Szolnok Megyei Néplap, 1975. október (26. évfolyam, 230-256. szám)

1975-10-28 / 253. szám

1975. október 28. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP T Labdarúgó NB III A Tisza Cipő bravúrja László, a MÁV újonca a 90. percben lőtte a kék-fehérek egyenlítő gólját Három szabadrúgás — három gól Kossuth KF'SE—Szolnoki MTE 4:2 (2:1) Szentendre 1000 n. v.: Nagy G. Szolnoki MTE: Fekete— Kábák, Arany, Simon, Kovács, Árvái (Márton a 60. percben), Sebők, Lódi, Garics, Magos, Szolnoki. Edző: Géléi József. Kossuth KFSE: Szendrei—Szőkéi, Stier, Zentai, Gálhidi, Ré- pási, Bartha, Menyhárt, Pogánii, Liptók, Fodor. Edző: Bu­dai László. A mérkőzés MTE-roha- mokkal kezdődött, de az 5. percben egy váratlan ellentá­madás után megszerezték a vezetést a hazaiak. Meny­hárt 18 méterről leadott lö­vése után a labda az 5-ösön felvágódott, és a vetődő Fe­kete kezéről a jobb sarokba pattant, 1:0. A következő, percben Szolnoki 20 méteres kapás lövése után Szendrei tisztázott. A 12. percben is­mét Szolnoki célozta meg a vendégek kapuját, de a lab­da az oldalhálóban kötött ki. A 25. percben Szolnoki jobb oldalról beívelt labdá­ja átszállt a védők feje fe­lett, és a befutó Lódi az 5- ösről helyezte a hálóba, 1:1. Két perc múlva — 18 mé­terről Fekete kapujától — szabadrúgást végezhetett el Zentai. Labdája a sorfalon irányt változtatva a jobbra vetődő Fekete mellett a ka­pu bal oldalába gurult, 2:1. A könnyen elkerülhető gól rövid időre visszavette az MTE-et, de néhány perces kapkodás után ismét me­— szekeres — Labdarúgás, megyei bajnokság Pontot raboltak a karcagiak a Kilián FSE-től Nemzetközi sakkverseny Szmiszlov vezeti a mezőnyt Hét végén két fordulóra került sor: szombaton a 10. forduló valamennyi játszmá­ja döntetlenül végződött, va­sárnap pedig három maradt függőbep.,, A folytatásnál Zajcev és Szmiszlov győzött. A 11. forduló eredményei: Hernandez-Pintér 0,5:0,5, Lu­kács — Flesch 1:0, Mednis- Bárczay 0,5:0,5, Szmiszlov- Benkő 1:0, Bilek-Westerinen 0,5:0,5, Zajcev-Liebert 1:0, Faragó-Dely 0,5:0,5. A jubileumi sakkverseny legutóbbi fordulójának befe­jeztével az élen továbbra is a szovjet Szmiszlov áll egy pont előnnyel Bárczay előtt. Az egymást követő fordu­lókon Hernandez, Lukács, , Mednis, Szmiszlov sorrend­ben a versenyzők egyszer­egyszer szabadnaposok lesz­nek. TISZA CIPŐ—SZEGEDI VSE 2:1 (1:0) Martfű, 300 n., v.: Kozsla. Martfű: Tajti — Báli, Nagy I., Novák, Sütő, Nagy II., Sipos, Vass, Nyitrai, Bodnár II. (Kó- kai), Kovács I. Edző: Horváth Ferenc. Szegedi VSE: Bólya — Kovács M., Terhes, Tihanyi B., Tímár, Kovács G., Krenács (He­rold), Róth (Tihanyi II.), Sán­dor, Takó, Kovács. Edző: Veres László. A 26. percben Novák tőrt elő­re, és jó labdával indította Nyit- rait, aki az alapvonalról jól ját­szott a kapu elé, és Bodnár II. biztosan lőtt a hálóba, 1:0. A 47. percben Takó elment