Szolnok Megyei Néplap, 1976. október (27. évfolyam, 232-258. szám)

1976-10-19 / 247. szám

1976. október 19 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP T Súlyemelő Ifjúsági Barátság Verseny, Szolnok Óriások fináléja Gennadij Klimencsukov könnyedén szakította ki a 140 kilót Vasárnap dételőtit a Súly­emelő IBV legsúlyosabb egyéniségei lépitek dobogóra a tiKzaligetii sportcsarnokban. Nehézsúlyban a verseny egyik legrangosabb egyénisé­ge, az ifjúsági világ- és Európa-bajinak, Gennadij Klimencsukov szovjet ver­senyző valamennyi fogás- nemben IBV-csúcsot javítva biztosan győzött. Az ólom- súlyúak összecsapásában megszakadt a szovjet „hege­mónia”; a csehszlovák óriás, Pávai Khék ugyancsak IBV- csúccsal nyert aranyérmet. Az összetett pontversenyt a Szovjetunió nyerte, verseny­zői a kilenc aranyéremből csak kettőt engedtek át ri­válisaiknak. A mehézsúlyúak eredménye: 1. Klimencsukov 330 (150, 180), 2. Milcser Hu­men (Bulgária), 310 (140. 170), 3. Wissuwa Rene (NDK) 297.5 (125, 172,5). Az ólom- súlyúak eredményei: 1. Pá- vel Khek 347,5 (155, 192,5), 2. Polo F. Monda (Kuba) 337.5 (147,5 190), 3. Kusnyir (SZU) 332,5 (140, 192,5). A (pontverseny végeredménye: 1. Szovjetunió 58, 2. Bulgá­ria 43, 3. NDK 25, 4. Magyar- ország 17. 5. Kuba 15, 6. Len­gyelország 14, 6. Románia 13, 7. Csehszlovákia 12 ponttal. Este a banketten Sipos Ká­roly, a megyéi tanács elnök­helyettese átadta a különdí- jakat, melyeken a legerő­sebb, Khek a legfiatalabb Kiskalo (román) és a legered­ményesebb Sotz (szovjet) versenyző osztozott. Táblázatok NB Hl. 1. Szarvas ll 10 _ 1 3 8-13 20 2. BTASK 11 7 2 2 21-11 16 3. Szegedi D. 11 6 3 2 24-17 15 4. ESMTK 11 5 4 2 25-17 14 5. K.-halas 11 5 4 2 22-16 14 6. Szabó SE 11 6 2 3 15- 9 14 7. Lehel SC 11 4 6 1 12- 8 14 8. Gyula 11 6 1 4 26-17 13 9. KSC 11 5 1 5 23-22 11 10. ÉGSZÖV 11 3 5 3 17-17 11 11. ÉPGÉP 11 3 4 4 18-14 10 12. KTE ll 3 4 4 16-16 10 13. Jánosh. 11 4 2 5 18-22 10 14. T.-szentm. 11 4 1 6 9-15 9 15. N.-szénás 11 3 2 6 18-27 8 16. Láng 11 3 2 6 15-25 8 17. Bem SE 11 3 1 7 11-18 7 18. SZVSE 11 2 3 6 14-27 7 19. Cegléd ll 2 1 8 12-25 5 20. Szentes 11 1 2 8 11-29 4 Megyei bajnokság 1. Jászkisér 10 8 1 1 25-12 17 2. Jb. Vasas 10 6 3 1 17- 6 15 3. Fegyvernek 10 6 3 1 20-11 15 4. Kilián FSE 10 6 2 2 24- 8 14 5. Rákóczif. 10 4 5 1 19-12 13 6. Sz. Olajb. 10 5 2 3 22-13 12 7. Jászapáti 10 5 1 4 21-16 11 8. Kunhegyes 10 4 2 4 21-19 10 9. Új szász 11) 3 4 3 18-16 10 10. Karcag 10 4 2 4 17-17 10 11.Jászladány 10 3 3 4 11-11 9 12. Sz. Cukor. 10 3 2 5 12-17 8 13. T. Cipő 10 1 6 3 10-16 8 14. Kunszentm. 10 2 3 5 18-23 7 15. Jászfénysz. 10 1 5 4 9-23 7 16. Túrkeve 10 2 2 6 8-24 6 17. K. MEDOSZ 10 1 3 6 8-24 5 18. Mezőtúr 10 3 7 8-19 3 A totó 42. heti eredménye 1. MÁV DAC—PÉCS X 1—1 2. KKFSE—Izzó 2 0—2 3. Oroszlány—Ózd X 0—0 4. Várpalota—Volán 2 0—1 5. Ganz-M.