Szolnok Megyei Néplap, 1976. szeptember (27. évfolyam, 206-231. szám)

1976-09-07 / 211. szám

1976. szeptember 7. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP T Az NB Ill-ban egy pontra futotta LEHEL SC—ÉGSZÖV 0:0 Jászberény, 600. n. v.: Dna- hos. Lehel SC: Bartos — Kar- kusz, Sáriközi, Lőrincz, Haj­dú, Ambrus, Kelemen, Vá­gó, Bacher (Fejes), Gergely, Marczis. Edző: Buchár László. ÉGSZÖV: Szeles — Pirisi, Idei, Csatári, Horváth J., Czi- kora. Sallai, Nagy Gy., Hor­váth T., Juhász, Kovács L. Edző: Sipos Ferenc. Eseménytelen húsz perc után a vendégcsapat támadott többet és veszélyesebben. Ek­kor Juhász 18 méteres sza­badrúgása a kapufáról vágó­dott a mezőnybe. Szünet után a hazaiak kezdtek jobban, Gergely és Karkusz szalasz­tott el jó helyzetet. Csapko- dóvá és tervszerűtlenné vált mindkét csapat játéka. A tar­talékos Lehel csak időnként nyújtott elfogadható teljesít­ményt. Végül is az alacsony színvonalú mérkőzésen a gól- képtelen csatársorok „lelkén szárad” a döntetlen. Jó: Amb­rus, Sárközi, Kelemen, Kar­kusz, ill. Idei, Csatári, Nagy Gy., — bányai — KISKUNHALASI MEDOSZ— TÖRÖKSZENTMIKLÓSI VASAS 1:0 (1:0) Kiskunhalas, 400 n. v.: Tóth L. Kiskunhalas: Szabó Földes, Juhász II., Kocsis, Gulyás, Mészáros, Csáki (Tá- pai), Szőke, Karsai, Oláh, Agócs (Halász). Edző: Vi- ráigh István. Törökszentmik- lós: György — Sípos (Nagy II.), Orbán, Bontovics (Tar), Kocsis, Boda, Stummer, Se­bők, Pásztor, Bukta, Ökrös. Edző: Juhász József. Az erősen tartalékos Va­sas az irreális pályán nagy küzdelmet vívott a hazaiak­kal. A győztes gólt az első első félidőben Karsai révén Kilián FSE—Kunszen*márto:ii TE: 7:0 (3:0). Tissaliget, 50 n. V.: Kiss. Kilián FSE: Barnai — Jegyinák, Fejes, Kiss, Mihovics, Márta (Gál), Papp, - Fazekas. Moldván, Kupeczky. Terjéki (Glózik). Sportszerű mérkőzé­sen a hazaiak könnyed játékkal nyertek. G.: Moldván (3). Ter­jéki, Glózik, Jegyinák, Ku­peczky (11-esből). Jó: A hazai csapat, illetve Kupeczky, Galla, Dézsi. Iíi: Sz. MTE—Kunszentmár- ton 6:0. Szolnoki Olajbányász—Jász- fényszaru 4:0 (1:0), Szolnok, Mátyás király úti pálya, 50 n. v.: Hossó Olajbányász: Csécsei — Szép, Szabó F.. Baranyi, Bo- hács, Pénzes, Mészáros. Só­lyom, Hangodi, Mihályi, Szabó J. A csúszós talajon végig az Olajbányász irányított. G.: Han­godi (2).' Mihályi, Sólyom. Jó: Szép, Baranyi. Mészáros, Han­godi, ill. a vendég védelem. Ifi: Olajbányász—Jászfény­szaru 10:0. Karcag—Rákóczifalva 2:0 (0:0), Karcag, 100 n. v.: Bállá. Kar­cag: Szabó — Szilvási, örlős. Bene, Decsei, Orosz, Nagy, Ko­vács (Donkó), Tóth, Tüdős, Sá­gi (Vass). A karcagi csapat nagy helyzeteket hagyott ki, többek között büntetőt is hibá­zott. Az összecsapások során Bállá kemény kézzel igyekezett rendet tartani. Örlőst és Tóthot, valamint a rákóczifalvi Ková­csot kiállította. A hazaiak az utolsó öt percben két gyors góllal