Szolnok Megyei Néplap, 1975. október (26. évfolyam, 230-256. szám)

1975-10-14 / 241. szám

/ 1975. október 14. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP T Ha Szolnokon Jubileumi sakkverseny kezdődik Ma kezdődik Szolnokon és október 31-ig tart a jubileu­mi nemzetközi sakknagymes­ter-verseny. A versenyen hat nemzet­közi nagymester — Vaszilij Szmászlov (szovjet), Benkő Pál (amerikai), Bilek István, Heikki Westerinen (finn), Kari Robatsch (osztrák), Bárezay László —, hét nem­zetközi mester — Edmar VI ed n is (amerikai), Faragó Iván, Igor Zajcev (szovjet), Heinz Liebert (NDK), Dely Péter, Roman Hernandez (ku­bai), Flesch János — és há­rom magyar mester — Pin­tér József, Rajna György és Lukács Péter — szerepel. Tegnap a technikusok elő­készítették a versenyre a megyei tanács dísztermét. A versenyzők tegnap délután érkeztek Szolnokra, s a Pe­A Játékcsamokban öt or­szág toilaslabd ázóinak rész­vételével rendezték meg a húsz éven aluliak utánpót­lás tornáját. A magyar ver­senyzők közül Englert Ist­ván és Papp József szerep­lése figyelemreméltó. A férfi egyes döntőjében Englert az első játszmában 15:l-re le­lépte osztrák ellenfelét, a folytatás azonban Rathay- semek sikerült jobban, és 2:l-re nyert. Eredmények: férfi egyes: 1. Rathayser (Ausztria), 2. Englert (Honvéd Kilián FSE), Negyei labdarúgó bajnokság A nagyobb határozottság döntött unaújvárosi Kohász—Szolnoki MTE 2:0 (2:0) Dunaújváros, 200 n. v.: Halász. Dunaújváros: Majzlinger — Tóth, Fajt, Pajzs, Kerekes — Szepesi, Fajkusz — Tímár, Mártha, Kántor (Sajó a 60. percben), Bartók (Horváth a 80. percben) Edző: Palicskó Tibor. Szolnoki MTE: Fekete — Ká­bák, Árvái, Simon, Kovács — Sebők, hódi, Kolláth (Gál- völgyi a szünetben) — Garics, Magos, Fürtös. Edző: Géléi József. Törökszentmiklósi Vasas—Fegy­vernek 5:1 (2:1). Törökszentmik- lós, 300 n., v.: Csáki. Végig a hazai csapat irányította a játé­kot, a vendégek csak az első félidőben voltak egyenrangúak. G.: Nagy L. (3), Stummer (2), ilL Molnár. Jók: Nagy L., Nagy I., Orbán, ill. Csontos, Ipacs. Ifi: Törökszentmiklós— Fegy­vernek 2:1. Rákóczii alva—Jászfény szaru 3 4 (2:0). Rákóczifalva, 100 n., v.: Szántó. A közepes iramú mérkő­zésen megérdemelt hazai győze­lem született. G.: Bencsik (2), Mihályi. Jók.: Molnár, Zakar I., Bencsik, ill. Gál, Farkas. Ifi: Jászfényszaru—Rákóczifal­va 4:2. Olajbányász—Jb. Vasas 0 4. Szolnok, Mátyás kir. úti pálya, 50 n., v.: dr. Botka. A jó iramú mérkőzésen igazságos eredmény született. A jászberényiek a 75. percben büntetőt hibáztak. Jók: \ arga, Szabó, Sólyom, ill. Lász­ló, Dorok. Ifi: Olajbányász—Jb. Vasas 1:0. Túrkeve—Sz. Cukorgyár 2 :l (0:1). Szolnok, cukorgyári pá­lya, v.: Hajdú m.