Szolnok Megyei Néplap, 1977. június (28. évfolyam, 127-152. szám)

1977-06-14 / 138. szám

1977. június 14. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP T Labdarúgó NB III Kiütéses vereséget szenvedett a Lehel MEZŐTÚRI HONVÉD- GYULAI SE 1:1 (1:0) Mezőtúr, 1200 n. v.: Tóth B. Mezőtúr: Győrfi — Spa- csek, Papp, Dávid, Dinya, Aranyosi, Kléninger, László, Kollár (Kupcsok), Gulyás, Magyar. Edző: Bencsik Gyu­la. Gyulai SE: Szilágyi — Novák, Molnár, Sass, Otott, Dávid, Kolarovszki, Hirka (Csorba), Tóth I., Tóth II. (Tapasztó), Búzás. Edző: Szi­lágyi János. A hazaiaknak a 20. perc­ben adódott az első nagy gól­helyzetük, Magyar azonban a kapu torkában hibázott. A vendégek mintegy 30 méter­re a kapujuktól szabálytalan­kodtak, a megítélt szabadrú­gásnak Kléninger futott neki és jól eltalált lövése Szilá­gyi kezéből perdült a kapu­ba, 1:0. A hátralévő percek a hazaiak fölénye jegyében teltek, ekkor Aranyosi kapu­fája jelentett izgalmat. Szü­net után a vendégek nagy erővel támadtak és Győrffi- nek többször is bravúrra volt szüksége, hogy megmentse kapuját a góloktól. A 62. percben góllá érett a vendé­gek fölénye, baloldali táma­dás után Búzás labdáját a szabadon hagyott Dávid kap­ta és egyből a hálóba vágta, 1:1. Az egyenlítés után változa­tos küzdelem alakult ki, a látottak alapján igazságos eredmény született. Jó: Győrffi, Kollár, Magyar, ill. Dávid, Otott, Molnár. Sindel ERZSÉBETI SPARTACUS MTK— TÖRÖKSZENTMIKLÓSI VASAS 3:0 (0:0) Törökszentmiklós, 500 n. v.: Nyári. ESMTK: Lukács — Erdődi, Steinbeiszer, Fábián (Fritz), Forintos, Molnár, Ko­vács, Druzsin, Kiss (Szalai), Bárányos, Szilágyi. Edző: Sinkovics Ferenc. T. Vasas: György — Veres, Kormos, Nagy, Orbán, Bukta, (Ökrös), Molnár (Sebestyén), Csonka, Sebők, Pásztor, Stummer. Edző: Juhász József. Már az ötödik percben nagy helyzet adódott Pásztor előtt, de elhamarkodottan lőtt kapura, Lukács kiütötte a labdát, s a védők, ha nehe­zen is, de tisztázták. Három perccel később Bukta szögle­tét ugyancsak Pásztor fejel­te a kapu mellé. A 25. perc­ben közvetett szabadrúgás­hoz jutott a hazai csapat, Se­bők lövése azonban a védők­ről kipattant. A 30. percben Bukta agyrázkódást szenve­dett. A 65. percben Molnár éle­sen lőtt a balsarokba, 1:0. Tíz perccel később Forintos nö­velte a gólok számát, 2:0, ez­után a miklósi együttes tel­jesen szétesően játszott, és Druzsin a védők közül ki- ugorva György mellett gurí­tott a hálóba, 3:0. Jó: Bárá- nyosi, Druzsin, Steinbeiszer, ill. Nagy, Veres, Csonka. Lesán KECSKEMÉTI SC— LEHEL SC 5:1 (1:0) Kecskemét, 1200 n. v.: Szailer. KSC: Bozóki — Ku- tasi, Kurucsai, Szabó, Kecs­kés, Sztvorecz, Heim (Hájer, Prikidánovics), Vági, Osko- lás, Puskás, Tóth. Edző: Mol­nár Ferenc. Lehel SC: László — Karkusz, Sárközi, Kátai, Kirchner, Hajdú (Szabó), La­katos, Lukács, Kelemen, Marczis (Vágó), Bacher. Ed­ző: Buchár László. A 3. percben már a Lehel kapujában táncolt a labda, egy szabadrúgást Puskás a sorfal fölött a bal sarokba nyesett, 1:0. A hazaiak nagy mezőnyfölényt harcoltak ki, s a Lehel olykor a fél pályán se tudott átmenni. Fordulás után sem változott sokat a helyzet, a kecskemétiek fo­kozták az iramot, és az 57. percben Szabó a vetődő László fölött a hálóba fejelt, 2:0. Tíz perc múlva a csere­ként beállt Prikidánovics ka­pura húzott, s biztosan to­vábbított a Lehel hálójába, 3:0. A hűtőgépgyári csapat néhány percre magához tért és a 74. percben az egyetlen épkézláb támadásuk gólt eredményezett. Szabó labdá­ja Kelement jó helyzetben találta, aki egy csel után hig­gadtan gurított a bal sarok­ba, 3:1. Lakatos két ízben is a kapust vette célba, aztán ismét a hazaiaké volt a szó; Prikidánovics megismételte előző gólját, majd két perc­cel a befejezés előtt Bacher szereléséért a játékvezető büntetőt ítélt és Puskás volt az ítélet végrehajtója 5:1. A Lehel egy vert hadsereg­re hasonlított, a szétzilált csapatjátékuk nem hozott eredményt. Jó: Kecskés, Sza­bó, Tóth, Prikidánovics, ill. László, Kirchner, Lakatos. Erdős Á VILÁG SPORTJA SOROKBAN Magyar szempontból is igen érdekes válogatott lab­darúgó-mérkőzésre kerül sor La Pazban, Bolívia és Len­gyelország válogatottja kö­zött. Könnyen lehet ugyanis, hogy a világbajnoki selejte­zők folytatásában a magyar csapatnak Bolívia lesz az ellenfele, s így a lengyelek hasznos tapasztalatokat ad­hatnak át. A 3600 méter magasságban fekvő La Paz­ban Lengyelország megérde­melt 2:1 (1:1) arányú győ­zelmet aratott Bolívia ellen. * * * Dél-amerikai vendégsze­replése során az NSZK vi­lágbajnok labdarúgó váloga­tottja folytatva sikeres út­ját 1:1 arányú döntetlent ért el Brazília ex-világbaj- nok csapata ellen. Hírügy­nökségek jelentése szerint a nyugatnémet csapat ezúttal is jó teljesítményt nyújtott, s a dél-amerikai vélemény: 1978-ban Argentínában esé­lyes a VB-arany éremre. A mérkőzésre csaknem 150 000 néző előtt kerül sor. * * * Varsóban rendezett atlé­tikai versenyen a lengyel Wladyslaw Kazakiewicz a rúdugrásban 564 cm-el új Európa-rekordot állított fel. A régit ő tartotta olimpiai bajnok honfitársával, Slu- sarkival 562 cm-el. * * * Nem éppen barátságos légkörben zajlott le Buenos Airesben az Argentína— Anglia barátságos labdarú­gó-mérkőzés. Az 1:1 (1:1) arányban döntetlenül vég­ződött találkozón már kez­dettől elég feszült volt a légkör, s a 65 000 néző vé­gig heves küzdelmet látott. A feszült légkörnek a ré­gebbi okai vannak, még az 1966-ban Angliában rende­zett világbajnokságra ve­zethető vissza. Az akkori angol szövetségi kapitány, Alf Ramsey ugyanis sértő kijelentéseket tett a sziget- országba érkező argentin szurkolókra. A mostani ta­lálkozón az összecsapások a 82. percben verekedéssé fa­jultak, amelyben