Szolnok Megyei Néplap, 1977. március (28. évfolyam, 50-76. szám)

1977-03-29 / 74. szám

1977. március 29. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP T Labdarúgó NB III Elvesztette idegenbeli veretlenségét a Lehel Mezőtúri ■ Honvéd—Nagy­szénás 1:0 (1:0) Mezőtúr, 1.000 n. v.: Faragó. Mezőtúr: Hegedűs—Spacsek, Dávid, Papp, Dinya, Aranyosi, Czir­­nák, Szegő, Gulyás, Hoppál (László), Kúposok. Edző: Bencsik Gyula. Nagyszénás: Frák—Popon, Tisza, Cseh, Verbőczi, Linka I. (Bogdán), Linka II., Nagy III.' Szűcs (Nagy I.), Nagy II., Lakatos. Edző: Burázs György. Negyedórányi hazai fölény után meglepetésre a vendé­gek vették át a játék irányí­tását, és két esetben is csak a szerencse mentette meg a mezőtúri kaput a góltól. A 36. percben mégis a hazai csapat szerezte meg a veze­tést: mintegy 30 méterről Czirnák végezhetett el sza­badrúgást, ügyesen lőtte át a sorfalon a labdát, Aranyosi lépett ki a védők közül, és a kimozduló Frák mellett a hálóba emelt, 1:0. Jó: Czirnák, Aranyosi, ill. Verbőczi, Lin­ka II. — sindel — Törökszentmiklósi Vasas— Kecskeméti SC 4:2 (3:0) Kecskemét, 1 000 n. v.: Pá­dár T. Vasas: György—Veres, Kormos, Nagy Herbály (Or­bán), Boda, Pásztor, Sebők, Csonka (Kocsis), Ökrös, Stummer. Edző: Juhász Jó­zsef. KSC: Mágó—Kutasi, Kurucsai, Molnár (Kisjuhász dr.), Hájer, Sztvorecz, Osko­­lás (Heim), Szabó, Vági, Pus­kás, Kecskés. Edző: Kiss Já­nos. Kezdés után a KSC ragad­ta magához az irányítást, tá­madásait azonban a miklósi­­ak védelme rendre hárította. A 11. percben Sebőköt a büntetőterületen belül fel­vágták, a 11-est Ökrös érté­kesítette, 1:0. A Vasas újabb támadását a hazai védők csak szögletre tudták szerel­ni, Sebők sarokrúgását Pász­tor fejjel juttatta a hálóba, 2:0. A 37. percben újabb szöglethez jutott a Vasas, ez­úttal Stummer továbbította Sebők labdáját a hálóba, 3:0. A második félidőben nagy iramban kezdtek a hazaiak, és az 55. percben Veresről a saját kapujába pattant a lab­da, 3:1. Üjabb hazai táma­dás végén Puskás volt ered­ményes, 3:2. A 84. percben Pásztor kiugrott a védők kö­zül, a kapust is kicselezte, de lövése az üres kapu mellett hagyta el a játékteret. Négy perc múlva Kocsis futott el a jobbszélen, Stummerhez ját­szott, aki nem hibázott, 4:2. Jó: Sebők (a mezőny leg­jobbja), Stummer, Kormos, Boda, Pásztor, ill. Vági, Pus­kás, Sztvorecz. — lesán — Gyulai SE—Lehel SC 1:0 (0:0) Gyula, 1 800 n. v.: Csá­­nyi. Gyula: Vörös—Novák, Lőrinczi, Sass, Otott, Csőke, Kolarovszky, Tóth I., Dávid, Tóth II., Búzás. .Edző: Szilá­gyi János. Lehel SC: Lász­ló—Hajdú, Sárközi, Kátai, Kirchner (Sántha), Lakatos, Bacher, Lukácsi, Kelemen, Vágó, Szabó. Edző: Buchár László. Az első tíz percben a gyu­laiak szinte a kapujához sze­gezték a Lehelt. Azután ki­egyenlítettebb lett a játék, sőt az első igazi gólszerzési lehetőség Lukácsi előtt adó­dott, aki azonban a kapu torkában nem találta el a labdát. A 18. percben Tóth II. hatalmas szabadrúgását