Szolnok Megyei Néplap, 1976. március (27. évfolyam, 52-77. szám)

1976-03-02 / 52. szám

1976. március X SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Labdarúgás Gyengélkedtek az MTE csatárai a tavaszi idénynyitón ■ I Összesítésben döntetlen Szolnoki MTE— Győri MÁV DAC 1:1 (1:0) Szolnok, Mátyás király út, 3000 néző, v.: Jaczina. Szol­noki MTE: Fekete—Kábák, Arany, Simon, Kovács, Ár­vái, Lódi, Kolláth, Gardes, Fürtös, Szolnoki. Edző: Gé­léi József. MÁV DAC: Krass—Kiss, Kovács, Kal­már, Szalai, Németh, Gyo­moréi, Hanich, Cső! lány (a 71. percben Csizmadia), Pá­los, Csóka. Edző: Kovács Imre. Ragyogó napsütés, kitű­nően előkészített pálya vár­ta a csapatokat. Az első nagy helyzet a hazai kapu előtt adódott. Az 5. percben Csoilány húzott el a jobb szélen, középre adott labdá,- ját Gyomoréi tiszta helyzet­ben, 8 méterről a bal oldali kapufára küldte. Az ellen- támadásnál Szolnoki Labdá­ját Garics rúgta kapura, s a labda a j;obb kapufa tövéről vágódott az alapvonalon túlra. Ezután nagy mezőny- fölénybe kerültek a szolno­kiak. Támadást támadás kö­vetett, de a sokszor nyolc- kilenc emberrel védekező győrieknek sikerült meg­akadályozni a hazaiakat a góllövésben. A 21. percben Lódi kapura küldött labdája szögletre pattant az egyik védőről. A belőtt labdát Kolláth csúsztatta tovább, amelyet végül is Garics fe­jelt a kapu fölé. A 43. perc­ben a hazaiak megszerezték a vezetést. Szolnoki szöktet­te Garicsot, aki kisodródva a bal oldalra a fölöslegesen kifutó kapusba lőtte a lab­dát A kipattanó labdát Für­tös egyből kapura emelte, amely a kétségbeesetten menteni akaró védők feje felett jutott a hálóba, 1:0. Szünet után az első helyzet ismét a vendégek előtt adó­dott, ám Gyomoréi 18 méter­ről leadott lövését Fekete bravúrral hárította. A szol­nokiak a 65 és a 71. percben szalasztottak el gólszerzási lehetőséget. A 82. percben egy könnyelműen eladott labda után szöglethez jutot­tak a vendégek. A beküldött labdát a fedezetlenül ha­gyott Németh 20 méterről lőtte kapura. A lecsúszott lövés tisztán találta Szálait az ötösön, aki nem hibázott, 1:1. A hátralevő időben a győriek sikeresen verték vissza az erőtlen hazai ro­hamokat. Nagy küzdelmet, de gyen­ge színvonalú mérkőzést lát­hatott a szép számú nézőse­reg. A nagy mezőnyfölény­ben játszó szolnokiak nem találták meg a tömörülő vé­delem ellenszerét. Sok hibá­val, lassan vezették támadá­saikat. A lelkes győriek a szolnokiak megingásait ki­használva megérdemelten vitték magukkal az egyik pontot. Jók: Arany, Simon, Garics, illetve Kovács, Né­meth, Gyömrei. — szekeres — Kiélezett küzdelem a megyei rangadón Jászberényi Lehel SC — Szolnoki MÁV 1:0 (0:0) Jászberény, 1500 n. v.: Pá­dár. Lehel: Vasas—Karkusz, Sárközi, Krischner, (Kúp­osok), Kátai, Hajdú, Fejes, Lukácsi, Sánta, Gergely. Ke­lemen. Edző: Bíró István. Sz. MÁV: Fehér—Csontos, Repka, Rácz, Földesi, Hol­ler, Pagonyi, László, Szabó, Molnár, Papp. Edző: Himer István. Kék-fehér rohamokkal kezdődött a mérkőzés. A 6. percben már a harmadik szögletet rúgták, ds egyiket