Szolnok Megyei Néplap, 1977. március (28. évfolyam, 50-76. szám)

1977-03-01 / 50. szám

1977. március 1 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Labdarúgó NB III Csak a törökszentmiklósiak nyertek Törökszentmiklósi Vasas —Ceglédi VSE 4:0 (0:0) Törökszentmiklós 100 n. v.: Király. T. Vasas: György— Veres, Orbán, Herbály, Nagy Kormos, Stummer, Siklósi, Ökrös, Sebők, Pásztor. Edző: Juhász József. Ceglédi VSE: Juhász—Zsemlye, Lendvai, Klein, Nagygyöre, Halmi, Fekete, Kábák, Hegyi, Lip­tai, Karajz. Edző: Simonyi Ferenc. Két ellentétes félidőt ho­zott a két csapat találkozó­ja: az elsőt változatos küz­delem és három kapufa jel­lemezte. Kétszer a hazaiak, egyszer pedig a vendégek labdája csattant a lécen. A 65. percben Sebők szerezte meg a vezetést, majd nem sokkal később Ökrös talált a hálóba, 2:0. A 76. percben szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak, Siklósi labdája a kapufáról pattant vissza és Sebők a hálóba fejelt, 3:0. A 87. percben újabb szabadrú­gáshoz jutottak a törökszent­miklósiak és Siklósi 25 mé­terről állította be a vég­eredményt, 4:0. Jók: Her­bály, Siklósi, Kormos, Nagy, ill. Kábák, Lendvai, Fekete. — lesán — Békéscsabai TASK—Me­zőtúri Honvéd 2:0 (1:0) Mezőtúr 800 n. v.: Pádár. BTASK: Gulyás—Varga (Hajas), Dobó, Hajdú, Ne­mes, Kiss, Csicsely (Rózsa), Zahorán, Schneider, Soós, Kú­ti II. Edző: Mitykó András. Szabó SE: Hegedűs (Győrfi)— Dávid, Hoppál, Kléninger, Papp, Czirnák, Szegő, Ara­nyosi, Gulyás (Farkas), Lász­ló, Kupcsok. Edző: Bencsik Gyula. A hazai csapat mezőnyfö­lényt harcolt ki, de a félidő hajrájában a vendégek kez­deményeztek többet, s a 40. percben megszerezték a ve­zetést is: többszöri partdo­bás után Csicsely ívelte a kapu elé a labdát és Kuti II. az elalvó védelem mellett kapuba talált, 1:0. Két perc­cel később szépíthetett vol­na a Honvéd, azonban Czir­nák lövését Gulyás hárítani tudta. Szünet után is a ha­zaiak kezdtek jobban, gól­helyzetük is adódott, ám nem tudták egyiket sem kihasz­nálni. A végeredményt Schneider állította be. Jók: Gulyás, Dobó, Schneider, Zahorán, ill. Czirnák, Klé­ninger, Szegő, Kupcsok, László. — sindel — Láng Vasas—Lehel SC 0:0. Bp. Rozsnyai út 300 n. v.: Mézes. Láng: Lesi—Mi­­halovics, Zalavári, Rohonczi, Rozsnyói, Tóth (Mózner), Bognár, Farkas, Juhász, Gombos, Czanka. Edző: Bak­­sa Gyula. Lehel: Martos— Lakatos Sárközi, Kátai, Kirchner (Terjéki), Hajdú, Marczis, .Lukácsi, Kelemen, Vágó, Bacher. Edző: Buchár László. Mindkét csapat tartott egy­mástól, s jobbára a két ti­zenhatos között folyt a já­ték. Szünet után fokozódott az iram, s ekkor több táma­dást is vezettek a csapatok. A közepes színvonalú mér­kőzés utolsó perceiben a jászberényiek támadtak töb­bet és Marczis révén akár a győzelmet is megszerezhet­ték volna, de a csatár az utolsó percben, — amikor csak a kapussal állt szem­ben, — hibázott. Jók: Bog­nár, Szanka, Rohonczi, ill. Sárközi, Lukácsi, Kelemen. — erdős — Megyei labdarúgó bajnokság Nagy meglepetések a rajtnál Cukorgyár—Rákóczifalva 3:1 (2:1). Szolnok, Cukorgyári pálya, 300 n., v.: Pénz. Cukorgyár: Fenyvesi — Gönczöl (Leelőssy), Vereb, Balogh, Sági, Bak, Buzi, Csollák, Major, Márkus. Az orkánszerű szélben a cukorgyá­riak már az első percben ve­zetést szereztek Csollák révén. A 6. percben Horváth egyenlí­tett, majd ismét Csollák talált a hálóba. 2:1. A 65. percben ök­rös állította be a 3:l-es végered­ményt. A vendégek nehezen bírták elviselni a nem várt ve­reséget, a 70. percben Fenyvesit és a vendégcsapat egyik játé­kosát kiállították. A hazaiak a látottak alapján rászolgáltak a győzelemre. Ifi: Cukorgyár—Rákóczifalva 1:1. Jászberényi Vasas—Kilián FSE 5:1 (1:1). Jászberény, 500 n., v.: Tajti. Jb. Vasas: Balázs — Kap­­tás, Csík, Buda, Szívós (Kiss S.), Oszkai, Pintér. Török, Sü­­vegjártó (Benke), Kiss L., Do­­rók. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, szürfét után a Vasas fokozta az iramot és ilyen arányban is megérdemelten nyert. G.: Pintér (2), Süvegjár­­tó. Török, Oszkai, ill. Jegyinák. Ifi: SZMTE n—Jb. Vasas 6:1. Jászf ényszaru—Túrkeve 1:1 (0:0). Jászf ényszaru, 200 n., v.: Barta. Küzdelmes, változatos mérkőzésen igazságos döntetlen eredmény született. G.: Horváth, ill. Vajda II. Jók: Török. Rózsa, Radies, ill. Nagy L., Deák, Rat­ter. Ifi: Túrkeve—Jászfényszaru 2:1. Mezőtúr—kunhegyes 3:0 (1:0). Kunhegyes, 300 n., v.: Asztalos. Kunhegyes: Balogh — Szabó, Juhász, Nánási, Lukács, Bor­­bélv, Herczeg, Nagy, Dobos, Csorna, Kiss. Az erősen tartalé­kos hazai csapat az első félidő­ben több helyzetet dolgozott ki, ám gólt ekkor is a vendégek értek el. A második félidőben a lelkesebben játszó mezőtúriak az erőtlen hazaiakkal szemben a maguk javára fordították a mérkőzést. G.: Balázs (2). Só­lyom. Jók: Nagy, Herczeg, ill. az egész vendégcsapat. Ifi: Kunhegyes—Mezőtúr 2:0. Jászapáti—Kenderes 3:0 (1:0). Jászapáti, 500 n., v.: Tombor. Jászapáti: Nagy P. — Kovács I., Juhász J., Juhász I., Tóth, Nagy. Szántai, Mezei, Tóth M., Berkó, Tóth L. A hazai csapat végig fölényben játszott, hely­zetei alapján akár több góllal is nyerhetett volna. Jók: Juhász, Tóth T. (a mezőny legjobbja), Berkó, ill. Ulveczky, Szerencsi, Korpás, G.: Berkó (2), Tóth L. Ifi: Jászapáti—Kenderes 2:1. Jászladány—Üjszász 1:1 (1:0). Jászladány, 400 n., v.: Busa. Jászladány: Szűcs (Donkó) — Tánczos, Gál. Nagy, Vinczur, Tóth H., Szórád, Tóth I., Si­mon, Zana, Bíró (Túri). Jó ira­mú mérkőzésen az első félidő­ben a hazai csapat játszott job­ban, ekkor Simon 20 méteres lövéssel szerzett vezetést. A má­sodik játékrészben a vendégek öngóllal egyenlítettek. G.: Si­mon, ill. Szórád (öngól). Jók: Gál, Vinczur, Nagy, Zana. ill. Bóta, Térjék, Mér ész, Rátóti. Ifi: Jászladány—Üjszász 5:1. Jászkisér—Fegyvernek 4:0 (2:0). Jászkisér, 400 