Szolnok Megyei Néplap, 1976. november (27. évfolyam, 259-283. szám)

1976-11-23 / 277. szám

1976. november 23. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Labdarúgó NB III Á jászberényiek nyerték a megyei rangadót Lehel SC—Törökszentmik­Győzelem és győzelmet érő döntetlen Caries az MTE második gólját fejeli Fotó: Novák lósi Vasas 2:0 (1:0). Jászbe­rény, 500 n., v.: Kövesfalvi. Lehel SC: Bartos — Hajdú, Sárközi, Kátai, Lakatos (Mar- czis), Kirchner, Karkusz, Lu­kácsi, Gergely, Vágó, Bacher. Edző: Buchár László. T. Va­sas: György — Kormos, Flicker, Nagy, Orbán, Sebők, Vitéz, Kocsis, Stummer, Ök­rös, Pásztor. Edző: Juhász József. Nagy lendülettel kezdtek a hazaiak, s már a harmadik percben Gergely révén meg­szerezték a vezetést, 1:0. A gól után kiegyenlítődött a játék, majd ellaposodott. A Lehel felhagyott a támadás­sal, s a vendégek sem na­gyon erőltették meg magu­kat. Szünet után sem igen változott a játék képe, a gyenge mezőnyjátékot csak néha tarkította egy-két em­lítésre méltó jelenet. Az 53. percben Gergely egyedül tört kapura, már a kapust is ki­cselezte, de nagyon kisodró­dott, s így az oldalhálót ta­lálta el. Pár perccel később Lukácsi a fél pályáról indul­va futotta le a vendégvédel­met, de a kapust találta te­libe. Ezután- a vendégek mintegy negyedóráig uralták a pályát, de csak a jászbe­rényiek 16-osáig jutottak el. A 83. percben végleg eldőlt á mérkőzés sorsa: Kátai 15 méterről lőtt kapura, a ka­Mezőtúri AFC—Jászberé­nyi Vasas 1:1 (1:0), Mezőtúr, 150 n. v.: Gergely. MAFC: Győri — Orosz, Kun, Mihály, Iglódi, Römer, Láposi, Pabar, Sólyom, Balázs, Kátai (Pat­kós). Az első félidőben a ha­zaiak, a másodikban a ven­dégek kezdeményeztek töb­bet. A jászberényiek köze­lebb álltak a győzelemhez. G.: Sólyom, ill. Török. Jó: Győri, Kun, Iglódi, Sólyom, ill. Török, Buda, Csik, Varga. Ifi: Jb. Vasas—Mezőtúr 9:1 Jászkisér—Kunhegyes 7:0 (3:0), Jászladány, 400 n. v.: Abonyi, Jászkisér: Bajzáth — Szabó, Korsós, II, Balogh Vajkó, Hajdú, Korsós I., Si- lye, Menyhárt, Kovács, Gó- cza. A jól játszó jászkisériek megérdemelten nyertek a semleges pályán. G.: Meny­hárt (3), Kovács (2), Hajdú, Vajkó. Jó: Kovács, Menyhárt, Silye, Vajkó, a vendégcsapat­ból senkit sem lehet kiemel­ni. . Jászapáti—Jászladány 2:0 (1:0) Jászapáti, 500 n. v.: Asztalos. Jászapáti: Nagy P. — Kovács L., Nagy T., Ko­vács Gy., Kucser, Juhász, Il­lés, Szántai, Tóth M., Tóth T., Tóth L. A riagyiramú mérkőzésen jobban kihasz­nálták helyzeteiket a hazai­ak, sőt Juhász 11-est is hi­bázott. G.: Tóth L., Tóth M. Jó: Nagy P., Illés, Kovács Gy, ill. Donkó, Lázár. Ifi: Jászapáti—Jászladány 1:1. Rákóczifalva—H. Kilián FSE 1:0 (1:0). Rákóczifalva, 