eldöntötték a jóiramú mérkőzés sorsát. G.: Tüdős, Szilvási. Jó: az egész hazai csa­pat, ill. a vendégek védelme. Ifi: Karcag—Kákóczifalva 1:0. Jászapáti—Mezőtúri AFC 2:0 (0:0), Mezőtúrj 100 n. v.: Ko­vács. MAFC: Győri — Dobos. Rómer, Láposi, Lutz. Kátai, Sel- meczi, Csapó, Bán. Sajtos, For- rai. Az első félidőben egyenlő erők küzdelme folyt. szünet után a vendégcsapat felülkere­kedett, és biztosan győzött. Ifi: Jászapáti—Mezőtúr 5:1. Tisza Cipő—Kunhegyes 1:1 (1:1) Martfű. 300 n. v.: Tóvizi. Mart­fű: Németh — Vass II.. Borza, Sípos. Nagy I., Novák, Szőllősi. Bodnár (Dósa). Molnár, Kesjár. Kovács. Kitűnő játékvezetés mellett küzdelmes mérkőzést ví­vott a két csapat. A martfűi csatárok egy szezonra való gól­helyzetet hagytak ki, és a vé­szerezték a kiskunhalasiak. A két kaipus a remek védések egész sorozatát mutatta be. Jó: Szabó, Gulyás, Mészáros, Karsai, ill. György, Orbán, Sebők. — lesán — SZARVASI FŐISKOLA SPARTACUS—SZABÓ LAJOS SE 3:1 (0:0) Szarvas, 800 n. v.: Nyári. Szarvas: Széplaki — Kere­kes, Gajdos, Filyó, Kajtár (Paulik), Plástyik, Brakszató. rísz, Jakab, Rozsán II., B. Tóth (Kovács), -'Oravecz. Ed­ző: Bulla. József. Mezőtúri Honvéd: Hegedűs — Hajdú, Hoppal, Csicsely, Dávid, Nagy, Kléninger, Dinya (László), Gulyás, Czirnák, Farkas. Edző: Bencsik Gyula. A hazai csapat támadásai­val indult a mérkőzés, a Hon­véd-védelem azonban a csú­szós talajon is jól állt a lá­bán. A 25. percben Gulyás fa- képnél hagyta a szarvasi vé­delmet, csak a kapussal állt szemben, de fölé lőtt. A 38. percben Oravecz másodszor terítette le Kléningert, ami­ért a játékvezető kiállította. A második félidőben B. Tóth a 16-oson belül elesett, a já­tékvezető nagy meglepetésre büntetőt ítélt, melyet Braik- szatórisz értékesített, 1:0. Még fel sem ocsúdott a Honvéd, újabb büntető, s Brakszató- risz révén 2:0. A hajrában rá. kapcsolt a Honvéd, s három nagy helyzetet hibázott el. A 80. percben szép támadás ré­vén Czirnák talált a hálóba, 2:1. A mezőtúri csapat nem érdemelt vereséget, a játék­vezetői hibák miatt vesztett. Jó: Kerekes, Gajdos, Brak- szatórisz, ill. Hegedűs, Csi­csely, Dávid, Czirnák, Klé­ninger. gén örülhettek a döntetlennek. A 75. percben Borza büntetőjét a kunhegyesi kapus kivédte. G.: Kesjár. ill. Kiss. Jó: Nagy I.. Szőllősi, Németh, ill. Kiss, Vé­gért, Herbály. Ifi: Tisza Cipő—Kunhegyes 3:1 Jászberényi Vasas—Szolnoki Cukorgyár 4:1 (1:0), Szolnok, Vegyiművek-pálya. 100 n. v.: Bognár. Cukorgyár: Magyar — Leelőssi, Márkus, Moravszki, Kelemen, Bakk, Sági, Major, Csollák, Szatmári (Horváth), Vereb. A csúszós pályán jó ira­mú, változatos mérkőzést lát­hatott a közönség. A jobb erő­ben levő, technikailag képzet­tebb együttes alkalmazkodni tu­dott a csúszós talajhoz, s meg­érdemelten győzött G.: Benke (3), Dorók, ill. Bakk. Jók: esik, Buda, Benke. Sándor, ill. Bakk. Leelőssy. Major. Ifi: Jb. Vasas—Szolnoki Cu­korgyár 5:1. Túrkeve—Jászladány 3:1 (1:1). Túrkeve 200 n. v.: Trencsényi. Kitűnő játékvezetés mellett a megfiatalított, hazai csapat lel­kes játékkai végig mezőnyfö­lényben játszott és megérde­melten nyert. G.: Retter (2), Kontra ill, Donkó II. Jók: Kor­mos II, Vajda I., Retter ill. Donkó II, Lángéi. Ifi: Túrkeve—Jászladány 1:1. Fegyvernek—Kenderes 4-:l (3:0), Fegyvernek 150 n. v.: Asztalos. Fegyvernek: Kiss — Papp, Va­sas. Csontos, Hermann. Öllé, Molnár, Englert, Faragó J., Ipacs, Kácsor. Csere: Jancsó, Nagy. A mélytalajú pályán a hazaiak kitűnően kezdtek, és már a 6. percben 2:0-ra vezet­tek. G.: Molnár (2), Ipacs. Ká­csor, ill. Süveges I. Jók: Papp, Englert. Vasas, Ipacs ill. Agócs, Süveges I. Ifi: Kenderes—Fegyvernek 2:1. Üjszász—Jászkisér 3:2 (0:0), Üjszász 300 n. Üjszász: Virágh — Tóth, Kovács, Földes. Terék, Juhász, Tarcsa. Nagy. Mérész, Rátóti, Paróczai (Földi). A lá­tottak alapján a hazaiak na­gyobb arányban ia győzhettek volna, ám a 60. percben bünte­tőt hibáztak. G.: Mérész. Rátó­ti. Kovács, ill. Tóth. Vinyei. Jók: Kovács, Juhász. Mérész, ill. Tóth. Gerhátot, a jászkisé- riek kapuvédőjét a mérkőzés végén sportszerűtlen megjegy­zésért a játékvezető kiállította. Ifi: Üjszász—Jászkisér 2:2. TÁBLÁZATOK Az NB II állása 1. PMSC 5 4 — 1 12- 1 8 2. Ganz-M. 5 3 2 — 8- 4 8 3. Debrecen 5 3 1 1 11- 8 7 4. BVSC 5 3 1 1 10- 5 7 5. Szekszárd 5 3 1 1 7- 6 7 6. Eger 5 3 — 2 12-10 6 7. Budafok 5 2 2 1 11- 9 6 8. Szív. MÁV 5 2 2 1 7- 8 6 9. ózd 5 2 1 2 11-10 5 10. V. Izzó 5 2 1 2 7- 8 5 11. Kanizsa 5 2 1 2 6- 7 5 12. SZMTE 5 2 1 2 10-13 5 13. Várpalota 5 1 2 2 9- 9 4 14. MÁV DAC 5 2 — 3 9-11 4 15. Fűzfő 5 1 2 2 7-10 4 16. Volán 5 1 1 3 11- 8 3 17. Oroszlány 5 — 3 2 6,- 9 3 18. KKFSE 5 1 1 3 4- 7 3 19. Komló 5 1 1 3 3- 9 3 20. Szó. MÁV 5 — 1 4 1-10 1 Ganz-M.—Kossuth KFSE 0:0 Szív. MÁV—Vasas Izzó 2:1 BVSC—Ózdi Kohász 2:2 Egri Dózsa—Szekszárd 2:0 Budafok—DVSC 1:1 Várpalota—Oroszlány 2:2 MÁV DAC—Nagykanizsa 3:1 Fűzfő—VOLÁN 0:0 NB III. Délkelet 1. Gyula 5 5 — — 16- 1 10 2. Szarvas 5 5 — — 18- 6 10 3. Szegedi D. 5 4 — 1 11- 6 8 4. ESMTK 5 3 1 1 15- 7 7 5. BTASK 5 3 1 1 11- 5 7 KTE 5 3 1 1 11- 5 7 7. ÉGSZÖV 5 2 2 1 9- 5 6 8. Lehel SC 5 1 4 — 4- 3 6 9. K.-halas 5 2 2 1 8- 8 6 10. Szabó L. 5 2 1 2 6- 4 5 11. Nagyszénás 5 2 1 2 10-10 5 12. KSC 5 2 — 3 9-11 4 13. Jánoshalma 5 2 ___ 3 8-11 4 14. ÉPGÉP 5 — 3 2 7- 9 3 15. Cegléd 5 1 1 3 4-10 3 16. Szentes 5 1 1 3 6-14 3 17. Láng 5 1 1 3 3-11 3 18. Bem J SE 5 1 — 4 4-12 2 19. SZVSE 5 — 1 4 3-16 1 20. T.-sztmiklós 5 — — 5 2-11 — ESMTK—Láng Vasas 4:1 Szegedi Dózsa—ÉPGÉP 2:1 Kecskeméti TE—H.Bem SE 2:1 Kecskeméti SC—Ceglédi VSE 2:0 B.-csabai TASK—Szegedi VSE 2:0 Nagyszénás—Szentes 2:2 Gyula—Jánoshalma 5:0 MEGYEI BAJNOKSÁG: 1. Sz. Kilián 4 3 1 12- 1 7 2. Jb. Vasas 4 3 1 _ 8- 1 7 3. Sz. Olajb. 4 3 — 1 11- 3 6 4. Rákóczii. 