-ből. A válto­zatos, jó iramú mérkőzésen mindkét csapat sportszerűen har­colt. A hazaiak a 70. percig l :0- ra vezettek. G.: Kormos, ilL Kontra (2, egyet tl-esből). Ifi: Túrkeve—Cukorgyár 8.4. Jászapáti—Karcag 3:0 (1:0). Jászapáti, 300 n., v.: Sári. Az alacsony színvonalú találkozón megérdemelten győztek a ha­zaiak. G.: Járvás, Tóth, Kovács 11-esből. Jók: Tóth L., Fazekas, ill. ökrös. Ifi: Jászapáti—Karcag 3:1. Jászjákóhalma—Középtiszai ME- DOSZ l:l (0:1). Jászjákóhalma, 250 n. Heves megyei bíró veze­tésével. Az alacsony színvonalú mérkőzésen a vendégek nagy védelmi hibából szerezték meg Flórián Tibor élménybeszámolója Flórián Tibor nemzetközi mester, a Magyar Sakkszö­vetség főtitkára szombaton jól sikerült élménybeszámo­lót tartott Szolnokon. Ezután 20 táblán szimultán mérkő­zést játszott. A sakkmester ellen Kiss Lajos, Constantin Lajos, Rigó Zoltán győzött, míg az ifjúsági Papp József és Kiss Sándor, valamint Sándor Béla és Toldd József döntetlent ért el. A mai na­pon kezdődő nemzetközi sakkverseny előtt ez a ren­dezvény jó hírverés volt. likán Szállóban szálltak meg. Tiszteletükre ma délelőtt 10 érakor, a városi tanács vb- termében fogadást ad Kuk­ri Béla, a Szolnok városi Ta­nács elnöke. Ugyancsak délelőtt rendezik a párosító sorsolást is. Az ünnepélyes megnyitót 15.30-kor tartják a verseny színhelyén, s fél óra múlva asztalhoz ülnek a versenyzők, elindítják a sakkórákat. A fordulókat há­rom szabad nap közbeiktatá­sával, naponta 16—21 óráig bonyolítják le. A sakktornát Apáthy József és Bessenyei Sándor országos versenybí­rók vezetik. Az érdeklődők demonstrá­ciós táblákon kísérhetik fi­gyelemmel a küzdelmeket. A belépődíj a versenyekre fel­nőtteknek 11, diákoknak és katonáknak 6 forint. — cl — 3. Bereknyei (Kandó FSE), és Sprenger (NDK). Leány egyes: 1. Schreiber (NDK), 2. Hubertova (Csehszlovákia), 3. Valeckova (Csehszlovákia) és Michalowsky (NDK). Fér­fi páros: 1. Rathayser, Ho- fegger (Ausztria), 2. Englert, Papp (Honvéd Kilián FSE), 3. Lakomy, Janda (Csehszlo­vákia) és Sprenger, Sperfeldt (NDK). Döntő: 2:1. Leány páros: 1. Hubertova, Tur- csinkova (Csehszlovákia), 2. Schreiber, Michalowsky (NDK), 3. Szabados, Gläser (BEAC) és Valeckova, Ho- lobradova (Csehszlovákia). a vezetést. Fordulás után ki­egyenlített küzdelem folyt, s a hazaiak csak 11-esből tudtak egyenlíteni, nem sokkal a be­fejezés előtt. Említésre méltó teljesítményt egyetlen játékos sem nyújtott. Ifi: Jászjákóhalma—Középtiszai MEDOSZ 4:0. Honvéd-Killán FSE—Mezőtúri Főiskolai AFC í:o (1:0). Szol­nok, repülőtéri