300 n. v.: Tóth S. Rákóczifal­va: Bertus — Nyolczas I., Kovács, Horváth II., Huszár, Bencsik II., Zakar, Nyolczas II., Bencsik I., Barócsi, Mi­hályi. A nehéz talajú pályán igen küzdelmes mérkőzést vívtak a csapatok, amelyek közel egyenlő játékerőt kép­viselnek. A szerencsésebb hazaiak kerültek ki a talál­kozóból győztesen. G.: Nyol­czas II. Jó: Nyolczas I., Ko­vács, Bencsik, Nyolczas II. Mihályi,- ill. Kupái (a mezőny legjobbja), Mihovits, Kiss, Ifi: Szolnoki MTE II.—Rá­kóczifalva 6:0 Túrkeve—Sz. Olajbányász 1:1 (1:0) Túrkeve, 200 n. v. : Orbán. A végig támadó Olaj­pus kiütötte a labdát, amely­re Kátai rárajtolt, a menteni akaró Fridkerre rúgta a lab­dát, akiről az a kapuba pat­tant, 2:0 (öngól). Jó: Kátai, Lukácsi, Gergely, ill. György, Kocsis. — erdős — Mezőtúri Honvéd—ÉGSZÖV MEDOSZ 1:0 (1:0) Kisfcun- lacháza, 600 n., v.: Eőry. Me­zőtúr: Kovács — Dávid, Csi- csely, Hoppál, Papp, Nagy, Czirnák, Kléninger, Bácskái, Gulyás, László. Edző: Berv csik Gyula. ÉGSZÖV: Szeles — Pirisi, Csatári, Idei, Föl­di, Németh, Czikora, Kovács T., Nagy (Sellei), Horváth, Kovács L. Edző: Sipos Fe­renc. A mezőtúriak biztonsági játékra törekedtek, szorosan fogtak embert, s nem hagy­ták kibontakozni a hazaiak csatárait. A Honvéd ritkáb­ban támadott, ám veszélye­sebben, s így született a 45. percben a győztes gól Bács­kái révén, 1:0. Szünet után is a hazaiak kezdeményeztek többet, de nem bírtak a lel­kes és kemény vendégvé­dőkkel. A hazai fölényt a mezőtúriak fegyelmezett já­tékkal ellensúlyozták. Jó: Kovács, Kléninger, Hoppál, Csicsely, ill. Idei, Pirisi, Csa­tári, Kovács T. bányász nem bírta a győzel­met kicsikarni a lelkes túr- kevei csapattál szemben. Ki­állítva: Mari P. (Olajbá­nyász), Csillik (Túrkeve). G.: Nagy, ill. Hangodi. Jó: Nagy, Kormos, Barta, ill. Szép, Mi­hályi, Pénzes. Ifi: Sz. Olajbányász—Túr­keve 2:1. Tisza Cipő SE—Sz. Cukor­gyár 0:0 Martfű, 150 n. v.: Csák. Tisza Cipő: Pál — Nagy I., Borza, Kontér, Sipos, Bungye, Novák, Bodnár, (Kesjár), Molnár, Szőlősi, Kovács. Színvonalas, jóiramú mérkőzést vívott a két csa­pat. Mindkét kapu előtt több biztos gólhelyzet maradt ki­használatlanul. Jó: Bungye, Pál, Kovács, ill. Márkus, Bu­zi, Szatmári. Ifi: Tisza Cipő SE—Sz. Cukorgyár 4:0 Űjszász—Karcag 3:1 (2:0) Űjszász, 200 n. v.: Űjszász: Dancsó — Földes, Juhász, Káló, Terék, Bóta, Tarcsa, Kasza, Mérész, Rátóti, Nagy I. A jóiramú, változatos mér­kőzésen a hazaiak végig irá­nyították a játékot, s akár nagyobb arányú győzelmet is arathattak volna. G.: Mérész (3), Bóta (öngól). Ifi: Karcag—Űjszász 2:1 Fegyvernek—Jászfényszaru 0:0 Fegyvernek, 350 n. v.: Pálinkás. Fegyvernek: Kiss — Papp, Jancsó, Csontos, Herman, Németh, Vasas, Molnár, Ipacs, Kácsor, Fara­gó II. A nagy akarással, de tervszerűtlenül játszó hazai­ak nem bírtak a lelkes és időnként jól futballozó ven­dégekkel. Jó: Kiss, Papp, Ipacs, ill. Bordás, Gál, Hor­váth, Palócz Ifi: Fegyvernek—Jászfény­szaru 4:0 Kunszentmárton—Középti­szai MEDOSZ 1:0 (0:0) Ken­deres, 150 n. v.: Czifra. K. MEDOSZ: Ulviczki — Pádár L., Pádár M., Friedl, Farkas. Korpás, Süveges I.. Kenyeres (Baktai), Ferenczi, Agőcs, Molnár. A közepes iramú ta­lálkozón a lelkesebben ját­szó vendégek megérdemelten nyertek. G.: Hábensussz. Jó: Ulviczki, Farkas, ill. Kupecz- ky, Tóth I., Galla. Ifi: Középtiszai MEDOSZ— Kunszentmárton 2:1 Táblázatok NB II: 1. Szfv. MÁV 16 8 6 2 28-19 22 2. PMSC 16 7 7 2 29-13 21 3. Budafok 16 9 2 5 45-30 20 4. Izzó 16 9 2 5 33-23 20 5. SZMTE 16 9 1 6 34-26 19 6. BVSC 16 6 7 3 31-23 19 7. Szekszárd 16 8 3 5 19-20 19 8. Eger 16 7 4 5 34-29 18 9. Debrecen 16 8 2 6 24-19 18 10. Volán 16 5 6 5 26-21 16 11. M. DAC 16 7 2 7 28-30 16 12. Ganz-M. 16 6 4 6 23-26 16 13. KKFSE 16 6 3 7 25-24 .15 14. Kanizsa 16 5 5 6 20-25 15 15. Komló 16 5 4 7 15-19 14 16. Fűzfő 16 5 4 7 18-25 14 lt. Várpalota 16 4 3 9 18-25 11 18. Szó. MÁV 16 3 4 9 12-24 10 19. Ózd 16 3 10 18-30 9 20. Oroszlány 16 1 6 9 13-42 8 Vasas Izzó—Volán SC 2 !:1 Egri Dózsa—Nagykanizsa 1:1 Komlói B.—Ganz-MÁVAG 1:0 Székesf. MÁV—MÁV DAC 4:1 Fűzfő—Várpalotai Bányász 2:1 Kossuth KFSE—Debrecen 1:0 Szekszárd—Pécsi MSC 1:1 Budafok—Oroszlány 8:1 NB III, DÉLKELET: 1. Szarvas 16 11 3 2 43-18 25 2. BTASK 16 10 4 2 29-13 24 3. Szabó SE 16 10 3 3 25-10 23 4. Szegedi D. 16 8 4 4 32-23 20 5. Lehel SC 16 6 8 2 17-10 20 6. ESMTK 16 7 5 4 34-29 19 7. Gyula 16 7 4 5 29-21 18 8. Kiskunh. 16 6 5 5 30-28 17 9. KSC 16 7 3 6 28-29 17 10. ÉGSZÖV 16 5 6 5 28-21 16 11. Jánosh. 16 6 3 7 22-28 15 12. ÉPGÉP 16 5 4 7 28-20 14 13. KTE 16 4 6 6 22-21 14 14. Láng 16 5 4 7 24-33 14 15. Bem SE 16 6 1 9 22-25 13 16. Tszt-miklós 16 5 3 8 11-19 13 17. Cegléd 16 5 1 10 18-30 11 18. N.-szénás 16 4 3 9 20-39 11 19. SZVSE 16 3 3 10 17-42 9 20. Szentes 16 2 3 11 18-38 7 Erzs. SMTK—Ceglédi VSE 3:1 Békéscsabai TASK—Szarvas 1:1 Szegedi Dózsa—Kiskunhalas 2:1 Kecskeméti SC—Jánoshalma 1:1 H. Bem SE—ÉPGÉP 3:0 Kecskeméti TE—Nagyszénás 3:0 Láng Vasas—Szegedi VSE 6:0 Gyulai SE—Szentesi Vízmű 1 :l MEGYEI BAJNOKSÁG: 1. Jb. Vasas 15 9 5 1 32- 8 23 2. Jászkisér 15 9 5 1 34-14 23 3. Rákóczii. 15 7 6 2 27-19 20 4. Fegyvernek 15 7 5 3 23-21 19 5. Kilián FSE 15 7 2 6 28-16 16 6. Sz. Olajb. 15 6 4 5 28-20 16 7. Űjszász 15 6 4 5 27-23 16 8. KuTE 15 6 4 5 26-27 16 9. Jászapáti 15 7 1 7 28-24 15 10. Karcag 15 6 3 6 23-24 15 11. Sz. Cukor. 