Szolnok Megyei Néplap, 1976. október (27. évfolyam, 232-258. szám)

1976-10-26 / 253. szám

1976. október 26. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP V Sikeres forduló az NB lll-ban Mezőtúri Honvéd—ÉPGÉP 2:1 (0:0) Albertfalva, 200 n. v.: Dávid. Mezőtúr: Hegedűs — Dávid, Hoppál, Csi esély (László), Papp Kléniniger, Czirnák, Haijdú, Gulyás, Bacslkiai, Kúposok. _ Edző: Benicsik Gyula. Lendületes hazai támadá- soklkal kezdődött a mérkőzés, de a Honvéd védelem bizto­san állt a lábán. A mezőtú­riak ritkábban, de veszélye­sebben rohamoztak. Szünet utám szántén változatos, jó- iramú volt a játék. Az 55. peroban Bácskái leszerelte Turnéit; eliramodott a jobb­szélen, Gulyáshoz adta a lab­dát, aki Czirnákot hozta helyzetbe és a rutinos játé­kos nem hibázott 1:0. Pár perccel később KHéninger indította Bácskáit, aki jól adott, a kapu elé, és a szem­füles Kupcsok a kapuba ta­lált, 2:0. A hazai csápat naigy hajrát vágott ki és a 82. percben Bleicher III. szépí­tett, 2:1. — sindel — Törökszentmiklósi Vasas— Bem J. SE 1:0 (0:0) Cegléd, 500 n. v.: Toímpa. Török- szenitmiiklós: György — Pricker, Orbán (Kocsis);, Bo- da, Naigy, Vitáz, Kormos, Ök­rös, Stummer, Pásztor, Se­bők (Bukta). Edző: Juhász József. A hazaiak kezdtek jobban, és Györgynek többször kel­lett bizonyítania képességeit. A 8. percben Ökrös, majd a 17. percben Sebők nagyerejű lövése kerülte ei a káput. Hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszélyben, ám a lövések rendre célt tévesz­tettek, vagy a kapus hárí­tott. A találkozó utolsó per­cei Vasas fölényt hoztak, amely a 82. percben góllá érett: ökrös húzott ei a hal­szélen, s beadását Stummer továbbította a hálóba. 1:0. — íesán — Lehel SC—Szegedi Dózsa 2:0 (0:0) Jászberény, 800 n. V.: Varga. Lehel SC: Lász­ló — Kárfcusz, Sárközi, La­katos, Kátai, Hajdú, Vágó, Lukácsi, Sántha, Gergely, Bacher. Edző: Buchár Lász­ló. Egy órát kellett várni az első említhető eseményre, ekkor azonibain néhány per­cen beiül eldőlt a mérkőzés sorsa: egy leadás után Ger­gely kiugratta Vágót, aki kö­zéiről nem hibázott. 1:0. Va­lamivel mozgalmasabb lett a mérkőzés, főként a szege­diek „qsipkedták” magukat, de a 67. percben újafob gólt kaptak. Váratlan lövéssel mintegy 2.8 méterről Luká­csi a jobb felső sarokba bombázott, 2:0. A hátralévő időben a szegediek megpró­bálkoztak a gállövésBéli, de László kapus minden eset­ben a helyéin volt, s az eredmény már nem válto­zott. — erdős — Megyei labdarúgó-bajnokság Á vendégcsapatok sikere Űjszász—Túrkeve 1:0 (1:0) Űjszász, 200 n. v.: Füzessy. Űjszász: Damiosó — Földes, Kovács, Földi, Térjék. Béta, Tarcsá, Kasza. (Nagy II.) Mé- rész, Juhász, Naigy (Paró- czai). A hazai csapat végig irányította a játékot, de a kidbígozott gólhelyzetekből csak egyet tudott értékesíte­ni. G.: Juhász. Ifi: Túrkeve—Űjszász 2:0 Jászfényszaru—Kunhegyes 3:1 (0:0) Kunhegyes. 