Szolnok Megyei Néplap, 1976. november (27. évfolyam, 259-283. szám)

1976-11-02 / 259. szám

1976. november 2. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP T Táblázatok Kitettek magukért csapataink Mezőtúri Honvéd— SZVSE 4:0 (2:0) Mezőtúr, 900 n. v.: Mézes. M. Harwód: Hegedűs — Dá­vid, Hoppal, Csicsely, Papp, Hajdú, Kléninger, Gulyás, Czirnák, Bácskái; Kapcsok (László). Edző: Bencsik Gyu­la- Szegeid: Gilicze — Gzibere, Sándor, Lakatos (Rjáicz), Szél- pál, Szalbó, Krenács, Herold, Both, Tóth (Simái), Gerecz. Edző: Tóth Lajos. A hetedik percben meg­szerezte a vezetést a Hon­véd: Czirnák a felezővonal­nál akasztott meg egy szege­di támadást, a kapu felé in­dult, majd önzetlenül Gu­lyáshoz passzolt, aki ugyan elvétette az átadást, de a be. robbanó Bácskái nagy gólt ragasztott a jobb sarokba, 1:0. A 17. percben Czirnák remek labdával indította Gu­lyást, aki kicselezte a kifutó kapust és elegánsain, a háló­ba lőtt, 2:0. A félidő végéig a Honvéd irányította a já­tékot. Szünet után a szege­diek lendültek támadásba és mintegy negyedórán át fölényben is voltak. A Hon­véd fokozatosan átvette a kezdeményezést, és a 75. percben egy közvetett sza­badrúgás után Bácskái bom­bázott nagy erővel a háló­ba, 3:0. A SO. percben ismét szabadrúgáshoz jutott a Hon­véd, és Bácskái ismét nem hibázott, 4:0. Jó: Czirnák, Bácskai, Kléninger, Papp, QsicSely, ill. Gilicze, Sándor, Both. — sindel — Szarvas—Lehel SC 0:0 Szarvas, 1000 n. v.: Dri- gán. Szarvas: Széplaki — Paulik, Kerekes, Filyó, Kál­mán (Portörő), Plásityik, Boasán I., Kovács, Zsékai (Petoeházi), Kozsám II., Gra- vecz. Edző: Bulla József. Le­hel SC: László — Karkusz, Sárközi, Kirchner, Kátai, Hajdú, Lakatos, Lukácsi, Bacher, Gergely, Vágó (Marczis). Edző: Buchár László. Már a második percben nagy helyzetet hagyott ki a Szarvas, és mintegy negyed­órán át alig került át a ha­zaiak térfelére a labda, viharos erejű széltől támo­gatott Lehel a félidő közepén már _ egyenrangú ellenfél volt és a megerősített Véde­lemből kevés húzással vezet­ték veszélyes támadásaikat. Bacher ha körültekintőbb, a félidő vége felé a vezetést is megszerezhette volna. Oko­san, higgadtan játszott a Le­hel. A második félidőben nagy lelkesedéssel rohamozott a listavezető, ® Lehel beszo­rult, s már-már úgy látszott, hogy a védelem összerop­pan, de á hazai csatárok rendre elügyetlenkedták a helyzeteket. A 77. percben Kerekes 28 méteres szabad­rúgása a felső kapufáról a gólvonal elé pattant, és Zsá- kai 8 méterről László kezé­be fejelt. Lakatost a 87. percben az egyébként jól bí­ráskodó játékvezető kissé el­hamarkodottan kiállította. A hajrára mindkét csapat elfá­radt. a Lehel azonban így is szép sikert mondhat magáé­nak, hiszen a bajnokságra törő Szarvas otthonából nem sok együttesnek sikerült pontot elvinni. Jó: Sárközi, Gergely, Bacher, ill. Kerekes, Kálmán, Oravecz. — erdős — Törökszentmiklósi Vasas—ÉGSZÖV i:i (1:0) Törökszentmiklós, 1200 n. v.: Tóth B. T. Vasas: György —■ Nagy I., Flicker. Orbán, Pásztor, Botja, Kocsis. (Buk­ta), Karmos, (Bontovics), Vitéz, Sebők, Stummer. Ed­ző: Juhász József. ÉGSZÖV: Szeles — Pirisi, Idei. Csatá­ri, Földi, Sallai, Horváth, Czikdra, Nagy (Horváth II) Dárdai, Kovács. Edző: Sípos Ferenc. HaZai támadásokkal kez­dődött a találkozó, ám Szeles kapuja előtt több helyzet maradt kihasználatlanul. A 20. percben Sebőik szabad­rúgását Flicker megtoldotta, ^5 Vitéz a hálóba lőtte a Labdát, 1:0. Nyolc perc múl­va nagy kavarodás végén sikerült tisztázni a Vasas ka­puja előtt. A 35. percben a sérült Kocsist Buklta váltot­ta fel. Az 55. percben Se­bők Szeles meLlatt is elgurí- tatta a labdát, Pirisi azon­ban a gólvonal előtt kivágta. Az utolsó negyedóra vendég­fölényt hozott, ennek éllené­re már mindenki elkönyvel­te a hazaiak győzelmét, ami­kor a 90. percben egy part- dobás nyomán a fedezetlenül hagyott Horvátihoz került a labda, aki 3 méterről a há­lóba lőtt, 1:1. Jó: György, Nagy, Vitéz, ill. Idei, Sallai, Horváth. — lesán — ne n 1. PMSC 13 7 5 1 28- 7 19 2. Szf. MÁV 13 7 4 2 20-14 18 3. BVSC 13 6 4 3 26-18 16 4. Budafok 13 7 2 4 31-26 16 5. Szekszárd 13 7 2 4 16-16 16 6. SZMTE 13 7 1 5 25-23 15 7. Volán 13 5 4 4 23-16 14 8. V. Izzó 13 6 2 5 27-21 14 9. Debrecen 13 6 2 5 20-18 14 10. Ganz-M. 13 5 4 4 21-21 14 11. Eger 13 5 3 5 27-27 13 12. MÁV DAC 13 6 1 6 24-24 13 13. Kanizsa 13 4 4 5 16-20 12 14. Várpalota 13 4 3 6 17-17 11 15. Komló 13 4 3 6 12-16 11 16. KKFSE 13 4 2 7 19-21 10 17. Fűzfő 13 3 4 6 15-23 10 18. Ózd 13 3 3 7 16-24 9 19. Oroszlány 13 1 6 6 12-31 8 20. Szó. MÁV 13 2 3 8 9-21 7 Székesfehérvári MÁV—Fűzfő 0:0 Várpalotai Bányász—DVSC 2:1 Pécsi MSC—Ózdi Kohász 5:0 Nagykanizsa—Szekszárd 1:1 BVSC—Komlói Bányász 0:0 MÁV DAC—Vasas Izzó 3:2 Budafok—Ganz-MÁ VÁG 3 :l Oroszlány—Volán 2:0 NE m, DÉLKELET 1. Szarvas 13 10 2 1 39-14 22 2. BTASK 13 8 3 2 24-12 19 3. Szabó SE 13 8 2 3 21-10 18 4. Lehel SC 13 5 7 1 14- 8 17 5. Szegedi D. 13 6 4 3 24-19 16 6. ESMTK 13 5 5 3 28-22 15 7. Kiskunh. 13 5 5 3 25-21 15 8. Gyula 13 6 2 5 27-20 14 9. ÉGSZÖV 13 4 6 3 25-18 14 10. KSC 13 6 2 5 24-22 14 11. ÉPGÉP 13 4 4 5 21-16 12 12. KTE 13 3 6 4 17-17 12 13. Jánosh. 13 5 2 6 20-24 12 14. T.-szentm. 13 5 2 6 11-16 12 15. Láng 13 4 3 6 18-26 11 16. N.-szénás 13 4 2 7 20-35 10 17. Bem SE 13 4 1 8 14-21 9 18. Cegléd 13 3 1 9 14-26 7 19. SZVSE 13 2 3 8 14-32 7 20. Szentes 13 1 2 10 14-35 4 Szegedi D.—Kecskeméti TE 0:0 B.-csabai TASK—esmtk 2:0 Bem SE—Szentesi Vízmű 3:2 ÉPGÉP—Kiskunhalas 2:0 Ceglédi VSE—Gyula 2:0 Nagyszénás—Jánoshalma 2:1 MEGYEI BAJNOKSÁG 1. Jászkisér 12 8 3 1 25­-12 19 2. Jb. Vasas 12 7 4 1 21­- 6 18 3. Fegyvernek 12 7 3 2 22­-16 17 4. Rákóczifalva 12 5 5 2 21­-14 15 5. Kilián FSE 12 6 2 4 25­-12 14 6. Újszász 12 5 4 3 21­-16 14 7. Sz. Olajb. 