Szolnok Megyei Néplap, 1977. június (28. évfolyam, 127-152. szám)

1977-06-21 / 144. szám

1977. június 21. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP ~7 Gyenge játékkal búcsúzott a MÁV Ganz-MÁVAG —Szolnoki MÁV 2:1 (1:0) Szolnok, 1000 n., v.: Pá­dár. Ganz-MÁVAG: Balázsi — Lőrinczi, Gugyerás, Hor­váth, Nagy Z., Simon I., Se- lenka, Geiger, Lugosi (Csá­szár az 50. percben), Végh, Simon II (Berta a 72. perc­ben). Edző: Vadász Károly. Sz. MÁV: Farkas I — Tóth Gy, Csontos (Varga a szünet­ben), Repka, Holler. Erdei, Sugár, Papp, N. Szabó (Far­kas P.) a szünetben). Mol­nár, Nász. Edző: Ziegler Já­nos. A 0. percben történt az első említésre méltó ese­mény, Geiger fordulásból leadott lövése a felső lécről vágódott vissza. A kiesés el­kerüléséért vívott ádáz harc elmaradt, már NB III-as színvonalon, igen gyenge tel­jesítménnyel búcsúzott a két csapat a II. osztályból. A 25. percben Végh labdája az őrizetlenül hagyott Simon II elé került, aki a jobb sa­rokba bombázott, 1:0. A 35. percben. Molnár négy mé­terről Balázsi kezébe fejelt. A 42. percben Végh egy elő­revágott labdával a saját tér­feléről kapura tört, Farkast is kicselezte, ám ahelyett, hogy az üres kapuba gurított volna, cselsorozatba bonyo­lódott, végül odalett a lehe­tőség. Az 50. percben Nász gól­ját a játékvezető les címén érvénytelenítette. A 78. perc­ben Holler 18 méteres ha­talmas lövése a bal alsó sa­rokban kötött ki, 1:1. A 83. percben Végh óriási védel­mi hibából szerezte meg a vezetést, ám amint az ké­sőbb kiderült, a fővárosiak­nak a győzelem is kevés volt az üdvösséghez, a kék-fehé­rekkel együtt ők is kiestek az NB II-ből. Jó: Gugyerák. Geiger, Végh, ill. Tóth Gy., Holler. — tamási — Szekszárdi Dózsa—Szolnoki MTE 2;2 (2:2) Szekszárd, 1500 n„ v.: Somlai. Szekszárd: Lipovsz- ky (Pólyák a 46. percben) — Glavatity, Korner, Vágó, So- modi, Tóth, Weitner (Bony- nyai a 61. percben), Házi, Szlovák, Orosz, Szőcs. Edző: Jerabek Jenő. SZMTE: Szendrei — Kántor, Sebők, Simon, Kolláth, Porhanda, Lódi, Baran, Garics, Sza­kács (Sándor a 63. percben). Budavári. Edző: Gelej Jó­zsef. Korán vezetést szerzett a hazai csapat: a 4. percben jobb oldali szögletrugás után a szolnoki védők röviden mentettek, a labda Házi elé került, és a középpályás mintegy 25 méterről a jobb felső sarokba lőtt, Szendrei meg sem kísérelte a védést, 1:0. A 8. percben ismét Házi veszélyeztetett, jó cselekkel tisztára játszotta magát, lö­vésébe azonban a kifutó Szendrei belenyúlt, és Se­bők a gólvonalról kivágta a labdát. A 9. percben Garics a jobbösszekötő helyén tört előre és mintegy 22 méterről a baloldali léc mellett a há­lóba bombázott, 1:1. Válto­zatos, hullámzó volt a játék, hol az egyik, hol a másik kapu került veszélybe. A 13. percben Szőcs Szlovák elé tálalt. A jobbszélső éles szög­ből leadot lijvését a jól he­lyezkedő Szendrei elcsípte. A 16. percben Szakács be­adását Lipovszky kiütötte és Baran a fekvő kapusba