Szolnok Megyei Néplap, 1976. augusztus (27. évfolyam, 181-205. szám)

1976-08-17 / 194. szám

1976. augusztus 17. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP T Labdarúgó NB III Biztosan nyert a Mezőtúr Mezőtúri Honvéd—Erzsé­beti SMTK 2:0 (2:0). Mező­túr, 500 n. v.: Tóth L. Mező­túr: Hegedűs — Dávid, Hop­pal Csiesely, Papp, Klénin- ger, Czirnák, Aranyosi, Szá­lai, Kúposok (Nagy). Gulyás.. Edző: Bencsik Gyula. SMTK: Bodor — Erdődi, Steinbei- szer. Kökény, Fábián, Forin­tos, Molnár (Druzsin), Kecs­kés, Frick (Szilágyi), Gyuro- váth, Geiger. Edző: Sinkovits Ferenc. A hazaiak a 12. perc­ben szerezték meg a vezetést: jobboldali támadás végén Szalai kapta a labdát, erős lövése a kapusról előbb visz- szapattant, másodszor azon­ban a csatár már nem hi­bázott. 1:0. A gól után erősí­tettek a vendégek, de a jól záró mezőtúri védelem biz­tosan hárította támadásaikat. A 32. percben Kupcsok ügye­sen ugratta ki Gulyást, aki lefutva védőjét, a kimozduló kapus mellett gurított a bal sarokba, 2:0. Szünet után erősítettek a vendégek, de a jól záró mezőtúri védelem biztosan hárította támadásai­kat. A 32. percben Kupcsok ügyesen ugratta ki Gulyást, aki lefutva védőjét, a kimoz­duló kapus mellett gurított a bal sarokba, 2:0. Szőhet után nagy lendülettel kezdtek a fővárosiak, a labda szinte ál­landóan a hazai térfélen pat­togott. A mezőtúriak végül is biztosan nyerték meg a mérkőzést. Jó: Csiesely, Klé- ninger, Aranyosi, Gulyás, Czirnák, ill. Steinbeiszer, Gyurpváth, Forintos. — sindel — Szegedi VSE—Lehel SC 0:0. Szeged, 800 n. v.: Fara­gó. Szeged: Gilicze — Czibe- re, Sándor, Petrovics, Szabó, Herold, Horváth, Róth, Tóth, Pakó, Kovács Z., (Gerecz). Edző: Tóth Lajos. Lehel SC: Bartos — Karkusz, Sárközi, Lakatos, Kátai, Hajdú, Luká­csi, Marczis, Sántha, Kele­men, Bacher. Edző: Buchár László. Az első félidőben a hazai csapat játszott fölényben, de a jászberényiek mindig tud­tak tisztázni. Szünet után ki- támadásra is tellett erejük­ből, s több gólhelyzetük is adódott. Lukácsi kétszer is már csak a kapussal állt szemben, lövései azonban el­kerülték a kaput. Helyzetei alapján a Lehel SC közelebb állt a győzelemhez. Jó: Gi­licze, Sándor, ill. Kátai, Haj­dú, Lakatos. — bányai — Szarvas—Törökszentmiklósi Vasas 3:1 (1:1). Törökszent- miklós, 500 n. v.: Somlai. Szarvas: Széplaki — Rozsán I. , Gajdos, Filyó, Kerekes, Kaj tár, Kovács, Paulik (Ro­zsán II.), B. Tóth (Jakab), Brakszatorisz, Oravecz. Ed­ző: Bulla József. T. Vasas: György — Kormos. Frikker, Nagy I., Bontovics. Sebők, Orbán, Bukta, Stummer, (Tar), Pásztor, Vitéz (Nagy II. ). Edző: Bana János. Hazai rohamokkal kezdő­dött a mérkőzés, s a harma­dik percben Stummer révén sikerült megszerezniük a ve­zetést is, A vendégek e«v-két veszélyes támadással és egy kapufával válaszoltak, majd a 