12 5 2 5 23­-16 12 8. Sz. C.-gyár 12 5 2 5 18­-17 12 9. Karcag 12 5 2 5 19-20 12 10. Jászapáti 12 5 1 6 21­-21 11 11. Jászladány 12 4 3 5 14­-14 11 12. KuTE 12 4 3 5 22­■25 11 13. Kunhegyes 12 4 2 6 23­-24 10 14. Tisza Cipő 12 2 6 4 11­■17 10 15. J.-fényszaru 12 2 6 4 12­-24 10 16. Mezőtúr 12 2 3 7 11­-20 7 17. K. MEDOSZ 12 2 3 7 11­-27 7 18. Túrkeve 12 2 2 8 8­•27 6 A totó 43. heti eredménye 1. Ganz-M.—Budafok 1:3 2 2. Oroszlány—Volán 2:0 1 3. Várpalota—Debrecen 2:1 1 4. N.-kanizsa—Szekszárd 1:1 x 5. KKFSE—SZMTE 2:1 1 6. Cegléd—Gyula 2:0 1 7. Töröksztm.—ÉGSZÖV 1:1 x 8. Síküveg.—B.-gyarmat 2:1 1 9. Ikarus—K.-barcika 1:1 x 10. Napoli—Milan 3:1 1 11. Fiorentina—Torino 0:1 2 12. Perugia—Genova 2 :l 1 13. Sampdoria—Lazlo 0:0 x-f* 1 14. Pescara—Modena 2:0 1 MOZI Szolnok Vörös Csillag: Az utolsó szolgálat (16), Tisza: Vi­dám gazfickók, Tallinn: Asszony a banditák ellen. Szandaszőlős Terv: A két aranyásó. Jászbe­rény Lehel: Halott férfi esete. Kisújszállás Ady: A kékruhás nő (14). Kunhegyes Szabadság: De hová tűnt a 7. század? Kun- szentmárton Körös: Jöjjön el egy kávéra hozzánk (18, 20%-os fel­emelt helyáron!). Mezőtúr Dó­zsa: Illünk egymáshoz, Drágám! (14), Szabadság: A cél kiválasz- tása I—H. (Másfélszeres helyi áron!), Béke: Gyémánt Lady (20%-os felemelt helyáron!). Ti­szafüred Tisza: Jelenlét (14). Tö­rökszentmiklós Dózsa: Az ötö­dik pecsét (14), Hunyadi: Front szárnyak nélkül I—II. (Dupla helyáron!). Túrkeve Vörös Csil­lag: üdülők (14, 20%-os felemelt hely áron!) RÁDIÓ SZOLNOKI STÜDIÓ: 17.00: Műsorismertetés, hírek. —■ 17.05: Billy Preston felvételei­ből. — 17.10: Üttörőhíradó. Szerk.: Vágási Kálmán. — Film­slágerek. — Szemle üzemi la­pokból. — 17.40: A kisújszállási ifjúmunkáskórus Krakkóban — Horváth Emília összeállítása. — 18.00: Alföldi krónika. — 18.15: A Suprimes és a Four Tops együttes énekel. — 18.28: Hír­összefoglaló, műsorelőzetes. KOSSUTH: 8.27: Zenekari muzsika. — Köz­ben : 8.50: Utazás az agy körül (ism.). — 9.20: A Zenekari mu­zsika folytatása. — 10.05: Iskola­rádió. — 10.35: Rameau: Pyg­malion. Egyfelvonásos opera. — 11.23: Mendelssohn-kórusok. — 11.40: Egy címíró emlékiratai. — Barabás Tibor regénye folytatá­sokban. V. rész (ism.) — 12.35: Melódiakoktél. — Közben: 13.10: Törvénykönyv. — 13.25: A Me­lódiakoktél folytatása. — 14.05: Az élő népdal. — 14.15: A szov­jet kultúra hete. Mese Iván cá- revicsről és a elvarázsolt Vaszi- lissárói (ism.). — 14.50: Éneklő Ifjúság. — 15.10: Magyar szer­zők müveiből. — 15.44: Magyarán szólva... — 16.00: A világgaz­daság hírei. — 16.05: Harsan a kürtszó! A Gyermekrádió mű­sora. — 16.35: Az Inti Illimani együttes műsorából. — 16.50: Boieldieu: A bagdadi kalifa — nyitány. — 17.05: Napirenden: a