lőtt. Két perc múlva Szőcs lövé­sét Simon a gólvonalon áll­va mentette. A 27. percben Lódi szögletét Baran kevés­sel fejelte a léc fölé, öt perc múlva Szakács Garics elé játszott, a jobbszélső 14 mé­teres lövését Lipovszky bra­vúrosan tolta, a léc fölé. A 35. percben. Szlovák átadását Orosz senkitől sem zavar­tatva fejelte a hálóba, 2:1. Három perccel később ismét egyenlített az MTE: egy partdobás nyomán Sebők elé került a labda, ő egy csel után 14 méterről pontos lö­vést küldött a bal felső sa­rokba, 2:2. Szünet után enyhe fölény­be került a hazai csapat. A 60. percben Orosz Szendrei kezébe bombázott, két perc múlva ugyanő fejelt kapura, de Lódi kivágta a hálóba tartó labdát. Az első félidő jó iramú, eseményekben gazdag játé­kot hozott. Ebben a játék­részben a gólokon kívül még mindkét csapatnak voltak helyzetei. Szünet után ella­posodott a játék, a játékosok korán beletörődtek a dön­tetlen eredménybe. Jó: Vá­gó, Weitner, Házi, ill. Sebők, Simon, Garics. — verbók — Táblázatok Az NB II végeredménye 1, PMSC 38 24 10 4 86-29 58 2. Szív. MÁV 38 21 8 9 70-54 50 3. Budafok 38 19 9 10 85-61 47 4. SZMTE 38 20 6 12 75-57 46 5. Volán 38 17 10 11 67-41 44 6. BVSC 38 16 12 10 65-55 44 7. Izzó 38 17 8 13 64-44 42 «. DVSC 38 15 12 11 50-39 42 9. Eger 38 16 8 14 63-66 40 10. Kanizsa 38 14 10 14 56-60 38 11. Szekszárd 38 12 12 14 43-53 36 12. Komló 38 13 8 17 44-51 34 13. KKFSE 38 13 7 18 52-57 33 14. Várpalota 38 10 13 15 46-54 33 15. MÁV DAC 38 14 5 19 52-70 33 16. Fűzfő 38 10 12 16 46-64 32 17. Ózd 38 12 6 20 50-63 30 18. Ganz-M. 38 9 12 17 50-66 30 19. Oroszlány 38 7 10 21 49-98 24 20. Szó. MÁV 38 7 8 23 30-61 22 Megjegyzés: a táblázatban a PMSC—Izzó mérkőzés mindkét csapatnál vereségnek számít, egyik sem kap pontot. így az NB II összpontszámából kettő hiányzik. NB III: Délkelet 1. BTASK 38 24 8 6 71-35 56 2. Szeg. Dózsa 38 21 9 8 76-46 51 3. Szarvas 38 22 6 10 98-47 50 4. Lehel 38 16 14 8 47-37 46 5. ESMTK 38 17 11 10 86-67 45 6. ÉGSZÖV 38 15 14 9 64-38 44 7. Gyula 38 16 11 11 61-44 43 8. Szabó SE 38 17 9 12 41-34 43 9. KSC 38 17 8 13 68-59 42 10. Bem SE 38 18 5 15 59-49 41 ll. Jánoshalma 38 17 7 14 49-56 41 12. KTE 38 15 9 14 61-59 39 13. Kk.-halas 38 10 14 14 55-67 34 14. Láng 38 10 9 19 43-72 29 15. Nagyszénás 28 10 9 19 40-72 29 16. ÉPGÉP 38 9 9 20 45-54 27 17. SZVSE 38 10 7 21 41-74 27 18. T.-sztm. 38 10 6 22 38-63 26 19. Cegléd 38 10 4 24 44-80 24 20. Szentes 38 8 7 23 42-76 23 Megyei bajnokság 1. Jb. Vasas 32 20 9 3 83-25 49 2. Rákóczii. 32 16 11 5 53-36 43 3. Sz. Cukor. 32 14 19 8 50-40 38 4. Jászkisér 32 15 6 11 57-50 36 5. H. Kilián 32 15 5 12 67-43 35 6. Jászapáti 32 15 5 12 62-42 35 7. Üjszász 32 13 8 11 50-41 34 8. KuTE 32 12 9 11 52-51 33 9. Fegyvern. 32 12 8 12 36-53 32 10. Kunhegyes 32 13 5 14 57-58 31 11. Mezőtúr 32 11 8 13 54-41 30 12. Tisza Cipő 32 9 11 12 30-38 29 13. Karcag 32 12 5 15 44-60 29 14. Túrkeve 32 9 10 13 36-48 28 15. J.