sem sikerült értékesíteni. A 17. percben Pagonyi egyéni kitörésre vállalkozott ám szorongatott helyzetben le­adott ballábas lövését Vasas bravúrral hárította. Fél óra elteltével a meddő vasutas támadások után feljöttek a hazaiak. A 35. percben Sán­ta fejese, maid Lukácsi lö­vése alig kerülte el a kaput. A 40. percben Lukácsi zic­cerhelyzetben, a 11-es pont­ról Fehérbe lőtte a labdát. A második félidő Pagonvi szabadrúgásával kezdődött, majd egy veszélyes* gyors ellentámadás következett Gergely lövését Fehér nagy szerencsével tornászta ki szögletre. A szögletet Kele­men ívelte Hajdú lábára, akinek csavart lövése nem sokkal a kapu mögött vágó­dott le. Az 57. percben László a jászberényiek 16-os vonala előtt három hazai védőt is kicselezett ám lö­vés helyett önzetlenül Mol­nárhoz továbbított akit azonban már leshelyzetben talált a labda Egyre jobban kiéleződött a mérkőzés, a hazaiak nagy erővel roha­moztak. A 61. percben Sán­ta már a MÁV kapuvédőjét is elfektette, az abszolút gólhelyzetben mégis hibá­zott. Egy perccel később Csontos tört be Vasas kapu­jának előterébe, de a lövés pillanatában szabálytalanul akadályozták. A 65. percben Pagonyi megforgatta Kátait, aki türelmét vesztve a 16-os vonalán felvágta, így oda­lett a kecsegtető helyzet. A 77. percben a csereként be­állt Kúposok Gergellyel játszott össze, aki 8 méter­ről Fehérbe lőtte a labdát. A_ 80. percben eldőlt a mér­kőzés sorsa. Veszélyes ha­zai támadás után először még szögletté mentettek a kék-fehér védők. A beívelt labda ide-oda pattogott, majd Kupcsok fejjel Ger­gelyhez továbbította, akinek fejéről végül is a kapu hosz- szú sarkában kötött ki, 1:0. Az utolsó percekben a MÁV egyenlítési törekvéseit nem koronázta siker, mert a gör­csös akarás szinte megbéní­totta a játékosokat A kék­fehérek az első harminc percben eldönthették volna a mérkőzést, de a csatárok hadilábon álltak a lövések­kel. Később fellelkesedtek a jászberényiek, óriási" iramot diktáltak, és megérdemelten tartották otthon mindkét -bajnoki pontot. Jók: László, Földesi, ill. Vasas. Sárközi, Lukácsi, Sánta, Gergely. — tamási — Jól védekeztek a mezőtúriak Szegedi Dózsa — Szabó Lajos SE 1:0 (1:0) Szeged, 1300 n. v.: Kávai. Szabó Lajos SE: Győrfi— Neumann, Csicsely, Lakatos, Papp, Kléninger, Aranyosi, Halta, Weiland, Bácskái (Di- nya), Szabó (Szalai). Edző: Bencsdk Gyula. A rutinosabb szegediek végig irányították a játékot, nagyobb arányú győzelmü­ket azonban meg tudta aka­dályozni a szívósan védeke­ző mezőtúri gárda. A Hon­véd csatársorának sokat kel­lene javulnia, hogy ne soro­zatos 0:1-es eredményt ér­jen el a csapat. G.: Csömör. MOZI Szolnok Vörös Csillag: Ne fél­jetek a szerelemtől. Tallinn: Vö­rös Rekviem, Tisza: Végzetes aranyrögök. Szandaszőlős Terv: Csak semmi szexet, kérem an­golok vagyunk (14). Jászberény Lehel: Szabotázs a föld alatt. Kisújszállás Ady: Kenguru (14). Kunhegyes Szabadság: 141 perc A befejezetlen mondatból I—II. (16, dupla helyáron). Kunszent - márton Körös: Front szárnyak nélkül I—II. (dupla helyáron). Mezőtúr