szovjet gazdaság. — 17.30: Boro­din: n. szimfónia. — 18.00: A Szabó család. — 19.15: A szovjet kultúra hete. Lemezmúzeum. — 20.03: Miért vagyunk ekkorák? Növekedés, fejlődés, testalkat. — 20.33: Színes népi muzsika. — 21.05: A szovjet kultúra hete. Csapajev. Furmanov regényének rádióváltozata. — 22.20: A Bécsi Filharmonikusok Brahms-hang- versenye a bécsi ünnepi heteken. — 0.10: Virágénekek. PETŐFI ^ 8.05: Verbunkos muzsika. — 8.20: Tíz perc külpolitika (ism.). — 8.33: Klasszikus operetrészle- tek. — 9.20: A szakszervezet tár­gyalta. — 9.33: Fúvószene tánc- ritmusban. — 9.45: Áprily Lajos versei. — 10.00: A zene hullám­hosszán. — 11.55: Látószög. — 12.00: Cigánydalok, csárdások. — 12.33: Arcképek a lengyel iroda­lomból. — 12.50: Dalok, hang­szerszólók. — 13.33: Beszélni ne­héz. — 14.00: Kettőtől hatig . . .• A Petőfi Rádió zenés délutánja. Műsorvezető: Czeglédi Edit. — 14.00: Operaslágerek. — 14.30: Hírek. Körzeti időjárás. — 14.35: Tánczenei koktél. — 15.20: Könyvről könyvért. Irodalmi rejtvényműsor tíz percben a Mü­veit Nép Könyvterjesztő Válla­lat bajai Tóth Kálmán köny­vesboltjából. Játékvezető: Liptay Katalin. — 15.30: Hírek. — 15.33: Műsorismertetés. — 15.36: Talál­kozás a stúdióban. Házigazda: Boros Attila. Vendégeink: Dé­vényi Lajos, Dévai Tibor. Fel­földi Anikó, Körmendi Vilmos és Várkonyi István. — 16.30: Hí­rek. — 16.33: Csúcsforgalom. Zenei szerkesztő: Lőrincz And­rea. Riporter: Petress István. — A mai adás a fővárosi közleke­dési rendőrség munkáját mutatja be. A műsor telefonszáma: 343-732. — 18.00: Kersics Anka és Mada­ras Gábor népdalokat énekel. Keszthelyi Pál furulyázik. — 18.33: A szovjet kultúra hete. Muzsikáló kikötők. — I. Riga. — 19.03: Két népszerű filmdal. — 19.15: A politikai irodalom új könyveiről. — 19.30: Csak fiata­loknak! — 20.33: Afrikai népme­sék. — 20.58: Zenekari muzsika. — 21.37: A Rádió Dalszínháza. — 22.33: Tíz perc külpolitika. — 23.38: Nóták. TELEVÍZIÓ BUDAPEST: 1. MŰSOR: 7.59: Tévétorna (ism.). (Szí­nes!) — 8.05: Iskolatévé: Élővi­lág (ált. isk. 8. oszt.). Az em­ber származása (ism.). — 9.00: Döcögött a MÁV — kisiklott az MTE Gyakran csak üggyel-bajjal tisztázott az egri védelem a MÁV csatárok elől Foto: Novák közbeavatkozni és Göncző közvetlen közelről a hálóba Szolnoki MÁV— Egri Dózsa 1:1 (0:1) Szolnok, 2500 n. v.: Mile. Sz. MÁV: Fehér — Csontos, Árvái. Repka, Holler, Szabó Gy., Nagy II., N. Szabó, Su­gár, Molnár, Papp. Edző: Zi­egler János. Eger: Rozsnaki — (Flak az 57. percben) — Birincsik, Zsidai, Patvaros, Csató, Galántai, Molnár, Csu­hái, Barta. Vígh, Dudás. Ed­ző: Bánkuti László. Az első tíz perc esemény­telen. kapkodó játékkal telt el. A 11. percben aztán el­hűltek a MÁV szurkolók: a védők érithetettonüi leálltak, és csak nézni tudták miként lő Barta a kiíuJtó kapus mel­lett — biztosan a hálóba, 