Szolnok Megyei Néplap, 1976. november (27. évfolyam, 259-283. szám)

1976-11-09 / 265. szám

1976. november 9. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP *7 Labdarúgó NB III Két vereség — egy döntetlen Remek játék, nagyszerű győzelem A jókor érkező Sebők a hálóba bombáz - Fotó: Novák Ceglédi VSE—Lehel SC2:1 (0:0) Jászberény, 700 n. v.: Hartmand. Cegléd: Fekete Gy. — Zsemlye, Lendvai, Klein, Nagygyőr, Halmi, Fe­kete T., Károlyi, Zátonyi, Liptai (Kábák), Darányi. Edző: Simányi Ferenc. Le­hel SC: Bartos — Karkusz, Sárközi, Kátai, Hajdú, Kirchner, Marczis (Fejes), Lukácsi, Gergely. Vágó (Ambrus), Bacher. Edző: Budhár László. Az első percekben tűzijá­tékot rendeztek a házigaz­dák, eredmény nélkül, majd érthetetlenül leálltak. Aztán a védők megingásai miatta vendégeknek is akadtak helyzeteik. A félidő második felében újabb rohamra in­dult a Lehel, de fölénye csak meddő szögletekben mutatkozott. Szünet után fordult a kocka, az 50. perc­ben egy ellentámadást szög­letre hárítottak, s a beívelt labda Vágó fején megcsúsz­va a hálóba hullott, öngól, 0:1. Teljesen kitámadott a Lehel, de az ellenfél vé­delme biztosan hárított, s a szerencsével sem állták hadilábon. A 76. percben Zátonyi sok méteres lesről indult, a védők beérték, s az óriási kavarodásban Da­rányi a kapuba sodorta a labdát, 2:0. Az utolsó ne­gyedórára összeszedte magát a jászberényi együttes, s a 85. percben szépített. A szögletről beívelt labdát a jól érkező Kátai nagy erő­vel bombázta a kapuba, 2:1. A ceglédiek játéka meglepe­tésként hatott, s teljesen megérdemelten nyertek. — erdős — Láng Vasas—Mezőtúri Hon­véd 0:0. Budapest, 500 n. v.: Krajnyák. Láng: Lesi — MOZI Szolnok Vörös Csillag: Két bal láb az ezredben, Tisza: Két vágy vonzásában (14), Tallinn: Bal­kezes újonc, Vegyi: A hosszú búcsú (14, 26%-os felemelt hely­áron!), Szandaszöllős Terv: A határon szolgálok, Jászberény Lehel: Szerelmesek románca I— II. (14, másfélszeres helyáron! Középiskolai diákmozibérlet műsora!), Jászapáti Táncsics: Vakmerőség, Kisújszállás Ady: Prémium (14, Középiskolai diák- mozibérlet műsora!). Kunhegyes Szabadság: Vértestvérek (Általá­nos iskola mozibérlet műsora!), Kunszentmárton Körös: Kovpak előretör. Mezőtúr Dózsa: A fej nélküli lovas, Szabadság: Csen­desek a hajnalok I—II. (14, más- félszeres helyáron!), Béke: A túsz. Tiszafüred Tisza: Puha ágyak, kemény csaták (16, 20°n- os felemelt helyáron!), TörökL szentmiklós Dózsa: A kétéltű ember. Hunyadi: Hogyan fojtsuk vízbe . . .? Túrkeve Vörös Csil­lag: Az ötödik pecsét (14. Kö­zépiskolai diákmozibérlet műso­ra!), Maréknyi szerelem (18, filmbarátok