az angol Ceherry és az argentin Ber- toni volt a szereplő, s ezért az Uruguay játékvezető, Barreto mindkettőjüket ki­állította. * * * Megkezdődött a nemzetkö­zi öttusaverseny, a lovaglás­ban a nyugatnémet csapat volt a legjobb 3270 ponttal, a magyarok 3100 ponttal az 5. helyen végeztek. Az egyéni­ben hat öttusázó ért el 1100 pontos teljesítményt, közülük a legjobb a román Halász volt 1:43.6 p-es idővel. Asztalitenisz NB I Á legjobb hat között Honvéd Kilián FSE—Hon­véd Szondy SE 18:7. A ta­vaszi idény utolsó bajnoki mérkőzésen jó játékkal, biz­tos győzelmet aratott a Ki­lián a Honvéd csapatok rangadóján. Különösen ki­emelkedett Horváth, Malek és Fischer —, hárman ösz- szesen 14 győzelmet szerez­tek. Ezzel a győzelmével a Honvéd Kilián FSE kivívta a jogot a legjobb 6 csapat induló körmérkőzéses tornán való részvételre. Gy.: Hor- vát, Malek 5—5, Fischer 4, Iharos, Berta 2—2. Szondy SE: Mészáros 3, Tóth 2, Romhányi, Bella 1—1. A tavaszi forduló vég­eredménye: 1. Bp. Sparta­cus 22, 2. Bp. Vasutas 20,3. Ganz-MÁVAG 18, 4. Bp. Postás 16, 5. Ceglédi VSE 14, 6. Kilián FSE 12, 7. BSE 10, 8. VM KÖZÉRT 6, 9. Csepel SC 4, 10. UNIVERSI- TAS PEAC 4, 11. Miskolci ÉMTE 4, 12. Honvéd Szondy SE 2 pont. Táblázatok NB II. 1. PMSC 37 23 10 4 82-27 56 2. Szív. MÁV 37 20 8 9 66-52 48 3. Budafok 37 18 9 10 83-60 45 4. SZMTE 37 20 5 12 73-55 45 5. Volán 37 16 10 11 62-40 42 6. Izzó 37 17 8 12 63-42 42 7. BVSC 37 15 12 10 62-53 42 8. DVSC 37 14 12 11 46-38 40 9. Eger 37 16 8 13 61-62 40 10. Kanizsa 37 14 10 13 54-57 38 11. Szekszárd 37 12 11 14 41-51 35 12. KKFSE 37 13 7 17 50-53 33 13. Várpalota 37 10 13 14 44-50 33 14. MÁV DAC 37 14 5 18 51-65 33 15. Komló 37 17 8 17 41-51 32 16. ózd 37 12 6 19 49-59 30 17. Fűzfő 37 9 12 16 42-62 30 18. Ganz-M. 37 8 12 17 48-65 28 19. Oroszlány 37 7 10 20 49-95 24 20. Szó. MÁV 37 7 8 22 29-59 22 Megjegyzés: a táblázatban a PMSC—Izzó mérkőzés mindkét csapatnál vereségnek számít, egyik sem kapott pontot. így az NB II. összpontszámából kettő hiányzik. Várpalota—BVSC 2:1 Kossuth KFSE—Eger 1:1 Komló—Nagykanizsa 3:0 Pécsi MSC—Budafok 2:1 Debrecen—Vasas Izzó 2:1 Oroszlány—Fűzfő 4:1 ózd—Szekszárd 2:0 NB III. 1. BTASK 37 23 8 6 66-34 54 2. Szeg. D. 37 21 8 8 76-40 50 3. Szarvas 37 21 6 10 93-47 48 4. Lehel 37 16 13 8 46-15 45 5. ÉGSZÖV 37 15 13 9 63-37 43 6. ESMTK 37 16 11 10 83-66 43 7. Szabó SE 37 17 8 12 40-33 42 8. Gyula 37 15 11 11 58-43 41 9. KSC 37 17 7 13 65-56 41 10. Jánosh. 37 17 6 14 48-55 40 11. Bem SE 37 17 5 15 55-47 39 12. KTE 37 15 8 14 58-56 38 13. K.-halas 37 10 14 13 53-63 34 14. Láng 37 10 8 19 42-71 28 15. Nagyszén. 37 10 8 19 40-72 28 16. ÉPGÉP 37 9 9 19 44-51 27 17. T.