-fénysz. 32 7 13 12 43-59 27 16. K. MEDOSZ 32 7 7 18 32-66 21 17. J.-ladány 32 4 6 22 19-74 14 Vízilabda OB I: 1. Vasas 11 10 — 1 65-29 20 2. FTC 11 8 1 2 56-37 17 3. BVSC 11 8 1 2 67-53 17 4. OSC 11 7 — 4 57-38 14 5. Bp. Spartac H 5 2 4 53-54 12 6. Ű. Dózsa 10 3 4 3 46-47 10 7. Szolnok 11 2 5 4 50-59 9 8. Bp. Honvéd 11 2 3 7 46-59 6 9. Eger SE 11 2 2 7 43-60 6 10. V.Izzó 11 1 4 6 33-55 6 11. SZEOL AK 11 2 3 6 42-60 6 12. Szentes 10 2 2 6 32-44 5 (A SZEOL AK—Szentesi Vízmű mérkőzés 4:4 eredményét a ver­senybíróság megsemmisítette, így egyik csapat sem kapott pontot.) Megyei labdarúgó bajnokság Gólszüret a kánikulai fordulóban Tisza Cipő SE—Jászfény- szaru 4:0 (1:0), Martfű 400 n., v.: Asztalos. Tisza Cipői Pál—Sípos, Borza, Nagy L, Kontér, Szölősi, Novák, Je­néi, Lovász, Halasi (Kardos), Kovács L. Jó játékvezetés mellett a nagy iramú mérkő­zésen megérdemelten nyert a hazai csapat. Győzelmük na­gyobb arányú is lehetett vol­na a kiesési rangadón. Gl: Nagy I., Kardos, Borza, Lo­vász (U-esből), jó: az egész hazai gárda. Ifi: Tisza Cipő SE—Jász- fényszaru 10:1. Üjszász—Kuntszentmártoni TE 1:1 (1:1), Üjszász 300 n., v.: Kiss. Üjszász: Takács— Tóth, Kovács, Kalló, Terék, Bóta, Tarcsa, Kasza, Mérész, Juhász (Nagy I.), Rátóti. A vendégek védelme sokszor túl keményen állította meg a hazaiak sorozatos támadá­sait. Az erélytelen játékve­zetés miatt csak közepes színvonalú mérkőzés alakul­hatott ki. Gl: Rátóti, ill: Ve­res. Jó: Kovács, Bóta, Tar­csa, Terék, ki: Farkas, Há- bensusz, Szabó, Veres. Ifi: Üjszász—Kunszent­mártoni TE 4:0. Jászkisér—Középtiszai ME- DOSZ 3:0 (0:0). Kenderes 150 n., v.: Pajkos. K. ME- DOSZ: Ulveczki—Czakó, Szerencsi, Pádár, Korpás, Farkas, Süveges I. (Vadics- ka), Molnár, Süveges J., Agócs, Hangyási (Koncz). Az alacsony színvonalú találko­zón főleg második félidei já­tékával nyert a vendég­együttes. A hazaiak 0:0-s ál­lásnál büntetőt hagytak ki. Gl: Köntés, Barna, Csillik. Jó: Szabó, Vágó, Vajké, Si- lye, ill: Farkas, Pádár, Mol­nár. Ifi: Jászkisér—Középtiszai MEDOSZ 3:0. Fegyvernek—Kunhegyes 4:3 (3:2). Fegyvernek 400 n., v.: Szántó. Fegyvernek: Kiss—Papp, Csontos, Vasas, Hérmann, Öllé, Kun, Mol­nár, Borsos, Vígh, Faragó (Szabó I.). Jó iramú, izgal­mas, fordulatokban gazdag találkozón a vendégek sze­rezték meg a vezetést. A mérkőzés sorsát a 75. perc­ben Vígh óriási erejű lövése döntötte el. Gl: Borsos (2), Vasas, Vígh, ill: Kiss, Kos­suth, Herbály. Jó: Csontos, Vasas, Öllé, Borsos, Vígh, ill: Herbály, Kiss. A mérkőzés után a játékvezető megsérté­séért Juhászt (Kunhegyes) kiállították.. Ifi: Fegyvernek—Kunhe­gyes 3:2. Rákóczifalva—Jászapáti 0:0. Rákóczifalva 500 n., v.: Csák I. Rákóczifalva: Pabar— Nyolczas I., Horváth II., Za- kar, Huszár, Bencsik II., No- vothni (Horváth I.), Nyol­czas II., Bencsik I., Mihályi, Bozsik. A két jó formában lévő együttes jó iramú’ mér­kőzést vívott, mindkét olda­lon sok gólhelyzet maradt ki­használatlan, a