műsora!). RÁDIÓ SZOLNOKI STÜDIO: 17.00: Műsorismertetés, hírek. — Pár perc dzsessz. — 17.10: Munkásportré. Petri Ferenc mű­sora. — A jászberényi Vasas Munkáskórus énekel. — 17.25: Nők negyedórája. Szerk.: Kar­dos Ernő. — 17.40: Hanglemezúj­donságok. — 18.00: Alföldi kró­nika. — 18.15: Ritmuskoktél. — 18.28: Hírösszefoglaló, műsorelö- zetes. KOSSUTH: 8.27: Kamarazene. — Közben: 9.00: A változó világtérkép. — Szabó, Zalavári, Mihalo- vics, Bognár, Leskó. Tóth, Gombos, Lesitz, Juhász (Ro- honczi). Mózner. Edző: Bak- sa Gyula. Mezőtúr: Hegedűs — Dávid, Hoppál, Csicsely, Papp, Klénimger, Czimák. Nagy, Gulyás, Bácskái. Kúp­osok. Edző: Bencsik Gyula. Az eHső negyedóra után a játék képe -alapján újabb Honvéd-győzelemre lehetett következtetni. A hazai csapat azonban fokozatosan felja­vult. főleg a védelem, amely sorozatosan hárította a me­zőtúri támadásokat. A máso­dik félidőben visszaesett a Honvéd, s a Láng is vezetett néhány formás támadást. A hajrára ismét a Honvéd szo­rongatott, de csatárai nem bírtak a jól záró hazai vé­delemmel. A látottak alap­ján igazságos a döntetlen. Jó: Lesi, Bognár, Mózner, ill. Czimák, Csicsely, Klé- ningar. Dávid. — sindel — Jánoshalmi Spartacus—Tő - rökszentmiklósi Vasas 1:0 (0:0). Jánoshalma. 700 n. v.: Meizer. Jánoshalma: Cser- nák — Faddi, Németh. Ma- ráczi Fenyvesi IV., Angeli, Horváth, Ádám, Urbán. Ger­ber dr. Fenyvesi III. Edző: Csongor János. T. Vasas: György — Frickar, Orbán (Bukta), Boda, Nagy. Vitéz (Kocsis), Stummer, Sebők, Ökrös, Pásztor, Kormos. Ed­ző: Juhász József. A törökszentmiklósiak kezdtek jobban, de csatáraik a kínálkozó helyzeteket nem tudták értékesíteni. A 70. percben egy kapu glőtti ka­varodásnál Boda öngólt vé­tett, amely egyben a veresé­get is jelentette. Jó: Németh, Maráczi, Fenyvesi IV.. ill. Nagy. Kormos, Fricker. — Iesán — 9.30: A Kamarazene folytatása. — 10.05: Iskolarádió. — 10.35: Ke- nessey Jenő: Az arany meg az asszony. Egyfelvonásos opera. — 11.47: Két Marenzio madrigál. — 12.35: Melódiakoktél. — Közben: 13.10: Törvénykönyv. — 13.25: A Melódiakoktél folytatása. — 14.01: Ezeregy délután (ism.). — 14.50: Éneklő Ifjúság. — 15.10: Az élő népdal. — 15.20: Bartók: Rap­szódia zongorára és zenekarra. — 15.44: Magyarán szólva ... — 16.00: A világgazdaság hírei. — 16.05: Harsan a kürtszó! — 18.30 —16.57: Külpolitikai klub. Ho­gyan választott elnököt Ameri­ka? — 17.05: Mindenki iskolája. — 17.45: Verdi: Aida. A IV. fel­vonás fináléja. — 18.00: A Szabó család. — 19.15: Mindenki zene­iskolája. — 20.09: Gazdasági mi­nifórum. — 20.39: Új népdalfel­vételeinkből. — 21.00: Katasztró­fa a számítógépben. — 