-sztm. 37 10 6 21 37-58 26 18. SZVSE 37 10 6 21 40-73 26 19. Cegléd 37 10 4 23 44-75 24 20. Szentes 37 8 7 22 41-73 23 Megjegyzés: A múlt héten félbeszakadt ÉGSZÖV—ÉPGÉP mérkőzés két pontját 0—0-ás gólkülönbséggel az ÉPGÉP kap­ta'. Szegedi Dózsa—Ceglédi VSE 3:2 ÉGSZÖV—Szegedi VSE 3:0 H. Bem SE—Láng Vasas 5:0 Szentes—Kecskeméti TE 2:0 Nagyszénás—BTASK 3:0 Kiskunhalas—Szarvas 2:2 Jánoshalma—ÉPGÉP 2:1 Megyei bajnokság 1. Jb. Vasas 31 19 9 3 81-25 47 2. R.-falva 31 16 10 5 53-35 42 3. Sz. Cukor. 32 14 10 8 50-40 38 4. Jászapáti 31 15 4 12 62-42 34 5. Jászkisér 31 14 6 11 54-50 34 6. H. K. FSE 31 14 5 12 61-43 33 7. Üjszász 31 13 7 11 49-40 33 8. Kunszentm. 31 12 8 11 51-50 32 9. Kunhegyes 31 13 5 13 54-54 31 10. Fegyvernek 31 11 8 12 32-50 30 11. Karcag 31 12 5 14 44-54 29 12. Mezőtúr 31 10 8 13 46-41 28 ' 13. Túrkeve 31 9 10 12 36-46 28 14. Jászfénysz. 31 7 13 11 43-55 27 15. Tisza C. 31 8 11 12 26-38 27 16. K. MEDOSZ 30 6 7 17 29-63 19 17. Jászladány 30 4 6 20 19-61 14 Á totó 24. heti eredménye 1. V. Izzó—Debrecen 1—2 2. Ganz-M..—Szív. MÁV 2—3 3. Várpalota—BVSC 2—1 4. Nagykanizsa—Komló 0—3 5. KKFSE—Eger l—l 6. Kiskunhalas—Szarvas 2—2 7. Cegléd—Szeg. Dózsa 2—3 8. Nagyszénás—BTSAK 3—0 9. Törökszentm.—ESMTK 0—3 10. Szentes—Kecsk. TE 2—0 11. Kiss J. SE—BKV 1—3 12. Bp. Spart.—Pécsi VSK 2—1 13. Álba Regia—Pénzügy. 3—3 +1 14. Kisvárda—Nyíregyháza 2—2 A Pécs mellett a Sz. MÁV Előre jutott az NB l-be Volán SC—Szó. MTE 3:1 (2:0) Szolnok, 4000 n. v.: Győ­ri. Volán SC: Benes — Vígh, Sebők, Ebedli, Márkus T„ Hajdú, Kiss, Gubek (Ozs- váth a 70. p.), Földes. Né­meth, Bartosik. Edző: Prei- ner Kálmán. Sz. MTE: Szendrei — Kántor, Sebők, Kábák, Porhanda (Baran a szünetben), hódi, Kolláth, Garics, Szakács (Szolnoki a szünetben), Budavári. Edző: Géléi József. A mérkőzés megkezdése előtt egyperces gyásszünet- tel emlékeztek Garami Sán­dorra, az MTE tragikus hir­telenséggel elhunyt sakk- szakosztály vezetőjére. A vendégcsapat ritkán látha­tó potyagóllal már az első percben vezetést szerzett. Hajdú mintegy 30 méterről lőtt kapura, a nem túl erős labda Szendrei kezei között a hálóba csusszant, 1:0. A „hideg zuhany” után a szol­nokiak egyre idegesebben játszottak és bár jóval töb­bet birtokolták a labdát mint a Volán, gólhelyzetet nem tudtak kialakítani. A 9. percben Gubek lövését védte Szendrei, majd Hajdú lapos bombáját tornászta szögletre az MTE kapuvé­dője. A 35 percben ismét Hajdú veszélyeztetett sza­badrúgásból, de Szendrei ezúttal a helyén volt. A 42. percben szerezte a vendég­együttes a második gólját; Bartosik húzott el a balszé­len, az alapvonalról a kapu elé továbbított és a berob­banó Németh közvetlen kö­zelről a jobb alsó sarokba lőtt, 2:0. A félidő utolsó per­cében Kábák a kivetődő Be- nest találta telibe. Szünet után nagy erővel rohamozott az MTE, ám a piros-feketék játékában to­vábbra sem lehetett túl sok elképzelést felfedezni. A 49. percben Garics átadását Bu­davári a kifutó Benes fölött a kapuba emelte, 2:1. Ezu­tán több lehetőség