a jobbszélen, és beívelt labdáját Sándor a jobb sarokba fejelte, 1:1. Az 56. percben egy jobb ol­dali szögletből Kókai a kapu­tól 25 méterre álló Nagy n. elé gurított, alti kapásból, ritkán látható nagy gólt lőtt a bal fel­ső sarokba, 2 :L A papírforma sima vendéggyő­zelmet ígért, de a játék végig kiegyensúlyozott volt, és a lel­kes hazaiak a helyzetek alap­ján reálisan győzték le a jó erőkből álló Szegdi VSE-t. G.: Bodnár n., Nagy II., ill. Sán­dor. Jók: Novák, Sütő, Nagy II., HL Terhes, Kovács G.t Takó. LEHEL SC—JÁNOSHALMÁI SPARTACUS 5:0 (3:0) Lehel: Vasas — Karkusz, Sár­közi I., Hajdú, Kátai, Marcis, Lukácsi, Fejes, Sántha (Kele­men), Urbán, Bacher. Edző: Bí­ró István. Jánoshalma: Csernák — Faddi, Németh (Martinkovics), Fenyvesi IV., Horváth, Maráczi, Angeli, Mizser, Csermák, Adám, Fenyvesi IIL Edző: Gacs Tibor. A 20. percben Lukácsi futott el a jobb oldalon, beadását Ur­bán előbb a kapufára lőtte, majd a visszapattanó labdát a bal sarokba fejelte* 1:0. A 33. percben Karkusz tört előre, 18 méterről nagyerejű lövést kül­dött kapura, a labdát Csernák kiütni tudta, és a berobbanó Urban bevágta a hálóba, 2:0. Nem sokkal később Lukácsi sze­relte Némethet, elfutott, a jobb oldalon begurított, és Urbán is­mét jókor érkezve megszerezte a Lehel harmadik gólját. Mes­terhármas ! Szünet után Fenyvesi IV. előbb Sánthát, majd Lukácsit rúgta fel hátulról, amiért a játékve­zető kiállította. A 66. percben Urbán remekül ugratta ki Ba- chert a bal oldalon, a szélső a kapust is kicselezve lőtte a ne­gyetek gólt, 4:0. A 74. percben Bacher jobb oldalról ívelt a ka­pu elé, és Fejes közelről fejelt a léc alá, 5:0. Végig a Lehel irányította a játékot, és idei leg­jobb játékát nyújtva még ilyen nagy arányban is megérdemel­ten győzött a tabella második helyezettje ellen. Jók: Sárközi, Lukácsi, Fejes, Urbán, ill. Feny­vesi HL KECSKEMÉTI TE— MEZÖTÜRI HONVÉD 2:1 (1:0) Mezőtúr, 600 n., v.: Kulimár. Kecskemét: Kerpics — Nagy, Franczkó, Gyorsa, Szabó, Komá­romi, Bende, Virágh, Boti, Má- nyoki, Porhanda. Edző: Máthé Ferenc. Szabó SE: Farkas — La­katos, Jancsa, Kléninger (Ja­kab), Papp, Neumann, Halla, Szalai, Fekete, Bácskái, Szabó (Fejes),. Edző: Bencsik Gyula. A 10. percben Szálait Gyorsa lerántotta, s a játékvezető kiál­lította a kecskeméti játékost. A tíz főre csökkent KTE teljesen egyenrangú ellenfélnek bizo­nyult, s a hosszabbításban megszerezte a vezetést. Egy le­pattanó labdát Mányoki a háló­ba vágott, 1:0. Kezdésre már nem is volt idő. A 46. percben Szalai korszerű támadás végén egyenlített, 1:1. Ezután úgy tűnt, hogy .a hazaiak a maguk javára fordítják a mérkőzés sorsát. A 66. percben Szalai a mérkőzés egyik legnagyobb helyzetét hagy­ta ki, majd Jancsa fejesét véd­te kitűnő érzékkel a kecskeméti kapus. A 80. percben eldőlt a mérkőzés: Mányoki a bal olda­lon elhúzott, kicselezte Jancsát, és