0:1. (Szó sem lehetett lesről!) Há­rom perc múlva tovább nö­velhette volna előnyét az eg­ri csapat, a védők jóvoltából Dudás szerezte meg a labdáit, de elhamarkodva lőtt és Fe­hér védett. A második félidőre élén­kült a íéték és a 47. perc meghozta az egyenlítő gólt. Molnár beadását. N. Szabó csúsztatta fejjel a hálóba, 1:1. Az 55. percben Birincsik a gólvonalról fejelte ki a lab­dát. Az 57. percben Rozsnaki e- vetődésnél rosszul esett, és mentők vitték a kórházba. Ismét ellaposodott a játék, és csak Mile érthetetlen íté­letei jelentettek némi izgal­mat. A 73. percben eldőlhe­tett volna a mérkőzés sorsa: Molnár ügyesen szelídített meg egy labdát, kapásból lőtt, de Fiák bravúrral vé­dett. Az dndiszponált játék­vezető a 85. percben Hollert, három perc múlva Molnárt állítatta ki a labda sípszó utáni elrúgásáért. (Korábban több játékost is zuhanyozni küldhetett volna, 'ha követke­zetesen alkalmazza ezt a sza­bályt!) A MÁV valamivel közelebb állt a győzelemhez. Időnként Csontos és Barta játéka emel­kedett az átlag fölé. — zámbó — Kossuth KFSE— Szolnoki MTE 2:1 (1:1) Szentendre, 800 n. v.: Sző­ke. Kossuth: Menyhárt — Csider, Bodóki, Török, Gáll- hidi, Barta, Újvári, Lazsányi, Pogány, Magos, Göncző. Ed­ző: Budai László. Sz. MTE: Szendrei — Kántor, Simon, Kolláth, Kábák, Porhanda. (Fürtös a szünetben). Sebők, Lódi, Garics, Szakács, Buda­vári. Edző: Géléi József. A mérkőzés mélytalajú pá­lyán kellemetlen, szeles idő­ben kezdődött. Az ötödik percben majdnem öngólt vé­tett az MTE: Magos lövése megcsúszott Koliláith fején, Szendrei közben kifutott, a labda azonban a felső léc födött szögletre került. A 20. percben váratlanul szerezte meg a vezetést a szolnoki csapat: Lódi szabadrúgást ívelt a kapu élé, és a labdára rajtoló Garicsot lerántották. A büntetőt Simon a bal alsó sarokba lőtte. 0:1. A főváro­siak rohamoztak, a félidő vé­gén azonban az MTE növel­hette volna előnyét. A 30. percben Budavári elvette Csidertől a labdát, egyedül tört kapura, de a messze ki- rohanó Menyhártot találta telibe. Két perc múlva egyen­lített a KFSE: Magos kapu elé ívéit, labdáját csak nézték a védők, Szendrei sem tudott lőtt, 1:1. Szünet után meglepetésre a viharos széllel szemben ját­szó hazai csapat került fö­lénybe, s Szendredmek több ízben is veszélyes helyzetben keltett tisztázni. A 70. perc­ben Lazsányi egy méterről fejelte a szolnoki kapuvédő- nék a labdát, öt perc múlva Göncző hatalmas lövése a kapufán csattant. A hajrá­iban ds a szentendreiek tá­madtak többet. A 81. perc­ben Kábák és Magos harcolt a labdáért, a csatár elesett, és a játékvezető túl szigorú­an büntetőt ítélt, melyet Po­gány gyengén a jobb sarok­ra helyezett, és Szendrei vé­deni tudott. Két perc volt hátra, amikor Magos és Se­bők rajtolt egy labdára, a szolnoki fiú elesett, így a kö­zépcsatár egyedül