200 n. V.: Kovács. Kunhegyes: Végért — Szabó, Námási, Csorna (Herczeg), Kontra, Juhász, Kiss Nagy, Dobos, Herbály, Balogh (Kovács). A végig nagy lelkesedéssel és fegyelmezetten játszó vendégek biztosan nyerítlek az \ elbizakodottan pályára lépő és széteső játékot nyújtó hazaiak ellen. G.: Raidics, Dobóik, Tóth, ill. Herbály. Ifi: Kunhegyes—Jászfény- szairu 8:1 Fegyvernek—Sz. Olajbá­nyász 2:1 (1:0) Fegyvertnék, 500 n, v.: Tóth. Fegyvernek: Kiss —< Papp, Jancsó, Cson­tos, Hermann, Molnár (Hu- bai), Vasas, Németh, Faragó II,, Ipacs, KáícsOr (Kovács). A jóiramú, izgalmas mérkő­zésen nehezen nyert a hazai egiylüttes a lelktesem és he­lyenként jól játszó vendégek ellen. Kiállítva; Bohács. (Sz. Olajbányász). G.: Vasas, Ipacs, ill. MiháliyL Ifi: Fegyvernek—Sz. Olaj­bányász 1:0 Kunszentmárton—Jászla. dány 2:1 (1:0) Jósizlaidány, 200 n. Jászladány: Donikó I. — Lázár, Donkó II., Nagy, Dráviucz, Kállai, Lengyel, Szórád, Pamiázi, Simon. Biró. (Verelbélyi). A lelkesen ját­szó vendégegyüttes megérde­melten győzött a kényelme­sen futballozó hazaiakkal szemben. G.: Hábensussz, Tóth, ill. Kupeczky (öngól). Ifi: Kunszentmárton— Jászladány 2:1 Kákóczifalva—Tisza Cipő SE 1:0 (0:0) Rákóczifalva, 400 ni. v.: Asztalos. Rákóczi- falllva: Bertus — Nyolczas I., Kovács, Husizár, Zaikar, Mi­hályi, Bencsi'k II., Bencsik I., Barócsi, Nyolczas II.. Bozsik. Erős iramú, küzdelmes mér­kőzés — a hazaiak részéről sok kimaradt gólhelyzet. G.: Barócsi. Ifi: Tisza Cipő SE—Rá- kóczifalva 2:1 Karcag—Jászapáti 1:0 (0:0) Jászapáti, 500 n. v.: Varga. Jászapáti: Nagy P. — Kovács, Nagy N., Kucser, Borbély, Szántai, Juhász, Csömör, Tóth L., Kovács J., Tóth N. A karcagiak ragyo­góan védő kapusuknak kö­szönhetik szerencsés győzel­mükét. G., Danko, Ifi: Jászapáti—Karcag 3:0. Jászkisér—Jászberény Va­sas 0:0, Jászapáti, 300 n. v.: Barta. JásZkisér: Bajzák — Szabó, Vajkó, Korsós A., Ke. resztesi, Hajdú, Korsós I., Silye, Menyhárt, Kovács, (Balogh) Gócza. A semleges pályáin közepes színvonalú mérkőzést vívott a két csa­pat. A látottak és a gólhely­zetek alapján igazságos a döntetlen. Mezőtúri AFC—Honvéd Kilián FSE 2:1 (1:1) Mező­túr, 200 n. v.: Hajas. Mező­túr: Győri — Orosz, Mihályi (Lájpósi), Lgiódi, Czikkely, Pabar, Sólyom, Bán, Balázs, Römer, Eonrai. Az alacsony számjvonalú mérkőzésen a ha­zaiak a 90. percben rúgott góllal győztek. G.: Bán. Ba­lázs, ill. Kun (önigái). Ifi: Szolnoki MTE II.