jól eltalált lövése a bal ka­pufa éléről vágódott a hálóba, 2:1. A 90. percben Bácskái előtt nyílott egyenlítési alkalom, de ez is kimaradt. Jók: Mányoki, Por­handa, Kerpics, Komáromi, 111. Farkas, Palla, Neumann, Papp. SZOLNOKI MÁV—-GYULAI SE 2:2 (1:1) Szolnok, 1500 n., v.: Király. Sz. MÁV: Fehér — Rácz, Rep- ka, Tóth Gy., Géczi (N. Szabó), Földesi, Tóth A., Szabó Gy., Molnár, Holler (László), Papp. Edző: Himer István. Gyula: Széplaki — Novák, Csőke, Mol­nár, Ótott, Dávid (Lőrincz), Sza­bó, Nagy, Tóth, Sass (Steiger­wald), Kolarovszky. Edző: Hi­mer József. Fergeteges hazai ro­hamok után, két abszolút gól­helyzet kihagyása után feljöt­tek a vendégek, és forró táma­dásaik rendre veszélyt jelentet­tek Fehér kapujára. A 31. perc­ben megszerezték a vezetést a gyulaiak: Dávid váratlan lövése a meglepődött Fehér mellett a jobb sarokba hullott. 1:0. Két perccel később egyenlített a MÁV: szabadrúgás után a ka­pusról kipattanó labdát Molnár élesen a bal alsó sarokba lőtte. A 43. percben megszerezhették volna a vezetést a hazaiak, ám Papp óriási lövése a felső ka­pufáról a mezőnybe vágódott. A második félidőt is gyors ha­zai rohamok vezették be, majd a 48. percben, ellentámadás után Sass elől .csak merész beleve- tődés árán tudott menteni Fe­hér. Ekkor megsérült a MÁV kapusa, és így Kolarovszky szögletét Dávid könnyedén fe­jelhette a hálóba. Már úgy tűnt, hogy mindkét pontot elviszik a vendégek, de az utolsó percben megszületett az egyenlítés. A 16-os oldalvonaláról szabadrú­gáshoz jutott a MÁV, Papp be­ívelése Földesi fejéről László elé pattant, aki három méterről biz­tosan lőtt a hálóba. A játék alapján a döntetlen igazságos­nak mondható. Jók: Csőke (a mezőny legjobbja), Molnár, Ko­larovszky, Dávid, a MÁV-ból senki nem nyújtott kiemelkedő teljesítményt. SZÍNHÁZ A Szigligeti Színház Martfűn fél hétkor: A revizor. MOZI Szolnok Vörös Csillag: Egy tiszt nem adja meg magát (fel­emelt helyáron), Tallinn: Mon­sieur Verdoux, Tisza: Furcsa­ságok tava, Szandaszöllős Terv: Az asszony és az elítélt (14), Jászberény Lehel: Szokolovó I— II. (másfélszeres helyáron), Kis­újszállás Ady: Szabotázs a föld alatt, Kunhegyes Szabadaság: Balszerencsék Alfréd, Kunszent- márton Körös: A szép maneken esete (14), Mezőtúr Dózsa: A törvénysértő seriff (16), Szabad­ság: Nászéjszaka a börtönben (16), Béke: A banditák alkonya (14), Tiszafüred Tisza: Jack ka­pitány, Törökszentmiklós Dózsa: Monsieur Verdoux, Hunyadi: Ju­talomutazás, Túrkeve Vörös Csillag: Ostromállapot (14). RÁDIÓ SZOLNOKI STÜDIO: 17.00: Műsorismertetés, hírek. — 17.05: Zenés napló IV. rész — Tiszai Lajos műsora. Kezek dicsérete — riportösszeállítás a Jászsági Éoítőipari Szövetkezet építkezéséről. Helyszínek: Jász­berényi KISZ-lakótelep, Pely­hes-parti lakótelep, Jászapáti és Jászkisér. Riporter: Keresztes Agnes. — Sanzonok. Petzkay Endre, Kozma-műveket énekel. — Miért nem véd a védőkesz­tyű? Kósa Judit riportja .