Szolnok Megyei Néplap, 1976. március (27. évfolyam, 52-77. szám)

1976-03-09 / 58. szám

It* <ó. március i. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP *7 Labdarúgó NB III Győzelem nélkül megyénk csapatai Pagonyi nagy helyzetet hagy ki Szarvasi Főiskola Spartacus— Szolnoki MÁV 5:3 (3:1), Szarvas, 3000 n. v.: Jaczina. Szarvas: Fiedler — Kerekes, Gajdos, Fi- lyó, Bujdosó, Magyar, Rozsán, Kovács, Brakszatóris'z, Plástyik, Oravecz (B. Tóth). Edző: Bánáti Rezső. Szolnok: Fehér (Kovács) — Csontos, Repka, Rácz, Föl- desi (Tóth Gy.), Kollár, Pago­nyi, László, Szabó Gy., Molnár, Papp. Edző: Himer István. A 6. percben Földesi súlyosan megsérült, két perc múlva Csontos Plástyikkal kakasko­dott, a játékvezető mindkettőjü­ket kiállította. A 11. percben vitatható ll-esből szerzett veze­tést a Szarvas 1:0. Hét perc múlva a berobbanó Molnár elől Magyar olyan szerencsétlenül mentett, hogy a labda a saját hálójába vágódott, 1:1. A 26. percben Kovács a nagyot hibá­zó Holler mellett Brakszatórisz- hoz játszott, s a csatár a této­vázó Fehér mellett a kapu kö­zepébe gurított, 2:1. Két perccel a félidő vége előtt súlyos vé­delmi hibából növelte előnyét a Főiskola Spartacus: Rácz labdá­ját Brakszatórisz elcsípte, és 20 méterről bombázott a MÁV hálójába, 3:1. A második félidőben László is megsérült, így a kék-fehér gár­da nyolc főre fogyatkozott. Az 53. percben Oravecz 3 méteres lesről indult el a MÁV kapuja felé, miközben sorra-rendre szabálytalankodott a védőkkel, s végül az üres kapuba gurított, 4:1. A MÁV nem adta fel a küzdelmet, az 59. percben Mol­nár büntetőt h; reolt ki, s Pa­gonyi 4:2-re sr,épített. A 67. percben Papp afz alapvonalról ívelt a kapu elé, s Pagonyi ka­páslövése a bal felső sarokban akadt meg. 4:3. Mindenki az egyenlítő gólra várt, ám a 75. percben a védelem rövidzárlatát kihasználva B. tóth beállította az 5:3-as végeredményt. A MÁV két sérült játékosát, valamint a kiállított Csontost nem tudta pótolni. A játékvezetők több ízben is súlyosan tévedtek a vasutasok rovására. — tamási — Hódmezővásárhelyi MSE—Me­zőtúri Honvéd 1:1 (1:0). Mező­túr, 300 n. v.: Mizsei. Hódme­zővásárhely: Kelemen — Kará­csonyi, Sisa, Csala, Feleki, Káp­lár II., Hegyesi. Olasz, Bunda, Hecskó (Tóth), Nagy L. Edző: Nagyszalóki András. Honvéd: Győrfi — Neumann, Csicsely, Aranyosi, Papp, Kléninger. Di- nya (Lakatos), Halla, Weiland, Szalai (Rácz), Szabó. Edző: Bencsik Gyula. Már az első percben megsze­rezhette volna a Honvéd a veze­tést ám Dinya 10 méterről gyat­rán mellé lőtt. A 10. percben Weiland nagyszerű beadásáról maradtak le a csatárok. A 15. percben a vendégcsapat jutott vezetéshez: egy jobboldali tá­madás végén Olasz kapura lőtt, Győrfi kiejtette a labdát és Hegyesi a hálóba vágta: 1:0. A gól után is a Honvéd támadott többet, ám erőtlen csatár játéka miatt nem volt eredményes. A 85. percben sikerült csak az egyenlítés: egy kavarodás nyo­mán előbb