— Mezőtúr 6:1 Sz. Cukorgyár—Középti­szai MEDOSZ 2:1 (2:0) Ken­deres, 500 n. v.: Szűcs. ME­DOSZ: Antal — Pádár L., Pádóir. M., Friedl, Korpás, Pozsonyi, (Farkas). Báktai, Fenenczi, Molnár, Kenyeres, (Vádicsfca), Süveges. A jó- iramú, közepes színvonalú találkozón két védelmi hibá­ból elért góllal nyertek a vendégek. A .hazaiak helyze­teikből egyet sem tudtak gól­ra váltani. G.: Gönczöl (2). Ifi: Köizéptiszai MEDOSZ —Sz. Cukorgyár 3:1 A totó 43. heti eredménye 1. Izzó—Pécs X 2:2 2. Komló—MÁV DAC 1 1:0 3. Fűzfő—BVSC X 1:1 4. Eger—Szív. MÁV X 1:1 5. Ózd—KKFSE X 0:0 6. Gyula—Szarvas X 1:1 7. KTE—BTASK X 1:1 8. Lehel—Sz. Dózsa 1 2:0 9. Balassagy.—DMTE 2 0:2 10. Foggia—Juventus 2 0:1 11. Genoa—Napoli 2 2:3 12. Lazio—Bologna 1 3:0 13. Verona—Inter. 1 1:0 + 1 14. Pét—Bábolna X 1:1 Táblázatok LABDARÚGÁS Győzelem és vereség az NB ll-ben Szolnoki MTE— Oroszlány 3:0 (1:0) Budavári szabadrúgásból elért bombagólja (Foto: Novák) NB II 1. PMSC 12 6 5 1 23­- 7 17 2. Szf. MÁV 12 7 3 2 20­-14 17 3. BVSC 12 6 3 3 26­-18 15 4. SZMTE 12 7 1 4 24­■21 15 5. Szekszárd 12 7 1 4 15­■15 15 6. Volán 12 5 4 3 23­■14 14 7. V. Izzó 12 6 2 4 25­■18 14 8. Budafok 12 6 2 4 28­•25 14 9. Debrecen 12 6 2 4 19­-16 14 10. Ganz-M. 12 5 4 3 20­■18 14 11. Eger 12 5 2 5 26­-26 12 12. MÁV DAC 12 5 1 6 21­■22 11 13. Kanizsa 12 4 3 5 15­•19 11 14. Komló 12 4 2 6 12­•16 10 15. Várpalota 12 3 3 6 15­•16 9 16. Ózd 12 3 3 6 16­•19 9 17. Fűzfő 12 3 3 6 15­■23 9 18. KKFSE 12 3 2 7 17­■20 8 19. Szó. MÁV 12 2 2 8 8­■20 6 20. Oroszlány 12 — 6 6 10­■31 6 Volán SC—Nagykanizsa 2:1 Vasas Izzó—Pécsi MSC 2:2 Egri Dózsa—Szf. MÁV 1:1 Szekszárd—Várpalotai B. 2:1 Özd—Kossuth KFSE 0:0 Fűzlő—BVSC 1:1 Komlói Bányász—MÁV DAC 1:0 Debr. VSC—Ganz-MÁVAG 0:0 NB III 1. Szarvas 12 10 1 1 39-14 21 2. BTASK 12 7 3 2 22-12 17 3. Szabó SE 12 7 2 3 17-10 16 4. Lehel SC 12 5 6 1 14- 8 16 5. ESMTK 12 5 5 2 28-20 15 6. Kiskunh. 12 5 5 2 25-19 15 7. Szegedi D. 12 6 3 3 24-19 15 8. Gyula 12 6 2 4 27-18 14 9. ÉGSZÖV 12 4 5 3 24-17 13 10. KSC 12 6 1 5 24-22 13 11. Jánosh. 12 5 2 5 19-22 12 12. KTE 12 3 5 4 17-17 11 13. T.-szentm. 12 5 1 6 10-15 11 14. ÉPGÉP í 2 3 4 5 19-16 10 15. Láng 12 4 2 6 18-26 10 16. Nagyszén. 12 3 2 7 18-34 8 17. Bem SE 12 3 1 8 11-19 7 18. SZVSE 12 2 3 7 14-28 7 19. Cegléd 12 2 1 9 12-26 5 20. Szentes 12 1 2 9 12-32 4 Erzsébeti SMTK—Kiskunh. 3:3 ÉGSZÖV MEDOSZ—Nagysz. 7:0 Vasas Láng—Szentesi Vízmű 3:1 Gyulai SE—Szarvas 1 :l Kecskeméti SC—Szegedi VSE 1:0 B.-csabai TASK—Kecske. TE 1:1 Megyei bajnokság 1. Jászkisér 11 8 2 1 25­-12 18 2. Fegyvernek 11 7 3 1 22­-12 17 3. Jb. Vasas 11 6 4 1 17­- 6­16 4. Rákóczii. 11 5 5 1 20­-12 15 5. H. Kilián 11 6 2 3 25­-10 14 6. Jászapáti 11 6 1 4 22­-16 13 7. Sz. Olajb. 11 5 2 4 23­•15 12 8. Űjszász 11 4 4 3 19­■16 12 9. Kunhegyes 11 4 2 5 22­-22 10 10. Karcag 11 4 2 5 17­-18 10 11. Sz.Cukorgy. 