Szolnok Megyei Néplap, 1977. február (28. évfolyam, 26-49. szám)

1977-02-22 / 44. szám

1977. február 22. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP T Főpróba a világbajnokság előtt A Bp. Spartacus és a Statisztika sikere A férfi egyes döntője Gergely Gábor (balról) 0:2-ről fordította a maga javára az eredményt. Fotó: Novak Vasárnap befejeződött Szolnokon, a tiszaligeti sportcsarnokban a há­romnapos Kilián György Nemzetközi Asztalitenisz Emlékverseny. Szombaton délelőtt a női- férfi páros mérkőzéseket játszották le. A férfiaknál Klampár Tímárral az olda­lán az elődöntőig jutott, itt azonban kiújult a világbaj­nok vállsérülése, s vereséget szenvedtek a Frank-Molnár duótól. A Gergely—Rózsás páros a legjobb négyig ju­tott, ahol a Kreisz—Milos kettős állította meg őket. A nőknél az európai élme­zőnyhöz tartozó jugoszláv Palatínus—Perkucsin kettős a legjobb nyolc között mondott búcsút a to­vábbi küzdelemnek. Dél­után 68 női és 90 férfi asztaliteniszező kezdte az egyéni versenyt. Az első he­lyen kiemelt Klampár sérü­lés miatt visszalépett. A leg­jobb négy közé az esélyes Gergely, valamint Tímár, Kollár és Frank került. Az utolsó napon rendezték az elődöntőket, illetve a döntőket, amelyek bővel­kedtek izgalmakban. Szinte percenként tapsolt a közön­ség. Sajnos, a versenyre — bár többen voltak kíváncsi­ak, mint tavaly — elég ke­vesen jöttek el, pedig várat­lan fordulatokat, szép lab­damenetekben, bravúros üté­sekben és védésekben, egy­szóval látványosságban nem volt hiány. A vasárnapi eredmények, női egyes elődöntő: Oláh— Pavlov 3:2, Palatínus—Cvet- kovics 3:1, döntő: Palatínus (Csóka)—Oláh (Statisztika) 3:1, 3. Pavlov és Cvetko- vics (mindkettő Kikinda). Férfi egyes elődöntő: Frank —Kollár 3:2 (az ötödik játsz­mában Frank 16:12-re veze­tett, majd Kollár húzott el 20:19-re), Gergely—Tímár 3:0. Döntő: Gergely (BVSC)— Frank (Postás SE), 3:2 (Frank simán vezetett 2:0-ra, ami­kor Gergely magához tért) 3. Kollár (BSE) és Tímár (Bp. Spartacus). Női páros, döntő: Csík, Molnár (31. sz. Építők)—Oláh, Iváskó (Stat- tisztika, BSE) 3:1, 3. Poór, Janovics (MÁV TI) és Ru- zsenszky, Gárdosné (BSE, 31. sz. Építők). Férfi páros, döntő: Frank, Molnár (Pos­tás SE, Bp. Spartacus) — Kreisz, Milos (Postás SE) 3:1, 3. Klampár, Tímár (Bp. Spartacus) és Gergely, Ró­zsás (BVSC). Vegyespáros, döntő: Tímár, Csík (Bp. Spartacus, 31. sz. Építők) — Gergely Palatínus (BVSC, Csóka) 3:2, 3. Fehér, Dér (Zenta) és Mellai, Papp (BSE, Bp. Spartacus). A Kilián Kupa 1977. évi egyesületi pontversenyének végeredménye, nők: 1. Sta­tisztika, 2. 31. sz. Építők, 3. BSE. Férfiak: 1. Bp. Sparta­cus, 2. BVSC. 3. Postás SE. Táblázatok NB II. 1. PMSC 21 12 7 2 48:16 31 2. Szív. MÁV 21 11 7 3 38:28 29 3. V. Izzó 21 9 6 6 38:29 24 4. Debrecen 21 10 4 7 29:23 24 5. Eger 21 10 4 7 40:37 24 6. Budafok 21. 