— Nó­takedvelőknek. — 18.00: Alföldi krónika. — 18.15: Gigliola Cin- quetti slágereiből. — 18.28: Mű­sorzárás. Táblázatok LABDARÚGÁS • NB II: 1. Dunaújv. 13 10 2 1 37-11 22 2. Dorog 13 8 3 2 21-12 19 3. Budafok 13 8 3 2 26-18 19 4. KKFSE 13 7 2 4 27-17 16 5. BVSC 13 7 2 4 25-18 16 6. Pécs 13 6 3 4 24-14 15 7. Volán 13 5 5 3 21-16 15 8. Komló 13 5 4 4 16-12 14 9. Debr. 13 5 3 5 15-24 13 10. Várpal. 13 4 4 5 19-21 12 11. Nagybát. 13 4 4 5 15-18 12 12. Kanizsa 13 4 4 5 13-17 12 13. FÖSPED 13 4 3 6 22-24 11 14. Oroszlány 13 4 3 6 22-25 11 15. MÁV D. 13 5 1 7 16-23 11 16. Szolnok 13 4 2 7 19-21 10 17. Szeksz. 13 3 4 6 17-23 10 18. Izzó 13 3 4 6 14-20 10 19. Bp. Sp. 13 2 3 8 15-32 7 20. Bábolna 13 2 1 10 17-35 5 BVSC—MA V DAC 4:0 Nagybátony—Szekszárd 0:0 FÖSPED—Komló 1:1 Bp. Spartacus—Bábolna 5:2 Óla jbányász—Oroszlány 2:0 Volán SC—Budafok 1:1 Dunaújváros—V. Izzó 5:0 Pécs—Dorog 0:1 Várpalota—DVSC 0:1 A 14. forduló műsora: MÁV DAC—Várpalota, Debrecen—Pécs, Dorog—Dunaújváros, Vasas Izzó —Volán, Budafok—Kossuth, Szol­nok—Kanizsa, Oroszlány—Bp. Spartacus, Komló—Nagybátony, Szekszárd—BVSC, Bábolna—FÖ- SPED. nb ni Délkelet 1. Szarvas 13 8 5 — 31-11 21 2. J.-halma 13 9 1 3 19-16 19 3. SZMÁV 13 7 4 2 29-16 18 4. SZVSE 13 8 1 4 27-17 17 5. Láng V. 13 7 3 3 19-12 17 6. ÉGSZÖV 13 5 6 2 19-11 16 7. KTE 13 7 2 4 19-19 16 8. BTASK 13 5 4 4 23-19 14 9. Szeg. D. 13 6 1 6 24-17 13 10. Lehel SC 13 3 6 4 19-15 12 11. Gyula 13 3 6 4 14-15 12 12. ÉPGÉP 13 4 4 5 17-24 12 13. Kalocsa 13 4 3 6 24-30 11 14. HMSE 13 4 3 6 14-22 11 15. ESMTK 13 4 2 7 28-25 10 16. KSC 13 4 1 8 17-20 9 17. Szabó SE 13 3 3 7 15-20 9 18. Orosháza 13 2 4 7 16-25 8 19. T. Cipő 13 4 — 9 10-34 8 20. Sütőipar 13 2 3 8 8-24 7 ÉGSZÖV—Szarvas 1:1 ÉPGÉP—Főv. Sütőipar o :0 BTASK—Kalocsa 3:1 HMTE—V. Láng 2:0 A MEGYEI LABDARÜGÖ-BAJNOKSAG Állasa: 1. Töröksztm. 11 9 1 1 43-14 19 2. Kilián 11 9 1 1 31-11 19 3. Túrkeve 11 8 3 — 23- 8 19 4. Rákóczii. 11 8 1 2 29-13 17 5. Jb. Vasas 11 7 2 2 23-13 16 6. Üjszász 11 5 2 4 15-14 12 7. Sz. Olajb. 11 4 3 4 18-19 11 8. Fegyvernek n 4 3 4 15-25 11 9. Karcag 11 2 5 4 20-21 9 10. J.-fénysz. 11 2 4 5 11-22 8 11. Jászapáti 11 3 1 7 20-23 7 12. Tószeg ll 1 5 5 8-21 7 13. Sz. Cukor. 11 2 2 7 14-22 6 14. Mezőtúr 11 1 4 6 11-24 6 15. K. MEDOSZ ll 2 2 7 9-23 6 16. J.-jákóh. 11 — 3 8 11-28 3 Á totó 43. heti eredménye 1. Pécs—Dorog 2 0:1 2. Nagybátony—Szekszárd x 0:0 3. FÖSPED—Komló x 1:1 4. Kanizsa—Oroszlány 1 2:0 5. KKFSE—SZMTE 1 4:2 6. Volán—Budafok x 1:1 7. Répcelak—Körmend 1 1:0 8. Z. Dózsa—AURAS x 2:2 9. Győri Text.—Fűzfő x 0:0 10. Rákóczi SE—Vác 2 1:2 11. ÉGSZÖV—Szarvas x 1:1 12. Martfű—SZVSE 1 2:1 13. Brescia—Spal 1 3:1 4-1 14. Foggia—Varese 1. 