11 4 2 5 14­-17 10 12. Jászladány 11 3 3 5 12­-13 9 13. KuTE 11 3' 3 5 20­■24 9 14. J.-fényszaru 11 2 5 4 12­-24 9 15. Tisza Cipő 11 1 6 4 10­-17 8 16. Túrkeve 11 2 2 7 8­-26 6 17. Mezőtúr 11 1 3 7 10­-20 5 18. K. MEDOSZ 11 1 3 7 8­-26 5 Hólnap kezdődik a labda­rúgó Magyar Népköztársasá­gi Kupa országos selejtező­je, amelyen; a harminckét to_ vábbj ütött megyei csapat valamint a 18 NB I-es és a 20 NB II-es együttes mérkő­zik óda-viasza vágó alapon, két ötös és négy hármas csoportban. A csoportgyőzte­sek azután körmiérikőzésen, semleges pályán döntik el a sorrendet. Az első forduló­ban. szerdán Jászapáti a Sal­Szolnok, 2500 n., v.: Bar­na. Sz. MTE: Szendirei — Kántor, Simon, KóMith, Ká­bák, Poiilhainda, Sebők, Lódi, Garics, Szakács. Budavári (Fürtös a 63. percben). Ed­ző: Geled József. Oroszlány: Papp L. — Rimbaoher, Sá­ros!, Vízkeleti, Galambos, Hídvégi', Aradi, Kovács, Hor­váth, Dákai, Babai. Edző: Mészáros Imre. Az MTE vette ét a játék irányítását, de csak enyhe mezőnyfölényt tudott kilhar- coüni. Az első 20 percben egyik kapu sem került gól- veszélyfoe. A 24. perében Bu­davári elfutott a halszélen, éles, lapos beadása a ' Sza­kács elől menteni akaró Víz- keleti lábáról a jobb kapu­fára pattant, majd a védők felszabadítottak. Egy perc­cel később Garics került naigy igólhélyzeitlbe, de kivárt és szerelték. A vezetést a piros-feketék a 32. (percben szerezték meg. Az előretörő Kolláthot mintegy 30 mé­terre szabálytalanul szerel­ték a kaputól. A megítélt szabadrúgásból Budavári bombázott a 'bal alsó sarok­ba, 1:0. A 40. perében Ká­bák—Lódi—Szakács volt a lábda útja, de a középcsatár a kifutó kapusba lőtt. Szünet után egymás után teremtettek a hazai csatárok gólveszélyes helyzeteket — eredmény nélkül. Az 55. percben váratlan ellentáma­dás befejezéseként Dákai naígyerejű lövését tette ár­talmatlanná Szandrei, majd biztosan hárította a beívelt szögletet is. Hat perccel ké­sőbb KoMláth remek labdá­val ugratta ki Szakácsot, aki mellel maga elé tette a lab­dát, és pár lépés után a jobb aillsó sarokba lőtte, 2:0. A 76. percben villámgyors, kor­szerű akció befejezéseként végteg biztosította .győzelmiét az MTE. Porlhanda—Szakács gótarjáni BTC-t. a Lehel SC a Ferencvárost fogadja Jász­berényben', míg a Szolnoki MTE Szegedre a Dózsához, a Szolnoki MÁV pedig Gyulá­ra látogat. A labdarúgó országos if­júsági és serdülő kupa. me­gyei döntőjében a következő eredmények születtek: Szol­noki MTE I. ifi—Szolnoki MÁV ifi 4:0, serdülő: Szol­noki MTE—Sz. Olajbányász 12:0. —Parhainda—Fürtös volt a labda útja és a csereként beállt baíszéiső a jobb ka­pufa tövére pörgette a lab­dát, ahonnan