Szolnok Megyei Néplap, 1977. június (28. évfolyam, 127-152. szám)

1977-06-07 / 132. szám

1977. június 7. SZOLNOK. MEGYEI NÉPLAP T VÍZILABDA OB I Győzelem Budapesten, döntetlen Szolnokon Fél gőzzel is biztos győzelem Porhanda a piros-feketék második gólját fejeli Fotó: Novák Szolnoki Vízügy SE—Bp. Honvéd 5:4 (0:2, 1:0, 2:1, 2:1) Budapest, Tüzér u. v.: Czap- kó, Kiss. Vízügy SE: Ugrai — Boros dr. Bogdán, Varga, Cseh, Tóth I., Tóth Cs., cs.: Rekita, Földi. Edző: Barta- lis István. Bp. Honvé^: Hauszler — Molnár, Mezei, Kucsera, Fernandez, Samu, Dávid,, cs.: Vindisch F., Dancs. Edző: Markovits Kál­mán. A gólok sorrendje: Fer­nandez (e), Mezei, Varga (4 m-ből), Cseh (4 m-ből), Re­kita, Fernandez (e), Dávid, Tóth Cs. (e), Varga (e). Az első negyedben mind­két együttes sok hibával ját­szott, a másodikban egyet­len gól esett az is a hazaiak súlyos szabálytalansága mi­att. A harmadik játékrész­ben a Honvéd játékosok a szolnokiak támadásait csak gyakori szabálytalanságokkal tudták megállítani. Az utol­só negyedben mindkét csa­pat sok úszásos, gyors-lefor- dulásos támadásokat indított. A Vízügy SE megfiatalított gárdája az Ü. Dózsa elleni jó játékát megismételve újabb szép sikert ért el. Ez­zel a győzelemmel ismét be­bizonyosodott, hogy Bartalis István mesteredző távlati terve — a fiatal játékosok beállítása — a helyes utat je­lenti. Jó: Ugrai (a mezőny legjobbja), Varga, Cseh, Tóth Cs., ill. Fernandez. Űjszász—Jászberényi Vasas 1:1 (0:0). Üjszász, 300 n. v.: Asztalos. Üjszász: Takács — Tóth, Kovács, Kalló, Terék, Bóta, Tarcsa, Kasza, Mérész, Juhász, Rátóti. Kitőnű játék- vezetés mellett jóiramú, szín­vonalas mérkőzést vívoft a két csapat. A kidolgozott helyzetek alapján a hazaiak győzelmet érdemeltek volna. G.: Rátóti, ill. Török. Jó: a teljes hazai gárda, ill. Dorók, Benke, Aszlai, Szívós. Ifi: Üjszász—Jb. Vasas 2:0. Rákóczifalva—Jászkisér 3:1 (1:1). Rákóczifalva, 600 n. v.: Csáki. Rákóczifalva: Pabar — Nyolczas I., Horváth II., Bagi, Huszár, Bencsik II. (No- vothni), Zakar, Horváth I., Bencsik I., Mihályi, Nyolczas II. A színvonalas és változa­tos iramú találkozón a ha­zaiak kezdtek jobban, és jó néhány kihagyott gólhelyzet után végül is megérdemelten nyertek. G.: Bencsik I. (2), Mihályi, ill. Menyhárt. Jó: Bencsik I., Horváth I., Zakar, ill. Menyhárt, Silye, Korsós I. Ifi: Rákóczifalva—Jászki­sér 2:1. Fegyvernek—Kunszentmár­toni TE 1:0 (1:0). Fegyvernek, 250 n. v.: Csák I. Fegyvernek: Kiss — Papp, Csontos, Vasas (Englert), Hermann, Öllé, Kun, Vígh, Szabó, Molnár, Faragó. A változatos, kemény belemenésekkel tarkított csa­tában megérdemelten győz­tek a hazaiak. G.: Szabó. Jó: Csontos, Szabó, Hermann, ill. Hábensusz, Garáz. Ifi: Fegyvernek—Kunszent­mártoni TE 4:0. Mezőtúri AFC—Jászfény- szaru 3:1 (2:0). Mezőtúr, 200 n, v.: Czifra. Mezőtúr: Győri Szolnoki Vízügy SE—Bp. Spartacus 