10 3 8 56:43 2B 7. SZMTE 21 11 1 9 41:34 23 8. BVSC 21 7 9 5 37:30 23 9. MÁV DAC 21 10 3 8 35:34 23 10. Szekszárd 21 8 7 6 25:27 23 11. Kanizsa 21 8 6 7 30:30 22 12. Ganz-M. 21 7 6 8 33:38 20 13. Fűzfő 21 7 6 8 25:33 20 14. Volán 21 6 7 8 30:28 19 15. KKFSE 21 8 3 10 33:34 19 16. Komló 21 7 5 9 21:28 19 17. Ózd 21 6 5 10 26:34 17 18. Várpalota 21 4 7 10 22:30 15 19. Szó. MÁV 21 3 6 12 15:31 12 20. Oroszlány 21 2 6 13 19:54 10 NB in. 1. Szarvas 21 15 4 2 63:21 34 2. BTASK 21 13 5 3 38:17 31 3. Lehel SC 21 11 8 2 30:13 30 4. Szegedi D. 21 12 4 5 40:27 28 5. ESMTK 21 9 7 4 47:39 25 6. Jánosh. 21 11 3 7 32:29 25 7. Gyula 21 9 6 6 35:26 24 8. Szabó SE 21 10 4 7 27:18 24 9. ÉGSZÖV 21 7 9 5 37:25 23 10. KTE 21 8 6 7 29:26 22 11. Kiskunh. 21 7 8 6 35:38 22 12. Bem SE 21 8 2 11 27:32,18 13. Láng 21 6 6 9 28:36 18 14. KSC 21 7 4 10 30:39 18 15. ÉPGÉP 21 5 6 10 31:30 16 16. T.-szentm. 21 6 3 12 20:34 15 17. Cegléd 21 6 3 12 26:41 15 18. N.-szénás 21 4 6 11 24:46 14 19. Szentes 21 3 3 15 22:49 9 20. SZVSE 21 3 3 15 21:56 9 A totó 8. heti eredménye 1. Catanzaro—Inter. 1—3 2 2. Cessna—Roma 4—0 1 3. Foggia—Perugia 2—1 1 4. Genoa—Juventus 2—2 X 5. Lazio—Fiorentina 4—1 1 6. Milan—Sampdoria 3—0 1 7. Torino—Bologna 1—0 1 8. Verona—Napoli 1—0 1 9. Avelüno—Lecce 0—0 X 10. Catania—Pescara 0—0 X 11. Modena—Novara 2—1 1 12. Ternana—Como 0-0 X 13. Varese—Lanerossi 1—1 X + i 14. Monza—Atalanta 1—1 X Események Egyesületi közgyűlések: Szol­noki Vízügy-Dózsa SE, Szolnok, III. sz. irodaház, első emeleti tanácsterem, 16.30: Tiszasülyi MEDOSZ SE, tanácsháza. 18, Túrkevei AFIT SE, AFIT I. 16. Labdarúgó NB III Csak a Lehel SC győzött LEHEL SC—SZEGEDI VSE 2:1 (0:1). Jászberény, 1000 n. v.: Pál- völgyi. Lehel: Bartos — Kar- kusz (Lakatos), Sárközi, Kátai, Hajdú, Kirchner, Marczis, Lu­kácsi, Kelemen, Vágó, Bacher. Edző: Buchár László. SZVSE: Gilice — Czibere, Terhes, Sán­dor, Tihanyi, Tóth M., Szabó, (Hajdú), Timár, Róth, Tóth J., Kovács (Czakó). Edző: Möchner Jenő. Mindkét csapat óvatosan kez­dett, majd a Lehel dobta elő­ször sutba a halogató takti­kát. Támadásba lendült a jász­berényi együttes, ám kevés hí­ján meg is bánta: egy csúszta­tott fejes csak kevéssel kerülte el Bartos kapuját. A 27. perc­ben viszont Lukácsi ragyogóan futott el a bal oldalon, a túlsó oldalra ívelte a labdát, és a jó­kor érkező Bacher kapásból az egyik védőt találta telibe. To­vább rohamozott a Lehel, a szegediek ellentámadásai azon­ban rendre veszélyesek voltak. Előbb egy lesgólt szerzett a szegedi gárda, majd a 43. perc­ben a játékvezető középre mu­tatott : egy beadás üresen ta­lálta Tóthot, akinek még iga­zítani is volt ideje a labdán, aztán mintegy 20 méterről véd- hetetlenüil bombázott a kapu bal oldalába. 0:1. A gól kissé megzavarta a Le­helt, az 56. perc azonban meg­hozta a fordulatot. Kelemen szögletét Kirchner fejjel csúsz­tatta a léc alá, 1:1. Ettől kezd­ve már nem volt baj, a hazaiak szebbnél szebb támadásokat ve­zettek, és a 69. percben a ma­guk javára fordították a mér­kőzést. Bacher a fél pályáról indult, még szabálytalanságok árán sem tudták szerelni, az­tán a kimozduló kapus mögött élesen a hálóba vágta a lab­dát, 2:1. A mérkőzés szegedi akciókkal ért véget, a Lehel ne­hezen szerezte meg a két baj­noki pontot a sereghajtótól! Jó: Sárközi, Kirchner, Bacher, ill. Terhes. Timár. — erdős ESMTK—MEZÖTÜRI HONVÉD 3:0 (1:0). Budapest, Adv