törhetett kapura és a kifutó Szendrei mellett a bal alsó sarokba lőtt, 2:1. Az első félidei kiegyenlí­tett játék után, a második félidőben a Honvéd került fölénybe és megérdemelten győzött. Az MTE adós ma­radt a jó játékkal, s nem tudta megismételni a koráb­bi hetekben nyújtott teljesít­ményét. Jó: Bodóki, Gálhidi, Barta, Újvárt, ill. Kántor, Si­mon, Kábák. — verbók — Megyei labdarúgó-bajnokság A Fegyvernek meglepő veresége Cukorgyár—Fegyvernek 4:0 (2:0), Szolnok, Cukorgyári pálya, Énekeljünk együtt! Zengjük a dalt. — 9.25: Úszásoktatás: Mell­úszás. 9. rész (ism.). — 11.05: Matematika. (Alt. isk. 7. oszt.) Paralelogramma területe (ism.). — 12.05: Földrajz. (Ált. isk. 5. oszt.) A Tisza (ism.). — 13.05: Iskolatévé: Élővilág (ism.). — 14.00: Énekeljünk együtt! (ism.). — 14.25: Úszásoktatás (ism.). — 15.55: Matematika (ism.). — 16.50: Földrajz (ism.). — 17.18:x Hírek. — 17.30: Nana Nouskouri. Angol zenés film (ism.). — 18.00: Rek­lám. — 18.10: Mindenki iskolá­ja: 3. Matematika. „Ami számít­ható, azt számítsd ki!” Alap­műveletek (ism.). — 18.45: 2. Történelem. „Rend és béke . . .” Polgári forradalom és szabad­ságharc Magyarországon (ism.). — 19.15: Esti mese. — 19.20: Idő­sebbek is elkezdhetik. Tévétorna. (Színes!) — 19.30: Tv-híradó. — 20.00: Kisfilmek a nagyvilágból. A nagy vasút. A Tv-híradó ri­portfilmje. (Színes!) — 20.25: Az élő szavanna. Angol filmsorozat. (Színes!) — 20.55: A damakilok tiltott sivataga. Angol ismeret- terjesztő film. (Színes!) — 21.45: Emelt fővel. Beszélgetés Hunya Istvánnal. — 22.40: Tv-híradó. 3. 2. MŰSOR: 20.00: Gorkij: Barbárok. Szín­mű két részben. A Vígszínház előadása, felvételről. (16 éven felülieknek!) — Közben: Kb. 20.50: Tv-híradó. 2. BUKAREST: 15.00: Iskolatévé. — 15.30: An­gol nyelvoktatás. — 16.05: Film az úszásról. — 17.00: A román nyelvről. — 17.20: A mezőgazda­ság dolgozóinak. — 17.40: Isme­retterjesztő műsor. — 18.05: Tv- krónika pioníroknak. — 18.20: A legkisebbeknek. — 18.30: Tv-hír­adó. — 19.00: Irodalmi riport. — 19.15: ..Balcescu”. Román opera- bemutató. — 20.50: Nemzetközi csillagok. 200 n., v.: Divinyi (Heves m.). Cukorgyár: Magyar (Kiss) — Leelőssy, Márkus, Moravszky, Kelemen, Sági, Bakk, Buzi, Csol- lák, Szathmári (Vereb). Gön- czöl. Közepes iramú és színvo­nalú mérkőzésen a jobban fel­készült hazai csapat ilyen arány­ban is megérdemelten győzött. Kiállítva: Magyar (Cukorgyár). G. : Csollák, Buzi, Gönczöl, Bakk. Ifi: Cukorgyár—Fegyvernek 3:0. Kunszentmártoni TE—Kunhe­gyes 2:1 (1:0). Kunszentmárton. 200 n., v.: Török. KuTE: Garáz H. — Gala, Kupeczky, Tóth II., Farkas. Tóth I. (Veres I.), Dézsi, Kácsfalvi (Veres II.), Háben- susz, Gellér, Garáz I. Alacsony színvonalú, szabálytalanságokkal tarkított mérkőzést vívott a két csapat. A hajrában nyomasztó fölénybe kerültek a hazaiak. Ki­állítva: Kiss (Kunhegyes). G.: Hábensusz, Dézsi, ill. Szabó, (11-esből). Jók: Kupeczky, Tóth II., Dézsi, Farkas, ill. Szabó, Juhász. Nagy. Ifi: KuTE—Kunhegyes 2:2. «Mezőtúri AFC—Olajbányász 1:0 (1:0), Szolnok. Mátyás k. úti pá­lya, 50 n.? v.: Juhász (Hajdú m.