pálya, v.: Te- renyei. A sportszerű mérkőzé­sen a hazaiak megérdemelten győztek az Időnként nagy el­lenállást tanúsító mezőtúriakkal szemben. G.: Baran, Moldván. Jók: Kaposvári, Moldván, Már­tha. Ifi: Szolnoki MTE—Mezőtúr 1:1. Ojszász—Tószeg irt (0:1)). Üj­szász, 200 n., v.: Grámán. Az érthetetlenül gyenge napot ki­fogó hazaiak a döntetlen ered­ménynek is örülhetnek. Telje­sítményükre Jellemző, hogy a 40. percben egy büntetőt sem tudtak értékesíteni A vendége­ket lelkes játékuk dicséri. Ifi: Ojszász—Tószeg 3:0. MOZI Szolnok Vörös Csillag: Gyé­mánt Lady (felemelt helyáron), Tallinn: örökbefogadás (14), Ti­sza: Penny Gold (14), Szanda- szöllős Terv: Az utolsó parancs, Jászberény Lehel: Még néhány perc a béke, Kisújszállás Ady: Mr. Süket trükkjei (14), Kun­hegyes Szabadság: Szerelmem Moszkva, Kunszentmárton Kö­rös: Sivatagban, őserdőben I—II. (dupla helyáron), Mezőtúr Dó­zsa: Szabotázs a föld alatt, Sza­badság : Ereszd el a szakálla­mat (14), Béke: Jó megjelenésű ausztráliai feleséget keres (14), Tiszafüred Tisza: A sandeni gyermekgyilkossági per (14). Tö­rökszentmiklós Dózsa: Ne sírj teleszájjal, Hunyadi: Folytassa •külföldön (14). Túrkeve Vörös Csillag: Gyilkosságok péntek es­te (14, felemelt hely áron). RÁDIÓ SZOLNOKI STÜDIÖ: 17.00—18.00: Műsorismertetés, hírek, — Zenés napló — n. rész. Tiszai Lajos műsora. Tanácsel­nöké a szó. Zelman Ferenc ri­portja. — Népdalok. — Vála­szol a jogász. — Dzsesszmozaik. Nyitrai Gyula műsora. — Sport­híradó. — 18.00: Alföldi króni­ka. — 18.15: Caterina Caselli nép­szerű felvételeiből. — 18.28: Mű­sorzárás. Táblázatok LABDARÜGAS NB n: 1. D.-újv. 11 9 1 1 31-10 19 2. Budafok il 8 1 2 24-16 17 3. PMSV 11 6 3 2 22 10 15 4. Dorog ii 6 3 2 18-12 15 5. Volán 11 5 4 2 19-13 14 6. BVSC 11 6 1 4 20 17 13 7. KKFSE 11 5 2 4 21­14 12 8. Várpalota 11 4 4 3 19-18 12 9. Oroszlány 11 4 3 4 21 21 11 10. Komló 11 4 3 4 10 10 11 11. DVSC li 4 3 4 14­17 11 12. Nagybátony 11 4 2 5 14-17 10 13. Szekszárd 11 3 3 5 15­19 9 14. Olajbányász 11 3 3 5 10 16 9 15. MÁV DAC ii 4 1 6 9­19 9 16. SZMTE 11 3 2 6 15­16 8 17. V. Izzó ii 2 4 5 11­13 8 18. FÖSPED 11 3 2 6 17­21 8 19.Bp. Spartac. 11 1 3 7 9­25 5 20. Bábolna 11 2 9 14­29 4 Nagybátony—MÁV DAC 1:2 FÖSPED—BVSC 3:2 Bp. Spartacus—Szekszárd 2:2 Olajbányász—Komló 0:1 KKFSE—Bábolna 4:3 Pécs—Budafok 0:1 Várpalota—V. Izzó 0:0 DVSC—Dorog 0:0 Volán—Oroszlány 1:0 NB Hl: DÉLKELET 1. Szarvas il 7 4 28-10 18 2. Jánosh. 1 8 1 2 1G-10 17 3. Szó. MÁV 11 7 2 2 26-13 16 4. SZVSE 11 7 1 3 25-15 15 5. Láng 11 6 3 2 16- 9 15 6. ÉGSZÖV 11 5 4 2 18-10 14 7. BTASK 11 4 4 3 19-15 12 8. KTE 11 5 2 4 15-17 12 9. Szeg. D. 11 5 1 5 21-13 11 10. ÉPGÉP . 