László nagy bravúrral ütötte szögletre. Dávid—Csőke ado­gatás után Tóth I. elől men­tett László, majd a Lehel szorongatott. Bacher és Sza­bó szerezhetett volna gólt, azonban hibáztak. A máso­dik félidő elején úgy tűnt, hogy a hazai csapat elfáradt, s ekkor egyre többet szabály­talankodtak. A 67. percben Kirchnernek kellett elhagy­nia a játékteret sérülése mi­att, majd Lukácsit ápolták percekig. A hajrára feltá­madt a gyulai csapat, a mér­kőzést eldöntő gól azonban csak a hosszabbításban esett. Ekkor Csőke egy lepattant labdát óriási erővel vágott a kapu baloldalába, 1:0. A hazaiak végig fölényben játszottak, a Lehelnek azon­ban lehetősége lett volna a győzelem megszerzésére is, ha a helyzeteit értékesíti. A fergeteges hajrá a hazaiak­nak sikerült jobban, s Csőke bombagólja a Lehelt egy hosszú, idegenbeli veretlen­ségi sorozattól fosztotta meg. Jó: Csőke, Tóth II., Novák, Koralovszky, ill. László, Lu­kácsi, Kelemen, Sárközi. — erdős — FTC—Ú. Dózsa MNK döntő Jegyelővétel a hét elejétől A labdarúgó MNK-ban még állva maradt négy csapat Ferencváros, Ü. Dózsa, Vasas, Diósgyőr — körmérkőzésen dönti el a végső helyezés sorrendjét. A Ferencváros—Üjpesti Dózsa ta­lálkozót április 6-án Szolnokon rendezik meg. A Magyar Lab­darúgó Szövetség a mérkőzés lebonyolítására a Szolnoki MTE-t kérte fel. A találkozó zavar­talan lezajlásának biztosítása ér­dekében a két csapat és az SZMTE vezetői technikai érte­kezletet tartottak a napokban és megegyeztek a részletekben. A két fővárosi klub megálla­pította a belépők árát, s ennek alapján az ülőhely 30, az álló­hely 17, a nyugdíjasok, katonák és diákok jegyének ára pedig 11 forint lesz. Jegyek az MTE Tisza-parti klubházában már kaphatók. A vidéki csoportos és a községi munkahelyi igényeket is ide kell eljuttatni az összeg egyidejű befizetése mellett. A megyeszékhelyen egyébként még több elővételi pénztárt is felál­lítanak. A találkozóra csak az OTSH és az MLSZ országos ál­landó belépői érvényesek. Elő­­mérkőzést az MTE első csapata Szarvas NB JH-as együttesével játszik 13.30 órakor. A megye legjobbjai mérték össze tudásukat tekében a Szolno­ki MÁV automata tekepályáján. A kétszáz dobásos bajnokság kimagasló eredményt hozott, Mátyás Pál 919 fát teljesített. Ké­pünkön a megyei bajnokság első három helyezettje, balról jobbra: Bíró József (875 fa), Mátyás Pál (919), Kántor Sándor (870). Fotó: Novák Táblázatok NB II 1. PMSC 26 15 8 3 61-21 38 2. Izzó 26 14 6 6 50-30 34 3. Sz. MÁV 26 13 7 6 46-37 33 4. Kanizsa 26 12 7 7 40-33 31 5. SZMTE 26 13 4 9 52-42 30 6. DVSC 26 11 7 8 34-28 29 7. Eger 26 12 5 9 48-46 29 8. Szeksz. 26 10 9 7 29-30 29 9. Budafok 26 10 8 8 58-45 28 10. Volán 26 9 8 9 37-31 26 11 BVSC 26 8 10 8 41-43 26 12. M. DAC 26 11 4 11 39-41 26 13. Ganz-M. 26 7 10 9 38-47 24 14. KKFSE 26 9 4 13 38-41 22 15. Komló 26 8 6 12 24-34 22 16. Fűzfő 26 7 8 11 28-40 22 17. Ózd 26 8 5 13 34-41 21 18. Várpalota 26 5 8 13 27-39 18 19. SZMÁV 26 5 6 15 21-40 16 20. Oroszl. 