Szolnok Megyei Néplap, 1975. augusztus (26. évfolyam, 179-204. szám)

1975-08-26 / 199. szám

1975. augusztus 26. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP T Javuló játék ellenére — vereség Budafoki HTE — Szolnoki MTE 2:0 (2:0) Budafok, 4000 n. v.: Rúzsa. Budafok: Fellegi — Horváth L., Kapitány, Noskó, (Tátrai a 68. percben), Vízi, — Kisteleki, (Somfalvi a 80. percben), Tóth K.,' Harangi, — Zöldi, Jakab, Králik. Edző: Mészöly Kálmán. Szolnok: Fekete, — Porhanda, Arany, Simon, Kovács, — Lódi, Sebők, Gálvölgyi (Újvári a szünetben), Garics, Fürtös (Magos a 35. percben), Szolnoki. Edző: Géléi József. Szolnok kezdte a játékot, de rögtön a Budafok lépett fel támadólag. Az első ne­gyedórában a hazaiak ját­szottak fölényben: a vendé­gek játékát ideges kapkodás jellemezte. A harmadik perc­ben Harangi lövése kerülte el Fekete kapuját, az 5. perc­ben Tóth K. átadását Jakab átlépte, a labda Kisteleki elé került, akinek közeli lövését Fekete nagy bravúrral védte. A 8. percben egy váratlan el­lentámadásnál Fürtös labdá­ját Garics közelről az oldal­hálóba pörgette. A 13. perc­ben jobb oldalról ívelődött kapu elé a labda. Fekete ki­mozdult rá, de megtorpant, ígv Tóth K. zavartalanul fe­jelhetett. A labda átszállt a kapus feje felett, s a kapufa belső éléről szerencséjére a kezébe pattant vissza. Ne­gyedóra eltelte után az MTE átvette a játék irányítását. A 22. percben Sebők mesterien indította Szolnokit, aki elgu­rította a labdát a kifutó ka­pus mellett, amelyet a befu­tó Horváth L. a gólvonalról vágott ki. A 27. percben Se­bők lövését védte Fellegi. A 29. percben Fürtös fejesét tette ártalmatlanná a kapus. Ezután Tóth K. kiugratta Kistelekit, és bár Gálvölgyi előnyösebb helyzetben volt, elvétette a labdát, s a gól­helyzetbe került csatárt már csak szabálytalanság árán tudta szerelni az 5-ös sar­kánál. A 11-es! Kapitány ér­tékesítette a büntetőt, 1:0. A gól nem szegte kedvét a ven­dégeknek. Előbb Lódi lövését védte Fellegi, majd a 39. percben a nagv kedvvel ját­szó Garicsot Kapitány csak szabálytalanság árán szerelte az 5-ösön, — ezúttal azon­ban a játékvezető sípja né­ma maradt. Az ellentámadás­ból megszerezte második gól­ját a Budafok: Noskó labdá­ját Tóth K. továbbcsúsztatta fejjel a lesen álló Jakab elé, aki nem hibázott, 2:0. A 42. percben Zöldi lövése vágó­dott ki a kapufa tövéről az alapvonalon túlra. A második félidőben Szol­nok vette át a kezdeménye­zést. Nagy akarással helyen­ként jól játszva, nagy fö­lénybe kerültek a vendégek. A hazaiaknak sokszor csak kíméletlen belemenések árán sikerült megállítaniuk a megújuló ■ szolnoki- támadá­sokat. Az 57. percben Noskó szabálytalankodása miatt közvetett szabadrúgáshoz ju­tott az MTE, a legurított lab­dát Szolnoki 10 méterről a bal kapufa mellé helyezte. A 60. percben Sebők labdájával Garics húzott el a jobb olda­lon, beadása az egyik védőn irányt változtatva a