11 4 3 4 17-23 11 11. Gyula 11 3 4 4 12-13 10 12. Lehel SC 11 2 5 4 14-15 9 13. HMSE 11 3 3 5 12-16 9 14. Kalocsa 11 3 3 5 17-27 9 15. ESMTK 11 3 2 6 22-22 8 16. Orosháza 11 2 4 5 16-19 8 17. Szabó SE 11 3 2 6 14-18 8 18. KSC 11 3 1 7 12-15 7 19. Tisza C. 11 3 — 8 7-31 6 20. Sütőipar 11 2 1 8 7-23 5 BTASK—Gyula 0:2 HÖDGÉP—Jánoshalma 0:1 Szegedi D.—Kalocsa 0:0 Kecskeméti SC—V. Láng 0:2 Orosháza—ESMTK 3:2 ÉPGÉP—Kecskeméti TE 3:0 MEGYEI I. OSZTÁLY 1. Kilián FSE 9 8 __ 1 28- 9 16 2. Tszt.-miklós 9 7 1 1 31-13 15 3. Túrkeve 9 6 3 — 19- 7 15 4. Jb. Vasas 9 6 2 1 17- 7 14 5. Rákóczii!. 9 6 1 2 22-11 13 6. Üjszász 9 5 1 3 14-11 11 7. Sz. Olajb. 9 4 3 2 16-14 11 8. Karcag 9 2 4 3 18-17 8 9. J.-fényszaru 9 2 4 3 10-14 8 10. Jászapáti 9 3 1 5 17-16 7 11. Fegyvern. 9 2 3 4 12-25 7 12. Mezőtúr 9 1 3 5 9-17 5 13. K. MEDOSZ 9 2 1 6 9-22 5 14. Tószeg 9 — 4 5 6-20 4 15. Sz. Cukorgy. 9 1 1 7 11-20 3 16. J.-jákóh. 9 — 2 7 10-26 2 Á totó 41. heti eredménye 1. Pécs—Budafok 2 0:1 2. Nagybátony—MÁV DAC 2 1:2 3. Nagykanizsa—Komló 2 0:1 4. Volán—Oroszlány 1 1:0 5. Debrecen—Dorog x 0:0 6. Barcs—Pécsi VSK 1 1:0 7. Sashalom—Előre 2 0:2 8. Mázaszászvár—Véménd 1 3:1 9. Perbál—Siófok 1 3:0 10. Cesena—Roma 1 2:0 11. Como—Juventus x 2:2 12. Fiorentina—Napoli x 1:1 IS. Lazio—Inter. x 1:1 +1 14. Verona—Bologna 1 14 KOSSUTH: 8.30: Kocsis Zoltán zongorázik. — 9.05: Én és a társadalom. — 9.35: Verbunkosok, nóták. — 10.05: Iskolarádió. — 10.35: Sztravinszkij: Mavra. Egyfelvo- násos vígopera. — 11.11: Zene­kari muzsika. — 11.41: Illés Béla művei. Kárpáti rapszódia. Dra­matizált epizódok. II. rész. — 13.10: Törvénykönyv. — 14.04: Az élő népdal. — 14.14: Ezeregy dél­után. Válságban az agytröszt. Rádiójáték gyermekeknek. — 14.50: Éneklő ifjúság. — 1*.10: Déki Lakatos Sándor népi ze­nekara játszik, Kovács ..s nótákat énekel. — 15.44: Magya­rán szólva ... — 16.05: Harsan a kürtszó! —- 16.35: Prokofjev: D-dúr szonáta. — 17.05: A jö­vőbe látni. IV. — 17.30: A ma­gyar népdal hete. — 17.41: Szabó Miklós operettdalokat énekel. — 18.00: A Szabó család. — 19.15: Híres karmesterek próbálnak. Tullio Serafin. — 19.55: Fiatalok stúdiója. — 20.23: A magyar nép­dal hete. — 20.43: Ambrus Kyri és Poor Péter énekel. — 21.05: Külpolitikai dokumentumműsor. — 21.35: Nebáncsvirág. Részle­tek Hervé operettjéből. — 22.20: Meditáció. — 22.30: A dzsessz világa. — 23.30: Thomas operá­jából. — 0.10: A Magyar Nép­hadsereg rézíúvós együttese ját­szik. Nagy lendülettel kezdtek a haziak. A harmadik perc­ben Timár jobb oldali be­adását Fekete kiengedte és Fajkusz nagy helyzetben a kapu fölé lőtt. A hazai ve­zetésre két percet kellett várni: Bartók szabadrúgását Szepesi combbal továbbította a szolnoki hálóba. 