- 1-1 1 Kunhegyes 1 ­- 1 ­- 1-1 1 9. Karcag 1 ­- 1 * — 0-0 1 Sz. Cukorgy. 1 ­- 1 ■- 0-0 1 Sz. Vegyim. 1 ­- 1 * — 0-0 1 Túrkeve 1 ­- 1 ­— 0-0 1 13. Jászkisér 1 ­— 1 2-3 ­14. Fegyvernek 1-----­1 0-1 ­15. Jászapáti 1 ­— 1 2-4 ­16. Tisza Cipő 1-----­1 0-2 ­T.-szemiklós 1 ­— 1 0-2 ­18. Üjszász 1 ­— 1 0-3 • Szpasszkij vezet Vasárnap délután lejátszot­ták a Portisch—Szpasszkij sakkvilágbajnokjelöltek elő­döntő párosmérkőzés 13. játsz­máját. Ezúttal a szovjet nagy­mester játszott világos bá­bákkal és a 40. lépésben meg­nyerte a mérkőzést. Így há­rom fordulóval a befejezés előtt 7:6 arányban vezet. Á totó 33. heti eredménye 1. Budafok—Volán 3-2 1 2. Fűzfő—Nagykanizsa 0-1 2 3. Eger—Salgótarján 2-1 1 4. Izzó—Szolnoki MTE 1-0 1 5. Dorog—Kazincbarcika 2-0 1 6. Sop. KSE—Répcelak 0-1 2 7. Aluminium—Oroszl. 2-2 X 8. Bem SE—Bp. Spartac. 1-2 2 9. Auras SE—Pénzügyőr 1-2 2 10. KTE—KSC 1-1 X 11. Hajdúszob.—Lehel 2-1 1 12. S.-újhely—Papp J. SE 2-2 X 13. Miskolc—DMTE 1-0 1 + 1 14. Bors. B.—Szabó L. SE 3-2 1 SZOLNOKI MÁV—LENIN- VAROSI MTK 2:2 (0:2) Szol­nok, Véső út 1 500 n. v.: Mile. Sz. MÁV: Spulnik—Ábel, Ár­vái. Tóth Gy., N. Szabó, Pén­zes (Gönczöl), Szabó, Szilá­gyi (Tóth A.), Rózsavölgyi, Papp, Nász. Edző: Sztancsek János. Leninváros: Dohány— Venczó, Lázár, Toper czel, Kovács II., Leitenbohr (Pet- rok), Kiss, Farkas, Sztankó, Magyar, Répási (Kapus). Ed­ző: Nagy György. Az első negyedóra kiegyen­lített játékot hozott, s a 16. percben a vendégek szerezték meg a vezetést Sztankó éle­sen kapu elé lőtt, labdájátKiss küldte a jobb alsó sarokba, 0:1. A gól után enyhe fölény­be került a leninvárosi együt­tes, s a 34. percben tovább növelte előnyét. Kiss éles szögből leadott lövését Spul­nik csak röviden ütötte ki s a berobbanó Magyar közelről a hálóba lőtt, 0:2. , ­Szünet után megváltozott a játék képe: a MÁV-legény- ség fergeteges támadásokat vezetett, s menetrendszerűen érkeztek a gólok is. Az 52. percben Rózsavölgyi remekül eltalált 20 m-es lövése érin­tetlenül vágódott a bal felső sarokba. 1:2. Két perc múlva Nász labdáját Tóth A. fejelte a jobbsarokba, 2:2. A 60. percben Magyart szándékos szabálytalanságért kiállította a játékvezető. A megfogyat­kozott vendégek minden ere­jükkel az eredmény tartására törekedtek, nem riadva vissza a durvaságoktól sem, hogy megtörjék a kék-fehérek len­dületét. A 83. percben elsza­badult a pokol — botrány tört ki a játéktéren. A ven­dégek vezettek támadást, amelynek során Farkas a föl­dön fekvő Ábelba szándéko­san belerúgott, majd a part­jelzőt is bántalmazta. Ezért őt is leküldte a játékvezető. Jó: Szabó, Árvái, N. Sza­bó, ill. Kiss, Sztankó. — tamási — BORSODI BÁNYÁSZ—ME­ZŐTÚRI HONVÉD 3:2 (1:0) Sajószentpéter, 900 n. v.: Kó- ródi. B. Bányász: Kasza I.— Krémer, Burger, Pincsák, Balogh, Kovács I., Kovács 111., Kvaszta, Ruttkai dr., Ka­sza II., Somodi (Szimcsák). Edző: Szepesi Gusztáv. Me­zőtúr: Győrfi—Spacsek, Dá­vid, Dinya, Papp, Kovács, Bácskái, Kléninger, Bánfi (László), Aranyosi, Bernáth (Hoppál). Edző: Bencsik Gyu­la. A hazaiak lendültek táma­dásba, de nem bírtak a Hon­véd védelemmel. A 20. perc­ben a veszélyesebben roha­mozó Honvéd előtt nyílt gól­szerzési lehetőség, Bácskái azonban fölé durrantott. A 30. percben Bánfi a kapu tor­kában sem találta el a labdát, és ismét oda lett a nagy hely­zet. Ezután — ahogy ilyenkor lenni szokott — a hazaiak szereztek gólt: Ruttkai dr. egy csel után talált a kapu­ba, 1:0. Szünet után a 60. percben a gólszerző cselezge­tett a vendégkapu előterében, majd a 16-osan belülről ke­rült a labdával és elesett. A játékvezető a 11-es pontra mutatott, a büntetőt Kovács I. értékesítette, 2:0. öt perc múlva jobboldali támadás végén Kovács III, lőtt a hosz- szú sarokba, 3:0. Ezután a Honvéd két játékost cserélt, s ez felrázta a csa'patot. A 70. percben Bakai lövése kötött ki a hálóban, majd öt perccel később Aranyosi indításával robogott el és most sem hi­bázott, 3:2. Jó: Ruttkai dr., Pincsák, Kovács I., Ko­vács III., ill. Győrfi, Spacsek, Dávid, Papp, Bácskái. — sindel — HAJDÚSZOBOSZLÓI BOCSKAI—LEHEL SC 2:1 (1:0) Hajdúszoboszló, 3 000 n. v.: Király. H. Bocskai: Szölő- si—Kuki (Siket), Sóvágó, Kántor, Jenei, Nagy S., Me­zei II., Erzse, Mezei I., Bodo- nyi, Orenstein. Edző: Szikszai Lajos. Lehel SC: Bartos—La­katos, Lukácsi, Kátai, Postás, Szívós, Fejes (Marczis), Vágó, Sántha, Szabó, Bacher. Edző: Buchár László. A tartalékos hazaiak végig nagy fölényben játszottak. Lakatost a 70., Mezei Il.-tőt a 75., Vágót a 76., Sánthát pe­dig a 80. percben kiállították. G-: Bodonyi (2), iH. Postás.