—Szekszárd 1 3—2 6. Szolnoki MAV—DVSC 2 2—3 7. Cegléd—EGSZÖV 2 2—3 8. Szegedi D.—Gyula 1 5—3 9. Síküveg—Rudabánya 1 1—0 10. N.-bátony—Balassagy. X 1—1 11. Gyöngyös—Nyíregyh. 1 1—0 12. Ikarus—S.-új hely 1 6—0 13. Répcelak—Bauxitb. 1 2—0 + 1 14. Kőszeg—Dunakeszi X 3—3 Megyei lobdarúgó bajnokság Döntetlenek vasárnapja Jászberényi Vasas—Kunhegyes 2:1 (1:0) Jászberény. 100 n. v.: Paksi. Vasas: Pesti — Buda, Csik, Varga, Fazekas. Sándor, Bugyi, Kaptás, Benke, Szívós, Dorók. A hazaiak szereztek ve­zetést, s bár kihagytak egy li­est, így is nyertek. G.: Sándor, Benke, ill. Csorna, (ll-esből.) Ifi: Jb. Vasas—Kunhegyes 3:1. Túrkeve—Mezőtúr 2:1 (1:0) Túr- keve, 150 n. v.: Busa. Túrkeve: Fórizs — Kormos II., Deák, Nagy, Takács. Piroska. Szamos- falvi, Vajda I., Kontra, Sebes­tyén, Retter. Az irreális talajon szoros küzdelmet vívott a két csapat. G.: Sebestyén, Kontra, ill. Sólyom. Ifi: Túrkeve—Mezőtúr 5:0. Kunszentmártoni TE—Rákóczi- falva 1:1 (0:1) Kunszentmárton, 100 n. v.: Balázs. KuTE: Garáz n. — Gala, Kupeczky, Kácsfal- vi, Farkas, Tóth II.. Tóth I.. Gellér, Veres n. (Garáz I,), Há- bensusz, Veres I. A vendégek szerencsés góllal szerezték meg a vezetést, de fordulás után visszaestek, s csak a kitűnően védő kapusuknak köszönhető a pontszerzés. G.: Garáz L, ill. Bozsik. Jó: Kupeczky. Tóth II., Gellér, Gala, ill. Bertus, Ko­vács. Ifi: Rákóczifalva—KuTE 4:2. Sz. Cukorgyár—Jászapáti 0:0. Cukorgyár. 100 n. v.: Cs. Szabó. Cukorgyár: Gönczöl — Leelőssi. Márkus, Moravszky, Kelemen, Sági, Bakk, Buzi, Szatmári. Ve­réb, (Kiss), Major (Csollák). Ke­mény, helyenként durva mérkő­zést vívott a két csapat. Jó.: Gönczöl, Bakk. Kelemen, Buzi, ill. Nagy, Kucser, Tóth, Juhász. Ifi: Cukorgyár—Jászapáti 1:0. Sz. Olajbányász—Kenderes 4:1 (3:0) Szolnok, 50 n. Olajbányász: Csecsei — Szép, Szabó. Kovács, Mészáros, Baranyi. Mari P.. Mari J., Sólyom. Mihályi, Baranyó. A helyzeteiket jobban kihasználó hazaiak megérdemelten nyertek. G.: Sólyom (2), Mari J., Bara­nyó. Jó.: Szép. Mészáros, ill. a vendégcsapat védelme. Ifi: Olajbányász—Kenderes 3:1. Jászfényszaru—Jászladány 0:0. Jászfényszaru, 100 n. v.: Grá- mán. Jászfényszaru: Pethes — Fózer, Gál, Borbély, Török, Far­kas II., Radics. Horváth. Ger­gely, Palócz, Dobák. A csúszós talajon változatos küzdelemben igazságos eredmény született. Jó: Pethes. Borbély, Gál. ill. Donkó II., Nagy. Pomázi I. Ifi: Jászladány—Jászfényszaru 2:1. Tisza Cipő—Üjszász 1:1 (0:1). Martfű, 100 n. v.: Medve. Tisza Cipő: Pál — Mészáros, Borza, Kontér, Sípos. Bungye, Kovács, Molnár, Kesjár, Bodnár. Kardos. A hazaiak végig nagy fölény­ben játszottak, csatáraik azon­ban képtelenek voltak a kapuba találni. G.: Bodnár, ill. Borza, (öngól). Jó: Pál. Molnár, Sípos, ill. az újszászi csapat. Ifi: Tisza Cipő—Új szász 10:1. Karcag—Jászkisér 