8. percben Brakszatorisz kiegyenlített. A hazai fölény után a második félidőben a szarvasiak két játékost is cseréltek, s felfrissülve a 75. és a 82. percben újabb gólo­kat értek el, Rozsán II. és Jakab révén. Jó: Széplaki, Filyó, Kerekes, ill. Sebők, Nagy I., Pásztor. — lesán — Megyei labdarúgó-baj'nokság Pontot vesztett a Tisza Cipő SE Az újoncok sikere Jászfényszaru—Tisza Cipő SE 2:2 (1:1). Jászfényszaru, 300 n., v.: Mester. Jászfényszaru: Bor­dás — Főzer, Gáli, Borbély, Czeglédi (Török), Tóth, Farkas [I., Radics, Dobák. Gergely, Hor­váth. Hatalmas, kemény küz­delemben, négy fejesgól és két kiállítás tette változatossá, iz­galmassá a mérkőzést. A vendé­gek a 90. percben egyenlítettek ki. Kiállítva: Radics (Jászfény­szaru), a 13.. ill. Sipos (Tisza Cipő) a 80. percben. G.: Dobák, Tóth, ill. Kesjár. Bodnár I. Jó: a hazaiak valamennyi játékosa, ill. Nagy, Kesjár. Ifi: Jászfényszaru—Tisza Cipő 5E 1:1. Sz. Olajbányász—Sz. Cukor­gyár 4:1 (1:1). Szolnok, cukor­gyári pálya, 100 n., v.: Kiss S. (Békés m.-ből). Cukorgyár: Fenyvesi — Vereb, Márkus, Mo- 'avszky. Kelemen, Papp, Lee- őssy, Major. Csollák. Gönczöl (Balok), Buzi I. (Buzi IL). Edző: Lazányi Péter. Változatos mér­kőzésen, ha a helyzeteit érté­kesíti a Cukorgyár, az -első fői­dőben eldönthette volna a mér­kőzés sorsát a maga javára. Szünet után a jobb erőnlétü Olajbányász megérdemelten lyert. G.: Mihályi (2). Hangodi, 3aranyó, ill. Gönczöl. Jó: Papp, viorovszky. Kelemen, ill. Szabó. Vlihályi, Pénzes. Ifi: Sz. Cukorgyár—Sz. Olaj­bányász 0:2. Jászberényi Vasas—Túrkeve i:0 (0:0). Jászberény. 200 n., v.: 3alla. Jb. Vasas: Pesti — Buda, Ősik, Varga, Tóth, Török, Sán- ior. Bugyi, Benke. Szívós. Do- •ók. Az első félidő kiegyenlített átéka után a másodikban a ha­zaiak fokozták az iramot, s meg­érdemelten nyertek. G.: Benke. Dorók, Sándor. Ifi: Jb. Vasas—Túrkeve 4:1. Fegyvernek—Kunhegyes 3:2 2:2). Kunhegyes, 350 n., v.: Tó­űzi. Kunhegyes: Végért — Sza­bó G., Juhász, Thoma. Apostol. Oraczer (Herczegh). Borbély, ■tfagy G., Herbály. Kiss, Dobos. V hazaiak a 20. percben már ::0-ra vezettek, a jobb erőben evő vendégek azonban megfor- lították az eredményt. G.: Öllé, Cácsor, Németh, ill. Herbály 2). Jó: Csontos. Öllé, Németh, /asas, Molnár F.. ill. Herbály. Ifi: Fegyvernek—Kunhegyes 0:0. Honvéd Kilián FSE—Karcag :1 (1:0). Karcag. 150 n.. v.: Bo­os. Karcag: Szabó — Kalocsai. Bene, Örlős, Tóth. Nagy, Orosz, Kovács, Tüdős, Csala, Sági. A képzettebb Kilián FSE nagy vé­delmi hibákból érte el góljait. A hazai csapat játéka megfelelt a várakozásnak. G.: Baran (2), ill. Kovács. Jó: Mihovics. Fe­jes, Baran. Moldván, ill. Bene, örlős, Orosz. Ifi: Szolnoki MTE—Karcag‘9:0. Jászkisér—Kenderes 3:2 (1:1). Jászkisér, 500 n., v.: Busa. Jászkisér: Bajzák — Szabó, Laj- kó, Korsós A.. Keresztesi, Haj­dú, Bozsó, Silye, Menyhárt, Ko­vács, Gócza. Az enyhe fölény­ben játszó Jászkisér nagyobb arányban is győzhetett volna. G.: Kovács, Menyhárt, Hajdú, ill. Szerencsi (2). Jó: Bozsó, Menyhárt. Szabó, Kovács, ill. Bugyik, Pádár, Szerencsi. Ifi: Jászkisér—Kenderes 2:0. Rákóczifalva—Jászapáti 2:1 (0:0). Jászapáti. 