15 6 3 6 21-24 15 12. Tisza Cipő 15 3 8 4 13-18 14 13. Jászladány 15 4 4 7 16-20 12 14. Kunhegyes 15 5 2 8 28-35 12 15. J-fényszaru 15 2 8 5 16-31 12 16. Mezőtúr 15 3 4 8 18-23 10 17. Túrkeve 15 2 4 9 13-33 8 18. K. MEDOSZ 15 2 4 9 15-37 8 A totó 47. heti eredménye 1. Szekszárd—Pécs 1:1 2. Komló—Ganz-MÁVAG 1:0 3. Fűzfő—Várpalota 2:1 4. Eger—Nagykanizsa 1:1 5. Volán—Vasas Izzó 1:3 6. BTASK—Szarvas 1:1 7. ÉGSZÖV—Szabó L SE 0:1 8. Bem SE—ÉPGÉP 3:0 9. Miskolc—DMTE 2:1 10. Bologna—Milan 2:2 11. Napoli—Lazio 1:1 12. Perugia—Torino l :l 13. Roma—Foggia 3:1 + 1 14. Taranto—Lanerossi 0:0 MOZI Szolnok Vörös Csillag: Talpuk alatt fütyül a szél (14, Külön Középiskolai diákmozibérlet mű­sora!), Üdülők (14, 20%-os fel­emelt helyáron). Tisza: Derszu Uzala I—n. (Dupla helyáron. Ált. isk. mozibérlet műsora!), Tallinn: Varázssapka (Külön ifjúsági és ovimozi-bérlet műsora!), A két aranyásó, Vegyi: A negyedik vőlegény, MÁV: A fekete farka­sok üvöltése, Szandaszöllős Terv: Gawein és a zöld lovag. Jászberény Lehel: Bundás Maci kalandjai (Külön ifjúsági és ovi­mozi-bérlet műsora!). Talpuk alatt fütyül a szél (14. Középis­kolai diákmozibérlet műsora!). Jászapáti Táncsics: Csizmás kandúr (Külön ifjúsági és ovi­mozi-bérlet műsora !). Érett sző­lőfürtök, Kisújszállás Ady: Kí­sértet Lublón (Általános és kö­zépiskolai mozibérlet műsora!). Kunhegyes Szabadság: Enyém, tied, kié? (14). Kunszentmárton Körös: Olsen tervez — a banda végez. Mezőtúr Dózsa: A jár­vány (14), Szabadság: Macbeth (16), Béke: Fegyverek Prágának. Tiszafüred Tisza: A kör bezárul. Törökszentmiklós Dózsa: Az utolsó szolgálat (16), Hunyadi: Akció az elnök ellen (14). Túr­keve Vörös Csillag: Prémium (14. Középiskolai diákmozibérlet műsora!), A háborúnak vége (16. Dupla helyáron!). RÁDIÓ SZOLNOKI STÜDIÓ 17.00: Műsorismertetés, hírek. — 17.05: Pár perc dzsessz. Jegy­zet. Szolnok megyei általános iskolai kórusok énekelnek. — 17.30: Tizedesvessző — Kardos Ernő és Bendó János riportja. — 17.45: Operettrészletek. — 18.00: Alföldi krónika. — 18.15: A Ge­mini együttes új felvételeiből. — 18.28: Hírösszefoglaló, lap és mü- sorelőzetes. Szolnoki MTE — Ózd 3:1 (0:0) Szolnok. 2 500 n.v.: Bárt- fai. SZMTE: Szendrei • — Kántor, Simon, Kolláth, Ká­bák — Porhanda (Makai a 78. percben). Sebők, Lódi — Garics, Szakács, Budavári (Szolnoki a 78. percben). Edző: Géléi József. Ózd: Szögedi — Márton I„ Szi­lágyi, Fükő I.. Murányi — Biró, Konyha (Fükő II. a 76. percben). Ligeti — Márton II. (Bakos a szünetben), Vidáts, Stanef. Edző: Frenkó László, A második percben a könnyelműsködő Fükő I-től Budavári elvette a labdát, és a 16-osról fölé bombázott. A mérkőzés első felében külö­nösen Lódi veszélyes szög­letei hozták