Paop fejese pattant vissza a kapufáról, majd Szabó ismételt, s a labda a jobb felső sarokban kötött ki. 1:1. A ha­zai győzelem elsősorban a Hon­véd gyenge közéooályás és gyá­moltalan c^atáriátéka miatt ma­radt el. Jók: Kelemen. Bunda, Nagy I.. Sisa. ill. Papp, Ara­nyosi, Weiland, Lakatos. — sindel — Békéscsabai TASK—Tisza Cipő SE 1:0 (1:0). Martfű, 300 n. v.: Petrovai. Békéscsaba: Gulyás — Hancsák, Kolarovszki. Laczó, Kiss, Nemes, Soós, Zahorán, Varga, Rétlaki Kuti. Edző: Mitykó András. Tisza Cipő: Pál — Báli Borza, Nagy. I., Kontér, Nagy II., Növák, Almási (Far­kas). Bodnár II. (Bodnár I.), Kovács I.. Kókai. Edző: Hor­váth Ferenc. Nagy lendülettel kezdtek a vendégek, s szinte egy kapura fol-vt a játék, mégis az első ko­molyabb gólhelyzet a martfűi Kovács előtt adódott, aki a ka­pu torkában lyukat rúgott. A 35. nercben Varga elfutott és be­adását Kuti közelről a jobb sa­rokba lőtte, 1:0. A második fél­időben rákapcsolt a hazai csa­pat, és jelentős fölénybe is ke­rült. A 65. nercben a játékve­zető büntetőt ítélt a hazai csa- rat javára, amit Bodnár I. rosszul helyezett és a karnis hárítani tudott. A közeoes ira­mú. alacsony színvonalú mér­kőzés nagy részében kezében tartotta a kedzeményezést, ám némi szerencsével a Tisza Cioő az egyik nontot megszerezhet e volna. Jdk: Kuti, Sós, Varga, Nemes, ill. Borza, Nagy I., No- vák, — mészáros — ÉPGÉP—Lehel SC 1:0 (1:*. Albertfalva, 100 n. v.: Barna. EPGÉP: Várkonyi — Jópeti, Turner, Kovács. Katona, Dé­nes, Ligeti, Veress, Tóth, Ble­icher I. Bene. Edző: Dombóvári József. Lehel: Vasa3 — Kar- kusz Sárközi, Kirchner, Kátai, Hajdú, Kelemen, Lukácsi, Sán­ta, Gergely, Kupcsok (Bacher). Edző: Bíró István. A Lehel kezdett jobban, é$ Sánta nagy gólszerzési lehetősé­get szalasztott el. A hűtőgépgyá­riak előtt elsősorban a pontat­lan támadásszövés miatt nem adódott több gólszerzési alkalom. A 30. percben Vasason túl szállt a labda, és Sárközi csak kézzel tudta a hálóból kiütni. A megítélt büntetőt Tóth érté­kesítette, l:0. A második félidő­ben mindkét csapat nyílt sisak­kal támadott, így változatos, jó iramú volt a játék. Vasas a bravúros védések sorával tudta csak megakadályozni a hazaia­kat a gólszerzésben. A körül- ményeskedő jászberényi csatá­rok viszont nem sok veszélyt jelentettek az ÉPGÉP kapujára. A lelkesebben játszó hazai együttes megérdemelten nyert. Jók: Várkonyi, Kovács, Ligeti, Bleicher I. ilL Vasas, Hajdú, Gergely. — bányai — A bajnokság állása 1. Szarvas 22 13 7 2 54-21 33 2. Sz. ' MÁV 22 14 4 4 53-28 32 3. Szeg. D. 22 13 2 7 42-26 28 4. BTASK 22 11 6 5 42-28 28 5. ÉGSZÖV 22 9 8 .5 31-20 26 6. Jánosh. 22 12 2 8 31-27 26 7. KTE 22 11 4 7 29-29 26 8. Láng 22 10 4 8 29-23 24 9. ESMTK 22 10 3 9 50-38 23 10. SZVSE 22 9 4 9 35-30 22 11. Kalocsa 22 9 4 9 38-45 22 12. Lehel 22 7 7 8 33-28 21 13. Gyula 22 7 7 8 25-28 21 14. Sütőipar 22 7 5 10 20-34 19 15. ÉPGÉP 22 . 