4 3 — 1 9- 4 6 5. Fegyvernek 4 3 — 1 13- 7 6 6. Jászkisér 4 3 — 1 9- 7 6 7. Kunhegyes 4 2 1 1 9- 6 5 8. Jászladány 4 2 1 1 7- 5 5 9. Üjszász 4 2 1 1 7- 6 5 10. Karcag 4 2 — 2 6- 6 4 Tisza Cipő 4 1 2 1 6- 6 4 12. Túrkeve 3 1 1 2 4- 9 3 13. K. MEDOSZ 4 1 — 3 5- 9 2 14. Jászapáti 4 1 — 3 4- 9 2 15. Kunszentm. 4 1 — 3 6-12 2 16. Jászfénysz. 4 — 2 2 3-10 2 17. Mezőtúr 4 — — 4 3-10 — 18. Sz. Cukorgy. 4 — — 4 2-11 — A totó 36. heti eredménye 1. Budafok—DVSC X 1:1 2. G.-MAVÁG—KKFSE X 0:0 3. Szolnoki MÁV—Pécs 2 0:4 4. Komló—SZMTE X 2:2 5. Fűzfő—Volán X 0:0 6. Egri D.—Szekszárd 1 2:0 7. Ikarus—Záhony 1 2:1 8. Sals. KFSE—Nyfregyh. 2 0:1 9. Kiss J. SE—Bp. Spart. 1 2:0 10. Sárisáp—Dunaújv. Ép. X 1:1 11. Zalasztg.—Répcelak X 0:0­12. Kőszeg—Sabaria X 0:0 13. Rákóczi SE—Győri D. 1 3:0 4-1 14. Szigetvár—Pénzügyőr 1 4:2 SZÍNHÁZ A Szolnoki Szigligeti Színház. Martfűn este 7 órakor: Varázs­keringő. MOZI Szolnok Vörös Csillag: Tal­puk alatt fötyül a szél (14), Kert: Huckleberry Finn és a csirkefogók, Tisza: Az idők kezdetén, Tallinn: Sötét folyó (A Lengyel Filmnapok műso­ra!) Szandaszőlős Terv: A túsz. Jászberény Lehel: Rendet csi­nálok Amerikában és visszaté­rek, Kert: Aranyvadászok (14), (20 %-os felemelt helyáron!) Kisújszállás Ady: Doktor Mla- den. Kunhegyes Szabadság: Pisztolypárbaj (14). Kunszent- márton Körös: Hívtak orvost? Mezőtúr Béke: Enyém, Tied, Kié? (14), Dózsa: Rejtelmes szi­get, Szabadság: A Charlot-k be­járják Spanyolországot. Tisza­füred Tisza: Halál az életért. Törökszentmiklós Dózsa: A nagy Caruso, Hunyadi: Elszakadás (16). Túrkeve Vörös Csillag: Ol­csó regény (16). RÁDIÓ: SZOLNOKI STÚDIÓ: 17.00: Műsorismertetés, hírek. — Szemle üzemi lapokból. — Bemutatjuk a tiszakürti népdal­kört. Kávási Sándor műsora. — 17.20: Nők negyedórája — Kar­dos Ernő műsora. A Caravelli zenekar játszik. — 17.40: Üttörő- híradó. Szerk.: Vágási Kálmán. Pár perc dzsessz. — 18.00: Al­földi krónika. — 18.15: Spanyol ritmusok — tánczenei összeállí­tás. — 18.28: Hírösszefoglaló, mű­sorelőzetes. KOSSUTH: 8.05: Tanévnyitó. Dr. Gosztonyi János államtitkár köszöntője. — — sindel — Labdarúgás, megyei I. osztály Fölényes győzelmet aratott a Kilián Vereség itthon, pontszerzés idegenben Pécsi MSC— Szolnoki MÁV 4:0 (1:0) Szolnok, 3500 n. v.: Bar­na. Pécsi MSC: Katzirz — Iványi, Torna, Schulteisz, Kincses — Kiss, Dárdai P., Lőrincz — Kardos, Nagy, Jó­nás. Edző: Kovács Imre- Szolnoki MÁV: Fehér — Rácz (Tóth Gy. a 80. perc­ben), Szegő, Árvái, Holler — N. Szabó, Repka, Szabó Gy. — Pagonyi (Géczi a 83. perc­ben), Sugár, Molnár. Edző: Ziegler János. Kezdés után a MÁV len­dült támadásba, a 7. perc­ben mégis a pécsiek szerez­tek vezetést. Holler Kisshez továbbította a labdát, aki meg sem állt vele sf MÁV kapujáig, ahol egy csel után 10 méterről úgy talált a há­lóba, hogy a labda a kapu­fa tövéről vágódott a gólvo­nalon túlra, 