n., v.: Csík. Jász­kisér: Gólya — Szabó, Korsós I., Vajkó, Keresztesi, Hajdú, Kor­sós H. (Csillák), Sillye, Meny­hárt (Köntés), Barna, Gócza. A közepes színvonalú mérkőzésen megérdemelten győzött a hazai csapat. G.: Barna (2), Sillye, Keresztesi. Jók: Szabó, Keresz­tesi, Barna, Hajdú, ill. Éneiért. Ifi: Jászkisér—Fegyvernek 6:0. Argentina alaposan visszavágott A magyar labdarúgó-vá­logatott befejezte közel egy­hónapos tengerentúli vendég­­szereplését. Az együttes utol­só mérkőzését az 1978. évi világbajnokság színhelyén játszotta. A Buenos Airesben az argentin válogatott elleni találkozón a magyar csapat nem tudott ellenállást kifej­teni és nagyarányú, 5:1 (4:0)­­vereséget szenvedett. Az ar­gentinok tehát alaposan visz­­szavágtak az elmúlt évi bu­dapesti 2:0-ás vereségükért. Az argentinok félelmetesen kezdtek, a 13, a 21. Bertóni két góljával már 2:0-ra ve­zettek. A 36. percben Luque, majd a 41. percben ismét Bertóni volt a góllövő, s ez­zel kialkult a 4:0-ás félidei eredmény. A második félidő sem kezdődött jobban, az 51. percben ismét Luque rúgott gólt. A magyar együttes a 64. percben szépített Weimper góljával. A magyar válogatott túra­mérlege 50 százalékos, nyolc mérkőzésből 3 győzelem, 2 döntetlen és 3 vereség. A hi­vatalos válogatott mérkőzé­sek mérlege: Peru 2:3, Mexi­kó 1:1, Argentína 1:5. Nagyobb arányban is győzhettek volna Az egriek időnként valósággal megszállták kapujuk előterét, alaposan megnehezítve a szolnoki csatárok dolgát Fotó: Novák Táblázatok NB II 1. PMSC 22 13 7 2 52-16 33 2. Szív. M. 22 11 7 4 39-31 29 3. Izzó 22 10 6 6 40-29 26 4. SZMTE 22 12 1 9 42-34 25 5. DVSC 22 10 5 7 29-23 25 6. MÁV D. 22 11 3 8 37-35 25 7. Budafok 22 10 4 8 57-44 24 8. Eger 22 10 4 8 40-38 24 9. Szeksz. 22 8 8 6 25-27 24 10. BVSC 22 7 9 6 37-34 23 11. Kanizsa 22 8 7 7 32-32 23 12. KKFSE 22 9 3 10 36-35 21 13. Ganz-M. 22 7 7 8 35-40 21 14. Volán 22 6 8 8 31-29 20 15. Fűzfő 22 7 6 9 25-34 20 16. Ózd 22 7 5 10 27-34 19 17. Komló 22 7 5 10 21-30 19 18. Várpalota 22 4 7 11 23-32 15 19. Szó. MÁV 22 3 6 13 16-33 12 20. Oroszlány 22 3 6 13 21-55 12 Vasas Izzó—Komlói B. 2:0 Budafoki MTE—VOLÁN SC 1:1 Kossuth KFSE—Székesfv. 3:1 Nagykanizsa—Ganz-MÁVAG 2:2 Szekszárd—Debrecen 0:0 Pécsi MSC—BVSC 4:0 MÁV DAC—Várpalotai B. 2:1 Ózdi Kohász-Fűzfő 1:0 NB m, délkelet 1. Szarvas 22 16 4 3 65-21 36 2. BTASK 22 14 5 3 40-17 33 3. Lehel SC 22 11 9 2 30-13 31 4. Sz. Dózsa 22 12 4 6 40-28 28 5. ESMTK 22 9 8 5 48-40 26 6. ÉGSZÖV 22 8 9 5 41-25 25 7. Jánosh. 22 11 3 8 32-33 25 8. Gyula 22 9 6 7 35-28 24 9. Szabó SE 22 10 4 8 27-20 24 10. Kiskunh. 22 7 9 6 37-40 23 11. KTE 22 8 6 8 29-29 22 12. Bem SE 22 9 2 11 29-32 20 13. KSC 22 8 4 10 31-39 20 14. Láng 22 6 7 9 28-36 19 15. ÉPGÉP 22 5 7 10 32-31 17 16. T.-sztm. 22 7 3 12 24-34 17 17. Cegléd 22 6 3 13 26-45 15 18. N.