2:2 (2:0). Karcag, 100 n. v.: Bállá. Karcag: Szabó — Szilvási, Örlős, Bene, Décsei, Tóth, Nagy, Orosz, Don­kó, Tüdős, Sági (Kovács). A nagy lelkesedéssel játszó vendé­gek a második félidőben szépí­tettek, majd feltűnő leshelyz^et- ből egyenlítettek. A lesgól miatt reklamáló Nagyot a játékvezető kiállította. G.: Tüdős. Orosz, ill. Silye (2). Jó.: Szabó, Bene, Vé- csei, Tóth, ill. Korsós, (a me­zőny legjobbja), Silye, Menyhárt. H. Kilián FSE—Fegyvernek 0:0 MOZI Szolnok Vörös Csillag: Ne hagyd magad Pitkin. Tisza: A rivális (14), Tallinn: Fehér csuk­lya, Szandaszőlős Terv: Halálos tánc (14), Jászberény Lehel: Me­se a jó emberekről (14), Kisúj­szállás Ady: Vannak még cso­dák Kunhegyes Szabadság: Éj­félkor indul útjára a gyönyör (16), Kunszentmárton Körös: A vad bolygó (14), Mezőtúr Dózsa: Sátáni ötlet (14), Szabadság: Conrack, Béke: Gyilkosság pén­tek este (14, 20 %-os felemelt helyáron!) Tiszafüred Tisza: A lopakodó hold (14, 20 %-os fel­emelt helyáron!), Törökszent- miklós Dózsa: Talpuk alatt fü­tyül a szél (14). Hunyadi: Vág­tass lovam! Túrkeve Vörös Csil­lag: A pillanat embere. RÁDIÓ SZOLNOKI STÚDIÓ: 17.00: Műsorismertetés, hírek. — Katona Klári énekel. — 17.10: Eszmecsere az újításról. Petri Ferenc műsora. — Zenében erről — arról. Horváth Emmi össze­állítása. — 17.15: Szemle üzemi lapokból. — 17.25: Úttörőhíradó. Szerk.: Vágási Kálmán. — 17.50: Operarészletek — világhírű elő­adók tolmácsolásában. — 18.00: Alföldi krónika. — 18.15: A Uriah Heep és a Teach In együt­tes felvételeiből. — 18.28: Hírösz- szeíoglaló, műsorelőzetes. KOSSUTH: 8.27: Zenekari muzsika. — Közben: 8.50: Titkon innen — titkon túl (ism.). — 9.20: A Ze­nekari muzsika folytatást. — 10.05: Iskolarádió. — 10.35: Puc­cini: A köpeny. Egyfelvonásos opera. — 11.32: Thiel: Karib- tengeri fantázia. — 11.38: Colas Breugnon. Romain Rolland re­génye folytatásokban — XIV. rész. (ism.). — 12.35: Melódia­koktél. — Közben: 13.10: Tör­vénykönyv. — 13.25: A Melódia­koktél folytatása. — 14.04: Pol- beat. — 14.13: Ezeregy délután. — 14.48: Éneklő Ifjúság. — 15.10: Az élő népdal. — 15.20: Saint- Saens: Az állatok farsangja — szvit. — 15.44: Magyarán szól­va.. . — 16.00: A világgazdaság hírei. — 16.05: Harsan a kürt­szó! — 16.35: Reneszánsz kórus- muzsika. — 17.05: Térképvázlat Veszprém megye művelődéséről. — 17.31: Bemutatjuk új felvé­teleinket. — 18.00: A Szabó-csa­lád. — 19.15: Beverly Sills és Richard Tucker énekel. — 20.00: Merre tart a fejlődő világ? — 20.30: Új nótafelvételeinkből. — 21.05: Kilátó. — 22.20: Köszönt­jük a 60 éves Emil Gilelsz-t. — 23.30: Gyöngy Pál szerzeményei­ből. — O.ld: Mihály Tamás. Kó­bor János és Sülyi Péter tánc­dalaiból. PETŐFI: 8.05: Rudolf Schock operett- dalokat énekel. — 8.20: Tíz perc külpolitika (ism.). — 8.33: Slá­germúzeum. — 9.20: Fenkölt tu­datlanság. — 