rendre zavarba Szögedit. Az első negyedóra végén az ózdi kapuvédő ki­ejtett egy labdát, és a be­robbanó Porhanda óriási helyzetből a jobb kapufa mellé 'gurított. Ezután Szendrei percei következtek: több ízben jó ütemű kifu­tással csípte el a labdát. — elsősorban Vidáts elől — az MTE kapusa. A 32. percben Vidáts került ismét nagy helyzetbe, de 14 méterről csúnyán fölé lőtt, öt perc­cel a félidő vége előtt ismét ő veszélyeztetett, ám kapás­ból, fordulásból nem talált a hálóba. Szünet után az első hely­zet az ózdiak számára adódott. A csereként beállt Bakos elől a kifutó Szend­rei csak némi szerencsével tudta megszerezni a labdát. Az 54. percben Lódi szöglete után támadt ismét kavaro­dás, a vendégek kapuja előtt ide-oda pattogott a labda, végül Kábák közelről a gól­vonalon túlra kotorta 1:0. (Bár Szakács a hálóba bombázott, a gólszerzés di­csősége Kábáké.) A gól után sebességet váltott az MTE, s az utolsó félórában már azt a játékot nyújtotta, amit a közönség az első perctől várt. A 75. percben Garics bombáját Szögedi i nagy bravúrral tornászta ki 1 az alsó sarokból, a követke- x ző percben azonban tehetet­2 lennek bizonyult: Lódi nye- x sett szabadrúgását a berob- 2 bánó Garics pompás fejes- 1 sei küldte a bal sarokba, 2:0. 1 A hajrában sűrűsödtek az események; 76. percben Vi- dátsot Kolláth akasztotta, a játékvezető büntetőt Ítélt, melyet Szilágyi biztosan lőtt a hálóba. 2:1. A 87. percben x Szolnoki Garicsot futtatta, 8.27: Mozart: Klarinétverseny. — 9.00: A változó világkép. — 9.30: Zongoramuzsika. — 10.05: Iskolarádió. — 10.35: Poulenc: Az emberi hang. Egyfelvonásos opera. — 11.29: Az Állami Orosz Énekkar Csajkovszkij-kórusokat énekel. — 11.40: Magányos uta­zás. Goda Gábor regénye folyta­tásokban — Vili. rész. — 12.35: Melódiakoktél. Közben: — 13.10: Törvénykönyv. — 13.25: A Meló­diakoktél folytatása. — 14.14: Ezeregy délután. — 14.50: Ének­lő Ifjúság. — 15.10: Summásda- lok — munkásdalok. — 15.23: Kodály: Szonáta. — 15.44: Ma­gyarán szólva. . . — 16.00: A vi­lággazdaság hírei. — 16.05: Har­sán a kürtszó! — 16.35: Giuditta. Részletek Lehár operettjéből. — 17.05: Fiatalok Stúdiója. — 17.30: Üj Liszt-lemezeinkből. — 18.00: A Szabó-család. — 19.15: Min­denki Zeneiskolája. — 19.55: A váltás kora? — 20.25: Oláh Kál­mán népi zenekara játszik. Sol­ti Károly nótákat énekel. — 21.05: Huszas stúdió. — 22.20: Kapcsoljuk a 6-os stúdiót. Hang­verseny de Falla születésének 100. évfordulóján. — 23.20: Hét pofon. Részletek Gyulai Gaál János—Romhányi József zenés játékából. — 0.10: Régi kórus- muzsika. PETŐFI: 8.05: Operahatosok. — 8.20: Tíz perc külpolitika (ism.) — 8.33: Nótacsokor. — 9.33: Derűre is