-szénás 22 4 7 11 26-48 15 19. SZVSE 22 4 3 15 24-56 11 20. Szentes 22 3 3 16 22-51 9 Kecskeméti SC—Szegedi D. 1:0 H. Bem J. SE—Gyulai SE 2:0 Szegedi VSE—Kecskm. TE 3:0 ÉPGÉP—Erzsébeti SMTK 1:1 Szavas—Szentes 2:0 Kiskunhalas—Nagyszénás 2:2 ÉGSZÖV MEDOSZ—Jánosh. 4 :0 MEGYEI BAJNOKSÁG 1. Jb. Vasas 17 10 6 1 39-11 26 2. Jászkisér 17 9 5 3 36-17 23 3. Rákóczii. 17 8 6 3 21-22 22 4. Sz. Cukor. 17 9 3 5 27-22 21 5. Üjszász 17 7 5 5 30-23 19 6. Fegyvernek 17 7 5 5 23-25 19 7. Kusztm. 16 7 4 5 27-27 18 8. Jászapáti 17 8 1 8 32-27 17 9. Karcag 16 7 3 6 25-25 17 10. Kilián FSE 17 7 2 8 29-23 16 11. Jászf énysz. 17 3 9 5 18-31 15 12. Kunhegyes 17 6 2 9 30-38 14 13. Tisza Cipő 16 3 8 5 14-20 14 14. Jászladány 17 4 5 8 17-23 13 15. Mezőtúr 17 3 5 9 21-25 11 16. K. MEDOSZ 17 3 5 9 16-37 11 17. Túrkeve 17 3 4 10 17-36 10 A totó 9. heti eredménye 1. Bologna—Lazio 1 1:0 2. Fiorentina—Milan X 1:1 3. Internazionale—Verona X 0:0 4. Napoli—Genoa X 1:1 5. Perugia—Cesena 1 1:0 6. Roma—Torino 1 1:0 7. Sampdoria—Catanzaro 1 3:1 8. Como—Varese 1 3:0 9. Novara—Cagliari X 0:0 10. Pescara—Monza X 2:2 11. Rimini—Catania X 0:0 12. Sambened.—Taranto 1 2:1 13. Spal—Modena X 1:1 +1 14. Lecce—Ascoli 1 2:1 Szolnoki MTE Eger 1:0 (0:0) Szolnok, 3500 n., v.: Kuti. SZMTE: Fekete — Kántor, Sándor, Simon, Kábák, Se­bők, Lódi, Kolláth, Garics, Szakács, Budavári. Edző: Gé­léi József. Eger: Csank — Fodor, Zsidai, Birincsik, Csa­thó, Galántai, Csuhái, Len­gyel, Bartha, Vígh, Dudás. Edző: Bánkúti László. A 10. percben Szakács a jobb oldalon vezette a lab­dát, Budavárihoz játszott, q fejjel továbbcsúsztatta a jó ütemben érkező Kolláth elé, aki a kivetődő kapust talál­ta telibe. A 17. percben sza­badrúgáshoz jutott az Eger a 16-os előterében. Dudás bal felső sarokba tartó bombá­ját Fekete remek vetődéssel hárította. Egy perccel később Sebők fejese kerülte el az egri kaput. A 25. percben Budavári bal sarokba tartó lapos lövését a vetődő Csank kiejtette, de Sebők nagy igye­kezetében elsodorta a labdát a jobb helyzetben levő Sza­kács elől. A 27. percben Kol­láth fejelt kapura és Csank csak nehezen tudott szögletre menteni. Néhány perccel ké­sőbb Budavári fejelt a bal sarok mellé, majd a 35 perc­ben Lódi labdáját Kolláth fejelte hálóba, de a partjelző lest intett. Két perccel ké­sőbb szabadrúgáshoz jutott az MTE, ám Garics fölé bom­bázott. Szünet után is a pi­ros-feketék támadtak többet. Az 50. percben Kábák tört előre, és ívelt lövése a bal felső sarok mellett hagyta el a játékteret. Az 55. percben Budavári nehéz szögből, mintegy 10 méterről Csank kezébe lőtte a labdát. A mér­kőzés sorsát eldöntő gól a 65. percben született. Kántor a jobb oldalon tört előre, Sebők felé ívelt, Zsidai azon­ban kézzel ütött a labdába. A megítélt büntetőt Simon a balra mozduló kapus mellett laposan lőtte a kapu közepé­be, 1:0. A 70. percben Vígh átjátszotta a védőket, egye­dül tört kapura, de mintegy 10 méteres lövését Fekete