9.33: Derűre is de­rű. . . (ism.). — 10.00: A zene hullámhosszán. — 11.55: Látó­szög. — 12.00: Népdalok. — 12.33: Arcképek a lengyel irodalomból. — 12.50: Rahmaninov: Szimfo­nikus táncok. — 13.33: Beszélni nehéz (ism.). — 14.00: Kettőtől hatig. A Petőfi rádió zenés délutánja. Műsorvezető: Vá­radi Klári. — 14.00: Ope­raslágerek. — 14.30: Hírek. Kör­zeti időjárás. — 14.35: Tánczenei koktél. — 15.20: Könyvről könyv­ért. Irodalmi rejtvény műsor tíz percben a Szövetkezeti Könyv- terjesztő Vállalat tamási köny­vesboltjából. — 15.30: Hírek. — 15.33: Műsorismertetés. — 15.36: Találkozás a stúdióban. — 16.30: Hírek. — 16.33: Csúcsforgalom. Zenei szerkesztő: Lőrincz Andrea Riporter: Petress István. Talál­kozóhely : a BRFK közlekedés­biztonsági osztályán (Bp.: IX. Nádasdi út 1—3^ A műsor t£le- fonszáma: 343-732. — 18.00: Európai népek zenéjéből. — 18.33: ..Rapszódia magyar módra’ ’. A Monte Carló- ban 1976-ban rendezett Jean An­toine Triumph Varieté nagydí­jat nyert műsora. — 19.12: Mi történik Amazoniában? — 19.30: Csak fiataloknak! — 20.33: Iro­dalmi kirándulások. A sümegi Kisfaludy Sándor Emlékmúze­um. — 21.03: A Rádió Dalszín­háza. — 22.17: Fúvószene. — 22.33: Tíz perc külpolitika. — 22.43: Népdalcsokor. — 23.30: Ri­gó Magda és Maleczky Oszkár énekel. TELEVÍZIÓ 1. MŰSOR:* 3.00: Tévétorna (ism.) (színes). — 8.05: Iskolatévé. Magyar iro­dalom. (Ált. isk. 7. oszt.) ösz- szeállítás Csokonai verseiből. — 9.05: Úszásoktatás. Mellúszás. 5. rész: Lábtempó (ism.). — 9.30: Ákom-bákom (színes). Óvodások műsora. — 10.05: Történelem. (Ált. isk. 6. oszt.) Királyság szü­letik (ism.). — 12.05: Földrajz. (Ált. isk. 5. oszt.) A Körös— Fájó vereség itthon Megérdemelt győzelem idegenben DVSC—Szolnoki MÁV 3:2 (0:1) MÁV-sporttelep, 3000 n., v.: Tóth L., DVSC: Szabó J. — Kiss J., Vachter, Puskás, Cipők — Potyák, Bodonyi, Vaczlavik — Szabó I., Kiss L., Gottdiener. Edző: Mak- ray Balázs. Sz. MÁV: Fehér — Rácz, Árvái, Szegő, Hol­ler — Repka, Szabó Gy.. N. Szabó — Molnár, Sugár, Papp (Pagonyi a szünetben. Csontos a 77. percben). Ed­ző: Ziegler János. A zuhogó eső és a mély talaj ellenére nagyszerű iramban kezdődött a játék. S ami örvendetes volt, eb­ben a szolnokiak játszották a főszerepet. Sorozatos tá­madások után már az 5. percben vezetést szereztek: Papp jobboldalról ívelt be szögletet és a labda négy já­tékos között érintés nélkül hullt a hálóba, 0:1. A 12. percben Sugár két védő kö­zött tört kapura, ám mi­előtt lőtt volna, elpattant tőle a labda. Három perccel később Molnár kitűnő be­adását Szabó J. Sugár elől csípte el. Szünet után a DVSC kez­deményezett többet s az 52. percben kiegyenlített. A szolnoki védők közül többen is elrúghatták volna a lab­dát de tétováztak Fehér fe­leslegesen kifutott, s Kiss L. a hálóba lőtt, 1:1. Elkesere­detten támadott a MÁV, s a 63. percben ismét vezetett.. Szabó Gy. egy megszerzett labdával kapura tört, Pus­kás a 16-oson belül elgán­csolta, 11-es! A büntetőt Repka lőtte a hálóba. 