Szolnok Megyei Néplap, 1976. június (27. évfolyam, 128-153. szám)

1976-06-29 / 152. szám

1976. június 29. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP T Idény végi játék Oroszlányi Bányász—Szolnoki HTE 1:0 (1:0) Oroszlány, 800 n., v.: Tom­pa. Oroszlány: Papp L. — Németh, Szabó, Kovács, Sá­rost, Vízkeleti (Kavalák) a 80. percben), Papp M., Ara­di, Horváth, Dékai, Babai. Edző: Mészáros Imre. Sz. MTE: Fekete — Kábák, Si­mon, Sebők, Kovács, Lódi, Árvái (Kolláth a 68. perc­ben), Porhanda, Garics, Sza­kács, Fürtös. Edző: Géléi Jó­zsef. Álmosan kezdtek a csapa­tok, az első nagy helyzet azonban az MTE kapuja előtt adódott, Aradi lövése egy védőn elakadt. Gyors ellentámadás végéin Szakács elhamarkodottan a kapu mellé szúrta a labdát. A fél­idő közepén Feketének két­szer is alkalma nyílt bizo­nyítani jó formáját: előbb Dákai, majd Aradi lövését védte látványosan. A 27. percben Garics lövése Für­tös elé pattant, aki 6 méter­ről gyatrán a kapu mellé lőtt. Ennél nagyobb helyzet nincs! A 31. percben Kábák és Simon összefutott, a lab­da közülük Papp M. elé pat­tant, aki közelről a hálóba lőtt, 1:0. Középkezdés után Porhanda az ötös sarkáról gurított a kapu mellé, majd a félidő befejezése előtt is­mét Fürtös hibázott, óriási gólhelyzetben. A második játékrész ele­jén Fürtös Szakács labdá­ját az ötösről kapu mellé fe­jelte. Nem sokkal később vi­szont Fekete védte nagysze­rűen Horváth lövését. Ez­után Feketén is túljutott a labda, de Horváth lövése az oldalhálóban kötött ki. A 70. percben Aradi egyedül tört kapura, holtbiztos gól­helyzetben a jobb oldali ka­pufát találta el, s a labda Fekete ölébe pattant. Az utolsó negyedórában már egyik kapu sem forgott ve­szélyben. A szezonzáró mérkőzésen valóságos állófutfoallt játszot­tak a csapatok. Néhány já­tékos „lépésben” sétálta vé­gig a 90 percet. Egymás hi­bájából. éltek a csapatok, és bár az első 45 percben az MTE több gólos vezetést szerezhetett volna, veresége a gyenge csatárteljesítmé­nyek miatt mégis megérde­melt. Jó: Szabó, Papp M., Kovács, ill. Fekete, Kovács, Garics. — szekeres — Táblázatok LABDAEOGAS: / AZ NB II 1. Dunaújv. 2. Dorog 3. Budafok 4. DVSC 5. BVSC 6. Volán 7. Pécs 8. KKFSE 9. Szolnok 10. Izzó 11. Komló 12. MÁV D. 13. Szeksz. 14. Oroszl. 15. Várpalota 16. Kanizsa 17. FÖSPED 18. Bp. Spart. 19. Bábolna 20. Nagybát. VÉGEREDMÉNYE 38 23 12 3 78-29 58 38 22 10 38 22 7 38 20 9 38 18 11 6 75-40 54 9 87-54 51 70-43 49 9 69-44 47 38 17 11 10 54-44 45 38 18 8 12 59-36 44 38 17 8 13 67-46 42 38 14 11 13 52-45 39 38 13 11 14 49-55 37 38 12 13 13 43-53 37 38 13 8 17 48-57 34 38 10 13 15 47-60 33 38 12 9 17 46-59 33 38 11 11 16 45-63 33 38 11 11 16 39-57 33 38 9 8 21 47-69 26 38 7 9 22 42-84 23 38 8 5 25 47-81 21 38 8 5 25 31-76 21 NB in, DÉLKELET 1. Sz. MÁV ' 2. Szarvas 3. Szegdi D. 4. BTASK 5. ESMTK 6. KTE 7. Lehel SC 8. Gyula 9. Jánosh. 10. SZVSE 11. ÉGSZÖV 12. Láng 13. KSC 14. ÉPGÉP 15. Szabó L. 16. Kalocsa 17. HMSE 18. Orosháza 19. Sütőip. 