E. út 2500 n. v.: Urbán. ESMTK: Lukács — Erdődi. Kökény, Steinbeiszer, Szilágvi, Forintos, Druzsin. Bá- ránvos (Molnár), Fritz, Kecs­kés, Gvurováth. Edző: Sinko- vits Ferenc. Mezőtúri Honvéd: Hegedűs — Dávid, Hoppál, Klé­ninger, Dinya. Czirnák, Kovács, (Magyar), Aranyosi, Gulyás, László, Veiland (Ferlos). Edző: Bencsiík Gyula. Az első említésre méltó ese­mény a 8. percben történt: Szi­lágyi Gulyást le terítette, de megúszta egy figyelmeztetéssel. Az első gólhelyzetet a Honvéd- csatárok alakították ki, de Vei­land elügyetlenkedte a lehetősé­get. A 40. peraben Hoppál el­rúgta a labdát Bárányos elől, a csatár elesett, a játékvezető -pe­dig érthetetlenül büntetőt ítélt. Gyurováth lövése Hegedűs ke­zéről pattant a hálóba, 1:0. A 43. percben egyenlítési alkal­mat szalasztott el a Honvéd, Veiland 6 méterről kapásból fö­lé lőtt. Szünet után szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat, a sorfal­ról kipattanó labda Hoppál ke­zét érte, amiért a bíró újabb 11-est ítélt. A büntetőt Hege­dűs bravúrosan védte. A 60. percben Dinya megrúgta Bárá­nyost. a játékvezető kiállította. A 10 főre olvadt mezőtúri le­génység egy ideig hősiesen el­lenállt, de a hajrában előbb Druzsin lőtt nagy gólt, majd Kecskés állította be a 3:0-án végeredményt. Jó: Druzsin, Kecskés, Durováth, Forintos, ill. Aranyosi, Kléninger, Czirnák, Dávid. — sindel — SZARVAS—TÖRÖKSZENTMIK­LÓSI VASAS 6:1 (3:0). Szarvas, 1200 n. v.: Halász. Szarvas: Széplaki (Kepka) — Paulik (Bujdosó), Gajdos, Filyó, Kerekes. Kajtár, Brakszatórisz, Kovács, Jakab, Rozsán II., Orovecz, Edző: Bulla József. Törökszentmiklósi Vasas: György (Bakk) — Veres, Orbán, Her- bály (Csontos). Nagy, Kormos, Stummer, Siklósi, ökrös. Sebők, Pásztor. Edző: Juhász József. A törökszentmiklósiak csak kevéssel a mérkőzés előtt ér­keztek a helyszínre. így a be­melegítésre alig maradt idejük: mire észbekaptak, már 3:0-ra vezetett a hazai csapat. A tize­dik percben szereztek vezetést, Jakab szögletből fejelt a háló­ba. majd György hibáját ki­használva ismét Jakab volt eredményes. 2:0. Brakszatórisz égvén! alakítása következett, 40 méteres vágta után gurított a hálóba. 3:0. A Vasas egy-két támadást vezetett mindössze, és egy kapufát szerzett. Az 58. percben ökröst a kapu előtt fellökték, a bíró sípja néma ma­radt. A 60. percben Orovecz nö­velte a gólok számát, öt perc múlva ökrös alakította 4 :l-re az eredményt. A 70. percben Kerekes 25 méteres szabadrúgá­sa talált utat a hálóba, majd a 75. percben Rozsán állította be a 6:l-es végeredményt. Jó: Jakab, Brakszatórisz, Orovecz, ill. Nagy, Veres, Siklósi. — lesán — MOZI Szolnok Vörös Csillag: Fekete gyémántok I—II. (Dupla hely- áron!), Tisza: Óz a csodák cso­dája (Külön ifjúsági és ovi mo­zibérlet!), Tallinn: Mérleg (14), Vegyi: Gerolsteini kaland, MÁV: Földi szerelem, Szandaszőlős Terv: Büntetlenül (14), Jászbe­rény Lehel: Egy lány Chicágó- ban (14), Jászapáti Táncsics: Tölgy, azonnal jelentkezzen!, Kisújszállás Ady: A négy test­őr (Általános iskolai mozibér­let műsora!), Kunhegyes Sza­badság: Prémium (14), Kun- szentmárton Körös: Érett szőlő­fürtök, Mezőtúr