4:4 (1:1), 1:1,2:1, 0:1) Szolnok, Damjanich- uszoda, 800 n. v.: Czapkó, Orosz. Vízügy SE: Ugrai — Boros dr. Bogdán, Varga, Cseh, Tóth I., Tóth Cs., cs.: Rekita, Edző: Bartalis István. Bp. Spartacus: Molnár — dr., Deák, Barsi, Koller d,r„ Kemény, Somossy, Edző: Bolvári Antal. A gólok sor­rendje : Tóth Cs., Deák, Var­ga, Deák, Varga, Somossy (e), Tóth Cs. (e), Somossy (4 m- ből). A végig nagyiramú, élve­zetes mérkőzés első és má­sodik negyede kiegyenlített küzdelmet hozott. A harma­dik játékrészben a szolnoki­ak fokozták az iramot, s tá­madásaik állandó veszélyt je­lentettek a válogatott .kapus, Molnár számára. A negyedik negyed 4:3-as szolnoki veze­téssel kezdődött, és sok sza­bálytalanság tarkította. Az egyik kapu előtti dulakodás­nál vitatható 4 m-est ítéltek a Vízügy ellen. Az alapvo­nal elhagyása miatt Ugrait kiállították, a kapuba Varga állt be. Somossy jeladás előt­ti lövése a kapufán csattant, a második sikerült. A szol­nokiak közelebb álltak a két bajnoki pont megszer­zéséhez. Jó: Ugrai, Tóth Cs., Varga, ill. Barsi. — Orosz, Rómer, Czikkely, Lengyel, Iglódi, Mihály, Cse- te, Sólyom, Rácz, Fock. A ha­zaiak 2:0-ás vezetés után ki­engedtek és a lelkes vendé­gek akár egyenlíthettek is volna. G.: Csete, Rácz, Só­lyom, ill. Rózsa. Jó: Iglódi, Orosz, Mihály, Sólyom, ill. Gál, Rózsa. Ifi: Mezőtúri AFC—Jász- fényszaru 2:2. Túrkevc—Sz. Cukorgyár 0:0. Túrkeve, 300 n. v.: Békés m-ből. Túrkeve: Fórizs — Csízi, Deák, Barta, Nagy, Kormos, Kontra, Debreceni (Vad), F. Kiss, Retter, Vajda II. A nagy fölényben játszó hazaiak hadilábon álltak a góllövéssel, de a vendégek szórványos ellentámadásai mindig veszélyt jelentettek. A hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. Ifi; Túrkeve—Sz. Cukor­gyár 9:2. Kunhegyes—Jászapáti 2:0 (1:0). Ifi: Jászapáti—Kunhegyes 3:0. Tisza Cipő SE—Karcag 2:0 (1:0). Martfű, Csongrád m- ből. A hazaiak sok helyzetet hagytak ki. Ifi: Tisza Cipő SE—Karcag 4:1. Középtiszai MEDOSZ— Jászladány elmaradt, mivel a vendégcsapat játékosainak nem volt érvényes sportorvo­si igazolása. A május 15-i fordulóban el­maradt Sz. Cukorgyár—Me­zőtúri AFC találkozót szer­dán 17 órakor Szolnokon, a cukorgyári pályán játszák le. A mérkőzés döntő fontosságú, a harmadik hely, illetve a ki­esés szempontjából, Táblázatok NB II 1. PMSC 36 22 10 4 80­-26 54 2. Szfv. MÁV 36 19 8 9 63­-50 46 3. Budafok 36 18 9 9 82­-58 45 4. SZMTE 36 20 5 11 72­-52 45 5. Izzó 36 17 8 11 62­-40 42 6. BVSC 36 15 12 9 61­-51 42 7. Volán 36 15 10 11 59­-39x40 8. Eger 36 16 7 13 60­-61 39 9. DVSC 36 13 12 11 43­-36 38 10. Kanizsa 36 14 10 12 54­-54 38 11. Szekszárd 36 12 11 13 41­-49 35 12. KKFSE 36 13 6 17 49­-52 32 13. Várpalota 36 9 13 14 42­■49 31 14. MÁV DAC 36 13 5 18 49­-64 31 15. Komló 36 11 8 17 38­•51 30 16. Fűzfő 36 9 12 15 41­■58 30 17. Ózd 36 11 6 19 47­•59 28 18. Ganz-M. 36 8 