1:0. A 21-perc­ben Pagonyi átadását N. Szabó mellé lőtte. Három perccel később formás ha­zai támadás végén Sugár holtbiztos gólhelyzetben bombázott a kapu fölé. Ez­után N. Szabó elől mentett önfeláldozóan Katzirz. majd Sugár beadását fejelte Mol­nár a kapufa mellé. Nyo­masztó mezőnyfölényben ját­szott a MÁV, A második félidő is kiha­gyott MÁV-helyzetekkel kez­dődött: Sugár húzott el a jobbszélen, lövés helyett kö­zépre adott, de Pagonyi lö­vésébe Torna belevetődött. Az 50- percben Repka ívelt a kapu elé. Sugár kiemel­kedett a védők közül, s fe­jéről a labda a felső lécre pattant. Az 52. percben Sza­bó Gy. szabadrúgását a ka­pus kiütötte, az előrevágott labdával Nagy futott el. ki­cselezte az egész hazai vé­delmet, és Fehér mellett a bal alsó sarokba gurított, 2:0. Az 59. percben Sugár kényszerítő átadását Molnár nagy helyzetből lőtte a ka­pu mellé. A 73. percben Dár­dai bombáját Fehér kiütöt­te. Kardos ismét a kapu elé ívelt, és a középcsatár feje­se ezúttal a hálóban kötött ki, 3:0. A 77. percben Szabó Gy. szögletet ívelt be. a labda elszállt a védők feje felett, de Molnár lövése ismét célt tévesztett- A 82. percben to­vább növelte előnyét a Pécs: Kardos elfutott, Dárdai elé passzolt, aki 17 méterről la­posan talált a hálóba, 4:0. Az első játékrészben az újonc szolnoki csapat roha­mozott, de a jobbnál jobb helyzeteket is elhibázták. A csatárok nem mertek távol­ról lövésre vállalkozni, pe­dig a csúszós talajon ez lett volna a járható út. A máso­dik félidőben kidomborodott a pécsiek technikai fölénye, és szinte tetszés szerint ér­ték el góljaikat a védeke­zésre alig ügyelő hazaiakkal szemben. Jó: Kiss, Nagy, Dárdai, ill. x\rvai, Sugár, Fehér, Repka. — tamási — Szolnoki MTE— Komlói Bányász 2:2 (1:1) Komló, 800 n. v.: Lauber. SZMTE: Szendrei — Kán­tor, Sebők. Simon, Kábák — hódi, Kolláth, Szabó — Gá­ncs, Fürtös (Szakács az 52. percben), Budavári. Edző: Géléi József- Komló: Erdő- sí — Tresch, Kovács. Steib, Gyurina — Pintér (Kelemen az 57. percben), Lingl, Pál — Gulyás (Lahó a szünetben), Kapcsos, Radics. Edző: Csa­ba Gábor. Hűvös, kellemetlen időben szolnoki támadásokkal in­dult a találkozó. A 9. perc­ben Szabó előtt kínálkozott egy lehetőség, de nem he­lyezte kellően a labdát, és Erdősi védett. A szolnoki fölény a 19. percben góllá érett: 35 méterről Lódi ívelt a kapu elé, és a 11-es pont­nál a jó ütemben felugró Fürtös védhetetlenül fejelt a balsarokba. 1:0. Nem so­káig örülhetett a vezetésnek a vendégcsapat, mert a 27. percben egyenlített a Komló. Igaz, ennek a gólnak is szolnoki játékos volt a szer­zője: Pál átadását Kapcsos kapta, a középcsatár már gz ötösön járt. amikor a men­teni igyekvő Sebők a ki­mozduló Szendrei mellett saját kapujába lőtte a lab­dát, 1:1. (öngól) Ezután va­lamivel többet kezdemé­nyeztek a komlóiak, két helyzetük is akadt: előbb Lingl fejesét