400 n., v.: Asz­talos. Jászapáti: Nagy — Bor­bély, Kucser, Illés, Cseresznyák, Juhász, Nagy M.. Járvás. Szán­tai. Szabó, Tóth L. Időnként színvonalas mérkőzést vívott a két csapat. Rákóczifalva nagyobb rutinjával megérdemelten nyert a megfiatalított, de jól játszó hazaiak ellen. Jó: Illés, Kucser, ill. Kovács. Bertus. Ifi: Jászapáti—Rákóczifalva 4:1. Üjszász—Kunszentmárton 2:1 (0:1). Kunszentmárton. 200 n., v.: Cziffra. KTE: Garáz — Gala, Tóth. Kácsfalvi, Farkas. Dézsi, Kupeczki. Hábensusz, Veres I.. Veres II., Gellér. A 70. percig vezető hazaiak nem érdemeltek vereséget az élvezetes találko­zón. G.: Juhász, Rátóti. ill. Ku: peczki. Jó: Kovács, Bóta, Me­rész. ill. Gellér, Tóth, Kácsfalvi. Ifi: Üjszász—Kunszentmárton 3:0. Jászladány—Mezőtúri AFC 2:1 (0:0). Jászladány. 400 n., v.: Fü- zessi. Jászladány: Donkó I. — Lázár, Donkó II.. Nagy. Pál- szabó. Kállai, Lengyel, Szórád, Verebélyi, Pomázi II.. Tóth (Bí­ró). A hazai csapat tervszerűbb játékával többször birtokolta a labdát. A szünet után a ven­dégek támadtak többet, s meg­szerezték a vezetést is, amire a jászladányiak két fejes góllal válaszoltak. Az újonc csapat jó taktikai felkészüléssel és lelke­sedéssel megérdemelten nyert. G.: Bíró. Verebélyi, ill. Bán. Jó: Donkó II.. Nagy. Kállai. Lengyel, ill. Mihályi, Sólyom, Bán. Táblázatok NB III: DÉLKELETI CSOPORT: 1. Szarvas 2 2 — — 7-2 4 2. Szeg. Dózsa 2 2 — — 6-1 4 3. Gyula 2 2 — — 5-0 4 4. ÉGSZÖV 2 1 1 — 2-0 3 5. Szabó L. SE 2 1 1 — 2-0 3 6. Kecskm. TE 2 1 1 — 3-2 3 7. ESMTK 2 1 — 1 5-3 2 Jánoshalma 2 1 — 1 5-3 2 9. BTASK 2 1 — 1 5-4 2 10. Nagyszénás 2 1 — 1 5-5 2 11. Kiskunhalas 2 — 2 — 4-4 2 12. Lehel SC 2 — 2 — 2-2 2 13. Kecsk. SC 2 1 — 1 4-5 2 14. Bem J. SE 2 1 — 1 3-5 2 15. ÉPGÉP 2 — 1 1 4-5 1 16. Szegedi VSE — 1 1 0-2 1 17. Cegléd 2 — 1 1 3-6 1 18. Szentes 2 — — 2 1-6 — 19. T.-miklós 2 — 2 2-8 — 20. Láng Vasas 2 — 2 0-6 — MEGYEI BAJNOKSÁG: 1. Sz. Olajb. 1 1 — — 4-1 2 2. Jb. Vasas 1 1 — — 3-0 2 3. Fegyvernek 1 1 — — 3-2 2 Jászkisér 1 1 — — 3-2 2 5. Kilián FSE 1 1 — — 2-1 2 Jászladány 1 1 — — 2-1 2 Rákóczifalva 1 1 — — 2-1 2 Üjszász 1 1 — — 2-1 2 9. Jászfényszaru 1 — 1 — 2-2 1 Tisza Cipő 1 — 1 — 2-2 1 11. Kenderes 1 — 1 2-3 — Kunhegyes 1 — 1 2-3 — 13. Jászapáti 1 — 1 1-2 — Karcag 1 — 1 1-2 — Kunszentm. 1 — 1 1-2 — Mezőtúr 1 — 1 1-2 — 17. Sz. Cukorgyár 1 — 1 1-4 — 18. Túrkeve 1 1 0-3 ~ Á totó 33. heti eredménye 1. Volán—DVSC 2 2-3 2. SZMTE—Budafok 1 3-2 3. ózd—Egri D. 1 3-1 4. Pécs—Komló 1 3-0 5. KKFSE—BVSC 2 2-4 6. Várpal.