26 4 8 14 26-62 16 Nagykanizsa—Kossuth KFSE 1:0 Oroszlány—MÁV DAC 3:1 Budafok—Eger 1 :í BVSC—Volán SC 1:0 Debrecen—Fűzfő 0:0 Vasas Izzó—Ganz-MÁVAG 4 :0 Pécs—Várpalota 4:0 Szekszárd—Komló 1:0 NB III, DÉLKELET 1. BTASK 2. Szarvas 3. Lehel 4. Szeg. D. 5. ÉGSZÖV 6. ESMTK 7. Gyula 8. Szabó SE 9. Jánosh. 10. K.-halas 11. KTE 12. Bem SE 13. KSC 14. T.-sztm. 15. Láng 16. Nagyszén. 17. ÉPGÉP 18. Cegléd 19. SZVSE 20. Szentes 26 17 6 3 46-19 40 26 17 5 4 70-27 39 26 13 10 3 32-14 36 26 14 6 6 49-30 34 26 10 11 5 46-26 31 26 11 9 6 59-47 31' 26 11 8 8 39-28 30 26 12 5 9 31-26 29 26 12 5 9 37-38 29 2G 8 11 7 40-45 27 26 9 6 11 33-35 24 26 10 4 12 33-36 24 26 9 4 13 37-49 22 26 8 4 14 29-39 20 26 6 8 12 30-43 20 26 6 8 12 29-49 20 26 6 7 13 35-38 19 26 8 3 15 32-50 19 26 5 4 17 27-63 14 26 4 4 18 25-57 12 ÉGSZÖV MEDOSZ—ESMTK 4 :1 Szegedi VSE—Szarvas 2:0 Ceglédi VSE—ÉPGÉP 3:1 H. Bem SE—B.-csabai TASK 0:0 Láng Vasas—Szegedi Dózsa 1:1 Jánoshalma—Kecskeméti TE 4:3 Szentes—Kiskunhalas 1:1 MEGYEI BAJNOKSÁG 1. Jb. Vasas 20 17 7 1 51-17 31 2. Rákóczii. 21 10 8 3 36-25 28 3. Jászkisér 21 10 5 6 38-24 25 4. H. Kilián 21 11 2 8 41-23 24 5. Jászapáti 21 11 2 8 39-29 24 6. Sz. Cukor. 21 10 4 7 33-30 24 7. KuTE 19 9 4 6 30-31 22 8. Újszász 21 8 5 8 33-29 21 9. Fegyvernek 21 7 7 7 24-29 21 10. Kunh. 21 8 3 10 36-42 19 11. Tisza Cipő 20 5 8 7 17-25 18 12. J.fénysz. 20 4 10 6 25-37 18 13. Mezőtúr 21 6 5 10 31-28 17 14. Karcag 20 7 3 10 27-38 17 15. Kenderes 21 5 5 11 20-43 15 16. J.-ladány 20 4 5 11 17-28 13 17. Túrkeve 21 4 5 12 20-40 13 A totó 13. heti eredménye 1. Volán—BVSC 0:1 2 2. SZMTE—Szív. MÁV 3:1 1 3. Oroszl.—MÁV DAC 3:1 1 4. KKFSE—Nagykanizsa 0:1 2 5. Gyula—Lehel SC 1:0 1 6. Bem SE—BTASK 0:0 X 7. Hajdúszob.—DMTE 1:1 X 8. B.-gyarmat—Kazincb. 1:3 2 9. Borsodi B.—IíTarus 0:0 X 10. Inter.—Milan 0:0 X 11. Napoli—Torino 0:0 X 12. Perugia—Verona 1:1 X 13. Roma—Lazio 1:0 1 +i 14. Záhony—Gyöngyös 1:0 1 A szolnoki csapatok jó napja Szolnoki MTE — Székesfehérvár 3:1 (0:0) Szolnok, 4500 n. v.: Müncz. SZMTE: Szendrei— Kántor, Sebők, Simon, Kol­­láth, Porhanda, Lódi, Szolno­ki, Garics, Szakács. (Makai a 80. percben), Budavári. Edző: Géléi József. Székesfehérvá­ri MÁV: Paulusz—Mester, Szabó, Meggyes, Tóth (Hava­si a 68. percben), Hartyáni, Lerchner, Burka, Bus, Fü­­löp, Űr. Edző: Kerekes Im­re. Mindkét edző jól felkészült a mérkőzésre: a játékosok testre szabott taktikai elkép­zelésekkel léptek pályára, így már az első perctől kezd­ve hatalmas küzdelem folyt minden labdáért. Az MTE támadott többet, és az 5. percben az erőszakos Sza­kács lövését Paulusz vetőd­ve ütötte szögletre. A 8. percben Szakács fejese a bal alsó sarokba tartott, de a fe­hérvári kapus ismét mente­ni tudott, öt perc múlva a középcsatár középre gurított, és Szolnoki közvetlen közel­ről Pauluszt találta telibe. A 25. percben Szendreinek kel­lett merész kivetődéssel tisz­táznia, majd Garics