7 5 10 29-49 19 16. KSC 22 8 2 12 30-39 18 17. Szabó SE 22 5 6 11 22-27 16 18. Hódm. 22 5 5 12 19-34 15 19. Orosháza 22 3 5 14 24-41 11 20. Tisza C. 22 5 — 17 16-54 10 Szegedi Dózsa—ÉGSZÖV 2:1 Gyulai SE—Láng Vasas 1:0 Jánoshalma—Kalocsa 1:0 Föv. Sütőipar—ESMTK 1:0 Kecskeméti SC—K. TE 1:0 MOZI Szolnok Vörös Csillag: Arany­vadászok (14, felemelt hely­áron), Tallinn: A londoni férfi, Tisza: Élt egyszer egy énekes rigó. Szandaszöllős: Terv: Enyém, Tied, Kié? (14). Jászbe­rény Lehel: Ne féljetek a sze­relemtől. Kisújszállás Ady: A sakál napja (14). Kunhegyes Szabadság: Az utolsó völgy (16). Kunszentmárton Körös: Robin­son Crusoe. Mezőtúr Dózsa: 141 perc A befejezetlen mondatból I—n. (16, dupla helyáron), Sza­badság : Kamilla, Te vagy a sorsom. Béke: Jutalomutazás. Tiszafüred Tisza: Szabotázs a föld alatt. Törökszentmikós Dó­zsa: A hosszú búcsú (14, fel­emelt helyáron), Hunyadi: Za­har Berkut. Túrkeve Vörö* Csillag: A két aranyásó. RÁDIÓ SZOLNOKI STÜDIÖ 17.00: Műsorismertetés, hírek. — 17.10: Nők negyedórája. — Kardos Ernő riportja. — SÁ ütemben. — ÜttörŐhíradó. Szer­keszti: Vágási Kálmán. — Szol­nok megyei summásdalok. A mezőtúri népdalkört Kávás! Sándor mutatja be. — Miről ír­nak az üzemi lapok? — I-Iang- lemezbarátoknalc. — 18.00: Al­földi krónika. — 18.13: Sergio Mendez együttesének felvételei­ből. — 18.23: Hírösszefoglaló, műsorelőzetes. KOSSUTH: 8.27: Ooerakórusok. — 8.43: „Pro patria et libertate”. II. rész: „Talán az idő megfordul”. — 9.13: Magyar zongoraművészek felvételeiből. — 10.05: Iskolará- dió. — 10.33: Szimfonikus zene. — U.3S: Rákóczi. Dramatizált Röplabda Labdarúgó NB II Biítatoformában |{em£ny küzdelemben győzött az MTE Szolnoki MTE—Budafoki MTE t.O (0.0) Szolnok, Mátyás király úti pálya, 2500 n. v.: Mohácsi. SZMTE: Fekete — Porhanda, Arany, Simon, Kábák, Magos (Árvái 59. p.) Lóái, Kolláth, Garics, Fürtös, Szolnoki. Ed­ző: Géléi József. Budafok: Fellegi — Horváth, Kapitány, Noskó, Vízi, Kisteleki, Tátrai, Harangi, Zöldi, Jakab, Tóth K. Edző: Mészöly Káimán. Az idén is megrendezték Almásfüzitőn a Brigetio Röplabda Kupát, melyen négy NB I-es női csapat vett részt. A torna a baj­nokság előtti utolsó erőfel­mérés volt, és a Jászberényi Leihel bizonyította jó for­máját: mindhárom ellenfelét legyőzve, elnyerte a kupát. Eredményeik: Lehel SC— Almásfüzitő 3:2, Lehel SC— MTK VM 3:2, Lehel SC— Szegedi Spartacus 3:0. A tor­nán nyújtott kiemelkedő egyéni teljesítményéért Lan- kus Ilona különdíjat ka­pott Az NB I legjobb hat együttesének bajnoki prog­ramja március 10: Vasas Izzó—Lehel SC, március 11: Lehel SC—Ü. Dózsa (16 óra), március 12: Bp. Spar­tacus—Lehel SC, március 13: Közgazdasági Egyetem—Le­hel SC, március 14: Lehel SC—NIM (11 óra). A keményre fagyott tala­jú pályán a hazaiak kezdtek jobban. Az 5. percben Lódi 40 méteres átadásával Für­tös került jó helyzetbe, de a kifutó Fellegi fölött a ka­pu mellé küldte a labdát. Húsz perc. után rendezte sorait