az a hálóba pattant, 3:0. A 82. percben Lódi éles lapos lövése haj­száinál kerülte el a kaput. A szervezetten védekező Oroszlány éllen az MTE nem találta meg kezdetben .az el­lenszert. A -piros-feketék fo­kozatosan feljöttek és szü­net után már egymás után Vezették támadásaikat. Gól­jaikat szemre tetszetős szép akciókból szerezték, ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Jó: Simon, Koüláth, Sebők; Szakács, Budavári, illetve Papp L„, Rimbacher, ill. Papp L., Rimbacher, Ko­vács, Babai. — verbók — Budafoki MTE— Szolnoki MÁV 3:0 (1:0) Budafok, 1000 n., v.: Soás. Budafok: Lengyel — Hor­váth, Kapitány, Nosfcó, Vízi, Tátrai,, Harangi; Zöldi, Tóth K., Esterházy (Gergely a 68. percben), Tóth I. Edző: Do- besoh Gyula. Sz. MÁV: Fe­hér — Ráicz, Árvái; Holler. Repka (Farkas P. a 80. perc­ben), Csontos, N. Szabó, Sza­bó Gy., Molnár, Sugár (Gé- czi a 49. percben), Papp,. Edző: Ziegler János. A találkozó első tíz percé­ben a (hazaiak egy gólhely­zetére a kék-fehérek kettő­vel feleltek. Ezután a két együttes felváltva vezette tá­madásait. A MÁV védelme biztosan hárí tott minden ro­hamot, jól tömörültek; s a hazaiak lendülete mindin­kább alábbhagyott. A félidő közepén már a MÁV veze­tett erőteljesebb rohamokat. A kék-fehérek középpályá­sai tudatosabban szervezték a játékot, s mind gyakrab­ban lazult fel a Budafok hadrendje. Ha a csatárok erőszakosabbak, több hely­zetet teremthettek volna. A nagyobb nyomást nem bir­tok volna ki a hazai védők, a MÁV-nak ekkor lett vol­na alkalma „elkapnia” ellen­felét. Nem így történt. Két perccel a félidő befejezése előtt — még úgy tűnt, mind­két csapat elégedett a gól­nélküli döntetlienniel, azon­ban — váratlanul gólt ka­pott a MÁV. A védelem pil­lanatnyi rövidzárlata miatta labda az üresen álló Tóth Kálmánhoz pattant, s Fehér már nem tudott közbeavat­kozni, 1:0. Alighogy elkezdődött a második 45 perc. máris egyenlíthetett volna a MÁV. A hazaiak szétzilált védői között a tisztán' álló Repká- hoz kérüllt a labda, aki a megdermedt Lengyelt talál­ta telibe. Nem tudni, melyi­kük lepődött meg jobban ... A várt folytatás azonban el­maradt. A kék-fehérek szin­te öSszaroppantak, feladták a zárt védekezést és idege­sen, körültekintés nélkül rúgták .el a labdákat — ha tudták. Mart mind többször voltak képtelenek megállíta­ni a budafoki csatárokat, akik egyre veszélyesebb hely­zetekét teremtettek. A 72, percben Tóth K. labdája is­mét utat talált a hálóba, 2:0, Két perccel később egy összecsapás után Zöldinél marad a labda, amely aztán megint a ikapuba kötött ki, 3:0. S hogy nem változott már az eredmény, az nem a hazaiakon múlott — hiszen még három ordító helyzetet hagytak ki. A mérkőzés