ki­tűnő érzékkel az ötösön el­csípte. Egy perccel később szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, de Bartha 25 mé­teres bombáját biztosan véd­te a szolnoki kapus. A 76. percben egy, bal oldalról ka­pu elé ívelt szabadrúgást Szakács fejjel továbbította Lódi elé, de a -középpályás jobb sarokba tartó fejesét Csank védeni tudta. Négy perc múlva Budavári az alapvonalról gúrított vissza Sebőkhöz, akinek lövésébe azonban az egri kapus vak­merőén belevetődött és a labda szögletre patant, a 89. percben pedig Lódi lövését tette ártalmatlanná. A piros-feketék végig irá­nyították a játékot, s főként az első félidőben dolgoztak ki sok helyzetet. Az egriek jobbára csak védekeztek, de gyors csatáraik révén néhány gólveszélyt tudtak teremteni. A játék képe, valamint a ki­hagyott helyzetek alapján az MTE nagyobb arányban is győzhetett volna. Jó: Kántor, Simon, Kábák, Lódi, Kolláth, ill. Csank, Zsidai, Vígh. — verbók — Oroszlány- Szolnoki MAY 2:1 (0:1) Oroszlány, 600 n., v.: Bárt­­fai. Oroszlány: Papp — Rinn­­bacher, Sárosi, Kovács, Sí­pos, Kavalád, Horváth, Dá­­kai, Kóródi, Papp N., Babai. Edző: Mészáros Imre. Sz MÁV: Farkas I. — Tóth Gy., Árvái, Holler, Repka, Far­kas P., N. Szabó, Varga, Ma­gyar (Sugár a 73. percben), Molnár, Nász. Edző: Ziegler János. Kellemetlen, szeles időben, salakpályán játszották le a mérkőzést. A kezdeményezést a MÁV ragadta magához és már az első percekben több forró pillanatot teremtett az oroszlányi kapu előtt. Az ötö­dik percben Varga, majd Molnár bombája centiméte­rekkel ment kapu mellé. A 12. percben Repka puskázott el egy remek helyzetet. A 17 percben Holler mesteri lab­dával indította Nászt, aki le­futotta a védőket és a ki­mozduló kapus mellett a jobb alsó sarokba gurított. 0:1. To­vább fokozta az iramot a vasutas gárda, mégis a ha­zaiak előtt adódott egyenlí­tési alkalom. A 23. percben Horváth 10 méteres lövését védte Farkas. A 30. percben Babai ügyes cselsorozat után ívelt középre, de Papp óriási helyzetben, öt méterről a léc fölé emelt. A félidő utolsó negyedében a kék-fehérek irányították a játékot, de nyomasztó mezőnyfölényük meddő maradt. A 40 percben Nász Repka hosszú indításá­val átcselezte a hazai védel­met, s már csak a kapussal állt szemben, amikor lövés helyett Magyarhoz gúrított, s végül is a védelem köny­­nyedés tisztázott. Fordulás után mintha kicserélték vol­na a hazai gárdát. Óriási erő­vel rohamoztak és az 55. percben kiegyenlítettek. Hor­váth indította Kóródit, aki a jobb szélen három védőt is lerázott magáról és éles szög­ből a kapuba talált, 1:1. A 60. percben Farkas I. előbb Papp fejesét öklözte ki Ba­bai elé, aki kapásból küldte a labdát a jobb alsó sarok felé, s a kapus a léc mellől tornászta ki a labdát szöglet­re. A 80. percben Kóródi be­dobását Papp fejjel továb­bította a védők fölött Kaba­lákhoz, aki két méterről á bal sarokba fejelt, 