Dózsa: Puha ágyak, kemény csaták (16, felemelt helyáron), Szabadság: A londoni férfi. Béke: Álmodó ifjúság. Ti­szafüred Tisza': Partizánok. Tö- rokszentmiklós Dózsa: Keserű csokoládé (14). Hunyadi: Tűz­gömbök. Túrkeve Vörös Csillag: Folytassa cowboy. RÁDIÓ SZOLNOKI STÜDIÓ: 17.00: Műsorismertetés. hírek. — 17.05: Könnyűzene Párizsból. — Zárszámadás után — Balogh György riportja. — Rácz Aladár clmbalmozik. — Terveztük, meg­valósítjuk — Dalocsa István ri­portja. — Nádass Gábor musi­cal dalaiból. — 13.00: Alföldi krónika. — 13.15: Carry Glitter énekel. — 13.27: Hírösszefoglaló, müsorelőzetes. KOSSUTH: 8.27: Zenekari muzsika. Köz­I ben: — 9.00: Én és a társada­lom. — 9.30: A zenekari muzsi­ka folytatása. — 10.05: Iskola­rádió. — 10.35: Puccini: Angeli­ca nővér. Egyfelvonásos opera.^ - 11.35; Hét bagoly. Krúdy Gyu­Jók: Zöldi, Csömör, Veress, ilL Győrfi, Kléninger. — sindel — Szolnokon; Románia — Magyarország 22.17 (11:6) Igazságos eredmény Hódmezővásárhelyt SE— Tisza Cipő 2:0 (2:0) Hódmezővásárhely, 1200 n. v;: Mile. Tisza Cipő: Pál— Báli, Borza, Nagy L, Konter, Nagy II., Vass, Szállási, Bodnár II., Kovács I., Bod­nár I. Edző: Horváth Ferenc. Fergeteges hazai roha­mokkal kezdődött a mérkő­zés, és a fölény a 17. perc­ben már góllá érett. Olasz lövése Nagy I-ről a tisztán álló Hecskó elé perdült, aki biztosan lőtt a jobb sa­rokba, 1:0. A 30. percben. Káplár mintegy 20 méterről lőtt kapura. A lövésbe Nagy L. beletette a lábát, így a labda az elmozduló Pál mel­lett a jobb sarokba hullt, 2:0. A 31. percben Bodnár H. már csak a kapussal állt szemben, ám lövés helyett a leadást választotta, és a védők felszabadítottak. A második félidőben kiegyen­lítődött a játék, de a hazai támadások most is veszélye­sebbek voltak. A közepes iramú, rendkívül alacsony színvonalú mérkőzésen a martfűi csapat csalódást keltett Jók: Hegyes:, Káp­lár, Nagy L. ill. Pál, Báli, Borza. — mészáros — Táblázatok LABDAKÜ GÖ NB II 1. Dunaújv. 21 14 5 2 51*18 33 2. Budafok 21 13 5 3 53-28 31 3. Dorog 21 11 6 4 35-18 28 4. BVSC 21 9 7 5 38-25 25 5. KKFSE 21 11 3 7 37-24 25 6. Volán 21 .8 .9 4 33-25 25 7. DVSC 21 9 5 7 26-30 23 8. PMSC 21 9 4 8 3C-20 22 9. SZMTE 21 8 6 7 31-24 22 10. MAV DAC 21 8 5 8 27-30 21 11. Várpalota 21 6 8 7 27-32 20 12. Oroszlány 21 6 7 8 29-32 19 13. Szekszárd 21 5 8 8 26-34 18 14. Komló 21 6 6 9 23-37 18 15. FÖSPED 21 6 5 10 30-37 17 16. Izzó 21 5 6 10 22-30 16 17. Nagybátony 21 6 4 11 22-35 16 18. Kanizsa 21 5 6 10 19-34 16 19. Bp. Spart. 81 3 7 11 18-48 13 20. Bábolna 21 5 2 14 26-48 12 NB Dl, DÉLKELETI CSOPORT 1. Szó. MAV 21 14 4 3 50-23 32 2. Szarvas 21 12 7 2 49-21 31 3. Szeg. D. 21 12 2 7 40-25 26 4. BTASK 21 10 6 5 41-28 26 5. ÉGSZÖV 21 9 8 4 30-18 26 6. KTE 21 11 4 6 29-28 26 7. Láng 21 10 4 7 29-22 24 8. Jánosh. 21 11 2 8 30-27 24 9. ESMTK 21 10 3 8 50-37 23 10. Kalocsa 21 9 4 8 38-44 22 11. Lehel El 7 7 7 33-27 21 12. SZVSE 21 8 4 9 32-29 20 13. Gyula 21 6 7 8 24-28 19 14. Sütőioar 21 6 5 10 19-34 17 15. ÉPGEP 21 6 5 10 28-49 17 16. KSC 21 7 2 12 29-39 16 17. Szabó SE 21 5 5 11 21-26 15 18. Hódmezőv. 