a vendégcsapat, s küzdelmes, kiegyenlített já­ték folyt. A 25. percben egy veszélyes budafoki akciót Fekete kapujából messze ki­futva fejjel (!) akasztott meg. A 30. percben egy szabadrúgás nyomán Simon fejelt kapu mellé, majd Ma­gos szalasztott el kínálkozó lehetőséget. A 40. percben viszont Harangi 25 méteres bombája Fekete kezéről a kapufára perdült, s csak ne­hezen tisztázott a szolnoki védelem. Szünet után fokozódott a harc, s az 50. percben meg­született a találkozó egyet­len gólja. Garics remek lab­dával szöktette Magost, aki egy csel után középre ívelt, s a befutó Lódi 7 méterről talált fejjel a hálóba, 1:0. A vezetés nem törte le a ven­dégcsapatot, s a játék képe azt igazolta, hogy a budafo­kiak előkelő helyezése nem véletlen. Egyre másra vezet­ték akcióikat Fekete kapuja ellen, s mezőnyfölényüket csak azért nem tudták gól­ra váltani, mert a piros-fe­keték védelme ebben a kriti­kus időszakban is jól állt a lábán. A 63. percben Lódi lövése kerülte el Fellegi ka­puját, majd Porhanda remek egyéni alakítás végén kö­zépre adott, s Fürtös alig fe­jelt mellé. A hajrára tovább élesedett a küzdelem, s előbb Szolnoki labdájáról maradt le hajszállal a fiatal Fürtös, majd Lódi lövése csúszott kevéssel Fellegi kapuja mel­lé. A Szolnoki MTE győzel­me szép fegyvertény volt! Változatos, küzdelmes mér­kőzésen, javuló egyéni tel­jesítmények segítették a csa­patot a győzelemhez. A szol­nokiak közül Fekete, Por­handa, Arany és Lódi, a vendégek csapatából Kapi­tány, Vizi és Tátrai tűnt ki. Mohácsi játékvezető minta­szerűen bíráskodott. — szekeres — Kosárlabda Vereség az újonctól TÁBLÁZATOK NB I.: 1. Ferencváros 16 12 3 1 36-14 27 2. Ü. Dózsa 16 H 2 3 37-20 24 3. Videoton 16 10 3 3 34-14 23 4. Bp. Honvéd 16 8 5 3 30-19 21 5. Diósgyőr 16 6 6 4 14-16 18 6. Haladás 16 7 3 6 22-22 17 7. Salgótarján IS 6 4 6 28-30 16 8. Kaposvár 16 4 7 5 26-32 15 9. Csepel 16 4 6 6 19-23 34 10. ZTE 16 5 3 8 27-25 33 11. Vasas 16 5 2 9 23-27 J2 12. MTK-VM 16 5 2 9 19-23 12 13. Tatabánya 16 5 2 9 20-33 12 14. Rába 16 2 7 7 16-22 11 15. Békéscsaba 16 3 5 8 12-25 11 16. SZEOL 16 3 4 9 13-33 10 FTC—-Tatabánya 4:1 Ű. Dózsa—Kaposvár 4:0 ZTE—Honvéd i:l Rába—MTK-VM 0:0 Videoton—Haladás 3:0 SZEOL—SBTC l:l DVTK—V asas 1:0 Békéscsaba—Csepel 2:1 NB H.: 1. Dunaújv. 23 14 % 2 51-18 34 2. Budafok 22 13 a 4 53-29 31 3. Dorog 22 12 6 4 40-20 30 4. BVSC 22 10 7 5 39-25 27 5. Volán 22 9 9 4 34-25 27 6. KKFSE 22 11 4 7 37-24 26 7. SZMTE 22 9 6 7 32-24 24 8. DVSC 22 9 6 7 26-30 24 9. Pécs 22 9 4 9 35-21 22 10. MÁV DAC 22 8 6 8 27-30 22 11. Oroszlány 22 6 8 8 30-33 20 12. Várpalota 22 6 8 8 27-33 20 13. Szekszárd 22 6 8 8 27-34 20 14. Komló 2Í 6 7 9 23-37 19 15. FÖSPED 2? 6 5 11 30-38 17 16. V. Izzó 22 5 7 10 23-31 17 17. Nagvb. 22 6 5 11 22-35 17 18. Olajb. 22 5 7 10 10-34 17 19. Bd. Spart. 