21.35: Nancy Wilson és Andy Williams énekel. Ted Heath zenekara ját­szik. — 22.20: Schubert: f-moll fantázia. — 22.39: A bécsi szim­fonikus zenekar hangversenye a bécsi ünnepi heteken. — 0.10: Szigeti Ferenc táncdalaiból. PETŐFI: 8.05: Cseh fúvósmuzsika. — — 8.20: Tíz perc külpolitika (ism.). — 8.33: Verbunkosok, nó­ták. — 9.33: Derűre is derű (ism.). — 10.00: A zene hullám­hosszán. — 11.55: Látószög. — 12.00: Vidám operettkettősök. — 12.33: Arcképek a szocialista or­szágok irodalmából. — 12.50: A Magyar Rádió és Televízió szim­Táblázatok NB II 1. PMSC 14 7 5 2 28-12 19 2. Szí. MÁV 14 7 5 2 21-15 19 3. Budafok 14 8 2 4 35-26 18 4. Szekszárd 14 8 2 4 17-16 18 5. BVSC 14 6 5 3 27-19 17 6. SZMTE 14 8 1 5 30-23 17 7. V. Izzó 14 7 2 5 28-21 16 8. Debrecen 14 7 2 5 22-18 16 9. Volán1 14 5 5 4 25-18 15 10. Eger 14 6 3 5 31-28 15 11. M. DAC 14 6 2 6 25-25 14 12. G.-MÁVAG 14 5 4 5 22-25 14 13. Komló 14 4 4 6 13-17 12 14. Kanizsa 14 4 4 6 16-22 12 15. Fűzfő 14 4 4 6 16-23 12 16. KKFSE 14 4 3 7 21-23 11 17. Várpalota 14 4 3 7 17-21 11 18. Özd 14 3 3 8 16-25 9 19. Oroszlány 14 1 6 7 12-32 8 20. Szov MÁV 14 2 3 9 9-22 7 Budafok—Várpalota 4:0 Egri Dózsa—Ganz-MÁVAG 4:1 BVSC—MÁV DAV 1:1 KKFSE—Volán 2:2 Sz.-fehérvári MÁV —Komló 1:1 Vasas Izzó—Özdi Kohász 1:0 Debreceni VSC­—Nagykanizsa 2:0 Szekszárd—Oroszlány 1:0 NB III, DELKELET 1. Szarvas 14 11 2 1 42-16 24 2. BTASK 14 9 3 2 27-12 21 3. Szabó SE 14 8 3 3 21-10 19 4. Szegedi D. 14 7 4 3 30-21 18 5. Lehel SC 14 5 7 2 15-10 17 6. ÉGSZÖV 14 5 6 3 27-18 16 7. Gyula 14 7 2 5 28-20 16 8. ESMTK 14 5 5 4 30-28 15 9. Kiskunh. 14 5 5 4 25-24 15 10. KSC 14 6 2 6 25-27 14 11. Jánosh. 14 6 2 6 21-24 14 12. ÉPGÉP 14 4 4 6 21-17 12 13. KTE 14 3 6 5 19-20 12 14. Tsztm. 14 5 2 7 11-17 12 15. Láng 14 4 4 6 18-26 12 16. Bem SE 14 5 1 8 19-22 11 17. Nagyszénás 14 4 2 8 20-36 10 18. Cegléd 14 4 1 9 16-27 9 19. SZVSE 14 3 3 8 15-32 9 20. Szentes 14 1 2 11 14-37 4 Szarvas—Kecskeméti TE 3:2 B.-csabai TASK—Kiskunhalas 3:0 Bem J. SE—Kecskeméti SC 5:1 ÉGSZÖV-MEDOSZ—Szentes 2:0 Szegedi VSE—ÉPGÉP 1:0 Szegedi Dózsa—Erzsébeti Sp. 6:2 Gyula—Nagyszénás 1:•> MEGYEI BAJNOKSÁG 1. Jb. Vasas 13 8 4 1 27- 7 20 2. Jászkisér 13 8 4 1 26-13 20 3. Fegyvernek 13 7 4 2 23-17 18 4. Rákóczii. 13 5 6 2 23-16 16 5. Kilián 13 6 2 5 25-13 14 6. Sz. Olajb. 13 6 2 5 26-18 14 7. Oj szász 13 5 4 4 23-19 14 8. Jászapáti 13 6 1 6 25-22 13 9. Karcag 13 5 3 5 20-21 13 10. Kunhegyes 13 5 2 6 26-25 12 11. KuTE 13 4 4 5 23-26 12 12. Sz. Cukor. 13 5 2 6 18-23 12 13. Tisza Cipő 13 3 6 4 12-17 12 14. Jászladány 13 4 3 6 15-17 11 15. J.