is adó­dott az egyenlítésre, az 55. percben Baran éles fejesét ritkán látható bravúrral tor­nászta ki, majd Budavári előtt suhant el a labda, a csatár fejjel továbbíthatta volna a hálóba, ehelyett lő­ni próbált — sikertelenül. A 70. percben Vígh hajszállal fejelt a szolnoki kapu mel­lé, majd Lódít és Kabakot kellett ápolni. Egyre kemé­nyebb lett a játék, s olykor Győri játékvezető téves íté­letei is csigázták a kedélye­két. Egyre többször jött za­varba az MTE védelme, és így nem esett váratlanul a 89. percben az újabb Volán gól. Földes húzott el a jobbszélen, és éles szögből a rövid sarokba bombázott, 3:1. A szurkolók a mérkőzés végén azzal távoztak, hogy az MTE-nek kellett volna azt a játékot produkálni, amit ezúttal a közlekedési­ektől láttak. Valóban úgy tűnt, hogy a rákoscsabaiak számára kínálkozik a lehe- tőg a feljebbjutásra, olyan szellemesen, technikásán, ügyesen kombináltak. A pi­ros-feketék már hosszú he­tek óta hullámvölgyben vannak és várható volt, hogy egy nehéz ellenféllel szemben kiütközik az együt­tes valamennyi gyengesége, így is történt, a gyámolta­lan csatárjáték, a jellegte­len középpályás sor, no és a védelem időnkénti megingá­sa hozta a váratlan, de mindenképp kiérdemelt ve­reséget. Jó: Benes, Gubek, Ebedli, Németh, ill. Sebők. Verbók MÁV DAC—Szo.MÁV 2:1 (2:1) Győr, 1500 n. v.: Soós. MÁV DAC: Farkasdi — Ko­vács R., Kalmár, Vajki (Dé­nárt a 60. percben., Szalai, Hannich, Gyomoréi, Csizma­dia, Csollány, Pálos (Kozen- kov a 82. percben), Molnár. Edző: Bundzsák Dezső. Szolnoki MÁV: Farkas I.— Tóth Gy., Csontos, Repka, Holler, Erdei, Sugár, Far­kas P. (Tóth a szünetben), N. Szabó, Molnár, Papp (Váradi a 63. percben). Ed­ző: Ziegler János. Szolnoki góllal kezdődött a mérkőzés: Sugár 4 védő gyűrűjéből Erdei elé ját­szott, aki lendületesen ka­pura húzott, és 16 méterről leadott lövése a bal alsó sa­rokban kötött ki, 0:1. Né­hány percnyi tétovázás után lábra kapott a hazai csa­pat és valóságos tűzijátékot rendezett Farkas kapuja előtt. A kék-fehérek gól nél­kül úszták meg ezt a nehéz időszakot, sőt Erdei, majd Molnár szerezhetett volna újabb gólt. A MÁV szemmel láthatóan az eredmény tar­tására törekedett és ez meg­bosszulta magát. A 36. perc­ben Csontos Csollány lábá­ra tette a labdát, és a szél­ső kapáslövése a hálóba vá­gódott, 1:1. Három perccel később a későn kimozduló Farkas fölött Hannich fe­jelt a léc alá, 2:1. A második félidőben a ha­zaiak rohamoztak többet, eredménytelenül. A hajrá­ban egyenlíthetett volna a szolnoki csapat, de Varga a már vert helyzetben lévő Farkasdi lábára lőtte a lab­dát. A Tisza-parti és a Rá- ba-parti vasutas csapat ta­lálkozója közepes színvona­lú mérkőzést hozott. Jó: Ko­vács, Szalai, Hannich, ill. Repka, Molnár, Farkas. Tamási MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG A Jászberényi Vasas már