kapufára perdült, a visszappattanó lab­dát Szolnoki nagy helyzetben a vetődő kapusba rúgta. A 67. percben Magos alig lőtt kapu fölé. Két perc múlva Simon közeli fejesét fogta biztosan Fellegi. A 75. perc­ben Porhanda beadott labdá­ját Garics rosszul találta el az ötösön. A kétségbesetten menteni akaró Horváth L. a fekvő Fellegi kezébe pasz- szolt. A 83. percben Szolno­ki lövését Fellegi elvetődve hárította. A 85. percben is­mét Szolnoki került gólhely­zetbe. de kétszer is a fekvő kapust találta el. A hátralé­vő percekben elkeseredetten rohamozott a Szolnok, — eredménytelenül. A mérkőzés első negyed­órájában úgy tűnt, hogy az MTE játéka továbbra is gyengélkedik. A kritikus idő­szakot átvészelve azonban magára talált az együttes. Harcosan, nagy akarással ját­szottak, s helyenként már bíztató jeleket véltünk felfe­dezni játékukban. Hogy még­is vesztesként hagyták el a játékteret, azt a játékvezető hibáin kívül a kapu előtti ha­tározatlanságuknak „köszön­hették”. A szolnokiak közül Porhanda, Sebők, Garios és Simon játszott jól. A hazaiak közül Tóth K., Harangi és Kisteleki neve érdemel emlí­tést — Szekeres — Vízilabda Vereség az idénynyitón BVSC—Szolnoki Vízügyi Dózsa 9:4 (3:1, 2:2, 3:0, 1:1) Szőnyi úti uszoda 500 n. V: Samu M. Szol­nok: Takó, Pintér I., Urban, Varga, Dr. Hecsei, Cseh, Dudás, cserék: Kozák, Kelemen, Bozsó és Pintér F. BVSC: Gál, Cigány, Szöghy, Horkai, Kis, Heltai, Gém. Budapesten, a Szőnyi úti uszo­dában az őszi forduló első mér­kőzésén a kedvezőtlen előjelek­kel kezdő (betegség, sérülések) Vízügyi Dózsa vereséget szen­vedett az ötletesen játszó, sokat úszó, a helvzeteiket jobban ki­használó BVSC csapatától. A fővárosi együttes 6 akciógólt do­bott, és az emberelőnyös hely­zeteit is jobban kihasználta. Az első negved két emberelőnvös helyzetéből lőtt BVSC- góljára Pintér I. szén akciógóllal vála­szolt, majd Kis 12 méteres lövé­sét unézte el” a szolnoki kapus. A második negyed játékát is a rossz leadások sora és a kevés úszás jellemezte. A BVSC két akcióból lőtt góljára Hecsei dr. 4 méteresből és emberelőnyből válaszolt. A harmadik negyed­ben eldőlt a mérkőzés sorsa: a BVSC 3 akciógólt szerzett, köz­ben Hecsei dr. cserével végleg kioontozódott. A negyedik ne­gyedben Takó helyett Pintér F. védett. Pintér I. is kinontoző- dott, így került sor Bozsó és Kelemen iátékára. F.mberelőnv- ből először a BVSC lőtt gólt. majd ugyancsak emberelőnyből Kozák széDített. Kiállítások: BVSC-ből 7, Szolnokból 9. A mérkőzés tanulságai: az „álló játék”, csak kudarcot hozhat. A szolnoki csaoatból Pintér I. já­téka emelhető ki. B. L Labdarúgás NB III. Mezőtúri Honvéd— Hódmezővásárhelyi MSE 4:1 (2:0) Atlétika — Serdülő országos bajnokság Sikerrel szerepeltek a szolnoki sportiskolások Táblázatok LABDARCGAS nb n 1. Dunaújváros 4 4 — 11-3 8 2. Pécs 4 3 — 1 11-3 6 3. Budafok 4 3 — 1 9-5 6 4. Szekszárd 4 2 2 — 6-2 6 5. Izzó 4 2 2 — 6-3 6 8. Oroszlány 4 2 1 1 10-5 5 7. KKFSE 4 2 1 1 6-4 5 t. Várpalota 4 2 1 1 7-8 5 9. Volán 4 1 2 K 7-5 4 ■ 10. Nagybátony 4 2 — 2 6-6 4 11. Dorog 4 2 — 2 4-5 4 12. Olajbányász 4 2 — 2 4-6 4 13. Komló 4 1 1 2 4-4 3 14. DVSC 4 1 1 2 1-4 3 15. SZMTE 4 1 — 3 3-6 2 16. Bp. Spartacus 4 1 — 3 3-7 2 17. Bábolna 4 1 — 3 3-8 2 BVSC 4 1 — 3 3-8 2 19. MÁV DAC 4 1 — 3 3-9 2 20. FÖSPED 4 — 1 3 5-11 1 Dorog—Bábolna 3:2 Dunaújváros—Nagybátony 3:2 Debreceni VSC—Komló 0:0 Vasas Izzó—Oroszlány 2:2 KFSE—Bp. Spartacus 2:0 FÖSPED—VOLÁN 2:2 Várpalota—Szekszárd l:l Pécs—BVSC 6:0 Olajbányász—MAV DAC 1:0 nb ra 1. Szegedi D. 4 3 — 1 13- 6 6 2. Szeg. VSE 4 3 — 1 11- 5 6 BTASK 4 2 2 — 11- 5 6 4. Szarvas 4 2 2 — 9- 4 6 5. Szabó SE 4 3 — 1 8- 4 6 6. Jánoshal. 4 3 — 1 7- 4 6 7. KTE 4 3 — 1 8- 6 6 8. Láng 4 2 1 1 3- 3 5 9. ESMTK 4 2 — 2 12- 9 4 10. ÉGSZÖV 4 1 2 1 9- 7 4 11. Szó. MÁV 4 1 2 1 8- 8 4 12. KSC 4 1 1 2 7- 6 3 13. Gyula 4 — 3 1 3- 4 3 14. Hód. MSE 4 1 1 2 6- 8 3 15. Lehel SC 4 — 3 1 6- 9 3 16. ÉPGÉP 4 — 3 1 4- 7 3 17. Sütőipar 4 1 — 3 3- 8 2 38. Martfű 4 1 — 3 3-14 2 19. Orosháza 4 — 1 3 2- 7 1 20. Kalocsa 4 — 1 3 3-12 1 Erzsébeti Sp. —Főv. Sütőip. 4:0 Lang Vasas—Gyulai SE 0:0 Szegedi Dózsa—ÉGSZÖV 2:1 Jánoshalma—Kalocsa 3:0 KTE—KSC 2 :J Szegedi VSE—Orosháza 2:1 MEGYEI I. OSZTÁLY 1. T.-miklós 2 2 — — 10-3 4 2. Túrkeve 2 2 — — 6-1 4 3. Kilián FSE 2 2 — — 5-1 4 4. Üjszász 2 2 — — 4-1 4 5. J.-fénj'szaru 2 1 1 —• 3-1 3 6. Jb. Vasas 2 1 1 — 1-0 3 7. Karcag 2 — 2 — 3-3 2 8. Mezőtúr 2 — 2 — 2-2 2 9. Fegyvernek 2 — 2 — 1-1 2 10. R.-falva 2 1 — 1 3-4 2 31. K. MEDOSZ 2 1 — 1 2-5 2 32. Sz. Cukorgy. 2 — — 2 1-3 — 13. Tószeg 2 — — 2 1-3 — 34. Sz. Olajb. 2 — — 2 3-6 — 35. J.-jákóhalma 2 — — 2 2-5 — 16. Jászapáti 2 — — 2 1-9 — VÍZILABDA, OB I 1. OSC 12 7 5 — 67-50 19 2. Vasas * 12 8 3 1 56-44 19 3. Bp. Honvéd 13 8 1 4 61-48 17 4. FTC 12 6 2 4 61-55 14 5. BVSC 12 6 2 4 50-44 14 6 O. Dózsa 12 5 3 4 58-49 13 7. Bp. Spart. 12 3 6 3 4G-50 12 8. Szentes 12 3 5 4 53-54 13 9. Szolnok 32 2 4 6 54-65 8 10. SZEOL 12 1 5 6 34-44 7 11. V.Izzó 12 1 4 7 42-56 6 12. Eger 13 1 1 8 54-77 6 Két napon át tartott a Nép­stadionban a serdülő atléták A és B kategóriás országos bajnoksága. Sikerrel szere­pelt a Szolnoki Sportiskola huszonöt versenyzője. Az összetett pontversenyben csak nagy harcban szorultak a második helyre, a Pécsi Sportiskola mögé, de így is megelőzték az összes fővárosi nagy egyesület — Bp. Hon­véd, Újpesti Dózsa, Csepel SC és a Központi Sportiskola — csapatát. A tavalyi nyol­cadik helyezéssel szemben az idei második jelentős előre­lépésnek számít Minden di­cséret megilleti a fiatalokat akik az egész nvarat felál­dozták a felkészülésre. Egyé­nileg hat második, két har­madik, egy negyedik, egy ötödik és három hetedik he­lyezést értek el. Részletes eredmények. Fi­úk; 1962-es születésűek: 2. MOZI Szolnok Vörös Csillag: A haty- tyúk ideszállnak, Kert: Szemé­lyiségcsere (16), Tallinn: Ho­gyan kell egy szamarat etetni, Tisza: Keresztesek I—II. Dupla helyáron! Szandaszöllős Terv: A tábornok állva alszik (16). Jász­berény Lehel: Otthon, édes ott­hon. Kert: Váltságdíj egy ha­lottért, Mopresszo: szünnap. Karcag Déryné: Túl sovány a szerelemre. Kisújszállás Ady: özönvíz II. Másfélszeres hely­áron ! Kunhegyes Szabadság: Rákóczi hadnagya. Kunszentmár- ton Körös: Alom luxuskivitel­ben. Mezőtúr Dózsa: A mester- detektív. Szabadság: Szerelmem, Moszkva, Béke: Koncert szóló­pisztolyra (14). Felemelt hely­áron ! Tiszafüred Tisza: A pap felesége (14). Törökszentmiklós Dózsa: Egy királyi álom (14), Hunyadi: A négy muskétás. TúrUeve Vörös Csillag: Sivatag­ban. őserdőben I—n. Dupla helyáron! RÁDIÓ SZOLNOKI STÜDIÓ: 18.00—19.00: Alföldi krónika. — A Gemini együttes felvételeiből. — Aktuális jegyzet. — Szolnok megyei középiskolás kórusok énekelnek. — Néhány szó hasz­nálatáról. Páldy János előadása. VIII. rész. — Szerkesztik a hall­gatók. Veszelovszki Zsolt, 1437, 3. Mihályi György 1382 ponttal, csapatban: 2. Szolnoki Sport­iskola (Veszelovszki, Mihá­lyi, Groholy) 3778 ponttal. 1961-es születésűek: csapat ,.AM kategóxia: 7. Szolnoki Sportiskola, „B” kategória: 7. Szolnoki Sportiskola. Lányok, 13 évesek „A” ka­tegória: 2. Kozák Ildikó 2403 ponttal. Csapatban: 2. Szol­noki Sportiskola 6601 ponttal 13 évesek „B” kategória: 4. Barna Júlia 2341 ponttal, csa­patban: 2. Szolnoki Sportis­kola (Barna, Varga, Répási) 6682 ponttal. 14 évesek „Aw kategória: egyéniben: 3. Walkó Éva 2711 ponttal, (aranyjelvényes szint), csapatban: 2. Szolnoki Sportiskola (Walkó Éva, For­gó, Zabodál) 7438 ponttal. „B” kategória: csapatban: 5. Szolnoki Sportiskola (Szűk, Ötvöz, Bevíz). KOSSUTH: 8.20: Harsan a kürtszó! — 8.55: Bartók: Gyermekeknek. — ív. füzet. — 9.20: Böbe Gáspár Ernő népi zenekara játszik. Endrcdi Mimi és S. Bíró Antal nótákat énekel. — 10.05: Mesélő Magyar- ország: Sümeg. — 10.28: Éneklő Ifjúság. — 10.40: Menotti: A te­lefon. Egyfelvonásos vígopera. — 11.08: Zenekari muzsika. — 12.35: Melódiakoktél. — 13.45: Törvény- könyv. — 14.00: Röffencs, az irigy perselymalac. Rádiójáték gyermekeknek. Irta és rendezte: Urbán Gyula. — 15.10: Az élő népdal. — 15.20: Szabó Ferenc zongoramüveiből. — 15.40: Kónya Sándor felvételeiből. — 16.00: A világgazdaság hírei. — 16.05: Vá­logatás nélkül. — 16.15: Kórus- pódium. — 16.29: Schweitzer: Apróságok — hangversenykerin- gö. — 16.39: Szabó Lőrinc. . . vagy boncoljuk-e magunkat elevenen? Illyés Gyula előadás­sorozata. IT. rész. — 17.05: Bee­thoven: B-dúr zongoraverseny. — 17.35: Hol járt. mit csinált? — 17.50: Népzenei Magazin. — 18.30: A Szabó-család. — 19.25: Geszty Szilvia énekel. — 19.50: A tengerszemű hölgy. Jókai Mór regénye rádióra alkalmazva. IT. (befejező) rész. — 21.00: Töltsön egy órát kedvenceivel. — 22.30: Félóra sanzon. — 23.00: A Ro­mán Kultúra Hete. — 0.10: Vi­rágénekek. Hódmezővásárhely, 2000 n., v.: Faragó. Szabó L. SE: Farkas — Neumann, Jancsa, Kirchner, Papp, Czirnák (Jakab), Lakatos, Halla, Fekete II., Magyar, Di- nya (Tóth). Edző: Bencsik Gyula. Fergeteges hazai támadások után fokozatosan vette át a já­ték irányítását a Honvéd. A 20. percben megszerezhette volna a vezetést a vendégcsapat, de Ma­gyar elügyetlenkedte a helyze­tet. Két perc múlva azonban szögletrúgás után, nem hibázott a középcsatár, 1:0. Még fel sem ocsúdtak a hazaiak, máris újabb gólt kaptak: Dinya kitűnően tá­lalt Czirnák elé, és a rutinos csatár elegánsan juttatta a há­lóba a labdát, 2:0. Szünet után is a Honvéd volt a többet kez­deményező, és az 56. percben újabb gólt szerzett: Czirnák Fe­ketének továbbított, ő pár méter után mintaszerűen ugratta ki Magyart, aki a balösszekötő he­lyéről nagy gólt lőtt a bal felső sarokba. 3:0 A hazaiak össze­roppantak. és a Honvéd egyre- másra vezette tmadásait. A 75. percben Jakab elcsípett egy ha­zaadást, melyet a kifutó kapus mellett a bal sarokba gurított, 4:0. A 78. percben Magyart a játékvezető megjegyzésért kiál­lította. A 85. percben Hecskó révén szépítettek a hazaiak, 4:1. Szolnoki MÁV— Szarvasi Főiskola Spartacus 1:1 (0:0) Szolnok, 2200 n.. v.: Lauber. Szolnoki MÁV: Fehér — Tóth Gy., Repka, Holler, Nagy A., Földesi (Tóth A.), Pagonyi, Kal­már, Molnár, Géczi, Papp, Cson­tos. Edző: Himer István. A 6. perc hozta az első for­más hazai támadást: Pagonyi— Géczi akció végén Papp kapta a labdát, kivárt, és Fidler a 16- osig kifutva mentett. Szinte per­cenként forgott veszélyben a PETŐFI: 8.05: Maya. Részletek Fényes Szabolcs—Harmath Imre operett­jéből. — 9.03: A Román Kultúra Hete. Rádiószínház. A vonat. — 9.50: Kritikusok fóruma. — 10.00: Zenés műsor üdülőknek. — 12.03: Wagner: Trisztán és Izolda. — Jelenet és szerelmi ket­tős a n. felvonásból. — 13.03: Shankar: Szitárverseny. — 14.00: Tánczenei koktél. — 14.45: Hí­rek. Körzeti időjárás. — 14.50: Találkozás a stúdióban. — Köz­ben: 15.30—15.33: Hírek. — 16.00: Könnyűzenei Híradó. — 16.30: Hírek. — 16.36: Csúcsforgalom. Találkozóhely: a budapesti Szép­völgyi út 4'B előtti parkoló. A műsor telefonszáma: 343-732. — Közben: 17.30—17.33: Hírek. — 18.00 Hírek. Időjárás. —18.10: ,.Ha­zatért szövegek”. — 18.40: Epi­zódok a musical történetéből. I. (ism.). — 19.06: Népdalcsokor. — 20.00: Kapcsoljuk a Luzeni Kunsthaus nagytermét. A Ba­den-Baden! Rádió szimfónikus zenekarának hangversenye a Luzerni Fesztiválon. — Kb. 22.05: dperettdalok. — 22.30: Zenekri­tikusok hanglemezekről. — 23.15: örökzöld dzsesszmelödiák. — y MAI MŰSOR Hegyei labdarúgó bajnokság Á Törökszentmiklósi Vasas „lelépte" a Jászapátit A legutóbbi bajnoki for­duló szenzációja a Török­szentmiklósi Vasas fölényes győzelme az újonc Jászapáti ellen. Reméljük, a súlyos ve­reség nem szegi kedvét a lel­kes apáti legénységnek. Is­mét vereséget szenvedett a Cukorgyár — a túrkeveiek viszont a tószegi „oroszlán- barlangból” vitték el a két pontot. A többi találkozón a várt eredmények születtek. Karcag—Mezőtúri AFC Főis­kola 2:2 (2:0). Mezőtúr. 