derű. — 10.00: A zene hullám­hosszán. — 11.55: Látószög. — 12.00: Koós János és az Expressz aki óriási helyzetből a ka­pust találta telibe. Nem sokkal később azonban ja­vított a szélső, Lódi fejesé-, vei iramodott meg, s nehéz szögből bombázott a hosszú­sarokba, 3:1. A mérkőzés első félideje alacsony színvonalú, ki - egyenlített küzdelmet hozott. A vezető gól után megnyu­godott az MTE, széleken ve­zetett támadásaival több­ször is szétzilálta az ózdi vé­delmet, s akár nagyobb arányban is győzhetett vol­na. Jó: Kántor. Simon, Kábák. Lódi, Garics, Szendrei. ill. Márton I., Szilágyi. Biró. — verbók — BVSC— Szolnoki MÁV 1:1 (1:0) Bp. Szőnyi út, 1 000 n.v.: Bauer. BVSC: Horváth — Bodnár, Varga, Hosszú, B. Nagy — Krömmer, Tur- tóczi (Antal a 73. percben). Aranyosi — Bazsánt, Bartos, Kaszás (Lucska a szünet­ben). Edző: Mezey György. SZMÁV: Farkas I.. — Rácz, Csontos, Árvái (Farkas P. az 52. percben), Holler Nagy, Szabó, Repka, Molnár, Su­gár, Papp. Edző: Ziegler Já­nos. A vasutas rangadó kezde­tén hosszú percekig óvato­san méregették egymás ere­jét az ellenfelek, aztán a 13. percben Bazsánt fejese kötött ki kék-fehérek kapu­jában, 1:0. A házigazdák az előny birtokában már az esélyesebb nyugalmával sző­együttes műsorából. — 12.33: Arcképek a lengyel irodalom­ból. — 12.50: Lalo: Spanyol szim­fónia. — 13.25: Növénykedvelők ötperce. — 13.33: Lírai dalok.— 14.00: Kettőtől hatig... — 14.00: Operaslágerek. — 14.30: Hírek. Körzeti időjárás. — 14.35: Tánc­zenei koktél. — 15.20: Könyvről könyvért, irodalmi rejtvény mű­sor közvetítése 10 percben Gö­döllőről.. — 15.30: Hírek. — 15.33: Műsorismertetés. — 15.36: örök­zöld dallamok. — 16.30: Hírek. — 16.33: Csúcsforgalom. — 18.00: Barangolás régi hanglemezek kö­zött. — 18.15: Vujicsics Tihamér: Kurucok emlékezete — kantáta. — 18.33: Sanzonok. — 19.15: Mit olvashatunk a Béke és szoci­alizmus c. folyóiratban? —19.30: Csak fiataloknak. — 20.33: Min­denki Könyvtára (ism.) — 21.03: Dupla vagy semmi. — 22.03: Népdalok. — 22.33: Tíz perc kül­politika. — 22.43: Dzsesszfelvé­telekből. — 23.20: Joachim: Ma­gyar hegedűverseny. TELEVÍZIÓ BUDAPEST: 1. MŰSOR: 8.54: Idősebbek is elkezdhe­tik. (színes) Tévétorna (ism.). — 9.00: Iskolatévé. Énekeljünk együtt! Rakétával a holdba. — 9.05: Környezetismeret (ált. isk. 4. oszt.) Az úszó fatörzstől az űrrakétáig. — 10.05: Történe­lem (ált isk. 7. oszt.) Haza és haladás. — 11.05: Történelem (ált. isk. 6. oszt.) Istenítélet (Könyves Kálmán). — 14.00: vögették ezután támadásai­kat. Ekkor még úgy tűnt, hogy hamar lerohanják a testvér-együttest, ám a MÁV szorosan és keményen véde­kezett. — sőt, a félidő kö­zepén előbb Repka. majd Molnár szalasztott