21 5 4 12 18-33 14 19. Orosháza 21 3 5 13 23-38 11 20. Tisfa C. 21 5 ­16 16-53 10 Szolnok, 1800 néző. V.: Katza, Trcka (mindkettő osztrák). Románia: Penu — KICSID 5/2, GATU 2, Stockl 1, COSMA 5, BÍRT ALAN 5, Voina 1. Csere: Draganita 1, Gunnesch, Palkó, Fölkér, Orbán, Licu 2. Edző: Nico- lae Nedef és Vlase Oprea. Magyarország: Verőczi — Kenyeres 1, Kovács P. 9/4, dr. Süvöltőé, Szilágyi 1, Bu- day, Guhányi 2. Csere: Kontra, Molnár, Hsrteiendy 1, Kocsis P. 1, Bartalos Z., Varga 2/2. Edző: Falud! Mi­hály. Újra meggyőződtem róla, hogy az ember javítnatatlan optimista. A jegyek már he­tekkel korábban elkeltek, mégis sokszázan ácsoroglak vasárnap délután Szolnokon a tiszaligeti sportcsarnok előtt csodára várva. Kézilabda válogatottunk pénteken keményen megin­tette Románia négyszeres világbajnok legénységét. A pompás győzelem után óriási mérkőzésre volt kilátás, mert ezt a csapatot fennállása óta nem verték meg ennyire. Visszavágásra készült Penu a gumiember, Birtalan, az óriás átlövő, Gatu a fékez- hetetlen, kiismerhetetlen fe­kete kisördög, és a többiek mind — így együtt, a világ messze legjobb együttese. Most, ahogy leírom a nevü­ket, ismét végig fut a háta­mon a hideg a gyönyörűség­től. A rajtnál valósággal fel­robbantak. Olyan erővel ro­hamoztak, hogy beleszédült, aki nézte. Sajnos, a pénteki mérkőzés egyik hőse, Bar­talos Béla is csak a lelátó­ról nézte, amint a könyökig bepólyált kezű Verőczi ver­gődik a kapuban. Amit ka­pura dobtak — gól lett, míg a szemközti ketrecben Penu ismét csodákat művelt. Hiába tapadt Süvöltős pi­Vízilabdában Biztató kezdet Az országos serdülő és ifjúsági bajnokság vasárnapi nyitányán mindkét szolnoki csapat győzelmet aratott. Szolnoki Vizügy-Dózsa— Újpesti Dózsa 11:3 (3:2, 1:0, 2:0. 5:1), Szolnok, Damja­nich uszoda, v.: Ottó G. Szolnok: Bors—Rekita, Bog­dán — Tóth — Dudás, Hasz­nos, Bozsó. Csere: Kuczora. Edző: Bozsó István. Vizüsry-Dózsa—Újpesti Dó­zsa: 5:2 (1:0, 2:1, 0:1, 2:0). MAI MŰSOR la regénye rádióra alkalmazva. XIV. rész: A Nemzeti Szalon- beli dráma. — 12.35: Melódiá­koktól. Közben: — 13.10: Tör­vénykönyv. — 13.25: A Melódiá­koktól folytatása. — 13.59: Az első tanító. Cs. Ajtmatov re­génye rádióra alkalmazva. — 14.49: Éneklő Ifjúság. — 15.10: Egy sárközi nótafa. — 15.20: Rita Gorr énekel. — 15.44: Ma­gyarán szólva. . . — 16.00: A vi­lággazdaság hírei. — 16.05: Har­sán a kürtszó! — 18.35: Mádi Szabó Katalin és ötvös Csaba népdalokat énekel, Béres János népi kamaraegyüttese játszik. — 17.05: Fogyasztók fóruma. — 17.30: Rudolf Schock operettda­lokat énekel. — 17.45: Üj kö­rű sfelvételeinkből. — 17.57: Üj könyvek. — IS.00: A Szabó csa­lád. — 19.15: Kalmár Magda nó­tákét énekel. — 19.29: Fiatalok Stúdiója. — 19.57: A Berlini Filharmonikus zenekar hang­versenye az 1975. évi Luzerni Zenei Heteken. — 21.05: Miért vagyunk kíváncsiak? — 21.35: DzsesszfelvételeinkbőL — 22.20: Bihari Tóth Zsuzsa népdalokat énekel, Pártos Ilona hárfázik. — 22.39: Meditáció — az emberi kapcsolatokról. — 22.49. Kama­razene. — 0.10: Virágénekek. PETŐFI: 8.05: Negyed óra háromnegyed ütemben. — 8.20: Tíz perc kül­politika. — 8.33: János vitéz. Részletek Kacsóh Pongráez dal­játékéból. — 9.23: Délelőtti tor­na. — 9.33: Hunyady Sándor: A tudós, a kakas meg az altató. — 10.00; A zene hullámhosszán. 