22 3 8 11 13-43 14 20. Bábolna 22 5 2 15 28-52 12 MÁV DAC—'Nagykanizsa 0:0 Nagybátony—Dunait jváros o :0 Szekszárd—Várpalota 1:0 Komló—DVSC 0:0 Bp. Spartacus—KKFSE 0:0 BVSC—Pécs 1:0 V. Izzó—Oroszlány 1:1 Dorog—Bábolna 0:2 NB II. női. Miskolci EAFC—Szolnoki MTE 46:43 (28:28). Szolnok, Közgazda­ság! Szakközépiskola. MTE: Szántó (1), Herczeg (8), To­ros, Echbauer (17), Czitán (13). Csere: Kán (4), Ökrös, Kiss. Edző: Balogh Gyula. Az egyik legjobb játékosát nélkülöző MTE váratlan ve­reséget szenvedett az NB II. újoncától. Az első félidőben fej-fej melletti küzdelem alakult ki, a lói percben azonban már öt ponttal el­húztak a hazaiak, de a MEAFC-nak sikerült a fél­idő végéig kiegyenlíteni. A vendégek jól védekeztek, s a palánk alá . behúzódva igye­keztek az MTE középjátáko- sát, Echbauert semlegesíteni. E taktika ellenszereiként a távoli dobások nem jöttek be, így a második félidő 12. percében már a vendégek szereztek 6 pontos előnyt. A hajrában elsősorban Ech­bauer Katalin nagyszerű ko­saraival ismét az MTE szer­zett vezetést, az utolsó perc­ben a miskolciak két kosará­ra azonban csak pontatlan támadással tudtak válaszol­ni. A hazai csapatból Ech­bauert, Czitánt és Herczeget lehet dicsérni. A miskolciak legjobbja Budai és Szénási volt. Kandó K. Főiskola SC— Szolnoki MÄV 63:48 (40:21). Budapest, SZMÄV: Kovács (16), Horváthné (2), Nádas (19), Palatínus (6), Németh (6). Cserei: Horváth (3), Pal­la (2). Edző: Horváth János. A bajnokaspiráns fővárosiak kemény védekezéssel lepték még a szolnokiakat. Az erélytelen játékvezetés miatt ez a játékstílus sikerrel járt, és a hazai együttes a félidő végéig jelentős előnyhöz ju­tott. A második félidőben a kék-fehérek is átvették a fővárosiak játékfelfogását, és helyenként pankrációvá fa­jult a találkozó. A MÁV a második félidőben nyújtott teljesítményével nem játszott alárendelt sze­repet. A találkozóra jellemző, hogy a szikrázó összecsapá­sok során mindössze 21 személyi hibát ítéltek meg a játékvezetők. NB II. férfi. Szolnoki Olaj­bányász—Kandó SC 70:61 (29:28) Budapest, Kinizsi u. Olajbányász: Pál Szabó (15), Acsay (13), Mészáros (16), Szabó (11), Majzik (15). Cse­re: Palla, Béres, Vona< Ko­vács Kékesi. Edző; Mészáros László. Az első félidőben fel­váltva estek a kosarak, mindkét csapat formás tá­madásokból érte el pontjait. A második játékrészben he­lyenként szikrázó összecsa­pások tarkították a mérkő­zést. A szolnokiak biztosab­ban dobták távolról, és a palánk alatt is határoaot- tabbak voltak. MAI MŰSOR epizódok Laczkó Géza regényé­ből. H. r. — 12.35: Melódiakok­tél. — Közben: 13.10: Törvény- könyv. — 13.25: A Melódiakok­tél folytatása. — 13.58: Paul Ro­beson énekel. — 14.06: Ezeregy délután. Jácint urfi a füllentek birodalmában. — I. rész. Gianni Rodari meseregénye rádióra al­kalmazva. — 14.30: Éneklő Ifjú­ság. — 13.10: Bodza Klári és a Magyar Néphadsereg Művész- együttesének énekkara népda­lokat énekel. — 15.44: Magyarán szólva .... — 16.00: A világgazda­ság hírei. — 16.05: Harsan a kürtszó! — 16.35: Román művé­szek operate vételeiből. — 17.05: Tanuljunk tanulni. — 17.29: Do­menico Scarlatti-szonáták. — 18.00: A Szabó család. — 19.15: Hallgassuk együtt! Mahlek- rriűvek. — 20.00: A könyvet ír­ta : K. E. Thompson. Dokumen­tumműsor Madzsar József szü­letésének 100. évfordulójára. — 20.30: Geszt?