2:1. Az első félidőben a MÁV lelkesen küzdött, mezőny­fölényt harcolt ki, de a tu­catnyi kihagyott helyzet és lestaktikájuk a szünet után megbosszulta magát. A kék­fehérek idegességét kihasz­nálva a bányászok átvették a játék irányítását, s helyze­teik alapján nagyobb arány­ban is győzhetek volna. — tamási — MOZI Szolnok Vörös Csillag: Külön­ben dühbe jövünk (50%-os fel­emelt helyáron!), Tisza: Vége a vakációnak (általános iskolai mozibérlet műsora!), Tallinn: Diagnózis (14), Vegyi: Anna és a farkasok (16), MÁV: Érett szőlő­­fürtök, Szandaszöllős Terv: Fe­lejthetetlen dal, Jászberény Le­hel: Düh (16), Jászapáti Tán­csics: Edit Piaf (16, középisko­lai diák mozibérlet műsora!), Kisújszállás Ady: Az utazás (14). Hugó, a víziló (külön ifjúsági és ovimozibérlet műsora!). Kun­hegyes Szabadság: Régi idők rock zenéje (50%-os felemelt helyáron!), Kunszentmárton Kö­rös: Indul az űrhajó. Mezőtúr Dózsa: Csermen, Szabadság: Mé­reg a pohárban, Béke: Pim, Pam és Pumelka. Tiszafüred Ti­sza: Miért ölnek meg egy bírót? (16), Törökszentmiklós Dózsa: A cigánytábor az égbe megy (14), Hunyadi: Narancsszínű tüzek éj­szakája, Túrkeve Vörös Csillag: Fekete gyémántok I—II. (Dupla helyáron!). RÁDIÓ SZOLNOKI STÜDIO: 17.00: Műsorismertetés, hírek. Bodnár Erika sanzonokat éne­kel,. Az újságíró jegyzetfüzeté­ből. Könnyű hapgszerszólók. — 17.20: Daloló, muzsikáló tájak — Csongrád. Kutas János műsora, (ism.) — 18.—18.30: Alföldi kró­nika. A Bay City Roller együt­tes felvételeiből. Hírösszefogla­ló, műsorelőzetes. KOSSUTH: 8.27: Kamarazene. Közben: — 8.55: Utazás az agy körül. — 10.05: Iskolarádió. — 10.35: Régi híres énekesek műsorából. — 11.00: Régi ismerősünk: a nóg­rádi szén. — 11.15: Lantos Re­zső vezényel. — 11.40: Don Se­­gundo Sombra. Ricardo Güiral­­des argentin író regénye foly­tatásokban II. rész. — 12.35: Melódiakoktél. Közben: — 13.10: Törvénykönyv. — 14.00: Egy szatmári nótafa: Pisák András. — 14.10: Ezeregy délután. — 14.50: Éneklő Ifjúság — 15.10: A tisztes ipar zenei hagyományai — V. rész. — 15.27: Sass Sylvia operettfelvételeiből. — 15.44: Ma­gyarán szólva... — 16.05: Har­sán a kürtszó! — 16.35: Fodor János énekel. — 17.07: Fiatalok Stúdiója. — 17.32: Albert Schwei­tzer orgonái. — 18.00: A Szabó család. — 19.15: Mindenki zene­iskolája. — 19.55: Gyógyturiz­mus Magyarországon. — 21.00: Színes népi muzsika. — 22.20: Schumann: A-dur vonósnégyes. — 22.48: Meditáció — arról, hogy mi a drága és mi az olcsó? — 22.58: Szimfonikus zene. — 0.10: Operettdalok. PETŐFI: 8.05: Népdalkórusok. — 8.20: Tíz perc külpolitika, (ism.) — 8.33: Népszerű magyar énekesek és együttesek műsorából. — 9.25: Orvosi tanácsok. — 9.33: Derűre is derű. — 10.00: A zene hul­lámhosszán. — 11.55: Látószög. — 12.00: Híres énekesek köny­­nyűzenei felvételeiből. — 12.33: Arcképek az orosz irodalomból. — 12.50: Zenekari muzsika. — 13.33: Loránd István műveiből.