12 16 46­-62 28 19. Sz. MÁV 36 7 8 21 28­■57 22 20. Oroszlány 36 6 10 20 45­•94 ~.s Megjegyzés: a táblázatban a PMSC—Izzó mérkőzés mindkét csapatnál vereségnek számít, egyik sem kapott pontot. így az NB II összpontszámából kettő hiányzik. Komlói Bányász—Várpalota 0:0 Budafok —Kossuth KFSE 2:1 Fűzfő—Nagykanizsa 2:1 Szekszárd—Vasas Izzó 1:0 Volán SC—Özd 7:3 Eger—Oroszlány 1:1 Pécsi MSC—Debrecen 2:1 BVSC—Ganz-MÁVAG 3:1 NB III, DÉLKELET 1. BTASK 36 23 8 5 66-31 54 2. Szeg. D. 36 20 8 8 73-44 48 3. Szarvas 36 21 5 10 91-45 47 4. Lehel 36 16 13 7 45-31 45 5. ESMTK 36 15 11 10 80-66 41 6. ÉGSZÖV 35 14 13 8 60-37 41 7. Szabó SE 36 17 7 12 39-32 41 8. Gyula 36 15 10 11 57-42 40 9. KSC 36 16 7 13 60-55 39 10. KTE 36 15 8 13 58-54 38 11. Jánosh. 36 16 6 14 46-54 38 12. Bem SE 36 16 5 15 50-47 37 13. K.-halas 36 10 13 13 51-61 33 14. Láng 36 10 8 18 42-66 28 15. T.-sztm. 36 10 6 20 37-55 26 16. SZVSE 36 10 6 20 40-70 26 17. Nagyszén. 36 9 8 19 37-72' 26 18. ÉPGÉP 35 8 9 18 43-49 25 19. Cegléd 36 10 4 22 42-72 24 20. Szentes 36 7 7 22 39-73 21 Megjegyzés: a 84. percben fél­beszakadt ÉGSZÖV­-ÉPGÉP (2:0) eredménye nem szerepel a táblázatban. ÉGSZÖV—ÉPGÉP 2:0 Láng Vasas—Kiskunhalas 4:2 Szegedi Dózsa—Szarvas 3:2 Erzsébeti SMTK—Nagyszénás 5:0 H. Bem SE—Szegedi VSE 2:0 B.-csabai TASK—Ceglédi VSE 4:0 Gyula—Kecskeméti SC l:l MEGYEI BAJNOKSÁG l. Jb. Vasas 30 19 8 3 79-24 45 2. Rákóczifalva 31 18 10 5 53-35 42 3. Sz. C.-gyár 30 14 8 8 46-36 36 4. Jászapáti 30 15 3 12 60-40 33 5. Jászkisér 30 14 5 11 52-48 33 6. H. Kilián 30 14 4 12 58-40 32 7. Üjszász 30 13 6 11 46-38 31 8. Kunszentm. 30 12 7 11 51-50 31 9. Kunhegyes 30 12 5 13 52-54 29 10. Karcag 30 12 4 14 44-54 28 11. Fegyvernek 30 10 8 12 31-50 28 12. Jászfénysz. 30 7 13 10 41-52 27 13. Túrkeve 30 9 9 12 36-46 27 14. Tisza C. SE 30 8 11 11 25-36 27 15. M.-túri AFC 29 10 6 13 45-40 26 16. K. MEDOSZ 29 6 7 16 29-61 19 17. Jászladány 29 ■4­6 19 19-60 14 VÍZILABDA OB I 1. Vasas 8 8 __ __ 47­20 18 2. FTC 8 7 — 1 42-25 14 3. BVSC 8 6 — 2 52-41 12 4. OSC 8 5 — 3 40-28 10 5. Bp. Spart. 8 3 2 3 40-43 8 6. Ú. Dózsa 7 2 3 2 31-32 7 7. Bp. Honvéd 8 2 1 5 33-39 5 8. Szentes 7 2 1 4 28-34 5 9. Szolnok 8 1 3 4 35-45 5 10. Eger 8 1 2 5 34-47 4 11. V. Izzó 8 1 2 5 30-43 4 12. SZEOL AK 8 1 2 5 27-42 4 A totó 23. heti eredménye l. Debrecen—Pécs 1:2 2 2. Szekszárd—Izzó 1:0 1 3. Fűzfő—Nagykanizsa 2:1 1 4. Komló—Várpalota 0:0 X 5. Bakony—Vác 2:2 X 6. Thury SE—SKSE 1:1 X 7. Rákóczi SE—Savaria 1:0 1 8. Körmend—Répcelak 2:1 1 9. MOTIM TE—Bábolna 3:0 1 10. Enying—Perbál 1:2 2 11. Lőrinczi Fonó—D. Ép. 1:3 2 12. Szigetvár—Siófok 2:2 X 13. Paks—BKV Előre 0:1 2 4- 1 14. SKSE—Papp j. SE 2:1 1 Esemény Kosárlabda, NB II. női: Szolnoki MÁV—Szolnoki MTE, Szolnok, MÁV SE Vé­ső utcai csarnok, 17.30. Barna medve A MOSZKVAI OLIMPIA TALIZMÁNJA Mint ismeretes, a ^moszk­vai