1:0. A 9. percben Magos Fürtös elé fejelte a labdát, ám a fiatal csatár elszalasztottá a gól­szerzési alkalmat. Az első negyedóra végén újabb egyenlítési lehetőség maradt kihasználatlanul. A lest vi­tató hazai védők mellett Lódi került nagy helyzetbe, ám egy pillanatra ő is meg­torpant, és ez elég volt ah­hoz. hogy a védők közbe­avatkozzanak, Istmét duna­újvárosi percek következtek: Szepesi beadását Fekete ki­Szolnoki MÁV— Szegedi VSE 2.1 (14) Szolnok, 2000 n. v.: Kuli- már. SZMÁV: Fehér — Rácz, Repka, Tóth Gy., Nagy A., Csontos, Tóth A., Kalmár, Molnár, Géczi (Papp), Hol­ler (N. Szabó). Edző: Himer István. SZVSE: Bolya — Czibere, Terhes, Tihanyi Z., Timár, Krenács (Herold), Róth (Ludányi) Sándor, Tóth J., Kovács Z., Takó. Edző: Veress László. Már a hetedik percben megszerezte a vezetést a hazai csapat: Csontos 17 méteres szabadrúgása a ki­mozduló Bolya fölött hullott a hálóba, 1:0. Fergeteges kék-fehér rohamok 'követ­keztek — számos Jti hagyott helyzettel. A 15. percben Molnár emelt kapu fölé, hét perc múlva Hollert a lövés pillanatában Terhes ellökte. A félidő utolsó eseménye Repka szólója volt, ered­ményt ez az akció sem ho­zott. A 72. percben növelte elő­nyét a MÁV. Nagy Antal Hollert ugratta ki, akit a kifutó kapus a lövés pillana­tában szabálytalanul akadá­lyozott. A megítélt büntetőt Nagy Antal értékesítette, 2:0. A 76. percben szépített a Szeged: Krenács beadását Tóth élesen lőtte a hálóba. Egyre keményebb lett a küz­delem, s az utolsó negyed­órában a játékvezető ítéletei hozták tűzbe a közönséget. A 79. percben Tóth beadá­sát Sándor teljesen tiszta helyzetben Fehér kezébe fe­PETÖFI: 8.05: Búrt Bacharach zenekara játszik, Marlene Dietrich énekel. .— 8.20: Tíz perc külpolitika. — 8.33: Népdalok. — 9.05: Opera- intermezzók. — 9.33: Derűre is derű. — 10:00: A zene hullám­hosszán. — 11.55: Látószög. —■ 12.00: Nóták. — 12.33: Klasszikus lengyel költők versei. — 12.50: Zenekari muzsika. — 13.33: Jannequin-kórusok. — 14.00: Kettőtől hatig... — 18.00: A magyar népdal hete. — 18.22: Hindemith: Hat kórusdal Rainer Maria Rilke verseire.. — 18.33: Énekegyüttesek műsorából. — 19.15: Véleményem szerint. — 19.30: Csak fiataloknak! — 20.33: Mindenki könyvtára. — 21.03: A magyar népdal hete. — 21.33: Dvorzsák: VIII. szimfónia. — 22.10: Musicalekből. — 22.33: Né­pek zenéjéből. — 23.02: Brahms: C-dúr vonósötös. — 23.30: Beat Varsóból. TELEVÍZIÓ BUDAPEST: 8.05: Iskolatévé: Élővilág (Ált. lsk. 8. oszt.) Az állatvilág rend­szerezése. — 9.00: Énekeljünk