ütötte szöglet­re Szendrei, majd Pál sza­badrúgását hárította bra­vúrral az SZMTE kapusa­Szolnoki helyzettel kezdő­dött a második félidő, a 47. percben Budavári elől men­tett Erdősi. Ezt követően az összecsapásnál a gólszerző Fürtös megsérült, néhány percig ápolták de nem tud­ta folytatni a játékot. A ha­zaiak játszottak nagyobb akarással, az MTE kissé visszaesett. Az 54. percben Kapcsos elől mentett szög­letre határozott, becsúszó szereléssel Simon. A 73. percben Szendreinek akadt ismét dolga. Lahó távoli bombáját védte. A 78. perc­ben érdekes körülmények között esett.a Komló vezető gólja. Lingl' ívelt szögletet a jobb oldalról, a labda a le­vegőben csavarodva túlju­tott a gólvonalom és Szend­rei mór csak beljebb tudta tenyereim, 2:1. Már-márúgy tűnt, hogy vesztesként távo­zik az MTE, amikor a 82- percben váratlanul sikerült egyenlítenie. Budavári kap­ta a labdát, s egy remek csel után a 16-os vonaláról nagy erővel bombázott a léc alá. 2:2. Négy perccel á be­fejezés előtt Radics került gólhelyzetbe. de a 11-es pontról fölé fejéit. Nagy lendülettel kezdett az SZMTE, és fölénye ha­marosan góllá érett. Ezután kissé kiengedtek, és csak a második félidő elején vették át a játék irányítását. Újabb hullámvölgy következett, a hajrára azonban összeszedte magát a piros-fekete együt­tes. és vert helyzetből újí­tani tudott, ami egy pontot jelentett számára. Jó; Si­mon, Lódi, Budavári, ill. Kovács Gyurina, Pál. — lázár — 8.35: Beethoven: D-dűr szonáta Op. 28. „Pastorale” — 8.55: Gior­dano: Fedora. Háromfelvonásos opera. — Közben: 10.05: Gyer­mekmosolyok Koreában. — 10.30: Az operaközvetítés folytatása. — 11.05: Zöngészde. — 11.20: Ro­mantikus kórusmuzsika. — 11.40: Tavaszi szél. Szabó Pál regénye folytatásokban. — II. rész. — 12.35: Melódiakoktél. — Közben : 13.10: Törvénykönyv. — 13.25: A Melódiakoktél folytatása. — 14.00: A Bolgár Kultúra Hete. Radinka és a Nagy Hazug. Iván Osztrikov rádiójátéka gyerme­keknek (ism.). — 14.49: Éneklő Ifjúság. — 15.10: Lukács Pál mélyhegedűn játszik. Németh Éva és Szegedi Ernő zongorázik. — 15.44: Magyarán szólva . . . — 16.00: A világgazdaság hírei. — 16.05: Harsan a kürtszó! — 16.35: Daloló, muzsikáló tájak. — Haj­dúság. — 17.05: Honnan — hová? Riport. — 17.30: A Bolgár Kul­túra Hete. Nikola Nikolov éne­kel. — 17.57: Üj könyvek (ism.). — 18.00: A Szabó család. — 19.15: Sosztakovics-ciklus. — IV. rész. — 20.15: A gyógyítás és a sze­mélyiség. — Vitaműsor. — 20.43: Uj nóta-íelvételeijikből. — 21.08: A Bolgár Kultúra Hete. A do­hány. Dimitar Dimov regényé­nek rádióváltozata (ism.). — 22.20: Barokk muzsika. — 22.50: Meditáció — egy életmű tanul­ságairól. — 23.00: Zenekari mu­zsika. — 0.10: Fenyő Miklós tánc­dalaiból. PETŐFI: 8.05: Viasz Piroska népdalokat énekel. Sára Ferenc furulyázik. Szaszkó József citerán játszik. — 8.20: Tíz perc külpolitika (ism.). — 