Dózsa: Cigány- tábor az égbe megy (14), Sza­badság: Düh (16), Béke: Én nem látok, Te nem beszélsz, ö nem hall (14), Tiszafüred Tisza: Kov- pak előretör, Törökszentmiklós Dózsa: Kard (14), Hunyadi: A kékruhás nő (14), Túrkeve Vö­rös Csillag: A kincses sziget (Általános iskolai mozibérlet műsora!), A kis vakond kaland­jai (Külön ifjúsági és ovi mozi­bérlet műsora!). RÁDIÓ SZOLNOKI STÜDIÓ: 17.00: Műsorismertetés, hírek. — Jerry Lee Lewis énekel. — 17.10: Receptre — recept nélkül. Keresztes Ágnes riportja. — 17.20: Az Emerson trió játszik. — 17.30: Szemle az üzemi la­pokból. — Népi hangszerszólók. — 17.40: Üttörőhíradó. Szerk.: Vágási Kálmán. — 17.50: Nép­szerű operarészletek. — 18.00: Alföldi krónika. — 18.15: Téli szerenád. — Könnyűzene. — 18.28: Hírösszefoglaló. műsor­előzetes. KOSSUTH: 8.27: Verdi: Traviata. Három- felvonásos opera. — 10.05: Iskq­Rosszul kezdődött a tavaszi idény Nagykanizsa— Szolnoki MÁV 1:0 (0:0) Szolnok, 3000 néző, V.: Pá­dár. Nagykanizsa Vlaszák — Kovácshegyi (Készéi a 60. perben), Doszpoth, Simon, Müller — Savanyó, Páv- licz, Nagy — Bogáti, Söjtör, Füle dr. Edző: Lantos Mi­hály. Szolnoki MÁV: Farkas 1. — Rácz, Árvái, Tóth Gy., Holler — Pagonyi, N. Szabó, (Magyar a 66. percben) — Molnár, Sugár, Nász. Edző: Ziegler János. Kitűnő talajú salakpályán, ideális időben indult 90 per­ces útjára a labda a Véső utcában. Az ötödik perc hoz­ta az első említésre méltó eseményt: Savanyó fordulás­ból leadott lövése fölészállt. Ezután mintegy negyedórán keresztül a két 16-os között folyt a játék, a 20. percben viszont a bányászok előtt adódott gólszerzési alkalom, de Bogáti 20 méteres lövése ismét fölézúgott. A félóra végét Pagonyi szögletét el­vétették a védők, és Vlaszák a gólvonal előtt csípte el a labdát. A félidő hajrájában Repka a nagykanizsai ka­pust találta telibe, majd Müller ravasz labdáját a léc alól tornászta szögletre. Farkas . Fordulás után sem fokoz­ta az iramot a MÁV, így eseménytelen mezőnyjáték­kal teltek a percek. Előbb Sugár ügyetlenkedett el jó helyzetet, majd Farkas men­tette meg biztos góltól a MÁV kapuját: Bogáti majd Söjtör volt a labda útja, az utóbbi 6 méterről célozta meg a jobb alsó sarkot, Far­kas azonban óriási bravúrral hárított. A 79. percben Rep­ka kicselezte az egész vé­delmet, Magyarhoz gurított, ám a csatár lövésébe Doszpoth önfeláldozóan be­levetődött. A 83. percben született meg a döntés: Bo­gáti átadásával Füle dr. ug­rott ki a védők közül, és a kimozduló Farkas mellett a bal álsó sarokba helyezett, 1:0. Mindkét csapat játéka el­maradt a várakozástól. Az alacsony színvonalú, csapko­dó 90 perc során a vendé­gek játékában fedezhettünk fel valamivel több tudatos­ságot. A MÁV széteső, elemi hibák sorával tarkított já­téka nagy csalódást okozott a szép számú közönségnek. A kék-fehérek sajnos nem játéktudásban, sem lelkese­désben nem tartanak ott sem, mint az NB Il-es sze­replésük elején! Jó: Vlaszák, Doszpoth, Pávlicz, Bogáti, ill. Farkas, Árvái. — tamási — Budafok— Szolnoki MTE 3:2 (2:0) Budafok: 4000 n. v.: Hámori. Budafok: Lengyel — Hor­váth, Kapitány, Gergely, Vi­zi — Noskó, Tóth K., Haran­gi — Zöldi, Esterházy, Tóth I. Edző: Dobesch Gyula. Szolnok: Szendrei — Kántor, Kolláth, Simon, Kábák — Sebők, Lódi, Porhanda, Ma­kai (Szakács a 46. percben) — Garics, Budavári. Edző: Géléi József. Az első félidőben a viha­ros szél az MTE-t támogat­ta, ennek ellenére a buda­foki csapat irányította a já­tékot. A 12. percben Tóth K. átadását Zöldi fölé bombáz­ta, nem sokkal később is­mét a szélső került jó hely­zetbe, azonban Szendrei ke­zébe talált, öt perc múlva Esterházy emelte Szendrei kezébe a labdát. A 25. perc­ben szerzett vezetést a ha­zai csapat; Tóth I. beadásá­nál Szendrei elmélázott, es a labda a berobbanó Ester ­házyról a kapu jobb oldalá­ba pattant, 1:0. A 35. perc­ben Porhanda léc alá tartó lövését Lengyel a kapu fölé tolta. A félidő utolsó percé­ben növelte előnyét a Buda­fok: a szolnoki védők rövi­den szabadítottak fel, Tóth I. a 16-osról egyből lőtt, és a jobb sarokba tartó labda Szendrei kezéről került a hálóba, 2:0. A 60. percben újabb gólt szerzett a Budafok. Tóth K. Harangi elé továbbított. Szendrei kifutott, és a kö­zéppályás a kapu közepébe gurította a labdát, 3:0. Az utolsó 20 perc a piros-feke­téké volt, a hazai együttes teljesen beszorult. A 72. percben Garics lövését Len­gyel kiejtette, de a rároha­nó Sebők elől gyors vetődés­sel még megszerezte a lab­dát. A 73. percben Szakács a jabbszélen vezetett táma­dást, ügyesen játszott a ka­pu elé, és Kábák az ötösről a jobb alsó sarokba lőtt, 3:1. Egy perccel később 22 méte­res szabadrúgáshoz jutott az MTE. Lódi legurított labdá­ját Garics hatalmas erővel lőtte a jobb sarokba, 3:2. A 82. percben Lódi csavart szöglete gólba tartott, de Lengyel kiöklözte a labdát. Egy perc múlva Garics éles fejese a gólvonalon tömörü­lő védőkben akadt el. A 85. percben Sebők 10 méteres lövésébe az egyik védő bé- levetődött, és a labda szög­letre pattant. Lengyel már verve volt... Két ellentétes félidőt ho­zott a találkozó. Érdekes, hogy mindkét játékrészben a nagy széllel szemben játszó csapatok irányítottak. Szünet után Szakács beállításával sokat javult az MTE táma­dójátéka, sajnos azonban a piros-feketék csak 0:3 után játszottak tudásukhoz mér­ten. Jó: Gergely, Tóth, Zöl­di, Tóth I., ill. Kolláth, Se­bők, Lódi, Garics. — verbók — Izgalmas jelenet a nagykanizsai kapu előterében larádió. — 11.06: Visszamentem Szécsénybe. — 11.21: Zenekari muzsika. — 11.40: Villa Tahiti­ban. Molnár Géza regényének rádióváltozata. VII. (befejező) rész. — 12.35: Melódiakoktél. — Közben: 13.10: Törvénykönyv. — 14.06: Ezeregy délután. — 14.50: Éneklő Ifjúság. — 15.10: Az élő népdal. — 15.20: Bartók: IV. vo­nósnégyes. — 15.44: Magyarán szólva. — 16.05: Harsan a kürt­szó! — 16.35: A Földényi kórus Szalmás Piroska kórusműveiből énekel. — 16.46: Nemzetiségeink zenéjéből. — 17.07: Külpolitikai klub. Közel-keleti dilemmák. — 17.32: Max Lorenz Wagner-felvé- teleiből. — 18.00: A Szabó csa­lád. — 19.15: Színes népi mu­zsika. — 19.57: A magyar sza­kasz. Dezséry László és Hola- kovszky István műsora az oren- burgi gázvezeték magyar építői­ről. — 20.27: A Budapesti Fil­harmóniai Társaság zenekarának Kodály-felvételeiből. — 21.02: Remekírók — remekművek. — 22.20: ..