döntetlen igazságos. Jó: Bencsik II., Zakar, Mihályi, Horváth I., ill: Nagy P., Tóth T. Ifi: Jászapáti—Rákóczifal­va 5:1. Mezőtúri AFC—Jászladány 8:0 (3:0). Mezőtúr 200 n., v.; Kiss. MAFC: Győri—Orosz, Rómer, Mihályi, Lengyel, lg- - lódi, Láposi (Lutz), Csete, Sólyom (Egei), Rácz, Hock. A vendégek csak tíz percig bírták a hazaiak nyomását. A mezőtúriak tetszés szerint rúgták góljaikat a sportszerű, de igen szerény képességű vendégcsapatnak. Gl: Rácz (5) Csete (2), Iglódi. Jó: Igló- di, Rácz, Rómer, Mihály, Lengyel. Ifi: Mezőtúri AFC—Jász­ladány 5:2. Honvéd Kilián FSE—Kar­cag 6:0 (2:0). Szolnok, Tisza - liget 100 n., v.: Hajdú m-ből. HKFSE: Mészáros—Fazekas, Fejes, Mihovics, Borók, Je- gyinák, Papp. Berkó, Glózik, Kupeczky, Gál. Mindvégig a hazaiak irányították a játé­kot, a vendégek nem jelen­tettek veszélyt a kapura és néhány esetben durvasággal igyekeztek megállítani a tá­madásokat. Gl: Jegyinák (2), Glózik, Kupeczky, Gál, Papp (ll-esből). Jó: Fazekai, Mi­hovics, Jegyinák, Papp. Ifi: Szolnoki MTE II—Kar­cag 6:0. Jászberényi Vasas—Túr ke - ve 2:0. Túrkeve. Ifi: Jászberényi Vasas— Túrkeve 3:2, Bravúros szereplés a hármas fordulóban Csak így tovább, fiúk! A parton Bartalis István mester­edző magyaráz Fotó: Novák Vízügy SE— FTC 6:6 (1:3,1:1,1:1,3:1) Szolnok, Damjanich uszo­da, 800 n. Játékvezető: Czap- kó M.—Tóth K. Szolnok: Ugrai, dr. Boros, Bogdán. Barga, Cseh, Rekita, Tóth Cs. Edző: Bartalis István. FTC: dr. Steinmetz, Bállá, Müller, Debreceni, Fehér, Weisner, Gerendás, csere: Szollár, Kohán. Edző: Maycr Mihály. A gólok sorrendje: Geren­dás, Tóth Cs. (e.), Gerendás. Wiesner, Varga (e), Wiesner (kettős e). Fehér (e.). Tóth Cs. (e.). Varga J.. Fehér (e.). Varga J. (4 m). Varga J. (e.). A Szolnokon játszott mér­kőzés első negyedében az FTC játékosai helyzeteiket jobban kihasználták, s je­lentősnek látszó előnyt sze­reztek. Ezután a zöljJ-fehé- rek többet törődtek a Víz­ügy SE fiatal játékosainak „megfélemlítésével”, mint a játékkal. Sajnálatos, hogy ebben az FTC válogatottjai voltak a kezdeményezők. Fe­gyelmezetlenségük a hazai­aknak kedvezett, hatalmas iramot diktáltak a szolno­kiak, és a zuhogó esőben is kitartó, lelkes közönség biz­tatása mellett Varga három góljával megmentették a vesztésre álló mérkőzést. Jók: Ugrai, dr. Boros, Varga. Tóth Cs., ill. dr. Steinmetz. Fehér, Debreceni. Vízügy SE- Eger SE 5:4 (1:1,1:2,2:1,1:0) Eger, 500 n. Játékvezető: Kőnigh—Szarka D. Szolnok: Ugrai, dr. Boros, Bogdán, Varga, Cseh, Rekita, Tóth Cs., csere: Orbán, Berkes. Edző: Bartalis István. Eger: Lipovics, Katona, Sike, Ke­lemen, Kovács R., Kovács T., Gyulavári, csere: Vincze. Edző: Pécsik Dénes. A gó­lok sorrendje: Tóth Cs., Gyulavári, Sike, Vincze (e.), Tóth Cs. (e.), Tóth Cs., Vin­cze, Bogdán (e.), Tóth Cs. Vasárnap a két vidéki csa­pat mérkőzése végig nagy iramú, változatos, helyenként színvonalas, élvezetes játé­kot hozott. A tavaszi forduló