-fszaru 13 2 6 5 13-28 10 16. Mezőtúr 13 3 3 7 17-20 9 17. Túrkeve 13 2 3 8 10-29 7 18. K. MEDOSZ 13 2 3 8 12-33 7 Á totó 44. heti eredménye 1. SZMTE-Pécs 1 5:0 2. Özd—Vasas Izzó 2 0:1 3. Komló—Szfv. MÁV x 1:1 4. Eger—Ganz-MÄVAG 1 4:1 5. KTE—Szarvas 2 2:3 6. BTASK—Kiskunhalas 1 3:0 7. ESMTK—Szegedi D. 2 2:6 8. Bem SE—KSC 1 5:1 9. Láng—Szabó SE x 0:0 10. Catanzáro—Roma x 1:1 11. Foggia—Napoli x 2:2 12. Milan—Juventus 2 2:3 13. Verona—Fiorentina 2 1:2 +1 14. Modena—Lanerossi x 1:1 Események Vízilabda, Magyar Nép­köztársasági Kupa közép­döntő: Szolnoki Vízügy-Dó­zsa—Vasas, Szolnok, Damja­ni eh - uszoda, 15, Marj ai. fonikus zenekara játszik, vezé­nyel: Sándor János és Vaszy Viktor. — 13.33: Isabel Parra éne­kel. — 14.00: Kettőtől hatig . . . A Petőfi Rádió zenés délutánja. Műsorvezető: Dömök Gábor. — 14.00: Operaslágerek. — 14.30: Hírek. Körzeti időjárás. — 14.35: Tánczenei koktél. — 15.20: Könyvről könyvért. Irodalmi rejtvényműsor tíz percben a sá­toraljaújhelyi szövetkezet köny­vesboltjából. Játékvezető: Hár- sing Lajos. — 15.30: Hírek. — 15.36: örökzöld dallamok. — 16.30: Hírek. — 16.33: Csúcsfor­galom. Zenei szerkesztő: Kiss Gyöngyi. Riporter: Petress Ist­ván. Találkozóhely: Pedagógus Fáklya Klub Bp.. VI.. Csengery út 68. A műsor telefonszáma: 343-732. 18.00: Nyolc rádió nyolc dala. 18.33: Miről vallanak a hang- lemezkatalógusok. — 18.55: Ci­gánydalok. — 19.15: Véleményem szerint»... — 19.30: Csak fiata­loknak! — 20.33: Mindenki könyvtára, (ism.). — 21.03: Kap­csoljuk a 6-os stúdiót. — 22.03: Régi magyar dalok és táncok. — 22.33: Tíz perc külpolitika. — 22.43: Spirituálék. — 23.18: Klasz- szikus operettrészletek. TELEVÍZIÓ BUDAPEST: 1. MŰSOR: 7.59: Tévétorna (ism. (színes!) — 8.05: Iskolatévé: Történelem (Ált. isk. 5. oszt.) Az ókori Ke­let. — 9.00: Énekeljünk együtt! Szolnoki MTE —Pécsi MSC 5:0 (1:0) Szolnok, 4000 n., v.: Som­lai. SZMTE: Szendrei — Kántor. Simon, Kolláth, Ká­bák, Porhanda, Sebők, Lódi, Garics, Szakács, Szolnoki. Edző: Géléi József. P. MSC: Katzircz — Iványi, Thoma, Schulteisz. Jónás, Hergenrő- der, Dárdai P., Lőrincz, Nagy (Kardos a szünetben), Do­hány, Dárdai L. (Hámori a szünetben). Edző: Kovács Imre. A mérkőzés elején egyper­ces gyászszünetet tartottak a Tóth Ferenc utcai gázrobba­nás áldozatainak emlékére. A játék 6. percének esemé­nye: Kolláthtól elvették a labdát, a középen kiugró Nagy gólhelyzetbe került, de Kábák remek ütemben ke­resztezett. Ezután Sebők, majd Szakács lőtt távolról a bal felső sarok mellé. A 23. percben Sebők és Garics sza­lasztott el jó helyzetet, két perc múlva Szakács húzott el ígéretesen. Katzircz kifutott, de a szolnoki középcsatár lö­vése Thoma