el gól­szerzési alkalmat. A BVSC továbbra is rohamozott, — kevés meggyőzéssel és átütő erővel. Rögtön a szünet után Su­gár került gólhelyzetbe, majd Farkas I.. hárította bravúrosan Aranyosi feje­sét. Mind jobban fölénybe került a MÁV, és a levegő­ben lógott az egyenlítő gól, de kihagyott helyzetek szá­mát Molnár, Szabó és ismét Sugár szaporította. A 70. percben aztán végre meg­tört a jég. Szabadrúgáshoz jutott 18 méterre a kaputól a MÁV, és Papp labdája a sorfalat érintve vágódott a balsarokba, 1:1. A sokat hi­bázó fővárosi védők egyre keményebben próbálták út­ját állni a MÁV-támadók- nak. akik igazi gólhelyzetet már nem tudtak teremteni. A helyenként izgalmas kemény mérkőzés — ame­lyet' kitünően tartott kézben a játékvezető — a papírfor­ma szerint kezdődött, a BVSC azonban a jó kezdés után kiengedett. Az első fél­idő eredménye mégis reális, mert a fővárosiak gyorsab­ban, határozottabban támad­tak. A második félidő a szol­nokiaké volt, akik nem egy, de két pontot érő játékkal rukkoltak ki. A döntetlen így is meglepetést jelent, hi­szen tiszteletet parancsoló a BVSC előkelő helyezése a tabellán. Jó: Krömmer, Ba­zsánt, ill. Csontos. Repka, Énekeljünk együtt (ism.) — 14.05: Környezetismeret (ism.) — 14.55: Történelem (ált. isk. 7 oszt.) (ism.) — 15.55: Történe­lem (ált. isk. 6. oszt.) (ism.) — 17.28: Hírek. — 17.40: Láto­gatás Ruzieskay Györgynél (ism.) — 18 00: Reklám: —18.10: Mindenki iskolája. (A novem­ber 17-i adások 2. ismétlése!) 3. Fizika. — 18.40: Reklám. — 18.45: 5. Földrajz. Vezető tőkés országok Amerikában, Ázsiában és Ausztráliában. — 19.15: Esti mese. — 19.20: Idősebbek is el­kezdhetik (színes) Tévétorna. —19.30: Tv-híradó. — 20.00: Szá­zadunk. Dokumentumműsor­sorozat. XXV/23. rész: A tör­vény nevében. — 21.25: .Ellen­őrzés. Pintér József tévéjegy­zete. —21.35: És most zene szól. Intervízió-átvétel az NDK Tele­vízió szórakoztató műsorából. — 23.20: Tv-híradó 3. 2. MŰSOR: 20.00: Brahms: d-moll zongo­raverseny — Az Amszterdami Concertgobow Zenekart vezény­li: Bernhard Haitink. — 20.50: Egy sportág magára talál. Szov­jet rövidfilm. — 21.00: Hat bú­ron pendülünk. Gitáriskola — kezdőknek — TV. rész. —21.15: Tv-híradó 2. — 21.40: ördögh Szilveszter: Húsvét. Tévéfilm. BUKAREST: 15.00: Iskola-tv. — 15.30: Angol nyelvoktatás. — 17.05: A mező- gazdaság dolgozóinak. — 17.35: Ismeretterjesztő műsor. — 18.05: Pionírok krónikája. — 18.20: A legkisebbeknek. — 18.30: Tv-hír­adó. — 19.00: ..Ott. messze...” A román tengerészek élete és tevékenysége az óceánokon. — 19.25: Román színházi est. 21.20: Zenés műsor, —• 21.50: Tv- híradó. — sindel — Hegyei labdarúgó-bajnokság Pontot vesztett a listavezető