1:2. A gól után a szolnoki csa­pat saját térfelére húzódva átengedte a kezdeményezést ellenfelének s ennek megfi­zette az árát. A 74. percben Potyók a jobb oldalon elfu­tott. s beadását Kiss L. a hálóba lőtte, 2:2. Két perc múlva Fehér egy erős lö­vést kiütött Lipők megsze­rezte a labdát és a bal sa­rokba vágta, 3:2. A MÁV megpróbált ritmust váltani, de már késő volt. Tulajdonképpen egy meg- nyertnek látszó mérkőzést veszített el a MÁV. A ma­gabiztos kezdés, a kétszeri vezetés szolnoki győzelem­mel kecsegtetett. A vezetés birtokában a MÁV játéko­sok kapujuk elé húzódva átengedték a kezdeménye­zést, s teljesen magukra vonták az ellenfelet. A tá­madás feladása, s a túlzott védekezés megbosszulta ma­gát, két ponttal fizettek ér­te. Ez a taktika idegenben talán indokolt, hazai pá­lyán azonban nem. Értel­metlennek tűnt a kettős csere is, hiszen egy győze­lemre álló, jól játszó és ön­bizalmát visszanyert csapat egységét bontotta meg. Ki­tűnt Vachter, Potyók, Sza­bó I., Kiss L„ ill. Árvái (a mezőny legjobbja), Repka, Molnár. (pataki) Szolnoki MTE— Olajbányász 5;t (3:0) Nagykanizsa, 1500 n., v.: Hámori. SZMTE: Szendrei — Kántor, Kolláth, Simon, Kábák — Porhanda, Sebők, Lódi — Garics, Szakács, Bu­davári. Edző: Géléi József. Nagykanizsa: Megyimórecz — Savanya, Kovácshegyi, Nagy, Müller — Készéi. Pávlicz, Sulyok (Sólymos az 52. percben) — Kozma (Der- dák az 52. percben) Bogáti, Füle dr. Edző: Lantos Mi­hály. Kellemetlen hűvös, esős időben kezdődött a mérkő­zés. Az első említésre méltó esemény a 6. percben tör­tént: Sulyok, a tizenhatos sarkán cselezgetett, aztán vá­ratlanul lövésre szánta el magát. A bal felső sarokba tartó labdát Szendrei bra­vúrral szögletre ütötte. Ezek­ben a percekben többet tá­madott az Olajbányász, de Sulyok, Készéi és Pávlicz távoli lövései sorra elkerül­ték a szolnoki kaput. A 28. percben Müller rosszul adott haza, Porhanda szemfülesen megszerezte a labdát és a kétségbeesetten visszafutó kapust is kicselezve bizto­san lőtt a hálóbá, 1:0. Az MTE játékosai megnyugod­tak, a zalaiak megpróbáltak újítani — eredménytelenül. A 36. percben Budavári fa­képnél hagyta a védőket, lőtt, de a kapus hárítani tudott. A 40. percben Buda­vári Szakács labdájával ki­cselezte védőjét, és a kifutó kapus mellett a hálóba gu­rított, 2:0. A hazaiak még föl sem ocsúdtak, amikor Budavári Kabakot szöktette, s a hátvéd egy cs^l után a jobb alsó sarokba lőtt. 3:0. A második félidő első per­cében tovább nőtt az MTE fölénye. Egy szöglet nyo­mán a magasra ugró Sza­kács a kapu közepébe fe­jelt, 4:0. Bár a piros-feketék játszottak fölényben, az 55. percben mégis sikerült a hazaiaknak a szépítő gólt