lábáról szögletre vágódott. A 30. percben sza­badrúgáshoz jutott a vendég­csapat, Dárdai P. 20 méteres bombáját Szendrei nagysze­rű vetődéssel tolta szögletre. A piros-feketék a 33. perc­ben szerezték meg a vezetést: Lódi_ labdájára Szolnoki ug­rott fel a kapu előterében, amikor a pécsi védők leterí­tették. A büntetőt Simon biztosan lőtte a jobb alsó sa­rokba, 1:0. A félidő hajrájá­ban feljött a Pécs. Szendrei két ízben is bebizonyította, hogy társaihoz hasonlóan ki­robbanó formában van. Szü­net után már a 48. percben gólt ért el az MTE. Lódi szögletet ívelt be, kavarodás támadt a pécsi kapu előtt, és a jó ütemben erkező Sebők lapos lövése a sok láb között is utat talált a hálóba. 2:0. Az 56. percben Garics—Szol­noki—Sebők—Szakács volt a labda útja, és a középcsatár lövését a pécsi kapuvédő szögletre tornászta. A 61. percben újabb gólnak tapsol­hatott a hazai közönség. Sza­kács a fél pályáról vezette fel a labdái, mintegy 30 mé­terről lövésre szánta el ma­gát és a bal felső sarokba tartó gyilkos erejű bomba, a kapufa éléről a túlsó sarok­ba vágódott, 3:0. A 70. perc­ben Sebők—Garics—Porhan­da akció végén a középpá­lyás a jobb kapufa mellé lőtt. A 76. percben Somlai Szend­rei szabálytalankodása miatt A faragószék nótája. — 9.05: Környezetismeret (rajz) (Ált. isk. 4. oszt.) Népművészeti alko­tások bemutatása. — 11.15: A kémia tudománya és oktatása. A molekulák elektronszerkezete. — 12.05: Filmesztétika (Közép- i&k. I—H—HI—IV. oszt.) össze­állítás a FILMSZEM műsorából. \— 13.05: Iskolatévé: Történelem (ism.) — 14.00: Énekeljünk együtt! (ism.) — 14.05: Környe­zetismeret (ism.) — 14.35: A ké­mia tudománya és oktatása (ism.) — 17.13: Hírek. — 17.25: ,,Életet az éveknek” Nyugdíja­sok műsora. — 17.55: A kalauz­nő (színes!) Dokumentumfilm­etűd. — 18.05: Reklámműsor. — 18.10: Mindenki iskolája (ism.) l. Fizika. Bevezetés a fizikába. — 18.45: 2. Biológia. Idegi és hormonális szabályozás. — 19.15: Esti mese. — 19.20: Idősebbek is elkezdhetik. Tévétorna (színes!) — 19.35: TV-hítadó. — 20.00: Gyermek — Egzisztencia — Sor­rend. Dokumentumfilm. — 20.50: Kárpáthy Gyula: Sakk. Kempe- len úr! Tévéjáték 1. rész. (szí­nes!) — 21.35: Zene. zene, zene... Körkép. — 22.35: TV-híradó 3. 2. MŰSOR: 20.00: Vezetők klubja. Időho­rizont. — 20.40: Folkpódium. összeállítás a Fővárosi Művelő­dési Ház folkpódiumáról. — 21.20: TV-híradó 2. — 21.40: Rek­lámműsor. — 21.45: Tilos terület. Lengyel film (színes!) (18 éven felülieknek!) BUKAREST: 15.00: ökölvívó országos baj­nokság döntője. — 17.10: A me­zőgazdasági dolgozóknak. — 17.40: Kérdések és feleletek. — 18.05: Pioníroknak. — 