—Ganz-M. x 2-2 7. Ajkai B.—Alumín. 1 3-1 8. SKSE—MOTIM 1 2-1 9. Répcelak—Vác 1 2-0 10. Kőszeg—Bábolna 2 1-2 11. K.-halas—ÉGSZÖV x 2-2 12. Szentes—Szeg. D. 2 0-1 13. T-.sztm.—Szarvas 2 1-3 +1 14. Bp. Építők—Lőrinci 1 1-0 Harmadik a Videoton A Duna ’76 elnevezésű nemzetközi labdarúgótorna vasárnap este befejeződött. Szombaton a belgrádi Crvena Zvezda stadionban a Video­ton a Vajvodinától, az FTC a Crvena Zvezdától kapott ki egyaránt 2:0 (1:0) arány­ban. A nemzetközi torna Újvi­déken folytatódott, ahol a két magyár csapat játszott a 3. helyért. A Videoton 3:2 (2:1) arányban győzött a Fe­rencváros ellen. E találkozó után játszották a Crvena Zvezda és a Voj­vodina mérkőzését, amelyet a Crvena Zvezda nyert meg 2:1 arányban. Esemény Kézilabda, Magyar Népköztár­sasági Kupa: Alföldi Olajbá­nyász (NB I B)—Bp. Spartacus (NB I), Szolnok, tiszaligeti sta­dion, 15. MOZI Szolnok Vörös Csillag: Rendet csinálok Amerikában és vissza­térek, Kert: A szórakozott, Tal­linn: Én nem látok. Te nem beszélsz. Ö nem hall (14). Tisza: Tavasz van őrmester úr, Szan- daszöllős Terv: Vörös rekviem (14). Jászberény Lehel: Egy kis előkelőség (14), Kert: Az utolsó mozielőadás (16). Kisújszállás Ady: A betyárok bosszúja. Kun­hegyes Szabadság: Üdv a mű­vésznek. Kunszentmárton Körös: A rivális (14), Mezőtúr Dózsa: Az aranyember, Béke: Zeppelin, Szabadság: Vannak még cso­dák, Tiszafüred Tisza: Kölyök — Semmittevők, Törökszentmik- lós Dózsa: Az élet dicsérete, Hunyadi: Tibbs és a szervezet (14, 20%-os felemelt helyáron!), Túrkeve Vörös Csillag: Megát­kozott tenger (14, filmbarátok műsora). RÁDIÓ SZOLNOKI STÚDIÓ: 17.00: Műsorismertetés, hírek. — 17.05: Pár perc dzsessz. — 17.15: Munkásportré — Petri Fe­renc riportja. Békés megyei munkáskórusok énekelnek. — Diploma a fiókban. — Bendó János riportja. — Népszerű ope­rettkettősök. — 18.00: Alföldi krónika. — 18.15: A Bergendy együttes új felvételeiből. — 18.28: Hírösszefoglaló* műsorelőzetes. KOSSUTH: 8.25: Zenekari muzsika. Köz­ben: — 8.50: Titkon innen — titkon túl — XVI. rész (ism.) — 9.20: A zenekari muzsika foly­tatása. — 10.05: Zenevár (ism.) — 10.20: Üj lemezeinkből. — Jó mérkőzésen megérdemelt siker Támadásban a Szolnok, tiszaligeti stadion, 300 n., v.: Pádár. SZMTE: Fekete — Kántor, Simon, Se­bők Kábák, Szabó (Budavá­ri a szünetben), Kolláth, Ló- di—Caries, Szakács, Fürtös (Kocsis a 70. percben). Edző: Géléi József. Budafok: Len­gyel—Spacsek, Horváth, Ka­pitány, Vizi (Gergely az 55. percben) — Noskó (Tátrai a 63. percben). Tóth K., Haran­gi—Zöldi, Eszterházy, Tóth I. Edző: Dobesch Gyula. Az első gólhelyzet — hul­lámzó játék után — a 13. percben adódott, a vendégek kapuja előtt. Kolláth szabad­rúgását Fürtös fejjel csúsz­tatta Garicshoz. ám a jobb­szélső 12 méterről leadotl lövését Lengyel