megszerezni: Pávlicz cse­lezgetett a 16-oson belül, aztán váratlanul lőtt, a lab­da irányt változtatott Simo­non, s Széndrei csak beljebb tudta segíteni, 4:1. Egy perc­cel a mérkőzés befejezése előtt Garics és Budavári ke­verte meg a nagykanizsai védelmet, Budavári ugyan elsőre a kapufát találta teli­be. de másodszorra már a hálóba bombázott, 5:1. A mérkőzés előtt a leg- vérmesebb szolnoki szurkoló is kiegyezett volna a dön­tetlenben, a találkozó végén viszont azt sajnálta, miért szalasztott el annyi kínálko­zó alkalmat a piros-fekete gárda? Bármennyire is fur­csa, győzelme még nagyobb arányú is lehetett volna, hi­szen ezúttal az egész szol­noki csapat kiváló teljesít­ményt nyújtott, s megold­hatatlan feladat elé állította a hazaiakat. Jó: Szendrei, Budavári, Szakács, Kábák, Simon, ill. Füle dr.. Pávlicz. (zámbó) NB II. 1. PMSC 11 6 4 1 21- 5 16 2. Szf. MÁV 11 7 2 2 19-13 16 3. BVSC 11 6 2 3 25 17 14 4. V. Izzó 11 6 1 4 23-16 13 5. Debrecen 11 6 1 4 19-16 13 6. Ganz-M. 11 5 3 3 20-18 13 7. SZMTE 11 6 1 4 21-21 13 8. Szekszárd 11 6 1 4 13-14 13 9. Volán 11 4 4 3 21-13 12 10. Budafok 11 5 2 4 25-25 12 ll. Eger 11 5 1 5 25-25 11 12. MÁV D. 11 5 1 5 21-21 11 13. Kanizsa 11 4 3 4 14-17 11 14. Várpalota 11 3 3 5 14-14 9 15. Ózd 11 3 2 6 16-19 8 16. Komló 11 3 2 6 11-16 8 17. Fűzfő 11 3 2 6 14-22 8 18. KKFSE 11 3 1 7 17-20 7 19. Szol. MÁV ll 2 2 7 8-17 6 20. Oroszlány 11 — 6 5 10-28 6 Labdarúgó NB III Sikeres forduló Törökszentmiklósi Vasas— Láng Vasas 3:1 (1:1). Török- szenümiikilós, 400 n. v.: Mézes: Törökszen tmiklós: Maros köze (ism.). — 13.05: Is­kolatévé. Magyar irodalom (ism.). — 14.05: Úszásoktatás (ism.). — 14.55: Történelem. (Ált. isk. 7. oszt.) (ism.). — 15.55: Történelem. (Ált. isk. 6. oszt.) (ism.). — 16.50: Földajz. (ism.). — 17.18: Hírek. — 17.30: A róka. Jugoszláv rövidfilm. — 17.40: A szövetkezetek kongresz- szusa előtt. Riportműsor. — 18.D5: Reklámműsor. — 18.10: Mindenki iskolája, i. Irodalom. .........úgy kell a boldogság, mint e gy falat kenyér” (ism.). — 18.45: 3. Földrajz. Éghajlat, víz­rajz, mezőgazdaság (ism.). — 19.15: Esti mese. — 19.20: Idő­sebbek is elkezdhetik (színes). Tévétorna. — 91.30: Tv-híradó. — 20.00: Kisfilmek a nagyvilágból. Ember és föld (színes). Spanyol ismeretterjesztő rövidfilmsorozat. A szent hegy. — 20.30: Biológiai egyensúly (színes). Magyar rö­vidfilm. — 20.45: Az ébenfa szob­rászai: a makondék. Francia is­meretterjesztő film. — 21.25: Aki mer, a"z nyer! Társasjáték. — 22.25: Tv-híradó. 3. 2. MŰSOR: 20.00: Világszervezet az embe­riségért. Riportműsor az ENSZ- ről. — 21.00: Tv-híradó. 