18.20: A legki­sebbeknek. — 18.30: Tv-híradó. — 19.25: Román színházi est. — 21.05: Nemzetközi csillagok. ll-est ítélt, de Dárdai P. bal alsó sarokba irányított bün­tetőjét Szendrei gyors vető­déssel kiütötte. A 77. percben ismét egy Szendrei bravúr következett, Dohány bal alsó sarkos lövé­sét védet a nyurga kapuvédő. A hajrá ismét a szolnoki együttesé volt. A 81. percben Szakács ugrott ki, de az elé­be futó Katzricz fölött a há­ló tetejébe emelt. A követ­kező perceket azonban végig­tapsolta a közönség. Garics— Szolnoki—Lódi akció végén a középpályás nagy nyuga­lommal továbbította a labdát Fűzfő—Szolnoki Fűzfő, 2500 n., v.: Rúzsa. Fűzfő: Takács — Gaál B., Balatoni, Kovács L., Búza (Kiss a 46. percben), Zaharo- vics, Gaál I. (Kovács E. a 46. percben), Tóth, Glázer, Markovics, Gellei. Edző: Va­sas Mihály. Sz. MÁV: Fehér — Csontos, Árvái, Rácz, Rep_ ka, Nagy, N. Szabó, Molnár, Sugár, Farkas (Géczi az 58. percben), Papp. Edző: Zieg­ler János. Nagy lendülettel kezdtek a hazaiak, s a MÁV hosszú percekre beszorult. Később feljöttek a kék-fehérek, de csak a 16-osig jutottak el. Ä 10. percben gyors ellentáma­dás végén Glázer beívelt lab­dáját a jókor érkező Gaál I. a hálóba fejelte, 1:0. A gólt újra szolnoki támadások kö­Jászberényi Vasas—Közép­tiszai MEDOSZ 6:1 (4:0) Kenderes, 150 ,n. v.: Aszta­los. K. MEDOSZ: Bugyik — Padár L., Pádár M., Friedl (Vadicska), Korpás, Farkas, Baktai, Szerencsi, Molnár, Agócs. Süveges I. A találko­zó első percei szoros ered­ményt sejtettek, de aztán feljött a Vasas és a soroza­tos védelmi hibákból elért góljaival ilyen arányban is megérdemelten nyert. G.: Dórák (3), Benke, Török, Bu­gyi, ill. Baktai. Jászkisér—Kunszentmárto­ni TE 1:1 (1:1) Jászkisér, 100 n. v.: Mester. Jászkisér: Baj- záth — Szabó, Vajkó. Kor­sós A., Keresztesi. Hajdú, Korsós I.. Silye, Menyhárt, Kovács (Balogh), Gócza. A gyenge napot kifogó hazai csapatnak meg kellett elé­gednie az egyébként igazsá­gos döntetlennel. G.: Kor­sós I., ill.. Garáz. Jó: Vajkó, Szabó, Keresztesi, ill. a ven­dégcsapat védelme. Jászapáti—Jászfényszaru 4:1 (1:0) Jászapáti. 300 n. v.: Busa. Jászapáti: Nagy P. — Kovács L., Kucser. Nagy N., Szabó I., Juhász, Kovács J., Szántai. Tóth L.. Tóth T.. Tóth M. A minden csapat­részében jobb hazai együttes ilyen arányban is .megérde­melten nyert. G.: Tóth M. (2), Juhász (11-esből). Szán­tai. ill. Horváth. Mezőtúri AFC—Cukorgyár 6:0 (0:0) Mezőtúr, 200 n. v.: Csipe.