11.55: Látószög — Ifjúsági jegy­zet. — 12.00: ifj. Magyari Imre népi zenekara játszik, Bodor Blanka nótákat énekel. — 12.33: Arcképek a német irodalomból. Heinrich van Kleist. — 12.50: Zenekari muzsika. — 13.33: Bo- ross Lajos saját pol-beat dalait énekli. — 14.00: Operaslágerek. _ 14.30: Hírek. Körzeti időjárás. _ 14.35: Tánczenei koktél. Szer­kesztő: Szeberényi Vera. — 1 5.20: Könyvről — könyvért. Iro­dalmi rejtvénymüsor tíz perc­ben az ÁKV Erkel Könyv- és Zeneműboltjából (Bp VII., Le­nin krt. 52.). Játékvezető: Hár- sing Lajos. — 15.30: Hírek. — 15.33: Műsorismertetés. — 15.36: örökzöld dallamok. Szerkesztő: Benczés Magda. — 16.30: Hírek. — 16.33: Csúcsforgalom. Zenei .szerkesztő: Salánki Hédi. Ripor­ter: Petress István. Találkozó- hely: XIV.. Miskolci út 157. 3 sz. AFTT. A műsor telefonsz.: 343-732. — 13.00: Barátság slágerexpressz. — 18.33: Népzenekedvelőknek. — 19.03: Simon: A diplomás — Közzene. — 19.15: Véleményem szerint. — 19.30: Csak fiatalok­nak! — 20.33: Köszöntjük a 60 éves Mesterházi Lajost. — 21.29: Zeng az erdő. Farkas Ferenc daljátékának rádióváltozata. — 22.33: Könnyűzene éjfélig. TELEVÍZIÓ BUDAPEST: 9.09: Tévétorna (Ism.). — 9.05 r Iskolatévé: Környezetismeret (Alt. Isk. 4. oszt.). Az ipari nö­vények. - 9-35: Legyünk baré­Varga roman „betongyűrűben” Fotó: Novak masz kis piócaként Birtalan- ra, hiába próbálták védőink még a levegőt is elszívni Kicsid elől, a két kapus kö­zötti különbséget nem lehe­tett kiegyenlíteni. Az első félidőben ráadásul gyakran hibázott a magyar csapat védekezésben, és a támadá­sok is nélkülözték a fantá­ziát. A románok kemények vol­tak mint a kőszikla. Látszott rajtuk, hogy minden áron győzni akárhák’/ ha kell, embert is esznek. Erre per­sze nem. volt szükség, mert nagyon tudnak kézilabdázni. Amit Gatu művelt, azt egy­szerűen nem lehetett szem­mel követni. Olyan volt, ) mint egy virtuóz zongorista. Ügy játszót, ahogy akart. Amit elhatározott — azt meg is csinálta. Sziporkázó, szellemes cseleivel megba­bonázta védőinket. Átadása­it már csak a forma ked­véért vágták a hálóba a ne­hézbombázók. Ezen a talál­kozón — időnként bemuta­tót tartva — megérdemel­ten győzött Romania válo­gatottja. A magyar csapatból szük­ségtelen kiemelni bárkit is. Mindennél többet mond, hogy a két találkozón egyenrangú teljesítményt nyújtottak félelmetes hírű ellenfelükkel. Nyitrai Gyula Yívás, területi bajnokság Fölényes szolnoki elsőség a megyék pontversenyében A Csongrád megyei Vívó Szakszövetség szombaton és va­sárnap Szegeden rendezte az ez évi területi egyéni felnőtt vívó­bajnokságot, amelyen több me­gye vívói versenyeztek négy fegyvernemben. A megyei baj­nokságok első hat helyezettjei léptek pástra. Férfi tőrben es párbajtőrben hat-hat szolnoki került a nyolcas döntőbe. Férfi tőrben a szolnokiak körbever­ték egymást. Az erős női tőr­mezőnyben Németh Ilona biz- zonyult a legjobbnak, s veret­lenül nyert. A párbajtőr fölényes tok. Ifjúsági riportfilm (ism.).