hárítani tud­ta. Három perccel később a 16-os sarkáról Lódi iveit szabadrúgást a kapu elé, ö Garics remek fejessel a jobb sarokba küldte a labdát, 1:0. A 20. percben a vendégek veszélyeztettek, majd Lódi szögletét Fürtös hajszállal fejelte mellé. A 32. percben Eszterházy húzott el a jobb- szélen, tíz méterről lövésre szánta el magát. Fekete a labdát kiejtette, szerencsére Kántor visszaadta a kapus­nak. A nagy erővel rohamo­zó vendégek egy perccel ké­sőbb kiegyenlítettek. Szép támadás végén Eszterházy be­adásából Tóth I. élesen fe­jelt a bal alsó sarokba, 1:1. Két perccel később ismét ő került gólhelyzetbe, labdája azonban a kifutó Fekete tér­déről kipattant. A 43. perc­ben hibáztak a hazai védők, s Fekete éppen hogy csak kitornázta Vízi hatalmas, jobb alsó sarokba tartó bom­báját. Egy perc múlva vá­ratlan ellentámadásból is­mét a piros-feketék szerez­tek vezetést. Sebők hosszú indításával nagyszerű ütem­ben lépett ki Kolláth a vé­dők közül, és a kimozduló kapus mellett biztosan lőtt a hálóba, 2:1. Szünet után Budavári 22 méteres szabadrúgását védte nagy bravúrral Lengyel, de a 62. percben már tehetet­len volt. Budavári remek labdát adott Garicsnak, a jobbszélső kapura tört, s a kapuson is túljutott már, amikor Lengyel elhúzta a lábát. A lLest Simon érté­kesítette, 3:1. Két perc múl­va Kábák szabálytalankodott a 16-os előtt, és Tóth K. szabadrúgása a sorfalat érint­ve vágódott a léc alá, 3:2. Támadás támadást követett, de már egyik csapat sem tu­dott gólt szerezni. Az első félidőben a Budafok került fölénybe, s csak a szünet után lett kiegyenlítettebb a küzdelem. Feljavult az MTE csapatjátéka, és jobb hely­zetkihasználása révén igen értékes, megérdemelt győ­zelmet aratott. Jó: Simon, Sebők. Kolláth, Budavári. Garics. ill. Vízi, Noskó, Tóth K.. Eszterházy. — verbók — Nagykanizsa — Szolnoki MÁV 2:1 (1:0) Nagykanizsa, 3000 n., v.: Tapolczai. Nagykanizsa: Me­gy imorecz — Kovácshegyi. Doszpoth, Simon I.. Müller — Bogáti (Savanya a 46. percben), Nagy L., Söjtör (Kozma a 61. percben) — Pávlicz, Dedrák, Füle dr. Edző: Lantos Mihály. Szol­noki MÁV: Fehér — Rácz, Árvái, Szegő, Holler — N. Szabó, Repka (Farkas a 67. percben), Szabó Gy. — Nagy, Sugár, Papp (Pagonyi az 54. percben). Edző: Ziegler Já­nos. Kanizsai támadásokkal kezdődött a találkozó, s fö­lényük már a 6. percben meghozta a vezetést. Nagy ugratta ki Dedrákot, aki egy csel után lőtt, de a szolnoki kapus bravúrral az alapvo­nalon túlra mentett. A szög­letet Füle dr. ívelte be. Lab­dája átszállt a védők fölött, a felugró Nagy ismét kö­zépre emelt, s Müller 16 m-ről leadott lövésével szem­ben Fehér tehetelen volt. 1:0. A 11. percben Füle dr. szögletére Fehér rosszul jött ki, de az üresen maradt Bo­gáti fejéről az üres kapu mellé szállt a labda. Két perccel később késlekedett