^JVEAFC: Győri — Ba­lázs. Kun. Rómer. Mihály, Iglódi, Czikkely. Pabar. Só­lyom. Bán. (Láposi), Forrai. A mind jobban magára ta­láló ha.zai csapat lendületes játékával valósággal lelépte a második félidőben a szol­a bal alsó sarokba, 4:0. A 86. percben Kolláth átadásával Garics iramodott meg, és futtából a bal alsó sarokba bombázott, 5:0. A végig jó­iramú, színvonalas mérkőzé­sen az első 20 percet leszá­mítva, az MTE irányította a játékot és szebbnél szebb tá­madásaival szétzilálta a pé­csi védelmet. A kitűnő telje­sítményt nyújtó MTE ilyen arányban is megérdemelten győzött. Jó: Szendrei, Simon, Kábák, Sebők, Lódi, Szakács, Szolnoki, ill. Schulteisz, Lő­rincz. Verbók Attila MÁV 1:0 (1:0) vették, de a MÁV-csatárok továbbra sem tudtak helyze­teket teremteni a jól záró fűzfői védelemmel szemben. Szünet után nagy lendülettel rohamoztak a kék-fehérek ám csatáraik határozatlanok voltak, s így fölényük meddő maradt. A két csapat ala­csony színvonalú mérkőzést vívott, mindkét támadósor gyengélkedett, s mindkét vé­delem könnyen állta útját a rohamoknak. A MÁV a má­sodik félidő első felében akár a maga javára is fordithatta volna az eredményt. Vereség güket ezúttal is csatársoruk gólképtelensége okozta. Jó: Búza, Kovács L.. Balatoni, ill. Fehér, Árvái, Repka, nokiakat. G.: Sólyom (2), Ba­lázs (2), Forrai, Pabar. Fegyvernek—Karcag 1:1 (0:0) Fegyvernek, 300 n. v.: Horváth. Fegyvernek: Kiss — Papp, Jancsó, Csontos, Fa­ragó II., Hubai, Molnár, Vasas, Hermann, Ipacs, Ko­vács. Cs.: Kácsor, Borsos. Jóiramú mérkőzésen, igaz­ságos- eredmény született. G.: Ipacs, ill. Orosz. Jó: Fa­ragó. Csontos, ill. Tüdős. Tisza Cipő—Honvéd Kili­án FSE 1:0 (0:0) Martfű, 100 ■n. V.: Behke. Martfű: Pál — Mészáros, Borza. Kontér, Si­pos. Novák, Bungye, Szőlősi, Molnár, Kesjár (Bodnár), Kovács. G.: Borza. Kunhegyes—Jászladány 3:1 (1:0) Kunhegyes, 250 n. v.: Tomlbor. Kunhegyes: Vé­gért — Szabó, Juhász, Ná- nási. Kantra, Borbély (Her- czeg), Gorzás (Balogh I.), Nagy, Herbály, Kiss. Dobos. Változatos, jóiramú mérkő­zésen a hazai csapat bizto­san győzött. Rákóczifalva—Túrkeve 2:2 (1:0) Rákóczifalva, 300 n. v.: Pálinkás. Rákóczifalva: Ber- tus — Nyolczas I.. Horváth 11., Huszár (Horváth I.), Molnár (Nyoilczas II.). Za- kar, Kovács, Bencsik I., Ben­csik II., Bozsik. G.: Bencsik 1., Zakar (11-esből), ill. Ret­ter, Sebestyén. Olajbányász—Üjszász 3:2 (2:1) Üjszász, 100 n. v.: Hos- só. Üjszász: Danesó — Föl­des, Kovács, Föildi, Terék, Bóta, Tárcsa, Nagy II. (Far­kas), Mérész, Juhász, Nagy I. (Varga). A közepes szín­vonalú mérkőzésen a gyen­gén játszó hazai csapat meg­érdemelt vereséget szenve­dett. G.: Hangodi (2). Só­lyom, ill Nagy II., Juhász, Izgalmas pillanat a Lehel—Cegléd mérkőzésen (Fotó: N. Zs.) Molnár. Flaskár István Labdarúgó megyei bajnokság Éllovas a Jászberényi Vasas