együtt! Zöld erdőben a tücsök. — 9.05: Környezetismeret. (Ált. tenyerelte, pontosan Bartók elé, aki közelről nem hibá­zott, 2:0. A 27. percben Ko­vács partdobását Lódi fejjel juttatta az oldalhálóba, 5 perc múlva Magos labdája Fürtös, majd Garics előtt is elsuhant. Mindez a dunaúj­városi ötösön történt. Az első játékrész a hazaiak je­lentős mezőnyfölényével telt el. Szünet után jelentősen fel­javult a szolnoki csapat já­téka. A fáradni látszó ha­zaiak visszaestek, s a me­zőnyben egyre gyakrabban vándorolt szolnoki lábakon a labda. A piros-feketék azonban az egyéni játékot erőltették. így nem sikerült bevenni Majzlinger kapuját. A 64. percben egy szöglet nyomán Simon fejesét a léc alól tornászta ki a dunaújvá­jelte. Hat perccel a befeje­zés előtt Bolya elől Tóth A. ellopta a labdát, a hálóba lőtt — a játékvezető azon­ban nem adta meg a gólt. Az akció után Czibere meg­ütötte Tóth A.-t, ezért ki­állították. Két perc múlva Molnárnak kellett elhagy­nia a játékteret. Jók: Nagy A., — a mezőny legjobbja, Rácz, Repka, Csontos, Tóth A., ill. Terhes, Herold, Sán­dor. ÉGSZÖV-MEDOSZ— Tisza Cipő 10 (1:0) Martfű, 200 n. v.: Mizsei. ÉGSZÖV: Szeles — Pagella, Mángó, Prádel, Földi, Kiss (Csatári), Pirisi, Nagy (Szon­di), Horák, Dárdai, Kovács. Edző: Sipos Ferenc. Tisza Cipő: Tajti — Báli, Nagy I., Kucser (Sípos), Sütő, Nagy II., Vass, Novák, Kovács I., Nyitrai, Kókai. Edző: Hor­váth Ferenc. lsk. 2. oszt.) Séta az erdőben. — 9.30: Ki játszik ilyet? Rímelő rejtvények (ism.). — 11.05: Ma­tematika. (Alt. isk. 7. oszt.) A tört, mint hányados. — 12.10: Filmesztétika. (Középlsk. I—II. oszt.) Kompozíció és stílus. — 13.05: Iskolatévé: Élővilág (ism.). — 14.00: Énekeljünk együtt! (ism.). — 14.05: Környezetisme­ret (ism.). — 15.55: Matematika (ism.). — 17.08: Hírek. — 17.20: Eleven fa. Dokumentumműsor. — 17.50: Arcképvázlat — egy­fajta évtizedről. H. Tiszafüred. — 18.30: Közös dolgaink. Átfes­tik a cégtáblákat. Bán János filmkommentárja. — 18.40: Já­ték a betűkkel (ism.). — 19.05: Reklámműsor. — 19.10: Esti me­se. — 19.30: Tv-híradó. — 20.00: Idősebbek Is elkezdhetik ... Té­vétorna. — 20.05: Budapesti mű­vészeti hetek. Vészi Endre: Ka­pupénz. Rekviem egy házmester­lányért. — 21.25: Riporter keres­tetik ... IV. döntő. Sokszem­közt a nézővel. — 22.25: Tv- híradó. 3. MŰSOR: 20.00: Még egyszer! Ismétlés a szeptemberi műsorokból. — 20.01: Kortársak, kortársakról. Beszél­getés Molnár Antal zenetudós­sal. — 20.40: Kezek melódiája. Dokumentumfilm. — 21.10: Tv- híradó. 