Énekeljenek a népek”. A BBC 1976. évi nemzetközi kórus- versenye. I. rész. — 22.54: Medi­táció. — 23.04: Múzeális leme­zeinkből. — 0.10: Részletek Gil­bert operettjeiből. PETŐFI: 8.05: Bródy Tamás operetjel­ből. — 8.20: Tíz perc külpolitika (ism.). — 8.33: Slágermúzeum. — 9.15: Két országgyűlés között. — 9.25: Orvosi tanácsok. — 9.33: Derűre is derű. — 10.00: A zene hullámhosszán. — 12.00: Nóták. A — 12.33: Arcképek az orosz iro­dalomból. — 12.50: Michael Haydn: Szerenád. — 13.33: Be­szélni nehéz. 14.00: Kettőtől hatig. 14.00: Operaslágerek. — 14.30: Hírek, Körzeti időjárás. —14.35: Tánczenei koktél. — 15.20: Könyvről könyvért. — 15.30: Hírek. — 15.33: Műsorismerte­tés. — 15.36: Találkozás a stú­dióban. — 16.30: Hírek. — 16.33: Csúcsforgalom. 18.00: Francia sanzonok. 18.33: Disznótor Kalocsa környékén. — 18.56: Keringők fúvószenekarra. — 19.15: Televí­zió — esztétika — kultúra. Her­mann István könyvét ismerteti Iszlai Zoltán. — 19.30: Csak fia­taloknak! — 20.33: Az elrabolt taliga. Duba Gyula elbeszélése rádióra alkalmazva. — 20.53: Szimfonikus könnyűzene. — 22.00: Klasszikus operettrészle­tek. — 22.33: Tíz perc külpoliti­ka. — 22.43: Az operettrészletek folytatása. — 23.20: Lakatos Fe­renc népi zenekara játszik. Fé­nyes Éva és Bajházy Árpád nó­tákat énekel. TELEVÍZIÓ BUDAPEST: 1. MŰSOR: 8.54: Idősebbek is elkezdhetik (színes!). Tévétorna (ism.). — 9.00: Iskolatévé. Énekeljünk együtt! A gazda rétre megy. — 9.05: Környezetismeret (ált. isk. 4. oszt.). Gabonafélék. — 10.05: Történelem (ált. isk. 7. oszt.). Vive la commune. — 11.05: Ma­tematika (ált. isk. 7. oszt.). A fordított arányosság. — 12.05: Földrajz (ált. isk. 5. oszt.). Ég­hajlati övék. — 14.00: Iskolatévé. Énekeljünk együtt (ism.). — 14.05: Környezetismeret (ism.). — 14.55: Történelem (ism.). — 15.55: Matematika (ism.). — 16.43: Hírek. — 16.50: Is­kolatévé. — Földrajz (ism.). — 17.10: Zenés ajándékkosár. Intervízió-átvétel az NDK Tele­vízió szórakoztató műsorából (ism.). — 18.10: Mindenki isko­lája. 2. Kémia. Oxidáció, re- dució. — 18.40: Reklámműsor.— 18.45: 10. Fizika. Elektromos áram — II. rész. (A február 16-i adások ismétlése!) — 19.15: Esti mese. — 19.20: Idősebbek is elkezdhetik (színes!). Tévétorna. — 19.30: Tv-híradó. — 20.00: Kis­filmek a nagyvilágból. Az afri­kai baobab titka (színes!). An­gol ismeretterjesztő film. — 20.50: Franciaország madártáv­latból (színes!). Francia rövid­filmsorozat. A délnyugati or­szágrész. — 21.05: Darazsak — Japán ismeretterjesztő rövid­film (színes!). — 21.30: Nem­zetközi Stúdió. 1977 várható vi­lágpolitikai fejleményei. — 22.C0: Tv-híradó 3. 2. MŰSOR: 20.00: Madách Imre: Az ember tragédiája (színes!). Tévéfilm (ism.). — Kb. 21.20: Közben: Tv-híradó 2. BUKAREST: 15.35: Angol nyelvoktatás. — 16.05: Iskolatévé. — 16.35: A me­zőgazdaság dolgozóinak. —17.20: Megyék bemutatása. — 17.50: Mi. asszonyok. — 17.30: TV-hír- adó. — 19.00: Mezőgazdasági adás. — 19.25: Antonius és Cleo- pátra. — 21.15: Tudományos is­meretterjesztő adás. — 21.50: TV-híradó.