beadása szállt át Paulusz felett, Bu­davárit azonban meglepte az ajándéklabda, és az üresen hagyott kapu fölé fejelt. A 37. percben Kántor lyukat rúgott, Űr pedig a kifutó Szendrei fölött — a kapu fö­lé bombázott. A féidő utolsó eseménye Szolnoki lövése volt, melyet Paulusz biztosan hárított. Szünet után nagy kapus­hibából szerzett vezetést az MTE: Szolnoki szögletrúgá­sát Paulusz könnyedén akar­ta lehúzni, és a labda a ke­zei között a kapuba csúszott, 1:0. A 60. percben Szakács beadását Budavári gyengén továbbította a kapus kezé­be. Két perc múlva három­­húzásos akcióból szerzett újabb előnyt a piros-fekete gárda. Szendrei kidobását Szakács kapta, kapura tört vele, majd amikor há­rom védő is rátámadt, ön­zetlenül Budavári elé tálalt, és a balszélső úgy játszotta meg a helyzetet, ahogy a nagy könyvben megvan ír­va: a kimozduló kapus mel­lett biztosan bombázott a há­lóba, 2:0. A 75. percben Se­bők egyetlen hibája hozta helyzetbe a vendégeket. Fü­­löp kiugrott, Szendreit is ki akarta cselezni, a kapus azonban hátvéd módjára szo­rongatta, végül az átadást Bus csúnyán az üres kapu mellé lőtte. A hajrá is bővelkedett ese­ményekben, a 80. percben egy beadásnál Szendrei a kapu­ban ragadt.. Fülöp fejjel Ha­vasi elé továbbított, aki fejessel küldte a labdát a bal felső sarokba, 2:1. Az MTE-t nem vetette vissza a szépítő gól, előbb Garics fejese szállt a kapu fölé, majd öt perccel a mérkőzés vége előtt Makai beadását Budavári kapásból, mintegy 14 méterről bombáz­ta a jobb felső sarokba, 3:1. Jóiramú, színvonalas mér­kőzést láthatott a szép szá­mú nézősereg. Mindkét fél­időben az MTE irányított, és az első játékrész csak azért ért véget gól nélkül, mert a szolnoki csatároknak nem si­került helyzeteiket értékesí­­ni. Az MTE védelme jól állt a lábán, szervezetten állták útját a fehérvári rohamok­nak, s olykor a támadások segítésére is futotta erejük­ből. A csatárok halványab­ban szerepeltek, néhány pa­rádés alakítás azonban el­döntötte a mérkőzés sorsát. Az MTE idei legjobb játékát nyújtotta, örvendetes, hogy a csapatnak még az utolsó per­cekben is volt ereje a fer­geteges támadásokra. Jó: Se­bők, Kolláth, Simon, Porhan­da, .Budavári, ill. Meggyes, Lerchner, Burka. Verbók Szolnoki MÁV — Ózdi Kohász 3:2 (2:0) Ózd, 3000 n. v.: Nagy. Szol­nok: Farkas—Tóth, Árvái, Varga, Holler, N. Szabó, Repka, Erdei, Molnár, Papp, Nász. Edző: Ziegler János. Ózd: Szögedi (Szabó a 18. percben) — Márton, Szilágyi, Fükő I., Murányi, Bakos (Nyerges a 70. percben), Vi­dáts, Konyha, Utassy. Csu­­hány, Tóth. Edző: Frenkó László. Lendületesen, magabizto­san kezdett a hazai csapat, ám a kék-fehérek jól záró védelmén megtört minden próbálkozás. Az ózdiak nem sokat törődtek a védekezés­sel, s a 9. percben ez meg­bosszulta magát: N. Szabó átadását Molnár fordulásból küldte a jobb alsó sarokba, 1:0. Lendületben maradt a szolnoki csapat, s a 13. perc­ben tovább növelte előnyét: N. Szabó lerázta őrzőjét, és