- ből). Olajbányász: Csécsei — Szép, Szabó F.. Bohács, Mészá­ros (Balogh S.), Baranyi, Mari P.. Balogh Z., Sólyom, Mihályi, Szabó J. (Ncuyen Tri Chan). Gyenge játékvezetés mellett a vendégek könnyen nyertek a szétesően játszó Olajbányász el­len. Kiállítva: Szabó F. (Olajbá­nyász). G.: Bán. Jó: Győri, Kun, Mihály. Czikkely, ill. Mihályi. Ifi: Olajbányász—Mezőtúr 16:0. Tisza Cipő—Túrkevei AFIT 1:0 (0:0), Túrkeve, 200 n., v.: Nagy (Békés m.). Túrkeve: Fórizs — Csizi, Deák, Nagy L.. Kontra. Piroska. Kormos I.. Vajda, Se­bestyén, Kormos II., Retter. Az orkánszerű szélben a tervszerűb­ben játszó vendégcsapat megér­demelten győzött. G.: Kovács. Jó: Piroska, ill. Kovács. Molnár, Borza. Ifi: Túrkeve—Martfű 1:0. Üjszász—Kilián FSE 2:0 (0:0), Szolnok, Kilián pálya, 50 n., v.: Parádi. Kilián: Kupái — Jegyi- nák, Fejes, Mihovits, Borók, Papp, Kiss, Érsek, Moldván, Ba- ran (Kozma), Glózik (Gál). Meg­érdemelt vendéggyőzelem szüle­tett a lélek nélkül játszó hazai csapat ellen. G.: Nagy I.. Nagy II. Jó: Kovács (a mezőny leg­jobbja), Bóta, Terék. Ifi: SZMTE II.—Újszász 4:2. Jászberényi Vasas—Jászapáti 4:0 (1:0), Jászberény, 250 n., v.: Mák. Jb. Vasas: Pesti — Buda, Csík, Varga. Fazekas (Kiss), Sándor, Bugyi, Török, Benke, Szívós, Dorók. Az első félórá­ban a széltől támogatott ven­dégcsapat sikeresen védekezett, s mindössze Török fejesgóljával sikerült a Vasasnák vezetnie. Szünet után a hazaiak 20 perc alatt eldöntötték a mérkőzés sor­sát. Kiállítva: Szántai (Jászapá­ti). G.: Dorók (2). Török, Benke. Ifi: Jb. Vasas—Jászapáti 2:1. Jászladány—Rákóczifalva 2:1 (0:0). Jászladány, 300 n., v.: Czifra. Jászladány: Donkó I. — Lázár, Donkó II.. Drávucz, Nagy, Tóth. Pomázi, Kállai, Verebélyi, Simon (Bíró), Lengyel. A hazai csapat szervezett, lelkes játékkal megérdemelten győzött. G.: Len­gyel (2), ill. Zakar (11-esből). Jó: a hazai csapat, ill. Bagi, za- kar, Barócsi. Ifi: Rákóczifalva—Jászladány 1:0. Jászf ényszaru—Jászkisér 0:0. Jászfényszaru, 400 n., v.: Édes. (Heves m.) Jászfényszaru: Pethes — Fózer. Gál. Borbély, Török, Farkas II., Radics, Horváth, Do- bák (Tóth), Gergely, Palócz (Pe­tő). Az első félidő színvonalas, eseménydús játéka után a máso­dik negyvenöt percre ellaposo­dott a mérkőzés. Ekkor néhány játékos elsősorban a keménysé­gével tűnt ki. Jó: Fózer, Gál, ill. Vajkó. Korsós I.. Korsós A. Ifi: Jászfényszaru—Jászkisér 1:1. Középtiszai MEDOSZ—Karcag 3:l (2:0). Karcag. 200 n., v.: Tom- bor. Az enerváltan játszó hazaiak ellen ilyen arányban is megér­demelten győztek a vendégek. Ifi: Karcag—Középtiszai ME- DOSz 1:1.