20. Martfű 38 26 í 38 23 13 38 20 7 38 18 10 38 18 7 38 16 10 38 14 13 38 15 11 38 17 6 38 14 11 38 12 14 38 14 8 38 12 10 38 12 9 33 8*16 38 10 9 38 9 10 38 10 7 38 8 7 38 10 2 4 96-44 60 2 97-40 59 11 78-46 47 10 68-52 46 13 91-59 43 12 52-52 42 11 57-39 41 12 55-48 41 15 48-46 40 13 50-44 39 12 46-41 38 16 46-52 36 16 59-61 34 17 54-75 33 14 39-45 32 19 54-83 29 19 39-63 28 21 38-69 27 23 26-78 23 26 37-93 22 Országos középiskolás atlétikai bajnokság A vidékiek nagy napjai Az öreg Savaria alaposan megfiatalodott a hét vé­gére. A másfélezer középiskolás atléta valósággal elözön- lötte Szombathelyt és a színes mezek kavargása átme­netileg feledtette, hogy a Borostyán úton valamikor római légiók meneteltek. Az országos seregszemle már a megnyitójával elárult valamit a megyék erőviszo­nyáról. Szombaton reggel Szolnok megye fiataljainak népes küldöttsége sorakozott fel a i megye névtáblája mö­gött: több mint félszáz atlé­ta szerzett jogot a területi versenyen az indulásra, és ez a szám a' megyéik közötti negyedik, ötödik helyet ■ je­lentette. Az előkelő helye­zést a salakon is tartották fiataljaink, hiszen három arany-, két ezüst- és több bronzérmet szereztek. Az élre mindenképp a dobók sikere kívánkozik. A sort a 605-ös DSK nyitotta meg, gerely-csapat győzel­mével. A szolnoki szakmun­kástanulók tulajdonképpen holtbiztos esélyesként érkez­tek, hiszen már a megyei döntőn méterekkel szárnyal-, ták túl az országos csúcsot. Az igazi vizsgán aztán meg­lehetősen felcsigázták test­nevelőjük, Kocsis István ke­délyét: az első két sorozat­ban egymást érték a rosszul végrehajtott, szektoron IKí- vüli dobások. A harmadik sorozatra összeszedték ma­gukat a fiúk, és új orszá­gos csúcseredménnyel győz­tek. Jó fél kilométerrel odébb, egy másik pályán a futók és az ugrók osztották el a helyeket. A vágtaszámokban nagy tekintélye volt a Szol­nok megyeieknek, hiszen ta­valy 100 és 200 méteres sík­futásban is Gyöngy Ibolya szerezte meg az aranyérmet. Ezúttal a 100 m-es síkfutás­ban Juhász Erzsébet, Faze­kas Beáta és Németh Mária állt rajthoz. Juhász és Fa­zekas az A-döntőbe jutott, ahol a 3-, 4. helyet szerez­ték meg. Németh Mária a B-döntő győzteseként a 7. helyen végzett A rúdugrók minden ko­rábbinál színvonalasabb ver­senyt vívtak és Szerdahelyi János 390 cm-es egyéni csúcseredménye végül is ezüstérmet jelentett. A vasárnapi döntő is Szol­nok megyei győzelemmel kezdődött. A túrkevei gim­názium fiú qsapata diszkosz­vetésben bizonyult a leg­jobbnak. Pedig nem voltak könnyű helyzetben: testneve­lőjük, Túri Imre nem tu­dott velük tartani, szeren­csére Kocsis István szemé­lyében jó patrónusra talál­tak. El is kelt a szakmai se­gítség, hiszen első helyüket mindössze 14 mm-es előny­nyel szerezték meg. A dél­utáni verseny két esélyese a távolugró Fazekas Beáta és a magasugró Ecseki Tibor volt. Fazekas nagy ellenfe­le az egri Lájer Klára már többször túlszárnyalta a 6 métert. Ezúttal nem sike­rült, s az aranyérem Faze­kas Beátáé lett. Ecseki Tibor felderült, amikor megtudta, hogy a távolugrásban 750 cm-es új (országos középiskolai (csú­csot teljesítő Szalma Fe­renc nem lesz ott az indu­lók között. (Edzője szerint ebben a számban is képes 210 cm körüli