a szolnoki védelem, s Bogáti a kapufát találta el. Negyed­óra elteltével egyre több tá­madást vezettek a vasutasok, s így a játék kiegyenlítettebb lett. A 37. percben Szegő bal oldalról ívelt középre, a felfutó Rácz 18 méterről lőtt — néhány centivel a kapu mellé. A második játékrészt is hazai rohamok vezették be, majd 10 perc után a szol­nokiak kerültek fölénybe. A 64. percben Pagonyi keverte meg a hazai védőket, lab­Szolnoki MTE Fotó: T. K. L. dája Sugárhoz került, a csa­tár elől azonban a kanizsai kapus tisztázott. Három perc­cel később újra gólt szerez­hettek volna a szolnokiak. Egy jó elöreívelésre Megyi- morecz rosszul indult ki, ró­la a labda a háló felé pat­tant. de szerencsével a gól­vonal előtt még elkapta. A 86. percben Nagy szép cse­lek után beívelt labdáját Fü­le dr. fejjel a jobb sarokba csúsztatta. 2:0. Három perc­cel később szépített a szol­noki gárda. Szegő 20 méter­ről váratlanuL lövésre szánta el magát, s bombája az el­mélázó kapus mellett a há­lóba vágódott. 2:1. Változatos, helyenként jó iramú mérkőzésen sok hibá­val játszottak a csapatok. A hazaiak a vártnál nehezeb­ben szerezték meg győzelmü­ket, a jó benyomást keltő lelkesen küzdő újonc szol­noki gárda fölött. Jó: Mül­ler, Simon, Nagy, ill. Árvái, Szegő, Szabó Gy. — buni — NB II: 1. PMSC 2 2 — — 5-0 4 2. BVSC 2 2 — — 7-3 4 3. DVSC 2 2 — — 5-2 4 4. Szekszárd 2 2 — — 4-2 4 5. Várpalota 2 1 1 — 5-2 3 6. Ganz-M. 2 1 1 — 4-2 3 7. Nagykanizsa 2 1 1 — 2-1 3 8. Ózd 2 1 — 1 5-4 2 9. Eger 2 1 — 1 4-3 2 10. Budafok » 1 — 1 5-5 2 11. Szív. MÁV 2 — 2 — 3-3 2 12. SZMTE 2 1 — 1 3-4 2 13. Komló 2 1 — 1 1-3 2 14. Fűzfő 2 — 1 1 2-4 1 15. Oroszlány 2 — 1 1 4-7 1 16. Izzó 2 — 1 1 2-5 1 17. Volán 2 — — 2 3-5 — 18. MÁV DAC 2 — — 2 2-4 — 19. Kossuth KFSE 2 — — 2 2-5 — 20. Szolnoki MÁV 2 —­2 1-5 — MÁV DAC—Szekszárd 1:2 Volán—DVSC 2:3 Ózd—Eger 3:1 V. Izzó—Fűzfő 2:2 Pécs—Komló 3:0 Kossuth KFSE—] BVSC 2:4 Oroszlány—Szfv. MÁV 3:3 Várpalota—Ganz-MAVAG 2:2 11.07: Érik a fény (ism.) József Attila versei. — 11.12: Brahms: Változatok egy fúga egy Hän- del-témára. — 11.39: A fáraó." Epizódok Boleslaw Prus regé­nyéből — XXIII. rész. — 12.35: Melódiákoktól. Közben: — 13.10: Törvényköny. — 13.25: A Meló­diakoktél folytatása. — 15.53: Révész László kórusfeldolgozá­saiból. — 14.03: Ezeregy délután (ism.) — 14.50: Éneklő Ifjúság. — 15.10: A Kodály vonósnégyes játszik. — 15.32: Egy nógrádi nótafa: Kómár Sándorné. — 15.44: Magyarán szólva ... — 16.05: Harsan a kürtszó! — 16.00: A világgazdaság hírei. — 16.35: Két versenymű. — 17.05: Legendák nyomában — I. rész. — 17.30: Zala Tóth Erzsébet és Reményi Sándor nótáidat éne­kel, Lakatos Lajos cimbalmo- zik. — 18.00: A Szabó család.