8.33: Mai szerzők ope­rettjeiből. — 9.20: A szakszerve­zet tárgyalta. Riport. — 9.33: De­rűre is derű. — A huszadik szá­zadi magyar irodalom - paródiák­ban elbeszélve. — II. rész (ism.) — 10.00: Zenés műsor üdülők­nek. — 11.55: Látószög. — Ifjú­sági jegyzet. — 12.00: Nóták. — 12.33: Arcképek a lengyei iro­dalomból. — 12.50: A Bajor Rá­dió szimfonikus zenekara három Liszt-rapszódiát játszik. — 13.25: Állatbarátok ötperce. — 13.33: Beszélni nehéz? A mikrofon előtt: Péchy Blanka és Deme László (ism.). — 14.00: Kettőtől hatig ... A Petőfi rádió zenés délutánja. 14.00: Operaslágerek. —'' 14.30: Hírek. Körzeti időjá­rás. — 14.35: Tánczenei koktél. — 15.20: Könyvről könyvért. — 15.30: Hírek. — 15.33: Műsoris­mertetés. — 15.36: Találkozás a stúdióban. — 16.30:' Hírek. — 16.33: Csúcsforgalom. — 18.00: A A Bolgár Kultúra Hete. Be­mutatjuk az 1976-os Arany 18.33: Népdalcsokor. — 19.15: Orfeusz fesztivál dalait. — Artézikutak és a vízháztartás. Dr. Rónai Andrással beszélget Révay András. — 19.25: Csak fiataloknak! — 20.33: A szonet­tek fekete hölgye. G. B. Shaw egyfelvonásosának rádióváltoza­ta (ism.). — Közben: 22.33: Tíz perc külpolitika. — 22.43: Az operettközvetítés folytatása. — 23.43: Népi muzsika. TELEVÍZIÓ 1. MŰSOR: 7.58: Tévétorna (színes!) (Ism.). — 8.05: Iskolatévé. Élővilág (Ált. isk. 8. oszt.) Az élőlények ki­alakulása. — 11.05: Matematika. (Ált. isk. 7. oszt.) Szorzás tört­tel. — 11.30: Kőbéka. Verses­zenés műsor gyerekeknek (ism.). — 13.05: Iskolatévé. Élővilág (ism.). — 15.55: Matematika (ism.). — 16.58: Hírek. — 17.10: A sebészek évszázada. NSZK té­véfilmsorozat. XIII/10. rész: A dumfriesi medve. — 17.35: öt­tusa. Betűárverés. — 18.00: Min­denki iskolája. Hogyan tanul­junk a Mindenki iskolájában? II. rész. — 18.30: Termel ’76-ban. Helyszíni közvetítés Kazincbar­cikáról. — 19.00: Reklámműsor. — 19.10: Esti mese. — 19.20: Idő­sebbek is elkezdhetik (színes!). Tévétorna. — 19.30: Tv-híradó. — 20.00: Kisfilmek a nagyvilág­ból: Ember és föld (színes!). Spanyol ismeretterjesztő rövid­filmsorozat. Barátom a Vidra. — 20.30: Mindennapok művészete (színes!). Magyar rövidfilm. — 20.40: A dogonok (színes!. An­gol film. — 21.30: Ólombetűs vallomások. Dokumentumfilm. A kút. — 22.10: Tv-híradó 3. 2. MŰSOR: 20.00: Scserbakov: Nem bánok semmit sem! Zenés játék két részben. A. győri Kisfaludy Színház előadása felvételről (ism.). — Közben: 21.10: Tv­híradó 2. BUKAREST: 15.00: Iskolatelevízió. — 15.30: Francia nyelvoktatás. — 16.05: A volánnál. — 16.15: A parasz­tok (9. rész) „Tavasz”. —17.05: Orvosi tanácsok. — 17.15: A mezőgazdasági dolgozók műso­ra. — 17.45: Úttörő híradó. — 18.00: Skopje — riportfilm. — 18.20: A legkisebbeknek. —18.30: Tv-híradó. — 19.00: Reflektor. — 19.20: A hegyen túl — tv- játék. — 20.20: Riportfilm Bu­karestről. — 20.40: Híre«; román előadóművészek műsora.