1:0 8.27: Nótacsokor. — 9.00: Tit­kon innen — titkon túl. Az ön­gyilkosok osztályán (ism.). — 9.30: Régi híres énekesek mű­sorából. — 10.05: Iskolarádió. — 10.35: Zenekari muzsika. — 11.39: Illés Béla művei. Honfoglalás. Dramatizált epizódok. — II. rész. — 12.35: Melódiakoktél. — Közben: 13.10: Törvénykönyv. — 13.25: A Melódiakoktél folytatá­sa. — 14.10: Ezeregy délután. — 14.50: Éneklő Ifjúság. — 15.10: Grieg műveiből. — 15.44: Ma­gyarán szólva. — 16.00: A világ- gazdaság hírei. — 16.05: Harsan a kürtszó! — 16.35: Lendvay Kamilló kórusműveiből. — 16.47: Fúvósesztrád. — 17.05: Két ott­hon között. — 17.30: Mozart: Kis semmiségek — balettzene. — 17.57: Üj könyvek (ism.). — 18.00: A Szabó család. — 18.30: Esti magazin. — 19.15: Vlagyimir Atlantov énekel. — 19.31: Színes népi muzsika. 20.03: Minden­ki könyvtára. Illés Endre: Tör­ténet a szerelemről és a halál­ról. — 20.33: Joan Sutherland operettfelvételeiből. — 21.05: Hú­szas stúdió. A ma és a holnap mesgyéjén. — 21.59: Meditáció a bér és a nyereség kapcsola­táról. — 22.20: Kovács Dénes hegedül, Bacher Mihály zongo­rázik. — 23.22: Ritmusok Varsó­ból. — 0.10: Régi kórusmuzsika. PETŐFI: 8.05: Fúvószene Mosonyi Mi­hály műveiből. — 8.20: Tíz perc külpolitika (ism.). — 8.33: Zene­kari muzsika. — 9.00: Sanzonok. — 9.33: Derűre is derű. A hu­szadik századi magyar irodalom paródiákban elbeszélve. — n. rész (ism.). — 10.00: A zene hullámhosszán. — 11.55: Látó­szög. Az Ifjúsági Rádió műso­ra. — 12.00: Részletek Szirmai Albert Alexandra és Táncos hu­szárok című operettjéből. — 12.33: Wagner—Liszt: Tannhäu­ser. — Nyitány. — 12.50: Klasz- szikus bolgár versek. — 13.07: Kiskunsági népdalok és táncok. — 13.33: Britten: öt virágének. — 14.00: Kettőtől hatig... — 14.00: Operaslágerek. — 14.30: Hírek. — 14.33: Tánczenei kok­tél. — 15.20: Könyvről — köny­vért. — 15.30: Hírek. — 15.33: Műsorismertetés. — 15.36: Örök­zöld dallamok. — 16.30: Hírek. — 16.33: Csúcsforgalom. Zenei szerkesztő: Divéky István. Ri­porter: Petress István. Találko­zóhely: a Kőbányai Vas- és Acélöntöde (Bp., X., Fertő utca 14.) kultúrterme. A mű­sor telefonszáma: 343-732. — 18.00: Sebestyén János csemba­lózik. — 18.16: Petress Zsuzsa énekel. — 18.33: Verbunkosok, nóták. — 19.15: Energia és kör­nyezet. Beszélgetés Vigassy Jó­zsef fizikussal a párizsi atom­energia konferenciáról. — 19.30: Csak fiataloknak! — 20.33: Fia­talok stúdiója. — 20.57: Ránki György: Pomádé király új ru­hája. Meseopera. — 22.31: Nép­dalok, néptáncok. — 23.30: Zene­kari muzsika. TELEVÍZIÓ BUDAPEST: 8.05: Iskolatévé. Matematika. (Alt. isk. 5. oszt.) A hányados zőnyfölénybe kerültek a szol­nokiak, s a 41. percben nagy •egyenlítési lehetőséget szá­la jtottak el. Szünet után a hazaiak to­vább növelték előnyüket. Az 51. percben ismét a vendé­gek 16-osa előtt készülődtek szabadrúgáshoz a hazaiak. Pogány végezte el gyorsan, és az elmélázó védő. vala­mint Fekete mellett a labda a