eredményre.) így is került egy rangos el­lenfél a dunaújvárosi Kiss személyében, aki 202 cm-rel lett első, a 605-ös DSK ver­senyzője azonban 198 cm-es ugrásával a dobogó második fokára állhatott. A Varga Katalin Gimnázi­um leány csapatai dereka­san helytálltak, s bár dobo­góra nem kerültek, mégis bizakodhatnak, hiszen ők voltak a legfiatalabbak a mezőnyben. Majd jövőre... P. B. A Szolnok megyeiek eredmé­nyei. Gerely — csapat II. kcs: I. 605-ös DSK, diszkosz, csapat, fiúk II, kcs: l. Túrkevei Ványai Gimn. (Pekhári, Vasas, Norch, Tukarcs, Szepesi, Czakó, test­nevelő: Túri Imre.) 35.28 m. Női távol: l. Fazekas Beáta (Szol­nok, Tiszaparti Gimn.) 601 cm. Rúdugrás: 2. Szerdahelyi János (Tmiklósi Székács DSK) 390 cm ... 5. Kocsis T. (Székács DSK) 360 cm. Magasugrás: 2. Ecseki Tibor (605-ös DSK) 198 cm, 5. Kocsis T. (Székács DSK), 100 m női: 3. Juhász Erzsébet (633 DSK) 12.5, 4. Fazekas 12.8 . . . 7. Németh Mária (Székács DSK) 12.8. Diszkosz: 3. Dorogi Mag­dolna (Szolnok, Közgazdasági Szakközép) 39.86 m, 6. Sallai Er­zsébet (Túrkeve). Csapat, leány: 5. Szolnok Közgazdasági Szak­közép. Kalapács: 4. Karsai Já­nos 605-ös DSK 53.04 m. 4 x 100 m II. kcs. fiú: 4. 605-ös DSK 45.9 (rftocsa, Hajdú, Nyitrai, Szá­lai) 100 m gát: 4. Fazekas Beáta. Gerely női: 6. Molnár Erzsébet (Székács DSK), távol, fiú csa­pat: 6. Székács DSK. Gerelv, leánv ocanat: 5. Varga Katalin Gimn. 27.11 m, magas leány csa­pat: 7. Varga Katalin Gimn. 144 cm. Távol, leány csapat: 8. Varga Katalin Gimn. 4 x 400 m II. kcs fiú: 6. Székács DSK. 110 gát: 8. Kocsis Tibor (Székács DSK). 4 x 800 m leány: 8. Szol­nok, Verseghy Gimn, 1500 m fiú: 13. Sípos (Székács DSK) 4.08 p. Labdarúgó NB III Bajnokságot nyert a Szolnoki MÁV SZOLNOKI MÁV— BÉKÉSCSABAI TASK 4:2 (3:0) Szolnok, 5000 n. v.: Halász. Sz. MÁV: Fehér — Tóth J„ Repka, Rácz, Földesi, Holler, Pagonyi, N. Szabó, Szabó Gy., Molnár, Papp. Edző: Kimer István. Még ki sem gyulladt az el­ső perc végét jelző tábla az eredményjelző táblán, máris a békéscsabaiak hálójában táncolt a labda. Szabó Gy. mesterien ugratta ki Molnárt, aki lerázta magáról őrzőjét, és az elmozduló kapus mel­lett a rövid sarokba, bombá­zott, 1:0. A második percben Papp ívelt a kapu elé, Ko­vács csak merész belevető- déssel tudott menteni, a be­robbanó N. Szabó elől. Óri­ási iramot diktált a MÁV, s szinte percenként forgott ve­szélyben a vendégek kapuja. Pagonyi és N. Szabó elől több esetben is csak szeren­csével tisztáztak a csabai vé­dők. A 19. percben Papp Szögletét Repka fejelte a há­lóba, 2:0. Két perc múlva Pa­gonyi hagyott ki nagy hely­zetet, újabb két perc múlva azonban már gólnak tapsol­hattak a hazai nézők. Mol­nár N. Szabóhoz továbbított, aki a kapust is kicselezte, és a jobb alsó sarokba gurított, 3:0. A 32. percben a gólszer­ző növelhette volna az előnyt, azonban a vetődő kapust ta­lálta telibe. Ezután Kuiti fe­jese csattant a kapufáin. A második félidő is élénk iramban kezdődött, úgy tűnt a TASK nem adta fel a re­ményt. Az 52. percben egy kapu előtti kavarodás révén Kuti a földön fekvő Tóth Gy. lábán átesett, és a játékve­zető határozottan