2. — 21.20: Racine: Berenice (színes). Tragédia két részben. A győri Kisfaludy Színház előadása, fel­vételről. (14 éven felülieknek!) BUKAREST: 15.00: Iskolatévé. — 15.30: An­gol nyelvoktatás. — 16.05: A ro­mán nyelvről. — 16.25: Zenei al­kotásokról. — 17.15: A mezőgaz­daság dolgozóinak. — 17.40: A mi kortársaink. — 18.05: TV-kró- nika a pioníroknak. — 18.20: A legkisebbeknek. — 18.30: TV-hír- adó. — 19.00: Reflektor. — 19.25: Román színházi est. — 20.35: Meghívás a stúdióba. György — Nagy I., Frikker, Pásztor, Boda, Bukta, (Ve­res), Kormos, Vitéz, Sebők. Ökrös Stummer. Edző: Ju­hász József. Láng Vasas: Le­sd — Ónodi, Rohonczi, Leskó, Mihalovics. Lestiz, Zalavári, Rozsnyói (Móziner) Bognár, Gombos, Tóth. Edző: Baksa Gyula. A 15. percben a vendégek szerezték meg a vezetést: Gombos 30 méterről lőtt ka­pura), a labda egy hazai vé­dőn irányit változtatva csú­szott a vetődő György alatt a hálóba, 0:1. A 44. percben egyenlítettek a hazaiak Stummer fejesével, 1:1. Szü­net után újabb góllá érett a törökszentmiklósia'k nagy fö­lénye. A 73. percben Stum­mer lőtt kapura, s a labda a kapufáról pattant a háló­ba, 2:1. A 82. percben ismét Stummer volt eredményes, 3:1. A hazaiak mindvégig fe­gyelmezetten, igen jól ját­szottak. Jó: Stummer, Nagy I. Ökrös, Pásztor, HL Lesiitz, Zalavári, Ónodi. — lesán — Lehel SC—Békéscsabai TASK 1:0 (0:0). Békéscsaba, 200 n. v.: Tóth. Lehel: Lász­ló — Karkusz, Sárközi, Haj­dú, Kátai, Lakatos, Lukácsi, Vágó, Sántha, Gergely. Ba­cher. Edző: Buohár László. Békéscsaba: Gulyás — Haj­dú, Dobó, Nemes. Kiss, Ha­jas (Erős), Zahorán, Schnei­der (Kuti), Rózsa, Moós, So- ós. Edző: Mitykó András. Kezdés után a hazaiak vették át a játék irányítását, azonban a Lehel jól szerve­zett védelme rendre hárította a rohamokat. Igazi gólhely­zetet csak a második félidő­ben tudtak kialakítani. A mérkőzés egyetlen gólja a 62. percben esett: Vágó elfutott egy előreküldött labdával, s beadását Sántha 6 méterről továbbította a hálóba, 1:0. A gól új erőt adott a Lehelnek, s az egyre erőtlenebb csabai támadásokat már biztosan hárították. A Lehel — mint már annyiszor — elsősorban lelkes, önfeláldozó védekezé­sének köszönheti meglepetés­számba menő győzelmét. Jó: a Lehel egész védelme, ilL Nemes, Soós. — erdős — Mezőtúri Honvéd—Kiskun- halasi MEDOSZ 1:0 (1:0). Kiskunhalas, 300 n. v.: Fara­gó. Mezőtúr: Hegedűs — Hajdú, Dávid. Csicsely, Papp, Hoppál (Veiland), Gulyás, Kléninger, Czinnák. Bácskái, Kupcsok (László). Edző: Bencsik Gyula. MEDOSZ: Szabó — Földes, Tóth, Ko­csis, Gulyás, Mészáros, Kiss, Széke, Karsai, Sörös, Oláh (Agócs). Edző: Virágh István. A rendkívüli csúszós tala­jon mindkét csapat óvatosan kezdett. A ritkáin adódó gól­helyzetek kihasználatlanul maradtak, egészen a 40. per­eiig. Ekkor Gulyás kapott jó labdát, a kapu elé ívelt, s Kuppsok a hálóba vágta. 1:0. A második félidő váltakozó támadásokkal folytatódott. A mezőtúriak veszélyesebben rohamoztak, s jobban alkal­mazkodtak a csúszós tatai­hoz. Jó: Dávid, Gulyás, Papp, ill. Szabó, Gulyás, Mé­száros. — sindel —