az alapvonal közeléből ra­vaszul nyesett labdája a jobb oldali lécről pattant a háló­ba, 2:0. A biztos vezetés tu­datában a MÁV felszabadul­tan, ötletesen játszott, s nagy közönségsikert aratott. A Kohász kétségbeesetten ro­hamozott s ez megkönnyítet­te a vasutas-csatárok dolgát. Több esetben is csak a sze­rencse mentette meg az ózdi kaput a góltól. A 24. percben Nász találta telibe a kifutó kapust, a 33. percben vi­szont Vidáts két méterről bombázott a léc fölé. Szünet után heves iram­ban folytatódott a mérkőzés, a hazaiak kemény belemené­­sekkel próbálták széttördelni a szolnoki támadásokat — nem sok sikerrel. A 70. percben Molnár megkeverte az ózdi védelmet, és közelről a léc alá küldte a labdát, 3:0. A hazaiak nem adták fel, a 75. percben Szilágyi beadását Vidáts a felső sa­rokba lőtte, három perc múl­va ugyanő talált 5 méterről a kék-fehérek hálójába. A hajrában Nász hagyott ki óriási helyzetet. Nagy bravúrt vitt véghez a MÁV a kiesési rangadón. Lelkes játékukkal jól hasz­nálták ki a hazai védelem megingásait, s arattak meg­lepő, de teljesen megérde­melt győzelmet. A vasárnapi Szolnoki MÁV—Szolnoki MTE helyi rangadón minden bizonnyal óriási harcot vív majd a két sikeresen szerep­lő csapat. Jó: Farkas, Árvái, N. Szabó, Molnár, ill. Vi­dáts. Tamási Sporthírek Megyei labdarúgó-bajnokság Döntetlen a rangadón Rákóczifalva—Jászberényi Va­sas. 3:3 (3:0). Rákóczifalva, 500 n., v.: Bállá. Rákóczifalva: Sza­bó — Nyolczas I., Kovács, Hor­váth II., Huszár, Bencsik H., Zakar, Torda (Horváth I.), Ben­csik I. (Novotni), Mihályi, Nyol­czas H. A hazai csapat az első félidőben óriási lendülettel kez­dett, és már a 34. percben há­romgólos vezetéshez jutott. A második félidő a vendégcsapat rohamaival indult, és a 92. perc­ben az egyenlítés is sikerült. (Jóval a játékidőn túl járt az óra mutatója, amikor a játék­vezető egy perc hosszabbítást mutatott. A partjelzők jelezték a mérkőzés végét, összehajtot­ták a zászlót, a hazai csapat le­állt, ekkor jelezte a hosszabbí­tást Bállá játékvezető.) G.: Mi­hályi (2), Varga (öngól), ill. Pin­tér (2), Benke. Jó: Kovács, Nyolczas I., Mihályi, ill. Kap­­tás, Duda, Kiss, Török. Kiállít­va: Varga (Jászberény). Ifi: Jászberényi Vasas—Rákó­czifalva 3:2. Kunszentmártoni TE—Sz. Cu­korgyár 2:0 (0:0). Kunszentmár­­ton, 200 n., v.: Mihályi. KuTE: Garáz n. — Gala, Sipos, Ku­­peczki, Kollár, Farkas, Gellér, Veres I.. Dézsi, Hábensusz, Ga­ráz I. Közepes iramú, sportsze­rű mérkőzésen a hazai csapat nagyobb arányban is győzhetett volna. G.: Geller, Garáz I. Jó: Gala, Kupeczki. Kollár, veres I.. ill. Bakk, Busi, Fenyvesi. Ifi: Cukorgyár—KuTE 3:2, Középtiszai MEDOSZ—Újszász 3:1 (1:0). Kenderes, 150 n., v.: Hajdú. Kenderes: Ulviczky — Pádár L., Szerencsi, Pádár Gy., Korpás, Farkas, Baktai. Molnár. Süveges J., Agócs, Süveges I. A lelkesebben játszó hazaiak megérdemelten győztek, fölé­nyüket három kapufa is jelzi. G.: Baktai. Süveges, Szerencsi (11-esből), ill. Nagy U.hó: Kor­pás, Farkas, Agócs, Süveges J., Molnár, ill. Juhász, Terék, Ko­vács Gy. Ifi: Középtiszai MEDOSZ—Üj­­szász 3:1. Jászkisér—Túrkeve 2:1 (2:0). Jászkisér, 400 n., v.: Kapolcsi. Jászkisér: Gólya — Szabó, Kor­sós I., Vajkó, Keresztesi, Csil­­lik, Korsós II., Köntés, Meny­hárt, Silye (Balogh), Barna (Gó­­cza). A helyzeteit jobban ki­használó hazai csapat megérde­melten győzött'. G.: Barna, Meny­hárt, ill. Nagy, Retter. Bartha. Ifi: Jászkisér—Túrkeve 2:0. Jászapáti—Tisza Cipő SE 1:0 (1:0). Jászapáti. 200 n., v.: Asz­talos. Jászapáti: Nagy — Kovács, Juhász, Illés, Tajti, Tóth T., Szántai, Mezei, Tóth M.. Berkó, Tóth L. Jóiramú mérkőzést ví­vott a két jó formában levő csa­pat. A hazaiak kitűnő játékve­zetés mellett szerezték megér­demelt győzelmüket. G.: Tóth T. Jó: Nagy, Tóth T.. Tóth M.. Tóth L., ill. Garza, Kovács I. Ifi: Jászapáti—Tisza Cipő SE 2:2. Jászfényszaru—Karcag 5:1 (2:iy. Jászfényszaru, 500 n., v.: Dra­­hos. Jászfényszaru: Bordás — Fózer (Pethő), Gál, Rózsa, Török, Gergely, Langó, Palócz, Radics (Dobák), Horváth, Far­kas II. A hazaiak nagy lelke­sedéssel, kitűnően játszottak. A második félidőben a vendégek teljesen összeroppantak. G.: Pa­lócz (3), Gál, Horváth, ill. ök­rös. Jó: Az egész csapat, Palócz a mezőny legjobbja volt, ill. ökrös. Ifi: Jászfényszaru—Karcag 2:0. Honvéd Kilián FSE—Kunhegyes 2:0 (0:0). Kunhegyes, 300 n., v.: Benke. Kunhegyes: Végért — Szabó, Juhász, Nánási, Kontra/ Gorzás (Herczeg), Borbély, Nagy, Herbály. Kiss, Dobos (Csató). Változatos iramú, színvonalas mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó csapat győzött. G.: Peti (2). Jó: az egész vendég­csapat, ill. Nagy, Szabó, Kontra. Ifi: szolnoki MTE II.—Kunhe­gyes 6:2. Mezőtúri AFC—Fegyvernek 2:0 (0:0). Fegyvernek. A mutatott játék alapján a mezőtúriak meg­érdemelten nyertek. Mindkét csapat nagy lelkesedéssel ját­szott. G.: Czikkely (2). Jó: Győ­ri, Rómer, Mihály (a mezőny legjobbja), ill. Öllé, Faragó, Csontos. Ifi: Mezőtúri AFC—Fegyver­nek 1:0, A lengyel fővárosban nem­zetközi kardviadalt rendez­tek 85 résztvevővel. A 11 or­szágból verbuválódott me­zőnyben Gedőváry Imre sze­rezte meg a győzelmet honfi­társa Gerevich Pál előtt. 3. helyen az olasz Maffei vég­zett. * * * A sakkvilágbajnoki páros­mérkőzések közül két talál­kozó ért véget döntetlenül a legutóbb. Reykjavikban a szovjet Szpasszkij és a csehszlovák Hort korábban függőben maradt 12. játsz­májának folytatásának a vi­lágossal játszó Hort a 40. lé­pés után elfogadta ellenfele döntetlen ajánlatát, így mér­kőzésük 6:6 arányú döntet­lennel fejeződött be. Most hosszabítás következik, amelynek első találkozójára ma kerül sor. Luzernben a szovjet Polu­­gajevszkij és a brazil Mec­­king a 10. partijához ült asz­talhoz. Ez a mérkőzés is pontoszkodással fejeződött be. Pillanatnyilag Poluga­­jevszkij 5.5:4.5 arányban ve­zet. Szakács két védőtől szorongatva fejel a székesfehérvári kapura. Fotó: Novák