a büntető­pontra mutatott. Zahorán lö­vését Fehér bravúrral hárí­totta. Gyors ellentámadás következett, ám Pagonyi most sem tudta bevenni Ko­vács kapuját. Két perccel ké­sőbb ismét ő hibázott. A 80. percben szépítettek a vendé­gek Kuti révén, majd 4 perc­cel a találkozó vége előtt, végre Pagonyi is gólt szer­zett: két csel után óriási erő­vel vágta a labdát a jobb sa­rokba, 4:1. Kezdés után Za- horán hosszú labdájával Ku­ti száguldott el, s lövése Rep­ka lábáról vágódott a háló­ba, 4:2. A minden csapatrészében jobb Szolnoki MÁV bajnok- csapathoz méltó játékkal bú­csúzott az NB III-tól. tamási TISZA CIPŐ SE— SZEGEDI DÓZSA 3:0 (0:0) Martfű, 500 n. v.: Bártfai. Tisza Cipő: Tajtá — Nagy I., Borza, Mihoviűs, Sipos, Nagy II., Vass, Nyitrai, Novák, Szőllosi (Kókai, Kesjár), Ko­vács. Edző: Csendes Imre. Az első félidő eseményte­len játékkal telt el, úgy tűnt, mintha nem gólokra játsza­nék a labdarúgást- A máso­dik félidőben a hazai csapat nagyobb iramot diktált. Emő- di tartogatta a labdát, Kes­jár rácsapott középre ívelt és Novák biztosan lőtt a bal sarokba, 1:0. A 64. percben egyenlíthettek volna a vendé­gek, de Pikó nagy helyzetben hibázott A hátralévő időben már a martfűiek rohamoztak: a 79. percben Borza 25 mé­terről, -bombázott a bal felső sarokba egy szabadrúgást, 2:0. Két perccel a befejezés előtt a 16-os vonalról ismét Borza lőtt a hálóba úgy. hogy a labda a sorfalon változta­tott irányt, 3:0. (Az esetnél Csanádi reklamált, ezért a játékvezető kiállította.) Jó: MOZI Szolnok Vörös Csillag: Érett szőlőfürtök, Kert: Kenguru (14), Tallinn: Tibbs és a szervezet (14, 20 százalékos felemelt hely- áron), Tisza: Madárijesztő (16). Szandaszőlős Terv: A Charlot-k bejárják Spanyolországot. Jász­berény Lehel: Gyorsított eljárás (14), Kert: Az utolsó töltény (14). Kisújszállás Ady: A dublőr. Kunhegyes Szabadság: Csillag a földön I—II. (másfélszeres hely­áron) . Kunszentmárton Körös: Oly távol, oly közel (14, film­barátok műsora). Blokád I—II. (másfélszeres helyáron). Mező­túr Dózsa: Narancsszínű tüzek éjszakája, Béke: Ereszd el a szakállamat (14), Szabadság: El­lenintézkedés. Tiszafüred Tisza: Csempészek nyomában. Török- szentmiklós Dózsa: Válás előtt (14), Hunyadi: Még néhány perc a béke. Túrkeve Vörös Csillag: Pénzt vagy életet (50 százalékos felemelt helyáron). RÁDIÓ SZOLNOKI STÜDIÖ: 17.00: Műsorismertetés, hírek. — John Rawles énekel. — 17.10: Üttörőhíradó. Szerk.: Vágási Kálmán. — Tallózás üzemi la­pokban. — Szolnok megyei sum- másdalok — a tiszaugi népdal­kört mutatjuk be. — 17.35: In­termezzo. — összefoglaló a hó­nap zenei eseményeiből. Kutas János műsora. — 18.00: Alföldi krónika. — 18.15: Ritmuskoktél. — 18.27: Hírösszefoglaló, műsor­előzetes. KOSSUTH: 8.25: Monteverdi: Katonadalok. — 8.33: Habitat—76. összeállítás az ENSz települési világkonfe­renciájáról (ism.). — 9.03: r. Haydn: Aki hűtlen, póruljár. Kétfelvonásos opera. — Közben: 10.05: Gyermekeknek. — 10.36: Az operaközvetítés folytatása. — 11.12: A Cseh Filharmonikus zenekar két szimfonikus költe­ményt játszik. — 11.40: A fáraó. Epizódok Boleslaw Prus