befejezésének három egy­másutáni küzdelmét a szol­noki fiatalok fizikailag és idegileg is jól bírták, és rendkívül értékes győzelmet szereztek. Az első negyed­ben Tóth Csaba Katona ke­zére lőtte a labdát, amely onnan a hálóba vágódott. Ritkán látható öngól. A ne­gyed vége előtt Gyulavári egyenlített, majd Sike és Vincze góljával már 3:l-re vezetett az egri csapat. Mi­ként a Fradi 5:2-es vezetése sem törte le a csapatot, ez­úttal is volt erő a gárdában és még úgy is sikerült kicsi­karni a győzelmet, hogy köz­ben Varga József 4 méterest hibázott. Nagy sikert aratott a 17 éves Tóth Csaba, és ugyancsak sok tapsot „zse­belhetett be” Ugrai József, aki a negyedik negyedben egymásután produkálta a szenzációs védéseket. Még a legöregebb szolnoki szurko­lók sem tudták hirtelen meg­mondani, mikor győzött utoljára Egerben a szolnoki vízilabdacsapat. A tavaszi idényzárás során szebb aján­dékot aligha adhattak volna az egyre lelkesebb híveiknek a Vízügy SE pólósai. Jó: az egész csapat, különösen ki­emelkedett Tóth Cs. négy góljával és Ugrai káprázatos védéseivel, ill. Sike, Vincze. — bors — LABDARÚGÓ NB Hl Döntetlen a megyei rangadón Lehel SC—Mezőtúri Hon­véd 1:1 (1:0) Jászberény 600 n., v.: Mohácsi. Lehel SC: László—Karkusz, Sárközi, Kátai, Kirchner, Lakatos, Bacher, Lukácsi. Kelemen (Marczis) Vágó, Szabó. Edző: Buchár László. Mezőtúr: Győrfi—Spacsek, Hoppál, Dávid, Dinya, Aranyosi (Farkas), Kléninger, Fapp, László. Magyar, Gulyás (Kupcsok). Edző: Bencsik Gyula. Sokáig nem történt emlí­tésre méltó esemény, a já­ték színvonala a közepest sem érte el. A vendégek irányítottak, s támadásaikat többnyire lövésekkel fejez­ték be. A hazaiak ellentá­madásai rendre elakadtak az ellenfél tizenhatosánál. Az első gólhelyzetre a 27. per­cig kellett várni, ekkor Lász­ló átcselezte magát a Lehel védelmén, de a labdát há­rom méterről a kiinduló ka­pusba lőtte. A félidő utolsó negyedórájára feljöttek a jászberényiek és sorozatos rohamaik eredményeként a 38. percben, szöglet után Vágó fejelt a jobb alsó sa­rokba, 1:0. Az utolsó három percben egymás után hat szögletet rúgott a Lehel — eredménytelenül. A szünet után újra a mezőtúriak len­dültek támadásba. A hazai­ak időnként veszélyes ellen- támadásokat indítottak de a csatárok rendre elhibázták a kínálkozó lehetőségeket. Kilenc perccel a befejezés előtt sikerült az egyenlítés: A totó 25. heti eredménye 1. Eger—Pécs 2:4 2 2. Szekszárd—SZMTE 2:2 x 3. Budafok—Izzó 2:1 . 1 4. Fűzfő—KKFSE 4 :2 1 5. SZMAV—Ganz-MAVAG 1:2 2 6. Győri D-—Bauxitb. 