— 11.10: Játsszunk bábszínházát! 5. rész: Mese és bábú (ism.). (színes!) — 11.55: Kémia (Ált. isk . 8. oszt.). A mészkő. — 14.05: Iskolatévé: Környezetis­meret. (ism.) — 17.18: Hírek. — 17.30: A világ nagy cirkuszai. Amerikai filmsorozat. A mexi­kói nagy cirkusz, (színes!) — 17.50: Nyitott boríték. — 18.30: A költészet percei. Rabindra­nath Tagore (1861—1941). — 18.45: Játék a betűkkel. — 19.10: Rek­lámműsor. — 13.15: Esti mese. — 19.30: TV-híradó. — 20.00: Idősebbek is elkezdhetik. Tévé­torna. — 20.05: A Mojszejev együttes műsora. (színes!) — 21.05: A TV-híradó különkiadá­sa az SZKP XXV. Kongresz- szusáról. (színes!) Kb. — 21.30: A hazáról. Magyar rövidfilm. — 22.00: Csapatjáték és taktika a labdarúgásban. Angol filmsoro­zat. 9. rész: Védekezés a játék­részletek támadó taktikai megol­dásai ellen. — 22.20: TV-híradó. 3. — 22.30: Tisztelgés Louis Armstrongnak. (színes!) 2. MŰSOR: 20.00: Karagőz. XVII. századi török játék két részben. A Kör­színház előadása, felvételről. (18 éven felülieknek!) Közben: — 21.15: TV-híradó 2. BUKAREST: 15.00: Iskolatelevízió. — 15.30: Francia nyelvoktatás. — 16.05: Színházi kritikák. — 17.00: A mezőgazdaság dolgozóinak. — 17.30: Steaua—Dinamo férfi ko­sárlabda-mérkőzés. — 18.20: A legkisebbeknek. — 18.30: Tv­híradó. — 19.15: A Tv gazdasági újságja. — 19.40: Román szín­szolnoki sikert hozott. Pákái Gyöfrgy kiemelkedően gyors tá­madásaival volt eredményes és megnyerte a versenyt. Kardban Rácz volt döntős. Kemény, erő­teljes vívásával a hatodik helyet harcolta ki. Igen jól vívott még dr. Nagy. találataránnyal nem került döntőbe. Középdöntős volt még Pentz és Dósa. Az öt me­gye nem hivatalos összesített pontversenyét fölényesen Szol­nok megye nyerte. A döntők és középdöntők résztvevői indul­hatnak az országos vidéki baj­nokságon. amelyet Szombathe­lyen rendeznek meg. Eredmények, férfi tőr: 1. Gcl- lért (SZEOL) 6 győzelem. 2. Pákái György (Szolnoki MÁV) 6. 3. Hajdú (Sz. MA V) 5. 5. Pákái János (Sz. MAv) 3. 5. Szelei (Sz. MÁV) 3. 6. Hajtman (Békéscsaba) 3. Női tor: l. Né­meth (Sz. MÁV) 7 győzelem. 2. Benczédi (SZEOL) 6, 3. Gyar­mati (B.-csaba) 5. 4. Kiss (SZEOL) 4. Párbajtőr: 1. Pákái György 7, 2. Erdei (Sz. MAVI 6, 3. Feke (Sz. MÁV) 6. 4. Pá­kái János 4. 5. Kalocsai (Sz. MÁV) 4, 6. Lőrinczi (DEAC) 3. Kard: 1. Dr. Tekulics (SZEOL) 6. 2. Gellért (SZEOL) 6. 3. Rácz (H. KÖT) 6. 4. Varró (H. KÖT) 4. 5. Dér (B.-csaba) 4, 6. Rácz (Sz. MAV) 3. Á totó 9. heti eredménye 1. Dorog—Komló 1 7:0 2. SZMTE—MÁV DAC X 1:1 3. Várpalota—BVSC X 0:0 4. Jánoshalma—Szarvas 1 3:1 5. Lehel SC—Sro. MAV 1 1:0 6. Intcrnazionale—Torino 1 1:0 7. Ascoli—Milan 2 0:1 8. Perugia—Fiorentina 1 2:1 9. Sampdoria—Cescna 2 0:1 10. Lanerossi—Novara 1 8:0 11. Palermo—Pescara X 0:0 12. Reggiana—Aveliino 2 0:1 13. Spai—Genoa X 1:1 + 1 u. Varese—Ternana X • 0 A