200 n., v.: Tombor. Az első félidőben a vendégek, a másodikban a ha­zaiak támadtak többet. A me­zőtúriak két büntetőhöz jutot­tak, melyből egyet értékesítet­tek. G.: ökrös (2), ill. Szűcs (2). Jók: ökrös, ill. Sulz, Szűcs, Rommer. Ifi: Mezőtúr—Kar­cag 2:1. Törökszentmiklósi Vasas—Jász­apáti 7:1 (3:0). Törökszentmik­lós, 600 n., v.: Szél. Hajdú me­gyéből. G.: Tar (3), Bukta (2), Stummer (2), ill. Nagy. Jók: Nagy L., Kocsis, Bukta, ill. Rácz, Szántai, Kovács. Ifi: Jász­apáti—Tm. Vasas 2:1. Üjszász—Olajbányász 3n (2:1). Üjszász, 300 n., v.: Orbán. A hazai csapat nagyobb arányban is győzhetett volna. G.: Mérész (3), ill. Hangod!. Jók: Az egész újszászi csapat, ill. Varga. Ko­vács, Hangodi. ' Ifi: Üjszász— Olajbányász 2:0. Középtiszai MEDOSZ—Szolnoki Cukorgyár 2:1 (2:1). Kenderes, 200 n., v.: Cs. Szabó. G.: Süve­ges II. (2), ill. Leelőssy. Jók: Pádár I.. Korpás. Süveges III., Agócs, ill. Kovács, Fenyvesi, Bak, Márkus. Ifi: Középtiszai MEDOSZ—Cukorgyár 1:1. Honvéd Kilián FSE—Rákóczi- falva 3:1 (1:1). Szolnok, Kilián- pálya, 150 n., v.: Ari. G.: Ro­zsán (2), Baran, ill. Török. Jók: Kántor, Kiss, Rozsán, ill. Bagi. Mihályi. Ifi: MTE—Rákóczifalva 2:0. Fegyvernek—Jb. Vasas 0:0. Fegyvernek, 450 n., v.: Sári. Az izgalmas, sportszerű mérkőzé­sen igazságos eredmény szüle­tett. Jók: Csontos, Papp, Kiss, ill. Dorók, Buda, László (a me­zőny legjobbja). Ifi: Fegyvernek —Jb. Vasas 2:0. Túrkeve—Tószeg 2:1. Tószeg, 300 n. A vendégcsapat jól hasz­nálta ki kevés helyzetét. A tó­szegi együttesből Szabó kiállít­va. Ifi: Túrkeve—Tószeg 2:0. Jászfényszaru—J.-jákóhalma 3 il. Á Mezőtúri Honvéd győzött PH Sárközi közelről kiegyenlít vendégek kapuja, még sem tud­tak gólt lőni a vasutas csatá­rok. A 30. percben Pagonyi el­lopta Filyótól a labdát, átívelt a kimozduló kapus fölött, de a berobbanó Papp 3 méterről a kapu mellé lőtt. A második fél­idő 10. percében szögletet rúg­tak a hazaiak: Géczi a kapusba fejelte a labdát, majd 2 méter­ről újra Fiedlert találta el. A 67. percben megszerezték a vezetést ‘a vendégek: szabadrúgás után Rozsán kiugratta Filyót, aki 17 méterről a rövid sarokba lőtt, 0:1. A 67. percben Kalmárt rek­lamálásért kiállította a játék­vezető. A 71. percben szabad­rúgáshoz jutott a MÁV, és Pa­gonyi a sorfal fölött a felső sa­rokba helyezett, 1:1. / Fotó: NZs ben megszerezték a vezetést. Zahorán szögletét Rétlaki a há­lóba sodorta, 1:0. A 36. percben Zahorán szabadrúgásból lőtt gólt, 2:0. Két perc múlva Ko­vács I. a jobb oldalon kiugrott, tíz méterről lőtt, a kapus vé­dett. A második félidő 10. per­cében Novákot kiállította a já­tékvezető. A 69. percben Zaho­rán két csel után biztosan lőtt a 16-osról a hálóba, 3:0. Ezután mezőnyjáték folyt a két tizen­hatos között, majd a 86. percben Lengyel beadását Kuti a hálóba fejelte. 