kísértetiesen hasonlított olyan közepes színvonalú előadásra, amely­nek a második felvonásán teljesen új szerepkörben mu­tatkoznak be a már megis­mert szereplők. A budafoki együttes győzelme megérde­melt — ám a két pontot el­lenfelüknek is köszönhetik. A balszerencsésen bekapott gól nem roppanthat ennyire össze egy csapatot. A kék­fehérek most is bizonyítot­ták, hogy tudnak játszani, de a második félidei kudarc okait emberi oldalról kell mlegközelítená. — constantin — Holnap MNK forduló Az FTC Jászberényben, az SBTC Jászapátiban mérkőzik MOZI Szolnok Vörös Csillag: Az ötö­dik pecsét (14), Tisza: A kék- ruhás nő (14), Tallinn: Tecumseh, Szendaszőlős Terv: Fehér farka­sok. Jászberény Lehel: Csempé­szek nyomában. Kisújszállás Ady: Folytassa Cowboy!. Kun­hegyes Szabadság: A rejtelmes sziget. Kunszentmárton Körös: Kölyök — Semmittevők. Mező­túr Dózsa: Kovpak előretör, Sza­badság: A bosszúállók újabb ka­landjai, Béke: A Charlot-k be­járják Spanyolországot. Tisza­füred Tisza: Egy kis előkelőség (14). Törökszentmiklós Dózsa: Egykoronás románc. Hunyadi: Oklahoma olaja (14). Túrkeve Vörös Csillag: Az utolsó szol­gálat (Í6), Quebrachó (14, Film­barátok műsora!) RÁDIÓ SZOLNOKI STÜDIÓ: 17.00: Műsorismertetés, hírek, öt perc rock muzsika. —17.10: „Kényszerhagyma” — Balogh György riportja. — 17.20: Szol­nok megyei és békési népdalok — kórusok előadásában. — 17.30: Utcáink nevei — Keresz­tes Ágnes riportja. Dzsessz- klub Szolnokon. A kőszegi együttes okt. 10-i hangverse­nyén. Könnyűzene Charles Az- navour dalaiból. — 18.00: Alföl­di krónika. — 18.15: Ritmuskok­tél. — 18.28: Hírösszefoglaló, műsorelőzetes. KOSSUTH: 8.27: Muszorgszkij—Ippolitov— Ivanov: Leánykérés. Négyfelvo- násos vígopera. Közben: —9.13: Frideczky Frigyes versei. —9.17: Az operaközvetítés folytatása. Közben: — 10.05: Iskolarádió. — 10.35: Az operaközvetítés folyta­tása. — 11.14: A változó világ­kép (ism.) — 11.44: Mezők, fal­vak éneke. — 12.35: Melódiakok­tél. Közben: — 13.10: Törvény- könyv. — 14.00: Lengyel népze­nei feldolgozások. — 14.18: Kék- nyakkendős honfoglalók. Gyár­fás Endre rádiójátéka. — 14.50: Éneklő Ifjúság. — 15.10: Magyar szerzőik műveiből. — 15.44: Ma­gyarán szólva. . . — 16.00: A vi­lággazdaság hírei. — 16.05 : Har­sán a kürtszó! 16.35 : Munkásdal- feldolgozások. — 16.46: Énekszó­val, muzsikával. — 17.05: Fia­talok Stúdiója. — 17.30: Tenor- áriák, — 18.00: A Szabó család. — 19.15: Mindenki zeneiskolája. — 20.03: Gazdasági minifórum. — 20.36: Bach-művek. — 21.05: Hu­szas stúdió. — 22.20: Világhírű vonósnégyesek. — 23.25: Részle­tek Behár György—Szedő Lajos Éjféli randevú és Kemény Egon —Erdődy János Valahol Délen c. operettjéből. — 0.10: Régi