/ Szilvia és Tihanyi József népdalokat énekel, Fábián Márta cimbalmozik. — 21.03: Modern írók portréi. Mihail So- lohov. — 22.13: Jelentés a Ma­gyarország—Franciaország jég­korong VB mérkőzésről. — 22.20 • A ljubljanai dzsesszíesztivál fel­vételeiből. Elvin Jones kvartett­je játszik. — 22.50: Meditáció a kutatási tevékenységről. I. rész. — 23.00: Verbunkosok, nóták. — 23.46: Prokofiev: öt melódia. — 0.10: Igazolatlan éjszaka. Rész­letek György Pál—Brand István zenés játékából. PETŐFI: 8.05: Neményi Lili operettdalo­kat énekel. — 8.20: Tíz perc kül­politika. — 8.33: Babai Gyula népi zenekara játszik, Boross Jolán és Cserfalvi István nótá­kat énekel, — 9.13; Vendégek a palotában. — 9.23: Délelőtti tor­na. Munkahelyi testnevelés. — 9.33: Derűre is derű. Capek je­lenetei. — 10.00: A zene hul­lámhosszán. — 11.55: Látószög — 12.00: Részletek Lehár Ferenc A három grácia és Pacsirta cí­mű operettjéből. — 12.33: Arc­képek a német irodalomból. — Theodor Fontane. — 12.50: Csaj­kovszkij : II. szvit. *— 13.33: Pol­kák. — 14.00: Kettőtől hatig... — 14.00: Operaslágerek. — 14.30: Hírek. Körzeti időjárás. — 14.35: Tánczenei koktél. Szerkesztő: Szeberényi Vera. — 15.20: Könyvről — könyvért. Irodalmi rejtvényműsor tíz percben a hevesi szövetkezeti könyvesbolt­ból. Játékvezető: Kulcsár Kata­lin. — 15.30: Hírek. — 13.33: Mű­sorismertetés. — 15.36: Találko­zás a-, stúdióban. Házigazda: Zsoldos Péter. Vendégeink: Ber­kes Kálmán, Mező László és Garay Attila triója. — 18.30: Hí­rek. — 16.33: Csúcsforgalom. Zenei szerkesztő: Kiss Gvöngyi. Riporter: Petress István. A KRESZ-vizsga színhelye: Bp. V., Engels téri Volán pályaudvar. A műsor telefon száma: 343-732. — 18.00: Szimfonikus táncok. — 18.33: Népdalok. — 19.15: Met­ternich és Magvarország. Andies Frzsébet könvvét Tamás István ismerteti. — 19.30: Csak fiatalok­nak! — 20."": Effi Brfest. Theo­dor Fontare reaénve. — 20.58: Bárdos Lajos néodalkórvsaiból. — 21.10: Mikrofonközeiben: Dione Warwick. — 21.40: Puccini: Tosca. Háromfelvonásos ooera. — 23.46: A Randevú zenekar ját­szik. TELEVÍZIÓ 1. MŰSOR: 8 10: Tévétorna (ism.). — 8 05: Iskolatévé, Élővilág. (Ált isk« 8. oszt.) A látás-hallás szervei. — 9.00: Énekeljünk együtt! A gazda rétre megy. — 9.05: Kör­nyezetismeret. (Ált. isk. 4. oszt.) Gabonafélék. — 11.00: Játsszunk bábszínházát! (színes). G. rész: Társasjáték (ism.). — 11.55: Föld­rajz. (Ált. isk. 5. oszt.) Cseh­szlovákia. — 13.05: Iskolatévé. Élővilág (ism.) — 14.00: Éne­keljünk együtt! (ism.). — 14.05: Környezetismeret (ism.). — 16.50: Földrajz (ism.). — 17.20: Hírek. — 17.30: Búrt Bacharach ’74. An­gol zenés film. — 18.15: Kong­resszusi levél. Riportműsor. II. rész. — 18.45: Játék a betűkkel. — 19.10: Reklámműsor. — 19.15: Esti mese (színes). — 19.30: Tv- híradó. — 20.00: Idősebbek is el­kezdhetik. Tévétorna. — 20.05: Magyar tájak (színes). VII/3. rész: Egy tó múltja. Balaton. I. — 20.40: Lányok, anvák. Magya­rul beszélő szovjet film (színes). — 22.20: Csapatjáték és taktika a labdarúgásban. Angol filmso­rozat. XI/10. rész: A játékrész­letek támadó taktikai megoldá­sainak fontossága. — 22.40: Tv- híradó. 3. 2. MŰSOR: 20.00: Vezetők klubja. 2. Kap­csolat a munkásokkal. — 20.30: Peter Weiss: Hölderlin. Színmű két részben. A Nemzeti Színház előadása felvételről. Előtte: Bá nyai Gábor jegyzete (14 éven felülieknek!) — Közben: 21.50: Tv-híradó. 2. BUKAREST: 15.00: Iskola-tv. — 15.30: Fran­cia nyelvoktatás. — 16.15: A mezőgazdaság dolgozóinak. — 16.45: Férfi kézilabdamérkőzés NDK—NSZK. — 17.25: Szólista­műsor: Eiisabeta Moldoveanu énekel. — 17.40: Franciaország tv-glóbusz műsorán. Magyarország nyerte a tenisz Európa Kupát Segítettek a franciák: Bordeauxban 2:1-re legyőz­ték Nagy-Britannia tenisz­csapatát és ezzel — „kika­parták a gesztenyét” a ma­gyar csapatnak, amely így megnyerte az Európa Kupát. Franciaország—Nagy-Bri­tannia 2:1. Milánóban Olaszország 3:0-ra győzött Jugoszlávia ellen. Az Európa Kupa végered­ménye: 1. Magyarország 2. Nagy-Britannia 3. NSZK 4. Franciaország 5. Svédország 6. Jugoszlávia 7. Olaszország 8. Spanyolország 14 11 3 26:16 11 14 10 4 28:14 10 14 8 6 22:20 8 14 8 6 21:21 8 14 7 7 20:22 7 14 4 10 19:23 4 14 4 10 16:36 4 14 4 10 16:26 4 Az első osztályból kiesett Spa­nyolország csapata. A totó 10. heti eredménye 1. SZMTE—Budafok l l :0 2. Bp. Spart.—KKFSE x 0:0 3. FÖSPED—Volán 2 0:1 4. Nagybát.—Dunaújv. x 0:0 5. Szekszárd—Várpalota l 1:0 6. Bábolna—Dorog 2 Z :4 7. Enying—Ganz-M. x 1:1 8. PBTC—Pénzügyőr 2 0:1 9. Dunaújv. Ép.—Siófok x 0:0 10. Cagliari—Napoli x l :l 11. Fiorent.—Bologna 2 1:2 12. Lazio—Juventus 2 1:2 13. Verona—Inter x 1:1 +1 14. Avellino—Catanzare x l :l Országos Ifjúsági Kupa Nyíregyházi Spartacus Pe­tőfi— Szolnoki MTE 5:0 (2:0). Nyíregyháza, 2500 néző: V.: Ajler. Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen, a kitűnően ját­szó Nyíregyháza ilyen arány­ban is megérdemeltem győ­zött. Végh (Szolnok) az 53. percben utánrúgásért kiállít­va. G.: Erdős (3), Kákos, Sukta. Jó: Márián. Danyi, Juhász K., Erdős, Kákos, ill. Sándor, Molnár. Serdülők országos labda­rúgó kupája. Szolnoki MÁV —Hevesi SE 4:0 (1:0). He­ves, 100 h. SZMÁV: Kiszel — Mrena, Szabó, Izsó, Lázár, Csősz, Horváth (Sebestyén), Kovács J. (Weinblach), Po- csai. Tátrai. Janó (Kovács A.) Edző: Búza Imre és Tóth József. A technikai fölényben lé­vő és lényegesen jobban játszó szolnoki csapat még nagyobb arányban is nyer­hetett volna. G.: Janó, Lá­zár, Pocsai, Sebestyén. Jó: Izsó (a mezőny legjobbja), Csősz, Tátrai, Kovács J.