2. — 21.30: Hubay Mik­lós: Párkák (színes). Tévéjáték. (14 éven felülieknek!) rosi kapus, majd Garics hi­bázott el gólszerzési lehető­séget. A 80. percben Fajkusz lövését Fekete kiütötte, Sajó menten visszajátszotta a lab­dát, s a szolnoki védők csak nehezen tisztáztak. Négy pere múlva Sebők beadását Magos az ötösön elügyetlenkedte. Az utolsó percben a kitörő Für­tös elől merész kifutással tisztázott Majzlinger. Az első 20 perc után úgy tűnt, hogy súlyos vereséget szenved a szolnoki együttes. Az MTE álmosan, léiek nél­kül kezedeít. a játékosok semmibe vették a taktikai fegyelmet. A hazaiak az első negyvenöt percben jelentős fölényben voltak. A szünet meglepő fordulatot hozott; a piros-feketék birtokolták többet a labdát, ám a csatá­rok rossz felfogása miatt még szépíteni sem sikerült. Az MTE-ből Árvái és- Simon tűnt ki, a hazaiak közül Fajt Márta, Szepesi és Timár ne­ve érdemel említést. Halász játékvezető magas színvo­nalon bíráskodott. — szekeres — Kiegyenlített mezőnyjá­tékkal telt el az első negyed­óra. Nyitrai lövése jelentet­te az egyetlen eseményt, a labda azonban a bal kapufa mellett süvített el. A mart­fűiek vették át a játék irá­nyítását, de a csaárok rend­re elszalasztottak a gólszer­zési lehetőséget. Ahogy ez már lenni szokott, egy ártat­lannak látszó ellentámadás során a vendégek szereztek vezetést. A 45. percben Dár­dai kiugrott, Kucser kísérte, és a büntető területen belül fölöslegesen buktatta. A li­est Mángó értékesítette, 1:0. A 47. percben Novák ügye­sen ugratta ki Vasst, aki a kivetődő kapusba lőtt. Ezzel el is lőtte puskaporát a martfűi csatársor. Jók: Szeles, Földi, Ho­rák, ill. Bali, Sütő, Nagy I. Lehel SC—Fővárosi Sülőipar 4:0 (0:0) Jászberény, 500 n. v.: Bon- dér. Lehel: Vasas — Kar- kusz, Sárközi, Hajdú I., Ká- tai, Kelemen (Marczis), Ger­gely, ^Lukácsi, Sánta, Urbán, Bacher. Edző: Bíró István. Főv. Sütőipar: Franki — Nagy, Fodor (Egri), Rákos, Dénes, Vétek, Hrych, Ko­vács, Zoliéi, Szabó, Mohácsi. Edző: Havasi Sándor. A 87. percben Rákos 11-est hibá­zott. G.: Urbán (3), Gergely. Jó: Sárközi, Hajdú I„ Lu­kácsi, Urbáji, ill. Dénes, Ko­vács. Szarvasi Főiskola Spartacus—Szabó Lajos SE 2:1 (0.0) Mezőtúr, 400 n. v.: Szailer. Szarvas: Fiedler — Kerekes, Hajdú, Makai, Bujdosó; Ma­gyar, Brákszatórisz, Jakab (Fi,ló), B. Tóth, Linka (Ro­zsán), Kovács. Edző: Bánáti Rgzső. Mezőtúr: Farkas — Neumann, Kirschner, Jancsa, Papp, Bulla, Jakab (Kó- czián), Tóth II., Lakatos I., Dinya, Fekete II. Edző: Ben- csiik Gyula. G.: Filó, Kerekes, ill. Fe­kete II. Jók: Kerekes, Ma­gyar, Brakszatórisz, ill. Jan­csa, Fekete IL MAI MŰSOR Labdarúgó NB Ili Nehéz győzelem a vasutas rangadón Nagy A. büntető rúgásból szerezte a MÁV második gólját f Tollaslabda Englert: két ezüst