kapu jobb oldalában kö­tött ki, 3:1. Az 54. percben Szolnoki Szőkével szemben követett el szabálytalansá­got, amiért a játékvezető kiállította. Ettől a perctől kezdve az MTE-játékosok teljesen lehangoltan és ked­vüket vesztve játszottak. A 66. percben Fodor játszotta magát tisztára, de kapuba tartó labdáját a leshelyzet­ben álló Pogány megtoldot­ta, mire a játékvezető ér­vénytelenítette a gólt. A 75. percben Simon lőtt kapu mellé, majd 2 perc múlva Mártonnal szemben követtek el szabálytalanságot a 16­Tószeg—Jászjákőhalma 2:1 (2:0), Jászjákőhalma, 200 n. v.: Magyari. A tabella két utolsó helyén álló együttes találkozóján színvonalas já­ték alakult ki. A helyzetei­ket jobban kihasználó tósze­giek megérdemelten vitték haza a két bajnoki pontot. Ifi: Jászjákőhalma—Tószeg 3:1. Honvéd Kilián FSE—Kar­cag 1:1 (1:1). Szolnok, Kili- án-pálya, 100 n. v.: Kop­pány. Mindjárt a kezdés után a Kilián került fölény­be. A karcagi kapus azon­ban önfeláldozóan védett, és mindent hárítani tudott. A 10. percben szerezte meg a Kilián a vezetést Moldván révén. A gól után is hazai fölény jellemezte a játékot. A 38. percben egyenlített Karcag, Mándi révén. G.: Moldván, ill.: Mándi. A ha­zaiak közül senkit sem le­het kiemelni, az egész ven­dégegyüttest dicséret illeti változásai. — 9.50: Perpetuum mobile. Ismeretterjesztő műsor gyerekeknek (ism.). — 10.35: Ki játszik ilyet? (színes). Változa­tok egy Weöres-versre (ism.). — 11.05: Matematika (Alt. isk. 7. oszt.) Középpontos és tenge­lyes szimmetria. — 12.10: Film- esztétika. (Középisk. I—II. oszt.) A stílust meghatározó jegyek. — 13.05: Iskolatévé. Matematika. (Ált. isk. 5. oszt.) (ism.). — 15.55: Matematika. (Alt. isk. 7. oszt.) (ism.). — 16.58: Hírek. — 17.05: Torna világkupa (színes). Férfi összetett verseny. Közve­títés Londonból, felvételről. — 17.55: Száfári. — Afrikai autós tűraverseny. — 18.40: Reklám­műsor. — 18.45: Játék a betűk­kel. — 19.10: MOKÉP-reklám. — 19.15: Esti mese (színes). — 19.30: Tv-híradó. — 20.00: Idősebbek is elkezdhetik. Tévétorna. — 20.05: A párduc. Magyarul beszélő olasz film. I. rész. — 21.30: Jogi esetek. A tévedés és a jog ösz- szefüggése. — 22.10: Tv-híradó. 3. — 22.20: Torna világkupa (színes). Női Összetett verseny. Közvetítés Londonból. 2. MŰSOR: 20.00: Nana Mouskouri. Zenés angol film (ism.). — 20.30: Ba­rangolás Maliban. A Niger-folyó mentén. NSZK rövidfilm. — 21.00: Tv-híradó. 2. — 21.20: Rek­lámműsor. — 21.25: Legenda az ezüstfenyőről (színes). Magyarul beszélő csehszlovák film. BUKAREST: 15.00: Iskolát tv. — 15.30: Fran­cia nyelvoktatás. — 16.05: Szóra­koztató zene. — 16.20: Reflek­tor. — 16.40: Mezőgazdaság. — 17.25: Folklór-műsor. — 17.55: Tv- glóbusz. Törökország. — 18.20: A legkisebbeknek. — 18.30: Tv-új- ság. — 19.35: Orfeusz. — 21.00: Kedvelt melódiák. oson belül. A megítélt li­est Lódi biztosan