televízió 40 eze/ levelet kapott arra a felhívásra, hogy melyik állatot választanák a nézők az 1980-as nyári olim­pia jeléül. Megtörtént a „sza­vazatok” feldolgozása, s e- szerint egy barna medve- bocs lesz a moszkvai olim­pia „talizmánja”. Szolnoki MTE— MÁV DAC 3:1 (2:0) Szolnok, tiszaligeti stadion, 3500 n. v.: Halász. Szolnoki MTE: Szendrei — Kántor, Sebők, Simon, Kábák, Por­handa, Lódi, Kolláth, Garics, Szakács (Baran a 66. perc­ben), Budavári (Szolnoki az 53. percben). Edző: Géléi Jó­zsef. MÁV DAC: Farkasdi — Kovács, Kalmár, Vajki, Szá­lai, Hannich, Gyömörei, Csiz­madia (Tóth J. az 56. perc­ben), Csollány, Pálos, Varga (Kozenkov az 54. percben). Edző: Bundzsák Dezső. Az első gólhelyzet a szol­noki csapat előtt adódott, Ló­di hosszú indításáról azonban Budavári egy gondolattal le­késett és így a labda a kifu­tó Farkasdi zsákmánya lett. A 14. percben Hannich indí­totta hasonlóképpen Pálost, a győri középcsatár kapura hú­zott, de az 5-ös sarkáról Szendrei kezébe lőtt. Egy perccel később Garics húzott el a jobbszélen, magas beadá. sa átszállt Farkasdi fölött, de Lódi az üres kapu fölé fe­jelt. A 17. percben ismét Pá­los tört kapura, a 16-osról Varga elé játszott, de a bal­szélső fölébombázott. A 21. percben maradt ki a mérkő­zés legnagyobb helyzete. Gyömörei remek labdával in­dította Pálost, a középcsatár egy csellel tisztára játszotta magát, de aztán a- kimozdu­ló Szendrei mellett a bal ka­pufa töve mellé gurított. A 25. percben nagy kavarodás keletkezett a vendégek kapu­ja előtt, Budavári és Szakács is a hálóba lőhetett volna, de mindketten hibáztak. A 33. percben végre megszületett az MTE vezető gólja. Lódi a balszélre húzódott Garicsot szöktette, és a szélső beadását a berobbanó Szakács közelről a balsarokba fejelte, 1:0. A 39. percben jött a második: Lódi, Budavári elé játszott, a balszélső középre emelt és ezúttal Porhanda. fejelt kö­zelről a kapuba, 2:0. Szünet után kiegyenlítet­tebb lett a játék. Az 56. perc­ben Hannich távoli lövését védte Szendrei, majd Csol­lány lövésszerű beadását ki­vetődve szerezte meg a gólra éhes győri csatárok elől. A 66. percben ismét Csollány húzott kapura, de nagy hely­zetből a kifutó Szendrei mel­lett az oldalhálóba lőtt. A 67. percben Garics labdájával Lódi egészen az alapvonalig ment, de középre adott lab­dáját Baran az ötösön elvé­tette. A 70. percben Kolláth a balszélen tört előre és be­adásából Porhanda az ötösre levetődve a bal kapufa mel­lé fejelt. A 71. percben vég­leg eldőlt a mérkőzés sorsa. Kecskeméti TE—Török­szentmiklósi Vasas 4:1 (2:1). Kecskemét, 800 n. v.: Csányi. KTE: Nagy E. — Szabó, Nagy J., Nagyhegyesi, Virágh, Csordás, Zubornyák (Kovács S.), Mányoki, Dobó, Porhan­da, Barócsi. Edző: Bánhidi József. T Vasas: György — Veres, Kormos, Nagy, Orbán, Herbály (Sebestyén), Bukta, Csonka (Molnár). Sebők, Pásztor. Edző: Juhász József. A hazaiak kezdtek jobban, s már a 14. percben vezetést szereztek. Mányoki kapu, elé ívelte a labdát, amelyet azon­ban György kiejtett és Dobó nem hibázott, 1:0. Két perc­cel később Sebők beadását Ökrös 20 méterről élesen a kapu mellé lőtte. A 33. perc­ben, 8 méterre a kaputól Má­nyoki nagy helyzetet hagyott ki. Három perc múlva ismét ő ugrott ki a védők közül, és 15 méterről leadott nagy lö­vése György kezét érintve kötött ki a kapuban, 2:0. A 40. percben Sebők szögletet ívelt be, és a kapufáról visz- szapattanó labdát Pásztor a hálóba fejelte, 2:1. Szünet ut$n mintha kicserélték vol­na a törökszentmiklósiakat, olyan enerváltan játszottak. Baran a jobbszélre húzódó Porhandát futtatta. A közép­pályás nagy ívben keresztbe játszott és Budavári mintegy 14 méterről kapásból nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba, 3:0. Ezután kiengedett az MTE és a 84. percben szé­pítettek a vendégek. Hannich középen egyedül tört kapu­ra és a kifutó Szendrei mel­lett magasan a bal sarokba bombázott, 3:1. Nem volt nagy mérkőzés. Az MTE a Felszabadulási Kupa döntő mérkőzés után kissé fáradtan mozgott. A já­ték irama és színvonala alig érte el a közepest. A vendég- csapatnak is voltak gólszer­zési lehetőségei, ezeket azon­ban egy kivételével elügyet- lenkedte. Végeredményben a többet támadó és helyzeteit jobban kihasználó szolnoki együttes — főként az első félidei jobb játéka alapján — megérdemelten győzött és szerzett újabb nagyon fontos 2 bajnoki pontot. Vcrbók Attila Székesfehérvári MÁV Előre— Szolnoki MÁV 3:0 (1:0) Székesfehérvár, 2000 n. v.: Pálvölgyi. MÁV Előre: Pau- lus — Mester, Szabó, Le- chner, Hartyáni, Meggyes, Burka, Reveland, Fülöp, Ür. Edző: Kerekes Imre. Szolno­ki MÁV: Spulnik (Farkas a szünetben) ■— Csontos, Árvái, Reoka, Tóth Gy., Sugár, Far­kas, Erdei, N. Szabó, Molnár, Papp. Edző: Ziegler János. A vasutas rangadón Erdei nyitotta meg az ötödik perc­ben a kihagyott helyzetek so­rát. Farkas kényszerítő át­adásával ugrott ki a hazai vé­dők között, de nagy helyzet­ben hibázott. Három perccel A 66. percben Dobó lőtt ka­pura, a labda Nagyon válto- tatott irányt, és György mel­lett a kapuba vágódott, 3:1. A 78. percben ismét Dobó ta­lált a kapuba, 4:1. Jó: Má­nyoki, Dobó, Zubornyák, ill. Bukta, Kormos, György. Lesán Jánoshalmi Spartacus— Mezőtúri Honvéd 0:0. János­halma, 1200 n. v. :Koszó. Já­noshalma:. Csernák — Faddi, Németh, Fenyvesi IV., Ma- ráczi, Angeli, Urbán, Bucsi, Horváth, Gerber dr. (Cser­mák), Fenyvesi III. Edző: Csongor János. Mezőtúr: Győrfy — Spacsek, Hoppál, Dinya, Dávid, Aranyosi, Klé- ninger, Papp, László, Kollár, Gulyás, Edző: Bencsik Gyula. Változatos, jóiramú talál­kozót vívott a két csapat,1 s főleg az első félidőben mind­két védelemnek akadt sok dolga. A hazaiak kezdemé­nyezései a kitűnően játszó vendégvédőkön megtörtek, s a