5:4 1 7. Körmend—Sopr. KSE 2:2 x 8. Alumínium—Sabaria 1:1 x 9. MOTIM TE—Répcelak 0:1 2 10. Miskolc—Papp J. SE 1:2 2 11. Leninváros—DMTE 2:2 x 12. Szigetvár—Perbál 0:5 2 13. EMG—Bp. Spartacus 2:0 1 +1 14. KTE—KSC 3:3 X Kupcsok tört be a jászbe­rényi kapu elé, közeli lövé­se a kivetődő kapusról fel­perdült és a jókor érkező László közelről a kapuba továbbította a labdát, 1:1. A megyei rangadó érdek­telen, helyenként unalmas mérkőzést hozott. A mező­túriak megpróbálták „ját­szani” a labdarúgást, de a Lehelnek valósággal meg­váltást jelentett a találkozó véget jelentő hármas sípszó. — erdős — Békéscsabai TASK—Tö­rökszentmiklósi Vasas 5:1 (1:0). Békéscsaba 600 n„ v.: Tóth L. B. TASK: Kovács— Hajdú, Dobó, Henes, Schnei- der, Szász (Kuti S), Zaho- rán. Soós, Varga, Rózsa, Ku­ti L. Edző: Mitykó András. T. Vasas: György—Veres, Kormos, Nagy, Orbán, Sik­lósi, Csonka, Herbály, Stummer (Sebestyén), Se­bők (Arany), Pásztor. Edző: Juhász József. Az első félidőben az egyenrangú küzdelemben a sok gólhelyzetből a hazaiak­nak sikerült egyet kihasz­nálni. Szünet után a csabai­ak nagyobb tudása meg­adás^ készítette a török- szentmiklósiakat. A sport­szerű találkozón jó játék­kal nyert az NB III. délke­leti csoportjának bajnokcsa­pata. Gl.: Rózsa (2), Kuti L. (2), Zahorán ill.: Pásztor Jó: Dobó, Hajdó, Zahorán, Soós. Varga, Kuti L., ill: Kormos, Nagy, Csonka. — lesán — Országjáró diákok találkozója Az idei KISZ sportrendez­vények közül is kiemelkedik az országjáró diákok XII. országos találkozója, amely­re Kecskeméten június 21— 26. között kerül sor. A mai táborba érkezés után a Sza­badság téren rendezik meg 19.30 órai kezdettel a meg­nyitót, majd 'holnap a gaz­dag program természetjáró akadályversennyel kezdődik. NB III-as osztályozok Az NB III-as labdarúgó bajnokság befejezésével még nem dőlt el minden, hiszen a bajnoki kiírás szerint qz 1977—78 évi bajnokságban már csak három csoportja lesz az NB III-nak s így osztályozó' mérkőzé’séket kell játszani. A jelenlegi négy csoportból 36 csapat — a 2- 10-ig helyezettek — automa­tikusan bentmaradnak az osztályban, a 11—20 helye­zettek viszont osztályozóra kényszerülnek, amelynek mezőnyét a 19 megyei baj­nokság és a Budapest baj­nokság győztese egészíti ki. Ez összesen 59 csapat, de az NB III-as Mázaszászvár és Sárisáp már bejelentette, hogy nem kíván az osztá- lyozókon részt venni, így 57 együttes vetélkedik majd. A résztvevőkből 20 csoportot alakítottak ki, 17 csoportban 3—3, háromban pedig 2—2 csapat játszik körmérkőzé­ses rendszerben. A találko­zókra a 19 megye egy-egy helységében és Budapesten kerül sor, mégpedig semle­ges pályán. Valamennyi, egy csoporton belüli mérikőzést ugyanazon a pályán rende­zik. Ha az összecsapások döntetlenül végződnek, ak­kor 2x15 perces hosszabbítás következik, illetve ha ez sem hoz döntést, akkor 11-es rú­gásokra kerül sor. Vala­mennyi csoportból az első helyezettek szerzik meg az NB III-ban való szereplés jogát. A Szolnokon rendezendő osztályozó mérkőzések szín­helye a Tiszamenti Vegyi­művek füves pályája. Az ötödik csoportban június 22- én itt rendezik a Török­szentmiklósi Vasas—Jász­berényi Va^as, június 26-án a Jászberényi Vasas—Ceglé­di VSE mérkőzést. Június 29-én lesz a Ceglédi VSE— Törökszentmiklósi Vasas csapatainak összecsapása. A mérkőzések egyaránt- 16.30 órakor kezdődnek.