regé­nyéből. — H. rész. — 12.35: Me­lódiakoktél. — Közben: 13.10: Törvénykönyv. — 13.25: A Meló­diakoktél folytatása. — 14.02: Bende Zsolt énekel. — 14.12: Ezeregy délután. A fájósfogú oroszlán. Lázár Ervin mesejá­téka (ism.). — 14.50: Éneklő If­júság. — 15.10: Sárai Tibor: II. szimfónia. — 15.34: Az élő nép­dal. — 15.44: Magyarán szólva . . . — 16.00: -A világgazdaság hírei. — 16.05: Harsan a kürtszó! — 16.35: Bogdan Paprocki énekel. — 17.05: Köztünk maradjon! Gazdasági elmélkedések. — 17.30: Üj nótafelvételeinkből. — 17.57: Üj könyvek. — 18.00: A Szabó család. — 19.15: A zongoramű­vészet első aranykora. — 20.10: Kétszáz évből a kétszázadik. — Kerekasztal-beszélgetés. — 20.40: Pászti Miklós néodalfeldolgozá- saiból. _ 21.05: Kilátó. — 22.15: Sporthírek. — Közvetítés a KPVDSZ nemzetközi női kosár­labdatornáról. — 22.24: A Berlini Rádió szimfonikus zenekarának hangversenye a berlini Filhar­mónia nagytermében. — 0.10: Idrányi Iván táncdalaiból. PETŐFI: 8.20: Tíz perc külpolitika, — 8.33: Népzenei Magazin. — 9.13: Savanyú Vendelek. Jegyzet. — 9.33: Olvastam egy novellát. — 10.00: Zenés műsor üdülőknek. — 11.55: Látószög. Ifjúsági jegy­zet. — 12.00: Tedd, ami jólesik. Részletek Porter zenés játéká­ból. — 12.33: Arcképek a német irodalomból. Franz Fühmann. — 12.50: Népszerű muzsika. — 13.25: Állatbarátok ötperce. — 13.33: Bárdos Lajos kórusművei­ből. — 14.00: Operaslágerek. — 14.30: Hírek. Körzeti időjárás. — 14.35: Tánczenei koktél. Szer­kesztő: Szeberényi Vera. — 15.20: Könyvről — könyvért. Iro­dalmi rejtvényműsor tíz perc­ben a Művelt Nép Könyvterjesz­tő Vállalat keszthelyi Helikon Könyvesboltjából. Játékvezető: Pándy Lajos. — 15.30: Hírek. — 15.33: Műsorismertetés. — 15.36: Találkozás a stúdióban. Házigaz­da: Zsoldos Péter. Vendégeink: Sólyom-Nagy Sándor, Kovács Béla és Csík Gusztáv. — 16.30: Hírek. — 16.33: Csúcsforgalom. Riporter: Petress István. Talál­kozóhely: a Jászai Mari téri BKV hajóállomás. — A műsor telefonszáma: 343-732. — 18.00: Ritmusok Berlinből. — 18.33: Kürthy Éva és Madaras Gábor népdalokat énekel. Béres János furulyázik. — 19.15: A politikai irodalom új könyveiről. — 19.30: Csak fiataloknak! — 20.33: A ré­gi magyar irodalom hetei. ..P. dictus Magister’’. — 21.05: A Rá­dió Dalszínháza. Pompadour. — Leo Fall ooerettjének* rádióvál­tozata. — 22.36: Fráter Lóránd és Dóczy József dalaiból. — 23.15: Balassa P. Tamás szerze­ményeiből. TELEVÍZIÓ BUDAPEST: 1. MŰSOR: 17.23: Hírek. — 17.35: Sakk­matt. — 17.55: Lagics. Szovjet rövidfilm. — 18.05: Harminc év a mikrofon előtt. Portréfilm Körmendi Lászlóról. — 18.40: Já­ték a betűkkel. — 19.05: Rek­lámműsor. — 19.10: Esti mese (színes). — 19.20: Idősebbek is elkezdhetik (színes). Tévétorna. — 19.30: Tv-híradó. — 20.0: Kis- filmek a nagyvilágból. Az élő őserdő. Angol rövidfilm (színes). — 20.30: Századok sodrában (színes). Magyar rövidfilm. — 20.45: Agostini. Angol rövidfilm. — 21.00: Változó Ázsia. Az Olasz Televízió dokumentumfilmsoro­zata. X/10. rész: Pakisztán. — 21.35: Gondolatok Ázsiáról. Ke­rekasztal-beszélgetés. — 22.05: Üzertet egy papírhajón (színes). Portréfilm Szabó Vladimírról. — 22.30: Tv-híradó. 