— 14.00: Kettőtől hatig. . . A Pe­tőfi rádió zenés délutánja. Mű­sorvezető: Török Annamária..— 14.00: Operaslágerek. — 14,20-: Hírek, körzeti időjárás. — 14.35: Tánczenei koktél. — 15.20: Könyv­ről könyvért. Irodalmi rejtvény­műsor tíz percben a kiskunha­lasi szövetkezeti könyvesboltból. Játékvezető: Liptay Katalin. — 15.30: Hírek. — 15.33: Műsoris­mertetés. — 15.36: örökzöld dal­lamok. — 16.30: Csúcsforgalom. Zenei szerkesztő: Divéky István. Riporter: Petress István. Talál­kozóhely: az Alkotás és Buda­örsi út találkozásánál. A műsor telefonszáma: 343-732. — 18.00: Énekegyüttesek félórája. —18.33: Saint-Saens: Hangversenydarab hárfára és zenekarra. — 18.48: Múzeális felvételeinkből. —19.16: Véleményem szerint. — 19.30: Csak fiataloknak! — 20.33: Min­denki könyvtára. — 21.03: Ros­sini: A selyemlétra. Egyfelvo­­násos opera. — 22.04: Táncdalok Moszkvából. — 22.33: Tíz perc külpolitika. — 22.43: A királyné csipkekendője. Részletek Jo­hann Strauss operettjéből. — 23.15: Nóták. TELEVÍZIÓ BUDAPEST: 1. MŰSOR: 7.59: Idősebbek is elkezdhe­tik (színes!) Tévétorna, (ism.) — 8.05: Iskolatévé: Magyar iro­dalom (Alt. isk. 7. oszt.) Arany János: A walesi bárdok. — 9.00: Énekeljünk együtt! A tá­bori konyha. — 9.05: Környe­zetismeret (Ált. isk. 4. oszt.) Kapásnövények. — 11.05: Nyel­vi továbbképzés tanároknak. Bevezető beszélgetés. — 12.05: Kémia (Alt. isk. 8. oszt.) A mészkő. — 13.05: Iskolatévé: Magyar irodalom (ism.) — 14.00: Énekeljünk együtt! (ism.) — 14.05: Környezetismeret ism.) — 15.20: Nyelvi továbbképzés orosz tanároknak (ism.) — 15.55: Pedagógusok fóruma (ism.) — 16.43: Hírek. — 16.50: Iskolatévé: Kémia (ism.) — 17.15: Gyere velünk, csináld velünk . . . Játékos sportvetél­kedő az NDK Televízió műso­rából, felvételről. — 18.05: ,,Egészségünkért!»’ Az Egész­ségügyi Felvilágosító Központ műsora. — 18.10: Mindenki is­kolája: 8. Földrajz. Európa tő­kés országai I. rész. — 18.40: Reklámműsor. — 18.45: 7. Ma­tematika. Arány, arányosság. A február 23-i adások 2. is­métlése!) — 19.15: Esti mese. — 19.20: Idősebbek is elkezd­hetik. (színes!) Tévétorna — 19.30: Tv-híradó. — 20.00: A Rosenberg házaspár (színes!) Magyarul beszélő francia , film Jelenségek a világpolitikában. IV/3. rész. — 21.00: Panoráma. — 21.25: zene, zene, zene . . . Körkép 77/3. — 22.15: Tv-hír­adó 3. — 22.25: íratlan költé­szet. Népköltészeti sorozat IV. rész. Asszonyok a palóc nagy­családban (ism.) 2. MŰSOR: 20.00: A tenger titkai (színes!) Ismeretterjesztő filmsorozat. VI/1. rész: A víziló. — 20.50: Vezetők klubja. Ki legyen az okosabb? — 21.30: Tv-híradó 2. — 21.50: Ingmar Bergman. Svéd portréfilm. BUKAREST: 15.35: Angol nyelvoktatás. — 16.40: Mezőgazdaság. — 17.50: Fó­rum. — 18.20: A legkisebbeknek. — 18.30: Tv-híradó. — 19.00: Iro­dalmi riport. — 19.15: Jártam Árkádiában. Lovinesw drámája. — 21.05: Román könnyűzene, — 21.20: Tv-híradó,