értékesí­tette, 3:2. Négy perc múlva azonban a hazaiak bebizto­sították győzelmüket. Har­minc méterre Fekete kapu­jától Lipták végezte el a megítélt szabadrúgást. A jól eltalált labda a háromtagú sorfal között a mozdulatlan Fekete mellett vágódott a balsarokba, 4:2. A játékidő első felében az MTE játszott enyhe fölény­ben, de két durva védelmi hibából mégis a hazaiak sze­reztek előnyt. A második félidőben a gyors hazai gól, majd a kiállítás teljesen visszavette a szolnokiakat, s bár az utolsó negyedórában a fölényeskedő hazaiakkal szemben sikerült szépíteni, azonban az újabb • szabad­rúgásgól végleg, megpecsé­telte sorsukat. Annak elle­nére, hogy a vendéglátók négy góljuk közül hármat (!) szabadrúgásból értek el, megérdemelték a győzelmet, mert egységesebb csapatjá­tékot produkáltak, mint az MTE. Egyénileg a hazaiak közül Zentai, Pogány és Menyhárt neve érdemel em­lítést. A szolnokiak közül senki sem játszott jól. hallatlanul lelkes játékáért. ifi: MTEI—Karcag 3:1. Rákóczifalva—Jászberényi .Vasas 4:1 (1:1). Rákóczifalva, 300 n. v.: Fodor. Küzdelmes mérkőzést vívott a Íjét együt­tes. Második félidei jobb já­tékával biztosan győzött a hazai csapat. G.: Novotni, Szabó, Zakar II., Bencsik, ill. Varga. Jók: az egész hazai együttes, ill. Kaptás, Benke. Ifi: Jászberényi Vasas—Rá­kóczifalva 0:2. Törökszentmiklósi Vasas— Jászfényszaru 6:0 (1:0) Tö­rökszentmiklós 300 n. v.: Ko­vács. A minden szempont­ból, jobb hazai csapat ilyen arányban is megérdemelt győzelmet aratott a helyen­ként jól játszó vendégekkel szemben. G.: Nagy L, (2), Stummer (2), Sebők, Bukta. Jók: Sebők, Boda, Kriston. Ifi: Tm. Vasas—Jászfény­szaru 1:1. Serdülő: Tm. Vasas—Kis­újszállás 8:1. Üjszász—Mezőtúri Főisko­lai AFC 1:1 (1:0). Üjszász, 250 n. v.: Cs. Szabó. Köze­pes színvonalú mérkőzésen a gyenge formában játszó tá­madósorok sok gólhelyzetet hagytak ki: Egyik csapat sem érdemel dicséretet. Ifi: Újszász—MAFC 1:1. Fegyvernek—Középtiszai MEDOSZ 1:0 (1:0). Kenderes, 250 n. v.: Bállá Gyula. Az első félidőben nagy , védelmi hibából a vendégek szerez­ték meg a két pontot jelentő gólt. Hiába játszottak végig jobban a hazaiak, helyzetei­ket nem tudták kihasználni. Végeredményben az egyetlen helyzetét kihasználó vendég­csapat megérdemelten nyert a tehetetlen hazaiakkal szemr ben. G.: Faragó. Jók: Fara­gó, ill. az egész hazai csa­pat, a vereség ellenére. Ifi: Középtiszai MEDOSZ— Fegyvernek 2:1. Szolnoki Cukorgyár—Szol­noki Olajbányász 3:2 (0:1), Szolnok, Mátyás király úti pálya, 50 n. v.: Békés me­gyéből. Az Olajbányász az 1:0-ás vezetés tudatában sem tudta otthon tartani a két bajnoki pontot a lelkes cu­korgyáriakkal szemben. G.: Kormos (3), ill. Pénzes (2). Jók: a Cukorgyár egész együttese, az Olajbányászból senkit sem lehet kiemelni. Ifi: Olajbányász—Cukor­gyár 4:0. Túrkeve—Jászapáti 2:1. MAI MŰSOR ,+.<: KOSSUTH: