Szolnok Megyei Néplap, 1975. szeptember (26. évfolyam, 205-229. szám)

1975-09-30 / 229. szám

1975. szeptember 30. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Vízilabda OB I Befejeződött a vízilabda­bajnokság Egri Dózsa—Szolnoki VD. 7:6 (2:1, 3:1, 1:3, 1:1) Szolnok, Damjanich uszo­da, 800 n. v.: Königh — jól. Vízügy-Dózsa: Ugrai—Pintér I., Varga J., Urbán, Cseh, dr. Hecsei, Pásztrai. Edző: Ka­nizsa Tivadar. Egri Dózsa: Kácsor—Katona, Pócsik, Ke­lemen, Krajcsovics, Kovács R., Kádas. Edző: Pócsik Dé­nes. A szombati OSC elleni döntetlennel a Vízügy-Dózsa már biztosította további rész­vételét az OB I-es bajnok­ságban. Az előző mérkőzé­sek, amelyek a kiesés elke­rülése miatt döntő fontossá­gúak voltak, sokat kivettek a Vízügy-Dózsa játékosai­ból. Az egri csapatban volt még annyi tartalék, hogy a számukra létfontosságú mér­kőzésen hatalmas tempót diktálva, sok úszással, végig­játsszák a mérkőzést. A má­sodik negyedben már 5:2 vezetett az Egri Dózsa. A harmadik negyedben a Víz­ügy-Dózsa rákapcsolt, sike­rült kiegyenlítenie, de a ne­gyed végén, — Kádas em­berelőnyből lőtt gólja újból vezetéshez juttatta az egri­eket. A negyedik negyedben mindkét részről egy-egy gól esett. Előbb Katona, majd Urbán gólja állította be a végeredményt. G.: Kovács R. (4), Krajcsovics, Kádas, Ka­tona, ill. Urbán (2), Pászt­rai, Pintér, Cseh, Hecsei dr. Jók: Kovács R., Pócsik, ill. Urbán, Pintér. — BI — Éttörő I. osztály: Szolnok Vízügy-Dózsa—Bp. Honvéd 14:1 (5:0, 4:0, 1:0, 4:1). G.: Lengyel (8), Pintér L. (3), Pintér I. (2), Hudacsek (1). Úttörő II. oszt: Szolnoki Vízügy-Dózsa—FTC 3:1 (1:0, 1:0, 1:0, 0:1). G.; Hegman, Kanizsa, Sóskúti. Ifjúsági csapatok jubileumi váltófutása Vasárnap rendezték meg a Szolnoki MAV-ÉGSZÖV ME- DOSZ NB m-as labdarúgó- mérkőzés félidejében — meg­hívott férfi és női ifjúsági csa­patok részvételével — a 4x100 m-es Jubileumi váltófutást. Mind a lányoknál, mind a fiuknál három-három csapat indult. A lányoknál az esélyes Szolnoki MÁV váltója lett az első, és így elnyerte a Szolnok megyei Nép­lap felajánlott kupáját. A fiuk­nál viszont a Honvéd Kilián FSE csapata bizonyult a leg­jobbnak és ezzel megszerezte a Hazafias Népfront serlegét. Ké­pünkön: Gyöngy Ibolya, a Szol­noki MÁV csapatának befutója. Labdarúgás megyei I, osztály Meglepetések futószalagon Jászapáti—Bfezőtúrf Főiskolai AFC 4:0 (2:0). Élvezetes iramú, színvonalas mérkőzésen megér­demelt hazai győzelem szüle­tett. Az újonc hazai együttes határtalan lelkesedéssel küz­dött a tavalyi bajnokaspiráns ellen- G.: Tóth L.. Tóth M., Kriger, Szabó. Jók: Tóth L Menyhárt, Táj ti. Ifi: Jászapáti—MAFC 33„ Rákóczii alva—Fegyvernek 7* (3:0). Rákóczii alva, 200 n. v.: Bállá Gy. Sportszerű mérkőzé­sen, kirobbanó formában ját­szottak a hazaiak, s győzelmük még ilyen arányban is meg­érdemelt. G.: Mihályi (2), Ben- csik (2), Horváth, Zakar II. és Szabó. Az egész rákóczifalvi csapat jó teljesítményt nyújtott. A vendégek közül senkit nem lehet kiemelni. Lö: Rákóczifalva—Fegyvernek 2:1. Tűrkeve—Jb. Vasas 2:0 (1:0). Tűrkeve, 500 n. v.: Maczkó. A túrkevei együttes a 7. mérkőzés után is megőrizte , veretlenségét pedig a jászberényi együttesben kemény ellenfélre talált. G.: F. Kiss, Sugár. Ifi: Tűrkeve—Jb. Vasas 1:0. Szolnoki Olajbányász—Jász- fényszaru 1:1 (1:0). Mátyás kir. úti pálya, 100 n. v.: Orbán. Az alacsony színvonalú mérkőzé­sen mindkét csapat számos gól­helyzetet hibázott. Különösen az Olajbányász csatárai puskáztak el számos lehetőséget. G.: Han- godi I., ill. Gál. Jók: Szabó Varga, ill. Gál, Farkas II., Bagi. Ifi: Olajbányász—Jászfényszaru 1:0. Honvéd-Kilián FSE—Tószeg 4:0 (2:0). Szolnok, repülőtér, 200 n. v.: Hossó. Már a második perc végén vezetést szerzett Tö­rök a hazai csapatnak. A hon­védek rohamait a vendégek időnként kíméletlen játékkal igyekeztek megállítani. A Kilián nagyobb arányban is nyerhetett vofna. G.: Török (2, egyet ll-esből, Baran, (ll-ből) Plausin. Jók: Kupái Török, Márta. Ifi: Kilián—MTE 12:0. Törökszentmiklós—Vasas Kö­zéptiszai MEDOSZ 7:1 (2:1). Törökszentmiklós, 300 n. v.: Lajkó. Végig a hazai csapat irá­nyította a játékot, a vendégek csak időnként fejtettek ki ko­molyabb ellenállást. G.: Stum­mer (3), Bukta (2), Kriston, Tar, ill. Süveges. Jók: Kriston, Nagy, Stummer, Kocsis, ill. Süveges, Lázár, Berényi. ifi: Tmiklósi Vasas—Kenderes 8:«. Üjszásr—Jasrjákóhah»* 4* (1:0). Jaszjákóhalma. 200 n. v.: AbonyL A vendégek végig dön­tő fölényben játszottak, és Ilyen arányban is megérdemeltén nyertek. Ifi: Jészj ákóhalma—Üj szász 1:0. Karcag—Szolnoki Cukorgyár 4:1. Szolnok, Cukorgyári pálya, 200 n. v.: Hajdú m-bőL A kar­cagi együttes tervszerű játéká­val megérdemelten szerezte meg a két bajnoki pontot. A mezőny legjobbja a négy gólt szerző Bundás volt. G.: Bundás (4), ill. Csollák. Jók: Az egész karcagi csapat, illetve Bakk, Márkus, Veréb, Csollák. Ili: Karcag—Cukorgyár »3. MOZI Szolnok Vörös Csillag: Ne sírj teleszajjal. Kert: özvegy, Cou- dercné (14), Tallinn: Gyilkosság péntek este (14, felemelt hely­áron), Tisza: A sandeni gyer­mekgyilkossági per (14). Szan- daszőlős: Kert: Vizsgálat lezárult felejtse el (14). Jászberény Le­hel: Nona (14), Kert: Szerelmes­pár az első évben, Mopresszó: szünnap. Karcag Déryné: Kop- jások. Kisújszállás Ady: Siva­tagban, őserdőben (I—H. Dupla helyáron). Kunhegyes Szabad­ság : Átkozottak vagyunk Irina (16). Kunszenmárton Körös: A második áldozat. Mezőtúr Dózsa: A nagy medve fiai, Szabadság: Nem adom a lányom, Béke: A Gejzírvölgy titka (14). Tiszafüred Tisza: A határon szolgálok. Tö­rökszentmiklós Dózsa: Hosszú búcsú (14, felemelt helyáibn), Hunyadi: Szalad, szalad a kül­város. Tűrkeve Vörös Csillag: Magánbeszélgetés (14). RÁDIÓ SZOLNOKI STÜDIÖ: 18.—19.00: Alföldi krónika. — Kovács Kati felvételeiből. — Üzemi lapszemle. — A munkás- mozgalom dalaiból. — Aktuális jegyzet. — Szerkesztik a hall­gatók. KOSSUTH: 8.22: Caterina Caselli, Nicola di Bari és a Giannini együttes műsorából. — 9.00: Harsan a kürtszói — 9.35: Böbe Gáspár Táblázatok Labdarúgó NB II. Első pont idegenből Szolnoki MTE—Várpalotai Bányász 1:1 (1:1) Várpalota, 300 n. v.: Htámori. SZMTE: Fekete — Kolláth, Arany, (Siklósi 50. percben), Simon, Kábák, Árvái, Sebők, Lódi — Garics, Magos, Szolnoki. Edző: Géléi József. Vár­palota: Palotai — Czompó, Csapó, Kisbej, Bor, — Kun (Horváth a 27. percben) Kerkai, Szöllósi — Nyitrai, Berta­lan, László (Albu az 52.. percben). Edző: Palovetcz Béla. LABDARCGAS 1. Dunaújv. NB 9 n 7 1 1 23-10 15 2. PMSC 9 6 2 1 21- 8 14 3. Budafok 9 6 1 2 20-14 13 4. Dorog 9 5 2 2 16-12 12 5. Oroszlány 9 4 3 2 21-14 11 6. Várpalota 9 4 3 2 17-15 11 7. BVSC 9 5 1 3 14-14 11 8. KKFSE 9 4 2 3 17-10 10 9. Volán 9 3 4 2 14-11 10 10. DVSC 9 4 1 4 13-16 9 11. Olajb. 9 3 3 3 10-13 9 12. Nagybát. 9 3 2 4 11-14 8 13. SZMTE 9 3 1 5 14-13 7 14. Komló 9 2 3 4 8-10 7 15. MÁV D. 9 3 1 5 7-16 7 16. IZZÓ 9 2 2 5 10-12 6 17. FÖSPED 9 2 2 5 13-17 6 18. Szekszárd 9 2 2 5 11-17 6 19. Bábolna 9 2 — 7 9-21 4 20. Bp. Spart. 9 1 2 6 7-19 4 Nagykanizsa—BVSC Pécsi MSC—Oroszlány 1 0 :1 :0 Dorog—Vasas Izzó 2 :1 Kossuth KFSE—Szekszárd 5:0 Dunaújváros—Bábolna 4:1 FOSPED—MÁV DAC 3:0 VOLÁN—Komló 4:1 Debrecen—Budafok 4 :l Nagybátony—Spartacus 3:0 NB m, DÉLKELET 1. Szarvas 9 6 3 — 24- 7 15 2. Szó. MÁV 9 6 2 1 23-10 14 3. SZVSE 9 6 1 2 22-13 13 4. Jánoshal. 9 6 1 2 14-10 13 5. BTASK 9 4 4 1 19-12 12 6. Láng 9 4 3 2 12- 8 11 7. Szegedi D. 9 5 — 4 21-12 10 8. ÉGSZÖV 9 3 4 2 12- 9 10 9. KTE 9 4 2 3 13-13 10 10. ÉPGÉP 9 3 3 3 13- 18 9 11. Szabó SE 9 3 2 4 13-15 8 12. Gyula 9 2 4 3 9-11 8 13. ESMTK 9 3 1 5 18-17 7 14. KSC 9 3 1 5 11-11 7 15. Lehel SC 9 1 5 3 10-13 7 16. HMSE 9 2 3 4 10-14 7 17. Orosháza 9 1 4 4 12-15 6 18. Kalocsa 9 2 2 5 15-26 6 19. Tisza Cipő 9 2 — 7 6-30 4 20. Sütőipar 9 1 1 7 6-19 3 Szegedi Dózsa­-Gyulai SE ! 5:1 Láng Vasas—Erzsébeti Sp. : 2:0 Jánoshalma—Kecskeméti SC 1:0 B.-csabai TASK— SZVSE 4:2 Kalocsai VTSK—Orosh. MTK 4:4 MEGYEI l OSZTÁLY Az első percek lagymatag, álmos játékát egy váratlan szolnoki gól törte meg. A vendégek partdobáshoz ju­tottak a hazaiak térfelének közepén. Szolnoki nagy be­dobását Garics az alapvonal­ról emelte vissza, és a jókor érkező Magos védhetetlenül fejelt a hálóba, (1:03. A gól után a Várpalota elkesere­dett rohamokat indított, ak­cióikban azonban kevés terv- szerűséget lehetett felfedez­ni. A 15. percben Kisbej vá­ratlan 25 méterről leadott lö­vése alig kerülte el Fekete kapuját. A 23. percben meg­született a kiegyenlítés. Szöl- lősi saját térfeléről merede­ken indította a felfutó Czompót. A hátvéd a meg­torpanó Arany mellett el­húzta a labdát, egyedül tört kapura, és 8 méterről bizto­san lőtt a kapu bal oldalába. (1:1). Rögtön a kezdés után megszerezhette volna a ve­zetést a Várpalota. Egy előre ívelt labdát Arany rosszul talált el, mely saját kapuja felé pattant. Kun rácsapott és óriási gólhelyzetben Feke­tébe lőtte a labdát. A félidő hátralévő részét enyhp vár­palotai fölény jellemezte. Szünet után sem emelke­dett a játék színvonala és irama a közepes fölé. A 48. percben László 20 méterről leadott lövését a léc alól tornászta szögletre Fekete. Az 56. percben Magos adott be jobb oldalról, Palotai ki­vetődve mentett Garics elől, A 61. percben Szolnoki indí­tott saját térfeléről táma­dást. Az egyik várpalotai játékos szabálytalanul igye­kezett szerelni, a csatár a labda elrúgása után sport­szerűtlenül viselkedett, ami­ért a játékvezető jogosan le- küldte a pályáról. A tíz fő­re fogyatkozott vendégek egyenrangú ellenfelei ma­radtak a hazaiaknak. 65. percben Garics bal oldalon elment védője mellett, nagy­szerűen lőtt a kapu elé és Palotai merész kivetődéssel Magos lábáról szedte le a labdát. A 73. percben Czom­pó elhagyta a játékteret. Az utolsó negyedórában a Vár­palota megpróbálta kihar­colni a győzelmet. A 78. percben bal oldali szabadrú­gást követően Horváth fejelt kapura, Fekete nagyszerűen védett. Még egy említésre méltó esemény történt a szolnokiak kapuja előtt: Nyitrai beadását Horváth látványosan hanyattvetődve küldte a léc fölé. Küzdelmes, de a közepesnél valamivel gyengébb mérkő­zésen megszerezte az első idegenbeli pontját a Szolnoki MTE. A szolnokiak nem tudták megismételni az elmúlt héten mu­tatott játékukat, különösen az első félidőben játszottak sok hibával. A második félidőben a védelem ászervezése után erősen feljavultak. A mérkőzés egészét tekintve, valósnak mondható a pontosztozkodás. A szolnokiak közül Fekete, a második félidőre feljavult Simon és a nagy akarással játszó Garics teljesítménye említ­hető. A hazaiak közül sérüléséig Czompó, Kisbej és Nyitrai játéka volt valamivel jobb közepesnél. A játékvezető jól bí- ráskoC 3 tt. — szekeres — 1. T.-miklós 7 1 — 1 25-11 12 2. Kilián FSE 7 6 — 1 21- 7 12 3. Tűrkeve 7 5 2 — 16- 5 12 4. Rákóczii. 7 5 1 1 18- 8 11 5. Jb. Vasas 7 5 1 1 13- 6 11 6. Karcag 7 2 4 1 16-12 8 7. Üj szász 7 4 — 3 12-10 8 8. Sz. Olajb. 7 3 2 2 14-13 8 9. J.-fénysz. 7 2 3 2 9-10 7 10. Fegyvernek 7 2 3 2 9-15 7 11. Jászapáti 7 2 — 5 13-14 4 12. K. MEDOSZ 7 2 — 5 8-20 4 13. Sz. Cukorgy. 7 1 1 5 9-14 3 14. Mezőtúr 7 —• 3 4 6-14 3 15. Tószeg 7 — 2 5 4-18 2 16. J.-Jákóh. 7 — — 7 8-24 — VÍZILABDA OB I . A bajnokság végeredménye: 1. Vasas 2. OSC 3. FTC 4. Ü. Dózsa 5. BVSC 6. Bp. Honv. 7. Bp. Spart. 8. Szentes 9. SZEOL 10. Szolnok 11. Eger 12. V. Izzó *2 1« 22 t2 22 13 22 10 22 10 22 7 9 10 8 41 5 13 7 13 1 W»- 74 37 1 119- 90 33 5 104- 87 30 6 92- 77 26 7 97- 86 25 9 100- 98 22 86- 88 22 84- 94 16 68- 89 15 99-119 14 98-125 13 72- 95 11 A totó 39. heti eredménye 1. DVSC—Budafok 1 4:1 2. FÖSPED—MÁV DAC 1 3:0 3. Kanizsa—BVSC X 1:1 4. Volán—Komló 1 1:0 5. Dorog—Izzó 1 2:1 6. Bakony—Fűzfő X 0:0 7. Rákóczi—Körmend 2 1:3 8. SVSE—MOTIM 1 3:2 9. Győri Textiles—Pét l 1:0 10. Martfű—Szarvas 2 0:2 11. ÉPGÉP—Szabó L. SE 1 4:2 12. Lehel—KTE X 13 13. Békéscsaba—SZVSE 1 4:2 4-1 M. Sashalom—PVSK t 33 Labdarúgó NB III Keserves győzelmet szerzett a MAY Szolnoki MÁV—ÉGSZÖV MEDOSZ 2:1 (1:1) Szolnok, 3200 n., v.: Pádár. Szolnok: Fehér — Rácz (Holler), Repka, Tóth, Nagy A. (Kalmár), Földesí, Pagonyi, Géczi, Molnár, Csontos, Papp. Edző: Himer Ist­ván. Elénk iramban kezdődött a mérkőzés, a MÁV rögtön táma­dásba lendült. A vendégek nyolc emberrel védekeztek, mindössze Dárdai és Szondi révén próbál­tak veszélyt kelteni Fehér ka­puja előtt. A 22. 'percben a ha­zai csapat kitámadott, és ez megbosszulta magát. Gyors el­lentámadás végén Kovács fejelt kapura, Nagy A. kézzel ért a labdához. A megítélt büntetőt Czikora értékesítette, 0:1. A vas­utas akciókat csak szabálytalan­ság árán tudták megállítani. a vendégek. Géczit a 16-os előte­rében Horváh leterítette, ezért a játékvezető kiállította. A ha­zai rohamok csak a 42. percben hozták meg az egyenlítést: Csontos egyéni alakítás után mintegy 25 méterről küldött vá­ratlan ballábas lövése a jobb felső sarokba vágódott, 1:1. A második félidő kezdeti rohamai után érthetetlen hibákat követ­tek el a hazaiak. Az 58. perc­ben Pagonyi elvesztette a labdát, Dárdai kiugrott, de lövését Fe­hér hárítani tudta. Három perc­cel később Holler Szondi elé ad­ta a labdát, aki kiugrott a vé­dők közül, és Repka csak az utolsó pillanatban tudott keresz­tezni. A 79. percben Szondi és Dárdai hagyták faképnél a ha­zai védőket, de Fehér belevető­dött a labda útjába. — tamási — Kecskeméti TE—Lehel SC 1:1 (1:0) Jászberény, 800 n., v.: Drahos. Lehel SC: Vasas — Szaffián (Fejes), Hajdú, Sárközi. Kátai, Karkus, Kelemen, Lukácsi. Ba­cher, Gergely, Szívós (Marczis). Edző: Bíró István. A 3. percben megszerezte a ve­zetést a KTE: a Lehel védői hi­báztak, és Zubornyák mintegy 10 méterről a bal felső sarokba lőtt, 1:0. A gyors gól megza­varta a hazai csapatot, nehezen lendültek játékba. A 24. percben Bacher beadását Gergely fejelte kapura, de, Nagy védett. Egy perc múlva Szívós cselezte be magát az ötösre, de begúrítás helyett a kapusba lőtt. A 38. percben újabb gólt szerezhetett volna Virág, hosszan szöktette magát és a labda kigurult az alapvonalon túlra. Szünet után a Lehel rohamozott. Az 51. perc­ben Gergely fejesét védte Nagy, majd Kelemen elől az utolsó pil­lanatban rúgta szögletre a lab­dát Gyorsa. A 63. percben Ger­gely nagyszerű ütemben ugrott ki a védők közül, s az alapvo­nalról belőtt tabdáját Sárközi két méterről az üres kapu fölé emelte. 10 perc múlva kiegyen­lített a Lehel: Kelemen a jobb­MAI MŰSOR Ernő , népi zenekara játszik Bangó Margit cigánydalokat énekel. — 10.05: Iskolarádió. — 10.35: Mascagni: Parasztbecsület. Egyfelvonásos opera. — 12.35: Melódiakoktél. — 14.00: Részletek Gyöngy Pál—Kristóf Károly: Minden jegy elkelt című ope­rettjéből. — 14.15: Rendezte: Csaj ági János. Álom a vár alatt. Áprily Lajos költeményének rádióváltozata. — 14.49: Éneklő Ifjúság. — 15.10: Kovács Péter énekel. — 15.20: Az Állami Népi Együttes felvételeiből. — 16.00: A világgazdaság hírei. — 16.05: Tartini: ördögtrilla szonáta. — 16.20: Ostoros! körkép. Riport. — 16.40: Bruno Prevedi énekel. — 17.05: Fiatalok stúdiója. — 17.25: A Budapesti Koncertfúvószene­kar polkákat játszik. — 17.36: KGST-híradó. Csergő Jánosnál, a Ganz-MÁVAG vezérigazgató­jánál. — 18.01: Kodály-kórusmű- vek. — 18.30: A Szabó család. — 19.25: Zala Tóth Erzsébet és Varga András nótákat énekel, Lakatos Antal népi zenekara játszik. — 19.55: Lemezmúzeum. — 21.03: Kilátó. A Rádió világ- irodalmi folyóirata. — 22.20: Tíz perc külpolitika. — 22.30: Varsói beszélgetés Cathy Barberiannal. — 23.18: Musicalekből. — 0.10: Népi hangszeres muzsika. PETŐFI: 8.05: Churchill: Hófehérke és a hét törpe. — 8.11: A tábornok halála. Eseményjáték. — 9.03: Két Beethoven-szonáta. — 9.50: Kritikusok fóruma. Dohai Pé­ter: Tartozó élet. — 10.00: A zene hullámhosszán. — 12.00: Romantikus zene. — Közben: 12.43: Törvénykönyv. — 13.03: A romantikus zene folytatása. — 13.40: Vasárnap. Földeák János versei. — 14.00: Tánczenei kok­tél. — 14.45: Hírek. Körzeti idő­járás. — 14.50: Irányítószám: 1800. Zene, zene, zene. Boros Anikó műsora. — Közben: 15.30 —15.33: Hírek. — 16.00: Hírek. — 16.33: Műsorismertetés. — 16.36: Csúcsforgalom — Hódmezővásár­helyen. — Zenei szerkesztő: Kiss Gyöngyi. Riporter: Petress Ist­ván. Találkozóhely: Hódmezővá­sárhely, Kossuth téri parkoló. A műsor telefonszáma: 343-732. — Közben: 17.30—17.33: Hírek. — 18.00: Hírek. Időjárás — 18.10: Titkon innen, titkon túl. — VI. rész. — 18.45: A ma­gyar muzsika múltjából. — 19.08: Madrid hercege. Részletek Lopez operettjéből. — 19.25: Olvasó­lámpa. — 19.40: Liszt: Spanyol rapszódia. — 20.25: Üj könyvek (ism.). — 20.28: Budapesti Mű­vészeti Hetek. Mátyás király. Száraz György eseményjátéka. — I. rész. — 21.28: Sikerlista — 1975 szeptember. — 22.08: Régi híres énekesek műsorából. Du- solina Giannini és Giuseppe de Luca énekel. — 22.30: Könnyű­zene Moszkvából. — 23.15: Sibe­lius : II. szimfónia. TELEVÍZIÓ BUDAPEST: 8.05: Iskolatévé. Matematika. (Alt. isk. 5. oszt.) Mérések a gyakorlatban. Mérési eredmé­nyek, mint közelítő értékek. — 10.45: Perpetuum mobile. Isme­retterjesztő műsor gyerekeknek (ism.). — 11.30: Ki játszik ilyet? Mitől vers a vers? (ism.). — 11.55: Földrajz. (Ált. isk. 5. oszt.) A Kiskunság. — 13.05: Matema­tika (ism.). — 16.50: Földrajz (ism.). — 17.20: Hírek. — 17.30: Könnyűzene a Román Televízió műsorából. Intervízió-átvétel (ism.). — 17.45: Reklámműsor. — 17.50: Jó estét, Szeged! Kender... olaj... diáksapka... Helyszíni köz­vetítés. I. rész. — 18.40: Játék a betűkkel. — 19.05: MOKÉP- reklám. — 19.10: Esti mese. — 19.30: Tv-híradó — 20.00: Idő­sebbek is elkezdhetik... Tévé­torna. — 20.05: Fő az egészség. Magyarul beszélő francia film. — 21.10: Jó estét, Szeged. ,,Itt nem boldogul más, csak aki al­kot”. Helyszíni közvetítés. H. rész. — 22.10: Dalok, táncok a Szovjetunióból (színes). Lett koncert. — 22.25: Tv-híradó. 3. BUKAREST: 15.00: Iskolatelevízió. — 16.25: Színházi újdonságok. — 16.45: Csillagok parádéja. — 17.05: Me­zőgazdasági adás. — 18.00: Tv- glóbusz. — 18.20: A legkisebbed­nek. — 18.3Ó: Tv-újság. — 19.0(k Gazdasági híradó. — 19.30: Ro­mán színházi est. — 21.00: Köny- nyüzenei adás. összekötő helyéről kapura lőtt, Nagy kitenyerelte a labdát, és a jó ütemben érkező Lukácsi a hálóba fejelt, 1:1. — 1 ászló — ÉPGÉP—Mezőtúri Honv. 4:2 (2:1) Albertfalva, 300 n., v.: Szendrő. Szabó Lajos SE: Farkas — Neu­mann, Lakatos H., Jancsa, Papp, Gugyerás, Dinya (Fekete). Ja­kab. Magyar. Tóth, Halla. Edző: Bencsik Gyula. A mérkőzés góllal kezdődött: még egy perc sem telt el. s Li­geti gólt lőtt, 1:0. A 4. percben Tóth vitte fel a labdát a bal oldalon, és éles lövése a bal kapufa éléről a hálóba perdült, 1:1. A 24. percben Belichner cse­lezgetett a kapu előtt, a lövéssel kivárt és a védők felszabadítot­tak. A 30. percben Ligeti a té­továzó védők mellett nagy gólt lőtt a jobb sarokba, 2:1. Szünet után Jakab előtt nyílott az első gólszerzési alkalom, de a fiatal játékos elpuskázta a lehetőséget. A 65. percben újabb gólt ka­pott a Honvéd: Dénesi a felező­vonalnál nem támadta meg sen­ki, a játékos a 16-osig vitte fel a labdát, és onnan jól eltalált lövéssel a hálóba küldte, 3:1. A Honvéd nem adta fel ezután sem. lendületes támadásokat ve­zetett,, és a 70. percben szabad­rúgásból Halla védhetetlen gólt lőtt a bal sarokba. 3:2. A 80. percben eldőlt mérkőzés. A jói játszó Ligeti a 16-oson belül cse­lezgetett, Jancsa csak szabály­talanul tudta szerelni, a meg­ítélt ll-est Tóth B. biztosan ér­tékesítette. Jók: Ligeti, Dénes, Bleichner, Katona, ill. Neumann, Tóth, Halla. — sindel — Szarvasi Főiskolai Spart. —Tisza Cipő 2:0 (2:0) Martfű, 500 n., v.: Nyári. Tisza Cipő: Táj ti — Báli, Kucser. Kon­tár (Bodnár II., Nagy II., No- vák, Vass, Sütő, Szöllősi (Bod­nár I.), Nagy I.. Kovács I. Edző: Horváth Ferenc. A mérkőzés első percében Sü­tő elfutott a jobb oldalon, le­rázta az egész védelmet, de a kifutó kapusba lőtt. A 25. perc­ben szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak. Mintegy 25 méterről Brakszatorisz az elmélázó Táj ti mellett a jobb sarokba rúgta a labdát, 1:0. öt perccel később jobb oldali szögletből a kiváró martfűi védők között Magyar a kapu bal sarkába fejelt, 2:0. Sütő és Kovács I. a 43. percben már csak a kifutó Fiedlerrel állt szemben, de Sütő az üres kapu fölé emelte a labdát. A 60. percben ismét a martfűiek tör­tek kapura. Sütő kicselezte Gajdost, és 8 méterről gyengén ismét a kapusba lőtte a labdát, amely visszapattant, újra rálőt- de, de Fiedlerről a léc fölé per­dült. Ez volt a mérkőzés leg­nagyobb helyzete. A játék nagy részében Martfű egyenrangú el­lenfélnek bizonyult, sőt a hely­zetek alapján nyernie kellett volna. Sajnos Sütőnek, a védő­ből lett csatárnak ezúttal nem volt szerencséje. Jók: Kerekes, Magyar. Brakszatorisz, ill. Kon­tár. Nagy II. Novák. G.: Brak­szatorisz, Magyar. — mészáros —