4:0. Egy perccel a be­fejezés előtt Soós a bal oldal­ról beadott, és a jókor érkező Zahorán nem hibázott, 5:0. EPGÉP—Lehel SC 2:2 (2*) Békéscsabai TASK— Tisza Cipő 5:0 (2:0) Békéscsaba, 1000 n., v.: Pádár. Tisza Cipő: Tajti — Sípos, Nagy I., Bodnár, Sütő — Nagy II., Kontér, Vass — Nyitrai, Novák, Kovács I. Edző: Horváth Ferenc. Békéscsabái támadásokkal in­dult a mérkőzés, és a 16. perc­TELEVÍZIÓ 8.05: Es így tovább . . . Mate­matika továbbképzés pedagógu­soknak. Halmazok és logika. I—II. Közben: 9.00: Felsőokta­tási intézmények a pedagógus­továbbképzésért. Esztergomi Ta­nítóképző. — 17.08: Hírek. — 17.15: A kislány és az elefánt (színes). Szovjet rajzfilm (ism.). — 17.35: „Életet az éveknek”. Nyugdíjasok műsora. — 18.05: Belépés csak tévénézőknek! „A hírforrástól a híradásig”. Hely­színi közvetítés. — 18.40: Rek­lámműsor. — 18.45: Játék a be­tűkkel. — 19.10: MOKÉP-reklám. — 19.15: Esti mese. — 19.25: Be­lépés csak tévénézőknek. „A hírforrástól a híradásig”. — 19.30: Tv-híradó. — 20.00: Idő­sebbek is elkezdhetik ... Tévé­Jászberény, 1000 n., v.: Nyári. Lehel SC: Vasas (Potemkin) — Szaffián, Hajdú, Kátai, Karkusz (Szívós), Sárközi, Sánta, Luká­csi, Kupcsok, Marczis, Bacher. Edző: i ró István. A Lehel támadásaival kezdő­dött a találkozó, de a kínálkozó helyzeteket rendre kihagyták a csatárok: a 10. percben Kupcsok az oldalhálóba, majd 3 perccel később: Sánta mellé lőtt. A 28. percben Vasas kapukirúgása a kaputól 18 méterre levő Blei­cher III. elé került — aki az üres kapuba gurított, 1:0. A vá­ratlan potyagól visszavetette a Lehelt, és a 36. percben jobb oldali ÉPGÉP-akció után Veres a jobbfelső sarokba lőtt, 2:0. A 45. percben ll-eshez jutott a Le­hel és Vasas erőtlen lövését Jantner szögletre ütötte. Szünet után rohamozott a berényi gár- *r: előbb Szívós, majd Kupcsok durrantott mellé. 64. perc­ben Ligeti a kifutó kapus fölött mellé emelt. A 74. percben Ká­tai a kapu előterébe ívelte a labdát, és Sárközi közelről ki­egyenlített. A totó 34. heti eredménye torna. — 20.05: Egy teljesen hi­hetetlen krimi. Magyarul beszé­lő NSZK tévéfilm. — 21.05: Cse­pel (színes). Dokumentumfilm­sorozat. IV. (bef.) rész: A vas és az ember. — 21.30: Teleszub- jektív. — 22.30: Tv-híradó. 3. 2. MŰSOR: 20.00: Fiatal üzemi újságírók műsora. — 20.30: A Camargue (színes). Osztrák rövidfilm. — 21.05: Tv-híradó. 2. — 21.25: Proncsatov mérnök (színes). Ma­gyarul beszélő szovjet film. — I. rész. 1. DVSC—Komló X 0:0 2. Kanizsa—MÁV DAC 1 1:0 3. KKFSE—Bp. Spart. 1 2:0 4. Várpalota—Szekszárd X 1:1 5. Izzó—Oroszlány X 2:2 6. Budafok—SZMTE 1 2:0 7. Siófok—D.-újv. Építők 1 1:0 8. Növényolaj—BKV Előre 2 0:5 9. Véménd—Szfv. MÁV 1 3:2 10. Ózd—Egri Dózsa 1 1:0 11. Hajdú V.—Leninváros 2 1:3 12. Záhony—Nyíregyháza 1 5.2 13. KSC—KTE 2 1:2 + 1 14. EMG—ÉRDÉRT S