bajnok Jászberényi Vasas—Tisza Cipő SE 2:1 (2:0). Jászberény, 500 n. v.: Kóródi. Jb. Vasas: Pesti — Buda, Kaptás, Szí­vós, Fazekas, Oszkai (Sán­dor), Varga (Csík), Pintér, Benke, Kiss L., Dorók. A ha­zai csapat 20 perc alatt el­döntötte a két pont sorsát, a továbbiakban játszadozás folyt számos kihagyott hely­zettel. G.: Pintér (2), ill. Borza. Ifi: Tisza Cipő—Jb. Vasas 4:1. Cukorgyár—Kilián FSE 3:3 (1:1). Szolnok, cukorgyári pá­lya, 200 n. v.: Szarvas. Cu­korgyár: Fenyvesi — Leelős- sy, Márkus (Buzi), Balogh, Kelemen, Sági, Pintér, Rá­kóczi (Horváth), Csollák, Gönczöl, Major. A közepes iramú és színvonalú mérkő­zésen igazságos eredmény született. G.: Csollák, Major, Gönczöl, ill. Fazekas (2), Ber- kó. Jó: Kelemen, Major, Gönczöl, ill. Fazekas, Berkó, Papp. Ifi: MTE—Cukorgyár 5:2. Kunszentmárton TE—Me­zőtúri AFC 0:0. Kunszent­márton, 200 n. v.: Papp. KUTE: Garáz II, — Gala, Kupeczky, Sípos, Kollár, Far­kas, Tóth, Gellér, Garáz I., Hábensusz (Veres P.), Kiss. Alacsony színvonalú mérkő­zésen igazságos eredmény. Jó: Garáz I., Farkas, Sípos, Garáz II., ill. Győri, Mihá­lyi, Iglódi. Hi: KUTE—Mezőtúr 4:2. Ü jszász—Jászfényszaru 3:2 (1:2). Jászfényszaru, 400 n. v.: Pálinkás. Jászfényszaru: Cserháti — Fózer, Gál, Ró­zsa, Török, Lángó, Rimóczi, (Farkas II.), Gergely, Dobák, Palócz, Horváth (Radics). Is­mét „öreg harcost” búcsúz­tattak a hazaiak: Rimóczi László fejezte be játékos pá­lyafutását. A közepes szín­vonalú mérkőzésen a hazaiak jelentős mezőnyfölényük el­lenére is vereséget szenved­tek, mert számtalan helyze­tet puskáztak el és a hajrára elfáradtak. G.: Kovács, Rátó- ti, Mérész, ill. Fózer, Gergely, (11-esből). A vendégek vala­mennyi játékosa, ill. Fózer, Gál. Rózsa, Palócz. Ifi: Üjszász—Jászfényszaru 3:2. Kunhegyes—Kenderes 2:0 (1:0). Kunhegyes, 400 n. v.: Bártfai. Kunhegyes: Végért — Szabó, Juhász, Nánási, Kontra, Borbély, Nagy (Lu­kács), Gorzás (Csató), Her- bály, Kiss, Herczeg. Alacsony színvonalú mérkőzésen Ken­deres l:0-ás állásnál 11-est hibázott. G.: Herbály, Kiss, Jó: Nánási, Szabó, ill. Pádár, Farkas. Ifi: Kunhegyes—Kenderes 2:2. Karcag—Túrkeve 0:0. Kar­cag, 400 n. v.: Orbán. Kar­cag: Kise — Orosz, Bene. Dé- csei, Kerekes, Módos, Gazsó (Németh), Tüdős, Ökrös, Szil- vási. Bíró. Nagy küzdelem­ben igazságos pontosztozko­dás. Jó: Bene, Kerekes, ill. Fórizs (a mezőny legjobbja), Vad Deák, Barta. Ifi: Karcag—Túrkeve 3:1. Fegyvernek—Jászladány 1:0 (1:0). Jászladány, 200 n. v.: Sándor I. Jászladány: Donkó — Varga, Gál, Nagy, Túri, Tóth I., Tóth II., Szórád, Kal­már, Zana, Kökényesi. A megfiatalított hazai csapat mezőnyfölényét nem tudta gólra váltani, a fegyvernem­ek szerencsés győzelmet arat­tak. G.: Kalmár: Jó: Kiss, Csontos, Papp, ill. Varga, Tóth I. Kalmár. Ifi: Jászladány—Fegyver­nek 0:1. Jászkisér—Jászapáti 2:2. Budavári és Benes párharca Fotó: Novák