— 19.15: Nagy siker volt! — 20.06: Fiatalok Stúdiója. — 20.38: Az emberi hang és a vonósok (ism.) — 21.30: ,.Víz előttem — tűz utánam”. — 22.20: A Moszk­vai Rádió felvételeiből. — 22.48: Meditáció — az értelmiség ön­vizsgálatáról II. rész. — 22.58: Részletek Strouse zenés játékai­ból. — 0.10: Régi angol kórus­muzsika. PETŐFI: 8.05: Népdalkórusok. — 8.20: Tíz perc külpolitika (ism.) — 8.33: La Mancha lovagja. Rész­letek Leigh zenés játékából. — 9.33: Derűre is derű (ism.) — 10.00: Zenés műsor üdülőknek. — 11.55: Látószög. — 12.00: ifj. Magyari Imre népi zenekara játszik. — 12.33: Arcképek a lengyel irodalomból. — 12.50: Fotóamatőrök ötperce. — 12.55: Bácsi kérem, hol lehet itt. fo­cizni? — 13.33: Indonéz népze­ne. — 14.00: Kettőtől hatig . . . A Petőfi rádió zenés délutánja. — 14.00: Operaslágerek. — 14.30: Hírek, körzeti időjárás. — 14.35: Tánczenei koktél. — 15.20: Könyvről könyvért. Irodalmi rejtvényműsor tíz percben a Szövetkezeti Könyvterjesztő Vál­lalat orosházi könyvesboltjából. Játékvezető: Pándi Lajos. — 15.30: Hírek. — 15.33: Műsoris­mertetés. — 15.36: örökzöld dal­lamok. — 16.30: Hírek. — 16.33: Csúcsforgalom. Találkozóhely: a Skála áruház előtti parkolóhely. A műsor telefonszáma: 343-732. — 18.00: Nyolc rádió, nyolc da­la. — 18.33: Barangolás régi hanglemezek között. — 18.52: A népdalelőadás mesterei (ism.). — 19.15: Véleményem szerint... —7 19.30: Csak fiataloknak! .— 20.33: Mindenki Könyvtára (ism.) — 21.03: Népdalok. — 21.39: A Magyar Népköltészet Hete (ism.) — 21.48: Slágermú­zeum. — 22.33: Magyar szerzők fúvósmuzsikája. — 23.00: Ba­rokk muzsika. TELEVÍZIÓ BUDAPEST: 1. MŰSOR: 16.28: Hírek. — 16.40: Kiszorító. Játékos sportvetélkedő gyere­keknek. V. rész: Középdöntő. — 17.40: Táborozni jó. Közvetítés Csopakról. — 18.40: Játék a be­tűkkel. — 19.05: Reklámműsor (A fővárosi mozik műsorából.). — 19.10: Esti mese. — 19.20: Idő­sebbek is elkezdhetik. Tévétor­na (színes!). — 19.30: Tv-hír­adó. — 20.00: Kék fény . . . Ri­portműsor. — 21.00: Zenekari est a tv IV-es stúdiójában (színes!). Ravel: Dapnis és Chloé — II. szvit. — 21.20: 25 éves az Állami Déryné Színház. — 22.30: Tv­híradó 3. 2. MŰSOR: 20.00: Johny Halliday műsora. Francia zenés film. — 20.55: A tanítónő. Portrék a Német De­mokratikus Köztársaságból. Ri­portfilm. — 21.25: Századunk. Dckumentumműsor-sorozat. XX 14. rész: Mi történt Bankgasse- ben? A ..tárgyalás” harmadik napja. — 22.10: Az utolsó perc­ben. Magyarul beszélő olasz té­véfilmsorozat. ,,A zsebtolvaj”. BUKAREST: 9.00: „Veled táncolni”. Zenés osztrák film. — 15.00: Szünidei matiné. — 15.30: Francia nyelv- oktatás. — 16.05: Ismeretter­jesztő műsor. — 16.35: Orvosi tanácsok. — 16.45: Jogi esetek. — 17.05: A mezőgazdaság dolgo­zóinak. — 17.40: Úttörő híradó. — 17.55: Az erdőről... — 18.20: A legkisebbeknek. — 18.30: Tv- híradó. — 19.00: Csupán a levél­tár őrzi emléküket. — 19.20: Ro­mán színházi est.