nagyobb gólszerzési lehető­ségek is a Honvéd csatárok­hoz fűződnek. A hazaiak ka­puját néha csak a szerencse mentette meg a góloktól. később N. Szabó ügyesen le­fordult őrzőjéről, egyedül tört kapura, de 17 méterről elhamarkodottan a kapu mellé gurított. A 24. percben Hartyáni jobb felső sarokba tartó csavart szögletét Spul­nik nagy szerencsével tor­nászta ki. Ezután a 30. perc­ben a szolnoki kék-fehérek három abszolút helyzetet hagytak ki. Csontos laposan meglőtt nagyerejű szabadrú­gását Paulus szögletre ütöt­te, a labdát Molnár küldte be az ötösön álló Sugár fe­jére, de a csatár senkitől sem zavartatva Paulus kezébe fe­jelte. Négy perccel később Meggyes remek indításával Fülöp kilépett a tétovázó vé­dők közül és a kimozduló Spulnik mellett a jobb sarok­ba gurított, 1:0. Fordulás után fokozta az iramot a MÁV Előre és há­rom perc alatt eldöntötte a mérkőzés sorsát. Az 51. perc­ben Lechner élesen kapura lőtt labdája Farkasról Fülöp elé pattant, aki közelről a hálóba emelt, 2:0. Az 54. percben Fülöp beadása a vé­dőkről Lechner elé pattant, aki 16 m-ről védhetetlenül bombázott a jobb felső sarok­ba, 3:0. Az első játékrész kiegyen­lített küzdelmet hozott. A szolnokiak fegyelmezett, szer­vezett védekezésből indított gyors ellentámadásokkal lep­ték meg a vendéglátókat, és helyzeteik alapján akár há­rom gólt is szerezhettek vol­na. Szünet után a hazaiak az egygólos előny birtokában felszabadultan, ötletesen szőt­ték támadásaikat. A tisza- parti gárda ekkor már nyílt sisakkal játszott, teljesen ki- támadott — egyenlítésre tö­rekedett. A fellazult védelem mellett kidomborodott a ha­zaiak technikai fölénye, és közepes teljesítménnyel "is biztos győzelmet arattak. Jó: Fülöp, Lechner, Hartyáni, Burka, Szabó, ill. Csontos, Repka, N. Szabó, Papp. Tamási László Szünet után mindkét csapat óvatosabban játszott, helyze­tek azonban így is akadtak mindkét oldalon. Végered­ményben a végig sportszerű mérkőzésen igazságos ered­mény született. Jó: Csernák, Maráczi, Horváth, Fenyvesi III., ill. Spacsek, Hoppál, Dá­vid, László. Sindel Szentesi Vízmű—Lehel SC 3:1 (2:1). Jászberény, 600 n. v.: Drahos. Szentes: Varga — Dóra, Török, Boros, Koncz, Karasz, Rózsavölgyi, Ivanov, Szabó (Csapó), Németh, Fo­dor. Edző: Jelenfi István. Le­hel SC: Bartos — Karkusz, Sárközi, Kátai, Hajdú, Laka­tos, Sántha, Lukácsi, Kele­men, Vágó (Marczis), Bacher (Szabó). Edző: Buchár László. Alacsony színvonalú, mér­kőzést vívott a két csapat. A lelkesen játszó szentesiek megérdemelten nyertek. A játékvezető a 68. percben Sánthát utánrúgásért kiállí­totta. A gólokat Szabó, Né­meth, Ivanov, ill. Kelemen szerezte. Jó: Varga, Boros, Ivanov, Szabó, ill. Sárközi, Lakatos, Tóth Cs. (csak a keze látszik) lövését hárítja Molnár (Fotó: Novák) Hegyei labdarúgó-bajnokság Pontot vesztett a listavezető Labdarúgó NB III Szomorú vasárnap