kórus­muzsika. PETŐFI: 8.05: Fúvósátiratok. — 8.20. A pénz bűvöletében. A közgazda- sági Nóbel-díjról (ism.) — 8.33: Nótacsokor. — 9.33: Derűre is derű. — 10.00: A zene hullám­hosszán. — 11.55: Látószög. — 12.00: Granadai Vásár. Részletek Eidherr operettjéből. — 12.33: Arcképek a lengyel irodalomból. — 12.50: Dvorzsák-művek. — 13.33: A Párizsi Népikórus éne­kel. — 14.00: Kettőtől hatig. . . — 14.00: Operaslágerek. — 14.30: Hírek. Körzeti időjárás. — 14.35: Tánczenei koktél. — 15.20: Könyvről könyvért — tíz perc rejtvényműsor Berettyóújfaluból — 15.30: Hírek. — 15.33: Műsorismertetés. — 15.36: örök­zöld dallamok. — 16.30: Hí­rek — 16.33: Csúcsforgalom. 18.00: A francia sanzon nagy előadói. — 18.33: Barangolás ré­gi hanglemezek köz’Ött. — 18.52: A Magyar Rádió népi zenekara játszik Boross Lajos vezetésével, Boross Jolán népdalokat énekel. — 19.15: Tenger a tervezőaszta­lon. — 19.30: Csak fiataloknak! — 20.33: Mindenki Könyvtára.— 21.03: Zenés portré Harsányi Frigyesről. — 21.48: Nóták. — 22.33: Tíz perc külpolitika. — 22.43: Dzsesszfelvételekből. — 23.25: Prokofjev: A hamupipő­ke c. balett III. felvonása TELEVÍZIÓ 1. MŰSOR: 7.59: Tévétorna. (Ism.) (szí­nes!) — 8.05: Iskolatévé: Törté­nelem (ált. isk. 5. oszt.) Az ókori Egyiptom (ism.) — 9.05: Úszásoktatás. Mellúszás. 7. rész: Kar- és lábtempó össze­hangolása (ism.). — 9.30: Ház­ról házra . . . Mit szeretnél? — Itt lehet (ism.). — 11.05: Mate­matika (ált. isk. 7. oszt.) Kö­zéppontos és tengelyes szim­metria (ism.). — 13.05: Iskola­tévé: Történelem (ism.) — 14.5: Úszásoktatás (ism.) — 15.55: Matematika (ism.) — 17.03: Hírek. — 17.15: Sakk-matt. — 17.35: Megtakarított milliók. VI. rész: Irányítás-szaktudás. — 18.05: Reklámműsor. — 18.10: Mindenki iskolája. 1. Történe­lem ,,Haza és haladás”. (A re­formkor) (ism.) — 18.45: 4. Földrajz. Energiahordozók és ásványkincsek (ism.) — 19.15: Esti mese. — 19.20: Idősebbek is elkezdhetik. Tévétorna (szí­nes!) — 19.30: Tv-híradó. — 20.00: Brassbound kapitány meg­térése. Színmű három felvonás­ban. A Madách Színház elő­adása, felvételről (14 éven fe­lülieknek!) — 22.10: Gondolatok a munkáról III. Művezetői posz­ton. — 22.30: Tv-híradó 3. 2. MŰSOR: 20.00: Zene, zene, zene (szí­nes!) A Körkép hangverseny melléklete. — 20.40: Kripta kin­csei — Bolgár rövidfilm. — 21.10: Tv-híradó 2. — 21.30: Utazás Tokióba. Magyarul be­szélő japán film. BUKAREST: 15.00: Iskolatévé. — 15.30: Angol nyelvoktatás. — 16.30: A hagyo­mányos és a modern Ausztria. — 16.45: A mai román zene lap­jairól. — 17.05: A mezőgazdaság dolgozóinak. — 17.35: Iráni úti­képek. — 18.05: Pionírok króni­kája. — 18.20: A legkisebbek­nek. — 18.30: Tv-híradó. — 19.45: Román színházi est.