3. 2. MŰSOR: 20.00: Nyári színházi esték (szí­nes) . Schiller: Ármány és sze­relem. Tragédia két részben. A Madách Színház- előadása, fel­vételről (ism.). (14 éven felü­lieknek!) — Közben: 21.10: Tv- híradó. 2. BUKAREST: 15.00: Iskolatelevízió. — 15.30: Francia nyelvoktatás. — 16.55: A mezőgazdaság dolgozóinak. — 17.20: Tv-glóbusz az Egvesült Ál­lamokból. — 17.40: Dalok. — 17.55: Tv-fórum. — 18.20: A leg­kisebbeknek. — 18.30: Tv-híradó. — 19.00: Tv-fórum. — 19.35: A Floreftin kalap c. vígjáték. — Eugene Labich müve. Nagy II.. Borza, Novak, Kes­jár, ilL Pikó, Zöldi, Bíró. — mészáros — MEZÖTŰRI HONVÉD- KECSKEMÉTI SC 2:2 (1:1) Mezőtúr, 400 n. v.: Koszó. Mezőtúr: Győrfi — Dávid, Kiéninger, Csicsely, Papp, Hock (Dinya), Nagy, Gulyás, Ihász, Korsós, (Farkas), Tűr­ések. Edző: Bencsik Gyula. A 28. percben szerezte meg a vezetést a Honvéd: Turcsek verekedte be magát a kapu elé, amikor a 16-oson belül felvágták. A megítélt bünte­tőt Kiéninger biztosan lőtte a hálóba, 1:0. A 42. percben váratlanul egyenlített a KSC. Szögletrügás után kétszer is a kapufáról pattant vissza a labda, végül Tánczos a bal sarokba lőtt, 1:1. A második félidő góllal indult: balolda­li támadás végén, miután többen is elvétették a labdát, Gulyás lőtt a jobb sarokba, 2:1. Jelentős fölénybe került a hazai csapat, s már-már úgy tűnt, hogy győztesen hagyja el a játékteret A 88. percben azonban védelmi hi­bából kiegyenlítettek a ven­dégek: a hazai védők csak nézték, mint fejel Farkas kö­zelről a hálóba, 2:2. Jó: Klé- ninger, Csicsely, Papp, Gu­lyás, Ihász, ill. Lantos, Kecs­kés, Szabó, Pasek. — sindel SZARVAS—LEHEL SC 2:1 (0:1) Jászberény, 2000 n. v.: Ba- na. Szarvas: Fiedler — Kere­kes, Gajdos, Filó, Kálmán, Magyar, Rozsán I., (Zsákai), Kovács, Brakszatórisz, Jakab (Tóth), Oravecz. Edző: Báná­ti Rezső. Lehel SC: László — Karkusz, Sárközi, Kirch­ner (Ambrus), Hajdú, Fejes, Marczis, Lukácsi, Sántha, Urban, Bacher. Edző: Buk- hár László. Már a 3. percben nagy helyzetet hagyott ki Urban. Ettől kezdve a Lehel SC irá­nyította a játékot, s a 15. percben egymás után négy- szögletet rúgták — eredmény nélkül. A 36, peroben egy szabadrúgás után Bacher 22 méterről bombázott a léc alá, 1:0. Beszorult a Szarvas, s többnyire csak szabálytalan­ságok árán tudták feltartóz­tatni a hazai támadásokat. A második félidő góllal kezdő­dött: Hajdú a 16-os sarkánál kézzel ért a labdához, s a megítélt szabadrúgást Ma­gyar a bal alsó sarokba csa­varta, 1:1. Visszaesett a Le­hel, s az 57. percben megsze­rezték a vezetést a vendégek. Egy beívelt labdát Oravecz fejelt a hálóba, 2:1. Jó: Sárközi, Fejes, Bacher, ill. Fiedler, Gajdos, Magyar, Oravecz. — erdős — Á totó 26. heti eredménye 1. Bp. Spart.—Dunaújv. 2. Nagykanizsa—Volán 3. FÖSPED—Pécs 4. Nagybát.—Várpalota 5. BVSC—Debrecen 6. Bábolna—Budafok 7. Oroszlány—SZMTE 8. Szekszírd—Dorog 9. AUF AS—Fűzfő 10. Ajkai B.—Vác 11. Lőrinci T.—Ganz-M. 12. Envi™r—Pénzügyőr ’ 13. PBTC—Siófok-f- 1 14* Lehel—Szarvas 2 0:2 2 0:2 2 o:l 2 1:3 2 1:3 2 1:2 1 1:0 X 3:3 2 0:3 1 2*0 2 1:2 2 3:5 2 2:4 s 12*